SchagerCourant Raad Schoorl. Tweede Blad. II der V.V. „Schagen" (Sparta).. Waarmede moet ik mijn aardappelen spuiten? ntit »mi chaj. Donderdag 9 Juni 1932. 75ste Jaargang. No. 9086 Schagen. n ^Buitengewone Algemeene Ledenvergadering :erc lv bij teei linl LK, wtei Dinsdag 7 Juni. Voorzitter de. heer K. S. Leguit opent deze verga ring pi nt. 8.30 uur met een kort woord en hoopt lat de besprekingen, welke gevoerd zullen moeten forden. in het belang der vereeniging zullen zijn en Wn vlot verloop zullen hebben Vervolgens geeft poorzitter het woord aan den Secretaris ter voorle Jng vorige notulen, die na door den heer Breebaart Tur<te zij" voorgelezen, onder dankzegging onveranderd Trorden goedgekeurd. De heer Buiskool zegt. naar aanleiding van een kededeeling in de voorgelezen notulen, dat hij al het faogelijke wil doen om het Sportnieuws grooter te paken en verzoekt dan ook aller medewerking. Voorzitter antwoordt, dat dit zeker bedoeld wordt Is een aanvulling van wat in de vorige notulen over iet Sportnieuws staat omschreven en behoeven de [otulen ook niet veranderd te worden AAC D0 heer ^,iesla(it vraagt ook naar aanleiding van notulen, hoe het gegaan is met de netten. Zijn die ^^fceer heel? Voorzitter Leguit zegt. dat direct, toen de "TWjieor Roggeveen een en ander in de courant had gele deze de netten heeft gehaald. Ze zijn nu weer ^Keel en we zullen hopen, dat ze dit voorloopig zullen _^Bjven. De heer Watertor verzoekt inlichtingen, ook naar jjiAanleiding van het in de notulen gememoreerde, ot 'jdenaam Sparta nu gehandhaafd blijft. De heer Leguit Ideelt mede. dat dit het geval is. totdat weer nieuwe koninklijke goedkeuring gevraagd moet worden. De K.N.V.B. heeft toestemming verleend om tot dien da Kim den naam Sparta te blijven voeren onder uit drukkelijk beding, dat op reclamebiljetten, briefpapier enz. de naam Sparta niet voor zal komen. Hieraan, aldus Voorzitter, hebben wij ons te houden, wij kun- nen hieraan verder niets doen. Vaststelling prijs Statnten en Hnishonde* lijk Reglement. De heer Niestadt stelt voor om van de leden 20 ct. hrgoeding te heffen en van de adspiranten 10 cent. fchter zegt spr., dat hij zich bij elk ander voorstel karne neerlegt. Het bestuur stelt echter na eenige iespreking voor om 15 cent vergoeding te heffen van le leden en adspiranten. Allen zijn hiervoor, hoewel de heer v. d. Sijde, lid Ier Adspirantencomimssie. het voor eenige adspiran Jen-misschien te bezwaarlijk vond om zich een regie- pent aan te schaffen. Ingekomen stokken. 1. Dankbetuiging R. Rus voor het aangeboden ca (eau ter gelegenheid van zijn huwelijk. 2. Dankbetuiging „P.V.V. Purmersteijn" in verband bet het door haar 1ste elftal behaalde kampioen «hap en 3e klasseschap en tevens ter gelegenheid jan haar 25-jarig jubileum 3. Schrijven vereeniging van 2e, 3e en 4e klasse kreenigingen om haar candidatuur Otto de Vries ter porziening in de vacature-Kruizinga te steunen. De vergadering heeft hier geen enkel bezwaar te len. zoodat Schagen de candidatuur Otto de Vries ll steunen. Mededeelingen. De bespreking met B. en W. onzer gemeente heeft, Idus de Voorzitter, toch nog eenig resultaat gehad, lettegenstaande onze conferentie ontijdig afgebroken ferd door onzen Burgemeester, die geen tijd meer foor ons had. Klokslag 2 uur waren wij op het Raad luis aanwezig en acht minuten over twee werden wij het College van B. en W toegelaten. Precies half (drie werd de conferentie als beëindigd beschouwd, ptettegenstaande wij nog tal van dingen nader had- in te bespreken. De besprekingen die daar gevoerd werden, aldus >r.. zijn ongeveer als volgt kort weer te geven: Wij verzochten het College om ons het terrein weer tor een jaar vast te verhuren, contractueel vast te gen, daar dit volgens de Reglementen van den ",V.B. vereischte is. dat men de beschikking heeft er een terrein voor 1 jaar vast. De Burgemeester kon dit zoo maar niet zeggen, en fes ene weinig terughoudend om weer een derge- ■jke overeenkomst aan te gaan. De Wethouders ech- ir waren er direct voor het terrein weer aan de V.V. an(e:Schagen te verhuren voor een jaar vast. Zeer ver moedelijk zal Schagen het veld dan ook wel weer gouden voor een jaar. Er gaan echter stemmen op uit de vergadering, die tver zagen dat „Schagen" een ander terrein zocht, fent op het oogenblik zijn we geen baas in eigen huis leer. »verder, deelt Voorzitter Leguit mede, hebben wij klaaijbkiaagd over paaltjes slaan in bet terrein door leren onderwijzers. Het College was hierover in 't iheel niet te spreken en er zal dan ook voor ge- uu£>rgd worden, dat een en ander niet meer voor zal men. Wij dederi nog een vingerwijzing aan het Col- te van B. en W. om inplaats van paaltjes, kussen- jes te gebruiken, zooals dat in andere plaatsen op eentelijke sportterreinen wordt gedaan. Over het chaaplfok van afdamming zal over 14 dagen wel een hek ip opPn'ijzen ter afrastering, waarin zich 'n poort zal be- - -bilden voor doorlaten van schoolkinderen, enz: Maaien van het Sportterrein. ^Burgemeester en Wethouders zijn van meening dat j aan ons hebben verhuurd een sportterrein en dat _jn sportterrein kort gehouden moet worden wil het h*«f&f!an8praak maken op dezen titel. Zij waren dan ook l*an meening. dat wij het terrein mochten maaien als wis voor mocht komen, dat het grasgewas te lang fat. Daar ons hierna geen gelegenheid meer werd ge- jpven. aldus Voorzitter, om nog eenige zaken verder behandelen, hebben wij afgesproken een en ander hio mogelijk schriftelijk te behandelen. En hierna Ponden wij afzwaaien. 100. rwoui 0 ge ^liedc •acht briek r»< chitf1 herpc lantso vi '9° I hint> Ongeval H. Middelbeek *®rd nu even algeheel besproken Verschillende le den vragen nog inlichtingen over dit geval. Voorzitter •eguit deelde mede, dat de totale onkosten van het wigeval plusminus f200 waren en dat Schagen hier in totaal zal vergoeden plus minus f225. Verder vraagt het bestuur machtiging om het. hierbij te la- daar men anders de ongevallenkas te veel uit put en men weet niet wanneer weer een ongeval zal plaats hebben. Het kan Zondag zijn. maar ook b.v. over 2 jaar. De heer Buiskool stelt voor een wedstrijd te spelen voor het ongevallenfonds tot stijving der kas. De heer v. Ketel wil hiervoor een bepaalden met name ge noemden wedstrijd aanwijzen Voorzitter Leguit ver zoekt een en ander niet te willen vermelden, waaraan wij gaarne voldoen. Bij de hierover te houden stem ming is de heer Breebaart er alleen tegen. Benoeming Redactie „Het Sportnieuws". Voorzitter deelt mede, dat „Het Sportnieuws" nu feitelijk zonder redactie is. want des heeren Buis- kool's naam staat er nog wel boven, doch deze heeft ook reeds bedankt. De heer Buiskool trekt z'n besluit in en stelt zich gaarne disponibel om weer als redactielid aan te blijven. De heer Niestadt vraagt aan den heer Breebaart waarom hij feitelijk bedankt heeft als redactielid. De heer Breebaart wil hier de reden niet volledig zeggen. Wel is het hem mede te moeilijk om steeds van Kolhorn naar Schagen te komen en verzoekt hij den heer Niestadt met deze mededeeling genoegen te willen nemen. Het spijt den heer Niestadt dat dc heer Breebaart niet de volledige reden van zijn bedanken kan mede deelen, doch spr. legt zich bij een en ander neer. De heer Van Geelen: Indertijd was er sprake van het Sportnieuws uit te breiden, maar tot heden ziet spr. daar niets van. Wat er op heden in staat voor nieuws is alleen de officieele mededeelingen van het secretariaat, anders niets. Opheffing Sportnieuws? De heer Buiskool verdedigt het Sportnie- ws en zegt dat er steeds te kort medewerking is om het blaadje goed te houden. De heer Breebaart zegt, dat het Sportje al heel wat kost en wil het gaarneopgeheven zien, mede uit hei oogpunt van bezuiniging. Want een ieder lid zal mei mij eens zijn dat het Sportnieuws voor wat wij daar in te lezen krijgen, te duur is. Alleen de officieele mededeelingen zijn nieuw, anders niets, want men leest al het andere reeds eerder in de couranten. De heer Buiskoo. merkt op, dat de opheffing van het Sportnieuws niet op de agenda voorkomt, dus dat overgegaan moet worden tot benoeming Redactie Sportnieuws. Benoemd worden de heer Buiskool met 14 van de 22 stemmen en de heer Chr. Tjalkens met 10 van de 22 stemmen, waarvan 4 blanco, terwijl 1 persoon reeds de vergadering had verlaten. Er komen nu echter nog enkele heeren ter vergadering, waar door het aantal hetzelfde blijft. Genoemde heeren ne men hun benoeming onder dankzegging aan. Benoeming lid adspiranten-commissie. Het bestuur stelt op advies van de Adspiranten-com missie voor te benoemen den jongeheer J. Peetoom. Allen voor. Voorzitter Leguit brengt dank uit aan G. J. Boon tjes voor z'n vele gedane werk en hoopt dat het nieu we lid het op dezelfde wijze zal waarnemen. Rondvraag. R. Rempt vraagt of hij nog uitkeering krijgt voor z'n opgeioopen blessure tijdens den wedstrijd Succes I— Schagen I. Voorzitter deelt mede dat volgens het re glement op het fonds tegen ongevallen, hij geen aan spraak kan maken op eenige vergoeding. Het Sportnieuws opgeheven. De heer Lem stelt voor het officieel vereenigingsor- gaan „Het Sportnieuws" op te heffen. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren Breebaart en Lutjo- harms, zoodat dit punt in stemming wordt gebracht. Het voorstel tot opheffing van het Sportnieuws wordt aangenomen met 13 stemmen voor. geen enkele tegen, en 9 blanco. Hieidoor za! het Sportnieuws verdwijnen met in gang van 1 Juli a.s. De heer Van Ketel beschuldigt het Secretariaat er nu van (in het bijzonder den heer Lutjeharms), dat deze officieele mededeelingen plaatst in de Schager Courant, voordat een en ander in het Sportnieuws had gestaan. Ook b.v. de elftallen. De heer Lutjeharms antwoordde hierop, dat er geen sprake van was dat een en ander is gebeurd. Donder dags verschijnt het Sportnieuws en Zaterdags werd er dan een en ander in de Schager Courant gezet, wat natuurlijk niet. meer in het Sportnieuws kon. Wat de elftallen hetreft, aldus spreker, dat gaat niet over mij. Ik behoud altijd het recht als medewerker aan de Schager Courant, om de elftallen van de formulie ren voor de sigarenwinkels over te schrijven en te plaatsen. Hetzelfde kan ieder blad doen. Zal ik het b.v. niet, doen, dan zal de Red. der S. Ct. wel even een ander heen stiuen. De opmerkingen van den heer Van Ketel zijn dan ook totaal misplaatst. De heer Buiskool zal moeten erkennen dat ik steeds de offi cieele mededeelingen heb doorgegeven, zoolang ik dit door het Secretariaat moest doen. Het beste bewijs zijn de blaadjes zelf. Voorzitter Leguit sluit over Het Sportnieuws de discussiën. De heer Van Ketel vraagt, hoe het bestuur denkt de officieele mededeelingen aan de leden bekend te maken na het verdwijnen van Het Sportnieuws. De heer Leguit antwoordt, dat dit wel zal geschie den in de plaatselijke .daden. Hierover zal in het be stuur worden gesproken. Na nog een mededeeling van den voorzitter over gezamenlijke athlefiek met Lycurgus op Dinsdag avonds 8 uur, sluit voorzitter de vergadering. Vergadering van den Raad op Woensdag 8 Juni 1932. des morgens 10 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer Baron van Frldagh. burgemeester; Secretaris de heer Smits. Na opening volgt vaststelling der notulen, onder dankzegging aan den Secretaris. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden we dat van den Minister van economisohe Zaken en Arbeid te 's-Gra- venhage, waarbij uiteen wordt gezet, dat geen termen aanwezig zijn ten opzichte van dë Winkelsluitingsver ordening der gemeente Schoorl een ander standpunt In te nemen dan voor de andere kleine bad- en sei zoenplaatsen. De zaken zullen dus des avonds om 9 uur gesloten moeten worden; te Bergen is het sluitings uur op 10 uur bepaald. B. en W. stelden thans voor. door vaststelling van een concept-besluit, waarin nog eenige uitbreiding werd gegeven aan het aantal handelsartikelen, genoemd in art, L en nog werd bijgevoegd een bepaling t.a.v. sla gerswinkels. als genoemd in artikel 4 der verordening, aan de wenschen van den Minister tegemoet te komen. Ingekomen was een adres van de Winkeliersvereeni- ging Schoorl en de afd. Schoorl van de R.K. Midden- standsvereeniglng „De Hanze" d.d. 6 Juni 1932. waarin verzocht wordt. Indien afwijzend mocht worden be schikt op het onder dagteekening van 23 Mei j.1. aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid ver zonden adres inzake verlating van het sluitingsuur in de bepalingen van de winkelslultingsverordenlng, als 21 vrije dagen vast te stellen, de 18 Zondagen vallende in het tijdvak van 1 Mei tot 31 Augustus, benevens den eersten Paasch- en Kerstdag alsmede den Zondag voor 5 December. B. en W. stelden voor, dat ingevolge het bepaalde bij art 9, 3e lid der winkelsluitingswet, het sluitingsuur der winkels te bepalen op 10 uur 's avonds op de navol gende Zondagen: de 18 Zondagen vallende in het tijdvak van 1 Mei tot 31 Augustus, de Zondag voor den viifden December; de eerste Paaschdag en de eerste Kerstdag. Wordt goedgevonden. De heer Kaag bepleitte nog de mogelijkheid om voor de kappers de mogelijkheid te openen des avonds hun zaken een uur langer geopend te houden en dit werd aan de verordening toegevoegd. De heeren H. Reeken, koopman te Noordwijk en H. M. Dapper te Schoorl verzochten in beginsel te willen raededeelen welke voorwaarden door de gemeente zullen worden gesteld bij de voorgenomen exploitatie van 6 a 8 H.A. dulngrond als bouwterrein te Camperduin, meer speciaal ten opzichte van de daarin aan te leggen wegen. B. en W. stelden voor dit schrijven, dat eerst 7 dezer Inkwam en uiteraard een voorloopig karakter draagt, in hunne handen te stellen om prae-advies. Aldus wordt besloten. Ingekomen was een adres van D. Braak en anderen waarbij verzocht wordt het Groene Laantje van een passende verharding fce willen voorzien, gelet op het te genwoordige drukke verkeer aldaar. B. en W. stelden voor dit stuk in hunne handen te stellen om prae-advies. Hiertoe wordt besloten. Eveneens wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies een adres van de vrachtrijders V. Breed. E. Druijven en J. Bakker en zonen alhier, waarbij ver- zooht wordt, alle openbare wegen in de gemeente In elke richting te mogen berijden. De heer Gutter bepleitte reeds toestemming van het verzoek, terwijl de Voorzitter er op wees dat de V.V.V. juist het motorverkeer in de Burgemeester Peecklaam wil voorkomen. Ten aanzien van de beslissing inzake het cassatie-be roep. zaak Zwaan, merkt de Voorzitter op dat dit niet wil zeggen dat Zwaan in 't gelijk is gesteld, doch dat de zaak blijft zooals zij was. In beginsel verklaart de raad zich ervoor dat de heer Mr. Oppenheimer stappen doet om het voetpad te behouden. In antwoord op een door de Ned. Spoorwegen gedane vraag hebben B. en W. geantwoord, dat zij geen be zwaar hebben tegen eventueele opheffing van het baan vak WarmenhuizenSchagen van de Noorder Stoom tram. De heer Kaag wees op het veevervoer In den win ter, doch de heer Bijl antwoordde dat dit vervoer ver leden herfst, door het autovervoer al heel wat minder was. Benoeming onderwijzeres. De voordracht van B. en W. tot benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school in het dorp Schoorl luidt: 1. Mej. J. C. Stoutjesdijk. Alkmaar: 2. Mej. J. W. Moraal, Bergen (N.H.); 3. Mej. J. G. Boer8. Haarlem. De vergadering wordt geschorst. Na neropening wordt benoemd Mej. Moraal met 5 stemmen, 2 stemmen werden uitgebracht op Mej. Stoutjesdijk. De benoeming gaat onmiddellijk In. Volgt de voordracht van B. en W a. tot stichting van een*houten hulplokaal nabij de O. L. school te Schoorl en tot verleening van een crediet benoodigd voor deze stichting, met inbegrip van meu bilair, enz. van ten hoogste f 1200. b. deze gelden nader bij suppletoire begrooting te regelen. Waar de gemeente de volle medewerking van de schoolautoriteiten moet hebben om de rijksuitkeering voor het onderwijs te krijgen, hebben B. en W. boven staande oplossing gevonden. Het is thans geen tijd om een nieuwe school te bouwen. De heer Duin is geen voorstander van deze oplos sing, maar er moet een mouw aangepast worden. Het gaat om een teveel van 7 leerlingen. Spr. had liever gezien dat getracht was voor dit doel het oude raad huis te mogen gebruiken. De heer Gutter vereenigt zich met de voordracht. Het oude raadhuis acht spr. niet geschikt, met het oog op W.C.'s enz. De Voorzitter zegt dat ook de hoogste klassen over bevolkt zijn. De heer Bijl ziet niet in dat het gebruik van het oude raadhuis goedkooper zal wezen door huur en inrichting. Bovendien zal het oude raadhuis wel te klein zijn. Opgemerkt wordt dat de vierde leerkracht 20 leer lingen zal krijgen. De voordracht van B. en W. wordt aangenomen, tegen stemde de heer Duin. Aansluiting by dien Armenraad. Voorstel van B. en W.. machtiging te verleenen. tot aansluiting tot wederopzeggens toe bij den Armenraad te Alkmaar, zulks ingevolge het verzoek van het bur gerlijk Armbestuur, den Kerkeraad en de Ned. Her vormde 'Diaconie, omtrent welke aansluiting de kosten geraamd zijn naar ten hoogste 5 ct. per inwoner, in totaal pl.m. f 110 per jaar. De heer Kaag vreest dat de kosten niet zullen op wegen tegen het voordeel van aansluiting en spr. vraagt zich af of het niet beter is de zaak nog wat aan te zien. De heer Duin wil zich niet afzijdig houden, maar bijv. beginnen met een bijdrage ad f 25. De heer Gutter is bang dat de menschen te Alkmaar eens onvoldoende rekening houden met de toestanden waarin de menschen, op wie verhaal zal worden toege past verkeeren. De heer Bijl deelt mede, dat het R.K. armbestuur oordeelde dat het voordeel niet zooveel zal beteeke- nen en daarom heeft het R.K. armbestuur niet het verzoek gesteund. Zouden we nu eerst nog niet eens met de overige armbesturen overleg plegen. De heer Schermer beschouwt de armbesturen als deskundigen, het bedrag is wel wat hoog, maar er wordt gesproken van een maximum. Uit de verdere bespreking blijkt dat de raad in 't algemeen wel voor aansluiting gevoelt, doch de in de voordracht genoemde som wordt te hoog geacht. Dit zal aan d.e verzoekers medegedeeld worden. Voordracht van B. en W. om de verordeningen d.d. 25 Augustus 1930 op de heffing en invordering van op centen en de Gemeentefondsbelasting, opnieuw vast te stellen, naar het bestaande heffingsgetal van 50 opcen ten. De aanleiding tot deze hernieuwde vaststelling is ge legen in het feit, dat de goedkeuring door de Kroon ingevolge K.B. van 15 November 1930, no. 28, verleend werd tot 1 Mei 1932. De Voorzitter zegt dat op de begrooting staat 50 op centen, doch het zou verstandiger zjjn als maar het volle pond, n.1. 80 opcenten werd geheven. Spr. baseert dit op den staat van den Minister die van de opcenten- heffingen inkomen. Medegedeeld wordt dat thans worden geheven 50 opcenten grondbelasting gebouwde eigendommen, 10 opcenten idem ongebouwd, 25 opcenten vermogensbe lasting, 50 opcenten personeele belasting. Door de regeering wordt medegedeeld, dat de normen ln dezen tijd zijn 80 opcenten grondbelasting gebouwde eigendommen, 20 idem ongebouwd, 25 opcenten vermo gensbelasting, 100 opcenten personeele belasting. Voor de begrooting 1933 zal het dus wel tot een flinke be- lastingverhooging komen, want mede met het oog op de werkloozen zal de rekening 1932 met een vrij aanzien lijk tekort sluiten. De Voorzitter merkt verder op, dat de finantieele toestand der gemeente thans goed Is. maar vooral de samenstelling van de begrooting 1934 zal heel wat moeilijkheden opleveren. De rekening van 1931 is wel niet schitterend, maar we kunnen erover tevreden zijn. De heer Duin zegt dat zoo zuinig mogelijk met de gelden omgesprongen zal moeten worden. Straks zullen de gelden hoofdzakelijk moeten inkomen dooi de hef fing van opcenten op de personeele belasting. De in»- De vraag, die we hierboven stellen heeft men de laatste dagen in verschillende toonaarden hooren stellen. De Commissie van Correspondenten van den Plantcnziektenkundigen dienst „Kring Langedijk", heeft gemeend, dat het nuttig kon zijn,, te trachten daarop een antwoord te geven. Voor het spuiten van aardappelen komen verschil lende stoffen in aanmerking (de stuifmiddelen blijven heelemaal buiten beschouwing) en van die middelen willen we in de eerste plaats noemen de Bordeaux- sche pap, die wellicht ook as oudste rechten heeft; daarop voigt. wat wij hier in de Langedijken „Nor- maalpappoeder" noemen. Ten slotte willen we nog noemen een middel, dat van den laatsten tijd is. li!. „Fusikrimp", een middel, dat in den handel gebracht wordt door de Utrechtsche Asfaltfabriek. Dit fabri kaat noemen we hierbij speciaal, niet om dat ook spe ciaal aan te bevelen (de lezer moet zelf maar zijn keuze doen na dit stukje gelezen te hebben) maar omdat bij vele tuinbouwers een circulaire is bezorgd, waarin dit product genoemd wordt. Wat de bruik baarheid van deze 3 verschillende sproeimiddelen be treft kan worden opgemerkt, dat tusschen Bordeaux sche pap en Normaal pappoeder geen onderscheid be hoeft te worden gemaakt Alleen het prijsverschil en het meer of minder gemakkelijk bereiden moet hier dus den doorslag geven. Bordeauxsche pap moet met zorg worden bereid en Normaalpappoeder kan klaar gemaakt gekocht worden. Men behoeft het dus slechts in water op te lossen. Ook Fusikrimp kan regelrecht met water worden aangemengd. Van Fusikrimp wordt door den fabrikant verteld, dat het beter op de plan ten hecht dan de andere sproeimiddelen. Hier in onze streken heeft men. bij het spuiten van aardappelen nog niet veel ondervinding van Fusikrimp. Of echter het prijsverschil opweegt tegen de vermeende gemak ken en tegen het beter hechten zal nog moeten wor den uitgemaakt. Naar aanleiding van de hieronder volgende berekening moet ieder dus voor zichzelf uit maken, waarmede hij spuiten zal. Bordeauxsche pap dan wordt bereid met lA K.G. kopersulfaat en 1 K.G. ongebluschte kalk per 100 L. water (over de bereiding zelf geven ondergeteekenden gaarne inlichtingen). Rekenen we de kopersulfaat te gen 25 ct. de K.G. en de kalk tegen 4 ct. per K.G., dan kost dus 100 L. Bordeauxsche pap f 0.41 A. Voor het bereiden van Normaalpappoeder heeft men noodig 1A K.G. kopersulfaat en 3/4 K.G. Sodex (wa- tervrije soda). Rekenen we de kopersulfaat weer tegen 25 ct. per K.G. en de Sodex tegen 12 ct. per K.G., dan komt 100 L. Normaalpap dus op 37A plus 9 ct. is f0.46K. Fusikrimp wordt op het oogenblik aangeboden voor f45.00 per 100 K.G. en van deze stof is voor 100 L. op lossing noodig VA K.G. Deze 100 L. oplossing kost dus IA maal 45 ct. is dus f0.67A Hierbij willen we even opmerken, dat men in onze streken altijd tamelijk veel Normaalpappoeder per pulverisateur gebruikt. Men gebruikt nl. veelal I pond per bus (pulverisateur). Aangezien deze bussen /eelal 12A L. inhouden, gebruikt men dus ongeveer 8 pond per 100 L. Het voorschrift is echter, zooal» we boven zien, 2A K.G. per 100 L. water. Het is ab soluut onnoodig meer te gebruiken. Ten slotte willen we nog opmerken, dat er in hei afgeloopen seizoen veel pappoeder is verkocht ge worden, die niet voldeed aan de eischen, die aan een goede pappoeder gesteld kunnen worden. Men wordt rlus aangeraden alleen deugdelijke en niet oude pap poeder te koopen. Eenige bestuursleden van de com missie hopen in den loop van de volgende weken bij de handelaren monsters te trekken om die monsters op hun samenstelling te doen onderzoeken. Dit za? door de bonafide handelaren wel worden toegejuicht. Alle verdere inlichtingen worden gaarne door de on- dergeteekenden verstrakt. Namens de Commissie voornoemd, P. GLAS, Voorzitter. VAN HERWIJNEN. Secretarig MALLEKOTE, Bestuurslid. Sint Pancras, 27 Mei 1932. komens toch van boeren en bouwers zullen in 't ge- neel wegblijven. Conform het voorstel van B. en W. wordt, besloten, B. en W. stellen voor te besluiten tot vaststelling a. van een concept-besluit tot af- en overschrijving van en op de uitgaafposten der begrooting 1931 tot een bedrag van f 10891. b. idem van een suppletoire begrooting voor den dienst 1931, in ontvangst groot I 13.076.89 en in uitgaaf groot f 15.076.89; c. wijziging der begrooting voor 1932, ter tegemoet koming, voor zooveel noodig, aan de opmerkingen van Ged. Staten, bedoeld bij brief van gemeld college d.d, 20/27 April 1932 (van administratieven aard); d. machtiging te verleenen tot het aanbrengen van administratieve wijzigingen in voornoemde begrooting, voorzoover de ter zake alsnog te voeren correspondentie met Ged. Staten daartoe aanleiding mocht geven. Na uitvoerige toelichting door den Secretaris, wordt conform de voordracht van B. en W. besloten. Kasgeldleening. Burgemeester en Wethouders stellen voort voor. om onder intrekking van het desbetreffend besluit van 26 Januari 1932, no. 7, machtiging te verleenen tot het aangaan van een kasgeldleening voor den dienst 1932, groot f 42000, tegen een rente van ten hoogste 5ft Het ligt in de bedoeling deze gelden te bestemmen, deels voor aflossing van de bestaande leeningen van den dienst 1931 tot een bedrag van f 23000 en gebezigd voor de stichting van het gymnastieklokaal, waarvoor de vaste leening nog niet is kunnen geplaatst worden en anderdeels tot een bedrag van f 20000, voor de even tueele kasgeldbehoeften van den loopenden dienst; een en ander te zijner tijd bij suppletoire begrooting te regelen. De heer Duin informeert of het niet kunnen sluiten van de leening van f 23000 het gevolg is van de minde re soliditeit der gemeente. De Voorzitter zegt dat de finantieele toestand der gemeente gezond is, doch de gelden worden tegen woordig vast gehouden. Het is op 't oogenblik beter een kasgeldleening te sluiten dan een vaste leening tegen hooge rente. De heer Schermer acht het ook gewenscht dat deze leening spoedig wordt gesloten Kan de leening niet uit geschreven worden? wellicht zijn er particulieren die re aan deel willen nemen. De banken houden de gelden vast, om ze liquide te houden. De heer Kaag geeft in overweging t_ trachten de leening in samenwerking met andere gemeenten te plaatsen. De Voorzitter zegt dat B. en W. steeds waakzaam zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Aan de orde ls de voordracht van B. en W. om op grond van het bepaalde in art. 72 der L. O. wet 1920. hun te machtigen aan het bestuur der bijz. lagere school te Catrijp een crediet te verleenen van f 200 voor de aanschaffing van een 8-tal schoolbanken, met het oog op de toename van het leerlingenaantal. Wordt goedgevonden. De tewerkstelling van werkloozen De volgende voordracht van B. en W. ls: a. den Minister van Binnenlandsche Zaken andermaal te verzoeken den termijn van tewerkstelling der werk loozen bij het Staatsboschbeheer ook gedurende de Zo mermaanden te willen verlengen, waartoe bereids door

Schager Courant | 1932 | | pagina 5