Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Fa. Gebr. ROTGANS Uit onze Omgeving, Nefa-tentoonstelling. Zondag- (gister) was het de laatste dag van de Nefa, de tentoonstelling van het Nederlandsch fabri kaat. Ruim 6000 personen hebben de tentoonstelling be zocht. Voordat het sluitingsuur was aangebroken, werd nog door enkele personen het woord gevoerd, o.a. door den heer Lize, vertegenwoordiger van de N.V. De Levers Zeepmaatschappij, die dat deed na mens de standhouders en die aan mevrouw Van Bar- neveld een bloemstuk in mooie vaas aanbood, uit erkentelijkheid voor de vele bemoeiingen die haar echtgenoot, zich als secretaris van het tentoonstel lingscomité had willen getroosten. In 't. algemeen wa ren de standhouders zeer tevreden over de resultaten der tentoonstelling. Want de tentoonstelling had zich blijkbaar mogen verheugen in zeer vele serieuze be zoekers. Als bewijs daarvan het volgende: de N.V. „Mercu- rius" mocht op een tentoonstelling te Groningen, een groote stad dus, 700 orders notceren, hier in Scha- gen, een zooveel kleinere plaats, was dat aantal ruim 600. Het Spiritusverkoopkantoor verkocht aan particulieren 700 spirituslichtjes. de firma Onrust en Hoorn te Zaandam, de bekende puddingfabriek. ver kocht ruim 300 proefpakketten, dat wil dus zeggen dat haar producten weer in ruim 300 gezinnen in gevoerd zijn. En zoo hoorden we meerdere feiten noemen, die op het welslagen van de tentoonstelling wijzen. Onze laatste Kermis-Zondag. Was over het algemeen de kermis niet druk en vielen er zelfs enkele dagen op door groote stilte, zoodat men zich afvroeg hoe alle kermisondernemers wel aan hun kosten, laat staan aan verdiensten toe konden komen den laatsten kermisdag kenmerkte zich door een zoodanige enorme drukte als we de laatste jaren niet. meer gekend hebben. Het was op de straat een echte gezellige kermis- geest, druk en roezemoezig Straatkunstemakers, goochelaars, liedjeszangers, muzikanten, kinderen met marmotjes, kooplui met kermisgedoe, teveel om op te noemen, sloegen hun slag. Op straat was het zoo druk. dat er schier geen doorkomen aan was voor doorgaande auto's en an der gerij. En ook was het vol in alle localitciten, waar gedanst werd of cabaret of muziek was. En eveneens viel aan alle kermisinrichtingen, geene uitgezonderd, een druk bezoek ten deel. Er werden goede zaken gemaakt. De fietsenstallingen waren tjokvol, het heerlijke zomerweer had honderden bij honderden fietsen en motoren naar Schagen gebracht. Ook kwamen volle autobussen van overal Schagen binnen. Tot laat in den nacht bleef het druk en gezellig en de laatste dag van Schager kermis is een echte ouderwetsche kermisdag geworden. Waaruit men zou kunnen concludeeren dat het oude volksfeest „de kermis" nog lang niet ten doode is opgeschreven. Ongetwijfeld hebben het prachtig mooie zomerweer en het afschafen van de Heldersche kermis in groote mate meegewerkt om het bezoek zoo groot te doen zijn als gisteren het geval was. MOTORONGELUK. Zondagmiddag gebeurde bij de Stolpervlotbrug een motorongeluk. Van de motorfiets van den heer A. D., uit den Ruigeweg sprong de achterband, met het ge volg dat zijn meisje, mej. V. uit Petten, die op de duo zat, er afgeslingerd werd en zoodanig hard te recht kwam, dat ze in bewusteloozen toestand en bloedend verwond bleef liggen. Direct werd telefonisch doktershulp ingeroepen, doch toen die wat lang uitbleef, werd het getroffen meisje per auto van den heer A. Smit, uit Schagen, die juist passeerde, naar de woning van den heer D. vervoerd, waar verdere hulp werd verleend. In- tusschen scheen het ongeluk nogal goed te zijn af- geloopen. DAAN POOL. Zaterdagavond trad in dc „Cérès" Daan Pool op. Het was voor een goed bezette zaal en laat ons dade lijk mededeelen, dat het een heel gezellige en vroo- lijke avond is geworden. Daan Pool heeft zich in Noordholland en vooral in het Noorderkwartier een goede reputatie verworven, is door zijn geestig en joviaal optreden op de planken, zoo langzamerhand populair geworden en ook in Schagen, waar hij, zoo als hij vertelde, nu voor de dertiende maal optrad, gaat het met de belangstelling steeds excelsior! En het succes van Daan Pool is verdiend. Want het is zeer goede en beschaafde cabaretkunst, die hij geeft, in hoofdzaak eigen werk en in een eigen aan kleeding en sfeer. Dc vroolijke nummers die de over hand hebben, worden op gepaste wijze afgewisseld door een ernstig liedje en zoo vult Daan Pool in z'n eentje den geheelen avond, en weet het echt gezellig en vroolijk te maken. Zoo was het Zaterdagavond weer een zeer aardige avond in „Cérès" en Daan's succes was groot. Veel indruk maakte „De onbekende Soldaat'zoowel dooi de voordracht zelf als door de effectvolle belichting en verdere „aankleeding", alles door Daan zelf ont worpen en gearrangeerd. Tot slot „De Jubileumfeesten", in het Noordhol- landsch dialect, een specialiteit van Daan Pool, en toen daverde het van de pret. Het was inderdaad een leuke avond. ZONNESTRAALDAG. De bruto-opbrengst van de Zaterdag gehouden Zonnestraalcollecte was f50.64. Een belangrijk bedrag minder dus dan vorig jaar, toen de opbrengst onge veer f100 bedroeg. DRUK BEZOEK UIT DEN HELDER. De extra-trein, die laatsten Zondag van kermis liep van Den Helder naar Schagen, was geheel be-, zet en vervoerde niet minder dan 364 kermisgangers. Een jubilaris gehuldigd. Zaterdagmiddag om 4 uur had in het café van den heer H. Raven aan de Loet de huldiging plaats van den heer J. Keesman Cz., marktmeester, die geduren de 25 jaren de staanplaatsen van de kermisinrichtin gen had geregeld. Ongeveer een dertigtal kermisexploitanten, w.o. een vijftal dames was aanwezig, toen de jubilaris met zijn echtgenoote per auto van huis gehaald, ten huize van den heer Raven verscheen, terwijl even later ook de jongste zoon met zijn verloofde aanwe zig waren. De heer Veldman voerde namens de kermis-exploi- tanten het woord en deed in een hartelijke speech uitkomen, dat hjt feit, dat de heer Keesman gedu rende 25 jaren de kermis te Schagen had geregeld, ivoor de kermisexploitanten aanleiding was geweest om den jubilairis bij deze gelegenheid te huldigen. Spr. sprak zijn waardeering uit voor de zeer goede verstandhouding die steeds had bestaan en dankte den heer Keesman voor de wijze waarop hij naast de gemeentebelangen, ook steeds de belangen van de exploitanten had behartigd. Spontaan was dan ook het plan gerijpt, om den heer Keesman als blijk van een erkentelijkheid een stoffelijk aandenken te offree- ren, waarbij spr. den wensch uitte, dat de heer Kees man nog vele jaren als marktmeester zou optreden, en dat de aanwezigen daarvan getuige zouden mo gen zijn. En de heer Veldman bood dan den heei Keesman aan: een mooie rooktafel, plus rookstel en een kistje sigaren, maar tevens nog een zeer fraai borstelgarnituur met spiegel, en hoopte, dat wanneer de heer Keesman thuis, na gedanen arbeid rustig een sigaartje zat te rooken, hij dan nog eens aan dit oogenblik zou terugdenken. Een hartelijk applaus van de aaifwezigen onder streepte de woorden van den heer Veldman, die zich daarna wendde tot mevrouw Keesman en haar een keurige mand met bloemen aanbood en hoopte dat mevr. Keesman met allen die haar lief en dierbaar zijn, getuige zou mogen -ijn van het werkzaam leven van haar echtgenoot, t werk dat mede tot heil van de kermisexploitanten zou zijn. (Applaus.) Een glaasje wijn of een kopje thee en een sigaar werd aangeboden en toen nam, hoewel door de ver rassing daartoe moeilijk in staat, de heer Keesman het woord, om uiting te geven aan zijn grooten dank voor de wijze waarop de kermisexploitanten blijk van hun waardeering voor zijn werk gaven. Men noemt spr. wel eens een halve duivel, ook wel een heele duivel, maar de waardeering die uit deze huldiging spreekt, doet spr. goed en hij hoopt dan ook nog vele jaren met de aanwezigen samen te werken. Spr. is verheugd dat hij de aanwezighe: van verschillende veteranen mag const -eren wijdt een dronk aan de gezondheid van allen. (Applaus.) Nadat men nog een poosje gezellig bijeen was ge bleven, was deze korte, doch hartelijke huldigings plechtigheid geëindigd. VERBOUWING WINKELPAND. We vernemen dat het winkelhuis van den heer H. van Weelde een belangrijke veranoering zal onder gaan. Niet alleen dat een nieuwe pui wordt aange bracht, doch achter den winkel zal een nieuw woon huis worden gebouwd. De architectuur is in handen van den heer Chr. Dekker, alhier. DE STAFMUZIEK IN DEN MUZIEKTUIN. Jaarlijks is een van de mooiste concerten in onzen Muziektuin dat van de Stafmuziek van de Kon. Ma rine te Den Helder, een concert waarop men zich spitst, omdat het iets extra-n.oois biedt, en dan pleegt de Tuin ook altijd extra goed bezocht te zijn. Dat jaarlijksche gebeuren zal nu plaats hebben morgen, Woensdagavond en wij ziin er van overtuigd, dat zeer velen dit met genoegen vernemen en morgen avond naar den Muziektuin optrekken. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. J. Smit Cd., thans te Amsterdam, is geslaagd voor het tweede ge deelte examen Verloskundige. RECHTSWEZEN De moord op den Majella- toren. Cassatieberoep van den leidekkerspatroon verworpen. Levenslange gevangenisstraf. De Hooge Raad, gister arrest wijzende in de zaak van den Haagschen leidekkerspatroon M., die zoowel door de rechtbank to Amsterdam als in hooger beroep door het Gerechtshof aldaar is veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf wegens moord op zijn compagnon A., gepleegd op den St Gerardus Majellatoren te Am sterdam, heeft het tegen 's Hofs arrest door M. inge steld* cassatieberoep verworpen. DE MOORD TE NAALDWIJK. Dader in hooger beroep. De 22-jarige letterzetter J. P. T. de B.. die door de Haagsche rechtbank is veroordeeld tot 6 jaar gevange nisstraf. door te brengen in een bijzondere strafgevan genis met ter beschikkingstelling van de regeering, we gens moord op het 16-jarig meisje J. v. d. C. te Naald wijk, heeft tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. Boerenkar door den trein gegrepen. Op een onbewaakten overweg. Land bouwer zwaar gewond. Gistennorgen om half elf is op den onbewaakten overweg nabij wachtpost 10 op de spoorlijn Roer mond— Munchen—Gladbach. de met een paard be spannen kar van den landbouwer G. Schmitz uit Melick door den trein GladbachRoermondAnawer- pen gegrepen. S. werd van den kar geslingerd en is met ernstige verwondingen de ongelukkige had drie ribben gebroken opgenomen. De kar werd ver nield, het paard echter bleef ongedeerd. Nieuwe knoeier ij en van militairen te Breda. Men meldt uit Breda aan de N. R. Crt.: Nauwelijks zijn zoowel de militairen als de burgers die betrokken waren bij de knoeierijen bij leveranties aan het, garnizoen te Breda veroordeeld, of reeds is men nieuwe onregelmatigheden op het spoor geko men. Beter gezegd betreft het hier geknoei dat ook reeds serjert jaren moet bestaan, doch eerst thans, nu naar een en ander diepgaand onderzoek werd in gesteld, aan het licht komt. Weliswaar zijn het in geenen dcele malversaties zooals de pas berechte, doch toch is ook thans het rijk gedurende eenige ja ren benadeeld. Naar men mededeelt, wordt er een onderzoek ingge- steld naar de handelingen van drie militaire koks. Reeds is komen vast te staan, dat zij steekpenningen hebben aanvadrd van leveranciers. Zij hebben ook levensmiddelen verduisterd. Het onderzoek wordt nog voortgezet en strekt zich over verschillende kazernes uit. De verdachten, die verhoord zijn, bevinden zich niet in arrest. Ernstig ongeluk bij een motor-race. Race-wagen bij Nancy op de toeschouwers ingereden. Drie dooden, twintig gewon den. V.D. verneemt uit Parijs, 27 Juni: Tijdens de Zondag gehouden auto-races „Rondom Lotharingen", heeft zich een ernstig ongeluk voorge daan, waarbij drie personen om het leven kwamen en 22 meer of minder ernstige kwetsuren opliepen. Een der coureurs verloor dicht bij Nancy de macht over zijn stuur en reed in volle vaart in dc menigte toeschouwers. Een 31-jarige vrouw en haar achtjarig zoontje, alsmede een nog niet geïdentificeerd kind van ongeveer acht jaar, werden op slag gedood, ter wijl, zooals gezegd, 22 personen, waaronder verschei dene soldaten, voor een deel zeer ernstig gewond wer- '•mi. Eenige der gewonden verkeeren in levensge- Gisteren gefietst... Vandaag Zwitsersche Balsem' Het beste middel tegen doorzitten, smetten en zonnebrand! 30 ct. p. doos. TELEGRAM VAN 36.000 WOORDEN NAAR INDIë. Zeven uren gewerkt met twee tot vier zenders. Dezer dagen, aldus het „Hsbl.", heeft de rijkstele graafdienst via Hollandradio een heel boek naar Nederlandsch-Indië geseind: Van circa 18 uur tot 1 uur 's morgens werd afwisselend met twee tot vier zenders voor dat doel uitgezonden. Toen waren de 36.000 woorden in Indië. DIEFSTAL UIT DEN RIJKSMUNT, Op onverklaarbare wijze 1610 gouden tientjes verdwenen. Nog geen spoor van de daders. Naar wij vernemen is de Utrechtsche recherche de laatste dagen bezig met een onderzoek aan den Rijksmunt te Utrecht, waar op onverklaarbare wijze een hoeveelheid geld vermist wordt. Uit een bak met pas-gemunte gouden tientjes ble ken bij onderzoek ruim 1600 stuks te ontbreken. De diefstal moet gepleegd zijn in de middaguren tus- schen twaalf en twee uur. toen het grootste deel van het personeel naar huis was. De dader moet het mis drijf hebben gepleegd in een zaal. die tijdens de mid dagpauze is afgesloien en waarvan de sleutel kan worden afgegeven bij djn portier. Toen men het nieuw-gemunte geld op den bewusten middag na woog, bleek er in een der bakken een aanmerkelijk tekort te zijn aan gewicht, ongeveer 12 K.G. Bij na telling bleek, dat dit verschil ontstaan was door het gewicht van 1640 gouden tientjes. De recherche heeft reeds verscheidene personen gehoord. Ontwar ring van de zaak is echter moeilijk, omdat men meent de schuldigen niet onder het muntpersoneel te moeten zoeken. Nieuwe ramp in Mexico. Twee dorpen vernield. Reuter seint uit Mexico: Gisteren is het Z.W. gedeelte des lands door een hevige aardbeving geteisterd. Een dorp werd geheel, een ander grootendeels verwoest. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. De schokken duurden voort. Storm over Zuid-Afrika. De kust van Kaapstad ernstig geteisterd. KAAPSTAD, 27 Juni (V.D.): Hedennacht heeft een hevige winterstorm de kust van Kaapstad geteisterd. Een toestel dat luchtpost vervoerde, moest bij Stellenbosch een noodlanding maken. Men zag zich genoodzaakt de vliegmachine te ontmantelen. Op 9000 voet hoogte was de wervel wind nog onzichtbaar, daar de wolken tot 20.000 voet reikten. De mailschepen liepen met groote vertraging binnen, terwijl de visschersvloot in de haven terug keerde. Telefoon- en telegraafpalen werden omverge- waaid, er hadden daarbij geen persoonlijke ongeluk ken plaats. Wel is er groote materieele schade aange richt. ALKMAAR. 25 Juni 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 paarden f 90—225, 12 melkkoeien f 125—225, 23 nuohtere kalveren (slacht) f 4—12, 11 vette schapen f 10—16, 6 lammeren f 48. 11 schram men f 815, 85 biggen (10 weken) f 48, 2 bokken en geiten f 1—6. Handel atil. ALKMAAR. 25 Juni 1932. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren 57 kisten en 5 korven aangevoerd. Prijzen 72%—82% cent per K.G. Handel stug. ALKMAAR, 25 Juni 1932. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fabrieksboter le soort f 0.60—0.67%, 2e soort f 0.600.60 per pond. Eieren (groothandel f 2.60—3.10. Eendeieren f 2. ALKMAAR, 25 Juni 1932. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 255.000 Kipeieren: 5860 Kg. f 2.803.10, 60—62 Kg. f 2.90—3.40, 62—64 Kg. f 3.10—3.90, kleine eieren 50-57 Kg. f 2.50—2.90; 70.000 Eendeieren f 2— 2.20 per 100 stuks. WARMENHUUIZEN, 25 Juni 1932 Schotsche muizen f 4.506.70, kleine muizen f 1.20— 1.60, drielingen f 2.40—4.60, grove f 4.30-4.40. Aanvoer: 22200 K.G. aardappelen. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juni 1932. Aardappelen: Schotsche muizen f 4.606,90, drielingen f 2.30—5.40, kleine f 0.90—1.30, wortelen f 2—6.— per 100 bos); bloemkool f 5.907.20. Tomaten: A f 30.30 31.20, B -f 25.30—28.20, C f 30.40—31.80, CC f 26.60. Aanvoer: 275.000 Kg. aardappelen, 10.000 bos wortelen, 1200 stuks bloemkool, 13500 Kg .tomaten. WINKEL. 28 Juni 1932. Kruisbessen f 1.201.60, aardbeien f 1216, slaboonen f 1618, peulen f 910, aardappelen f 2.503, alles per 100 pond; bloemkool f 911, wortelen f 1041, rabarber f 2—3, per 100 stuks. MEDEMBLIK, 27 Juni 1932. Aardappelen: Schotsche muizen f 2.252.35, kleine muizen f 1.401.50, per 50 K.G. WARMENHUIZEN, 27 Juni 1932. Schotsche muizen f 5.106.50, kleine f 1.70, drielingen t 4.105.20, grove f 4.20. Aanvoer 8100 Kg. aardappelen. AMSTERDAM, 27 Juni 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 0.35—1, id. blauwen f 0.351 per HL.; Andijker miuzen f 4.50—5.50, id. kl. muizen f 34 per 100 Kg., Anna Paulowna roodstar f 11.25 per H.L., Hillegommer zandaardappelen f 5— 5.40 per 100 K.G., Texelesche roode f 11.25 per H.L. Westl. muizen f 6.406.80, id. kleinem uizen f 66.40, Winter Malta f 13.5014 per 100 Kg., Friesche roodstar f 1.50-1.75 per H.L. AMSTERDAM, 27 Juni 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 360 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 7480 ct., 2e kw. 62—68 ct., 3e kw. 3550 ct., mindere soorten 25—30 ct, per kilo slachtgewicht; 77 melk- en kalf koeien f 175 270 per stuk: 194 vette kalveren, le kw. 4053 ct, 2e 30—39 ct, 3e 20—29 ct, per kilo levend gewicht; 120 nuchtere kalveren f 48, 23 schapen f 1418. 15 lam meren I 12—15 per stuk, 1125 varkens, vleeschvarkens Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 7ö0 i Vooruitzichten: Waarschijnlijk goed weer. Temperatuur: 66 F. is 19 gr. C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL, Kodak-, Agfa-, Gevaert-, Lumière-, Seliofilmi 6 X 9. 60 cent Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent. Goedkoope en toch uitstekende ÜAMERA'8. Ontwikkel- en Afdrnkinrlchting. HOOGZIJDE E 103. 90—110 Kg. 3638 ct., zware varkens 3335 ct, J varkens 3032 ct., per kilo slachtgewicht 40 paan f 80—120 per stuk. Uit Denemarken werden aangwi 9 wagons geslachte runderen. ALKMAAR, 27 Juni 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoa; prijzen als volgt: 60 vette koeien f 130280, 18 n kalveren f 22.50—70, vette kalveren per Kg. f 0. ÓM 45 nuchtere kalveren, slacht f 414, 621 vette vaA per Kg., 3135 een en zouters 30 cent. Handel goei ALKMAAR. 27 Juni. Aardappelen f 3.205.90, per 100 Kg., aardbeien slof 2977 cent andijvie f 13.60. bloemkool I f 3-1 n f 1—2.50. kropsla f 1.40—2.90, II f 0.40—0.80. melos f 2982 per 100 stuks, doperwten f 813. peulen f lfc snijboonen f 22—26. dubbele sperceiboonen f 25—28,» boonen f 37 per 100 pond, asperges f 2237. rabi* f 46. selderie f 0.501.80, wortelen f 2.505.50 p«: bos, postelein 1233, spinazie 15—77 cent per bal..' NOORDSCHARWOUDE. 27 Juni. Aanvoer: 59000 Kg. aexdappelen: groote schott muizen f 4.404.70, Schotsche muizen f 4.505.70, lingen f 2.903.70. UIT DE WIEBINGERMI De opbouw van de Wieringermei Mfnistrieele belang Zaterdag jl. brachten de Ministers van Binm sche Zaken en van Waterstaat Jhr. Ch. Ruys renbrouck en rar. P. J. Reymer, vergezeld van én! recteur-generaal van den Rijkswaterstaat dr. ir. J. gers een bezoek aan den Wleringermeerpolder, onder leiding van de directie van den Wierinj polder, Ir. F. P. Mesu, ir. A. Roebroek en ir. S. Si de in aanbouw zijnde dorpen, verschillende li bedrijven, gebouwen, alsmede diverse proefvelden den bezichtigd. De weg AmsterdamWlerhf In een adres aan den minister van waterstaat hek de A.N.W.B. en de K.N.A.C. medegedeeld, dat ho gebleken, dat op het rijkswegenplan voorkomende no. 7, AmsterdamWieringenLeeuwarden, voor t betreft het gedeelte door dien polder zal loopen do« bebouwde kom van de z.g. hoofdkern. Nu zal in de toekomst het snelverkeer langs i hoofdverbindingsweg voor doorgaand verkeer mei: torrijtuigen van deze wijze van bebouwing ernsti|l der ondervinden, omdat ook al wordt al dadelijk t den aanleg van parallelwegen voor plaatselijk v«F rekening gehouden, dit laatste verkeer toch op eeni tal plaatsen den snel verkeersweg zal moeten kr» Daar deze wijze van bebouwing aan dezen nieu*' te leggen door geheel open terrein get raceerden sterk in de hand werkt de lintbebouwing met alle 4 aan verbonden bezwaren van stedebou\vkundigen.J nomlschen en ideëelen aard en deze bezwaren ps zouden zijn ondervangen indien de bebouwing*® aaan één zijde van den snelverkeersweg zouden zij: projecteerd, hebben zij verzocht te willen bevordert®, de bebouwingscentra zooveel mogelijk aan één W zijden van dezen snelverkeersweg zullen worden zen. De eerste nardapp Gister zijn aan de echtgenoote van den minister waterstaat, mevrouw Reymer te 's Gravenhage, de in den Wieringermeer verbouwde aardappelen si boden. NIEUWE N 1 EDO Onze plaatselijke Zangvereeniging Niedorps Gen* Koor. directeur de heer Jb. I. Hovenier, behaalde 1 dag j.1. op het concours van den Noordhollands Zangersbond te IJmuiden in de 3e afdeeling een prijs met 310 punten. Mede gezien het feit, dat het eerst op het concours van den N.H.Z.B. werd gekomen, een mooi succes. HEERHUGOWAH Men deelt ons mede, dat nog talrijke inwonw van Heerhugowaard-Noord verzuimen om aan ders van correspondentie te verzoeken de aan*? „Noord" daarop te plaatsen. lederen dag komen nog een belangrijk aantal br!r en drukwerken binnen, geadreseerd: Heerhugo** Daar deze dan aan het poststation „Zuid" t"* worden, is hiervan naast het overbodige werk od gevolg dat vertraging in de bezorging van mi® een hal ven dag plaats vindt, terwijl daar waar avondbestelling geschiedt, deze vertraging sorra één dag bedraagt. Alhier gaven zich 283 veehouders op om in king te komen voor een uitkeering in verband J crisis-zuivelwet. Het totaal aantal opgegeven i was 2320. fegeven stufc; vergaderiuljj i A*\ „rtndirt* De commissie in de laatstgehouden Getrouw Schoolbezoek, aangewezen om de noodig« bereidingen voor het op Donderdag te houden 4 feest te treffen, is thans met haar werkzaambed* reed gekomen. De aanbieding der W.A.C.O. omtrent vervoer d£ deren werd geaccepteerd, terwijl de tocht na*-' aan Zee en Bergen zal gaan. Met Veenhuizen kon geen overeenstemming bereikt, zoodat de kinderen van school IV dit j** scheiden van de andere scholen feest zullen vtó* -ier=- W'

Schager Courant | 1932 | | pagina 2