D< DE WATERSNOODLASTEN EN HET HOOGHEEMRAAD SCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. De beker van koningin Elizabeth VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Een verzoek aan Ged. Staten om de wa- tersnoodskosten geheel voor rekening der provincie te nemen. In antwoord op de door den heer P. Zeeman, hoofd ingeland van het Hoogheemraadschap, gestelde vraag of Dijkgraaf en Hoogheemraden het wenschelijk achtten, ter verkrijging van belastingverlaging in het belang van den land- en tuinbouw, dat het reglement van bestuur van het Hoogheemraadschap werd ge wijzigd in dier voege, dat voortaan niet de helft, doch de geheele bijdrage, welke door het Rijk aan de Provincie over eenig jaar in de rente en aflossing der watersnoodsleeing wordt verleend, aan het Hoog heemraadschap zou worden uitgekeerd, antwoordden Dijkgraaf en Hoogheemraden in de vergadering van 15 Juli 1931, dat zij van een poging in die richting geen succes verwachtten. Zij becijferden bovendien dat door een dergelijken maatregel land- en tuin bouw al zeer weinig zouden worden gebaat. Nu de crisis in het land- en. tuinbouwbedrijf en ook in het veehoudersbedrijf nadien nog dermate in hevigheid toegenomen is, dat ten platten lande langzamerhand een noodtoestand is ontstaan, die tot het nemen van buitengewone maatregelen dwingt, achten D. en H. het in deze omstandigheden nood zakelijk, dat gestreefd wordt naar verlichting van lasten en stellen zich voor bij de raming van de wer ken voor het volgend dienstjaar de uiterste soberheid te betrachten door de vernieuwingswerken tot het hoogst noodzakelijke te beperken. Dijkgraaf en Hoogheemraden hopen zoodoende het heffingspercentage van den omslag voor 1933 met 0,6—0,8 te kunnen verlagen. Deze verlaging is ech ter voor deze tijden van veel te geringe beteekenls al staat geenszins »ast, dat zij voor volgende jaren kan woraen gehandhaafd. Daarnaast zal daarom naar hunne meoning moeten worden getracht een aanmerkelijke verlaging der watersnoocllasten te verkrijgen, wat alleen kan wor den bereikt, indien de Provincie deze lasten geheel voor hare rekening neemt, of althans de uit dien hoofde van het Hoogheemraadschap gevorderde bij drage sterk vermindert. Ten einde mogelijk te maken, dat met een even- tueele geheele of gedeeltelijke inwilliging van het verzoeke rekening zal kunnen worden gehouden bij het opmaken van de provinciale begrooting voor 1933, hebben zij gemeend niet te moeten wachten tot de vergadering bijeen kwam, doch hebben zij zich reeds eerder met een adres tot Gedeputeerde Staten gewend. Het adres. In dit adres vestigen D. en II. de aandacht van Ged. Staten op de bijdrage in de kosten van den wa tersnood 1916, waarmede het waterschap krachtens art. 5 avn het. reglement van bestuur, ten behoeve van de Provincie is belast en welke bijdrage bedraagt 45 van het over eenig jaar door de provincie uit hoofde van de in dat artikel genoemde som van f20.000.000.— verschuldigd bedrag, onder aftrek van de helft der bijdrage, welke door het Rijk aan de Pro vincie over eenig jaar in de rente aflossing wordt verleend. Het op de begrooting van het waterschap voor 1932 uitgetrokken bedrag is gebaseerd op hetgeen de Pro vincie over 1931 verschuldigd was. Aan rente en af lossing moest worden betaald f 1.069.792.25, waarvan 45 is f 4S1.406.51. De rijksbijdrage kan, volgons de verstrekte opga ve, worden geraamd op f 309.084,25^, zoodat ten laste van de begrooting voor 1932 werd gebracht f 309.084,25/4 f481.406,51 f326.864,38. O Hierin wordt bijgedragen door de waterschappen en afzonderlijke perceclcn. vermeld in staat B van het bestuursreglement 26.169 of f85.538.61. Voor de betaling van het restant, ad f241.325,77. moest het percentage van den afzonderlijken omslag, welke hiervoor wordt geheven, worden bepaald op 1.70. Het grootste deel van den omslag van het water schap wordt geheven van de ongebouwde eigendom men. De lasten van het waterschap drukken dus voornamelijk op land- en tuinbouw en veehouderij Hoe slecht de financieele uitkomsten dezer bedrijven zijn, achten zij te goed bij Ged. Staten bekend, om daarover verder uit te weiden. Uiteraard onder vindt het waterschap van deze ongunstige bedrijfs resultaten reeds een terugslag. Van den omslag over 1931 is thans nog een bedrag van f7061.95 achter stallig. terwijl anders om dezen tijd de omslag zoo goed als geheel betaald was. Dat dit bedrag niet be langrijk grooter is, vindt zijne verklaring in den uiterst goeden wil der ingelanden om, zij het ook in sommige gevallen door middel van van familie ge leende gelden, aan hunne wettelijke verplichting te voldoen, en in de vrees voor blijvend verlies van. het FEUILLETON ggggagggggggggBiSgggggBgg Naar het Engelsch FERGUS HUME. 25. „Dat zijn moeilijke vragen, om een antwoord op te vinden," verklaarde de jonker peinzend. „Maar we moeten al onze krachten inspannen om het raadsel op te lossen." Opeens veranderde hij van toon. „Anita", zei hij vol warmte, terwijl hij het meisje in zijn armen nam en naar zich toe trok, „ik ben toch zoo blij, dat je me dit allemaal verteld hebt, en zelfs niet de afgesproken drie dagen afgewacht. Wat je gedaan hebt, strekt je tot eer. Hoe heb je een moment kunnen denken, dat ik je verachten zou, als ik wist, hoe nobel en offer vaardig je gehandeld hebt om te beletten, dat je vader een ernstige misdaad zou plegen." „Ik dachtik dacht," klonk het stamelend, „om dat ik de dochter ben van zoo'n man „Liefste, breek je daar het hoofd niet over. Je bent niet de eerste hoogstaande vrouw, die een onmogelijken vader heeft. Wat jij me verteld hebt, zullen we voor- loopig voor ons houden en zien, wat we kunnen doen om den beker te vinden." „En de moordenaar?" „Ja," zei Lionel aarzelend, „dat zal moeilijker zijn, vrees ik. Ik moet alle bijzonderheden van de misdaad nog eens goed overdenken. Maar om te beginnen, moet je me één vraag beantwoorden, Anita." „En die is?" Ze keek hem diep in de verlangende oogen, terwijl ze deze woorden sprak. „Wil je mijn vrouw worden?" Ze sloeg de armen om zijn hals. „Op den dag, dat je den beker aan de kerk van Hurton kunt teruggeven, zal ik je vrouw worden. Dan zal ik immers pas het gevoel hebben, dat er geen vlekje op mijn eer kleeft en ik waardig ben je naam te dragen, Lionel." Voor de eerste maal noemde ze hem bij zijn naam. eerder goed bestaansmiddel. Niettemin zullen hei volgend jaar veelvuldige executies niet kunnen uit blijven, wanneer niet alles er op gezet wordt om dit te voorkomen. Er dient daarom te worden gezocht naar middelen om de voormelde bedrijven in stand te houden, zal na deze crisis een opleving van het platteland van Noordholland mogelijk zijn. Zij stellen zich voor bij de raming van de werken voor het volgend dienst jaar de uiterste soberheid te betrachten en het daar heen te leiden, dat de uit te voeren vernieuwings werken zich tot de hoogst noodzakelijke beperken. Gelet op den toestand, waarin de werken van het Hoogheemraadschap zich bevinden, verwachten D. en H. daardoor het heffingspercentage van den om slag met 0.6—0.8 te kunnen verlagen. Deze verla ging is echter voor deze tijden van veel te geringe beteckenis: Het groote belang, dat de Provincie heeft bij de instandhouding van voormelde bedrijven, geeft D. en H. daarom de vrijheid zich tot Ged. Staten te wenden met de vraag, of er thans geen aanleiding bestaat de watersnoodkosten geheel voor rekening van de Provincie te nemen, althans de uit dien hoof de van het Hoogheemraadschap gevorderde bijdra ge sterk te verminderen Een noodtoestand. Er is ten platten lande langzamerhand een nood toestand ontstaan, die leidt tot wanhoop en die der halve tot het nemen van buitengewone maatrege len dwingt. Het is Ged. Staten bekend, dat de be taling van het aandeel van het Noorderkwartier in de watersnoodschuld aldaar nog steeds ernstige te genkanting ondervindt. In hoeverre deze tegenkan ting gerechtvaardigd is, meenen D. en H. buiten be schouwing te moeten laten, maar wel meenen zij er op te moeten wijzen, dat het vooral psychologisch een zeer gunstige uitwerking zal hebben, wanneer in dezen tijd een verlichting van de watersnoodlasten plaats heeft. Bijaldien Ged. Staten bereid mochten worden ge vonden in deze hunne medewerking ie verleenen, zullen daaruit voor de Provincie uitgaven voort vloeien, waarmede hij do samenstelling van de be grooting voor 1933 rekening zal moeten worden ge houden. Ged. Staten kunnen intusschen verzekerd zijn, dal dit schrijven niet alleen de volle instemming der algemcene vergadering heeft doch ook. dat, ging dit verzoek thans niet uit. in die vergadering stellig stemmen zouden opgaan om in deze richting staj>- pen te doen. D. en H. verzoeken dan ook dringend te willen be vorderen, dat met ingang van 1933 een verlichting van de lasten van het Hoogheemraadschap in den hiervoren aangegeven zin vanwege de Provincie worde mogelijk gemaakt. Strafzitting van Vrijdag 17 Juni 1932. DE VERONGELIJKTE WETHOUDER VAN VOORHOUT PROTESTEERT. De agent van politic Verbaan te Alkmaar had het noodig geoordeeld op 31 Mei proces-verbaal op te maken tegen een automobilist, die bij hot bekende drukke kruispunt Ghoorstraat—LaatHeul, had na gelaten signaal te geven. Deze overtreder bleek later te zijn de heer Willem v. cl. Laan, wethouder te Voor hout, welke heer, verschijn ?nde voor den Kantonalen rechterstoel, momenteel bezet door mr. C. A. de Groot, alstoen mededeelde, een geluid-signaal ter plaatse niet noodig te hebben geacht. Indien zulks werd ver langd, zou hij voor iedere zijstraat wel kunnen toe teren. Dit verweer gaf aanleiding tot aanhouding, ten einde den verbalisant te hooien. De voortgezette be handeling had onder de auspiciën van mr. de Groot dan plaats en eindigde met de nederlaag van den Ed.Achtb. wethouder, die tot f2 boete of 2 dagen werd veroordeeld. Na deze zaak ruimde Mr. De Groot zijn zetel in voor den inmiddels gelukkig weer herstelden kantonrech ter Mr. Bastert. EEN ONBEHOUWEN STUURKRAN'SDRAAIER. De I7-jarige bierbottelaarsbediendc Jan D. te Alk maar,werd op 10 Mei op zeer onzachte wijze op de Koorstraat van zijn rijwiel gesmakt door een slordi gen automobilist, die eensklaps de straat over stak om „Hoera!" riep de Jonker opgewekt. „Laten we deze overeenkomst bezegelen met een kus" En dat deden ze. Zoo was uit kwaad toch goed voortgekomen: de moeilijkheden, waarin Anita verwikkeld was door haar verlangen om haar vader te redden, hadden haar en Lionel tot elkaar gebracht. HOOFDSTUK XIV. EEN NIEUW GEZICHTSPUNT. Richard Gould kwam dien avond in een buitenge woon slecht humeur thuis. Hij had Rose en Susan ge sproken met het resultaat, dat de beide vrouwen hem de ooren van het hoofd hadden geschreeuwd. De kwaadsappige tante had Rose verweten, dat ze brieven van efen heer uit Londen ontving en Rose had de be schuldiging verontwaardigd en met veel stemverheffing van zich geworpen door te verklaren, dat de brieven in kwestie heelemaal niet van een heer afkomstig, waren, maar van een Londensche vriendin van haar tante in Desbyshire, welke vriendin bereid was haar in huis te nemen, totdat ze ging trouwen. „En ik vind, dat het het beste voor Rose is om maar te gaan," zei Gould op beslisten toon tegen zijn neef, toen hij dezen na het diner het relaas deed van zijn bezoek aan het huisje van juffrouw Tollhurst. „Susan is een akelig wijf en maakt dat arnfe kind bet leven méér dan zuur met haar getreiter." „Voor zoover ik Roce kan beoordeelen, is ze best in staat om op zichzelf te passen," antwoordde Fanshaw scherp. „Heeft ze je die brieven laten zien, Rocky?" „Neen," klonk het somber. „Ze zei, dat ze, als ik haar niet volkomen vertrouwde, niet met me wilde trouwen en ze liet doorschemeren dat Thomas haar nog altijd heel graag wilde hebben, ondanks alles, wat er ge beurd is." „Dan zou ik haar maar kalm met hem laten trou wen, Ricky." adviseerde Lionel droog. „Rose is niet van jouw stand, dat heb ik je al honderd keer aan het verstand trachten te brengen, ën dat geeft op den duur toch aanleiding tot ellende, al toil je dat nu niet onder de oogen zien. Bovendien is er van den kant van de Carr's krankzinnigheid in de familie, tenminste vol gens Susan Tollhurst, en dat is ook een factor, om rekening mede te houden. En naar wat ik van haar gezien heb, is ze een humeurige, lastige, kleine kat, bij wie je je plezier zult óp kunnen." „Ik trouw met Rose en daarmee uit," hield Rlcky op het Kerkpleintje zijn „draai" te nemen. De aange reden bicrbottelaar bekwam een gekneusd, arm, van welk letsel Dr. Kersemaker hem na eenige weken wist te bevrijden. De ruwe autobestuurder II. L. uit Enkhuizen, knapte men heden op met f30 boete of 30 dagen, ten einde hem duidelijk te maken, dat der gelijke verwaarloozing der verkeersregels niet geto lereerd kan worden. Het is wel mogelijk dat hij dit niet „lekker" zal vinden, doch wie kaatst moet den bal verwachten. EEN CHAUFFEUR. DIE OOK NIET UITBLONK IN VERKEERSBELEEF DHEID. De melkrijder V. Huisman uit Heiloo, bedienende zijn cliënten, volgens de cischen des -ijds met een driewielige piotorfie^s, bekwam op 25 April op het Ritsevoort nabij den Sigarenhandel van den heer G. Blaauw, een krachtige aanrijding van een wild rij denden vrachtautomobiel, die zich met grof geweld door het drukke verkeer drong. De melkhandelaar krabbelde overeind en wist tien chauffeur, zekeren heer D. S. uit Oudorp nog te ereiken om hem over zijn onbehoorlijk optreden tc onderhouden, doch ont ving het weinig bemoedigende antwoord: Dat moet je met mijn baas inaar regelen! De heer Huisman be dankte voor die oer en wendde zich tot de politie, met het resultaat, dat le vrachtautobestuurder heden duchtig aan den ta. I werd gevoeld door het opleggen van f 40 boete of 20 dagen en betaling der toegebrach te schade ad f28.83. DAAR KUNNEN DE LEZERS NOG EENS VAN PROFITEEREN! Een 48-jarige bankbediende, uit Amsterdam, de heer Z. van O., reed op Mei met zijn knus wagentje in de Koningstraat te Alkmaar en kwam op den Hoek van de Korte Nieuwsloot in minder prettig contact met een melkauto. bestuurd door den 18-jarigen A. Kool van'Bergen. Het. Baby-autotje van den bankier werd letterlijk beschadigd en omdat hij rechts had moeten voorgeven, stond de bestuurder heden ook nog terecht. Hij gaf alsnu de schuld van het ongeluk aan het snelle rijden Van den chauffeur Kool, waarop besloten werd de zaak nog eens verder uit te zoeken, vooral wat betrof de chauffeurs-reputatie van den melkrijder. A.s. week dus voortzetting. ZOETJES AAN, DAN BREEKT HET LIJNTJE NIET! Pe 52-jarige heer Corn. H., rijwielhandelaar te Alk maar, bereed op 1 Mei den Schermerdijk onder Scher merhorn met zijn vier cylindertje van 142 c.M. breedte cn meende nog ruimte genoeg te hebben om tusschen een wielrijdster en een kettenkar door te rijden. Helaas bleek echter zijn berekening te falen, want de wielrijdster, zekere mejuffrouw Johanna v. d. Loc. werd aangereden en kwam onzacht tegen een ijzeren paal terecht. De ietwat onvoorzichtige automobilist stond heden voor dit accident terecht en hoewel hij met woord.en schetskaart trachtte te bewijzen, dat hij zich geen schuld bewust was, dit verweer werd niet geaccepteerd en de heer H. veroordeeld tot f30 boete of 30 dagen, benevens betaling van f 12.50 scha devergoeding aan mej. v. d. Lee. OP DESERTIE IS EEN ZWARE STRAF GESTELD! Een puinrijdende chauffeur Jan v. H., uit St. Pan cras, kwam G Mei met zijn weinig soepel rijtuig te Heiloo op den Rijksstraatweg in aanrijding met een aangespannen groentenwagentje, bestuurd door den heer D. Mors, mot gevolg dat. dit voertuig werd be schadigd. Dc chauffeur was heden uitgenoodigd te dier zake te verschijnen, doch was niet te spreken. Ook de getuige Morsch, hoewel tijdig present,^leek toen het zijn heurt was, niet meer aanwezig te zijn. Hij was 'm vermoedelijk „gesmeerd", om zich aan zijn groentenzaak te wijden. Het zal echter nu zijn „beste" beurt, niet worden, want vermoedelijk wordt tegen hem procesverbaal opgemaakt wegens art. 444 Strafr., het niet verschijnen als getuige. Voorts werd de zaak geschorst tot a.s. week en zal de heer Morsch opnieuw worden gedagvaard. OLYMPISCHE SPELEN IN DE ALKMAARSCHE LANGESTRAAT. Een tweetal aankomende landbouwers. Gerrit H. uit Heiloo en Theo van der G., verblijfplaats te Oudorp, hadden op 12 Mei een huishoudelijke wed strijd op de fiels georganiseerd en als renbaan geko zen de Langestraat. Zij peddelden met uiterste krachtsinspanning, doch het kon niet worden uitgc maakt of Heiloo of Oudorp met het overwinnings bos rhabarher ging strijken, daar vóór het bereiken der eindpaal een 14-jarice fietsende scholier, genaamd Antoon Pels, tegen de vlakte werd gereden en dus het snelheidsconcours onbeslist moest worden beëin digd. De twee kampioenen stonden heden terecht, werden gestreng vermaand en hadden het voorts in hoofdzaak aan hun eerlijke schulderkenning en be hoorlijke vergoeding der toegebrachte schade te dan ken, dat zij ieder tot slechts f 8 boete of 8 dagen wer den veroordeeld. koppig vol. „Nu ze geld heeft, is er niets meer. dat me weerhoudt." „Alles bij elkaar duizend pond en die heb je nog niet eens in handen!" .Dat is een mooi bedrag om het een of ander mee te beginnen," was het norsche antwoord. „De oude Toll hurst heeft zijn overgespaard geld en de opbrengst van de bezittingen van zijn vrouw, bij de bank in Tar- haven gestort, dus er behoeven niet eerst effecten of vaste goederen verkocht te worden. Trill heeft me beloofd, dat hij de zaak zoo vlug als het kan zal af wikkelen en hij is bereid om in afwachting daarvan Rose vast vijfhonderd pond uit te betalen. Daarom lijkt het mij de beste oplossing, dat Rose zoolang naar die vriendin haar tante in Londen gaat; dan kunnen we over een paar weken trouwen. Ik ga morgen al naar Londen; Rose kan met een week ook komen, tenminste als Susan haar ln dien tijd niet doodgetreiterd heeft", voegde de jongeman er grimmig bij. „Dan trouwen we uit het buis van juffrouw Quail." „Juffrouw Quail?" viel Lionel hem op vragenden toon in de rede. „Zoo heet die vriendin van Rose's tante in Derby- shire", legde Gould ongeduldig uit. „En als we ge trouwd zijn, gaan we weg, waarsohijnlijk naar Canada, maar in elk geval een heel eind uit de buurt., zoodat je geen last meer van me zult hebben." „Och," zei de jonker schouderophalend, „je bent je eigen baas en wat mij betreft kan je je gang graan, of schoon ik je keuze niet bepaald bewonder. Ik heb voor je gedaan, wat ik kon en nu je je reputatie in Hurton zoo grondig hebt bedorven, is het ook naar beter, dat je hier vandaan gaat." „Het is Susan, die mijn reputatie bedorven heeft." klonk het norsch. „Aan haar lasterpraatjes heb ik een einde gemaakt." „Dat dacht je maar, jongenlief! Je kunt net zoo goed probeeren. een hond tot vegetariër te bekeeren. als Susan Tollhurst's leelijken kwaadsprekenden mond te snoeren. Het is dwaas van me geweest, je te vragen, naar baar toe te gaan, want ze stoort zich absoluut niet aan wat je gezegd hebt. Het is maar goed, dat ik verdwijn, Lionel, want die oude tang zou hier anders den grond te warm voor mij maken." „Als je een kerel bent. blijf je en ziet desnoods het ergste moedig onder de oogen, Ricky. Ik zou niet voor valsche beschuldigingen op den loop gaan!" „Ik heb ook niets te vreezen, maar dat gezanik begint me te vervelen. Ik ben niet debet aan den dood van den ouden Tollhurst of de verdwijning van den beker; je weet zelf, dat ik tegen tienen naar bed ben gegaan. op geregelde tijden, en □eem zoo noodig 's avonds een Foster's Maagpil De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 va flacon ZE WAREN DE KLUTS KWIJT GERAAKT. De rasechte Mokummer is verslingerd op de ta; tioneele hengelsport. Geen uur is hem te vroeg, weg te lang, geen zon te heet, geen water te diep; geen vergunning te duur, om zich naar hartelust dit vermaak te wijden. En zoo waren op 5 Juni ook meubelmaker F. A. V. en de sigarensmid Herman! er op uitgetrokken, om in den Elandspolder hun luk te beproeven. Tien gulden elk hadden zc betai voor een vergunning en achtten zij zich volkom safe, doch helaas waren zij onbemerkt terecht gel men in vischwater dat behoorde aan de gemoenU 1 De Rijp, werden alsnog door twee surveilleeret veldwachters op de bon geslingerd en verschenen: den voor den Kantonrechter. Het was duidelijk, i i hier geen opzet in 't spel was en betrachtte de kant rechter de meeste consideratie. De meubelmaker na genoegen met dc opgelegde straf, f2 boete of 2 da; en mocht zijn mooie hengel mee naar huis nem doch de meer strijdlustige sigarenmaker was i f content over de houding der verbalisanten en wens te in hooger beroep te komen, maar moest nu j hengeltje achterlaten. EEN AMSTERDAMSCHE TAXI-CHAUFFEUH SLACHTOFFER VAN DE SLORDIGE BEDIEND AAN DE PROV. GRIFFIE. In het nachtelijk uur werd te Graft aangehool de 27-jarige taxi chauffeur M. C. B. W., uit Ams dam en bleek hij niet in staat een geldig rijbewvg vertoonen. Heden terecht staande, erkende de a; strijder voor het dagelijksch brood inderdaad <j tekortkoming, doch beweerde ter zijner verontschu ging, het het aangevraagde vernieuwde rijbewijs konlang onderweg bleef en ten slotte scheen te zoek geraakt. Dc man, gehuwd en vader van li kinderen, verdiende f7 per week en kon natuur: op dit steeds uitblijvende rijbewijs niet wachten, toonde thans een duplicaat, als bewijs dat hij i stond te fantaseeren. Nota werd genomen van zelc verzachtende omstandigheid en verdachte veroonk tot f3 boete of 3 dagen. ZE HEBBEN OOGEN EN ZIEN HET NIET! RIJWIELPADEN EN BERIJDEN ZF. NIET! KRANTEN EN LEZEN ZE NIET F.N ALS MEN ZE LEEST, DOET MEN HET NIET! De metaaldraaier J. R. te Alkmaar lette niet oj Gen aanwijzing van eenrichtingverkeer bij gelegeul van de verbreeding van den rijksstraatweg aldaar moest, deze onachtzaamheid bezuren met f3 boek 3 dagen. Do kantoorbediende A. C. S., werd op rijwiel gesnapt, terwijl hij te Limmen, met voor ziening van het. rijwielpad, op den hoofdweg reed fout, waarin ook de meer bejaarde slager J. B. viel, hoewel hij heden op een schetsteekeningotjf ook door ons vroeger gelanceerde waarschuwing ui: courant had geplakt. Deze beide laatstgemelde< treders worden tot meerdere activiteit opgewek;i f6 boete of 6 dagen hechtenis. I D pen Lai B wai jden Bu i S: D Lai groi alg; ürai AMOR IN DE EGMONDSCHE DUINEN! maagd, de 20-jarige mej. Elisabeth V. uit Egmondi Zee, welke jonge dame nog eenig relief gaf aar droge rechtzitting en zich had te verantwoorden zake overtreding van artikel 461 strafrecht, heti delen over verboden grond in casu de Egmondi duinen. Volgens haar verklaring had zij zich in schap bevonden van een galanten ridder en he: bedoeling geweest, zich daar gezellig neer te v. om te luisteren naar het melodieus gezang van nachtegaal. Nog meerdere paartjes waren met' nal litf hal Moi Ir zelfde intentie daar saamgekomen, doch de ni rijksveldwachter Breedveld had dat onschuldig ge scli gen wreed verstoord en speciaal tegen haar prc i verbaal opgemaakt. De andere „stelletjes", xa blonde Betsv hen noemde, had Breedveld oneen gelaten, omdat hij bang was voor dc Egmondzee jongens. Natuurlijk werd aan die geïnsinueerde vreesadf 7101 heid wel eenige mate getwijfeld, doch rekeniw houden met de poëzie van het jonge leven, die geen artikel 461 is te weerhouden en de compan veroordeeld tot f2 boete of 2 dagen. G D> [Hen Den lonti wan H- Lionel. Ik geloof overigens nog altijd, dat Arnolc bij het rechte eind heeft en dat een rondzwerf landlooper Tollhurst heeft vermoord om den bekt kunnen stelen." „Ik ben het met die theorie lang niet eens!' klaarde Fanshaw. Gould wierp een uitvorschenden blik op hem. om niet?" „Dat doet er niet toe," antwoordde dejonker.dk den minsten lust voelde om zijn avontuurlijken, betrouwbaren neef deelgenoot te maken van wat dien middag van Anita had gehoord. „Ik heb een t theorie, maar het oogenblik is nog niet gekomen der daarover te spreken." „Het kan me, eerlijk gezegd, ook niet heel veeljg( len", viel Ricky ruw en onverschillig uit. „Morgei dag vertrek ik met pak en zak en ik vermoed, i noo( wel blij zult zijn, dat je me voorgoed kwijt bent!" En nijdig een groote rookwolk uitblazend, verll jongeman de kamer om zijn koffers te gaan PaU"lhonf Fanshaw bleef in tamelijk neerslachtige steun aan tafel zitten. Hoeveel ook op Gould's karakte levenswijze mocht zijn af te dingen, hij had W jaren, telkens onderbroken door zijn menigvuldig! hesp zen, onder hetzelfde dak met hem gewoond, dit ondanks alles een leegte zou laten, wanneer hü ir4gj voorgoed heenging. En toch was dit de beste op!# zoowel wegens zijn liefdesavonturen met Rose CiJ dè praatjes van de boosaardige Susan Tollhuflt met het oog op Lionel's aanstaand huwelijk, dien tijd zou Richard toch een ander onderkomen ben moeten zoeken, dat had de jonker zijn neef den dag van zijn kennismaking met Anita aan? f digd. Als hij getrouwd was met Anita... er kwtf zachte glans in Lionel's oogen. Wat een geluk. stille, onverstoorde zaligheid die achter haar Alleen zij beiden niemand om hen heen. schaduw kon werpen over de sfeer van zonnig* Richard, met zijn eeuwige avonturen, weg: Baxter, die voortdurende bedreiging van AniU' moedsvrede, weg. Ldonel twijfelde er niet aan. gevaarlijke heerschap was nu reeds op weg midden-Amerikaansche republiek, waarin hij vtr- Desc lijk beter paste dan in de geordende, Britsche Peni leving, voorgoed verdwenen uit het leven dochter, zooals Ricky morgen uit het zijne verf zou G leri der V lan nis! D< zo <ïen )esp Üe itilz fcchi. het lion: lacht houi ken. het voor gen hese Wordt vfl Ei plaa liaai Ri een Ren

Schager Courant | 1932 | | pagina 10