Predikbeurten. Marktberichten. Kano omgeslagen. MATUSKA VOOR RECHTER. DEN Schietpartij in de Belgische Kamer. Vreemde geschiedenis met een postzak te Amsterdam. De Zeppelin «landing te Rotterdam. Gevaarlijk speelgoed. De actie der Oudstrijders in Amerika. HERSTEL-CONFERENTIE. Salarissen en pensioen ei Installatie nieuwe Burgemeester. I DE NEFA-TENTOONSTELLHTG. Voor de a.s. Nefa-tentoonstelling zijn door de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Hollands Noorder kwartier te Alkmaar beschikbaar gesteld een zilveren en een bronzen medaille. Door de Vereeniging voor Nederlandsch Fabrikaat worden eveneens een zilveren en bronzen medaille ter beschikking gesteld, zoomede een aantal diploma's, Door de Nefa zelf wordt een groote zilveren medaille beschikbaar gesteld. Alles voor de beste stands van Nederlandsch fabri kaat. De beoordeeling zal geschieden door een j"ry, be staande uit Mevrouw CornelissenHouwing, Mej. Piet, directrice van de Landbouwhuishoudschool alhier en den heer P. Rezelman, gemeente-architect. Een afscheid. Het was gister voor den heer J. Bestevaar alhier de laatste dag dat hij als lokaaltreinconducteur in dienst was bij de Nederlandsche Spoorwegen; immers met ingang van vandaag heeft de heer Bestevaar den dienst met pensioen verlaten. Gistermiddag werd de scheidende conducteur met zijn echtgenoote, per auto van huis gehaald en naar het station gebracht, waar zij door den stationschef en een deputatie uit het gezamenlijk personeel ontvangen werden en waar de heer Beeloo, de stationschef, in zeer waardeerende woorden memoreerde de vele goede diensten die de heer Bestevaar gedurende een reeks van jaren in zijn functie had bewezen. Namens het personeel voerde de heer G. van Dok het woord, die in een geestige speech op de goede samenwerking en uitstekende onderlinge verstandhouding jvees. Als souvenir aan al die prettige jaren werd den heer Bestevaar namens het personeel een fraaie Parker-vulpen aangeboden, terwijl mevrouw Bestevaar ene keurige mand met bloemen in ontvangst had te nemen. Nadat de heer Bestevaar woorden van dank had gesproken, werd het echtpaar Bestevaar weer per auto naar huis gebracht. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Antje, dochter van Pieter Dekker en Keeltje Neefkes. POLITIE. Vermist: 2 fietsen. Verloren: een portemonnaie met geld; een sjaaltje. Gevonden: Een slinger van een auto, een pakje met inhoud. ZONDAG 19 JUNI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Naam en toenaam. Nieuwe Niedorp, nam. 8 uur, Ds. .de Leeuw. Oude Niedorp, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Boeke. Egmond a. d. Hoef, voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Limmen, nam. 2 uur, Ds. Nobel. Veenhuizen, voorm. 10% uur. Ds. Baar. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Reddingius. Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Winkel, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10% uur, Ds. Witkop. Huisduinen geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp. voorm. 10% uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10% uur, Ds. van Wijngaarden uit Veenendaal. Collecte Chr. School. Nam. 5% uur, de heer Deen van Wieringen. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „De Vrede"), nam. 2 uur (o. t.) Ds. A. Dragt J.Hz., van Noordscharwoude. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer Bijlsma, van Den Helder. E IER VEILING SCHAGEN. 16 Juni. Aangevoerd zijn: 120 partijen 113000 stuks kipeieren, 5 partijen 2700 stuks eendeieren, 5 stuks kalkoeneieren. De prijs liep van: kipeieren f 2.602.90, bruine f 3.10 3.30, eendeieren f 22.10, kalkoeneieren f 5.10. De veiling duurt voort. SCHAGEN. 16 Juni. 5 Stuks paarden f 125200. 28 gelde koeien (magere) f 120—160, 31 idem (vette) f 180—270, 20 kalfkoeien f 130 200, 10 pinken f 4075, 58 nuchtere kalveren f 310, 50 idem (vette) f 1016. 22 overhouders f 1016. 230 lammeren f 611. 4 bokken en geiten f 612. 51 var kens (magere) f 7—16, 42 idem (vette) per Kg. f 0.30— 0.32, 228 biggen f 48, konijnen f 0.55. MEDEMBLIK, 15 Juni. Schotsche muizen f 2.702.85. kleine f 22.05 BROEK OP LANGENDI 15 Juni. Aangevoerd: 75000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 6.10—7.40. drielingen f 4.60—6.70, klein f 1.80—2.70, 7000 Kg. tomaten: A f 33.30—33.40, B f 31.30, C f 31.50—33.30, CC f 21.40. ALKMAAR. 15 Juni. Aardappelen f 46 per 100 Kg., aardbeien f 1.211.53 per slof, andijvie f 2.60—5.30, bloemkool I f 8—12. n f 4 7, kropsla f 0.403.10, komkommers f 512, meloenen f 53 per 100 stuks, asperges f 41, rabarber f 25. radijs f 1.503.10, selderie f 1.203.70. wortelen f 38 per 100 bos, postelein f 0.100.31, spinazie f 0.421.05 per bak, peulen f 1217. snijboonen f 2137, dubbele spercieboo- nen i 2835, tuinboonen f 1214 per 100 pond. AMSTERDAM, 15 Juni 192. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 12, id. blauwen f 12, id. roodstar f 22.25, id. blauwe poters f 0.901, id. bonte poters f 0.901, per H.L., Andijker muizen f 78, id. kleine muizen f 67, Langedijker muizen f 7 8. per 100 Kg.. Anna Paulowna roodstar f 1.752, Texelsche roode f 1.752, per H.L., Westl. muizen f 7 8. id. kleine muizen f 67 per 100 Kg., Drentsche eigenheimers f 1 per H.L., Zomer Malta f 1314 per 100 Kg., Friesche roodstar f 22.25 per HL. AMSTERDAM, 15 Juni. Ter veemarkt warden heden aangevoerd: 375 vette kalveren, le kw. 4050 ct.. 2e kw. 30—39 et, 3e kw. 2029 ct., per Kg. levend gewicht; 35 nuchtere kalve ren f 47, 664 varkens, vleeschvarkens, 90110 Kg., 3436 ct., zware varkens 3133 ct., vette varkens 28— 30 ct. per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Een der inzittenden verdronken. Gisteravond heeft te Oegstgeest een droevig ongeval plaats gehad. Twee jongelui, zekeren S. en de 19-jarige H. v. K.. beiden woonachtig te Leiden, waren in het Oegstgeestkanaal aan het kanovaren. Door den golfslag van een passeerenden motorboot sloeg de kano om. Bel de jongelui geraakte te water. S. kon zich aan de kano vastklampen, doch v. K. verdween in de diepte. Eerst na ruim een uur werd zijn lijk opgehaald. Beide jongelui konden niet zwemmen- De zitting. Een verward verhaal. In aansluiting met hetgeen reeds in ons nummer van gister over het dien dag begonnen proces tegen Matuska is gemeld, laten wij hieronder het verloop van de rechtszitting volgen: Met proces tegen Sylvester Matuska is gisterochtend te Weenen onder groote belangstelling met eenige vertraging begonnen. Reeds lang vóór het begin van de zitting hadden zich vóór den hoofdingang van het gerechtshof honderden menschen verzameld, van wie echter slechts een klein deel na vertoon van kaarten kon worden toegelaten. Nadat om half tien Matuska door een politiebeamb te was binnengeleid, kwamen de leden van het ge rechtshof met den president dr. Zeidler aan het hoofd, in de zaal. Onder ademlooze spanning van het publiek wendt de president zich tot den beklaagde. Matuschka spreekt luid met een sterk Hongaarsch accent. Op de vraag welke godsdienst hij heeft, roept hij luide uit: „Ik ben roomsch-katholiek". President: „Wat is uw beroep?" Matuschka: „Pleger van spoorwegaanslagen". Op het antwoord van den president dat dit toch geen beroep is. zegt Matuschka ten slotte, dat hij koopman geweest is. Hierna volgen de gewone formaliteiten, waarna de getuigen worden opgeroepen. Toen de naam van mevrouw Matuschka opgeroe pen werd, keek de beklaagde haar knipoogend aan. Mevrouw Matuschka werd medegedeeld, dat zij Vrij dagochtend zou worden verhoord. Op een vraag van den griffier of zij haar man toe rekenbaar acht, antwoordde mevrouw Matuschka dat zij haar man in geen geval toerekenbaar acht. Toen zij bij het verlaten van de zaal haar man voorbij ging, sprong Matuschka in de bank op en wierp haar twee kushanden toe. Daarbij trok hij een gezicht als een kind dat huilt. Mevrouw Matuschka wenkte hem met de hand. De griffier begon daarop met de voorlezing van de dagvaarding, die dertig pagina's lang is. Het relaas van rijn leven. Na voorlezing van de acte van beschuldiging vroeg de verdediger van Matuschka, dr. Ettlinger, het woord om erop te wijzen, dat Matuschka geen medeplichti gen heeft gehad en financieel geen voordeelen bij de aanslagen had gehad. Het juiste inzicht in de gees telijke constellatie van den verdachte zou de recht bank niet gemakkelijk kunnen verkrijgen en de vraag wat de drijfveeren voor Matuschka's daden zijn ge weest. is dan ook nog niet opgelost. Slechts één we tenschap kan dit hiaat aanvullen, nl de individueele psychologie. Derhalve verzocht dr. Ettlinger de recht bank. den psycholoog prof. dr. Alfred Adler als deh- kundige te hooren. Na overleg te hebben gepleegd met de andere deskundigen wees de rechtbank dit verzoek van den verdediger af. Onder doodelijke stilte vraagt dc president Ma tuschka dan opnieuw, of hij schuld bekent. Beklaagde antwoordt bevestigend en keert zich ver volgens opgewonden tegen zijn verdediger, wien hij verwijt, dat hij de zaak verkeerd heeft aangepakt Hoewel hij luide schreeuwt, is wat hij verder zegt onverstaanbaar, aangezien hij na een paar woorden Duitsch, weer in het Hongaarsch verder gaat. Einde lijk verzoekt de president hem rustig zijn relaas te willen doen, waarna hij weer beter verstaanbaar wordt. Hij was vroegtijdig van het gymynasium gegaan en diende in 1913 een jaar bij het 6e Honved infanterie regiment. Hij schilderde voorts zijn oorlogsjaren, zijn krijgsverrichtingen en de daarbij verkregen onder scheiding, zijn opleiding in een recrutenschool en zijn frontdienst, waarbij hij commandant van een mi- trailleursafdeeling is geweest. Onder groote opwinding, weenend en schreeuwend, beschrijft hij een groot gevecht, dat hij heeft meege maakt, waarbij om hem heen alleen reeds twintig officieren gevallen zijn. Alle acht machinegeweren, die hij commandeerde, heeft hij achter elkaar door laten schieten, en de dooden lagen meters hoog om hem heen. Matuschka vertelt dan van zijn huwelijk, zijn han del in petroleum en andere goederen te Cantavir. Te Boedapest hield hij een warenhuis en was hij eige naar van drie huizen. Later stichtte hij een naam- looze vennootschap, waarvan hij directeur en presi dent-commissaris is geweest. In 1927 was hij voor de tweede maal naar Weenen gegaan om te trachten huizen te koopen. Op de vraag van den president, of hij al eens te Parijs was geweest, antwoordde Matuschka, dat hij zich dat niet kon herinneren. Op de verdere vraag, hoe hem Weenen was bevallen, antwoordde hij, dat hij Weenen mooi, maar zondig vond. Naar de Ste- phan-kerk gingen de menscheu slechts om elkaar hun mooie toiletten te toonen. Op den terugweg naar Boedapest, had zich een geest van hem meester ge maakt, die hem aanstichtte om de spoorwegaansla gen te plegen. De oedoeling van deze aanslagen was, den spoorwegdirecties schrik aan te jagen. Hij had za willen dwingen een door hem gedane uitvinding op het gebied van wagonverbinding, welke uitvinding hij een belangrijke technische verandering noemde, in te voeren. Uitvoerig zette hij uiteen, hoe hij zich do toepassing van deze uitvinding voorstelde. Te Boe dapest had hij op aanraden van den geest, die hem ook had aangezet om een secte te stichten, het huis, waarin zich liet voor de secte bestemde bureau be vond, in allerlei kleuren laten beschilderen. Deze kleuren zouden het zinnebeeld zijn van alle religies, die hij had willen dienen. De geest was steeds daar bij geweest en had hem ertoe aangezet de streek van Anzbach te gebruiken voor een spoorwegaanslag Deze aanslag had hij gepleegd en hij had gehoopt, daardoor tot rust te komen. Hij wilde slechts dat alle kranten over hem zouden schrijven. Het was niet zijn bedoeling, menschenlevens op het spel te zetten. Als Matuschka met zi n verklaring zoover is, schorst de president de zitting voor de middagpauze. Revolverschot gelost op een socialistisch afgevaardigde. Dader onmiddellijk ge grepen. Reuter seint uit Brussel: Kort nadat de Kamer gis termiddag was geopend, loste een man, die op de publieke tribune was gezeten, een revolverschot in de richting van de banken der socialisten. Niemand werd getroffen. De dader werd gear resteerd. Hij verklaarde dat hij den socialistischen afge vaardigde Uytroever had willen wonden, doch niet dooden. Hij bleek Yens te heeten en vroeger te Brussel lan taarnopsteker te zijn geweest. Hij werd ontslagen omdat hij tijdens de Duitsche bezetting zitting had genomen m den Raad van Vlaanderen. Hij verklaarde o.a.: „Ik heb sedert ne gentien jaar geleden en heb er nu genoeg van." In dc revolver, die op hem werd gevonden, zaten nog verscheiden kogels. Den aanslag op den afgevaardigde Uytroever zeide hij te hebben gepleegd, omdat deze zich er tegen zou hebben verzet, dat Yens weer door de gemeente werd aangesteld. Stilstaande postauto door een andere auto aangereden. Een ietwat vreemd gebeuren is gisteravond te onge veer elf uur geschied in de Nieuwe Spiegelstraat te Amsterdam. Een beambte der posterijen was daar op dat tijdstip bezig met het lichten van een postbus, toen hij plotseling bemerkte dat zijn auto, die hij te gen het trottoir had geplaatst, door een anderen auto werd aangereden. Teneinde den chauffeur tot stoppen te dwingen, sprong hij met postzak en al op de treeplank. De man achter het stuur gaf echter op zijn sommatie om stil te houden, meer gas, met het» gevolg, dat de post beambte van de treeplank op straat terecht kwam, waarhij echter zijn postzak in den doorrijdenden auto achterbleef. Wat precies de inhoud van den postzak was is uiteraard niet bekend. De beambte, die hevig overstuur was, heeft zich om van het gebeurde aangifte te doen in zijn agitatie achtereenvolgens vervoegd bij het bureau Raampoort en bij het bureau Leidscheplein. Men verwees hem echter naar het bureau Singel, van waaruit het on derzoek naar den vreemden auto dadelijk ter hand is genomen. De postzak terecht. Nader vernemen wij, dat de chauffeur van de auto, warain de postzak was achtergebleven, dezen heeft gedeponeerd op de Nieuwezijdsch Voorburgwal, waar hij gevonden werd. Er is geen misdrijf in het spel. Vermoedelijk is de man doorgereden naar Haarlem, althans, die richting heeft hij ingeslagen. Men vermoedt verder, dat hij onder den invloed stond van sterken drank. De postbeambte heeft het nummer van de auto, waardoor zijn wagen werd aangereden, genoteerd. Of dit echter juist is, zal nog moeten blijken. STEEKPARTIJ TE MAASTRICHT. Te Maastricht kreeg eergisteravond zekere M. in een logement in de Bogaarden straat ruzie en sloeg ln 't wild met een mes om zich heen, waardoor de 34-jarige J. R. Rood op verschillende plaatsen licht en de 44- jarige M. Beckers zwaar verwond werd aan borst, rug en hoofd. De laatste moest in het ziekenhuis Calvariën- berg worden opgenomen. De dader, die zich zelf op het politiebureau heeft gemeld, is in arrest gesteld. Geweldig bezoek verwach.t Naar men ons mededeelde, zal waarschijnlijk de La Cierva met zijn auto-giro-vliegtuig het vliegfeest dat Zaterdag a.s. op Waalhaven plaats vindt ter gelegenheid van de landing van de „Graf Zeppelin", opluisteren. Hoewel nog geenszins vaststaand is het zeer wel mo gelijk, dat Dr. Eckener persoonlijk de vlucht za.1 mede- maken. In dit geval zal hij na aankomst op Waalha ven te Rotterdam gehuldigd worden. Onder de reizigers die de vlucht Rotterdam—Frie- drichshafen zullen medemaken is ook generaal Snijders. Naar schatting worden ongeveer 7000 auto's en auto bussen met bezoekers verwacht. Voor goede parkeering van al deze wagens is zorggedragen. Op het vliegveld zelf zullen ongeveer 100.000 personen de landing kunnen gadeslaan. Er wordt nog op gewezen, dat op den dag van de landing alle toegangswegen tot hèt vliegveld Waalhaven zullen zijn afgesloten voor alle verkeer en dat slechts zy mogen passeeren, die in het bezit zijn van toegangs- of doorlatingsbewijzen. Zesjarige Jongen door een ontplofte geweer patroon zwaar gewond. De linkerhand nagenoeg geheel afgerukt. Achter de huizen aan den Heidschen Weg in de ge meente Monster is men bezig duinterrein af te graven. De 6-jarige M. V. was daar gisteren aan het spelen en vond er een oude beschimmelde patroon. Met deze pa troon heeft hij enkele uren gespeeld, heeft er met een hamertje op geslagen en haar aan zijn vader gegeven. Deze liet de patroon vallen en\ gaf haar aan het kind terug, in de veronderstelling, dat de patroon on schadelijk was. Op een gegeven oogenblik, toen de jongen er mede in de kamer van het ouderlijk huis aan het spelen was, is zij' ontploft. De linkerhand van den jongen werd nagenoeg geheel afgerukt. Hij be kwam voorts een gapende wonde in den buik en ern stige verwondingen aan beide oogen, waardoor hij niet meer kon zien. Niettegenstaande deze vreeselijke ver wondingen en den hevigen schrik bleef het ventje bij bewustzijn. De jongen kon, na voorloopig verbonden te zijn, aan de politie nog de toedracht van de zaak ver- tellen. Een onmiddellijk te hulp geroepen geneesheer heeft den kleine direct naar het ziekenhuis te 's-Gra— venhage doen vervoeren met de opdracht om de lin kerhand van het jeugdige slachtoffer te doen amputee- ren. De politie heeft een onderzoek naar het gebeurde ingesteld. Directe uitbetaling der oorlogsultkeerin- gen geëischt. V.D. verneemt uit Washington: Het huis van Af gevaardigden heeft Woensdag, gehoor gevende aan de actie der te Washington verzamelde ouds-trijders, met 209 tegen 176 stemmen een voorstel aangenomen waarbij de directe uitbetaling van oorlogsuitkeeringen wordt geëischt. Of het voorstel ook door den Senaat zal worden aangenomen, is nog niet zeker, doch zelfs indien de Senaat het zal goedkeuren dan is nog onder de huidige omstandigheden te verwachten dat president Hoover zijn veto zal uitspreken, zoodat het voorstel dan hoogstwaarschijnlijk nog geen wet zal worden. BOE RDEBï STEUN AAN DE VARKENSHOUDERIJ. Onderzoek door de Tweede Kamer. Het wetsontwerp tot steun aan de varkenshof zal a.s. Vrijdagochtend in de afdeelingen der Tweej Kamer worden onderzocht. V.D. verneemt uit Lausanne: Woensdagmiddag om half zes is de conferentie v Lausanne geopend. Er had een voorbespreking plai waaraan werd deelgenomen door de delegatieleide te weten Macüonald, Herriot,, Rijkskanselier von f pen. van Neurath, Grandi, den Belgischen premi Renkin en den Japanschen ambassadeur te Roa ïoshida. Volgens een officieele mededeeling zijn 18 mogei heden ter conferentie vertegenwoordigd en wel: E geland. Frankrijk, Duitschland. Italië, Japan, Belg Folen, Portugal, Canada, Australië, Nieuw-Zeelii Zuid-Afrika, Bulgarije, Roemenië, Tsjecho-Slowakj Joego Slavië, llongarij en Griekenland. De Oostenrijksche regeering is niet uitgenoodij aangezien op de Haagsche conferentie dc Oostenrf sche herstelbetalingen reeds definitief zijn geregsi De zittingen der conferentie hebben plaats in heta tieke Chateau d'Ouchy. In verband met het feit dat ter conferentie van sanne in het jaar 1923 de Volkscommissaris der St jet Unie, Worowski, werd vermoord, zijn de contrqi maatregelen zeer scherp. MacDonald zal de conferentie presidoeren. Hij in de plechtige openingszitting, welke Donderdi morgen plaats heeft, officieel tot voorzitter wort benoemd. Uok de Rijkskanselier von Papen zal m gen tijdens de openingszitting een redevoering Im den. Algemeen neemt men aan dat de confere( een dag of veertien zal duren. De stad vertoont het beeld van den vooravci eener groote diplomatieke conferentie De groote 1 tels te Lausanne zijn tot de laatste plaats bezet, internationale pers is zeer sterk vertegenwooi Er zijn te Lausanne meei journalisten dan te Gt ter ontwapeningsconferentie het geval is. Duur slechts een wd In politieke kringen te Parijs meent men te 1 nen verzekeren, dat de conferentie van Lausai slechts enkele dagen zal duren. Mogelijk zullei voornaamste afgevaradigden der verschillende stil reeds Woensdag of Donderdag van de volgende d via Genève terugkeeren, terwijl de experts dan werkzaamheden zouden voortzetten. VLIEGEN PLAAG TE HOOGEVEEN. Men schrijft uit Hoogeveen aan de N.R.Ct.",< Reeda eenige dagen doet zich hier het rei voor van een zelfs voor dit seizoen ongewone vi plaag. Naar men ons mededeelde, is dit vennc een gevolg van den vuilnistoevoer uit Den Haag, vuilnis, zoo men weet, door de V. A .M. naar de1 ginningen ln Drente wordt gebracht. UIT ONZE 0 0 51 1 Januari a3. verdere korting op salaiba Korting van 10 pet. op toegekende en toe te kennen pensioenen Batavia, 15 Juni. De stukken betreffende de grooting voor 1933, die aan den Volksraad zijn aui boden, bevatten ten aanzien van de kwestie var. de risherziening de mededeeling van de Regeering, i indien de voorloopige herziening nog niet tot stand gebracht op 1 Januari van het volgend jaar. door verdere korting op de salarissen de noodzakelijk achte verlaging van de salarispost zal zijn te vindei Met het ^Opperbestuur Is overleg geopend over korting op de toegekende en nog toe te kennen pk oenen van tien procent. Nagekomen Berichten. K 0 E d II Schaj Schoi Huwe Thuis uni 1 ulian Woensdagmiddag 2 uur werd de nieuwbenoemde gemeester dezer gemeente, de heer W. C. Ninab# een buitengewone zitting van den gemeenteraad stalleerd. Te ongeveer 2 uur kwam de burgemeester, verg# hebbe van eenige familieleden en de beide wethouders I |j,Un auto aan. Voor het raadhuis waren de kinderen van de opet# lagere school opgesteld, welke onder leiding van hoofd der school, den heer Stuffers, den burgera#" een drietal welkomstliederen toezongen. De burgemeester bracht den heer Stuffers hiervoor» hartelijk woord van dank, terwijl spr. zich ook wt kinderen richtte om hen te bedanken en een trad» aan te bieden. Vervolgens werd door het zoontje van den heer S fers een bouquet bloemen aangeboden. Nadat de raadsleden en de vele belangstellenden, onder wij de burgemeester van Schermerhorn, Alkffi» Warmenhuizen en Schoorl opmerkten, hadden plaatï nomen in de feestelijk versierde raadszaal, opende locoburgemeester, de heer Jb. Visser de vergade" met een woord van welkom, in het bijzonder W moeder van den burgemeester, wij spr. hartelijk citeerde met de benoeming van haar zoon. Ook d' dere familieleden werden door spr. gefeliciteerd. Hierna ging spr. over tot de installatie en 1 daarmee een rede uit. Deze rede werd door burgemeester Ninaber woord. Vervolgens voerde het oudste raadslid, de heer het woord en bood namens den raad een bl< aan. Hierna sprak Mevr. Boon, de echtgenoote Kamerlid Boon, wegens verhindering van haar burgemeester als vriend toe. H

Schager Courant | 1932 | | pagina 2