Radioprogramma Uit onze Omgeving. De juichende zomer ch a te p Wi Het ov? zijn t 16 j ek. kon, ing h mia'. misa derèi eek je fci v uit 1000 n? die gaw geen ist ■t> hjj ien kt het a a Ais W. ordigi: dati was itting 1 is B doeld van .i bloe s zitö sta wl& kom h« nietil ichuk De heer Komen beantwoordt deze opmerking van den heer Smit door te zeggen, dat hij dit wilde zeggen. Laat Algemeen Belang bij de volgende verkiezing dan maar weer een schampschotje op spr. geven, maar spr. heeft waardeering voor al dit werk. De Voorzitter dankt voor deze aangename woorden. De heer Komen: Ik dank ook de ambtenaren voor dit groot stuk werk. De Voorzitter dankt den heer Komen en zal deze woorden graag overbrengen. De ambtenaren hebben in derdaad hard gewerkt. De Voorzitter tikt de gewijzigde begrooting af, doch de heer Smit vraagt stemming, daarbij gesteund door den heer Koorn. Met 8 tegen 3 stemmen wordt de gewijzigde begroo ting vastgesteld, tegen stemden de heeren Koorn, Kui ken en Smit. Eveneens wordt door den raad besloten tot af- en overschrijvingen betreffende den dienst 1931. De heer H. van Twuijver verkrijgt een vaste aanstel ling als chauffeur-werkman bij den vuilnisophaaldienst en zijn pensioensgrondslag wordt vastgesteld op f 1495. De heer Smit vindt van Twuijver een reuze-kerel, en de heer Komen verheugt er zich over dat hij zich hier jbij den heer Smit kan aansluiten. Do r-mdvraag. De heer Koorn zou graag willen vaststellen dat B. en W. voortaan geen uitgaven boven f 150 doen zonder den raad er in te kennen. De Voorzitter aprecieert het bijzonder dat de heer Koorn B. en W. vergunning geeft uitgaven te doen tot f 150. maar over 't algemeen geven B. en W. niet uit, zonder dat de raad gevoteerd heeft. De heer Kuiken informeert naar de opdracht die de heer Dr. Verhoex omtrent het electrisch bedrijf heeft gekregen. De Voorzitter zegt dat dr. Verhoex een onderzoek zal Instellen, De heer Kuiken had verwacht dat B. en W. In dezen crisistijd eens met voorstellen tot bezuiniging zouden komen. De Voorzitter zegt dat B. en W. reeds verschillende dingen hebben aangewezen die achterwege moeten blij ven en als B. en W. minder uitgeven, behoeven zij daar over niet met voorstellen bij den raad te komen. De heer Smit vraagt of als Dr. Verhoex met een ad vies komt, hij dan ook met tarieven van het P.E.N. komt. Spr. vindt het eigenaardig dat het P.E.N. niet kort en bondig zijn tarieven mededeela- De Voorzitter begrijpt niet dat deze opmerking tegen spr. wordt gevraagd, en dat terwijl de heeren en Mej. Bakker—Rozelaar nogal eens bezoek krijgen van mijn heer Zondervan. De auto van dien mijnheer is daar nogal eens. De heer Smit vraagt wie de hoogste ohefvan het elec trisch bedrijf is. Spr. deelt mee, hoe Jb. v. d. Hoonaard f 6.10 en een oude schuld van f 13 achterstallig was en toen door den heer Jonker pardoes van het net is af gesneden. terwijl de man Maandag of Dinsdag naar het ziekenhuis is gegaan. Spr. had medelijden met de juf frouw. De Voorzitter deelt uitvoerig mede: dat de hoogste chef is de raad, dat B. en W. de zaak uitvoeren en als er menschen afgesneden worden, dit door Jonker ge beurt op last van B. en W. Behalve Van den Hoonaard zQ& nog 2 personen afgesneden, er stonden er 12 op de lört, doch de overigen zouden voor betaling zorgen. Spr. doet uitkomen, dat toen Van den Hoonaard fail liet ging er schuld was ontstan, dat later het achter stallige bedrag vergroot werd, dat herhaalde malen op betaling is aangedrongen, doch zonder succes. Dat de man naar het ziekenhuis Is, wisten B. en W. niet, in dat geval zouden zij het waarschijnlijk nog een maand aangezien hebben. Spr. merkt verder op dat de men schen zoo graag naar het P.E.N. overgaan, maar als ze dan na de tweede aanbieding de kwitantie niet be talen. worden ze direct afgesneden. Den heerSmit lijkt het toe dat het mensch niet slecht Is en spr. zou het nog eens willen probeeren. De Voorzitter zegt dat geen tweede faillisement kan worden afgewacht. We zijn inderdaad vrij soepel. De heer Raven zegt te Van Ewijcksluis achter de keten te werken en daar ls een slootje, dat zoo'n stank veroorzaakt bij dit warme weer, dat het niet is uit te houden. De Voorzitter zegt onderzoek toe en belooft dat de sloot door een paar werkloozen uitgegooid zal worden. De heer Dekker heeft gehoord dat er maatregelen genomen zullen worden om den boezem leeg te laten loopen. Waar dit het eenigste object is voor de werk verschaffing, zou spr. willen, dat B. en W. In overleg traden met het polderbestuur. De heer Smit beaamt, dat morgen of overmorgen 50 c.M. afgenomen wordt. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. met het polder bestuur in overleg zullen treden. Alvorens tot sluiting overgaande, brengt de Voorzit ter, mede uit naam van zijn vrouw, in hartelijke be woordingen dank voor het blijk van meeleven bij de geboorte van hun zoon. De jonggeborene was pas 12 uur oud of de geheele raad en de secretaris gaven blijk '.van belangstelling .S pr .uit den wensch, dat dit samen werken en samenleven zal mogen worden bestendigd. standi :ht B e aan t de eiling mens Keurii VRIJDAG 17 JUNI. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen; 7.30 Idem; 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; .00 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 1030 Septet; 11.15 Voordracht; 11.30 Septet. A.V.R.O.: 12.00 Tijdsein en het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep: 2.00 Uitzending voor scholen. Dr. P. Klinkenberg: Albert Sohweitzer; 2.00 jKovacs Lajos en zijn orkest. V.A.RA.: 4.00 Pianorecital door Joh. Jong; 4.30 Voor de Kinderen; 5.00 VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.00 Gramofoonmuziek; .6.15 Orkest; 6.45 Imperialisme en Volkenbond; 7.05 begr« -Orkest; 7.20 Orgelspel door Joh. Jong. V.P.R.O.: 8.00 eling |Cursus: De misdeelde jeugd van dezen tijd; 8.30 Con cert; 9.00 Cursus: „Hoe brengen wij overeenstemming tusschen den wil Gods en de nooden van onzen tijd"; ,9.30 Vervolg Concert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; ;10.05 Vaz Dias; 10.15 Declinatie door Jan H. de Groot; '10.45 Gramofoonmuziek. V.A.R.A.: 11.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Tijdsein12.01 Politieberichten; 12.15 Kwintet o.l.v. 'Piet Lustenhouwer; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Evert Haak bespeelt het orgel der St. Dominicuskerk te Amsterdam; 5.00 Lezing: Esperanto bij den handel; 5.20 Gramofoonmuziek; 5;30 Kunst-ensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer; 6.20 Dr. Balth v. d. Pol: „Wetenschap pelijke radio-onderzoekingen In de Poolstreken; 6.40 Kunst-ensemble; 7.00 H. van Opstal: „Het Kostprijs- vraagstuk"; 7.30 Politieberichten; 7.45 P.T.T.-kwartier- rje; 8.00 K.R.O.-Salon-orkest o.l.v. Marlnus van 't Woud; 9.00 Persbureau Vaz Dias; 9.15 Blijspel, op te voeren door het K.R.O.-Klein-tooneel; 10.00 Salon- f orkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) Concert door het Radio-orkest; 8.20 Concert; 9.20 Concert; 10.30 Idem. KALUNDBORG (1153 M.) «■20 Concert uit een restaurant; 3.50 Uitzending uit restaurant „Wivex"; 8.35 Uitzending uit het Ny- fneatre: Strauss-muziek; 11.30 Moderne dansmuziek. -,ft BERLIJN (418 M.) u Vocaal concert; 8.20 „Semiramis", opera van Ros- s,ni: 10-85 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) ift!A^amofoonmuziek: 450 Concert; 7.40 Pianorecital •40 Gevarieerd programma- perse aan nnen de indt, de b rden. fp ,1 JeH en teelt ïoudt .-door ween rel i s g&: innen\ arte is v# alt bben aren van latec n ttfj ?d,< •d ge van ooï: KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Programma van Berlijn; 11.05 Concert LANGEXBERG <472 M.) 7.25 Concert; 12.20 Concert; 5.20 Vesperconcert; 10.50 Dansmuziek uit Berlijn. DAVENTRY (1551 M.) 12.20 Concert; 4.35 Concert; 9.55 Concert; 11.20 Dans muziek uit Savoy-Hotel. PARIJS-EIFFEL (1446 M-) 9.20 Concert door het Omroeporkest PARUS RADIO (1725 M.) 8.20 Gramofoonmuziek; 9.20 Uitzending uit een theater te Parijs; 9.05 Gramofoonmuziek; 11.05 Conoert. MILAAN (331 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Gramofoonplaten; 9.05 Ge varieerd programma. ROME (441 M.) 9.05 Concert; 10.20 Idem; daarna gramofoonmuziek. WEENEN (517 M.) 7.55 Pianorecital; 8.35 Opera-uitzending; 11.05 Gramo foonmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair Concert; 6.40 Dansmuziek; 8.20 Philhar- monie-orkest van Warschau; 10.20 Dansmuziek BEREMUNSTER (460 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 10.05 Concert Landelijke Ruitersport in het Noorden. Alle correspondentie betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpolder. Kolhorn, TeL 25. Officieele meldingen. Nadruk verboden A.S. WEDSTRIJDEN. Individueele Wedstrijd voor Land. Ruiters, 19 Juni a.s. Stemt naar Midden-Beemster. 3 Aug. a.s. Concours-Hippique te Heiloo. DEMONSTRATIES. Anna Paulowna: 26 Juli a.s. Midden-Beemster: 3 Aug. a.s. PROGRAMMA'S. Individueele Dr. Pr. No. 6 voor Nieuwelingen, die nog niet als zoodanig mededongen of werden geplaatst. Te rijden programma: zie Ruiterrubriek Schager Courant van Woensdag 25 Mei. Keuring 11 uur voorma (zomer tijd). 2 a 3 ruiters per Vereeniging. Geen inleggeld. Secretariaat: Kolhorn, Tel. 25. Attentie! De Ind. wedstrijd, uitgeschreven door de L. R. „Anna Paulowna". zal niet plaats hebben te Kleinesluls, maar worden gereden In de manége van „West-Friesland", Ruigeweg, Schagerbrug, voorm. 11 uur (zomertijd). LESSEN. L. R. „West-Friesland", Dinsdag 21 Juni, 's av. 8 uur. L. R. „Texel", Vrijdag 17 Juni, 's avonds 8 uur. L. R. „Langendijk en Omstr." 16 Juni, 's av. 8 uur. Wijzigingsbundel W. V. Wij deelen mede, dat genoemde bundel zeer belangrijk is voor wed- strijdruiters en slechts 10 ot. kost 4- porto. Secretariaten. Bestelt uw drukwerken en pro gramma's voor uw wedstrijden bij de redactie, gij steunt hiermede uw Ruiterrubriek. Zend uw bijzonderheden, prettige tijdingen, verslagen van vergaderingen naar de redactie, hoe interessanter onze rubriek, hoe grooter onze propaganda voor de Landelijke Ruitersport. Vm. Langs den hoefslag. L. R. „ANNA PAULOWNA". De door het bestuur dezer Vereeniging uitgeschreven wedstrijd voor Land. Ruiters blijkt succes te zullen hebben. Om echter niet gehandicapt te worden door een slechte manége (gladde hoefslag) is de nieuwe manége van de L. R. „West-Friesland", die nu eenmaal niet glad kan zijn, belangeloos door deze Vereeniging af gestaan. Een en ander belooft wel belangwekkend te worden, daar de beste ruiters van zes vereenigingen hebben ingeschreven. Deze zes zijn: de L. R. „Rossinant", „Bucephalus", „West-Friesland", „Wieringen". „R.A.P." en „Heiloo". Van ieder Vereeniging zullen twee ruiters starten. Als jury zal fungeeren de heer W. Slob, Secretaris der Ned. Fed. Deze wedstrijd zal de eerste Ind. Dres. Pr. zijn die hier in Noord-Holland zal worden gere den. Dat ze bij de ruiters de animo moge opwekken, hiermede door te gaan, zooals in andere provincie's, waar zeer goede dressuurruiters reeds lang bekend zijn. B .4 RSINGERHORN 20 JAAR BURGEMEESTER, Hoewel het niet de gewoonte is bij een 20-jarige ambts vervulling te jubileeren, meenen we toch even te moe ten stilstaan bij het feit. dat het op 22 Juni a.s. 20 jaar geleden zal zijn. dat burgemeester Breebaart als zoodanig werd benoemd. Niettegenstaande hij beschouwd kan worden als een magistraat van den ouden stempel, heeft hij toch een open oog voor de eischen, die de tegenwoordige tijd aan het bestuur van een gemeente stelt en blijft hij vooruit zien en voelt hij de kracht van de spreuk „règner c'est prévoir". In dit verband noemen we b.v. het werkzaam aandeel dat de jubilaris heeft gehad in de totstandkoming van de gemeenschappelijke verwerkingsinrichting met cen trale noodslachtplaats van den Keuringsdienst Kring Barsingerhorn. Toen n.1. het destructorwezen wettelijk geregeld werd, was hij een van de eerste burgemeesters die begreep, dat hier met gemeenschappelijk optreden wat bereikt kon worden. Vooral in deze zaak kwam zijn doorzettingsvermogen tot uiting, daar hij ondanks tegenwerking van hoogeraf tooh het gestelde doel wist te bereiken. We willen er van afzien een opsomming te geven van al hetgeen in de ambtsperiode van burgemeester Bree baart tot stand is gekomen. Op velerlei gebied is de ju bilaris werkzaam geweest en nog werkzaam, n.1. van 28 April 1903 tot zijn benoeming tot burgemeester was hij raadslid; sinds zijn benoeming tot burgemeester, ambtenaar van den burgerlijken stand; sinds 28 Decem ber 1923 Voorzitter der beide armbesturen in deze ge meente; lange jaren voorzitter van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in 't kanton Schagen en thans nog voorzitter van de commissie van uitvoering van den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Barsingerhorn. We twijfelen er geen oogeniblik aan, of den jubilaris zal het dien dag, al wenscht hij dan niet te jubileeren, wel niet aan belangstelling ontbreken en we hopen vau harte, dat het hem gegeven moge zijn het ambt, dat neni lief is, nog vele jaren te vervullen. Politie. Gevonden: een slinger van een auto. Verloren: een bos sleutels. Inl. ter secretarie. heeft zijn intrede gedaan; al wat adem heeft verzadigt zich aan licht en lucht. Stelt U zelf in staat zonder gevaar van deze feest gaven der natuur te genieten door. ter voor koming van zonnebrand, Uw huid met „Zij"'-Crême in te wrijven. In prijzen van 203045 en 75 cent. ZURE SCHAGERBRUG. De heer M. C. Beerling alhier, is benoemd tot tijde lijk ambtenaar ter secretarie te Oostzaan. ST. MAARTENSBrUG. Onder genot van prachtig zomerweer, hebben Dins dag de kinderen van de laagste klassen hun school feest gevierd. Toen de ruim en goed ingerichte autobussen van de fa. Kok en Tui. man arriveerden om het jonge volkje te herbergen, was het bij dc school reeds een bedrijvigheid van belang. Voor dj vele belangstellen den die aanwezig waren om getuige te zijn bij den afrit, was het een waar genoegen de van vreugde stralende gezichten der opgewonden rakkers te zien. Eerst nog even appèl gehouden, vervolgens „inla den" en toen werd het sein tot vertrek gegeven. On der hoerageroep en handgewuif werd de tocht aan vaard naar Schoor., Bergen, Lgmond aa Zee en Alkmaar, waar het jonge goedje naar hartelust heeft kunnen genieten. En dat er genoten is, wij twijfelen er niet aan. Natuurlijk heeft l hun ook niet aan versnaperin gen ontbroken. Mf - gespeeld en zwart als de brand, arriveerden de kinderen in opgewekte stemming be houden en wel aan de Brug. Dank zij de goede zorgen, is het feest in alle opzichten uitstekend geslaagd. Wij willen dit verslagje niet eindigen zonder een woord van hartelijken dank gebracht te hebben in de eerste plaats aan de dames en heeren die de lei ding op zich hadden genomen en verder aan allen die hebben medegewerkt aan het welslagen van dit mooie kinderfeest. K 0 E G R A S JULIANADORP. UITKNIPPEN EN BEWAREN. Openstellingsuren van het Hulppost-, Telegraaf- en Telefoonkantoor, Ingaande 20 Juni 1932. Het kantoor is open op werkdagen: Voor d. Postdienst (beh. Zaterd.) 9-11.30, 14-15.30, 18-19 u. Telegraaf: 9—11.30. 14—15.30. 18—19 uur. Telefoon: 8—12. 13—16. 17—20 uur. Celgesprekken: 911.30, 1415.30, 1819 uur. Op 2Saterdag: Voor den Postdienst: 911.30. 1415 uur. Op Zon- en Festdagen: Postdienst: 89 uur. Afhalen. Telegraaf: 89 uur. Telefoon: 86 uur. Dinsdag jJ. was het schoolfeest voor de leerlingen van de laagste klassen der O.L. sohool no 1. Begun stigd door mooi weer, trok men er 's morgers om 9 uur, gezeten in een aantal auto's opuit, om eerst een bezoek in de Donkere Duinen te brengen, toen naar Huisduinen, naar den speeltuin van „Dennenheuvel" en het strand en toen de atuo's weer waren opgezocht met een kleinen rondrit wee rnaar het dorp, waar men te ongeveer 1 uur aankwam. Toen moest voor den in- wendigen mensch gezorgd worden, in de zaal van het café Kossen. Vervolgens werden verschillende spelle tjes gehouden op het land van N. Hoornsman, waarbij nog mooie prijsjes te winnen waren. Deze spelletjes hadden plaats onder toeloop van een groot aantal ouders en ouderen. Hiermede zijn de jaarlijksche school feesten weer achter den rug, en mag een woord van dank niet onthouden worden aan allen, die ei aan me dewerkten om een ander op vlotte manier te doen sla gen. Na afloop was er in het café „Prins Hendrik" mu ziek voor den dans, waar ook liefhebbers voor waren. Door Notabelen is gisteravond tot Kerkvoogd ge kozen de heer J. van der Werf, die deze benoeming heeft aangenomen. WIERING ER WAART) Wijziging openstelling post-, telefoon- en telegraafkan toor. Ingaande 20 Juni a.s. zal het kantoor voor post- en telegraaf opwerkdagen geopend zijn van 912 14—15 18—19. Voor de telefoonaangeslotenen blijft de oude toestand gehandhaafd. HOOGWOUD AARTSWOUD. De kermis, het aloude dorpsfeest, is weder gevierd en ditmaal onder begunstiging van het schoone zo merweer. Er was in den omtrek niets te doen, het geen men kon opmerken aan de vele kramen, stal letjes, hoofden van Jut. zweefmolen en luchtschuitjes, enz. enz. Misschien waren er wel bij die maar een heel dunne boterham hebben verdiend, want vele varkens maken dunne spoeling. Het verhoogt echter wel de gezelligheid en ook het bezoek. Zondag na de voetbalwedstrijden begon het al spoe dig druk te worden in de danszaal van Visser. s Avonds was het er stampvol, ja stikkensvol met zoo'n warmte. Ja en toch dansen of lieven hossen op de vroolijke muziek van Ger. van Meurs, die hier voor geknipt zijn. Maandagavond optreden van Daan Pool. Deze hier welgeziene persoonlijkheid was reeds vroeg present en liet zich met een paar van zijn goede bekenden eerst nog even kieken, want dat hoort er zoo bij met dc kermis. De zaal was uitstekend be zet. Met een geheel nieuw programma, dat voor het meerendeel van hooger gehalte was, dan voorheen, wist hij den gcheelen avond het publiek aangenaam bezig te houden. Het prachtige décor en dc fijne cos- tumes met de moderne kleureffecten verhoogen ten zeerste het geheel. Of hij succes heeft gehad, het muis stille bewees dit ten volle. Ik vermeld alleen het nummer de Onbekende Soldaat. Alleen dit nummer is een bezoek ten volle waard. Ten slotte zongen de aanwezigen: Adieu, we moeten elkander groeten, tot wederziens, als een spontaan welgemeende hulde hem toe. Dinsdag was stiller dan voorheen. Zonder ongere geldheden of ongelukken behoort deze weer tot het verleden en we wachten maar weer op de Katjes- kermis. CALLANTSOOG Schoolreisje. Maandag j.1. maakten de leerlingen der o. 1. school alhier hun jaarlijksche uitstapje naar Sc-hoorl en. Ber gen. De auto's waarmee de tocht geschiedde, waren gratis ter beschikking gesteld, hetgeen zeker een woord van dank waard is. In Schoorl werd naar hartelust gespeeld. Als extratje heeft de jeugd genoten van een voorstelling van een acrobaten-familie. Na den oriën- teertafel bezocht te hebben, werden de kinderen ont haald en werd koers gezet naar Bergen. Hier werd de rest van den dag miet spelen en wan delen, eten en drinken doorgebracht. Omstreeks 9 uur arriveerden allen met vroolijke ge zichten weer in Calantsoog, verwelkomd door het fan farecorps „Callantsoog". Hiermede kwam het einde van dezen in alle opzich ten geslaagden dag! Woensdag j.1. had in het Dorpskoffiehuis van den heer P. de Haan verkiezing plaats van een bestuurslid van den polder Callantsoog, in da vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Stammes te Alk maar. Uitgebracht werden 40 stemmen. Bij de eerste stemming verkreeg de heer Joh. Baken Gzn. 26 stem men. zoodat deze gekozen is. De overige stemmen wer den uitgebracht op de heeren: G. Dekker (9), P. van Diepen (1), H. Kaan (3) en G. Oskam (1). UIT DE WIERINGERMEER De eerste partieuliere onderneming in wording Woensdagmorgen had te Slootdorp (Sluis I) de eer ste steenlegging plaats voor het aldaar te stichten ho tel-café-restaurant. Feestelijk wapperden de vlaggen en waren diverse autoriteiten en de ondernemers aanwezig. Door Jonkheer Six van Hillegom van Amsterdam is alvorens tot de steenlegging werd overgegaan, een woord gesproken en schetste spr. dat hier een stukje geschie denis ging gebeuren. Naast de boerenbedrijven die al reeds beslag op den bouwgrond hebben gelegd, werd hier thans in deze ongecultiveerde omgeving het begin gemaakt voor een meer gezellige samenleving. Spreker roemde het initiatief van de ondernemers, de heeren J. C. Klein, T. Takes, H. Minnes en B. H. Kraan, en wenschte hun een voorspoedige zaak toe. Hierna werd door Annie Minnes en Kees Takes, resp. een dochtertje en een zoontje van twee der ondernemers de eerste steen gelegd. Na deze plechtigheid feliciteerde de heer Baanders in een welgekozen rede de steenleggers en de onder nemers. Door een der ondernemers werd hierna een woord van dank gebracht aan de sprekers voor hun waardee- rende woorden en werd een woord van dank eveneens gebracht aan de aanwezige heeren van de Directie der Wieringermeer en aan den heer Van der Speek Obreen voor hun reeds betoondê belangstelling en medewer king. Hierna werd een glas wijn gedronken op den goeden afloop der zaak en is door de aanwezigen een rondtocht door de Meer gemaakt en o.a. opgenomen de situatie aan Sluis UI, waar binnenkort ook met den bouw van een dergelijke zaak zal worden begonnen. Na deze rondrit werd de lunch gebruikt in het Hotel Lont te Hippolytushoef, en behoorde ook deze zoo ge wichtige dag voor de ondernemers tot het verleden. De nieuwe straatweg van Slootdorp naar Midden- meer is voor het verkeer opengesteld. Het rijwielpad, dat opengesteld was voor alle verkeer, is nu van een groote last ontheven, en zal het voor de wielrijders weer beter worden. 'ANNA P AULOW N A Verkorte openstelling Post- en Telegraaf kantoor. Met ingang van 20 Juni wordt het aantal uren van openstelling van het hulppost- en telegraafkantoor verminderd. Het kantoor zal vanaf dien datum opengesteld zijn voor den post- en telegraafdienst: des morgens van 9—11.30; des middags van 2—3.30 en van 6—7. De openstelling voor den telefoondienst blijft onge wijzigd. Zondagavond van 8 tot 10 uur. geeft de muziekver- eeniging „Concordia" van Breezand een concert aan de Kleine Sluis voor het raadhuis. Men verzoekt ons te vermelden, dat de autotocht op 5 Juli met de ouden van dagen georganiseerd wordt door de afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering en niet door de afd. S.D.A.P. (Een drukfout in het vorige bericht geeft namelijk in dit opzicht aanleiding tot misverstand.', Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. L. M. Huijsman vt.n Castricum; M. C. van Stein van Lisse; A. Knobbe van Dc'n Hel der. Vertrokken: J. W. de Vos en gez. naar Haarlem; H. Heetkamp en gez. naar Neede. Burgerl. Stand. Geboren: Simon Willem, zoon van R. Rezelman en C. P. Muntjewerf. Trijntje, dochter van S. Smit en T. de Graaf. Lena, dochter van P. Pluister en G. Va der. Ondertrouwd: J. Kindt en V. Cornclisse. J. Mul en C. M. Zasburg. P. W. Quax en M. L. Witte. K. Kos sen en A. E. Cornelissen. Overleden: Jac. Wendel, oud 50 jaar. BREEZAND. Het Chr. Fanfarecorps „Soli Deo Gloria" zal Zater dagavond 18 Juni bij gunstig weer een „muzikale marsch" maken langs de Molenvaart, van de Zand- vaart tot de Kleine Sluis en terug. De afmarsch is op 7 uur bepaald. Verkorte openstelling Post- en Telegraaf kantoor. Het aantal uren van openstelling van het hulppost en telegraafkantoor wordt met ingang van Maandag 20 Juni verminderd. Vanaf dien datum is het kan toor voor den post- en telegraafdienst geopend: des morgens van 9 tot 11.30; des middags van 2 tot 3.30 en van 6 tot 7. De uren van openstelling voor den tele foondienst worden niet gewijzigd. WARMENHUIZEN Naar wij vernemen, is met ingang van 13 Juni j.1. de 2e bestelling opgeheven. Met ingang van 20 Juni a.s. is het postkantoor ge opend van 8.3011.30 uur; van 23 uur; en van 67 uur. De openstelling voor de abonné's van den Tele foondienst blijft ongewijzigd. Felle brand te Dinteloord. Lamdbouwschuur en stalling door het vuur vernield. Tien dieren in de vlammen omgekomen. Schade f 20.000. Gisternacht om half één ontstond brand in de groote landbouwschuur van J. Veraart, onder de gemeente Dinteloord (N.-Br.).Een persoon, die zich per auto in de omgeving bevond en de vlammen zag oplaaien, waarschuwde de bewoners, die nog sliepen. Aan blussching viel toen niet meer te denken. De schuur met bijbehoorende stalling ging geheel in vlam men op. Zes paarden en vier stieren kwamen in de vlammen op. Het woonhuis bleef gespaard. De schade wordt geraamd op circa 20.000 gulden. De oorzaak van den brand is onbekend. EERSTE NIEUWE HOLLANDSCHE HARING. De Kon. familie aangeboden. Gistermiddag is de eerste nieuwe Hollandsche haring, keurig verpakt in Oranjekleurige vaatjes, in een met vlaggen versierden auto naar de Koninklijke familie in Den Haag gebracht. De Vlaardingsohe stoombeuger „Gesina", schipper C. v. Oosten van de bekende reederij IJzermans en Co. heeft deze haring gevangen en gister morgen te Vlaardingen aangevoerd. De aanslag op Mussolini. Bovono ter dood veroordeeld. V.D. verneemt uit Rome: In het proces tegen de plegers van den bomaanslag en hunne medeplichtigen is gister door het bijzondere gerechtshof ter bescher ming van den staat tegen half 12 des avonds vonnis gewezen. De voornaamste beklaagde, de 29-jarige koopman Dovone, is volgens den eisch ter dood veroordeeld. Zes beklaagden, waaronder de Oostenrijksche danseres Mar- garete Blaha werden tot 30 jaar elk en twee beklaagden tot 30 jaar gevangenisstraf elk veroordeeld. De dood vonnis is heden, Donderdag hij het aanbreken van den dag ten uitvoer gelegd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7