Waarnaar men luistert SMOKKEL-ELLENDE, Een nachtelijk congres. IT achtte getuige een zeer Korte gevangenisstraf ge- wenscht en voorts ter beschikking stelling der regee ring. Na del ichting van dit doopceel vorderde de Offi cier tegen den gevaarlijken deserteur in het belang der eigendomsbescherming en als ontvluchtingsrem 1 maand gevangenisstraf. Mr. ïf. J. van Leeuwen, verdediger van verdachte, had een opmerking omtrent de dagvaarding en noem de ontvluchting niet zoo misdadig, hij ontleedde de mo tieven tot den respectieven diefstal en concludeerde een lichtere straf, 'n Vriendschappelijke re- en dupliek tusschen de juridische strijdkrachten besloot de be handeling, waarna sluiting. Een economisch probleem. Het leger der smokkelaars breidt zich steeds uit. Grensparasie- ten verdienen fortuinen. Het smokkelen langs de Nederlandsch-Duitsche grens is het laatste jaar, mede door de tijdsomstan digheden, zeer sterk toegenomen. En zonder tegen spraak kan hier dan ook beweerd worden, dat het leger der smokkelaars in beweging is gebracht door de werkloosheid. De nuchtere optelling van in beslag genomen smok kelwaar in het Westen van Duitschland, in het district Aken aan de Duitsch-Limburgsche grens, doet de vraag rijzen of de sluikhandel niet meer en meer is geworden een probleem van groote economi sche strekking, aldus schrijft men uit Limburg aan de N.R.Crt. Niettegenstaande het verscherpte toe zicht en de grootste activiteit van de beambten, neemt do smokkelhandel geweldig toe. In 1931 werden o.m. langs de Westgrens in beslag genomen 70.000 pond koffie. 14- millioen sigaretten, 65.000 pond tarwe, 45.000 pond meel en 7000 pond tabak, 15.000 smokkelzaken werd erf berecht. Van Januari tot April van dit jaar werden reeds in beslag genomen: 45.000 pond koffie, 2 millioen sigaretten. 40.000 pond tarwe, 30.000 pond meel. Reeds hebben 7500 smokkelaars terecht gestaan. Dat slechts 2 millioen sigaretten in beslag zijn geno men, is wellicht te danken aan het feit, dat de Duit- sche sigaretten-industrie goedkoopere sigaretten in den handel heeft gebracht. De genoemde cijfers geven trouwens maar een flauw idee van den omvang van het smokkelbedrijf. Er worden natuurlijk dagelijks zeer groote kwanta smokkelwaar door het gat in het Westen gebracht. Kenmerkend, dat in 1931 de smokkelaars, die zich voor de rechtbanken hadden te verantwoorden, tot 40 millioen Mark boete zijn veroordeeld, tegenover 13 millioen in 1930. liet leger der smokkelaars is in be weging gebracht door de werkloosheid. Bevoegde autoriteiten schatten het aantal smokkelaars op 250.000. Hiertegenover staan een paar duizend grens beambten. De verhouding van het getal smokkelaars tot dat van beambten bedraagt dus 125 1: Niet alleen de zucht om geld te verdienen, maar vooral de ellen de in duizenden gezinnen aan de grens, welke vroe ger in de thans stopgezette industrie een fatsoenlijk stuk brood verdienden, brengt het smokkelaarslegcr dagelijks in beweging naar de grens. De smokkelaars worden niet alleen gerecruteerd uit de grensbevolking, maar ook uit de groote steden en de industrie-centra. De Duitsche middenstand, die ook met groote moei lijkheden heeft te kampen, ondervindt in niet onbe langrijke mate de nadeelige gevoigen van de smok kelarij. En ook de Duitsche schatkist wordt ernstig benadeeld, daar millioenen aan invoerrechten worden ontdoken. Het actief optreden der beambten heeft blijkbaar tengevolge gehad, dat "de mees beruchte be roeps-smokkelaars hun operatie-terrein van het district Aken hebben verplaatst in meer Noordelijke richting. Aan de Akcnsche grens bestond in den loop der jaren een vaste kern van betrouwbare be ambten, die volkomen met de streken en eigenaar digheden van de smokkelaars vertrouwd geraakten. Opmerkelijk is dat den laatsten tijd de smokkelarij weer door sterke benden wordt uitgeoefend: soms 20 a 30 personen groot. Langs de grenswegen ziet men herhaaldelijk troepjes smokkelaars, die een gunstig oogenblik afwachten om hun slag t3 slaan. De smokkelaars handelen, als zijzelf niet bij kas zijn om smokkelwaar te koopen, in opdracht van derden, en brengen de smokkelwaar op een bepaal de plaats in het achterland bijeen. Hier wordt dan een gunstige gelegenheid afgewacht om de contra bande in auto's verder Duitschland in te voeren. Ge bruikt worden auto's, die een flinke snelheid kunnen ontwikkelen. Maar menig autobestuurder, die de smokkelwaar reeds in veilige haven waande, moet ervaren, dat de beambten overal op den loer liggen en dat aan al zijn winstcalculaties onverwacht een einde wordt gemaakt. Menigmaal wordt tusschen de beambten en den autobestuurder, die een flinke la ding in den wagen heeft, een strijd op leven en dood gevoerd. In de drie eerste maanden van dit jaar wer den in het Akensche district in beslag genomen 21 auto's, 15 motorrijwielen en 250 rijwielen. Een der droefste teekenen van onzen tijd is het smokkelen in het klein met levensmiddelen, voornamelijk brood. Dag aan dag ziet men processies van menschen, die met bróód, suiker of meel beladen van de grens ko men. Met voorliefde worden kinderen over de grens gestuurd, om inkoopen te doen. Zij slenteren soms uren lang langs de grens en wachten een gunstige gelegenheid af om ongezien zich te verwijderen. De grensbeambte komt dan in den pijnlijken toestand BARON MUNCHIIAUSEN TOT VOORZITTER GEKOZEN. De nacht was gevallen, een donkere, maanlooze nacht. Op een eenzame plaats, in het dichte struikgewas wa ren ze bijeengekomen, de kampioenopsnijders der ge- heele aarde; evenals schrijvers, dichters, musici hiel den zij hun congres. Met algemoene stemmen hadden zij den waardigsten onder hen. Baron Münchhausen, tot voorzitter gekozen. Hii nam op den speciaal voor hem bestemden zetel plaats en sprak met plechtige stem: „Ik open hiermede het jaarlijksche congres der op snijders. Gij weet. dat het gaat om den titel van we reldkampioen. Stilte! Ik verleen mijzelf het woord!" De congresleden zwegen en Münchhausen begon: Het fabelachtige personeel van Baron Münchhausen. Toen ik te Stamboel vertoefde, droeg de sultan mij op, eenige zeer belangrijke zaken te Cairo te behartigen, zoodat ik op een zekeren dag met grooten praal en een talrijk gevolg over land naar Egypte vertrok. Nauwe lijks was ik eenige mijlen van Konstantinopel verwij. derd, toen ik een klein, mager mannetje met groote snelheid zag voortloopen. hoewel hij aan ieder been een looden gewicht van zoo wat vijftig pond droeg. Verwon- derd over dat schouwspel riep ik hem aan en vroeg' „Waar loop je zoo snel heen. vrind? En waarom sleep je die gewichten voort?" „Ik ben" luidde bet antwoord, „sedert een half üiir uit Damascus vertrokken en moet naar Konstantinopel. De gewichten heb ik aan mijn voeten gedaan, om mijn snelheid wat te verminderen, daar ik anders veel te vroeg aankom". Die kerel beviel mij best en ik nam hem in mijn dienst. Wat later zag ik aan den rand van den weg iemand languit liggen, alsof hy sliep; het bleek echter, dat hij met het oor tegen den grond ingespannen luisterde. „Wat hoor je daar?" vroeg ik. „Ik luister uit verveling naar het groeien van het gras." „Dan treedt je onmiddellijk in mijn dienst, wie weet. wat je dan nog kunt hooren!" Niet ver van daar stond op een heuvel een jager, het geweer in aanleg, die in de blauwe lucht schoot. „Goede jacht, meneer", riep ik hem toe, „maar waarop schiet U eigenlijk?" „Och, ik probeer mijn nieuwe geweer. Daar ginds op den toren van de kerk te Straats burg zat een spreeuw, en dien heb ik er zoo juist afgeschoten.' Voor wie mijn hartstocht voor de jacht kent. zal het niet vreemd zijn. dat ik dezen voortreffelijken schutter in mijn dienst nam. Zoo kwamen wij eindelijk langs den Li banon. Bij een groot bosch van ceders stond een sterke, stoere kerel, die aan een net trok, dat over het geheele woud lag. „Wat doe je daar toch. waarde vriend?" „Ik heb hout noodig en heb mijn bijl thuis laten liggen. Nu help ik mij zoo goed moge lijk." En tegelijkertijd trok hij met één ruk het geheele bosch omver. Het spreekt vanzelf, dat ik zoo iemand niet liet loopen. Plotseling stak er een geweldige storm op, die mij met al mijn paarden, wagens en mijn geheele gevolg haast ondersteboven gooide. Ik was werkelijk bang, dat ik in de lucht getrokken zou worden. Links van den weg stonden zeven windmolens op een rij, wier wieken in razende vaart ronddraaiden. Wat verderop stond een man, die zijn rechter neusgat met zijnvinger dichthield. Zoodra hij onzen noodtoestand opmerkte, draaide hij zich half om en nam beleefd zijn hoed af. Op hetzelfde oogenblik ging de storm liggen en de zeven windmolens draaiden niet langer. In hooge mate verwonderd, vroeg ik hem, wat dit alles beteekende. „Neemt u mij niet kwalijk, Excellentie", sprak hij, „ik maak slechts wat wind voor mijn meester, den mole naar. en om de zeven molens niet omver te blazen, moest ik wel het eene neusgat dichthouden." Dien man kan ik gebruiken, dacht ik, en ik nam hem in mijn dienst Mijn onderhandelingen in Cairo verliepen gunstig en ik keerde over zee naar Stamboel terug. De sultan was opgetogen over mijn arbeid en vroeg mij lederen dag te eten. Eens gaf hij mij na den maaltijd een wenk, hem in een geheim kabinet te volgen. Uit een kastje haalde hij een flesch voor den dag en zeide: „Münch hausen, proef dit eens en beken, dat je nooit heerlijker wijn hebt gedronken." Ik nam een slok en ant woordde: „De wijn ia goed, Hoogheid, maar ik moet eerlijk zeggen, dat ik bij Keizer Karei den Zesden beteren heb gedronken." „Onmogelijk". „Hoogheid, als gij het toestaat, verschaf ik U bin nen een uur den fijnsten wijn uit het Keizerlijke paleis te Weenen. Kom ik mijn belofte niet na, dan moogt ge mij het hoofd laten afslaan. „Aangenomen" sprak zijn Hoogheid, „en lukt het Je, dan mag je uit mijn schat kamer zooveel nemen, als de sterkste man daaruit kan wégsleepen. Onmiddellijk schreef ik een briefje aan Keizerin Maria Theresia en gaf dat mee aan mijn hardlooper, die zijn gewichten afdeed en naai Weenen vertrok. Een kwartier ging voorbij, een half uur, drie kwar tier, geen hardlooper liet zich zien. Ik begon het be nauwd te krijgen. Toen ik nog vijf minuten had, zond ik mijn luisteraar en mijn sahutter op onderzoek uit. De man met het scherpe gehoor legde het oor op den grond en deelde mij tot mijn ontzetting mee, dat de harlooper ergens op den grond lag te snurken. Nauwe lijks had mijn schutter dit gehoord, of hU klom op het dak, rekte den hals en riep uit: „Goede hemel! Daar ligt de kerel onder een eik bij Belgrado te slapen!" Terwijl hij zoo sprak, legde hij zijn geweer aan en schoot de lading in den boom. Een hagel van eikels kwam naar beneden en wekte den hardlooper, die nog sneller dan gewoonlijk zijn weg vervolgde. Een halve minuut voor den vastgestelden tijd kwam hij de be loofde flesch den Sultan aanbieden. Deze dronk met welbehagen. „Münchhausen,,' sprak hij, „je hebt ge wonnen." Ik verzuimde niet, mijn belooning te halen, maar ontbod mijn sterken dienaar, die alles uit des Sultans schatkamer wegsleepte. Ik ijlde rechtstreeks met mijn buit naar de haven, scheepte mij in in het grootste vrachtschip en ging zonder dralen onder zeil met mijn personeel, om mijn schatten in veiligheid te brengen. Wat ik gevreesd had, gebeurde. De Sultan had be richt gekregen, dat zijn geheele schatkamer uitgeplun derd was. Zijn geheele vloot had hij ons achterna ge zonden. Reeds zag ik de trotsche schepen met volle zeilen naderen en voelde ik mijn hoofd weer wankelen op mijn schouders. Maar mijn windmaker kwam en zeide tot mij: „Excellentie, wees niet bezorgd". Hij ging op het achterdek staan, zóó dat zijn ééne neus gat naar de Turksche vloot gericht was en het andere naar onze zeilen en blies zoo heftig, dat de schepen van den Sultan deerlijk gehavend tot in de haven van Stamboel werden teruggedreven, terwijl mijn schip in eenige uren in Italië aankwam, waar mij jammer genoeg mijn schatten door de struikroovers werden ontroofd. tusschen menschelijk gevoel en dienstplicht. De brood smokkelarij heeft ongekende afmetingen aangeno men. Een funeste invloed wordt op de moraliteit der kinderen door dat halve dagen van huis zijn uitgo- oefend. Maar daar trekken helaas zooveel ouders zich niets van aan. Degenen, die bij het smokkelen de beste zaken ma ken. zijn de houders van de z.g inkoopcentrales, dc grensparasieten, die suiker en koffie met de waggons verhandelen. Zij verdienen een fortuin, zonder de minste risico's. Het houten keetje werd vervangen door een solied pand met garage, want om de zaken te leiden, rijdt de eigenaar in een luxe-auto. Die smokkelketen verrezen als paddestoelen uit den grond. Tusschen die middenstanders bestaat meer haat dan vriendschap. De onderlinge concurrentie is zeer groot. De grensbeambten hebben het zwaar te verantwoorden. Haast iederen nacht ligt de beambte bij elke weersgesteldheid, in hinderlaag. En daar tal van smokkelaars gewapend zijn, is het leven van den grensbeambte ook meermalen in gevaar. Klaagt U over Uw gezondheid. Grijpt dan naar den lippenstift. In een officieel stuk werd dezer dagen vastgesteld, dat de lippenstift allerlei stoffen bevat, die een animee- renden invloed op de spijsvertering hebben. Hoe men er toe kwam dit te constateeren? In den oorlogstijd zag men zich in Londen gedwongen vrouwelijke arbeids krachten bü de Bank van Engeland aan te stellen. De dames verrichten haar arbeid op uitmuntende wijze, maar... ondanks de volledige concentratie hunner aan dacht op het werk ontging de triomftocht van rouge en lippenstift niet aan hun lieftallige oogen. Ook zij wenschten van hun recht om de sporen van den ouden dag uit te wisschen gebruik te maken... maar ze hadden buiten hun zoo eerbiedwaardigen, conservatieven waard gerekend. Mochten rouge en lippenstift zich wel binnen de aan traditie zoo rijke muren der Bank of Engeland vertoonen? De Bank. zich van haar eerbiedwaardigheid ten volle bewust, deed dergelijke nieuwigheden zopder meer in den ban! De Engelsche bond van frisseurs diende op zeer formeele wijze een protest bü de bankdirectle in, waarbij vooral op de economische zijde van het verbod werd Ingegaan. De huwelijksvooruitzichten voor de da mes zijn natuurlijk al zoo gering... haar tegenwoordige charme kan het tegenwoordig niet alleen klaarspelen... rouge en lippenstift zijn absoluut onontbeerlijk om nog eenigen kans te hebben den man te vangen. Voorts wer den ook de voortreffelijke hoedanigheden, alsmede de anlmeerende Invloed op de spijsvertering van rouge en lippenstift uitvoerig uiteengezet! Een vergelükende statistiek omtrent de huwelijkskans tusschen de rouge en lippenstift-aanhangers en de on opgemaakte Bank- of Engeland-employées ontbreekt helaas in dit interessante document. Met inspanning 'zien de kantoorjuffertjes het antwoord van de Baai rectle tegemoet Mocht de directie met mannelijke koppigheid in h besluit volharden, dan zou de Bank of Engeland eens door een nieuwen run (stormloop) bedreigd fc nen worden... niet vanwege de angstige spaarders, vanwege procedeerende damesbedienden! Want dan iedere employée. haar Bank wel voor een andere b* de rechtbank, ter verantwoording roepen wegens weldadige vermindering van haar huwelijkskanji Voor deze „hoogste bank der banken" zou de Bank Engeland wel eens haar fiere hoofd kunnen moeten 1* ken... Haar zoo geslonken goudvoorraad zou dan i eens een nieuwe aderlating kunnen ondergaan... die echter wel te boven zal komen! Hoa transporteert men bier? Dii da ter ee Zonder vat? De volgende gebeurtenis speelde zich dezer dagen Tomesvar af. Zooals tegenwoordig zoo vele zaken, een groote bierbrouwerij aldaar met financieele n lijkheden te kampen. Ze ging daarom bij een bank leening van 1 millioen Lei aan tegen een onderp van 100.000 Liter bier. De bank is solide voorzoe banken tegenwoordig nog solide zyn. Zooals het solide bank betaamt, maakte ze het liquide onderp niet op de vloeiende Inhoud verdween niet in kelen der dorstige directeuren, noch de opbrengst hun thans veelal zoo leege zakken. De snuggerheid der bank blijkt echter niet eva dig aan haar soliditeit te zijn wel een uitzonde? op den regel! Want in een onbewaakt oogenblik sluit ze de duizenden vaatjes bier op te bergen, in kelder, van de brouwerij gehuurd. Prompt heeft brouwerij het geld ontvangen of ze zegt de bank één maand de huur op. Ze laat de protesteer?! bank maar protesteeren: ook de ter hulp gertxf rechtbank stelt de brouwerij in het gelijk. Er blijft] bank niets anders over dan uaar een andere plaats om te zien. De bank heeft al weer een onderdak voor haar voorraad gevonden; weldra zullen de vaatjes naer iflFKI nieuw verblijf verhuizen! Dan krijgt de bankdirecteur de volgende verraseA mededeeling te hooren: „Geachte Herr Bankdirek» Dat gaat zoo maar niet. We hebben U wel het w maar niet de vaten als onderpand gegeven! Over! vaten wordt in het contract in het geheel niet gesa ken!" De De bankdirecteur staat paf! Weer wordt op dc- heid der Temesvarische rechters oen beroep gediP*^0 De heeren pluizen het contract zorgvuldig na: moeten de brouwerij gelijk geven, dat er nergens vaten gewag wordt gemaakt. Het a.b.c. van hun ï^en a heid is, dat een contract altijd letterlijk dient f worden nagekomen, dus De bank is nog even ver en piekert over het 1 probleem: „Hoe transporteert men bier zonder vai Uit p«n- VRIJDAG 10 JUNI. HILVERSUM (896 M.) VARA.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefoningen8.00 Gra- ruofoonmuziek; 9.00 Trio Willem Drukker. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding, V.A.R-A.: 10.15 Voordracht door Minny Efman; 10.30 Trio Willem Drukker; 11.00 Kwar tiertje voor den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs in Nederland; 11.15 Trio Drukker. A.V.R.O.: 12.00 Tijd sein en Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Uitzending voor Scholen. H. van Wijk: „Van Zuiderzee tot LTssel- meer"; 2.30 Omroeporkest; 3.00 Franz Osseneg en zijn orkest uit „Atlanta" in Rotterdam. V.A.R.A.: 4.00 Pi ano-recital door Joh. Jong; 4.30 Voor de kinderen; 6.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.45 Imperialisme en Volkenbond (2de lezing); 7.05 VARA-Orkest. V.P. R.O.: 8.00 Tijdsein en Cursus: De misdeelde jeugd van dezen tijd; 8.30 Gramofoonrauzlek; 9.00 Cursus: Hoe brengen wfj overeenstemming tusschen den wil Gods en het kwaad in de wereld?; 9.30 Gramofoon- muziek; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dlas; 10.45 Declamatie door Albert van Dalsum. VA RA.: 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.CR.V.: 8.00 Tijdsein en Schriftlezing: 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Korte ziekend lenst; U.00 Gramo- foonplaten; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagcon cert; 2.00 Verzorging zender; 2JJ0 Halfuur Hollandsche liederen; 3.00 Concert door het Haagsche Trio; 5.00 Vioolconcert; 5.30 Halfuurtje voor jeugdige amateur- fotografen; 6.00 Causerie door H. J. Stelnvoort. Onder werp: „Een armpje voor een muurlampje"; 7.00 Cau serie: Zomerbehandeling van zaadplanten, balcon en perkplanten; 7.30 Politieberichten; 7.45 Lezing; 8.00 Uitzending vanuit het Paedagogisch Instituut, Valerius- plein, Amsterdam; pl.m. 10.00 Vaz Dias; daarna gra mofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.20 Gramofoonplaten; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoonplaten. KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Concert; 11.05 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.10 Populair concert; 7.30 Vocaal concert; 9.35 Edwin Fischer speelt en dirigeert. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 8.40 Concert; 10.40 Concert door het Omroeporkest, KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonumzlek; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1,20 Concert; 2.50 Gramofoon muziek; 5.20 Vesperconcert; 9.20 Kamermuziek, 11.00 Populair concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert 1.05 Orgelrecital; 2.05 Gramofoonmuziek; 3.50 Idem; 4.35 Concert; 8.20 Concert. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Concert. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 32.50 Idem. MILAAN (881 M.) 9.20 Symphonieconcert- ROME (441 M.) 8.10 Gramofoonmuziek; 9.05 Orkesconcert; 10.35 Concert WEENEN (517 M.) 10.40 Dansmuziek. WARSCHAU (1111 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Dansmuziek; 8.20 Concert; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTEB (460 M.) 8.20 Onbekende werken van Verdl, door het omroep orkest. ZATERDAG 11 JUNI. OV3 De •ordt acati Ihier, HILVERSUM (ZtSroo^ 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; Idem; 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek; 9.00 Sc! mei kwintet o.l.v. Willem Drukker; V.P.R.O. 10.00 genwijding; VA.R.A. 10.15 Uitzending voor arbe in de Continubedrijven; 12.00 Varaseptet o.l.v. Is Evl Verzorging zender; 2.00 Het begrafeniswezen in °pe land door H. B. van Latuum: 2.15 Liederen en Ma 3.15 ..Kan een katholiek socialist zün?", door Men Bulslng van Beschouw; 3.35 Mandolineensemble Joh. B. Kok; 3.45 Een prettige reisgenoot Grotesk 1 bedrijf, door Varatooneel; 4.00 Varamandolin< ble; 4.15 Arbeiderssport-spreker A. F. Muller; 4.30 oefening der Huismuziek; 5.00 „Familie de Eoer"; Volksliederen door de zanggroep de „Wifclewaal' Amsterdamsche A.J.C. o.l.v. Piet Tiggers; 6.15 Uk roode jeugdbeweging; 6.30 Volksliederen; 6.45 S.Dj kwartiertje; 7.00 Amsterdamsch Solistenkwintet Loe Cohen; 7.30 Bij de pomp. Teun de Klepperman; Gramofoonmuziek; 8.00 Bonte avond. Louis Davld—rinrrr Varaorkest; 11.00 Persberichten Vaz Dias; Vara-Ï en voetbalmededeelingen en gramofoonmuziek. e kar HUIZEN <18«f 8.00 Morgenconcert; 10.00 K.R.O.-kunstensemble Piet Lustanhouwer; 11.30 Godsdienstig halfuurtje Pastoor L. H. Perquin; 12.00 Politieberichten K.R.O.-sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Verzoi zender; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Kinderuurtje; Zwemcursus door S. P. J. Borsten: 4.30 Gramofoo ziek; 5.30 Sportpraatje door S. P. J. Borsten; 5.45 mofoonmuziek; 6.20 Journalistiek weekoverzicht Paul de Waart; 6.40 Gramofoonmuziek; 7.00 Dr. Jansen: „Melk en bacteriën"; 7.30 Politieberichten: Gramofoonmuziek; 8.00 Cabaretavond; 9.00 Perst* ten van Vaz Dias en gramofoonmuziek. BRUSSEL (SM 5.20 Dansmuziek; 6.50 Gramofoonplatenooncert; Kamermuziek10.05 Gramofoonplatenconcert. KALUNDBORG (11S 8.20 Omroeporkest; 11.20 Mo: 10 di m na z BERLIJN (41:tot de NAC Naai tra ir d< achte elaas u 'erig Hier B nac ooren VEE Nu >kom. erkhc 12.20 Strijkorkest; dansmuziek. 6.45 Maria Hussa zingt liederen; 8.20 Zie progr. nen; 10.20 Populair concert. HAMBURG 12.30 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem Concert; 10.40 Dansmuziek. de te A In voc De ve l in v KÖNIGSWUSTERHAUSEN (l«ll 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. «trale erve nd b LANGENBERG («2 12.20 Populair concert; 5.20 Vesperconcert: roeporkest; 12.20 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (15» J 12.20 Concert; 1.05 Orgelconcert; 1.50 Concert," Idem; 5.05 Orgelconcert; 7.50 „Music Hall." 8.50 „Le Juif Polonais" PARIJS-EIFFEL (U® n 1 tooneelstuk in 3 bedr. >st< 73.000 den st, van tijd eve on Beslot ter K.G. MILAAN (331 Btvang; 8.35 Populair concert; 9.10 Kamermuziek; 11.20 muziek. ROME 9.05 „Tannhauser", opera in drie acten. PARIJS-RADIO (1723 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 9.05 Cabaret keerii ande De ge WEENEN (517| 8.20 Militaire muziek; 10.35 Dansmuziek. WARSCHAU («U 5.20 Populair concert; 6.40 Idem; 8.20 Idem," Chopin recital; 11.10 Dansmuziek etie vj BEROMUNSTEB 6.10 Gramofoonmuziek; 8.20 „Les Saltimbanquesr ra van Ganne; 9.20 Dansmuziek, r— -cm wrichtei °P en hi !Bchagen

Schager Courant | 1932 | | pagina 10