I Raad Harenkarspel. Bij Examens Tot 1 Juli GRATI De fin Tot 1 Juli GRATÜ BANNE EN POLDER, VALKKOOG. Predikbeurten. B. en W. spoedshalve de noodige stappen werden ge daan; b. ingeval het verzoek onder a) niet mocht worden ingewilligd, B. en W. machtiging te verleenen de daar voor in aanmerking komende werlcloozen voor zooveel mogelijk te werk te stellen in eigen werkverschaffing, waarvan de wekelijksche kosten worden geraamd op f 250; c) de uitgaven te dezer zake t.z.t. te regelen bij sup- pletoire begrooting en voor zoover noodig en mogelijk in den vorm van een crisisleening. De heer Gutter vraagt naar de oorzaak ervan, dat B en W. de werkloozen inplaats van 6 dagen 4 dagen hebben laten werken. Spr. wijst op do steunverleening. Door den Secretaris wordt voorgelezen een schrijven dat aan den Minister is gezonden en waaruit blijkt dat van den Hoofdinspecteur voor de werkverschaffing een telefoontje was gekomen over beperking van de tewerk stelling en dat naar aanleiding daarvan met de overige betrokken gemeentebesturen en den Inspecteur voor de werkverschaffing een conferentie had plaats gehad te Warmenhuizen. Om finantieele redenen en mede met het oog op den seizoenarbeid werd besloten de werk verschaffing tot 4 dagen per week te beperken en do boschwachters hiermee in kennis te stellen. Het gevolg van dit besluit is geweest grootere of kleinere deputa ties ten raadhuize die er op wezen dat de arbeiders na 11 Juni broodeloos zouden zijn. Het verloop verwekte nogal eenige agitatie en B. en W. vroegen dan ook aan den Minister opnieuw tewerkstelling. De heer Gutter spreekt er zijn verwondering over uit dat B. en W. tot deze beperking overgingen, in afwijking van het eerder genomen raadsbesluit. De Voorzitter merkt op dat de omstandigheden aan den anderen kant van het kanaal anders zijn dan in onze gemeente. Omdat de huishuren hier grooter zijn, hadden B. en W. tevoren al geen beperking toegepast. De heer Bijl merkt op dat volgens telefonisch bericht van den hoofdinspecteur beperkt moest worden, doch de heer Gutter oordeelt dat de andere gemeenten niet als richtsnoer genomen dienen te worden. Alleen de raad beslist De' heer Duin wijst er op dat alleen de minister de aanleidende oorzaak is van de moeilijkheden, die zich bij de werkverschaffing voordoen, doordat niet wordt toegestaan dat toeslag wordt gegeven aan arbeiders die bij land- en tuinbouwers te werk worden gesteld. In het land- en tuinbouwbedrijf is werk genoeg, maar er is geen geld om het werk te laten verrichten. Z.i. is de werkverschaffing een rijkszorg en spr. vindt het stand punt van den minister dan ook ten hemel schreiend. In andere streken doet zich hetzelfde geval voor t.a.v. industrie. De Voorzitter zegt dat iedereen de woorden van den heer Duin zal onderschrijven, maar de gemeente heeft zich te onderwerpen aan de regeling die in Den Haag wordt gemaakt. De heer Duin oordeelt dat een protest behoort uit te gaan en men zich maar niet altijd moet onderwerpen. De Voorzitter merkt evenwel op dat als men om gunsten vraagt men moeilijk een vuist kan voorhouden. Wel gevoelt spr. er voor om bij de provincie te probee- ren de subsidie b.v. van 10 pet. op 25 pet. te krijgen. De heer Schermer wijst er ook op dat B. en W. hun boekje te buiten zijn gegaan door het aantal werkda gen op 4 te bepalen. Spr. hoopt dat dit niet meer zal ge beuren. doch dat de raad hierin zal beslissen. Spr. wijst er verder op dat ook Ged. Staten aan den Minister hebben gevraagd of een toeslagregeling voor tewerkge- stelden in particuliere bedrijven des Ministers goedkeu ring zou kunnen erlangen, doch ook zij kregen een af wijzende beschikking. Spr. dringt er echter op aan dat bij Ged. Staten gepoogd wordt een hoogere bijdrage van de provincie te krijgen. Het onder a genoemde wordt goedgevonden. Wat punt b betreft, medegedeeld wordt, dat als op 11 Juni de verlenging niet 'ia afgekomen, de bij den Neu tralen Bond aangeslotenen kunnen trekken, de bij den R.K. transportarbeidersbond aangeslotenen evenwel niet omdat ze op 1 Februari bij dien bond overgegaan zijn, en om te kunnen trekken, een half jaar aangesloten die nen te zijn. B. en W. willen dus de eerstbedoelde groep doen trekken, en de andere groep door de gemeente te werk stellen. De Voorzitter wijst er op dat met uitzondering van de zomermaanden de kosten aan de werkverschaffing ver bonden geraamd kunnen worden op f 18000. van welk bedrag dan pl.m. f 8000 voor rekening der gemeente komt De heer Schermer bepleit om met kracht aan te hou den op meerderen steun voor de gemeente en dan voor productief werk, waarvoor spr. het oog heeft op het ma ken van een wandelweg aan den voet van den duinrand naar Camperduin. De heer Gutter ziet graag dezelfde steunregeling toe gepast als tot nu toe gebruikelijk was en spr. besteedt liever het geld aan de gemeentewerken dan aan het maken van weggetjes in de duinen. Bij de verdere bespreking wordt erop gewezen, dat het niet gewenscht is dat de eene groep, die trekt, een bedrag van ongeveer f 10 per week ontvangt en de andere groep die te werk zal worden gesteld, f 15. De raad keurt goed om aan de trekkenden dan een toeslag op hun uitkeering te geven en hierover zal met de beide organisaties overleg worden gepleegd. Door den heer Bijl wordt gewezen op de arbeiders die andere inkomens hebben en vraagt zich af of B. en W. daar rekening mee moeten houden en die arbeiders een minder aantal dagen te werk moeten stellen. De heer Duin erkent de moeilijkheid van een derge lijke regeling, maar acht haar toch zeer noodzakelijk. Spr. wijst er met nadruk op, dat zoowel arbeiders als de andere burgers er aan dienen mede te werken, dat de gemeente door deze moeilijke tijden heenkomt, want de kosten zullen straks onmogelijk door de gemeente betaald kunnen worden. De Voorzitter zegt dat voorloopig de kosten gedekt zullen worden uit de kasgeldleening, maar de moeilijk heden worden daarmee verplaatst. De Secretaris merkt op, dat als men op deze wijze doorgaat, spr .als secretaris de finantieele regelingen niet voor elkaar zal kunnen houden Op 't oogenbllk zijn B. en W. aansprakelijk voor de uitgaven die zonder dekking zijn en die thans een bedrag van tusschen de 10 en 15 duizend gulden vormen. Spr. wijst erop dat de medewerking van Ged. Staten eerder zal worden ver kregen als de raad komt met een groot nlan. als bijv. het maken van een wandelweg vanaf den Munnikenweg tot Camoerduin. Voor het najaar zal dat vaste plan ook noodig zijn. De heer Schermer is het met het betoog van den Secretaris eens en van spr. is dan ook binnenkort een voorstel te verwachten om een wandelweg te laten maken langs den zoom van onze mooie duinen. We zullen daarvoor met den Prov. Waterstaat te maken hebben en er zullen dus enkele maanden over heen gaan. De heer Gutter dankt den raad voor de zeer serieuze wijze waarop de zaak van de werkverschaffing wordt behandeld. Ook spr. twijfelt er niet aan of het zal voor de gemeente vast loopen en belastingverhooging zal ook wel komen. Maar er is ook nog wel wat te vinden. De arbeiders weten ook wel dat het een moeilijke zaak is, maar er moet toch ingegrepen worden Overeenkomstig de voordracht van B. en W. wordt besloten en met de organisaties zal ove**»-g worden ge pleegd over het aantal dagen dat zij die andere in komsten hebben, tewerk gesteld zullen worden. B. en W. stellen voor om in afwachting van een nadere regeling van de bestaande tarieven, voor grootgebruikers van gas voorloopig te bepalen, een tarief van 8 cent per M3. voor meerder gebruik boven 600 M3. in eenig jaar afgenomen. Deze regeling alsnog te doen ingaan op 1 Januari 1932. Uit de mededeeling blijkt, dat het tegenwoordige tarief 11 cent, niet. aannemelijk is voor aansluiting van het Broederschapshuis en nu de hierboven ver melde regeling wordt voorgestaan, waarvan dan ook andere grootgebruikers zullen profiteeren. De heer Kaag licLt toe, dat hot de bedoeling is door deze verlaging van prijs verwarmingsgas af te leve- blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ren. De proef voorloopig voor een jaar te nemen. De heer Duin wil nu reeds do aandacht van de le den vestigen op een vastrechtregeling, want. de ge meente moet er altijd geld op toeleggen als de men- schen weinig gas gebruiken. Goedgevonden wordt de proef voor een jaar te ne men. Gerehabiliteerd. Misverstand en goede trouw. De Voorz. zegt 'n mededeeling te willen doen en wel deze, dat hij vorig maal ^en boschwachter Jansen ten onrechte iets in de schoenen had geschoven toen spr. zei, dat de heer Jansen niet gesproken had over het maken van een wandelweg op het z.g. Jodenkerkhot De heer Jansen is bij spr. geweest en heeft spr. er aan herinnerde dat liij half December bij spr. is ge weest en ook over spr.'s eigen terrein heeft gespro ken. Dit is juist en spr. wil dan ook den heer Jan sen graag rehabiliteeren. Overigens merkt spr. op dat blijkens de notulen van 27 Februari 1930 de heer Kaag blijkbaar een profetischcn blik heeft gehad, want hij vond de voorwaarde waaron de gemeente het Joden kerkhof van den heer Schermer overnam, wel wat streng. Spr. leest een gedeelte dier notulen voor en daarbij wordt, bepaald dat er wel' een rijwielpad van 2 meter breedte gemaakt mocht worden. De heer Schermer zegt dat het onderhavige pad geen rijwielpad is en het is ook breeder dan 2 meter en er zijn boornen gerooid. Spr. herinnert er aan, dat er een conferentie met den houtvester zou worden ge houden. Spr. staat er op dat die conferentie plaats vindt, voor en aleer /erder met het wandelpad ge werkt wordt. De Voorzitter zegt., dat ook de rijwielpadvereeniging vragen heeft gesteld aan den houtvester en nu spoe dig de conferentie zal plaats vinden. De heer Duin zegt dat de Voorzitter in de vorige vergadering heeft gezegd dat hij alleen te goeder trouw had gehandeld en aan het maken van het Dad zoo onschuldig was als een pas geboren lam. Spr. oor deelt dat het dan met die goede trouw de spuigaten uitloopt, want men kan spr. niet wijs maken dat toen spr. er aan herinnerde de Voorzitter vergeten was, dat de houtvester Jansen met hem over het pad had gesproken en de Voorzitter moest begrepen hebben, dat Jansen zoo maar n et een pad laat maken. Jan sen heeft dan ook direct te kennen gegeven, dat hij de schuldige niet was. Spr. vindt het een eigenaardig standpunt, er wordt maar gezegd dat het een misverstand is en dat te goeder trouw is gehandeld, maar spr. zal daar geen genoegen meer mee nemen, het lijkt op kwade trouw. De Voorzitter: Iïet lijkt, maar het is t niet. De heer Duin: zou er met de wethouders over spreken en de houtvester heeft 4 dagen op antwoord gewacht, kreeg geen bericht en concludeerde toen dat het in orde was. De heer Schermer: Lag het niet op den weg van den houtvester om dan hier eerst te informeeren? De heer Duin wijst er op. dat de opzichter zelfs bij den heer Jansen kwam om het pad uit te zetten. Den Voorzitter spijt het dat de heer Duin dit inzicht in de zaak heeft. De heer Van Lienen zagt dat wat den opzichter betreft, de opzichter is niet door den burgemeester naar den heer Jansen gezonden, maar deze is ge vraagd door den houtvester omdat de burgemeester altijd nogal secuur is. De Voorzitter is hier dus niet schuldig aan. De Voorzitter zegt. dat het voor hem weer een leb is om niet te diep in te gaan op wat bij de rondvraag ter sprake wordt gebracht. Spr betreurde het dat een blaam op den heer Jansen was geworpen en daarom deed spr. zijn mededeeling. De heer Duin zegt, dat het nu eenmaal gebeurd is, maar wat moet er naar het oordeel van den raad met het pad gebeuren? Naar spr's meening moet het pad weer weg en spr. vraagt wie het zal moeten betalen De heer Schermer merkt op, dat de toestemming voor het maken van het pad van spr. moest komen. Lang praten, over gedane dingen, daar houdt spr. niet van. Hoe gehandeld moet worden wil spr. maar in petto houden., totdat de plannen van den wandel weg in bespreking zullen komen. De heer Duin merkt op. dat niet alleen de goed keuring van den heer Schermer noodig is, ook de uitspraak van den raad. De heer Schermer vindt het ongewenscht nu het pad er is, weer te zeggen, dat het opgeruimd moet worden. De rondvraag. De heer Gutter had op de agenda verwacht een voor stel tot uitbreiding van het electrisoh net en uit zijn verder betoog blijkt dan dat naar het Broedersohapshuis een ondergrondsche kabel Is gelegd. Dit nu acht spr. geen bezwaar, maar wel dat de heer Straus gerekend had op een bovengrondsche aansluiting, kostende f 100 terwijl de kosten der ondergrondsche aansluiting nu f 370 zullen worden. De notulen van de vergadering der commissie voor de Hchtbedrijven komen ter tafel en daaruit blijkt dat de commissie het niet gewenscht vindt dat in die mooie omgeving een bovengrondsch net wordt aangelegd, en dat dan ook aan den raad zou worden geadviseerd een ondergrondsch net te doen aanleggen. Bij de verdere bespreking wordt er op gewezen dat een schriftelijke aanvrage van den heer Straus niet was ingediend, wel had de administrateur over het perceel Straus gesproken en oordeelde de commissie dat ook dit peroeel dan van den ondergrondschen aanleg ge bruik diende te maken. Door den heer Gutter wordt opgemerkt dat de ar chitect van perceel Straus wel met den administrateur had besproken waar dé bovengrondsche leiding het per ceel binnen zou komen. De heer Schenner oordeelt dat alleen de commissie beslist welke voorstellen aan den raad gedaan zullen worden. Wel wordt erkend dat de commissie het voorstel bij de» raad had moeten Indienen. De heer Kaag bepleit om door een uitbreidingsplan orde te scheppen in den toestand die ontstaat in de omgeving waar de heer Straus bouwt De Voorzitter zegt dat deze zaak spoedig met de uit breidingscommissie zal worden besproken. Nu de raad zich in beginsel voor een uitbreidingsplan heeft uitge sproken, kunnen eventueele aanvragen voor bouwen voorloopig aangehouden worden. De heer Duin vraagt of B. en W. niet hadden kunnen voorkomen dat deze leelijke dingen gebouwd werden. De Voorzitter deelt mede. dat de adviescommissie ze In 't bosch niet leelijk vond. Nadat nog enkele kleine aangelegenheden naar voren waren gebracht volgde sluiting. Vergadering van den raad dezer gemeente ten raadhuize. op Woensdag 8 Juni 1932, des namiddags te 3 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester. Secre taris de heor Jb. Dam. Do Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, den wensch uitsprekende dat de be sluiten in het belang der gemeente zullen zijn. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd, en vastgesteld. Mededelingen en ingekomen stukken. Ingekomen is; a. Schrijven van Ged. Staten, geleidende de goed gekeurde besluiten tot wijziging der gemcentebegroo- ting voor 1932, idem der begrooting van bet electr. bedrijf over 1931 en tot onderhandsche verhuring van drie perceeltjes land. b. Beschikking van God. Staten, waarbij de be slissing omtrent verandering van den datum der ker mis te Waarland wordt verdaagd. Later is een schrijven ingekomen, waarbij dit be sluit is goedgekeurd. Tuinbouwbedrijf Warmenhuizen. c. Rekening en balans van het tuinbouwbedrijf der gemeente Warmenhuizen over 1931, verlies f 1213,04, waarvan door de gemeente Harenkarspel te betalen f 181,96. Aanstelling agent van politie. d. Mededeeling dat tot agent van politie met in gang van 1 dezer is aangesteld Th. Kempers te Am sterdam. e. Verslag van de Gezondheidscommissie gezeteld te Schagen, over 1931. Voor kennisgeving aangenomen. Belasting op gebouwde eigendommen. Aan de orde is hierna het voorstel tot vaststelling der kohieren belasting op gebouwde eigendommen voor Schagerwaard en voor Woudmeer, Slootgaard en Speketer. De totale bedragen zijn f 143.74 en f 111,89. De kohieren werden aldus vastgesteld. Vervolgens wordt tot behandeling overgegaan van het voorstel van B. en W. tot vaststelling een er ver ordening tot heffing van belasting op de gebouwde eigendommen te Schagerwaard (waterleiding). Voorzitter deelde mede dat dit betrof een heffing ter bestrijding der kosten van aansluiting van de niet ren dabele Schagerwaard aan de waterleiding, evenals dit bij de electrificatie gebeurd is. De verordening zal gelijk aan deze lulden. De belas ting zal worden geheven naar de belastbare opbrengst en wel 9 pet. daarvan. De belasting zal 80 pet. van de totale kosten opbrengen, zoodat nog 20 pet. voor reke ning der gemeente komt. Aldus besloten. Drankwet Voorstel tot vaststelling van verordeningen tot hef fing van vergunningsrecht en verlofsrecht Voorzitter t zeide, dat volgens de oude drankwet voor een verlof geen rechten waren verschuldigd en voor een vergunning een minimumreoht van f 25. De nieuwe drankwet geeft echter aan, dat het verlofsrecht f 25 en het minimum vergunningsrecht op f 40 dient te worden gebracht, wat B. en W. aan den raad voorstellen. Van de f 25 verlofsrecht komt de helft aan het rijk, terwijl het vergunningsrecht geheel aan de gemeente komt. Benoeming gemeentebode. Als laatste punt staat op de agenda vermeld: Benoeming van een gemeentebode, waarvoor door B. en W. wordt aanbevolen Th. Kempers, agent van po litie. De heer Kempers werd met algemeene stemmen be noemd. Voorzitter feliciteerde den nieuwbenoemde met zijn benoeming en het in hem gestelde vertrouwen. Wijziging begrooting 1931. De gemeentebegrooting voor 1931 wordt gewijzigd tot een totaal bedrag van f 716.65. Na het opmaken der agenda was nog een verzoek ingekomen van Mej. G. Groot te Waarland, om 'a Zon dags tijdens den voetbalwedstrijd en bij het uitgaan van de kerk sigaren en sigaretten te mogen verkoopen. Voorzitter zeide dat het hem speet, doch dit verzoek zal niet mogen worden toegestaan. Spr. stelt voor afwij zend te beschikken. De heer Bakker vroeg of er geen mouw aan was te passen. Kan zij geen kraam op het voetbalveld zetten? Voorzitter antwoordde, dat dit niet gaan zal. De heer Borst vroeg of het niet mogelijk was, dat door middel van een automaat werd verkocht, waarop voorzitter bevestigend antwoordde. De heer Burger dacht, dat er met een tafeltje voor de deur wel mocht worden verkocht. Voorzitter antwoordde dat dit wel mogelijk was. doch alléén voor etens- en drinkwaren. Niet voor sigaretten. Er werd afwijzend beschikt. Rondvraag. Bij de rondvraag zeide de heer K. Doekes te hebben vernomen dat spoedig volk in de Wlerlngermeer zal worden bedankt. Spr. gelooft dat dan ook de uit deze gemeente tewerk gestel den terug zullen komen. .Spr. verzocht B. en W. naar werk uit te zien. Voorzitter zeide nog niets van een eventueel ontslag te hebben gehoord. De heer K. Doekes deelde mede, te hebben gehoord dat het eerste plan was om per Juli tot ontslag over te gaan, doch het is nu met 4 weken verlengd. Voorzitter zal Informeeren en als het op waarheid be rust. zal naar werk worden uitgezien, want spr. is het met den heer Doekes eens. dat er iets moet gebeuren. Spr. hoopte dat de tijdsomstandigheden beter mogen worden. Vervolgens vroeg de heer K. Doekes of er nogal ge bruik wordt gemaakt van de arbeidsbemiddeling. Of er werknemers worden Ingeschreven en of er nog werk gevers om arbeiders komen vragen. Voorzitter zeide dat er geen werkgevers komen. De heer Doekes drong er op aan, dat meer bekendheid werd gegeven, dan zullen de werkgevers ook wel komen. Voorzitter wil hier gaarne aan voldoen. Zooveel te meer er gebruik van wordt gemaakt, zooveel te beter. De heer De Groot zeide, dat wel werk wordt gevraagd dooh de werkgevers blijven weg. Spr. Is ook voor meer bekendheid. Voorzitter deelde nog mede. dat de werkgevers die personen niet behoeven te nemen, die staan ingeschre ven. Als er geen arbeider naar hun zin bij ls, kunnen ze langs anderen weg hun personeel zoeken. De heer L. Doekes vroeg hoe lang men aan het be talen van het verlies van het Demonstratiebedrijf te Warmenhuizen vastzat Voorzitter antwoordde, van voor onbepaalden tijd, tot wederopzegging toe. De heer Doekes vond het een vervelende geschiedenis Hoe zijn de afschrijvingen geregeld? Voorzitter deelde mede, dat op de kas. het woonhuis en de stookkas 3 pet., op de vlet 10 pet en op den in ventaris en gereedschappen 8% pet. wordt afgeschre ven. wat niet zoo hoog Is. De he,r De Groot vroeg of het bedrijf niet produc tiever kan worden ingericht. We zijn zedelijk verplicht door te gaan met te steunen. Het bedrijf moet bestaan blijven. De Voorzitter denkt dat het het beste is als de raad aan den raad van Warmenhuizen vraagt of men de zaak eens persoonlijk mag bekijken, dan zal Warmenhuizen de heeren zeker gaarne rondleiden. Spr. deelde mede. dat de zaken in de Commissie van Beheer serieus wor den behandeld. Het leek den heer De Vries toe, dat, waar alle bedrij ven niet met winst werken, men toch niet kan verwach ten, dat het demonstratiebedrijf wel winst maakt. Het ls in den tijd gezet, dat de andere bedrijven in den druk zaten en men een andere cultuur wilde Invoeren De heer Borst vond het verlies niet zoo erg, doch vond het Jammer, dat men door de slechte bedrijfs- uitkomsten niet meer tot kassenbouw kan overgaan. Hierna sluiting. Wie zich met ingang van 1 Juli a.s. abon neert op da inED! Jeidir jes w ontvangt nog de ver schijnende num mers tot dien datum gratis Ev( in Di jeidir jes a reeds tueeh Tot Riche de va 'ken i ruimt kusse mijn i het a stond specie berg. Dit de ste jaar v te He Schür Daa over gende 'nachti reeds jeugd] der m (Wani 'ineen maakt jnrich overne l'het, d I gebrui cohol- maain cipieel Dat Vergadering op Woensdag 8 Juni 1932, ten van den heer J van Schoorl, 's middags 2.30 uur. Voorzitter de heer T. Rons Az„ secretarise de F. S. v. d. Velde. De Voorzitter opent de voltallige vergadering, wi na de Secretaris de notulen leest, welke cnverani voiksgi worden vastgesteld. pisch werk i citaatj „We: gesunc mehrti eine re landisi (Ver Ingekomen stnkl Ingekomen is: Een brief van de Vereen vanX Waterschappen en van de fa. Sarnson, houdende dedeeling, dat verschenen is een handleiding voa nieuwe wet op de Waterschappen. Goedgevonden wordt eenige exemplaren te len bij de Vereen van N.-H. Waterschappen, dit goedkooper is dan bij de.» uitgever. De agenda van de op 20 Juni te Amsterdi. houden vergadering van de Vereeniging van Waterschappen. Waar op deze vergadering di heffing van Bannen ter sprake zal komen, acl Voorzitter het gewenscht dat een afgevaardigde vergadering bezoekt. Aangewezen worden hiervoor de Voorzitter heer A. Wit. Een agenda van een protestvergadering te tegen opheffing dor Bannen; deze zil niet w bezocht, daar dit punt toch in Amsterdam ter ke komt. vervuil 't bijzo Maai uit on< Jaar 1915 1920 1925 Rietscb Naar uw bla gaderin raar is Verslag wordt uitgebracht van de gehouden schouw. De nalatigen zullen worden aangeschreé sc en op hun verplichting worden gewezen. van Za .wezen i Rondn hij moe goolaat' De heer Berkhout vraagt of de vijzel al nageki :diénstw is. De Voorzitter zegt, bericht te hebben gezos worden en het zou spoedig in orde worden gemaakt. hebben De heer K. Wit vraagt, of al gegevens bekend 'Bovend omtrent het onderhoud var. den Yalkoogerdijlt weg is door het losse grint gevaarlijk en het zou gelijk aanbeveling verdienen den weg te teren et die ik k hebben, dienstw zou een tijdelijke hoogere uitgaaf op den duurf 'doorgaa 1.'AAnn1/minon ttii l.-Aman li1 'liking wone m menseli 'genis a izinnige kooper kunnen uitkomen. De Voorzitter zegt dat den polderwerker opdJ is gegeven om vanaf l.October gedurende een op te schrijven, wat de weg kost aan grint, ark g loon, enz. Indien het weer October is, zal dan m nagegaan wat goedkooper is: zooals het onderi bij de li nu gebeurt of een of ander teerbehandeling. revoluti Verder niets meer aar. de orde zijnde, sluit 'waardei Voorzitter met dank voor de opkomst de vergad^jnensen ■overtuig 'geweld' Wel is 1 oud nen in teert. Als zc naire fa .ouderde kiemen tering v de revol waar df geesteliP door in ting en de daad „Niet n, „dw Onder Italiaans ontaardi tuur blo penlike i terdt. E ionaire len deze tie naar •■vaardige gint te 1 redenen, strijd wi volutie t diktatuu .We he Jien, dat hebben voeren, 1 eenmaal peer de te beheei gevaarlil Vestigt r dan zal ven. Afs. ts niet r volkome] t°ttig ve: ^echani: ttaatsch; ontkonne pharisnn !s het te ZONDAG 12 JUNI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Dlrkshorn, geen Samenkomst. Noordscbarwoude, geen Samenkomst. Schagen, nam. 7% uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10% uur, Ds. Eikema. St.-Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. J. H. Vaandi Hoogwoud, geen dienst. Huisduinen, voorm. 9 uur, de heer De Graaf, van sterdam. Jultanadorp, voorm. 10% uur, de heer Dc Graaft Warmenhuizen, nam. 7% uur, Ds. Seulijn. Zuidscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Sint Maarten, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Heerhugowaard, nam. 2% uur, Ds. Baar. Kolborn, voorm. 10% uur, Ds. Enklaar. Oosterland, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Oude Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Jellema. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Winkel, voorm. 10% uur, Ds. Van Baaien. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Vee: Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te»: Schagen, voorm. 10% uur, Dr. Kromsigt, v. A'i*5 Nam. 5% uur, de heer v. d. Kaai, van A'da» Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „De Vrede"), nam. 2 uur 1 Dr. R. Bakker van St.-Pancras. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. St.-Maartenst>rug (bij den heer J. M. Tolsma Jr.)> 7.45 uur, Ds. J. J. Ru ijs. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer Kraak, v. Den Bi

Schager Courant | 1932 | | pagina 6