l T Polder Heerhugowaard. Tot 1 Juli GRATI Tot 1 Juli GRATI) Tweede Kamer. Het lugubere pakket aan iScha( Fransche ambassade, të Een circus in moeilijkheden. Marktberichten. WINKEL. IJK en HERIJK op Vrijdag 10 Juni 1932, WINKEL» Ter voorbereiding van den op 19 Juni a.s. te Hoorn te houden Zangersdag, werd Zondagmiddag gedeeltelijk in de tooneelzaal van den heer Laan en gedeeltelijk in den tuin, een kz-ingrepetitie gehouden door de gemengde zangvereeniging en leden van de Ned. vereeniging van gemengde zangvereenigingen uit de gemeenten Barsin- gerhorn, Kolhorn, Hoogwoud en Winkel. De voorzitter der ontvangende vereeniging heette den leden van het hoofdbestuur benevens de zangeressen en zangers van harte welkom. Spr. stelde het zeer op prijs dat zoovelen zich hadden opgemaakt om naar Win kel te komen om zich voor te bereiden tot een vreed- zamen strijd. Een strijd niet om lauweren, doch om te geven wat men geven kan en zich naar eigen kun nen door een jury te laten beoordeelen en uit diens oordeel leering te trekken. De heer Sasburg, alg. secretaris der vereeniging, dankte spreker voor diens ontvangst en daarna werd met de repititie onder diens leiding begonnen. Ter afwisseling gaven enkele koren neg een afzon derlijk nummer, dat dankbaar werd aanvaard. Een dansje toe hield na afloop de zangers nog ge- ruimen tijd bij elkaar. Door B. en W. is vergunning verleend aan den heer 7. J. Peetoom alhier voord en bouw van een woning met garage. OUDE N1ED0RP De zitting van den herijk der maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben op Dfcnderdag 9 Juni a.s. in het Raadhuis te Nieuwe Niedorp voor Oude Niedorp van 1012 uur v.m. (W.T.) en voor Zijdewind van 14 uur n.m. (W.T.) Burgerlijke Stand over de maand Mei 1932. Geboren: Anna Elizabeth Maria, dochter van G. Bruin en P. Kuijper. Maria, dochter van H. Tamis en M. Jonker. Johannes Jacobus, zoon v. J. G. Impink en E. Korver. Albert, zcon van E. Jager en J. de Jong. Catharina Maria, dochter van J. van Baar en J. Borst. Gehuwd: Johannes Petrus Nolten, landbouwer, oud 24 jaar en Maria van der Fluit, oud 21 jaar. Overleden: Catharina Johanna Tijburg, oud 87 jaren; Jacob Sinnige, oud 59 jaren; Pieter Appelboom oud 60 jaar te Alkmaar; Maartje Moras, oud 76 jaren. Bevolking over de maand Mei 1932: Ingekomen: IJda Hoogeboom, van Harenkarspel C 76 naar Zijdewind 220; Aris Fijnheer en echtgenoote, van Harenkarspel C 49 naar Oude Niedorp 29; Cornelis Does van Nieuwer-Amstel, Ringdijk Bovenk. polder 21 naar De Kampen 256; Petrus Jacobus Antonius Com mandeur van Spanbroek D 3 naar Zijdewind 181; Be rend Vink en gezin van Den Helder, Zanddijk 3 naar Wester-Moerbeek 245; Wiebe Klijnsma van Doniawer- stal te Langweer naar Verlaat no. 100; Maria Jacobus Josephus Goltstein en Victor Maria Hubertus La val van Winkel A 164 naar 't Veld 289. Vertrokken: Adrianus van der Fluit naar Zijpersluls, Wed. Kager; Maria van der Fluit naar Harenkarspel, Speketerpolder p.a. J. P. Nolten, F 2; Brigitia Geer- truida van der Fluit naar Harenkaspel, Speketerpolder p.a. P. Ruiter; Pieter Wit en gezin naar Harenkarspel, Schagerwaard C 49; Jacob de Waard en echtgenoote naar Harenkarspel D 125; Hendrik Kossen en gezin naar Heerhugowaard H 53; Jacoba Catharina Billen- kamp naar Bergen, Geestweg 10. Vergadering Polderbestuur op-7 Juni 1932. Voorzitter, Dijkgraaf Van Slooten, opent om half 4 de voltallige vergadering en heet speciaal hei nieuwe lid, don heer P. Konijn welkom. In de vergadering is mede aanwezig prof. Thierens van Delft, terwijl de opzichter van den polder, de heer Wjjte, ingevolge het In de vorige vergadering genomen besluit aanzit. Hierna volgt voorlezing der notulen, welke na een opmerking van den heer Wonder, betreffende zijn neerleggen bij het besluit om een adviseur aan te stellen, in dien geest worden aangevuld. Door een paar opmerkingen van den heer Poland betreffende het gezegde van den Dijkgraaf over het gebruik van olie bij het motorgeraaal te Texel, komt reeds dadelijk een gespannen stemming in de verga dering, daar de heer Poland verlangt dat dit in de no tulen wordt opgenomen. De heeren Gootjes, Van Langen en Wonder nemen tegelijk aan het gesprek deel, wat den Voorzitter op tafel doet hameren. De heer Wonder is van meening, dat wij eigenlijk slechts te maken hebben met wat door de firma Tho massen aan ons is gegarandeerd. De heer Poland blijft er echter prijs op stellen, dat betreffende zinsnede wordt opgenomen, waarna de no tulen verder onveranderd worden vastgesteld. Naar aanleiding van een schrijven van den heer De Boer wordt besloten in den vervolge de vergadering vijf dagen van te voren uit te schrijven. Voor de nieuwe oliebemaling zijn vijf inschrijvingen ingekomen, n.1. van de firma's Brons (Appingedam), Stork, Kromhout, Thomassen en N.V. Werkspoor. Volgens ingekomen rapport van prof. Thierens is voor den polder de aanbieding van Werkspoor de voor- deeligste. Hierna volgt voorlezing van de geprefereerde aanbie ding door den Voorzitter terwijl de heer Thierens de gevraagde technische toelichtingen geeft. Voorzitter deelt mede, dat na ampele bespreking met den adviseur tenslotte tot het vorengenoemde advies is besloten. De heer Wonder vraagt of de machine geheel geslo ten is en meent dat de bestaande waaierinstallatie be zwaarlijk gewijzigd zal kunnen worden. Ook vraagt hij inlichtingen in verband met de werking van de voren genoemde wijziging der waaiers in verband met ver stoppingen door kroos, welke door den adviseur wer den beantwoord. De heer Poland zegt dat de hoofdingelanden nfets onder oogen hebben gehad en vindt het moeilijk om zoo zonder meer te besluiten. Hij vraagt inlichtingen omtrent de vacuum-pompen. De heer Thierens zegt dat de in het bestek genoemde ♦oorwaarden er voor waken dat hier aanbiedingen in gekomen zijn, die aan de hoogste eischen der techniek voldoen. De heer Poland zegt door Thomassen Is opgegeven een vacuumpomp van 250 M3.; ook is er geen bepaalde opgave voor een compressor. Uit het antwoord van den heer Thierens blijkt, dat de voorwaarden van het bestek hierin voorzien; boven dien heeft Werkspoor dit nog speciaal in de aanbieding genoemd. De heer Poland vraagt hoedahig de wielkasten zijn. De heer Thierens antwoordt, dat deze in de aanbie ding vervallen, aangezien tot directe koppeling is be sloten en men dus geen wielkasten noodig heeft. De elastische koppelingen waarnaar de heer Poland informeert, blijkens eveneens in het bestek opgenomen. De heer Poland vraagt hoedanig bij de verschillende aanbiedingen het olieverbruik is bij volle en bij drie vierde werking. De heer Thierens antwoordt dat juist in deze Werk spoor de voordeeligste aanbieding geeft, terwijl Tho massen de duurste is, daar hij niet aan directe over brenging heeft gewild en zich aan tandradoverbren ging houdt, eri directe koppeling blijft ontraden. De heer Versluis van Thomassen heeft zelfs volgens den heer Poland een weddenschap aan willen gaan om duizend gulden, doch de tegenpartij heeft dit niet aan willen nemen. Voorzitter meent op te moeten merken dat deze uit zedelijk oogpunt een dergelijke aanbieding geweigerd kan hebben. (Hilariteit.) Uit het verdere verloop der discussie blijkt dat de heer Poland nog aan de oude aanbieding van de firma Thomassen vasthoudt, terwijl de heer Thierens spreekt over de thans gedane aanbieding. De heer Poland wenscht te vernemen hoedanig de krukassen zijn vervaardigd. De heer Thierens licht toe dat de krukassen uit een stuk van werkspoor ln jarenlange exploitatie bewezen hebben goed te zijn. De heer Poland prefereert de uit meer dan één stuk vervaardigde van Thomassen. De adviseur zegt dat niet blijkt dat deze beter zijn. ten minste niet uit het olieverbruik. De heer Poland vraagt of deze krukassen worden op genomen in de verzekering van Lloyd De heer Thierens zegt dat dit natuurlijk is. De heer Poland keurt het af. dat de heer Thierens hem geen inzage gegeven heeft van de aanbiedingen. Deze zegt dat hij slechts met het polderbestuur in verbinding staat en niet met de leden. Hij heeft de heer Poland geantwoord dat hij dit dan ook niet deed en deze naar den Dijkgraaf verwezen. Nooit is hij van dit principe afgeweken, daar er dik wijls minder aangename gevolgen aan vast zitten. De dijkgraaf zegt dat de stukken ten alle tijde bij hem ter inzage hebben gelegen. De heer Poland is er echter niet geweest. Juist gisteravond heeft hij tegen den heer Kostelijk nog de opmerking gemaakt, dat het hem verwonderde den heer Poland. die zoo warme be langstelling voor de bemaling koesterde, nog niet ge zien te hebben ter kennisname. De heer Poland zegt dat de machines van Thomassen een druk kunnen weerstaan van acht zuigers. De heer Thierens zegt dat dit een technisch detail is. Waar geleverd wordt op viervoudige krachtproef zou men bij Werkspoor b.v. op 16 zuigers komen, als de heer Poland dit bedoelt. Te veel ln details afdalen kan men echter niet, dan mocht men wel vijf vergaderingen beleggen en op Iedere fabriek zijn fabrikaat laten ver dedigen. Dan was men na vijf dagen nog even wijs en zou misschien de voorkeur geven aan de fabricage van hem die het best kon praten. De heer Kostelijk meent dat wij als Ieeken niet over technische dingen kunnen spreken. Daarom hebben wij een adviseur genomen. Hij meent thans tot de kern van de zaak te moeten komen en vraagt hoedanig de kosten zijn van de voorgestelde bemaling. De heer Wonder wil van alle fabrieken de opgaven hooren om deze vergelijking te kunnen maken. De heer Kostelijk maakt een opmerking aangaande het vertrouwen in den adviseur. De heer Wonder vindt dat het bestuur in deze vrijer uitgaat als het alle totaalaanbiedingen weet. Hierna volgt voorlezing der aanbiedingen, waaruit het volgende blükt: Directe koppeling: Brons f 28985 en niet bij inge schreven vermelde vacuumpomp: Kromhout f 27200: Stork f 30.400; Thomassen: geen aanbieding; Werkspoor f 28450: Met tandradkoppeling resp.: f 29360. f 29.000. f 27000. f 34000. f 29250 (Werkspoor bij aanbieding ingesloten stalen fundatie, die anderen niet hebben). Normaal getal omwentelingen per minuut, resp. bil 200 P.K. as: 290. 260. 332. 425 en 350. Opvoerhoogte 3.58 M.. verzetting per minuut 125 M3. Grondslag berekening olieprijs 4 cent per L. De heer Poland meent nog te moeten informeeren naar de manier van smeeren Hij prijst do geruisch- loosheid der motoren van Thomassen, daar deze ge heel gesloten zijn. De heer Oudeman vraagt naar de kosten per maal uur over het geheel genomen. De heer Thierens zegt. dat Werkspoor komt op f 10.400.—bi] 2000 maaluren bil f33 000. kosten glo baal genomen, of ongeveer f5 per uur. Thomassen ongeveer f800 per jaar meer. of pl.m f5 40 per uur. De heer Knijn vraagt of thans de kwestie is dat hij aanschaffing van Werkspoor de bemaling zou ko men op f 10.400. van Thomassen op f 11.200 per j)tar. De heer Thierens zegt, dat dit ongeveer de cijfers zullen zijn. De heer Poland vraagt van welke capaciteit de machines zijn. De heer Thierens zegt. dat dit in het bestek is op genomen. De heer Poland merkt op. dat de tegenwoordige machines 210 P.K. zijn. De heer Thierens deelt mede. dat drie firma's proeven hebben genomen en gebleken is dat nooit meer dan 130140 P.K gebruikt wordt. Tweehonderd P.K. zullen nooit noodig zijn. tenzij men eens heel erg in den put zou zitten, doch zeer ten nadeele van de machines zou men dan werken De heer Wonder is er van overtuigd dat we 230 tot 240 noodig hebben, aangezien de heer Koolhaas het bij de ingebruikstelling van het stoomgemaal 210 meende te moeten eischen. De heer Thierens zegt. dat de heer Koolhaas thans ook niet zeggen zou dat dit noodig is. Toen was er reserve en hij kan begrijpen, dat men bij de inge bruikstelling van de stoommachine verheugd was. dit eruit te kunnen halen. Voorziter vraagt, of de heer Wij te niet eenige me- dedeeling omtrent de machines kan doen. De heer Wijte. het woord nemende, zegt, dat bij de stoommachine op de onderdeelen 150 P.K. staat. De heer Thierens zegt, dat daarom er wel 200 uit gehaald kunnen worden, doch we moeten ook met de watertoevoer rekening houden, die een dergelijk malen niet gedoogt. De heer Poland is er van overtuigd, dat we meer water moeten uitslaan in verband met aansluiting op Schermerboezem. De heer Thierens betoogt dat voorheen Schermer boezem zoo dikwijls peil was wegens N.W. storm, doch dat dit thans uit is, daar de Zuiderzee opgehou den heeft te bestaan en men geen oploopen van wa ter bij Noordjvestelijken storm te duchten heeft. De heer Poland betwijfelt dit.. ■Voorzitter is van meening. dat de pompen ten hoog ste slechts een bepaald quantum kunnen v<y*werken en men dan ook de pompen zou moeten vergrooten. De heer Thierens zegt. dat voorheen niet gespro ken is over vergrooting der pompon. Over de Scher merboezem is niet gesproken anders dan dat ver hooging van peil zal ontstaan, waarmee in het be stek rekening is gehouden. De heer Gootjes is van meening dat 200 P.K. ge noeg is en men geen machines van 240 noodig heeft, hij wil zich in deze aan den adviseur houden. Voorzitter, resumeerende. zegt, dat alle belangheb benden zeggen dat 209 P.K meei dan voldoende is. Wat gebeurt bij onzen polder als we daar een groote kracht gaan plaatsen? Een oogenblik krijgen we ster ke uitzetting van water, dan moeten we van armoed weer langzamer gaan malen, omdat de waterloop het niet aanvoeren kan Bovendien moet men dan door verlaging van het peil in den polder hooger op voeren. De lieer Thierens legt op een vraag van den heer Poland deze quaèstie nog eens technisch uit, en komt tot de conclusie dat bij sneller wegtrekken van het water hij het gemaal, het geheele stelsel van toevoer gewijzigd zal moeten worden. De heer Kostelijk zegt dat het voor hem een treur- marsch is, dat hij ar aan mede moet werken, gezien de cijfers van thans en die van de in de vorige verga dering gehoorde voor electrische bemaling. Veel is gezegd over de bemaling, doch vergeten is dat de stoommachine langen tijd noodig had voor inwerking stelling. Wat het peil aangaat, zullen we dus in een gunstiger positie zitter met een Diesselbemaling, daar deze veel eerder in werking is gesteld dan stoombe- maling. Voorzitter meent, dat nu eenmaal besloten is tot Diesselbemaling. Geadviseerd is Werkspoor te nemen en aldus stelt hij voor het bestuur te machtigen met Werkspoor verdere onderhandelingen aan te knoopen, met als basis het aangebodene, om aldus tot een con tract te komen, zooveel mogelijk in overeenstemming met de belangen van ien Polder. Aangenomen met 13 stemmen vóór en C tegen, de heeren Wonder, C. van Langen en Do Boer. De heer Poland stemt blanco, daar hij in gecncn deele mede wil werken om den polder aan een z.i. te lichte be maling te helpen. De heer Kostelijk merkt op dat hij dan ook wel blanco kan stemmen onder motief den polder niet aan ruwoliebemaling te helpee, hij wenscht zich echter te hou en aan het in de vorige vergadering beslotene, al heeft dit lang niet zijn symjathie. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten een geldleening aan te gaan van maximum f 35.000, tegen hoogstens 5y2 aflossingstermijn 13 jaar. Met algemeene stemmen wordt het dagelijksch be stuur gemachtigd de oude machinedeelen te verkoo- pen. Bij de rondvraag zegt de heer De Boer, dat hij ge hoord heeft dat de steenen gekocht zijn tegen f25.—, terwijl er aanbiedingen waren van f22.— en f23.—. Voorzitter antwoordt, dat deze voor den aangebo den prijs de beste werden geacht. De nieuwe Hoofd-Ing Jind heeft den heer De Boer vertelt, dat de bodem van de Oostertocht niet in orde is. De heer Konijn zegt dat hij de Kromming bedoeld, achter het land van den polder, waar bovendien een ondiep stuk is. Hij noemt dit een object voor werkver schaffing. Ook dankt hij voorzitter voor de woorden bij den aanvang tot hem gericht. Hij hoopt met ijn beste krachten voor het heil ._n den polder te zullen wer ken. De heer C. van Langen 'ipt nog eens verbetering van den Donkerenweg aan. De heer Poland leest hierna nog een schrijven voor van den heer Lap, betreffende de opmerking over het verbruik van olie aan het gemaal van den pol der Walenburg te Texel. Bovendien wenscht hij te vernemen o^r punt 9, daar steeds op de convocatiebiljetten voorkomt: Te behandelen punten van te voren aan het College van Dijkgraaf en Heemraden in te leveren. Voorzitter is van meening dat belangrijke punten inderdaad eenige voorbereiding noodig hebben. De heer Poland wil dit punt van de convocatiebil- jettcn afvoeren. De vergadering is het hiermede niet eens. De heer Wonder zal er op gesteld zijn dat bij de proefbemaling het geheele bestuur uitgenoodigd wordt. Voorzitter vindt dit vanzelfsprekend, terwijl de heer Thierens nog meedeelt, dat in September de proef bemaling met beide machines kan nla°ts vinden. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzit ter onder een woord van dank de vergadering DE SOCIALE VERZEKERING. In de zitting van Dinsdag werd voorfgegaan met de verschillende moties Inzake ontheffing van premibeta- ling der sociale lasten: le. van den heer Duijs c.s. betreffende he;. brengen ten laste van den Staat van de preraif voor dc sociale verzekering, verschudlgd door werknemers die niet of voor minder dan f 1500 inkomen in de rijksinkomsten- belasting zijn aangeslagen; 2e. van den heer Braat betreffende voorbereiding eener wettelijke regeling tot het tijdelijk doet dragen door den Staat van alle kosten van de premie voor de sociale verzekering; e. van den heer Weitkamp betreffende het stichten van een toeslagfonds voor het verleenen van een tege moetkoming aan noodlijdende land- en tuinbouwers in de hun opgelegde lasten der sociale verzekering; 4e. van den heer Kersten ca. betreffende ontheffing van de bedrijven van de financieele last der verzeke ringswetgeving. Alle moties dus van eenzelfde strekking, doch de eene verder gaande, dan de ander. De heer Duijs heeft, zooals te verwachten was, niet veel pliezeir beleefd van zijn voorstel. Het werd scherp bestreden door den a.r. woordvoerder Schouten en den Katholiek Loerakker, maar vooral door Minister Ver schuur, die een geestige, doch goed gedocumenteerde rede hield. De heer Schouten noemde de motie-Duljs practisch onuitvoerbaar, financieel bezwaarlijk en in strijd met de grondslagen van de verzekering. De motie-Braat zou 80 a 90 millioen kosten. De heer Braat: Dan moeten de ambtenaarssalarissen maar verlaagd worden, dan heb je al meer! De minister wees niet alleen op de vele gebreken enfouten die de motle-Duys aankleefden, en op de on billijkheden die ze daardoor zou scheppen, maar deelde aan de Kamer mede. dat de nieuwe begrooting bij de Regeering onder handen is en als men daar kennis van neemt, zal blhken dat een kloof te overbruggen valt. waarvan de heeren de haren te berge zullen rijzen. Op de meest drastisohe wijze zal op alle gebied moe ten worden bezuinigd. Daarom voelt de minister zich te midden van deze goedgeefsche moties niet op zyn plaats. Na replieken werd de motie-Duys verworpen met 55 tegen 2G stemmen. Voor stemden de S.D.A.P.. de Communisten en de heer Braat en de Staatk. Geref. De motie-Braat kreeg 3 stemmen, de motie-Kersten eveneens 3. De motie-Weitkamp (onderzoek naar de mogelijkheid van ontheffing van premiebetaling voor noodlijdende land- en tuinbouwers, die niet in de rijksinkomstenbe lasting zijn aangeslagen) zou ondanks haar eenzijdig heid niet ver van de meerderheid afgebleven zijn, als daarin niet gerept was van het stichten van een toeslag fonds, hoofdzakelijk uit de baten der verzekering. Neem die woorden eruit, ried de heer Kupers, die geen enkel millioen van het invalldlteltsfonds voor behartiging van andere belangen dan die der arbeiders besteed wensch- te te zien. Toen de heeren Weitkamp en Snoeck Hen- kemans hiervan niets wilden weten, hebben alle soci aal-democraten tegengestemd, evenals trouwens alle an dere fracties, met uitzondering van de christelijk-his- torischen, de liberalen en den heer Braat ZEVENTAL JONGENS VAN TIEN INBRAKEN VERDACHT. Enkele weken geleden werd te Heerlen een viertal jongens aangehouden, dat van eenige inbraken daar ter stede werd verdacht. Nadien werden nog drie andere jongens aangehouden. Thans is gebleken, dat dit zevental van begin 1930 af zich aan een groot aan tal inbraken heeft schuldig gemaakt. Bij een viertal wnikeliers werd ingebroken, terwijl verder ook bij de Coöperatie „Ons Dagelijksch Brood" een tweetal inbraken werd gepleegd. Óok bij het filiaal van de Amstel Brouwerij werd ingebroken. In totaal wor den den jongens tien inbraken ten laste gelegd. Zij worden voorloopig op het politiebureau te Heerlen vastgehouden. De politie zet het onderzoek voort. Wie zich met ingang van 1 Juli a.s. abon neert op de ontvangt nog de ver schijnende num mers tot dien datum gratis .pui Aar 70- f 2.1 56- Kg. Oi O prij: f 26 tot V< per ren, stug nucl mati K.G. 91 E f 5- 746 eier< 0.95. El 370 f 1.8 All vele Hu\v( Keins VO Istellii [dervc 'onze De boerenknecht Ludwig Schoess uit Eutin, dit zer dagen zijn moeder vermoerd had en de afg* den handen van het slachtoffer in een pakket aan de Fransche ambassade te Berlijn afgaf, is I dagmorgen gearresteerd. Hij. verscheen nameliji hot bureau van den rechter Guttmann in de V strassc, waar hij reeds Zaterdag eenige malen u goefs geweest was. Hij werd door dc dochter van rechter herkend. Zij verzocht hem te willen wat en belde de politie op, wie spoedig ter plaatse Schoess zat rustig voor het raam en begroette dej tenaren vriendelijk la hend met de woorden: hebben al op elkaar gewacht". Hij vertelde dat h zijn vader wachtte, hoewel deze reeds verschei jaren is overleden. Ook zeide hij dat hij zijn rnc te Milaan wilde opzoeken. Zijn verhalen zijn zó samenhangend, dat een verhoor nauwelijks moj is. Eenig besef .an wat hij gedaan heeft, schiji evenmin t~ hebben. 1 Mc 1 De< 1 De< 1 Am C Sarrasani op den tweespj We hebben reeds gemeld van de moeilijkb- waarmede bet circus Sarrasani. dat momenteer Leeuwarden zijn voorstellingen geeft, in Gron had te kampen. Naar thans wordt vernomen, de directie zich genoodzaakt gezien het geheeli soneel tegen 15 Juni a.s ontslag aan te zeggen tusschen hoopt men door reorganisatie en rati satie te kunnen bereiken dat de exploitatie zal] ncn worden voortgezet en de tournée door Nedi doorgang zal kunnen vinden. In een schrijven van de directie wijst zij dat de algemeene economische toestand een circusbedrijf bijzonder catastrophale situatie geschapen, 90 pet. van de Europeescne circusbei is len grond gegaan, groote truepen personeel werkloos geworden en onschuldige dieren aar nongerduud overgeleverd. De schuld hiervan i! ter slechts voor een klein deel aan het algemeen gebrek te wijten. Het circusbedrijf werd uitsluitend door overd belastingen e.d. van den Staat en van de gen vernietigd. Deze belastingen en de niet lager gew bedrijfsonkosten veroorloofden niet, de toegangsp zoo ln te deelen, dat zij het verarmde volk. het b der circussen ln den zelfde mate als vroeger mo maken, personeel en artlsten betroken hetzelfde als vroeger, de bedrijfsonkosten zijn dus op dt hoogte gebleven, de ontvangsten zijn daareu steeds minder geworden en nog door zeer drukl lasten belast. Door een reorganisatie hoopt directeur Stosci rasani nu zijn menschen en dieren zooveel mogellt het bestaan mogelijk to maken en hij vertrouwt i ook te kunnen en te zullen slagen mits in het bijl de gemeenten geen ondraaglijke lasten opleggen ee onnoodige formaliteiten, zooals waarborgsommen schaderisico's, welke door verzekeringen bij de g? maatschappijen gedekt zijn. het voortbestaan onnK maken. Hij wijst er daarbij op. dat een belangri? van de ontvangsten weer in de betrokken steden uitgegeven, terwijl bovendien de talrijke bezoekö bulten op hun beurt vertier en verteer brengen stad. (Msbod EEN BENZINE-MONOPOLIE? Volgens het Berliner Tagehlatt wordt m regee kringen ernstig gedacht aan het invoeren va benzine-monopolio. Dit zou een s'uging van dei zineprijs met 2 pfennig per liter tengevolge hel BROEK OP LANGENDIJK. 7 Juni. Aangevoerd: 4000 Kg. aardappelen: schotsche f 8.80—10.90. drielingen f 9.70—11.40. 15000 Kg. to A f 35.70—35.80, B f 33.20—33.30. C f 32. CC f 1* AMSTERDAM, 7 Juni 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.253.50, wen f 1.253.25, ld. roodstar f 1.75—2, ld blauwe f 1—1.15, id. bonte poters f 1—1.25, id. Bevel f 1.501.75, IJpolder bravo's f 14, id. Bevefc f 1.501.75 per H.L.; Andijker muizen f 2226 P> K.G., Anna Paulowna roodstar f 1.752, TeJ roode f 1.75—2 per H.L.; Westl. muizen f 22—26 p K.G., Drentsche eigenheimers f 11.50 per H.L.;1 Malta f 14—J5 per 100 K.G.; Friesche roodstar f1 per H.L. KANO-VAARDERS GERED. Een Urkcr botter, de VK 6. schipper A. Ras, heef; j Maandag twee Duit?ehers gered en te Urk aan wc! gebracht. Zij voeren in een kleine, opvouwbare kano. die bijna vol water stond en verkeerden in gevaai. I Zij waren op weg naar Enkhuizen. in de Kolfbaan van den heer D. A. de Bruijn te WinKel.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2