Ingezonden Stukken. AFGELUISTERD GESPREK TE BREEZAND. De Neutrale Bond gepasseerd? Waarnaar men luistert het recht om motorrijtuigen te besturen, wilde de Of ficier in casu niet requireeren, omdat de bestuurder daardoor in zijn broodwinning zou worden benadeeld. Beter was het, hem zelf aan den lijve te straffen. Mr. Langeveld sprak een woord van deernis uit met het jeugdige slachtoffer, mede op verzoek van verdachte en zijn vader. Pleiter gaf voorts een beeld van de moeilijkheden die de automobilist op den rijweg moet meemaken, 't Onvoldoende effect der reflectors werd voorts door verdediger aangeroerd. PI. ontkende voorts dat ver dachte „mir nichts Dir nichts" zou hebben gereden, integendeel was pleiter van oordeel, dat de verdachte zooveel mogelijk had getracht zijn plicht te doen en dat een goed woord voor hem kon worden gespro ken. Ook het rijden der wielrijders naast elkander was riscant en kon verdachte dechargeeren. Ten slotte ver zocht pleiter verdachte niet de gevangenis in te zen den. Volgde nog eenig debat, alvorens de behandeling werd gesloten. HOOGER BEROEP VEROORDEELING OVERTR. ART. 22 MOTOR- EN RIJWIELWET. In eerste instantie was de 46-jarig te Heiloo gebo ren en te Wervershoof wonende expediteur Petrus B. door den Kantonrechter te Medemblik veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen, benevens betaling der aange richte schade ad f 6.95 naar aanleiding van het feit, dat hij op 14 October op den Dijkweg onder Wervers- hoof met zijn vrachtauto een aanrijding had veroor zaakt met een dito rijtuig, bestuurd door den heer W. Koomen en bovendien tegen eenige op dien auto ge plaatste druivenkisten was opgereden. De veroordeelde kwam van dit vonnis in hooger beroep en werd thans verdedigd door mr. Wynne, ad vocaat en procureur te Alkmaar. De gedagvaarde getuigen W. Koomen en Th. Haak man bleken niet aanwezig te zijn. Hiervan werd acte gevraagd en verleend. Voor den Officier was het thans moeilijk requisitoir te nemen, derhalve verzocht de Officier aanhouding der zaak tot Dinsdag 28 Juni a.s. Deze beschikking werd door de aanwezigheid der getuigen later weer geannuleerd en met de behande ling voortgegaan. In deze weinig beduidende zaak vorderde de Offi cier in dit zwakke zaakje vrijspraak, een conclusie, waarmede de verdediger zich maar al te gaarne ver- eenigde. TWEEDE OPTREDEN VAN VORIGE VERDACHTE De heer Petrus Br., bekend uit de vorige zaak, was ook door den kantonrechter te Medemblik veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen, benevens f 46 schadever goeding ter zake een gepleegde aanrijding met een wielrijdster. gepleegd op 25 November te Abbekerk. Veroordeelde was ook van dit vonnis in hooger be roep gekomen en beweerde thans dat hij die bewuste persoon niet kon zijn geweest. Hij had wel doo Abbe kerk gereden, doch dit gebeurde omstreeks acht uur 'op weg naar de Weere, terwijl het feit hem tenlaste gelegde omtrent kwart voor negen. Ook hier werden eenige getuigen gemist, doch aangezien de getuigen in de vorige zaak waren gearriveerd, besloot men eerst maar weer de druivekiisten-zaak te behandelen. In middels waren ook de andere getuigen binnengeloopen. Het scheen, dat het geheele stelletje in de Metropool Alkmaar verdwaald was geraakt. Inplaats van op den Geestersingel kwamen zij bij de Groote Kerk terecht. Irren ist menschlich. Na de succesvolle behandeling der druivenkistjes» zaak werd met de wielrijdster, mej. Cornelia Agatha Nobel voortgegaan en beweerde deze dame. ondanks zij reeds voorzichtigheidshalve in het gras reed, toch werd aangereden. Haar kous was beschadigd en ook haar rijwiel. Het was de auto van Br., doch hem zelf had zij niet herkend. Overigens was deze getuige zeld zaam weinig pertinent in haar verklaringen Mej. Nobel, gehuwd met den heer P. Haker kaas maker te Abbekerk. gaf een levendige beschrijving van haar onaangenaam avontuur en reclameerde op nieuw f 46 vergoeding voor nieuwe mantel, japon en kousen, waartegen de president bedenkingen koester de, omdat het niet aanging gedragen kleederen als gloednieuw in rekening te brengen. De heer Br. was bereid, bij eventueele veroordee- Ung de helft van bovengemeld bedrag te vergoeden. De landbouwer de Leeuw had de aanrijding gezien en de auto van verdachte herkend. De naam van Br. stond voorop: P. Br. Onderdijk. Deze getuige had zijn oogen goed den kost gegeven en was een bezwarende getuige voor den verdachte. Rijksveldwachter Kamp had de zaak onderzocht en gerelateerd en gaf dienaangaande verslag. Het fiets- epoor was zuiver uiterst rechts. De heer officier vorderde f 25 boete of 25 dagen met last tot vernietiging van het door den kantonrechter uit gesproken vonnis. Door Mr. Wijnne werd betoogd, onder aanvoering van verschillende redenen, dat de aan verdachte te laste ge legde aanrijding niet wettig en overtuigend was bewe zen. weshalve pleiter vrijspraak concludeerde. Besloten werd de zaak aan te houden, ten einde alsnog de hee- ïen P. Langedijk en Boots op 28 Juni te hooren. VORDERING TOT OMZETTING EENER VOORWAARDELIJKE STRAF. De laatste zaak der omvangrijke zittlngsrol was gewijd aan een rondzwervend reclassant, 'n woonwagenbewoner H. W. P. uit Heerhugowaard, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, die een der bijzondere voorwaar den had overtreden en dus gevaar liep de hem opge legde gevangenisstraf te moeten ondergaan. Uit de verklaringen van den heer J. F. Beijerink, di recteur van het Huis van bewaring en secretaris van het genootschap tot zedelijke verbetering, kon hier ech ter worden verondersteld dat de ten laste gelegde over treding der bijz. voorwaarden niet in de eerste plaats aan den voorw. veroordeelde moest worden tenlaste ge legd. Gevolgd werd dan ook het zeer verstandige advies van den heer Beijerink. om de ten uitvoerlegging op te schorten en persoonlijk contact met den reclassant te zoeken. De heer officier zal dus in het algemeen politie blad den opsporingsambtenaar verzoeken, bedoelde per soon aan te houden en voor te geleiden. Hierna sluiting der zitting, die nagenoeg den geheelen dag had geduurd. DE STEEDS PARATE TOEZIENDE VOOGD OP HET ACHTERBANKJE Het is vermakelijk, welke spitsvondigheden soms door wetsovertreders worden aangewend met het doel. den strafrechter een rad voor zijn edelachtbare oogen te draaien! Er wordt wel eens gesproken van domme Hol landers, doch in de hiervoren bedoelde kunstvaardigheid komen de edele zonen van het volk in de lage landen, ontwoekerd aan de baren, ernstig in aanmerking voor een „prix d'excellence". Zooals dezer dagen weer duidelijk naar voren kwam op de politiezitting, bestemd voor behandeling van be lastingzaken. De chauffeur W. J. D. uit Amsterdam, waar men al bijzonder goed is getraind in de knepen van het recht, had zich te verantwoorden terzake het feit, dat hij, op 11 Juni te Schoorl aangehouden, op de eerste vordering niet had kunnen toonen een wettig be wijs van betaalde wegenbelasting. Het was ook 'n onzin nige vraag van den belastingambtenaar, want de chauf feur had zoo'n kaart eenvoudig niet en de oorzaak van dit gemis kwam hij nu den politierechter persoonlijk eens mededeelen en waarvoor hij ter versterking had medegebracht twee getuigen a decharge, den chauffeur Cohen en zekere heer Siezer, die zich aandiende als een familielid van den nalatigen wegenbelastingbetaler en nader werd geprecideerd als 'n achterneef van zijn broers vrouw's stiefmoeder, 'n familieraadsel niet zoo a la minute op te lossen, doch waarvan de politierechter wel zooveel snapte, dat het geen bezwaar opleverde om den eed ''als getuige af te leggen. De verdachte heer D. antwoordde op de desbetreffen de vraag van den politierechter dat hij wel niet in het bezit was geweest van een belastingkaart, maar dat toch de belasting eerlijk voor het rijtuig was voldaan. Hij had 1 echter de auto gekocht van den heer A. J. Siessen. maar deze heer had verzuimd de kaart te doen overschrijven op den nieuwen eigenaar. De nieuwe bezitter moest zich evenwel nog bekwamen in de autostuurmanskunst en reeds onder toezicht van gemeldden Siessen, die in 't bezit was geweest van be lastingkaart en andere onmisbare documenten, zooals rij-, nummer- en wegbewijs. De heer Siessen tot getuige a decharge gepromoveerd, bevestigde plechtig deze verklaring. Hij bevond zich des tijds in de auto in zoodanige positie, dat hij ieder mo ment, als het met de rijvaardigheid van den elève mis liep, kon ingrijpen. De heer Siessen kon afzwaaien en in zijn plaats ver scheen de hr. Nephedia Cohen, die eveneens op de wijze van zijn godsdienstige gezindheid de voorgeschreven eed deponeerde in handen des politierechters en daarop ver klaarde, dat hij destijds als medepassagier in de auto had plaats genomen in de auto naast den verdach te! En nu kwam het mooie in de zaak! De politierechter stak plots de ooren op als een eer vol ontslagen strijdros, dat de krijgstrompet hoort schet teren en vroeg verbaasd: Wat vertel je me daar nou? En de vorige getuige zat naast den verdachte, die leerde, chauffeeren. zoodat hij ieder oogenblik kon ingrijpen! Dat klopt absoluut niet! Och ja, ziet u deres hier, meneer de politierechter, repliceerde getuige Nephelia met een dikke glimlach. Meneer Siessen zat op het achterbankje met z'n vrouw ziet u. want het past toch niet he, dat ik daar achter naast de vrouw van meneer Siessen zou gaan zitten, he? Maar het was geen gesipareerde koepee. ziet u en me neer Siessen kon toch ieder oogenblik ingrijpen, nie waar? Was het een wonder, dat dit listige gekonkel den heer officier in heiligen toorn deed ontsteken en hy gewaag de van een „poppenkast" met het minderwaardige doel den rechter te bedriegen? Gelukkig voor den verdachte, werden geen der represaille maatregelen getroffen in den vorm van een belangrijk bezwaarde boete en werd hij behandeld volgens het minimumtarief f 5 boete sub- siditair 5 dagen hechtenis. Waarde heer Redacteur. Vergun mij een klein plaatsje In uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Dat hier aan den Langendijk de toestand èn voor werk gever èn voor werknemer niet rooskleurig is. daarover behoef ik heusch niet veel te schrijven, dat ls genoeg bekend. Trouwens dat is overal het geval. Maar hoe is hier nu de verstandhouding tusschen werkgever en werknemer? Helaas m.i. ook niet zooals het moest we zen. Inplaats dat èn landbouwers, 'n landarbeiders met elkander optrekken, met het doel den toestand nog-Iets te verbeteren, zitten wy elkander soms nog dwars, wat de verwarring nog erger maakt. De goeden vanzelf niet te na gesproken. Wat Js hier aan den Langendijk nu het geval? Wanneer men hier nu luistert, dan komt men tot de conclusie, dat de Rijkssteunregeling voor de arbeiders, den werkgevers niet naar den zin is. Dat wil zeggen, de landbouwers zagen liever dat er voor gewerkt werd. Zij redeneeren n.L zoo: Wanneer wij bij die 8 of 9 gulden rijkssteun, bijv. 12 gulden bijpassen, dan wordt er voor het geld gewerkt en wy zijn geholpen, want er is hier op 't land werk genoeg. Zoo is hun standpunt. Maar menschen. ook wij. de arbeiders, verlangden niets liever. Wy zijn van dezelfde gedachte. Want ook ons helpt de steunregeling niet, tenminste lang niet vol doende. Maar de menschen die dat zoo hebben ingesteld, leven en werken zeker wel niet onder ons. En- hoe verder men van de armoe af is. hoe minder erg men er in heeft. Dan nog iets over de instelling van het gezegende crisiscomité. Daar genieten èn werknemer èn werkgever hier samen van. Goddank kan hij zeggen, die er niets van noodig heeft. Inplaats dat de menschen bezitten wat zij zelf hebben, voortgebracht, inplaats dat zij aan het werk zijn voor een behoorlijk loon. maakt men èn landbouwers èn landarbeiders, ongeveer tot bedelaars en paupers. Red. Wanneer ik sta te bedelen voor twee van die gezegende klanten, van het crisiscomité, wordt mii geantwoord, dat zij zich voor verderen hulp maar tot hun kerk of armbestuur moeten wenden, geheel naar keuze. En wanneer zulke menschen niet hard genoeg naar de firma Verburg rennen, als daar werk is voor 13 of 14 gulden per week, dan wordt gedreigd hun' rijks- steun In te zullen houden. Dat betrof n.1. arbeiders met een gezin van 4 tot 6 kinderen. Ik geloof stellig dat men schen die zooiets tot uitvoer zouden brengen, bijv. het inhouden van dat schijntje rijkssteun nog wel goede salarissen hebben, anders zouden zij er heusch niet aan denken, noch minder er over praten. Hoe echter een machtige volkspartij als de S.D.A.P. nog eenigszins hoog kan loopen met een instelling als het crisiscomité, zal geloof ik mijn geheele leven voor mij wel een raadsel blijven. Persoonlijk had ik het dade lijk al verwenscht. toen ik er voor een ander geweest was. wenschte ik in mij zelf dat het maar gauw mocht verdwijnen. En dat hopen met mij nog velé landbouwers en arbeiders. En waarom ook niet? Er is immers arbeid genoeg. En geld eveneens. Wanneer er bijv. eens wat minder geld aan het Militairisme en oorlogsvoorberei ding. en eens wat meer aan de landbouwers besteed werd. waren we m.i. op den goeden weg en kon de toe stand nog veel verholpen worden. Maar zoolang wij ar beiders en z.g. patroons over allerlei partijrichtingen haspelen en kibbelen, en zoolang wy ons niet tot één sterke macht vereenigen, wordt het niets. En lacht het kapitalisme en militairisme ons uit. inplaats van te ver dwijnen. wat toch eigenlijk voor ons aller heil was. Hopende dat u dit zult plaatsen, Uwe getrouwe lezer, P. DE BOER. Zuidscharwoude (Hofstraat). Ie Buurvrouw: Goeie morgen, buurvrouw, aan de wasch? 2e Buurvrouw: Ja, maar enfin, als 't zoo droogt, is 't niet erg. Ga je even mee naar binnen, misschien is er nog een kop koffie. Ie Buurvrouw: Nou erg veel tijd heb ik eigenlijk niet, ik kwam even vragen of ik je Schager Courant van Zaterdag mocht hebben, ze zeggen er staat weer iets in over 't licht. 2e Buurvrouw: Ja, wel over 't licht, maar over een heel ander licht en de schrijver is ook een flauw licht; je moet weten, hij schrijft: de kerk iB de draagster van een licht. Nou, ik begrijp daar niet veel van, wel weet ik dat er van de kerk kracht uitgaat om de menschen zooveel mogelijk in 't duister of ge blinddoekt te houden. Ik herinner me nog, dat Domi- né Kersten indertijd kort na den Wereldoorlog een rede hield en daarin o.a. zeide: Wij arbeiden niet voor 't loon, wij arbeiden om God te dienen. Het loon ontvangen we hiernamaals van den Vader in den Hemel. Nou als je zulk licht vlak in je kaart krtfgt, dan keer je van zelf je eigen om en kijkt naar den hori zon. En als je dan 't groote opkomende licht van 't Socialisme ziet stralen, dan zou je 't met beide handen naar je toe willen trekken. Als we eens denken buur vrouw, waaraan kennen we nu eigenlijk degenen, die zich Christelijk noemen, van de andere onderscheiden? Ze zijn vaak van niet beter gehalte dan degenen die nooit een kerk betreden, integendeel zelfs, dat merk je ook aan den schryver. Ie Buurvrouw: Is dit dan ook een kerkelijke, denk je? 2e Buurvrouw: Ja, dat ligt er duimen-dik op, want een ongeloovige zal vrouw Bakker niet verwijten, dat ze de kerk den rug toegedraaid heeft, dat snap je zoo. Ie Buurvrouw: Nou buurvrouw, ik vind anders, als een persoon die trouw de preeken aanhoort, nu niet meer karakter heeft dan deze schryver, dan pluk je van de kerk en de preek toch zuinige vruchten. Want vrouw Bakker mag dan niet ter kerk gaan, maar haar stukken waren helder en waar en vrij vin spot en een ieder die ze las vond ze kranig. En ze zijn wat gele zen mensch, de krant die ik bij jou gehaald had, heb ik zeker wel aan 10 menschen op verzoek doorgegeven. De buren riepen mekaar al toe: 't is weer druk met de courant, er staat zeker weer wat bijzonders In. 2e Buurvrouw: Ja, voor mijn part schrijft ze eens over andere dingen ook, ik ben feitelijk benieuwd of 't nu nog in onderzoek is bijhoe heet hij ook weer uit Den Haag, Dr. Verhoex? Ie Buurvrouw: Nou, als dat nog niet in werking is, dan zou dat volgens de afspraak in den raad niet kloppen, maar alles is mogelijk. Vrouw Bakker schreef 't is een goed doekje voor 't dood bloeden en dan zou ze waarachtig gelijk hebben, meer als deze wijsheid zonder naam. 2e Buurvrouw: O, je merkt direct bij 't lezen dat 't een persoon is met weinig verstand, anders zou hij niet zoo spottend zetten: geloof me, met dezen raad gaan we ten gronde, want een ieder die oogen en ooren heeft weet dat 't daarop uitloopt. De bloemisten- steun moet eerst maar eens uitgedeeld zijn, en de win ter in aantocht met al z'n werkloosheid, want zelfs nu nog loopen er velen werkloos, of verdienen geen droog brood, terwijl je zoo hier en daar bij de bloemisten Heldersche jongens aan het werk ziet. De zakenmen- schen en neringdoenden zullen 't niet zoo licht opne men, die draaien straks, bij al hun tegoed onder de menschen, ook nog voor de hooge belastingen op. Want als je dat zoo hoort is 't meer dan erg, zoo ze uitgepoft zijn, enkele zullen moeite hebben op den been te blijven. Ie Buurvrouw: Ja laatst wilden de neringdoenden een lijst van de steuntrekkers ter inzage, maar dat ging niet, 't wordt strikt geheim gehouden, ze zouden al eens op Zaterdag iemand bij 't veilingkantoor moeten zet ten om aan te teekenen. 2e Buurvrouw: Dat mag dan wel iemand wezen, die ze allen zoo'n beetje kent, ik ken nog heel weinig menschen hier, dus 't zou voor mij niets zijn. Ie Buurvrouw: Ja, mensch, maar we praten zoo maar door, ik moet opstappen. 2e Buurvrouw: Ik ben benieuwd of we nu straks weer wat van vrouw Bakker te lezen krijgen. Ie Buurvrouw: Stel je voor, dat ze nu eens over de steuntrekkendelvilla-bewoners ging schrijven, dan kon er wel eens wat anders voor den dag komen dan een pompbord of schemeren, want als je dat leven en pronken van de meesten van die heeren kent, dan denk je: moeten zulke menschen nu bij t eerste slechte jaar al steun hebben? Er zijn er die behang van 12 gld. per rol aan den wand hebben. 2e Buurvrouw: Ja mensch, en als 't dan nog maar betaald is, dan is 't niet erg, maar sommigen trekken zich nergens van aan. Ie Buurvrouw: Nou hoor, nu moet Ik toch noodig weg, is dit de Courant. Nu, vrouw Bakker moet maar zoo denken, als zoo'n heer nu al dien tijd dat ze schrijft, geen andere vuiligheid bij elkaar beeft kun nen vegen om haar te bekladden, dan is 't niet erg, Nou tot ziens hoor. 2e Buurvrouw: Ja, thuis de groeten. Slecht te spreken, dat zij niet uit genoodigd zijn op de vergaderinj der Provinciale Commissie. Moet de Bond hierin een niet-erkennia| zien. —LANGEND IJK. In de kringen van den Neutralen Bond va,n Boerej Land- en Tuinbouwers is men slecht te spreken ov« de gestie van de Provinciale Commissie uit. de V$ lingen in Noordholland en wel nhar aanleiding vj» het feit, dat tot een vergadering dier Commlssi waarop tuindersbelangen werden besproken, niet w® uitgenoodigd de ge,noemde Neutrale Bond. doch de organisaties van Christelijke en R.K. tuinbouw» den L.T.B. Men acht dit een negatie van den Neuto len Bond en men ziet er een nieterkenning in. vernamen nu, dat de besturen van de afdeelingen den Neutralen Bond bij elkaar zouden worden gen pen, om de ontstane situatie te bespreken. Men ded ons bovendien nog mee, dat het Hoofdbestuur van d N.B. een vergadering heeft uitgeschreven, waait Prov. Commissie. L.T.B. en Chr. Tuindersbond war uitgenoodigd, doch dat alleen de laatste acte de prést ce had gegeven, de L.T.B. verhindering had gen» en de Prov. Commissie niets van zich had ls hooren. Men lichtte ons ten aanzien van deze kwestie dat het blijkbaar, bij de tegenwoordige organisatie d< tuinders, moeilijk is een juiste scheidingslijn te trel ken bij het oproepen van vertegenwoordigers dei b staande vereenigingen. De leden toch van den Ne tralen Bond zijn tevens aangesloten bij de bestaaw tuindersorganisaties in de verschillende gemeenten vinden ais zoodanig vertegenwoordiging door de rt lingsvereenigingen, die de leden van de Provincii Commissie vormen. Noodigt men den Neutrali Bond nu bovendien uit, dan zijn de leden ervan bel vertegenwoordigd. Daar staat echter tegenovt dat ook de leden van den Christelijken Tuindersba bovendien ook lid zijn van dezelfde algemeene nisatie in de verschillende gemeenten. zoodat die dubbel vertegenwoordigd zijn. Alleen de L.T3 leden zijn slechts bij een organisatie aangesloten. Uit een en ander volgt wel. dat er op het oogenK eenige verwarring bestaat in de organisatie der tus ders, en dat deze goed zullen doen, zuivering te brta gen op dit gebied. We zien het er in, dat uit d« verwikkeling zal ontstaan een eenigszins andere gre peering en dat het eindresultaat zal zijn, dat er organisaties zullen ontstaan, n.1. R.K. (L.T.B.). Chii telijke Tuindersbond en Neutrale Bond. Aangezien laatste alles nastreeft, wat de bestaande algeme tuindersvereenigingen ten doel hebben op het getó van het veilingswezen, sorteering, verpakking en k« liteit der aangevoerde producten, en daarnaast nog sociale belangen der tuinders behartigt, zijn die al| meene vereenigingen eigenlijk overbodig. VRIJDAG S JUNI 1932. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 6.45 Lichaamsoefeningeni 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 VARA-Septet. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Kees Bakker; 10.30 VARA-Septet; 11.00 Voordracht: 11.15 Septet. A.V.R.O.: 12.00 Klein-orkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Kamerorkest. VARA: 4.00 Pianorecital door Joh. Jong; 4.00 Voor de kinderen; 5.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.40 Orgelspel door Joh. Jong; 7.00 Gramo foonmuziek; 7.15 Orkest. V.P.R.O.: 8.00 Cursus: De misdeelde jeugd van dezen tijd; 8.30 Concert; 9.00 Cursus: Hoe brengen wy overeenstemming tusschen den wil Gods en de nooden en rampen van onzen tijd? 9.30 Concert; 10.00 Persberichten; 10.15 Declamatie door Albert van Dalsum; 10.45 Gramofoonplaten. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen: 12.00 Politieberichten; 12.15. Kwintet o.l.v. Piet Lustenhou- wer; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Solistenconcert; 3.20 Gramofoonmuziek: 4.00 Solistenconcert, 5.00 Lezing. 5.15 Kunst-ensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer: 6.40 Land- en tuinbouwhalfuurtje; 7.10 Lezing; 7.30 Poli tieberichten: 8.00 K.R.O.—orkest o.l.v. Johan Gerritsen; pl.m. 9.15 Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Triomuziek; 5.20 Orkest; 6.20 Gramofoonmuziek; 9.20 Radio-orkest. KALUNDBORG (1153 M.) 1.05 Uitzending van dansmuziek; 3.20 Concert, BERLIJN (419 M.) 7.30 Dansmuziek; 9.30 Concert; 10.40 Concert. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 6.30 Populair con cert; 8.35 Jubileumconcert; 10.40 Concert KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 4.50 Concert LANGENBERG (472 M.) 12.20 Programma van Frankfurt; 1.20 Concert; 2.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Vesperconcert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Orgelrecital; 1.50 Gramofoonmu ziek; 4.35 Concert; 11.40 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 9.20 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.05 Concert; MILAAN (331 M.) 7.50 Populaire muziek; 9.10 Kamermuziek; 10.20 Ge varieerd programma. ROME (441 M.) 8.10 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert WE ENEN (517 M.) 8.00 Zweedsche Valksmuziek; 8.50 Concert; 10.30 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.55 Populair concert; 8.35 Concert; 11.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 8.20 Concert; 10.05 Passiespelen^ ZATERDAG 4 JUNI. HILVERSUM (296 I VA.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen; 8.00 G mofoonmuziek; 9.00 Trio Willem Drukker; 10.00 V. R.O.-Morgenwijding; VA..R.A.: 10.15 Uitzending va 7en" arbeiders In de Continubedrijven; 12.00 VARA-Sefl 1.45 Verzorging zender; 2.15 I.V.A.O.-kwartiertje; 1 Fluitrecital; 3.00 Gramofoonmuziek: 3.30 Arbeider» sport; 3.45 „The Hollandia Three" accordeon-vül osen; 4.00 Lezing; 4.20 Accordeon; 4.30 Voor de k: deren; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Beoefening der ha muziek; 6.30 Actueel allerlei uit de arbeidersbewegli 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Bonte Avond; 11.00 Pe berichten van Vaz Dlas en voetbalmededeelingen. gn kot Scl mo <lra Wi. i C°'. pa Jea woi gen de 1 E van len Sch ren naa Alle ten D< Ml 1 begi over de o ■oho zich HUIZEN (1875 K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Kunstensemble v. Piet Lustenhouwer; 11.30 Godsdienstig halfuur!) 12.00 Politieberichten; 12.15 Sextet: 1.45 Verzorg zender; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Kinderuur, Zwemcursus; 4.30 Gramofoonmuziek: 5.30 Esperat nieuws 5.45 Gramofoonmuziek; 6.20 Journalist! Weekoverzicht; 6.40 Gramofoonmuziek; 7.10 Lexb 7.30 Politieberichten; 7.45 Sportpraatje van de RJ 8.00 K.R.O.-Salon-orkest; 9.15 Persberichten; 9.30 kest; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 6.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Idem; 1 Dansmuziek. KALUNDBORG (1153 12.20 Strijkorkest; 2.50 Gramofoonmuziek; 3.50 Cor 9.05 Operette-muziek; 10.40 Populaire muziek; Moderne dansmuziek. BERLIJN (418 9.40 Cabaret-programma. HAMBURG (372 1.35 Gramofoonmuziek: 2.30 Idem; 4.50 Concert; Populair concert; 10.30 dansmuziek. LANGENBERC 1.20 Middagconcert, 2.55 Gramofoonmuziek; 8.20 0l 10.40' Concert. DAVENTRY <1554 I.05 "Orgelconcert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelconcert, Vocaal concert, 7.50 Populair concert; 10.10 Concf'- 10.55 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (HU® 8.40 Radio-tooneel. PARIJS-RADIO O»" II.50 Gramofoonmuziek; 9.50 Concert; MILAAN' (331 8.35 Populaire muziek; 9.20 Opera-uitzending. ROME («I 9.05 Opera-uitzending. 10.35 Populair concert. 8.35 Populair concert; Dansmuziek. WEENEN (517 WARSCHAU (lUlJ Chopin-recital; BEROMUNSTER («®J 8.20 Zwitsersch programma; 10.05 Gramofoom de o chriï ben med< gebr deel nen, niet de zi denk het over gers zoek* is, w ren, mens een j De met ding ttoeil zen e wet c beste^ te be vraag kunn koste zamei •inge; wijze schen kinde die n tuinb< inens< toch j j-iet hi manie goed 'zoo cl •pr. h hande hand De heer van e gaat Hjden koster De tijd rij De op. de worde De vrijzin wonen Als nr wordt daar voor c gemee en gei, er rel* mers

Schager Courant | 1932 | | pagina 6