De Vereeniging van Noordhollandsche Waterschappen. Fa. Gebr. ROTGANS Uit onze Omgeving.: de mooie G#ro-ïnzendlng van de firma Van Geelen; de N.V. Mercuriuo te Wormerveer met haar haver mout en met de vlugkokende gortmout; de firma Onrust en Hoorn te Zaandam met hare toekomst-pudding c de speciale reclame pakketten, die bij aankoop direct al een voordeel van 25 cent geven. En daar is de groote stand van de Enkhuizer koek- fabriek, waar men met milde hand de bezoekers in de gelegenheid stelt „te proeven"; verder de inzending van de firma Lips te Dordrecht, vertegenwoordigd door onzen plaatsgenoot den heer L. van Rijswijk. Ook trekt bijzondere belangstelling de inzendng van de N.V. J. C. Boldoot, Amsterdam; de inzending van de firma Kruit te Schagen; die van de Erven Wed. J. v. Nelle, waar men rustig zittend, van de heerlijke Van Nelle's thee en Van Nelle's koffie kar. genieten. En dan noemen we verder net nieuwste snufje op carrosseriebouw-gebied, niet alleen een Nederlandsch fabrikaat, maar daarnaast een Schager fabrikaat, een carrosserie met JalouzleSn, bijzonder aanbevelens waard voor kruideniers, groentenhandelaren en ver- koopers van zuivelproducten. De N.V. Schager Houthandel met de Picus-triplex; de heer Schaafsma met electrische kamerlampen enz. En zoo zouden we door kunnen gaan en nog heel wat van het geëxposeerde kunnen vertellen. We doen dat echter niet, maar roepen onze lezers, doch vooral onze lezeressen toe: „bezoekt deze tentoonstelling". Naast het leerzame dat de „Nefa" u biedt, heeft de tentoonstellingscommissie gezorgd voor een gezellige sfeer; de muziek van de familie Kos en de diverse attracties en verrassingen, ze zullen zeker er toe bij dragen om het bezoek aan de Nefa te bevorderen. Moge de vele moeite die de tentoonstellingscommis sie zich heeft getroost, beloond worden met een zeer groote belangstelline, opdat deze tentoonstelling moge slagen en zal zijn tot heil van de Nederlandsche Industrie! De opheffing van het Hoogheem raadschap. De vermindering van het aantal hannes. In het IJ-paviljoen te Amsterdam had Maandag 20 Juni 1932, des morgens 10 uur, de zeer druk be zochte algemeene vergadering plaats van leden der Vereeniging van Noordhollandsche Waterschappen. Voorzitter de heer J. Commandeur K.Az. te Wog- n im, secretaris de heer J. W. Boersma te Alkmaar. De voorzitter heet de aanwezigen hartelijk wel kom, in 't bijzonder de aanwezige Statenleden, die op verzoek van de Banne Berkhout uitgenoodigd zijn ge worden. Spr. herinnert aan de buitengewone belan stelling die tegenwoordig voor de waterschapsaange legenheden bestaat, wat helaas voor een groot deel moet worden toegeschreven aan de kommervolle tij den die we doormaken. Bij velen is dan ook een be grijpelijke ontevreden merkbaar, doch spr. venvacht dat men bij de besprekingen rekening zal willen hou den met de feiten. Het ligt in spr.'s bedoeling aan iederen spreker over een onderwerp niet meer dan tweemaal het woord te verleenen. De notulen worden door den secretaris gelezen, ze worden onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag dat in druk is verschenen, en aan de leden is toege zonden, geeft weer een goed beeld van de vele be moeiingen die het bestuur in het afgeloopen jaar over een groote verscheidenheid van onderwerpen zich heeft getroost. Naar aanleiding van het jaarverslag vraagt een af gevaardigde of het Bestuur in 't algemeen voorstan der is van het enkelvoudig stemrecht. De Voorzitter zegt, dat het bestuur zonder succes ge ijverd heeft voor het behoud van het meervoudig stemrecht. De rekening sluit tot een bedrag van f 4159.69, en met een nadee- lig saldo van f471.62. Overeenkomstig het advies van de financleele com missie wordt de rekening goedgekeurd. De begrooting geeft in ontvangsten en uitgaven een totaal bedrag aan van f3480.—, waaronder een sluitpost, onvoor ziene uitgaven, van f200.—. De contributie is daarbij weder gesteld op 1 cent per H.A., het ledental be draagt thans 247. De begrooting geeft geen aanleiding tot bespreking, zoodat ze ongewijzigd wordt vastgeseld. Benoemingen. Aan de orde is de benoeming van twee bestuursle den, wegens periodieke aftreding op 1 Juli 1932 van de heeren J. Hoek Spaans en G. de Jongh. De heer Van Wijk, Benningbroek, vraagt hoe de aftredende bestuursleden staan tegenover de circu laire van Ged. Staten omtrent de vermindering van het getal waterschappen. De Voorzitter zegt, dat het. bestuur op die vraag niet zal antwoorden, maar dat de vergad ring thans reeds vrij is in de keuze van bestuursleden. De heer D. Bruin, Purmerend, acht het ook ge- wenscht dat men weet hoe de te ïeren bestuursleden staan tegenover de opheffing van de bannes. De heer Kuiper, Enkhuizen, vraagt ook of het be stuur Ged. Staten geadviseerd hee t tot op effing van bannen. Als dat het geval is, is dat geschied zonder medeweten van de bannen cn het bestuur zal van daag meermalen duidelijk gemaakt worden, dat daarmee tegen den zin van de bannes is gehandeld. (Applaus.) De Voorzitter acht het niet gewenscht deze bespre kingen voort te zetten, doch doet het compromis om dan de verkiezing na het betrekkelijke punt, vermin dering van hot aantal bannes, te doen nlhftts vinden. Aldus wordt besloten. De opheffing van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Door het waterschap „de Beemster" was verzocht om te bespreken de opheffing van het hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier. Het be stuur van de Vereeniging had omtrent deze aangele genheid een uitvoerig prae-advies samengesteld, welk advies wij in ons nummer van 7 Juni volledig plaatsten. In dit advies werd er op gewezen dat de laak van het Hoogheemraadschap niet beperkt is tol het in stand houden van de Zuiderzeewering, en dat wanneer bedoelde waterstaatswerken bij de provin cie ondergebracht zouden worden, daarmede zou ver vallen de rechtstreeksche invloed van de ingelanden op het beheer der werken. De wijze waarop het Hoogheemraadschap zijn diensten heeft georganiseerd, de kleine kern van vast personeel, waarmede het deze diensten weet te leiden en het zelfs in deze dagen ontbreken van kritiek over de wijze, waarop het zijn werken be heert. hebben opnieuw bewezen, dat voor het onder houd en beheer van werken, waarmede het Hoog heemraadschap is belast, de waterschapsvorm nog ■teeds de meest verkieslijke is. Zeer zeker zouden de lasten voor het Noorder kwartier minder worden, wanneer het belastingge bied werd uitgebreid en dus ook wanneer de Pro vincie zonder meer de watersnoodslasten voor hare rekening zou nemen. Doch hieromtrent behoeft men zich geen illusies te maken. In het prae-advies wordt er dan verder op gewezen dat t.a.v. de watersnood- kosten de provincie voor het zuiderkwartier alle kosten voor haar rekening heeft genomen. Indien de toestand was als voorheen, dat het Noorderkwar tier voldoende draagkrachtig was, om deze lasten op te brengen, zou er vermoedelijk weinig kans zijn in de reeds meer dan 10 jaren bestaand hebbende rege ling, verandering te krijgen. Door den noodtoestand die er thans heerscht, wordt het onmogelijk om deze lasten op te brengen, zoodat het niet langer uit sluitend een kwestie van billijkheid, maar ook een kwestie van noodzakelijkheid wordt, dat de waters- noodlasten geheel ten laste van de provincie komen. Het bestuur vraagt dan ook machtiging hiertoe bij Ged. Staten de noodige stappen te doen. De discussiën. De heer Droog, Beemster, verdedigt het verzoek van „de Beemster", daarbij wijzende op den zeer slechten toestand waarin land- en tuinbouw thans verkeeren. Spr. noemt de meest onproductieve uit gave den omslag voor het Hoogheemraadschap. Spr. gaat niet accoord met de wijze van heffing van den omslag en wijst verder op het groote bedrag dat aan het wegenonderhoud wordt gegeven, naar verhou ding van de uitgaven voor zeewaterkeeringen. De huishouding waaronder de hooge salarissen, neemt 30 van de uitgaven in beslag, zoodat dan ook ge sproken wordt van de dure en luxe huishouding. Daarentegen wordt 35 van de uitgaven besteed voor het doel. waarvoor het Hoogheemraadschap is opgericht, nl. voor de zeewaterkeeringen. Spr. wekt de vergadering op, om steun te verlee nen om het onderhoud en instandhouding dor zee waterkeeringen bij de provincie ondergebracht te krijgen, waardoor dan het hoogheemraadschap zal kunnen verdwijnen. Daverend applaus. De heer Barendregt, Groote IJpolder, deelt mede, dat de bezuinigingscommissie-Weiter schijnt te wil len adviseeren om voortaan de colleges van Ged. Sta ten op te heffen en waarom zouden wij dan niet trachten het hoogheemraadschap opgeheven te krij gen. Spr. oordeelt dat we in dezen tijd tot paarden middelen zullen moeten overgaan. Spr. uit er zijn ontevredenheid over uit, dat Amsterdam en Haarlem niet bijdragen in de watersnoodlasten. Hier geldt dus niet het spreekwoord „wie het water deert, die het water keert". Het is een valsche leus. een valsche voorstelling van zaken, alleen z.i. dienende om het Hoogheemraadschap de handen boven het hoofd te houden. Spr. noemt dan den wegenbouw, die door het Hoogheemraadschap geschiedt en wijst op de ri sico. die door de ingelanden zal moeten worden be kostigd. Spr. erkent, dat er een waterschap zal moeten zijn, maar in den vorm als wij het tegenwoordige water schap kennen is het voor ons niet te aanvaarden. De heer Avis, Midwoud, zegt dat als het hoog heemraadschap opgeheven werd, een ander water schap zou moeten worden opgericht.. Als de provin cie de taak overneemt, zal het njet goedkooper wor den. De banne Midwoud meent echter, dat de wa tersnoodlasten afgewenteld dienen te worden en 2o. verlaging van de salarissen. De heer Stapel, Vier Noorder Koggen, zegt ook', dat opheffing niet wel mogelijk is, zonder er iets anders voor in de plaats te stellen. Wel vragen wij ons af of wij van de 9 millioen. na de afsluiting van de Zuiderzee verlost kunnen worden. Kunnen, in ver band met de afdijking van de Zuiderzee, de 9 mil lioen niet door het rijk worden overgenomen? Het wegenonderhoud kan door de kleine waterschappen niet meer naar behooren geschieden en het spreekt van zelf dat dit door grootere wegschappen dient te gebeuren. Iets anders is het echter om de uitgaven ten bate van de ingelanden zooveel mogelijk te be snoeien. Applaus. De heer Kaij, Hauwert, acht het wel gewenscht. dat er wegschappen komen, maar Alkmaar is z.l. niet het middelpunt van wegenbeheer. doch Hoorn. Spr. meent dat in de praktijk weinig invloed op de verkiezingen kan worden uitgeoefend, want van vacatures in het hoogheemraadschap merkt men niet veel. Wat mis schien ook wel goed is, want dank 2ij de centralisee ring kost een verkiezing f 24.000. Spr. noemt verder de salarissen van de hoogheemraden en hun pensioen. In het volk leeft den wensch. opheffing hoogheemraad schap, doch bij Ged. Staten den wensch om bannes op te heffen. Spr. zou een commissie willen benoemen om le trachten tot een oplossing te komen. De heer De Goede, Wijdenes, acht het niet goed dat de technische dienst van het Hoogheemraadschap ge bruikt wordt voor wegen die voor het algemeen belang dienen. De Voorzitter constateert dat niet is aangegeven hoe bij verdwijning van het Hoogheemraadschap de oplos sing moet worden gezocht. Er is geculmineerd over de hooge kosten van het hoogheemraadschap doch deze vereeniging is niet bevoegd om over de interne aange legenheden van het Hoogheemraadschao een oordeel te vellen. Over de wijze, waarop het Hoogheemraad schap zijn taak vervult, heeft spr. geen klachten ge hoord, wel over de kosten, doch dan niet in verband met de wijze waarop de taak wordt vervuld. Laat men zich t.a.v. de salarissen wenden tot de hoofdingelanden van het hoogheemraadschap. De heer Kay meent, dat we alle recht hebben om hier over de salarissen enr. van het bestuur van het hoog- fcf emraarschan te spreken. De heer C. Wiidenes Spaans Jr., dijkgraaf van het HoogheemraadschaD. wemscht enkele dingen te belich ten. Spt. wijst er dan op, dat hij zich niet schuldig acht, maar dat de superieuren van het hoogheemraad schap zijn de Prov. Staten, voorgelicht door Ged. Staten Door den heer Droog is gewezen op de kosten van we gen-onderhoud en op die van de zeewaterkeeringen, doch spr. wijst er op. dat allereerst is gezorgd voor de dijken en toen men daarover gerust kon zijn. heeft men zich aan een andere zaak gewijd. Met cijfers wijst spr. op de bijdragen volgens staat A, die de verschillende waterschappen bijdragen, doch daarnaast op de onder houdskosten over de laatste 10 jadbn. Ook deelt spr. mede. dat het bestuur van het Hoogheemraadschap zich tot Ged. Staten beeft gewend met het verzoek de wa tersnoodlasten geheel of voor een groot gedeelte voor rekening van de provincie te nemen. Uitvoerig behan delt sor de opmerkingen die zijn gemaakt en spreker doet dat goed gedocumenteerd. Wat de salarissen be treft, het bestuur van het hoogheemraadschap wijdt hier zijn aandacht aan. doch bij de e.v. te behandelen begrooting. komt deze kwestie ter sorake. Een groote lijst van bezuinigingen zou spr. verder kunnen opnoe men. De mededeelingen van den heer Wijdenes Spaans geven nog weer aanleiding tot uitvoerige discussiën, waarbij de heer C. Haringhuizen erop wijst dat deze vereeniging er niet is om eikaars leden te becritisee- ren. Het is niet goed dat groote waterschappen gaan heerschen over kleine waterschappen, doch ook niet dat kleine waterschappen de grooten gaan becritiseeren. Laat men met het Hoogheemraadschap samenwerken, om verbetering te verkrijgen en zich aansluiten bij het advies van het bestuur dezer vereeniging. Onder applaus vereenigt de vergadering zich tenslot te met het voornemen van het Dag. Bestuur om zich tot Ged. Staten te wenden, met het verzoek om de wa- tersnoodkosten voo rrekening der provincie te nemen. De concentratie van het wegenbeheer. In behandeling komt de vraag van de banne Haring huizen of het geen aanbeveling verdient, dat het onder- houd van de derde-klasse-wegen, dat voor rekening van den onderhoudsplichtige blijft, wordt verlaagd, als mede of het wel juist is gezien, deze wegen bij het hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier onder te brengen. In ons nummer van 7 Juni j.1. hebben we mededeeling gedaan van het uitvoerig prae-advies dat het bestuur van den Bond op dit agenda-punt had uitgebracht. Het bestuur en dat van de afdeeling Noordholland van de Vereeniging van Noordholalndsche gemeenten waren van oordeel, dat met de door Ged. Staten vast gestelde kosten van f 400 tot f 600 per KJd. weglengte per jaar moeilijk lager kan worden gegaan, zouden de gelden der provincie vooral ook ten goede komen aan een verbetering van het tertiaire wegennet. Het is be- grpijelijk, dat er wegbeheeredrs zijn, die deze cijfers lager gesteld willen zien, doch eerst dient de werking der wegenbijdragenverordening worden afgebracht, al vorens op een dergelijke practische wijziging dezer ver- ordening kan worden aangedrongen. Van een verzoek om deze bedragen te verlagen, verwacht het bestuur dan ook geen succes. Wat de tweede vraag betreft, merkt het bestuur op, dat er een verschil aan inzicht valt te constateeren tus- schen de Provinciale Staten en het bestuur van de banne Haringhuizen. Herinnerd wordt aan de voordracht van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Noordhollands Noorderkwartier omtrent dit onderwerp, waarbij er op wordt gewezen, dat dank zij het bestaan van het Hoog heemraadschap de Staten des te beter in de gelegenheid zijn geweest e en regeling te treffen, waarbij de beheer ders van derde klasse wegen in belangrijke mate ont last worden van de kosten van het wegenbeheer. De onderhoudskosten van de door het Hoogheemraadschap over te nemen wegen worden bestreden uit de bijdragen van den vroegeren onderhoudsplichtige en die van de Provincie. Het bestuur van den Bond is van oordeel dat de belangen van de waterschappen ten zeerste gediend worden door de vanwege de provincie gestelde finanti- eele bijdragen in het onderhoud van de derde klasse wegen en de taak. die daarbij aan het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier is opgedragen. Meerdere adressen waren ingekomen, om te protestee ren tegen het voornemen van Ged. Staten. De heer K. Jonker, Alkmaar, voert het woord namens de banne Haringhuizen, die betoogt dat de f 400 tot f 600 per KLM. veel te hoog zijn. Waar de Provincie nimmer steun heeft verleend voor de tertiaire wegen, meent spr. een protest te moeten doen hooren. Spr. acht het niet gewenscht de wegen in onderhoud over te dragen aan het Hoogheemraadschap, omdat de kosten dan veel te hoog worden. De heer C. Haringhuizen, Wieringerwaard vraagt, hoe het gaat. wanneer een vroegere onderhoudsplichtige minder dan f 400 per K.M. aan wegenonderhoud be steedde en de weg bij het Hoogheemraadschap wordt overgedragen. Loopt het Hoogheemraadschap dan geen risico het verschil tuschen de werkelijke onderhoudskos ten en de bijdrage van de provincie te derven? De Secretaris meent dat er geen bezwaar zal zijn dat op deze wijze een premie op slecht onderhoud zou wor den verleend, want dat Ged. Staten den vroegere on derhoudsplichtige wel zou verpllohten eerst den weg in goeden toestand te brengen. De heer C. Haringhuizen zegt dat dan overdracht aan het Hoogheemraadschap niet noodig zou zijn. Laat de Provincie dan die kosten voor haar rekening nemen. De heer D. Kooiman, lid van Ged. Staten, kan niet de toezegging doen dat de provincie die kosten zal beta len, maar het is geenszins de bedoeling om, wanneer een waterschap zijn wegen niet goed heeft onderhouden het Hoogheemraadsohap daarvoor te doen opdraaien. De heer Wijdenes Spaans geeft nog nadere toelichting over de regeling, opgenomen in het Prov. blad no. 80, handelende over de concentratie van het wegenonder houd. De heer K. Jonker vindt de onderhoudskosten die de waterschappen thans dragen, veel te hoog en daarom wil spr. een grootere bijdrage van de provincie. De Voorzitter meent dat we vertrouwen moeten stel len in Ged. Staten, die ons thans reeds zoo aardig tege moet komen. De vergadering gaat tenslotte accoord met het prae- advies van het bestuur. De vermindering van het getal waterschap pen. Door de banne Berkhout was verzocht om te bespre ken de circulaire van Ged. Staten betreffende vermin dering van het getal waterschappen. De heer Moll, Berkhout, geeft in een uitvoerige be- eohouwing te kennen dat de vermindering z.i. geen be zuiniging zal meebrengen en voorts is het behoud van eenige zelfstandigheid gewensoht. Samenvoeging van bannes acht spr. niet in het belang van de ingelanden. Bij de besprekingen wordt opgemerkt, dat niet alleen de circulaire van Ged. Staten, doch vooral het advies van het bestuur onzer vereeniging heel wat stof heeft doen opwaaien. Steeds hebben de bannebesturen om niet op de bres gestaan om de waterschapsaangelegenheden naar beste weten te behartigen. De heer Pijper, Opperdoes, deelt mede, dat uit de besprekingen is gebleken dat Ged. Staten ook van oor deel zijn dat de interne aangelegenheden niet bij den technlschen dienst behooren, doch in handen van de tegenwoordige bestuurders. De Voorzitter motiveert het standpunt dat door het bestuur is ingenomen over deze zaak. Ged. Staten heb ben niet het oordeel van de Vereeniging gevraagd, dooh het oordeel van het bestuur en in dat geval durft het bestuur voor zijn oordeel uitkomen. Verwacht was dat de circulaire en het advies veel stof zouden doen op waaien. Er zijn zeer veel bannebesturen die een zeer geringe taak hebben, wat spr. met cijfers illustreert, en waarvoor wij kunnen verwijzen naar de inleiding van den heer Boersma in de laatst gehouden vergadering van ..Noorderkwartier". Het bestuur gaat accoord met het streven van Ged. Staten, dooh acht het gewenscht dat aan elk geval een onderzoek voorafgaat Deze mededeeling van het bestuur geeft verschillende afgevaardigden aanleiding tot de opmerking dat aller eerst het oordeel van de leden gehoord had dienen te worden en ook dat de bannes dienen te blijven bestaan. Het recht dient aan de bannebesturen te blijven, en zij moeten straks niet als knechtjes behandeld worden. De heer P. Groot Jz.. Andijk, laat een ander geluid hooren. Wat is er op tegen dat het bestuur zijn meening uit; het is thans niet de tijd om een algemeene uitspraak te doen. straks zullen de bannebesturen zelf hun megning naar voren kunnen brengen. Daartegen wordt opgemerkt, dat het bestuur door zijn advies de opheffing van bannes in de hand werkt. Geadviseerd wordt dat het bestuur zijn advies terug neemt. want bij stemming verliest het bestuur het toch. De Voorzitter deelt nu zijn eigen ervaring mee en zet dan zijn persoonlijk standpunt nader uiteen. Z.i. worden de bezwaren tegen de vermindering veel te breed uitgemeten, de kosten van eigen beheer te licht voorgesteld, de vrees voor grootere uitgaven zonder mo tiveering te veel naar voren gebracht. Spr. verwacht van de opheffing een welkome vereenvoudiging en een nie' te vermoeden besparing. Elk geval dient op zich zelf beschouwd te worden en de protestactie, vorige week te Hoorn gehouden, was dan ook in 't geheel niet noodig. Bij de verdere discussie wordt opgemerkt, dat Ged. Staty dan ook met cijfers hadden moeten aanwijzen, met welk plan bezuiniging zou worden verkregen. Ove rigens is men huiverig voor centralisatie en als voor beeld wordt daarbij aangehaald de kosten van verplaat sing van een paar palen door het P.E.N. De heer D. Kooiman zegt, dat Ged. Staten van den aanvang af rekening gehouden hebben met de gehecht heid van de bestuurders aan hun functie, voor zoover dit dan niet in strijd is met het algemeen belang. Laat men eenig vertrouwen hebben in Ged. Stater, dat zij zooveel mogelijk rekening zullen houden met de wen- schen van deze veragdering. Laat men dan vertrouwen Barometerstand op Dinsdapnorgen 9 uur; 764 Vooruitzichten: Vermoedelijk nog goed weer. Temperatuur: 5S gr. F. is 14 gr C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEU Kodak-, Agfa», Gevaert-, Lumière-, Sellofllmri 6 X 9. 60 cent. Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent. Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. I Ontwikkel» en Afdrukinrlchting. HOOGZIJDE E 103.SCHJ dat in overleg met het bestuur dezer vereeniging J die wenschen rekening gehouden zal worden, dockl toestand, zooals hij thans is, kan niet bestendigd blij» De Voorzitter onderstreept dat men vertrouwen 4^ te stellen In Ged. Staten, dat men niet te veel ja hechten aan den tegenwoordlgen toestand, maarl men ook niet moet prijsgeven zijn wenschen en 4 lange na Met deze woorden sluit spr. de discussiën overi punt Hierna wordt overgegaan tot benoeming van de b bestuursleden, doch de vergadering begint in be| mate te verloopen. Herbenoemd worden de heerea Hoek Spaans en C. G. de Jongh, respectievelijk me en 91 stemmen, blanco werden 26 stemmen uitgeb» de volstrekte meerderheid is 56. Hierna volgt sluiting. Hootd-en Kiespjjn MIJNHARDT5 POEDERS Doos <*5 ct Per stuk 8ct. Bij Uw drogist :DERS ku de lei is dei ter rin wa inl lin, wa afs vat SINT MA A RT1\ Vergadering van den Raad, op Vrijdag, 24 Juni des voormiddags 10 uur. 1. Mededeelingen enz. a. dat goedgekeurd van Ged. Staten terug gen is het raadsbesluit tot het aangaan eeneri leaning voor de tulnderscredieten; b. dat door den Minister een nieuwe Bteuni Is daargesteld voor de crlsiswerkloozen in d« bouwbedrijven; c. dat van den vleesahkeuringsdienst een is ontvangen van de vergadering op 28 Mei d. dat de verordening op de winkelsluiting doori Minister aan de Kroon ter goedkeuring is vi dragen e. dat ter kennisneming den Raad wordt legd een instructie voor den Agent der Arl mldedllrvg; f. dat In de sloot van Lutjeweg 4 dagen is g* gerd, dat de heer Bruin de schoeiing In orde! laten brengen, terwijl de heer Zwakman de wel zal verwijderen en .toezicht wordt uitgeofft op het Inwerpen van alles wat daarin niet beh» 2. B. en W. stellen voor de verordeningen op het' gunnlngsrecht en verlofsrecht vast te steleln, J dig geworden door het inwerkingtreden der nte Drankwet 3. B. en W. stellen voor de begrooting over 1931 ge wijziging te doen ondergaan, ln verband 1 overschrijding van sommige posten. 4. B. en W. stellen voor de wijziging der begroft over 1932 opnieuw vast te stellen in verband: de niet-goedkeuring daarvan door de Ged. Sa en eveneens naar aanleiding daarvan een vw» ning vast te stellen voor heffing van 80 opce op de Gemeentefondsbelasting en deze te bre; van de le naar de 3e klasse en bovendien cc opcenten te heffen op de Vermogensbelasting. I 5e. Rondvraag en sluiting. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer R. van der Laan ten huize van den heer Pijper vergaderd door de ld feestcommissie. Na opening komen ter tafel de bij de burgerij P senteerde lijsten, waarvan de opbrengst, circa f 16& niet tegenvalt, gezien de ongunstige tijden. Het staand schoolfeest kan er ongeveer door worden b tigd. Als datum van de rijtoer wordt nu definitief t steld 1 Juli. Vertrek van Dirkshorn des morgens nieuwe tijd. Daar nader is gebleken, dat behalve de Bergerwef nog andere ln het reisplan opgenomen wegen zij) gebroken, (wel op een geschikten tijd!) zal worde reden over Alkmaar en Koedijk-Zuid naar Bergen. 1 gat. De voorzitter zegt voorts, gaarne te zullen ziel de ouders hun kinderen geen snoepcenten op reb len meegeven; de vergadering is dat met voorzitt* heel een.s. Bü de rondvraag oordeelen de heeren J. Smit Visser, in overeenstemming met de meening V overige leden der commissie, dat de tocht, vooral oog op de jongste leerlingen, niet te laat dient ti digen. Afgesproken wordt dat de afrit te Schoort plaats hebben op zijn laatst ten 1 uur N.T., zoodit te ongeveer half 8 te Dirkshorn arriveert. Met wensch. dat het weder op 1 Juli moge meewed wordt de vergadering gesloten. ZIJ SCHAGERBRUG. Wij vestigen er do aandacht van belangstellend1 dat ln de uren van openstelling van het HulppostWj alhier wijziging is gekomen. Het kantoor is n.1. op werkdagen geopend: 's Morgen van 912 uur. 's Middags van 23 uur en van 6—7 uur. Zaterdagmiddag even voor 4 uur passeerde het luchtschip „Graf Zeppelin". Het luchtschip dat laag ging, kwam uit Noordelijke richting en v# geveer halverwege tusschen Grootesloot en nu Het was te Sohagerbrug eenige minuten bij"-"' zichtbaar en verdween vrij spoedig voorbij f een mistbank. spo der luc gie wu •tijr beg aar rij! bev doe V Jul gen 1 een de „Si. Bo< een 2e. zor, ten sch zeg ifcet Spi cri: Zui dra niet te N wei De huz maj mei woc tuig D raoi toir vroi op hun E vert ten H pho. heei baai N. O. met hart O] ning Zi toon waa ttaa wer< Een beoc ken D« zassi had Ec 2e p klas Weij Ridc met He Kooi eigei de v ker de c med> vers.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2