w r njk dzf teuilwie Bont Allerlei. Waarnaar men luistert Het Zoontje van den Zakenman het resultaat, dat de Officier zeer terecht den verdachte in 't gelijk stelde en met vernietiging van het gewezen vonnis, vrijspraak requireerde. De Officier bracht hier bij krachtig naar voren, dat de strafrech ter niet moet misbruikt werden voor incassobureau. O zoo! HERINNERINGEN UIT HET VERLEDEN. VERVELEND, MAAR NOODZAKELIJK. EEN NIET BEPAALD FRISSCHE ZAAK! De gansche middagzitting was gewijd aan het geval, dat de 52-jarige pensioentrekker Johan Friedrich K., uit Haarlem, te Den Helder op 11 Juli 1931 een aan rijding had veroorzaakt, door met den door hem be stuurden auto tegen een ander motorrijtuig aan te botsen, op grond van het feit, dat hij, toen het noodig was, zijn snelheid niet had verminderd en niet vol doende was uitgeweken. De Kantonrechter te Den Helder had hem veroor deeld tot f 25 boete of 25 dagen, tegen welk vonnis de veroordeelde in hooger beroep kwam. Gelet nu op de omstandigheden, dat de appellant zeer woordenrijk was en er in totaal 7 getuigen ge hoord moesten worden, kan men daaruit concludeeren, dat er Dinsdag van ons dage'ijks middagtukje niet veel terecht kwam. Alhoewel de belangrijkheid der te verwerken processtof alle aanleiding gaf ook ditmaal onze siësta niet te verzuimen. Met de schetskaart in de hand, gesticuleerend met zijn zilveren „Eversharp", betoogde dan de appellant, dat niet hij had aangereden, doch zelf aangereden was. Ziedaar alles! Het scheen echter wel, dat de artistieke situatie- kaart, die de apepllant zelf niet had geteekend, niet in overeenstemming was met den reëelen toestand en meer beantwoordde aan de rijke verbeelding van den appellant. De auto van den chauffeur P. C. Koger uit Den Hel der was op een brug nabij de Kooij en werd door de auto van appellant, die te veel naar links zwierde, aan gereden. Er werden eenige beschadigingen aan deze auto geconstateerd, o.m. aan den bumper en het voor wiel. Het zij hierbij opgemerkt, dat de diverse partijen niet tot overeenstemming waren te brengen. Teneinde de zenuwen onzer geëerde lezers zooveel mogelijk te ontzien, zullen we het getuigenverhoor met eerbiedig stilzwijgen passeeren en alleen volstaan met de mededeeling, dat dit langdradige onderzoek niet uitviel in het voordeel van den appellant. Met uitzonde ring van de echtgenoote. die het roerend met papa eens was. We moesten den Officier bewonderen, dat het hem zonder merkbare Inspanning gelukte de oogen open te houden. Maar méér nog ging onze vereering uit naar den president, wien de taak was toebedeeld de conver satie gaande te houden. Alleen de getuige Timmer bracht eenige verademing en een lach op de houten aangezichten der executanten. Maar een zucht van verlichting ontsnapte ons, toen de heer Officier, frisch nog als het malsche weldegras in den morgendauw, oprees van zijn magistralen zetel, om na uitvoerige rechtzetting van de feiten bevesti ging van het kantonrechterlijke vonnis te requireeren. Conclusie: De methode van den beroemder Couée: verloochen uw ziekte en gij blijft gezond, ls op zoo'n middagzitting van onschatbare waarde! VRIJDAG 24 JUNI. HILVERSUM (296 M.) V.AH.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereko- per; 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 VARA- Septet oJ.v. Is. Eyl. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. WA.R.A.: 10.15 Voordracht door Minny Erfman; 10.30 Septet; 11.00 Kwartiertje voor den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs in Nederland11.15 Septet. A.V.R.O.: 12.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Tusschenspel van gramofoonmuziek; 1.30 Aansluiting met de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem. Jaarvergadering van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Rede door Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, oud-minister van Arbeid. Handel en Nijverheid, over: „De moreele zijde van de crisis": 2.30 Gramofoonmu ziek; 3.00 Aansluiting van de tentoonstelling „Moeder en Kind": Concert door „The Blue Jazz-Ladies". VA. R.A.: 4.00 Pianospel door Joh. Jong; 4.30 Voor de Kinderen; 5.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.15 Orkest; 6.45 J. Krijgsman: „De toekomstige student en het Socialisme" 7.00 Orkest; 7.20 Orgelspel door Johan Jong; 7.40 Orkest. V.P.R.O.: 8.00 Cursus; 8.30 Concert; 9.00 L. Levisson: „Liberaal Religieus Jodendom; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Persberichten van Vaz Dias; 10.15 Dr. H. de Vos: „Encyclopaedisch Handboek van het Moderne Denken"; 10.45 Gramofoon muziek; V.A.R.A.: 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging zender 2.30 Concert; 4.30 Gramofoonmuziek 5.00 Praat je voor jeugdige postzegelverzamelaars; 5.30 Voor jeug dige amateuMotografen6.00 H. J. Steinvoort: „Het muurlampje"; 6.30 Bezoek van den radiodokter; 7.00 A. J. Herwig: „Het verzorgen van den Border"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Max. K. W. Gerisch: „Met Goethe langs Rijn, Main en Neckar"; 8.00 De Haarlemsche Orkestvereeniging o.l.v. Frits Schuurman; 9.00 Dr. Philip J. Idenburg: „De jeugd in Sovjet-Rusland"; 9.30 Vervolg Concert; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 6.35 Gramofoonplaten; 8.20 Concert 10.30 Uitzending van het concert te geven door het Ilescu-orkest. KALÜNDBORG (1153 M.) 3.20 Concert; 10.35 Populaire muziek. BERLIJN (419 M.) 7.40 Cello-concert; 9.30 concert door het Omroeporkest. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 6.15 Orgelconcert; 9.20 Symphonleconc^-t KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek. LANGENBERG (472 M.) 1.20 Concert; 5.20 Vesperconcert; 8.35 Concert; 9.20 Gramofoonmuziek; 10.45 Concert. DAVEXTRY (1554 M.) 4.20 Concert door het Schotsche Studio-orkest; 9.55 Concert door Trio. PA RIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Concert door het Omroeporkest. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 9.50 Gramofoon muziek. MILAAN (381 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. 9.06 Radiotooneel. ROME (441 M.) 8.10 Gramofoonmuziek; 9.06 Concert. WEENEN (517 M.) 7.40 Vocaal concert; 11.05 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Dansmuziek; 8.20 Concert; 10.20 Dansmuziek. ZATERDAG 25 JUNI. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereko- per; 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. VA.R.A.: 10.15 Uitzending voor de ar beiders in de Continubedrijven; 12.00 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl; 1.00 Orgelspel door Johan. Jong; 2.00 Ver zorging zender; 2.15 Cooperatiekwartiertje door K. de Boer; 2.30 Amsterdamsch Sollsien-Kwintet o.l.v. Loe Cohen; 3.00 Arbeiderssport; 3.15 Kwintet; 5.00 Kinder uurtje; 6.00 Septet o.l.v. Is. Eyl 6.30 S.D.A.P.-kwartler- tje; 6.45 Septet 7.15 Toespraak door A. de Vries; 7.30 Septet; 8.00 Zaterdagavond programma m.m.v. VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot; Henri Marchand, Johan Jong, Teun de Klepperman; 10.15 Vaz Dias. Voetbal- mededeeling en VARA-Varia; 10.30 Vervolg Zaterdag- avondprogramma; 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Margenconcert; 9.45 Internationale T.T.- Races te Assen: Start der morgenraces. Ooggetuige- verslag door P. Nortler; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.00 Godsdienstig halfuurtje; 11.30 Politieberichten: 11.45 Finish der morgenraces te Assen; 12.30 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.30 Jubileum der Kon. Marine te Den Helder; 2.20 Start der Middagraces te Assen; 3.00 Kinderuurtje; 4.00 Zwemcursus;; 4.30 Internationale T.T.-Races: Fini6h der Middagraces; 5.05 Gramofoon muziek; 5.15 Volkszangdemonstratie; 6.15 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart; 6.35 Gramofoon muziek; 7.10 Lezing; 7.30 Politieberichten; 7.45 Vroolljke Avond o.l.v. Piet Lu6tenhouwer: 7.45 De Duitsche Re- vellers (gramofoonmuziek); 8.45 Liederen bij de lult en piano door Dina en Henri 't Sas; 9.00 Vaz Dias; 9.15 Sa lon-orkest o.l.v. Marlnus van 't Woud; 9.45 Voordracht door Henri 't Sas; 10.00 Salon-orkest; 10.45 ..De Ratten vanger van Hameln". nleuwbewerkte poëzie door Henri 't Sas; 11.00 Salon-orkest, BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert door een trio; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Idem; 8.20 Tooneelstuk; 9.20 Concert. KALÜNDBORG (1158 M.) ±50 Gramofoonmuziek 3.50 Concert door het Omroep orkest; 8.50 Radiobal. BERLIJN (418 M.) 8.20 Populair concert. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert door het kleine Noragorkest; 11.40 Dansmuziek. KÖNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 1.20 Concert; 2.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Vespercon cert; 11.05 Concert; 12.20 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Idem; 1.55 Voortzetting concert 7.50 Pianorecital; 10.10 Concert; 10.55 Ambrose en zijn orkest PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Radiotooneel. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Idem; 2.20 Concert door het Omroeporkest; 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 8.40 Populaire muziek; 11.20 Dansmuziek. ROME (441 M.) 9.05 Opera-uitzending. WEENEN (517 M.) 7.40 Cello-recital; 8.30 Weensche operette-muziek; 10.50 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Concert door het Omroeporkest; 6.40 Populaire en dansmuziek; 8.20 Populair concert; 10.25 Pianorecital. REROMUNSTER (460 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Populair concert; 10.05 Gramofoonmuziek. GEHEIME DOCUMENTEN? DEE TWEE MARK WAARD ZIJN. Een geheele reeks diplomaten beetgenomen. Kort geleden werden de Pers Abdul Ali Khan Af- sohar en de Russische emigrant Jelagin te Berlijn ge arresteerd onder verdenking van documenten-verval- sching. Hun arrestatie vormt het slot van een merk waardige vervalschings-affaire, waarvan vele diplomaten uit verschelden staten het slachtoffer zijn geworden. Sedert jaren genoten ze in verschillende hoofdsteden de reputatie, dat zy, als geheimzinnige handlangers van een of andere anti-Russische groep, in het bezit waren van talrijke gewichtige papleren, die zouden bewijzen, dat in alle landen zich Sovjet-clubs bevonden. In wer kelijkheid waren de beide mannen niet anders dan des perado's, die den eenen dag niet wisten waarvan zij den volgenden zouden leven. Daar ze niets te verliezen hadden, besloten ze op deze manier de lichtgeloovlgheid der internationale diplomatie op de proef te stellen. Ze speculeerden daarbij op de vrees voor de Sovjets, die in alle landen heerscht En met succes! Hun bedrijf ging boven verwachting uitstekend. Het productieproces van de documenten was zeer een voudig. Zij kochten bij kleine fotografen een groot aan tal pasfoto's van willekeurige personen, onder wendsel, dat zij die voor reclamedoeleinden hadden. Die foto's plakten ze op formulieren, het Russische gezantschap gratis te verkrijgen Het geheel werd dan gefotografeerd en wanneer een bloeddorstige tekst op geschreven -vas. was document In orde. De kosten van ieder stuk m hoogstens twee mark. Voor de fotografische platen i vingen ze echter bij gezantschappen en politie meer dan duizend mark. Eerzame burgers, die zich pasfoto hadden laten maken, werden zoo gevaart samenzweerders tegen den staat! Twee Jaar lang bloeide die onderneming en in tijd bleken Amerika, Frankrijk, Spanje, Japan, ft en Bulgarije een groote belangstelling voor de menten te hebben. Slechts weinige staten wilden va- beide gelukzoekers niets weten. Maar zelfs Engeli dat niet direct afnemer was, liet zich toch ook maal een rad voor de oogen draaien. Dat was bekende geval van de in 1930 gepubliceerde Sinonji brief ook een vervalsching die ernstige dlplo» tieke verwikkelingen tusschen Engeland en de S< Unie uitlokte. Dit vervalschingsschandaal herinnert aan de bev gen van den vroegeren Russischen staatsambten Orloff. Hij had het sprookje verzonnen, dat all» ft sche benzinepompen, die Russische benzine bevat! tevens geheime bergplaatsen voor springstoffen voorbereiding van een burgeroorlog in Duitschland ren. Volkomen geblameerd, is Orloff later spoort) verdwenen. In dit nieuwe geval echter schijnen de blameerden niet zoo zeer in de beklaagdenbank te ten als wel ln de hooge diplomatieke kringen te i keeren. DE BENDE DER DRIE- EN VTERVTXGERIGEN. Een heel dorp zwend Een dorpje ln Bohemen bleek een eensgezinde bn king te bezitten. Zoo waren bijvoorbeeld alle inwo er van overtuigd, dat een tegen brand verzekerd h bepaald door het vuur moest worden vernietigd. Wn toe betaalde men anders zijn premie? Aan de stao fel werd deze gewichtige kwestie meer dan eeni sproken. De meening van de brandweer werd gevnj en ook deze stelde zich volkomen op hetzelfde st« punt... zoodat er nu en dan een boerderijtje ln de at werd gelegd, zonder dat men de oorzaak van de re kon vaststellen. De politie van dit plaatsje (dat Rovensko heet) gedeeltelijk óók ln het complot en meer dan een lang ging alles van 'n leien dakje. Het meest vertl fende was. dat uitgezonderd een paar politii de heele streek van de zaak op de hoogte was en M een ln den omtrek wist te vertellen, dat er in Rovea rare dingen gebeurden. Eenige rechercheurs zijn er eindelijk in geslaagd bedriegers te vatten en na de eerste arrestatie kwia er ongelooflijke bijzonderheden aan het licht. Niet: leen, dat er hulzen ln brand werden gestoken, ook oogst werd vernield, wanneer het noodig was. Een pi boeren waren n.1. (volgens hun polis) verzekerd tegt: gevaren waaraan de te velde staande gewassen b!a staan" en daar deze cliënten het leven ernstig oj stuurden ze 's nachts een aantal bende leden er op om het koren met de zweep te bewerken. Voor zekerheid geven zij als oorzaak van het ongeluk op: gel". Ook lieten de Rovensko'ers zich verzekeren verwonding en verminking, meestal tot een bedrag 25000 kronen. Kort nadat de eerste premie was bel liep er steevast Iets mis. Eén of twee vingers van hand ontbraken na zoo'n noodlottig ongeval en de rantiemaatsohappij moest betalen. Gewoonlijk werd verklaring afgelegd, waarin precies werd omscl hoe de ongelukkige met houthakken de bijl op eigen hand had laten neerkomen. Getuigen bev< dit altijd. Achteraf kwam men evenwel tot de ontdekkl de troep zloh een hakmachine had aangeschaft, die ©r toe bepaalde één of twee vingers te „amputi zonder de andere vingers te verwonden. Tot nu werden zeventig personen ter verantwoording ge roe) omdat zij er van worden verdacht zich opzettelijk hebben verminkt. In de heele omgeving wordt tej woordig een nieuwe uitdrukking gebruikt om lucht geven aan zijn verontwaardiging, wanneer men minachting ls behandeld: „Dat hoef ik me niet te II doen, ik heb al m'n vingers nog!" In den allerlaatsten tijd zijn de leden der bende i begonnen met valsch geld te maken. Het was de doeling om stukken van vijf en tien kronen in ooi te brengen. Juist toen de politie ingreep, zouden eerste pogingen in het werk worden gesteld om valsche muntersbedrljf rendabel te maken. Het Boheemsche Chicago zal opnieuw bevolkt s ten worden want de geheele populatie zit op het oof blik achter slot en grendel. epn tal, rem pok Bes Car ger dat wea C Dr. voc me me doi dei bel I ziel Ma lng J»g die •tas *~e< tooi 1 ree ln de wij voo b.v. Fin Hel llnj ook tul j bij wai voo woi Dae deli op V slee doo noo !n han diei nan 't 2 zitt: had ln zijn uitz E en eert in tige Sta: huv tot pl.n kan Btrc E T nog om dik. die ben vor: V Zooals zij daar met hun drieën in een rustig hoekje van den speeltuin zaten, vormden zij het toonbeeld van een geluk kig gezin. Het toonbeeld van een gelukkig gezin. Mijnheer Holdring leunde op sportief- nonchalante wijze achterover in zijn rie ten leunstoel; zijn smetteloos flanellen costuum was zonder kreuk of rimpel en hij dronk zijn pilsje met het air van een levenskunstenaar. In den glimlach, waarmede de snoezige m-wrouw Holdring naar haar echtgenoot opzag, lag een en al tevredenheid. Het derde lid van het gelukkige gezin was Edda. Zooals zij daar rechtop zat in haar stoeltje, het blanke gezichtje om lijst door een weelde van blonde lokken, behoorde ^e tot de kinderen, die door min der gelukkige ouders aan hun spruiten ten voorbeeld gesteld worden. Mijnheer Holdring verzorgde de vouw van zijn flanellen pantalon en liet dan zijn blik wwen over de tallooze reclame borden, waarmede de speeltuin was opge luisterd. „Eet meer appels." „BoMw uw huis in de lieflijke dreven van het Nieuwe Beekdal Ja, zeide mijnheer Holdring opeens, terwijl hij zich tot zijn vrouw wendde, een huisje in het Nieuwe Beekdal! Ik zou er wel een willen koopen voor Vader, die nu toch binnenkort met pensioen gaat. Het is altijd zijn ideaal geweest om bui ten te wonen Mevrouw Holdring keek op met afwezi gen blik. Haar gedachten waren vervuld van heel andere zaken. In moederlijken trots peinsde zij er over, hoe snoezig Edda er toch wel uitzag in haar witte jurkje. Niemand zou kunnen vermoeden, dat het slechts f 1.75 kostte in het Warenhuis Het gezegde van haar echtgenoot rukte haar uit haar liefelijke mijmering. Ja, antwoordde ze flauwtjes, dat is heel goed, Arthur. - Ga maar weer spelen op den schom mel, Edda. Mijnheer Holdring bestelde een nieuw pilsje. Na enkele minuten reeds kwam de kleine Edda pruilend terug. Ik ga niet meer spelen, klaagde ze. Er staat bij den schommel een vervelende jongen, die me niet met rust laat. Hij vroeg me hoe ik heet en waar ik woon. En toen ik dat niet wilde zeggen, kneep hij me in den arm. In mevrouw Holdring's zonnige diep blauwe oogen lichtte een vonk van ver ontwaardiging. Willen we naar huis gaan?, stelde mevrouw Holdring voor. Haar goed hu meur was ietwat verstoord. Langzaam en statig sloeg het drietal den weg in naar de nabijzijnde halte. Met luid belgerinkel naderde de tram. Mijn heer Holdring hief zijn wandelstok op. Dan opeens klonk eèn akelig-verschrik- te kreet uit Edda's keeltje. Die ellendige kwajongen Met in ontzetting wijd-opengesperde oogjes toonde het kind aan haar ouders de achterzijde van haar jurkje. Het smet teloos wit bleek door een paar groene verfviekken ontsierd! Sprakeloos bleven de ouders staan, ver bijsterd door de wreede bezoedeling der olanke reinheid. Zij lieten de tram voor bijgaan zonder aan instappen te denken. Wat?, steunde mijnheer Holdring. Oo!, kreunde zijn echtgenoote. De kleine Edda snikte hartverscheu rend. Die ellendige kwajongen de zelfde, die me in den speeltuin gekne pen heeft Hij sloop opeens achter mij aan en streek met zijn verfvingers over mijn jurkje. Zonder verdere beraadslaging stapten ze naar den naastbij zij nden politie-post. De dienstdoende inspecteur toonde zich eveneens hoogst verbolgen over de euvel daden, waaraan de blondharige Edda ten slachtoffer was gevallen, en beloofde krachtige maatregelen ter opsporing van den misdadiger. Den volgenden dag toog mevrouw Hol dring opnieuw naar het Warenhuis om een nieuw jurkje van f 1.75 te koopen. Met haar dochtertje aan de hand door liep de zwaarbeproefde moeder de ruime zalen van het groote Warenhuis, genoot in aandachtige beschouwing van de uit gestalde heerlijkheden en bereikte einde lijk de afdeeling, waar de jurkjes van f 1.75 verkocht werden. Juist wilde zij een verkoopster aan spreken toen de kleine Edda haar driftig bij den arm greep. Mama! Die jongen van giste ren Daar staat hij! Haar bevend vingertje wees naar een 10 12-jarigen knaap, die in druk ge sprek met een der winkeljuffrouwen was gewikkeld. Gedurende één seconde stond mevrouw Holdring perplex. Dan handhaafde zij de reputatie harcr sekse. Als een tijgerin snelde ze op den niets kwaads vermoedenden jongen toe, greep hem bij de kraag, en begon dan luidkeels te roepen om de politie. Een kwartier later stond de boosdoener, door den sterken arm naar het politie posthuis gebracht, voor den dienstdoen- den inspecteur. Hij zag er overigens in het geheel niet Hij zag er ia ;t geheel niet ais 'n verstokte boosdoener nit. als een verstokte boosdoener uit. Met 1$ bedremmeld neergeslagen oogen leek een heel aardig ventje, dat zich liever nai vliegers en tollen bezighoudt dan metk knijpen van kleine meisjes en het be» delen van lelieblanke jurkjes. De inspecteur liet een barschen ka hooren. Vertel me eens, jongeman; bi kwam je er toe om zoo iets leelijks doen. De jongen sloeg bedeesd zijn oogen f Ik wilde mijn vader helpen, menM —Je vader helpen? Het klonk als een tweestemmige ui roep van diepste verbazing. De jongen drong met geweld een c mannelijke snik in zijn keel terug. Ja meneer; mijn vader is makela» in onroerende goederen. Hij zorgt va den verkoop van grond en het bouwi van landhuisjes in het Nieuwe Beekdal Wel, ik hoorde den vader van het kleii meisje zeggen, dat hij er wc! iets v« voelde om een huisje te koopen. moest ik toch aan mijn vader o»ervq tellen, nietwaar, opdat hij hem kon zoeken? Maar ik wist den naam en adres van dien meneer niet, en het klei* meisje wilde het mij niet zeggen, toen! het haar vroeg Dus heb ik» pasgeverfd hekje beetgepakt en fflt vingers drooggemaakt aan de jurk het meisje. De inspecteur keek nog barscher. Ik begrijp niet goed, zeide hij, t je daarmee Maar dat is toch duidelijk! De der van het meisje ging aangifte doen^ de politie en noemde daar zijn naaffl adres. Wel een uur later heeft ff- vader het posthuis opgebeld en naarf naam en dat adres geïnformeerd, me!) lofte het jurkje te zullen vergoed Toen die mevrouw mij beetpakte, s" ik juist in het Warenhuis een jurkje te koopen e, «- 1 Di!-

Schager Courant | 1932 | | pagina 6