n 4 Meher Baba ponderdag 9 Juni 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9086 de heilige Pars. Je beker van koningin Uizabeth Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Acht Jaar heelt hij gezwegen. De Yoga-leer. Wor steling met de materie. IJ heet Sjri Sadgoeroe Meher. Maar In Indië Ia hij bekend onder den naam Meher Baba. Laatst genoemd toevoegsel dient om zijn heiligheid aan te duiden. Hij, die de Yoga-leer en de wijs- •erte aller tijden en volken beheerscht, mag dezen ititel voeren. Meher Baba. Meher Baba Is Pars. de zoon van een aanzienlijke lilie uit Poona in Indië. Hij is op 't oogenblik 39 f jaar oud. Zijn golvend, licht haar men weet niet of Mat blond of wit is verwekt overal opzien. Mener 1 Baba zelf geeft als oorzaak van dit verschijnsel zijn heiligheid op. Toen hij eens op weg was naar de uni- te Bomby, ontmoette hem een vrouwelijk die hem aanriep, hem omarmde en verklaarde, lat hjj de redder van Indië en de geheele wereld zou Een seconde later viel de fakier dood ter aarde. pMaar de haren van Meheer Baba hadden door dit won» een andere kleur gekregen. Izijn vijanden beweren echter, want vijanden heeft lij ook dat Meher Babas levenswijze de verkleuring i zijn baar tengevolge heeft gehad. Hij heeft n.1. vele bren doorgebracht in een donkeren, onderaardschen Kelder en al dien tijd is noch zijn lichaam noch zijn sar door de zon beschenen... Sjri Sadgoeroe Meher behoort ongetwijfeld tot de eest gecultiveerde en beschaafde kaste. Na versehil- r.de gymnasia en universiteiten te hebben bezocht, rdiepte hij zich in uiteenloopende philosophieën en dsdiensten. Hij reisde te voet door geheel Indië en doorkruiste jlfs het onherbergzame Himalayagebied en de Zuide- ke Oerwouden. Toen hij twintig jaar oud was, on tnam hij een wereldreis. Verscheidene malen meende W' H Kansuasana. FEUILLETON. 3 OSO OO OO OO OÖ GO CO OO CSO OO OO Dcxïoöcxjöoaocxjoiooioaoaooio Naar het Engelsch FERGUSHUME. shaw, die juist zijn smoking-jas aantrok, keerde verbluft om en zag dat zijn neef doodsbleek was >rden. terwijl zijn oogen gloeiden van dolle woede [zijn lippen trilden. jMaar Ricky!" riep hij verwijtend. "lou je „Ricky" maar voor je!" De jongeman liep fct driftige stappen de kamer op en neer. „Het komt 'mmers op neer, dat je me beschuldigt! Ik heb Toll- Vst immers aan opium geholpen. Waarom zeg je niet, ik het hem gaf. dat hij verdoofd zou raken en ik beker kon stelen?" jjOradat iets dergelijks nooit in mijn hoofd is opgeko- was bet verwonderde antwoord. „Er is geen en- Ie reden. Ricky, om op deze manier te keer te gaan. r*t ik wilde beweren, toen jij opeens zoo uitviel, was de beker gestolen zou kunnen zijn, zonder dat daar- r een moord behoefde gepleegd te worden. Daarom het mij toe dat Tollhurst geworgd is door iemand, een ander motief had." lijvoorbeeld op zijn spaarduiten machtig te worden", slaarde Richard prompt. „En wie zou zijn geld krij» Mi? Rose Carr, die met mij gaat trouwen! Dus bad ik bij zijn dood en heb ik hem vermoord.Dat bedoel 1 toch?" ..Je bent een volmaakte idioot, Ricky", klonk het kalm #P®en haar op mijn hoofd zou er aan denken je van |jlefstal °f moord te beschuldigen, zelfs als ik niet wist, je dien avond om tien uur al in je bed lag. En bij „Uitrust" oefening. men. dat hij was overleden en de zonderlingste sagen weefde men om zijn bestaan. Tien jaav geleden begon hij de Yoga-leer te beoefe nen. Wie hierin zeer bedreven is. mag den naam Yogi voeren. Het doel van deze leer is: de volkomen ver- eeniging van lichaam en ziel, die door de moderne be schaving van elkaar gescheiden zijn. Om deze vcr- eeniging te bereiken zijn zware lichaams- en geestes- oefeningen voorgeschreven, die tot resultaat hebben althans volgens de Yogi's dat de ziel de materie gaat beheerschen. Is dit eenmaal het geval, dan leve ren de 84 verschillende „fakirstanden" geen moeilijk heden meer op. Een oefening voor beginnelingen is het veertig uur op één been staan. Wie hier de noodige bedrevenheid heeft, mag overgaan tot den volgenden stand „kansu asana". waarbij het heele lichaamsgewicht rust op de handen. De eerste beginselen, waarvoor de verzamel naam „asanas" is, zouden Europeanen geheel van streek brengen. Eén van de eenvoudigste standen is het sjirsjasana. De leerling steunt met het hoofd op den grond; de handen legt hij tegen het achterhoofd. De romp staat ongeveer verticaal en de beenen zijn ge kruist. Wie dit twintig uur kan volhouden is al aardig op weg om tenminste de asanas volkomen onder de knie te krijgen. Deze oefeningen hebben niet tot doel het lichaam bijna volkomen gevoelloos te maken, maar er gaat naar de yogi's beweren ook genezende en gezond-ma- kende kracht van uit. Indische natuurartsen. die met de fanatieke godsdienstverkondigers tot de grondvesters van de leer behoorden verklaren, dat de oefeningen inderdaad lijf en leden sterk maken. De sjirsjasaha bij voorbeeld is goed voor den bloedsomloop zeggen zij omdat deze er door wordt „omgekeerd". Andere oefeningen stalen het zenuwstelsel. Meher Baba is een volmaakt Yogi. Hij is in staat zich geheel van zijn aardsch omhulsel te bevrijden. Uren en zelfs heele dagen ziet hij er uit als een doode terwijl „zijn geest in de geheele wereld naar waarheid zoekt." Het verhaal van zijn wonderbaarlijke verrichtingen wordt zelfs op school aan de kinderen verteld. Eens reed de praalwagen van een machtig vorst langs een afgrond. In den wagen zaten o.a. de koning en Meher Baba. Het rijtuig was op weg naar den tempel; plotseling, bij een bocht, stortte het gevaarte in den af grond. Meher Baba hief zonder een woord te spreken zijn hand op en het voertuig bleef hangen aan een dor ren tak, die in een normaal geval bij den minsten of geringsten windstoot zou zijn afgebroken. Uit alle streken des lands komen bedevaart gangers naar Sjri Sad goeroe Meher. Zij smeken om zon, om regen, om een goeden oogst en om kinderen en Meher Baba behandelt ieder met de zelfde rechtvaardigheid. Acht jaar geleden legde de Meester de gelofte der volkomen zwijgzaamheid af en hij, die twaalf ta len beheerscht, heeft se dert dien geen woord meer gesproken. In zijn kelder, waar het zon licht nooit doordringt, bezoeken zijn aanhangers hem en naar men zegt behoort zelfs Ghandi tot zijn volgelingen. Naast zich heeft Meher Baba een alphabet liggen, waaruit hij de woorden van zjjn antwoord vormt, Meher Baba heeft thans weer een wereldreis on dernomen. Van Engeland uit zal hij vermoedelijk Europa bereizen, maar zijn eigenlijk doel is Ame rika. Van de moderne beschaving is hij een verbitterde vijand en met behulp van een dictatuur der liefde wil hij haar ten gronde richten. Of hij meer zal bereiken dan vele andere pro feten vóór hem blijft echter een vraag. Sjirsjasana. het inquest is immers gebleken dat Tollhurst omstreeks elf uur gedood moet zijn." „Ik was om kwart voor tienen thuis", herinnerde Ri chard. die een weinig bedaarde, hem. „Zeker, datweet ik heel goed. Je kwam in de biblio theek bij mü en zei dat je moe was en direct naar bed ging." „Ik was verschrikkelijk uit mijn humeur omdat Baxter me weer alles had afgewonnen en ik kon geen revan che krijgen, omdat hij naar zijn dochter ging." „Dat wil zeggen, zijn dochter kwam bij hem," verbe terde Fanshaw, terwijl hij met Richard de trap afliep. „Maar waarom wind je je eigenlijk zoo op?" Ze waren inmiddels in de eetkamer aangekomen en daar beantwoordde Ricky Lionel's laatste vraag. „Omdat het al erg genoeg is, dat die verwenschte Su san Tollhurst te verstaan geeft, dat ik de schuldige ben! Daar hoef jij haar warempel niet by te helpen!" „Ricky!" kwam het verschrikt over Lionel's lippen: „dat beweert die vrouw toch niet?" „Dat doet ze wel", luidde het norsche bescheid. „Daar om heb ik ook zoo ongeduldig op je zitten wachten. Rose woont bij Susan in huis zooals je weet; ze zou er vandaan gaan, maar ze is direct na den. moord ziek ge worden... door den schok, denk ik. en vooral omdat die oude heks mij onmiddellijk beschuldigde." „Maar hoe komt ze daar in vredesnaam toe?" Omdat Tollhurst altijd gezegd had, dat hij haar zijn geld zou nalaten en hij op een gegeven oogenblik van idee veranderde en alles aan Rose vermaakte. Dat heeft Susan eenvoudig razend gemaakt. Rose is nog steeds ziek en daarom ben ik gisteren naar Tarhaven gegaan, naar Trill. den advocaat, bü wien het testament van den oude berusf. Trill heeft het mij laten zien en het is inderdaad waar dat al het geld ruim duizend pond aan Rose komt. Nu gaan Rose en ik zoo gauw moge lijk trouwen." „Anders zou je niet met haar getrouwd zijn, hè?" merkte Lionel schamper op. „Wat 'n onzin! Je weet heel goed, dat ik van haar hield, haar niet wilde opgeven, toen ze zoo arm was als een kerkrat en ikzelf gemakkelijk een rijk huwelijk had kunnen doen. Maar waarop had ik moeten trou wen?1 Nu is die brave Susan aan het complotteeren. dat Rose tenslotte toch nog met Thomas zal trouwen MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 7 JUNI 1932. SOMS GEVAARLIJK ALS MEN DORST KRUGT. De geen blijk van aanwezigheid gevende heer Hendr. 'Th. K., had heden de primeur en werd hem bq dag vaarding ten laste gelegd, dat hij op 24 Maart te Bergen aan Zee in een tijdelijk onbewoonde villa van den heer Professor Veltman uit Delft, door verbreking van een glasruitje de kans had gekregen binnen te dringen, vermoedelijk met minder goede bedoelingen. Deze intentie kwam echter niet tot oplossing, aangezien gezegde heer Theodorus op heeterdaad werd betrapt door den timmerman P. J. Peters, die op een hoogst ongelegen moment de villa binnen kwam stappen. De opheldering die de brutale indringer gaf, namelijk dat hij dorst had en eens wilde rondzien, waar zich de waterlcidingkraan bevond, werd slechts „cum grano salis" aanvaard en de heer Officier wilde er heelemaal niet in bijten, doch daagde den dorstigen pelgrim voor den rechterstoel der meervoudige strafkamer, als ver dacht van poging tot diefstal en zoo die vlieger niet opging, het wederrechtelijk binnendringen bulten den wil van den bewoner, eigenaar of rechthebbende. Deze gewichtige zaak had al bqna haar beslag ge kregen, toen de heer K., oud 18 jaar, van beroep fruit- handelsman en wonende te Alkmaar, kwam binnen wandelen om te verklaren, dat hij zich in bet uur der oproeping had vergist. Ten zijnen genoege werd dus nog eens opnieuw be gonnen en kreeg de verdachte het woord, van welke gelegenheid hij gebruik maakte, de heeren mede te deelen, dat zijn bedoelingen raszuiver waren geweest en hij geen ander opzet had gekoesterd, zich van drink water te voorzien, teneinde zijn droge lever te ver- frisschen. Het was eigenlijk niet aardig van den President, van deze opheldering geen steek te gelooven, doch H.H. rechters zijn nu eenmaal zóó doorpekeld van de verdorvenheden van het menschdom, dat zy feitelyk niet meer in staat zijn, kaf van het koren te onder scheiden. Door den heer Peters werd de verdachte aangetroffen in den gang en de mogelijkheid van zijn aanwezigheid had het jonge mensch zich vermoedelijk verschaft, door een deurraampje te vergruizelen, zijn hand door de opening te stekerf en doodeenvoudig de buitendeur, die zich niet op het nachtslot bevond, te openen. Niets gemakkelijker dan dat. De Officier nam de gelegenheid waar om zijn dag vaarding te wyzigen en te doen lezen: raampje, inplaats van glasruit. De verdachte, die van juristerij geen kaas heeft gegeten, nam met deze mutatie genoegen, zoodat schorsing niet behoefde plaats te hebben en formeel aan de eer was voldaan. Uit de verklaring van den heer J. Mosk, aannemer en toezichthouder op de villa, bleek dat in de villa heel wat aanwezig was, dat de moeite waard was om mee te nemen. Aan den verdachte was in geen enkel opzicht eenige vergunning verstrekt, het perceel binnen te dringen. Indien deze formaliteit niet was verzuimd, zou er niets te doen zqn geweest. De heer Officier stond ook sceptisch tegenover het dorstig verweer van den verdachte, die hem weinig sympathiek is en^vorderde ter zake het primair ten laste gelegde, de poging tot diefstal, wettig en over tuigend bewezen zijnde, 3 maanden gevangenisstraf. DE STUTJRVAARDIGHEID VAN DEN MOTOR RIJDER ONVOLDOENDE GEACHT. Grand succes du jour voor den verdediger. Vrijspraak gerequireerd. De 25-jarige ongehuwde landbouwer Pieter K., "wo nende Noordervaart. gem. Oterleek, welk jongmensch een hartstochtelijk minnaar is van gezellig samenzyn, dansgenot en motorrijden en voorts een frisschen dronk niet versmaad, werd in den nacht van Zondag op Maandag 1314 December, toen hij het café van den heer Kamsteeg te Stompetoren, alwaar een uitvoering werd gegeven, had verlaten, en zich op zijn motor huis waarts wilde begeven, hem zulks belet door den bri gadier Talsma, aangezien deze rijkspolitieman gezegden heer K. niet meer bekwaam achtte het motorrijwiel behoorlijk te besturen. Het motorrijwiel slingerde be denkelijk en kwam de anders zeer bekwame bestuurder bq het nemen van een lastige bocht zelfs te vallen. Uit deze en nog andere omstandigheden kwam de brigadier tot de overtuiging, dat de heer K. in zoodanige mate verkeerde onder den invloed van gebruikte alcohol, dat overtreding van artikel 22B der motor- en rijwielwet hier ten laste kon worden gelegd en maakte de briga dier proces-verbaal op, met gevolg dat de heer K. op 5 Februari j.1. door den Kantonrechter te Alkmaar werd veroordeeld tot f 35 boete subsidair 20 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 4 maan den. In overleg met verdediger van den veroordeelde, mr. C. A. de Groot, die het ten laste gelegde niet bewezen achtte en de meening verkondigde, dat alleen een me dicus bevoegd was een staat van dronkenschap te Thomas is een neef van haar in de hoop. dat zij nog wat van de duiten krijgt, als belooning. snap je? Wat jij nu voor me kunt doen. Lionel. is morgen naar Su san te gaan en haar aan het verstand te brengen, dat ik den avond van den moord om 'n uur of tien op de Hall was en naar bed ben gegaan en dus onmogelijk iets met de geschiedenis uitstaande kan hebben." „Dat wil ik met alle genoegen doen", verklaarde de jonker. „Ik zal wel eens een hartig woordje met haar praten. Hoe krijgt ze het in het hoofd om een dergelijke schandelijke verdachtmaking uit te spreken! Maa.r nu zie je eens wat de gevolgen zijn van je onwijs avontuur met Rose!" „Het is geen onwijs avontuur." protesteerde Richard. „Ik houd van Rose en ik zie niet in, waarom ik niet met haar zou trouwen." „Mqnentwege trouw je met de keizerin van China, als je maar een behoorlijk mensch wordt! Overigens zou ik je raden niet hier in Hurton te blijven rondhangen als lid van de uitgebreide familie Tollhurst..." Het werd niet zonder ironie gezegd, maar Richard scheen den spot niet kwallik te nemen en verklaarde dat hij direct met Rose naar Canada zou vertrekken, om te trachten daar fortuin te maken. Met het geërfde geld hadden zij een goede kans van slagen. „Prachtig," prees Lionel. „Over tien jaar zion we je als grootgrondbezitter terug! En bel nu maar eens, want ik rammel van den honger..." Aan tafel lieten ze het onderwerp rusten, met het oog op William's voortdurende aanwezigheid en onmid dellijk toen de maaltijd was afgeloopen. ging Lionel uit, om zijn voorgenomen bezoek aan „de Olmen" te bren gen. Richard vond het allesbehalve plezierig den avond in eenzaamheid te moeten doorbrengen, maar hij slaag de er niet in zijn neef te overreden thuis te blqven. Het was een koude avond en diep in zijn kraag van zijn jas gedoken, stapte de jonker naar het landhuis van Dr. Dawson. Onderweg werden zijn gedachten be ziggehouden door de vraag hoe hij. zonder dat een van de ouderen het hoorde, Julia zoo langs den neus weg haar armband kon vragen. Maar de fortuin was hem gunstig, want toen hij het poorthek van de villa inging, sprongen twee kleine gedaanten, in grootc jassen ge huld en met speelgoeapistoooltjes in de hand, op hem toe. constateeren, zoodat de verdachte moest worden vrij gesproken, werd hooger beroep aangeteekend en heden deze zaak, die reeds eenige malen den Kantonrechter had bezig gehouden, opnieuw en thans door het voltal lige college in behandeling genomen. Gedagvaard waren als getuigen a charge, de verbali sant Brigadier Talsma en de heeren H. Vooistra en M. Leegwater. Als getuigen a decharge werden voorge bracht een drietal bezoekers van het café. welke hee ren eveneens in eerste instantie waren gehoord. De heer K., mager en zonverbrand door noesten landmansvlijt. was in persoon verschenen, om mede te deelen, dat hij slechts een drietal glaasjes bier had ge consumeerd en niet onder den invloed verkeerde. Het verslag van brigadier Talsma. den verbalisant, indertijd uitvoerig geleverd, was echter heel wat meer verzwarend. Door hem was uit verschillende feiten ge constateerd, dat de appellant, hoewel niet beschonken, momenteel niet in staat was, eenig motorrijtuig te besturen. De appellant trachtte voorts den indruk te vestigen, dat brigadier Talsma iets tegen hem had. Hun verhou ding was in ieder geval niet vriendschappelijk. De brigadier ontkende eenige antipathie tegen den appellant te koesteren. Aangezien wij het verloop van deze zaak reeds twee maal uitvoerig hebben medegedeeld, vermeenen wij het getuigenverhoor ditmaal gevoegelijk stilzwijgend te kunnen laten passeeren. De Officier releveerde, dat in deze zaak technische fouten waren gemaakt en geen rekening was gehou den met de stelling: Audite et alteram partem, men boore ook de andere partij. In verband met het ver zuimen van een behoorlijk onderzoek, vermeende de Officier geen veroordeeling te kunnen requireeren, reden waarom vernietiging van het vonnis werd ge vorderd, met vrijspraak van het ten laste gelegde feit. De taak van den verdediger, mr. de Groot, werd door dit requisitoir belangrijk verlicht en kon pleiter, na oog eenige omstandigheden te hebben gestipuleerd, zich refereeren aan het vrijsprekend requisitoir, met last tot vernietiging van het gewezen vonnis des Kan tonrechters. ONDER DRANKINVLOED EEN AANRIJDING VEROORZAAKT. De vrachtrqder Pieter B. te Venhuizen was door deo Kantonrechter te Hoorn veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen ter zake dat hy op 23 Februari op den Zee dijk te Berkhout, terwijl hij verkeerde onder alcoho- lischen invloed, een hevige aanrijoing had teweegge bracht met een luxe auto, bestuurd door den heer H. B. Vos uit Enkhuizen. De ambtenaar van het O. M„ die mede ontzegging rijbevoegdheid had gerequireerd, was de meening toe gedaan, dat de vrachtrijder te zoetsappig was behan deld en was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De veroordeelde zelf scheen niet ontevreden te zün met de hem toebedeelde portie en had met het vonni3 genoegen genomen. Nolens volens moest hij echter nu wel weer dit spelletje mee kaarten. Gedurende de be handeling kwam echter niet oduidelijk naar vonen, dat de appellant tamelijk „après boir" was geweest, 'n omstandigheid, die natuurlijk sterk in zijn nadeel werd uitgespeeld. In deze tamelijk onbeduidende hooger-be- roep-zaak werden gehoord 6 getuigen, een ons inziens wel wat lichtvaardige vermorsing van 's lands schrale financiën. De getuige a. decharge Frans Veul uit Hem, kwam, hopen wij. voor rekening van den belangheb bende. De Officier achtte termen aanwezig om de partij van den Ambtenaar te kiezen. Aan menschen, door alcohol beneveld, past geen plaats achter het stuur. Gerequireerd werd dus bevestiging van het von nis. doch wat de straf betreft, deze té wyzigen door toevoeging van het verbod om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van 6 maanden. Ik moet er van eten. stotterde de ontstelde verdachte. Dat is begrijpelijk, maar hij moet er niet bij drinken! HET UITSTAPJE VAN DEN PSYCHOPAAT. In de middagzitting, die permanent dreigt te woe den in het belang der spijsvertering van het edelacht baar College en andere geïnteresseerden in de Neder- land.sche jurisprudentie, werd ons voor de afwisseling gepresenteerd een psychopaat uit het gesticht St. Pau- lus van Dr. Barnhorn te Heiloo, den 23-jarigen metse laar Johannes J., gedomicilieerd te "s-Hertogenbosch, die kans had gezien uit de inrichting te ontsnappen en toen van zijn vryheid misbruik had gemaakt door op 22 April uit een schuurtje in de duinen te Wimmenum onder Egmond-Binnen te ontvreemden, nadat hij een glasruit had gebroken, een jas, toebehoorende aan J. Hopman en een Manchester-pantalon, eigendom van R. Gul. Den volgenden dag completeerde hq zijn inven taris door een rijwiel, staande bij de R.K. Kerk te Egmond a. d. Hoef, weg te nemen, welke fiets bleek toe te behooren aan den heer M. Kleverlaan, leerling monteur aldaar. Op dit karretje wilde de ontvluchte psychopaat er mede naar Den Bosch toe rijden, en was reeds begonnen het bekende liedje aan te heffen, doch werd toen hij aan „zoete lieve Gerritje" toe was geko men, handig ingerekend. Als getuige-deskundige werd gehoord de psychiater Dr. Engelman die den verdachte beschouwde als im beciel Dom, achterlijk, leugenachtig en gevoelloos, slechts ten deele verantwoordelijk te stellen. Echter „Je geld of je leven!" klonk Julius' heldere jongens stem. „Als je niet opdokt, ga je d'r an", voegde Julia er vriendelijk bij. „Hallo, jullie rakkers!" antwoordde het slachtoffer van den overval opgewekt. „Ik dacht, dat detective spe len het laatste stokpaardje was? En nu zqn jullie op eens struikroovers va.n de gevaarlijkste soort! Spaar mijrr leven... dan krijgen jullie allebei Sexpence..." „Goed", stemde Julius toe en hij nam een shilling in ontvangst om die met zijn medeplichtige te deelen. „We zullen uw léven sparen." „Waarom liggen jullie niet in je bed?" informeerde de jonker, terwijl hij met zijn beide belagersnaar den in gang van het huis wandelde. „We liggen in bed", deelde Julia mede. „tenminste juffrouw Baxter verkeert in de veronderstelling, dat we dat doen. Maar toen ze beneden was. hebben we ons weer aangekleed en zijn naar buiten gegaan om te roo- ven." ,.Nu, jullie hebt je van een aanzienlijke buit meeBter gemaakt, dus jullie moesten nu maar weer naar bed gaan." adviseerde Lionel. Het drietal had inmiddels de voordeur bereikt en ze stonden in het licht dat uit de vensters van de hall naar buiten scheen. Toen hij het; meisje een hand gaf, maakte de jonker van de gelegenheid gebruik om even langs haar pols te voelen. „Wel", riep hij kwasi-verbaasd, „Waar is de armband, die ik voor je meegebracht had?" „Dat kuiken." lichtte Julius sierlijk in, „heeft hem aan juffrouw Baxter gegeven." „Omdat ik zooveel van haar houd." verdedigde het kleine meisje zich. „U vindt het toch niet erg, hè?" wendde ze zich met een vleiend stemmetje tot Fanshaw. „Neen, ik vind het heelemaal niet erg," stelde de jon geman haar werktuigelijk gerust. Hij dacht aan den tur koois, dien bij in het huisje van den vermoorden kos ter had gevonden. Wat had die ontdekking te beteeke- nen?... Als in antwoord op zijn onuitgesproken vraag ging de deur open en Anita verscheen op den drempel. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9