Landelijke Ruitersport in het Noorden. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Uit onze omgeving. Officieele meldingen. Langs den hoefslag. Nederlandsche Spoorwegen. HOOVER'S ONTWAPENINGSVOOF De zaak—Lindbergh. Incident in het Spaanscll leger. Groote overstrooraingei in Roemenië. Brandstichting door et veldwachter. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 28 Juni 1932. Uitspraken vorige zitting. Sim. Petr. v. N., Julianadorp, hooger beroep zaak, vonnis bekrachtigd. Jan D., Rotterdam, diefstal met braak, uitspraak a.s. week. N. v. d. B., Rotterdam, gedetineerd, diefstal met braak. Uitspraak a.s. week. Jan KL, Oosthuizen. Hooger beroepzaak. Vrijge sproken. Willem V., Hoorn, gedetineerd. Diefstal, 6 maanden gev., waarvan 4 maanden voorw. Anth. H., Berkhout, als voren. Jan W., Hoorn, als voren, ged., ieder 3 maanden voorwaardelijk (allen 3 proefjaren). Joh. Tw. K., Haarlem, hooger beroepzaak, vonnis bevestigd. Z IJ P E 'T ZAND. De aangekondigde wedstrijden tusschen resp. G.R 1 en II en Meervogels I en II zijn jl. Zondag door omstandigheden van het laatste oogenblik niet door gegaan. In de plaats daarvan werd alhier gespeeld door G.R. II tegen Z.A.P. II en door eerstgenoemde gewonnen met 81. De G.R. juniores zijn naar de S.R.C. juniores te Schagen geweest, alwaar zij verloren met 2—3. We vernamen dat heden de concessie voor het ex- ploiteeren van een autobusdienst van den Helder— Purmerend v.v., op eiken Dinsdag, aan de onderneem ster, de C.V. Autobusdienst Noordholland te Alkmaar werd verleend. Het zou thans in de bedoeling liggen de Krupp-bus, welke thans de sneldienst onder houdt, voor dezen nieuwen dienst te gebruiken. Te vens vernamen we dat binnenkort voor genoemden sneldienst een nieuwe Wright-bus in dienst zal worden genomen. Jl. Vrijdagmiddag is een jongeling van Heerhugo- waard, P. Schilder genaamd, met een geweldigen gang op een gewone trapfiets door een der boomen van de vlotbrug, welke juist geopend was geweest, heengevlogen. De boom knapte hierbij dwars door als ware het een rietje, terwijl het frame enz. van het rijwiel totaal ontwricht werd. De jongeman be kwam zelf geen verwondingen, doch nogal ernstige kleerscheuren. Van een en ander heeft de chef-brug wachter proces-verbaal opgemaakt. Er werd echter gesproken dat de boomen niet aan de er aan te stel len eischen zouden hebben voldaan waar het de be schildering betrof; weshalve S. zich tot de politie heeft gewend. Binnenkort zal de brug in den Zandtenerweg naar den Zijperdijk. ter hoogte van de Zuivelfabriek, van een nieuw dek worden voorzien. We vernamen echter dat genoemde weg voor het verkeer gewoon geopend zal blijven. We vernamen, dat op jl. Zaterdag door iemand, welke daar blijkbaar interesse voor gevoelde, het langs den Rijksweg naar en van Den Helder gaan de verkeer is genoteerd. De persoon in kwestie kwam daarbij tot een totaal van voorbijgaande auto's van 156 en motoren van 52. Wel een bewijs dat ook hier zoo langzamerhand van groot- en snelverkeer kan worden gesproken. WIERINOEN Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag den 30 Juni 1932, des namiddags ten twee uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht tot nadere regeling der te betalen vergoeding voor het ontwerp-uitbreidingsplan voor het dorp Hippolytushoef. 4. Praeadvies nopens aanvragen om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van leerlingen naar en van de Christelijke school te Den Oever. 5. Voordracht tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van reinigingsrechten. 6. Voordracht tot nadere voorziening in de behoefte aan kasgeld. 7. Voordracht tot regularisatie van uitgaven op de begrooung dienst 1931. 8. Voordracht tot het bouwen van enkele kleedka mertjes voor baders aan het Amstelmeer nabij de Haukes. 9. Benoeming van een keurmeester der zeegras-ex ploitatie met standplaats Texel. Naar wij vernemen heeft a.1 het werkvolk van de Grond-mij. den 20 Juli ontslag gekregen. Zij die hier echter wonen kunnen een week langer blijven, dus tot 27 Juli. We verwijzen u naar een in dit nummer voorko mende advertentie, dat zich alhier heeft gevestigd de heer J. Hovenier, Dierenarts. CALLANTSOOG Tot ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is be noemd de heer A. C. Brussaard, thans tijdelijk amb tenaar ter secretarie der gemeente Oosterhesselen. Voor de betrekking hadden zich 28sollicitanten aan gemeld. GROOTE KEETEN. Laatst vorige week is de 3-wielige broodfiets van bakker B. alhier en bestuurd door iemand die deze kunst blijkbaar niet in voldoende mate verstond, aan den Duinweg in de sloot terecht gekomen. De bereider wist hierbij bijtijds over de sloot te springen. Geluk kig was men op den thuisreis, zoodat niet veel brood In de bak van de fiets aanwezig was. NIEUWE N J EDORP NIEUWE NIEDORP. (Moerbeek.) Naar we vernemen is door den heer Van der Molen voor Maandagavond van Moerbcekerkermis uitgenoo- digd de in onze omgeving als zoodanig zeer gunstig bekend staande cabarettier Daan Pool. Ongetwijfeld zullen velen de gelegenheid Daan in eigen kring nog weer eens te zien optreden, niet voorbij willen laten gaan. Wij kunnen dan ook inderdaad een bezoek aan Jo en Marijtje op Maandagavond 4 Juli ten zeerste aan bevelen. Zie verder advertentie in dit blad. BARSINGERHORN Maandagmiddag werd in de zaal van den heer de Graaf alhier, een voorstelling gegeven door de gebrs. Vitalo van het gezelschap Robinetto voor de schooljeugd van Barsingerhorn en Haringhuizen. Verschillende goocheltoeren werden uitgevoerd, waar bij de kinderen hunne medewerking konden verleenen. Uitroepen van verbazing waren niet van de lucht. De heeren traden vervolgens op als jongleurs. Op buiten gewoon aardige wijze hebben zij de jeugd een paar uur bezig gehouden. Alle correspondentie betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpolder, Kolhorn, TeL 25. Nadruk verboden Sterrit naar Midden-Beemster, 3 Aug. a.s. Inlichtin gen bij Dr. J. P. Veening, Arts, Midden-Beemster, Tel. N. 2. Concours te Heiloo Augustus. DEMONSTRATIES. Anna Paulowna 26 Juli a.s.: Schoorl 8 Augustus a.s.; Midden-Beemster 3 Augustus a.s. VERGADERINGEN. Provinciale Commissie van L. R. in Noordholland op 23 Juli (Zaterdag) nam. 2 uur precies. Verbetering. Verslag Ind. Dres. Pr. MeJ. Groers moet zijn: Mej. Govers met 33% pnt. LESSEN. L.R. „Langendijk en Omst. 30 Juni, 8 uur. L.R. „Texel" 2 Juli, 8 uur. L.R. „De Noorderruiters" 3 Juli 9.30 uur. L.R. „Anna Paulowna" 3 Juli, 11.30 uur. L.R. „Westfriesland" 3 Juli 1.30 uur. N.B. Alle tijden zomertijd. Secretariaten, legt de Sohager Courant met de Rul- terrubriek, na gelezen te hebben, niet terzijde, stelt uw ruiters in kennis met de wekelijksche bijzonderhe den, gij werkt hiermede voor het belang der ruitersport te plattelande. N.B. De ruiterrubriek wordt gesteund en geannon ceerd door een van Noordhollandsch grootste bladen, dit is voor de Land. Ruitersport zéér belangrijk. Vm. L. R. „BERGEN". Op de jongste ledenvergadering werd besloten om In 't vervolg 1% uur per week achter el kaai ie rijden en wel in twee groepen, waarvan de 1ste groep de meer gevorderden een uur en de 2e groep, die der begin nelingen, 1 uur, daar er nog steeds een tekort aan paarden is, om allen tegelijk te kunnen rijden. Er wordt echter ernstig aan gewerkt, om het vereischte aantal paarden zou gauw mogelijk bijeen te krijgen, hetgeen na den hooitijd zeker mogelijk zal zijn, door de bereid verklaring van enkele boeren uit den omtrek. Voüte. Punt 4 van de Agenda Prov. Comm. van L.R., zie Officieele Meldingen. Lezers van het Officieel Orgaan hebben daaruit zeker wel vernomen, dat er uit andere gemeenten stemmen opgaan, om de keuring op houding en zit te laten vervallen. Als wij goed zijn ingelicht, is de meening hierover in Noordholland tegen deze wijziging, wat naar voren kwam op het laatste concours te Opmeer, waar op oude wijze (houding en zit) werd gekeurd. Zeer wenschelijk zou het o.i. zijn dat deze keuring bleef bestaan. De keuring houding en zit toch zal het peil onzer springconcoursen hoog houden. Het idéé, er maar over te wezen, en zich niet af te vragen hoe, het jakkeren van het parcours, zotfïunest zijn VÓC dé op voeding en toekomst onzer Land. Ruitersport. Hoe mooi zien wij de laatste jaren sommige ruiters niet een spring-parcours r ij d e n. In Opmeer zagen wij prachtige prestaties. Zonder buitensporige handelingen van den ruiter, zonder onnoodige hindering in den mond van het paard, zagen wij hu verrichtingen. Hoe vee) moeite en training is hiervoor noodig, om dit zoover te krijgen en het is opmerkelijk dat diegenen die in springcon coursen de hooge punten behalen, ook in de afdeelingen en het viertal geen slechte figuren zijn. Inderdaad, het zijn juist de ruiters met ambitie, de ruiters die met ernst studeeren, het hun geleerde in practijk brengen, die succes hebben. Zou het niet groote jamme' zijn als houding en zit kwam te vervallen en alleen de tijd en het vallen van boomen etc. de hoofdrol ginger spelen. Zeker zouden de zelfde ruiters als voorheen ook hier weer bovenaan komen te staan, want 't is eigenaardig, maar hoe ook reglementen en bepalingen voortdurend op diverse verlangen worden gewijzigd, de ware ruiters en afdeelingen komen toch weer in aanmerking, maar toch zou de goede zaak ontaarden en het fijne er af gaan. Jakkeren moet in onze Land. Ruitersport op af doende wijze den kop worden ingedrukt. Er wordt toch al veel te veel in ruwheid gewerkt. Veel ruiters begrij pen en kennen hun paard nog zoo sleoht. Altijd rukken en plukken, veel te hard rijden naar en van de les, ruiters die zoo geweldig ver naast de behandeling van hun paard staan. Bij deze figuren kan de goede raad van een instructeur zoo weinig helpen. In dat ééne uur per week kan een leider deze men- schen niet vervormen. Het geleerde wordt zoodra de les achter den rug is in den wind geslagen, en wordt weer op eigen initiatief gereden. En men ziet ze gaan, hand in de broekzak, losse beenen. losse armen,krom men rug. nu en dan een pluk aan de mond. Waarde lezers, deze leeren 't nooit. En ziet men ze dan later in den ring, voor den wedstrijd, dan komen ze. als de bel niet tijdig heeft weerklonken, onder aan het lijstje te staan, en zijn dan geweldig ontevreden. Laten die heeren, die hebben te beslissen, straks de handen ineen slaan, en die enkele bepalingen nog trach ten te behouden, die de ruitersport zoo heel erg noodig heeft, en waar het dan hierom gaat: de keuring op houding e n z i L HEILOO. EENNEMER MANEGE. Al is 't al eenige weken geleden, de herinnering aan deze mooie tooht blijft bij ons voortleven en willen wij over deze rit iets vertellen. Aan de vriendelijke uitnoo- diging van Mevr. de Jager, om eens een rit te maken door de Provinciale landgoederen, op de paarden van de Kennemer Manége, hadden wij na eindeloos verstellen van de data eindelijk gevolg gegeven. Tijdig waren wij aan de welingerichte stallen van de manége present en werden al opgewacht door Mevrouw Direktor. die ons als altijd „model" ontving. Na een heerlijk kopje koffie van Mevrouw de Jager te hebben gebruikt, wer den de inmiddels gereed gemaakte paarden bestegen en ging het voorwaarts, richting duinen. Terwijl onze dame voor ons in steeds nauwer contact kwam met de nim mer volprezen, keurig In de hand staande „Victoria", stapten de beide Instructeurs ln druk gesprek, (zeer gewichtige onderwerpen werden aangeroerd) achter deze combinatie aan;ondanks; doorzitten en licht rijden, waarin wij om op ruitergebied te blijven, op hetzelfde paard bleken te zitten, ging de omgeving niet aan onze blikken voorbij. Door de welverzorgde tuinen, langs slingerende zandwegen, langs smalle galoppaden voerde de weg ons naar het duin. Heiloo beschikt over een ideaal gebied voor ruitersport. Hier geen last van over dadig claxongebrul, geen rakelings baldadig langsschee- ren van groot doenige automobilisten, maar volkomen rust, een plotseling wegstuivende fazant, een haastige scholekster, die vlak voor onze paardebeenen wegschiet, maar dan weer de rustige ongerepte natuur. En weer klinkt de Jager's stem: galop, en onze weg voert over eenige hindernissen kunstig neergezet aan geleend door een bosc-hje. naar de zee. Het ontmoeten van de groote waterplas op een wille keurig punt blijft imposant, vlak langs 't water gaat 't tot Castricum aan zee, waar even wordt afgezeten en iets wordt gebruikt. Door de vriendelijke juffrouw van 't paviljoen wor den klontjes geoffreerd aan onze paarden. „Victoria" gooit uit dank daarvoor een glas „ranja" om. Ook hier weer liefhebbers van paarden, daarom gaat onze vier voeter nooit verloren; de belangstelling blijft, ieder kijkt weer naar het paard, dat „model' dat voor eeuwen reeds bestond en altijd blijft het nieuw (Hoe is dit met automobielen?) Langs het pompstation der waterleiding gaat 't hulstoe. Een pracht rit, de Jager heeft er slag van zijn gasten bezig te houden. Nog een beschouwing der stallen en paarden, naturlijk ziet alles er piekfijn uit. uit het ge heel spreekt nog het oude Huzarenhart Na nog een tijdlang nageboomd te hebben, wordt het tijd van heengaan. „Auf Wiedersehn" wordt ons toege roepen. Volgaarne voldoen wij hieraan. Het was een onvergetelijke rit en prettigen dag. Wij kunnen niet na laten. liefhebbers van een goed paard, en een mooie tocht door de duinen, de Kennemer manége aan te be velen. Vm. HAREN KARSPEL Maandagavond vergaderde de commissie, samen gesteld uit personen uit alle deelen der gemeente om de opbrengst van de „Zonnestraaldag"-collecte vast te stellen. De belangstelling van de burgerij voor dezen speldjesdag bleek bijzonder groot te zijn geweest. Ruim 550 speldjes werden afgegeven met een op brengst van f56.00. Een woord van dank aan allen die dezen eersten „Zonnestraal-dag" in Harenkarspel zoo goed deden slagen, is zeker op zijn plaats. BEN HELDER Autobotsing bij den Duinweg. Maandagavond laat kwam op den Duinweg een luxe auto aan. die een hoek passeerende. behoorlijk signalen gegeven moet hebben. Evenwel, een van den anderen kant komende vrachtauto deed dit blijkbaar niet en een en ander had tengevolge dat een botsing niet meer te vermijden was. En behoorlijk was deze ook! Het voor stel van de luxe-auto werd geheel In elkaar gedrukt en moest twee banden bij den strijd laten. De vrachtauto kwam er beter af. ofschoon ook deze een paar verbogen spatborden, kapotte lampen en een eenigszins gammele motor had te boek. Naar wij nog vernemen moeten de twee chauffeurs zeer goede bekenden van elkaar zijn en zelfs vrienden! Wel aardig zulke vriendschap! Ernstig ongeval ln de la Reystraat. Maandagmorgen reed een jongen in de la Reystraat met een fiets. Inplaats van den weg te houden, reed hij echter op het trottoir. Op een gegeven oogenblik kwam er om den hoek van een straat een 4-jarig ke reltje loopen, dat recht op de fiets afkwam. Ruimte om uit te wijken was er niet meer, zoodat een ongeluk niet te vermijden was. Zwaar bloedend werd het opgenomen en naar huis getransporteerd, waar de inmiddels gear riveerde geneesheer een hersenschudding moest con- stateeren. Voor den jongeman geen bijster aangename kwestie! Het vliegongval te Vaals. Zooals reeds bekend, heeft er in Vaals een zeer ern stig vliegongeval plaats gegrepen, dat twee slachtoffers elschte.- Beiden zijn Heldersohèn, en wel de heeren Weemhof en Nijhof. De eerste is luitenant-ter-zee 1ste klasse en vloog zelf zoo goed als nooit meer. De ander was sergeant-vllegtuigmaker. Zooals te begrijpen is, heeft een en ander zeei diepen indruk gemaakt, welke wel bij de begrafenis der slacht offers tot uiting zal komen. Twee ongelukken in de haven van Wil lemsoord. Gedurende de zeilwedstrijden welke Dinsdagmid dag in de haven alhier gehouden werden, zijn twee ongelukken gepasseerd. Door den vrij hevigen wind die er stond sloeg reeds voor den aanvang van de wedstrijden een jol met zeil om. De beide inzittenden wisten zich al zwem mende te redden. Ernstiger was het volgende Toen een der booten, toebehoorende aan den heer Heijboer, de start-boot voorbijschoot, nam de mast van diens zeilboot en pas sant de mast van een zeilboot mee. die behoorde aan een met ongeveer 6 man geladen schuit van de Zee vaartschool. De boot sloeg om en allen gingen te water. Plotse ling werd er geroepen dat een van de jongens niet zwemmen kon, en een groote kans maakte te ver drinken. Alle hens werd aan het werk gezet en na eenigen tijd mocht men de voldoening smaken, dat behalve de 5 andere onfortuinlijke zeevaarders ook de niet-zwemmer aan boord van een inmiddels nader- bijgekomen schip konden opgenomen worden. Geen bijzonder goede dag voor de H.W.N. LANGEND IJ K De werkloosheid is de laatste week aanmerkelijk afgenomen. Door den grooten aanvoer van aardappels is "voor de transportarbeiders weer werk gekomen. Daardoor is er voor de landarbeiders meer te doen. Veerwacht wordt dat voor dezen in de 'maand Au gustus weer groote werkloosheid zal aanbreken. De vooruitzichten zijn voor hen verre van rooskleurig. ZUIDSCHARWOUDE. De prijs van de consumptiemelk is hier met 1 ct. per L. verhoogd en alzoo op 9 cent gebracht. De sloot langs het Kerkepad vanaf de Ned. Herv. Kerk tot den Oosterdijk, is thans gedempt. Men kan dus nu aan de verdere werkzaamheden be ginnen, als het leggen van een burg bij de Kerk, het rooien der boomen in de Kerkelaan en verdere werk zaamheden, die noodig zijn voor het maken van een rijweg. Uitslag van de on Dinsdag door de Directie der Ne derlandsche Spoorwegen te Utrecht gehouden open bare aanbesteding van bestek no. 1464 H.S. Het wij zigen van de bruggen over het Boermanszwin, de Ega- lementsloot. en in den Middenpolder bij K.M. 33.343 van den spoorweg Den Helder—Amsterdam. Raming f9600.Ingekomen 12 biljetten. Het le bedrag is bij gebruikmaking van hulpbruggen van de Maatschap pij te huren, het 2o bedrag is met gebruikmaking van eigen ondervangingsmateriaal. N.V. Aanneming Maatij v.h. Matser en Hamstra, De Rijp f7570.— f7370.— J. R. v. d. Meulen en D. Blom, Haar lemmermeer f 7590.f 7950. N.V. Aanneming Mij. Noordholland, Heemskerk f 8340.f 8300. A. K. Pik, Barsingerhorn f8733— f8483.— J. Bruin, Berkhout f9000.f9050. C. Klinkert, Oudkarspel f9120.f9700.— P. Doorn, St. Maartensbrug f 9130.f 9125. H. Kotterink, Driebergen f9325.— f9623.50 W. J. Karssen, Alkmaar f9400— f9400.— Gebr. Boekei, Oude Niedorp f9480.— f 9530. J. J. de Groot, Alkmaar f9849.f9849. T. Webeling en C. Dekker. Anna Pau lowna en Wiefingerwaard f 10010.— f10710.— We schrokken er toch in Europa van op, We waren „deskundig" aan 't praten, En plotseling klonk daar heer Hoover z'n stem,| Vanuit de Vereenigde Staten! Hij stelde daadwerk'lijk ontwapening voor. En hield met de wereldgeest voeling. Maar dat is deskundig en technisch gezien Te Genève toch niet de bedoeling?! Wie schaft nu het zware geschut zoo maar af, We zijn immers niet te vertrouwen. En wat er de duikboot of kruiser betreft, Die zijn we net bezig te bouwen! Heer Hoover, U kent toch Europa nog niet, Ga eerst eens beschaving studeeren. Wanneer men z'n grenzen verdedigen wil. Dan moet men toch ook bombardeeren l U zit daar maar rustig, heel ver over zee, U hebt heel gemakkelijk praten. We zijn weliswaar te Genève bijeen. Maar we houden elkaar in de gaten! We willen -vermind'ring van waap'nen, heel gru Maar praten we zoo met elkander. Dan wordt er met wapenbeperking bedoeld...... De beperking alleen van een ander! Heer Hoover, daar is U nog lang niet mee klaar, Ontwaap'ning; Nog wel met één derde, U brengt dat maar kalm, met een simpel gebaar. Voor het front van de wereld te berde! U doet niet deskundig, niet technisch geleerd, U zegt, wat we kunnen bereiken, Maar dat is nu werk'lijk wat al te formeel, En een reden om 't dus te ontwijken! Natuurlijk, daar zijn we 't al lang over eens, Ontwapening i s zeer begeerlijk. Maar toch maakt ge, zuiver zielkundig, een fout, Europeesch is Uw voorstel te e e r 1 ij k! Juni 1932. (Nadruk verboden.) KROI Curtls voor de rechtbank. Lindbergh als getuige. De tragische afloop van de zaak-Lindbergh. vb thans zijn voortgang in het proces tegen Curtis, bootenbouwer te Norfolk, die zoo'n afschuwelijke rei dit drama gespeeld heeft De belangstelling is algemeen, omdat Lindbergh i als getuige gehoord is. De beroemde vlieger bleek te zün verouderd. Met volledige zelfbeheersching tel&e hij van de ontvoering en dood van zijn kind- van zijn onderhandelingen met Curtis. Begeleid docei Peacock en admiraal Buridge was Curtis bij Lindbe gekomen en zeide hem in het bezit te zijn gesteld* inlichtingen die voor de opsporing van het kind i waarde konden blijken. Volgens Curtis had in de bx van Norfolk een man zich tot hem gewend, die ia in staat te wezen de teruggaaf van het kind te bew stelligen en die nu wilde weten wat ik er voor wilde: talen. Lindbergh had geantwoord, dat hij daarvoor kon onderhandelen voor hij wist met wie hij tfrdaf had. Curtis had toen opgemerkt dat 25.000 dollar:; bedrag genoemd was en dat de lieden, die zich tot V Curtis hadden gewend, bereid waren gelegenheid t«{ ven tot indentificatie van het kind. Het O. M. zal trachten, het bewijs te leveren, dat Cj tis wel degelijk in contact is geweest met de werk ontvoerders maar dat hq Lindbergh misleid had wa:: treft de plaats waar het kind zich bevond. Luitenant-kolonel rukt zichzelf de letten van de schouders. Uit Madrid: Maandag heeft zich tijdens een pan in het legerkamp Carabanchel ongeveer 40 KAL Madrid, een merkwaardig incident afgespeeld. De van den generalen staf, generaal Goded had een spraak tot de troepen gehouden, eindigend mei kreet „leve Spanje", welke door de troepen geestdr- werd overgenomen. Een luitenant-kolonel der infa: rie, Don Julio Mangada. geraakte echter in zulk» woede, omdat de generaal geen enkele toespeling 1 gemaakt op de republiek en niet had laten roepen de Spaansche republiek", dat hij den generaal sprak en na een heftige woordenwisseling de epaulet: van zijn schouder rukte met den uitroep, dat hij Hf zijn rang en graad zou willen verliezen dan gehocs men aan de bevelen van dezen generaal. Kolonel H1 gada werd onmiddellijk gearresteerd. Het incident h» veel commentaar uitgelokt omtrent de stemming: het Spaansche leger. Verscheidene slachtofh Uit Boekarest: In Roemenië zijn opnieuw gn overstroomingen voorgekomen, waardoor een u:: breid gebied onder water is gezet. Op talrijke fP lijnen moest het bedrijf worden gestaakt. Vele dor staan onder water. In een dorp in Moldavië zijn 8 leden van een door verdrinking om het. leven gekomen. In de B kowina zijn 6 personen van een gezin verdronk» Een overzicht van den omvang van de ramp5" het oogenblik nog niet te verkrijgen. De Roemeensche autoriteiten trachten met befi van de troepen het. verkeer op de voornaamste lijnen weer in orde te brengen. Een jaar gevangei De rechtbank te Arnhem heeft gisteren uitsp' gedaan in de zaak tegen den ongeveer veertigjW1' chef-veldwachter G. J. A. uit Zetten, die veertien gen geleden terecht heeft ;staan als verdacht' brandstichting in zijn eigen woning. In den morgen van den lijn November n.1. brand ontstaan op een der slaapkamers van kinderen, terwijl de verdachte alleen thuis was kele kamers van h.t. huis brandden geheel uit. De zaak is destijds reeds eerder voor de Arrc sementsrechtbank behandeld. Deze verklaarde de uitgebrachte dagvaarding nietig. Het O.M. bracht daarop een nieuwe dagvatj uit en eischte na de tweede behandeling vei veroordeeling tot één jaar en zes maanden i nisstraf. De rechtbank, gister uitspraak doendjj klaarde den veldwachter schuldig aen br~ ting en veroordeeldt hem tot een gevangeniss den tijd van één jaar.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2