VRIJ BAL T. DE JONG, een Slagersknecht. Boekhandel Trapman, Plaatselijk Nieuws. Uit onze Omgeving. I iri 3? Marktberichten. Noodtoestand in den Japanschen landbouw. Nieuwe noodmaatregelen in Pruisen. Merkwaardig incident te Bakoe. ERNSTIGE DIJKBREUK IN ZWEDEN. De oud-strijders te Washington. Advertentiën. NIEUWE SYSTEMEN voor het Permanenten. •el, a's. HAC goedkeuring verloting. Op de verloting der October Paardenmarkt, dit jaar te houden, is do Ministerieele goedkeuring verleend. autobusdienst geel. Zooals bekend is don heer M. Geel, autobusonder nemer te Wioriugen, bij Kon. Besluit nog slechts vergund zijn autöbusdienst tusschen Hippolytushoet- Schagen ln werking te houden tot uiterlijk 1 Juli a.s. De Kamer van Koophandel te Alkmaar heeft zich nu tot den minister van Waterstaat gewend en wijst er op, dat de heer Geel opnieuw een concessie-aan vrage voor dezen dienst tot Ged. Staten heeft ge richt. Do openbare behandeling daarvan zal 27 Juni a.s. plaats hebben en daarom verzoekt de Kamer den minister om ten behoeve der verkeersbelangen in ons Gewest te willen bevorderen dat deze auto busdienst in elk geval nog zoolang zal mogen blij- vei doorgaan, totdat bet besluit van Ged. Staten in zake deze nieuwe concessie-aanvrage genomen is. schoolfeest openbare lagere school. Gisteravond kwamen in de openbare lagere school ilmj bijeen het bestuur van de Oudercommissie dezer school en de commissie die zich belast zag met dc aanbieding van intcekenlijsten bij de ingezetenen voor het dit jaar te houden schoolfeest. Op de 13 lijsten was in totaal voor een bedrag van ruim f500 peteekend, een resultaat dat f 100 mindere ontvangst Jtólieteekende dan vorig jaar. En waar h^t aanwezige 3- saldo, zooals bekend, door den aankoop van de me talen plaatjes van dc nieuwe school een belangrijke aderlating had ondergaan, was men wel verplicht om het voornemen dat aanvankelijk werd ge koesterd om de kinderen van een paar hoogere klas sen een verder uitstapje dan Schoorl te verschaffen idsoi le 'aten varen, ham* Alle kaderen, met uitzondering dan van de hoog ste klasse, die naar Amsterdam gaat, zullen dus ook 'dit jaar weer per tram naar Schoorl gaan, om in - speeltuin en op duin zich weer heerlijk te vermaken. De datum van dezen feestdag werd bepaald op Vrij dag S Juli a.s. n E« iet le Ispiü. R in Sa Holi raa den erboa i. a de i rblijj i Tl", vee „Fll KEGELSPORT. Op 16 Juni a.s. zal een vergadering worden gehouden tan alle belangstellenden bij de kegelsport. De officieele opening van de kegelbanen zal plaats ihebben bij den aanvang van de Invitatiewedstrijden, in 3 welke gehouden zullen worden van 2 Juli tot 31 Juli cker. aanstaande. De opening zal geschieden door het Bestuur van den ;Alkmaarschen Kegelbond, terwijl hierbij tevens een lid van het Hoofdbestuur van den Ned. Kegelbond a ■wezlg zal zijn. Aan de invitatiewedstrijden zal deelgenomen worden door een 70- a 80-tal vijftallen van de bonden Alkmaar en Den Helder, totaal dus door ruim 400 kegelaars. Een bedrag van ongeveer f 550 zal aan prijzen wor- den besteed, welke allen te Schagen zullen worden gekocht. De winners van deze wedstrijden zullen tegen elkaar in den Eere-wed strijd worden geplaatst, welke een week later zal worden gespeeld. I Ter gelegenheid van dit concours zal er tijdelijk een |d«rde baan worden bijgelegd. De kegelbanen worden geleverd door de fa. Tuinman te Schagen. Z IJ P E ort ird anat ■net. /oor ïarc Fra: ov« sch wd( De herijk der maten en gewichten zal voor deze ge- s la meente plaats hebben te Schagerbrug (lokaal Modder) a(jj op Dinsdag 21 Juni voor 't Zand, Oudesluis en Kelns- merbrug; op Woensdag 22 Juni voor Burgerbrug en St.- «taartensbrug en op Donderdag 23 Juni voor Sohager- ew jfcrug en Petten. SCHAGERBRUG. Alhier is een- voetbalvereenigiag opgericht, waartoe 16 leden zijn toegetreden. Aangezien de vereenl ing niet over een eigen terrein beschikt, zullen voor- ipig slechts uitwedstrijden worden gespeeld. "T ZAND. Gisteravond te pl.m. half zeiven heeft op den Rijks- iK ter hoogte van de Kolksluis een nogal ernstig Soto-ongeval plaats gehad. Van de richting Helder «wam on dat oogenbük een 6-wielige houtauto van de fa. Konijn te Alkmaar en daarachter een luxe Essex- rogen, bestuurd door den heer P. C Schriek, dir. der )orarechtsche Gasmeterfabriek te Dordrecht. Laatstge- •oemde wilde den vrachtwagen voorbijrijden, wat ook »ed ging. doch toen hy juist was gepasseerd en zijn ragen weer op de rechterhelft van den rijweg zou bren- »n. slipte deze op het. door de Juist vallende regen, teer gladde wegdek. De wagen vloog hierna tegen de eldaar ter plaatse voor de huizen staande boomen op «n sloeg hierna op zijn linkerzij. De inzittende heer S. «rard hierbij zeer ernstig aan het hoofd gewond en werd hierna spoedig ter plaatse door Dr. Oterdoom verbonden De auto werd van voren totaal vernield. De chauffeur der vlak er achter komende vrachtwa gen kon, hoewel hij sterk remde, toch niet verhinderen, lat hij de gevallen wagen nog aanreed. Deze chauffeur bekwam geen letsel, terwijl zijn wagen er ook nogal vrij oed afkwam. We vernamen verder nog dat de heer S. •oogstens pl.m. 45 K.M. per uur zou hebben gereden, Itoen het ongeval plaats vond. I Hedenavond (Donderdag) te 8 uur speelt Geel Rood een vriendschappelijken wedstrijd tegen Dosko I van ikje hidesluia op het Dosko-terrein. WARMENHUIZEN Chr. Boerenleenbank. Bovengenoemde boerenleenbank hield dezer dagen e jaarlijksche ledenvergadering in het Patronaata bouw, onder voorzitterschap van den heer K. Mo- naar. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord e slechte tijdsomstandigheden van de tuinders of 'el van de leden der bank. Ook werd nagegaan in LOeverre de katholieke 2de Kamerleden hun woord ebben gehouden. Geconstateerd werd, dat men op tën ook niet veel kan bouwen. Bij dat alles werden e ledeu van de bank er aan herinnerd boe in een Wl van enkele weken, de veehouders door de regee ng worden gesteund, en dat nu reeds steun voor 'o varkenshouders in overweging is genomen. Van i'öun aan de tuinbouwers hoort men nog steeds h'ets. Een verblijdend teeken is het volgens dei» ^°°io^ter da' de f'nancieele P°sitie van onze bank 1931 wederom sterker is geworden. De heer Jac. van Baar werd wederom benoemd tot serctaris. Rekening en verantwoording 1931. Deze gaf een winstsaldo aan van f 1420.61 en ge- aegd bij de reserve, stijgt deze laatste tot een be- van f2289.23. Aan spaargelden werd ontvangen - aan terugbetaalde voorschotten f14309, ontvangsten in loopende rekening f98.092.31, aan ™t van voorschotten f3520.04. Uitgegeven werd vrm- uUgbclaalde spaargelden f58235.84, verstrekte li7^co*tte.n f 52.210, uitgaven in loopcnde rekening rf.d45.65, intrest spaargelden f2791.84, intrest loo iende rekening f 1087.03. de r ^0n.de van den heer G. J Mosch werd namens rekening-commissie geadviseerd tot aanneming van de rekening en verantwoording 1931. Aldus be sloten. Het jaarverslag werd uitgebracht door den kassier die daarvoor den dank des Voorzitters ontving. Tot Bestuurslid is met groote meerderheid van stemmen herkozen de heer K. Molenaar. Als lid van den Raad van Toezicht is met meer derheid van stemmen herkozen de heer K. Tesse- laar Pz. Ter voorziening in de vacature wegens overlijden van den heer C. Nannis is als lid van den Raad van Toezicht gekozen de heer Ant. Nannes. De Voorzitter wijdde nog eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van wijlen den heer C. Nannes, die een van de pioniers is geweest in de moeilijke jaren van onzo bank De Voorzitter sprak de hoop uit, dat hij voor al hetgeen hij voor onze bank heeft gedaan, zijn loon moge ontvangen. Het Bestuur stelde voor de volgende rentestan daard: Voorschotten debet 4 3/4 spaargelden 31/4 loopende rekening debet 4 3/4 loopende rekening credit 3 1/4 Aldus goedgevonden. In verband met de wet op de Coöperatie was het noodig 4e statuten te wijzigen Eveneens goedgevon den. Na een paar onbelangrijke punten volgde slui ting. WINKEL Door welwillende bijdrage van de ingezetenen is het mogen gelukken weder een bedrag bijeen te brengen, waarvoor een dag kan worden aangeboden aan de Ou den van Dagen. In de laatste jaren is dit een vast num mer geworden, doch gezien de inmiddels ingetreden tijdsomstandigheden stond het bestuur van de afd. van den Bond voor Staatspensioneering er huiverig tegen over, maar dank zij de bijdrage kan een uitstapje als op andere jaren weer doorgaan. Woensdagavond vergaderde het bestuur met de auto-bezittende ingezetenen en ook van dien kant was warme belangstelling en medewerking om een tocht in elkaar te zetten en de Ouden van Dagen een pret- ttgen dag te bezorgen. In gemeenschappelijk overleg ls de tocht vastgesteld, welke zal gaan vanaf Winkel over Schagen naar Schoorl en Bergen, waar koffie gedronken wordt. Van daar naar Egmond, Beverwijk en Wijk aan Zee waar vermoedelijk een warme maaltijd wordt gebruikt. Van daar naar Alkmaar en daarna terug naar Winkel, De deelnemers, die zich voor dezen toch hebben aan gemeld, bereiken weer het getal dat andere jaren aan het uitstapje hebben deelgenomen. De tocht is bepaald op Woensdag 15 Juni a.s. Gevonden voorwerpen: een portemonale met inhoud en een oud heerenrijwiel, terwijl als verloren ls aange geven, een bril ln alpacca etui en als weggeloopen of en witte geit met hoorns, welke uit het land wordt vermist.. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. SCHAGEN. 9 Juni. Aanvoer: 11 stuks paarden f 150350. 44 gelde koeien (magere) f 100—185. 45 idem (vette) f 180—290. 20 kalf- koeien f 120240, 16 pinken f 6590. 81 nuchtere kal veren f 510, 40 idem (vette) f 1416.50. 35 overhou- ders f 1217. 490 lammeren f 612. bokken en geiten f 1.504.50, 6 varkens (magere) f 69, 48 Idem (vette) per Kg. 2629 biggen f 36. kippen f 0.70. EIERVEILING SCHAGEN. 9 Juni. Aangevoerd zijn: 110 partijen 134000 stuks kipeieren, 5 partijen 2900 stuks eendeieren, 14 kalkoeneieren. De prijs liep van: kipeieren f 2.402.50, kleine f 1.90. bruine f 2.60. eendeieren f 1.801.90, kalkoeneieren f 4.50. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK. 8 Juni. Aangevoerd: 3600 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 10.50—11.90. drielingen f 10.20—11.30; 9000 Kg. to maten: A f35.20. B f 31—32.90; C f 32.30, CC f 13.20. ALKMAAR. 8 Juni. Aardbeieen per doos 1233 cent; andijvie f 3.30—6.20, bloemkool I f 18—27. II f 10—16. kropsla f 1.50—2.70, II f 0.401. komkommers f 814 per 100 stuks, poste lein f 0.220.37, spinazie f 1.762.04 per bak, peulen 21—24. dubbele spercieboonen f 4554 per 100 pond, rabarber f 25. raapstelen f 1.20—2.60. radijs f 1.503.10. 9elderie f 1.104.10. wortelen f 813 per 100 bos. AMSTERDAM, 8 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 372 vette kalveren, le kw. 4050 cent, 2e kw. 3039 cent. 3e kw. 2029 cent per Kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren f 36. 696 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 30—32 cent. zware varkens 27—29 cent. vette varkens 2426 cent; per Kg. slachtgewicht. Tevens werden aangevoerd 7 wagens geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM. 8 Juni. Op de heden gehouden aardappelmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche bonten f 1.50—3.50, blauwen f 1.503.25, roodstar f 1.752; blauwe en bonte poters f 1—1.25, bevelanders f 1.50—2, per H.L., Belgische nieu we muizen f 13. Langendijker muizen f 14—15 per 100 Kg.. Anna Paulowna zand f 1—1.25. roodstar f 1.75—2, Texelsche roode f 1.75—2. zand f 1—1.25, per H.L., Westl. muizen f 1516. ronde f 15. kleine muizen f 12, kleine ronde f 12 per 100 Kg.. Drentsohe eigenh. f 1— 1.25, per H.L. Friesche roodstar f 1.752 per H.L. Duizenden menschen aan hongersnood prijs gegeven. Meisjes worden verkocht. Be zorgdheid voor de politieke gevolgen. Uit Tokio wordt gemeld: Het parlement houdt zich op het oogenblik bezig met den dringenden eisch van hulp aan de landbouw districten, speciaal die van Noord-Japan, waar de toe standen wanhopig zijn en duizenden menschen aan hongersnood dreigen prijsgegeven te worden. De Japansche bladen geven pijnlijke bijzonderheden over dezen noodtoestand. Tal van dorpen heben schier geen geld meer, er wordt ruilhandel gedreven en de bevolking voedt zich oa met wortels van varens, De politie kan geen toezicht meer houden op diefstallen van levensmiddelen en naar het heet komen brand stichtingen om de verzekeringspenningen herhaaldelijk voor. Het ergst van al is dat meisjes feitelijk verkocht worden. Erl s een hopelooze achterstand bij de belas tingen en onderwijzers en ander overheidspersoneel worden niet betaald. Volgens „Asahi" zitten de plai tse- lijke autoriteiten, de banken en de boeren tot over de ooren in de schuld. Zijdespinnerijen zijn gesloten, waar bij zij in tal van gevallen den arbeiders nog vele we ken loon verschuldigd is. Naar gemeld wordt aldus de correspondent van de .Times" te Tokio aan wiens mededeelingen het boven staande ontleend is zal de regeering een commissie benoemen met den premier Saito als voorzittei om on verwijld in te voeren maatregelen te beramen. Het departement van oorlog is zeer bezorgd voor de uitwerking, die deze toestanden op het moreel van de soldaten zullen hebben, van wie 82 pet. uit de land bouwbevolking gerecruteerd zijn. Deputaties van landbouwers uit de districten, welke ln nood verkeeren, doen een beroep op den landdag om een moratorium voor de schulden der boeren af te kondigen en andere hulpmaatregelen te nemen. De autoriteiten zijn zeer bezorgd over de reactionaire organisaties, die gebruik makende van de verbittering der boeren, van plan zijn een beweging aan den gang te brengen om de bestaande politieke orde omver te werpent Weer vesrïaging der ambtenaaissalaxissen en invoering der slachtbelastlng. Berlijn, 8 Juni (V.D.) De nieuwe Pruisische nood verordening is nog niet gereed. Naar de Pruische minister van finantlenn Klepper hedenavond laat in 'n persconferentie mededeelde, zal de noodverordening de volgende bepalingen bevatten: 1. Een verandering van de verordening inzake huurbelasting, zoo, dat de gemeenten 160 mlllïoen Mark krijgen toegewezen, waarmede zij hunnerzijds behoefti ge huurders ondersteunen. Dit beteekent een bezuini ging voor de staatsfinanciën, aangezien in de toekomst alleen ondersteunden met een bestaansminimum van 700 tot 800 Mark jaarlijks deze toelage bekomen, welke tot dusverre werd verstrekt tot een bestaansminimum van 1200 Mark. 2. Invoering van belasting op geslacht met ingang van 1 Juli. Daardoor wordt het tekort op de begroo ting, dat ontstaan was door het uitblijven van de even- wichtsbijdragen van het rijk, goed gemaakt. 3. Salarisverlaging voor alle Pruisische ambtenaren en employés. Deze zal bedragen pet. voor ambtena ren met vrouw en kinderen, 5 pet. voor kinderlooze en ongehuwde ambtenaren. Deze korting is zoo gedacht, dat de aanspraken op het salaris in stand worden gehouden De ingehouden bedragen zullen maandelijks met ingang van 1 Juli 1937 worden terugbetaald, dus ln dien vorm dat het bedrag, dat op 1 Juli 1932 ingehouden is, op 1 Juli 1937 zal worden terugbetaald. Teneinde den amb tenaren een garantie te geven is voor geval van over lijden vastgesteld, dat dan het totale bedrag onmiddel lijk terugbetaald zal worden. Bij employé's wordt het totale bedrag uitbetaald, wanneer zij voor het verstrij ken van deze 5 jaar uit zijn dienst treedt en eveneens onmiddellijk, wanneer hij uitd en dienst treedt, zonder aanspraken te hebben op verzorging. Overdracht van deze aanspraken der ambtenaren voor den tijd dezer vijf jaren is uitgesloten. Door deze salariskorting zul len 26 millioen rijksmark bespaard worden. Minister Klepper berekent het nog blijvende deficit op 24 millioen R.M., dat door nieuwe bezuinigingen op de begrooting zal moeten worden gedekt Ten slotte verklaarde de minister van financiën, dat de kaspositie van Pruisen voor langen tijd veilig gesteld is. Wanneer niet volkomen onvoorziene veranderingen in den algemeenen economischen toestand komen, kan men de kaspositie voor den duur van het begrootings- jaar als veilig beschouwen. Sowjet-ambtenaren die hun bevoegdheden verre overschrijden. Officieel wordt mededeeling gedaan van een merk waardig incident, dat. zich te Bakoe in den Kaukasus heeft afgespeeld en waaraan zoowel do So .vjetregee- ring als het centraal bestuur der communistische par tij hun volie aandacht wijden. Terwijl te Bakoe de vrije markt, waar de boeren hun levensmiddelen tegen vrije prijzen verkoopen mo gen, in vollen gang was, bezetten plotseling eenige afdeelingen bereden politie het plein, dreven hande laars en koopers uiteen en namen Je aanwezige le vensmiddelen in beslag, 'erwijl ruim 100 boeren wer den gearresteerd. Terstond werd door de plaatselii^e autoriteiten re- protesteero tegen dit optreden bij het centrale uitvoe rende comité. Op hevel van het centrale uitvoerende comité werd de gehee'.c leiding der militie te Bakoe gearresteerd en uit haar bevoegdheid ontzet. De ver antwoordelijke leiders -uilen ter oeschikking van de Gepeoe worden gesteld. In een officieele mededeeling wordt verklaard, dat de ambtenaren hun bevoegdhe den verre hadden oversch: den en dat de regeering tegen een dergelijk optreden strenge maatregelen zou nemen. Een gebied in Lapland onherken baar geworden. De doode vis- schen hangen in boomen en strui ken.Voor vele millioenen schade aangericht. Men meldt uit Stockholm aan de N.R.Crt.; Eenige leden van den dorpsraad van Jockmock hebben dezer dagen een voettocht van ruim zestig kilometer gemaakt door het deel van deze uitgestrek te Laplandsche gemeente, dat de vorige week door een hevige overstrooming werd geteisterd. Een ver slaggever van Dagens Nyheter, die aan den tocht deelnam, bericht, dat het gebied onherkenbaar ge worden is. Vijf meren, die ongeveer 300 meter boven de Lule-alv liggen, zijn volkomen leeggeloopen toen in den nacht van Woensdag op Donderdag de stuw dam bezweek. De enorme watermassa overstroomde akkers en weiden en bosschen en schuurde in enkele uren een bed van 30 tot 40 meter diepte uit. Waar het water de Lule-alv bereikte, vormde zand en steenen een dam van ongeveer 200 meter breedte, welke, daar het stroombed van de rivier nu tot nauwelijks dertig meter versmald is, groot gevaar voor nieuwe over stroomingen oplevert, wanneer de sneeuw in de ber gen gaat smelten. Tot aan de Oostzee is het water van de alv geel gekleurd door het slib. In de bos schen van het kroondomein is over een oppervlakte van ruim 2500 hectaren groote schade aan het hout bestand toegebracht. Enkele boerderijen hebben veel schade opgeloopen en tientallen hooischuren zijn door den stroom meegesleept. Een groot nadeel lijdt de bevolking, dc/ordat de visscherij in de meren een flinke verdienste opleverde. Overal waar het water azich een weg baande, ligt dode visch, op verschil lende plaatsen hangen de doode visschen in boomen en struiken. Tientallen kilometers weg zijn volkomen nield en over de door den stroom uitgeschuurde bed ding moeten tien twaalf bruggen gebouwd worden. De aangerichte schade wordt op vele millioenen ge schat, een zuivere taxatie is vooralsnog niet mogelijk. Men vreest, dat een meer. dai in verbinding stond met de andere meren, ook nog zal leegloopen. Er wordt voortdurend wacht gehouden, omdat, bij een nieuwe overstrooming verschillende boerderijen in groot gevaar zouden komen. AFNEMENDE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Nog 5.583.000 werkloozen. Volgens mededeeling van het Rijksbureau voor werk verschaffing te Berlijn, stonden per 31 Mei j.1. bij de verschillende arbeidsbeurzen 5.583.000 per sonen als werkloos ingeschreven, d.i. 92.000 minder dan per 15 Mei. De thans geconstateerde toeneming in de werkge legenheid komt voor 75 pet. voor rekening van de sei zoen-werkzaamheden. In de overige bedrijfsgroepen is geen verandering van belang te constateeren. van schrik gingen zijn oogen open! Een niet onvermakelijk tooneeltje spfeelde zich de zer dagen te Ridderkerk "f. Een man, die geen werk had, zou als blinde koopman optreden en den mak ker zou hem langs den weg geleiden. De „koopman" speelde zijn rol goed, totdat beiden een boerenerf be traden waar oen nijdigen waakhond rondliep. Deze vloog op den geleider toe en beet hem. De „blinde" zag dit en zette het vliegensvlug op een loopen. Meteen had hij door den schrik zijn gezicht terug ge kregen. treinongeluk op de vesuviuslijn. Eén doode en 17 gewonden. De electrische trein die rondom den Vesuvius loopt is dichtbij het eindstation bij de ruïnes van het oude Pompei ontspoord. Een treinbeambte werd gedood er 17 passagiers liepen verwondingen op. MOOIE OPDRACHT. Grootst electrische machine ln Nederland gebouwd. Aan de firma Smit, Slikkerveer is opgedragen de le vering van een turbogenerator voor de opwekking van draaistroom van 6300 volt en een vermogen van 25000 K.W. of c.a. 30000 P.K. en 3000 omw.-min., bestemd voor de Prov. en Gem. Centrale Utrecht. De omzetting van mechinische en electrische energie gescheidt ln deze machine met een rendement van bijna 96.5 pet. Ofschoon de firma Smit reeds een 130-tal soort gelijke machines leverde, is dit toch de grootste elec trische machine ooit in Nederland gebouwd. De machine wordt aangedreven door een stoomturbine van Gebr. Stork en Co. te Hengelo. De toestand dreigend; de politie vraagl hen te vertrekken. Reuter seint uit Washington: Verontrust door de aanwezigheid van duizenden werklooze oudstrijders, die uitbetaling van hun verzekeringspremie komen eischen en door de verwachte aankomst van nog meer betoogers, heeft de hoofdcommissaris van politie aan de aanwezige oudstrijders rrevraagd onmiddellijk te vertrekken, waarbij hij gratis vervoer aanbood. De toestand bogint dreigend te worden, doordat er niet voldoende middelen beschikbaar zijn om de oud strijders te Washington te onderhouden. De plaatse lijke militie is gemobiliseerd. in plaats van kaarten. Hiermede geven wij met vreugde kennis van de geboorte onzer Dochter Wimmie. C. KOEMAN N. KOEMAN-v. d. Leek. Heerhugowaard, 9 juni 1932. op Zondag 12 Juni. Schitterende Dansmuziek. Spiegelgladde Dansvloer. Beleefd aanbevelend. J. MODDER, Schagerbrug. Steeds verbeteringen. Hiermede berichten wij de ontvangst van 6 mnd. garantie f 7.50. Beleefd aanbevelend. Dames- en Heerenkapper, Nieuwe Niedorp. Tel. 19. Voor direct gevraagd W. STAM, Breezand (N.H.) Te koop: een Ford Sedan, 2-deurs, bij A. AALBERS, Bakker, Kolhorn. SLEESWIJIOKAARTEN ELK AUTOMOBILIST ^MOTORWIELRUDER EN WIELRIJDER SCMAFFE2ICH AAN 11 PROVINCIEKAARTEN VAH NED a 90 CTJ.P. KAART ATLAS VAN NEDERLAND MET REGISTER 4 F. I 50 ^ZAKATLAS vam NED-F. 0 90 h J-A-SLEESWIJK. BUSSUM y.v-v -— ■J.'s - Voorraat g in Schagen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3