'ir T flik «fcf n Raad Heerhugowaard. 1 Radioprogramma V oei b al. De dra. ci parken. kinderen f 20; J. Freeke, Stolpen f 7.50. 3 kinderen f 22.50; P. Kort. Stolpen f 7.50, 2 kinderen f 15; M. Schrieken, Stolpen f 35, 1 kind f 35; J. de Haan, St. Maartensvlotbrug f 7.50, 2 kinderen f 15; A. Rentenaar, St. Maartensbrug f 6. 3 kinderen f 18; B. Postma, Belk- merweg, 't Zand f 6, 2 kinderen f 12; A. Blokker, Keins- merbrug f 40, 2 kinderen f 80; A. Zeeman, Keinsmer- brug f 25, 1 kind f 25. Totaal f 375. De heer Doorn oordeelt, dat de raad, moet beginnen met zijn stem tegen dit voorstel uit te brengen. Spr. tenminste zal er zijn stem niet aan geven. Spr. meent dat hier een stokje voor gestoken dient te worden. Op deze lijst komen namen voor, die absoluut niet gerekend kunnen worden te behooren tot de geestesverwantschap met menschen. die voor dit onderwijs gevoelen. Het is meer een verkapte beweging, waarbij al het mogelijke maar wordt geprobeerd om deze school te krijgen. Spr. is overtuigd dat de regeering deze wet heeft gemaakt om te gebruiken, maar niet om te misbruiken en de minister heeft dan ook zelf erop aangedrongen om den schoolbouw te beperken. Te hooi en te gras zijn de leer lingen bij elkaar gezocht en met het oog op de geraeen- tefinantiën, mogen we die uitgave niet doen. Meer zal en wil spreker er niet van zeggen. De heer Blom vraagt of de gemeente ook nog de ex ploitatiekosten der school zal hebben te betalen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Blom is het met den heer Doorn eens. maar denkt dat het niet veel zal geven. Juist de menschen die anders tegen de uitvoering van de sociale wetten rijn. schuiven ons nu zooveel kosten op de hals. De heer Bruin is het met den heer Doorn eens dat er een groot ofer van de gemeentekas wordt gevraagd, maar spr. is bang dat de gemeente er niet afkan en het geld gevoteerd zal moeten worden. De heer Doorn zegt dat de raad zich dan eens moet uitspreken, het is geen goede gedachte zich er maar noodgedwongen bij neer te leggen. Laat de minister dan maar de lijn aangeven. Als we nu maar weer happen. Wat het katholieke onderwijs betreft, spr. is er noode mee meegegaan; ook de katholieken hebben toen hun schouders opgehaald, maar dat bleef tenminste in onze gemeente. Doch dit druischt tegen alles ln. De heer Blom zegt, dat het 't zelfde is of de school in of buiten de gemeente staat. Het zijn kinderen uit deze gemeente, wier ouders ander onderwijs wenschen. De heer Smit zegt dat ook de gemeente Winkel zich tegen een bijdrage heeft verklaard en spr. stelt voor om zooveel mogelijk eenparig tegen dit voorstel te stemmen Er is i n onze gemeente voldoende gelegenheid om goed onderwijs te genieten en spr. vindt het absurd dat de geloofskwestie gevoed wordt om deze gelegenheid te krijgen. Het zou de gemeente op zooveel kosten brengen, dat spr. er zijn stem niet aan geven kan. De heer Van der Sluijs zegt dat het verzoek bij B. en W. allerminst gunstig is ontvangen, doch B. en W. dienden zich aan de wet te houden en konden niet an ders dan met dit voorstel komen. Het gaat niet alleen om de autobuskosten, doch ook om de bijdrage in de oprichtingskosten en de exploitatiekosten. En in de vierde plaats en dat is nog wel het allerdroevigst, zullen we ook al wordt het wetsontwerp-Terpstra niet aange nomen te Schagerbrug den vierden leerkracht kwijt ra ken. En als we dan terugzien op de kosten van den sohoolbouw, om aan alle eischen te voldoen, dan is het treurig dat weldra een lokaal ongebruikt zal blijven. Aan de hand van de wet meenen B. en W. hun voorstel te moeten doen. Het voorstel van B. en W. wordt met 6 tegen 4 stem men verworpen; tegen het verleenen van de bijdrage stemden de heeren Blom, Rens, Van der Oord, Smit, De Boer en Doorn. De Voorzitter brengt nu in stemming het verzoek van de Best e.a., welk verzoek met algemeene stemmen wordt afgewezen. De raad besloot dus om geen enkele bijdrage te ver leenen. Op zijn verzoek verkrijgt de heer K. de Boer onthef fing van schoolgeld over het eerste kwartaal 1932. Oninbaar worden verklaard enkele aanslagen school geld dienst J929 en 1930. De Zondagssluiting. Ingekomen is een adres van G. Timmerman e.a. te Petten en omgeving, houdende verzoek om vergunning tot het openhouden van hunne zaken op Zondag (vanaf 1 Juli tot 1 November) alsmede op Zondag voor St. Nicolaas en lsten Kerstdag. Adressanten wijzen daarbij op het bezoek des Zondags aan de Jeugdherberg en aan het kinderherstellingsoord. B. en W. stellen voor de verordening op de winkel sluiting zoodanig te wijzigen ,dat de winkeliers te Petten, Pettemerkluft en Hazepolder hun winkels des Eondags tot 8 uur 's avonds geopend mogen hebben, gedurende het tijdvak 1 Juli tot 1 November en op Zondag voor St. Nicolaas voor den verkoop van foto artikelen, prentbriefkaarten, koek, banket, enz. Wordt goedgevonden. I De rondvraag. De heer Blom is geen voorstander van comité-verga dering, maar wil ditmaal in comité iets ter sprake brengen. De heer Doorn zegt dat weldra het maken van dui kers, bruggen en een sluis te Kolhorn zullen worden aanbesteed en waar B. en W. van Schagen en Barsin- gerhorn actief zijn geweest om een zeker percentage arbeiders bij die werken geplaatst getracht te krijgen, vraagt spr. of ook B. en W. onzer gemeente actief willen zijn. Het zou een flinke werkverruiming be- teekenen. Deze week wordt de sluisbouw te Kolhorn aanbesteed, de andere week 4 groote duikers te Bar- singerhorn, Schagen en Zijpe. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. er hun aandacht aan zullen schenken. Hierna volgt sluiting. NIEUWE NEEDORP. N.V.V. adsp. a winnen op den adspirantendag in Alk maar een eersten prijs en N.V.V. 2 wint in Hoogwoud een tweeden prijs; ziehier de uitslagen van Zondag. Beide uitslagen mogen er zün. Eerstens de fraaie pres tatie van onze adspirantenelftal. De eerste wedstrijd tegen het Westzaansche W.R.C. a was een gelijkopgaanden strijd; uit een mooie voorzet van Oees van Zoonen maakte Jaap Visser de eerste en «enigste goal voor N.V.V. in dezen wedstrijd. Doordat Gert vergat terug te spelen op onzen anderen Gert. moest de laatste Gert toezien dat hij onhoudbaar gepasseerd werd. 11. Het was een lust zooals beide elftallen «peelden, vooral N.V.V. trad zeer aanvallend op. maar slaagde er toch niet in te scoren; het einde kwam dan ook met gelijken stand. De groote attractie bij zoo'n dag kwam, n.1. penalty's nemen. Eerst nam W.R.C. er drie en benutte er slechts één. Nu was de beurt aan ons kanon om het beter te doen en Hil Peereboom Jr. deed het beter, tweemaal scoorde hij onhoudbaar. Alzoo was N.V.V. a. winnaar. In de winnaarsronde kwamen zij tegen O.T.S. a, dit is een aardige spannende match geworden. Beide par tijen wogen tegen elkaar op; onze achterhoede was ech- t«T beter. Een mooi schot van C. Bregman en een mooi goal van C. Koorn brachten N.V.V. een 21 overwin ning. Getooid met een speldje gingen de jonge N.V.V.'ers weer op Nieuwe Niedorp aan. Het was een mooie dag en een succesvolle dag. H.V.V. 2 kwam in Hoogwoud uit voor de door V.C.L. S uitgeschreven seriewedstrijden en kwam met een twee den prijs thuis, een mooi kruis. Door eerst V.C.L. I met 20 te overwinnen, kwamen zij in de finale uit te gen D.T.S. 2. Jammer voor N.V.V. was dat deze strijd gestreden moest worden met 9 man. desondanks hiel den zij zich knap door slechts met 21 te verliezen en in het veld geen minderheid te vertoonen. De inspan ning voor 9 man inplaats van elf is ten slotte te groot. Al met al een goeded ag voor N.V.V. Vergadering van den Raad op Maandag 27 Juni 1932. Voorzitter Burgemeester van Slooten, opent om half drie de voltallige vergadering met een kort woord van welkom, waarna tot voorlezing der no tulen wordt overgegaan, die onveranderd worden vastgesteld. Schrijven is ingekomen van de vereeniging voor Gemeentecrediet, dat de termijn voor opneming der gelden voor de tuinderscredieten kan worden ver lengd tot 30 Sept. e.k. en renteverrekening van het reeds opgenomen bedrag op den 31en December zal geschieden. De heeer A. Kwantes, raeteropnemer-incasseerder van het G.E.B., heeft tegen 1 Augustus ontslag aan gevraagd. hetwelk hem met algemeen goedvinden eervol zal worden verleend. Naar aanleiding van een verzoek van den gemeen tevroedvrouw om een tegemoetkoming van f200, we gens de slechte tijdsomstandigheden, vraagt de heer Wagenaar het prae-advies van B. en W. Voorzitêer antwoordt, dat het college in deze wel geneigd was het verzoek een gunstig oor te verlee nen. al was men er van overtuigd, dat de tijden ook voor de gemeente niet erg gunstig waren. Men meende echter, dat dit niet zijn terugslag op de amb tenaren mocht uitoefenen. De heer Wagonaar zegt. dat twee zijner kinderen die ook do vroedvrouw noodig hadden, f 17 a f 20 hebben betaald. Hij vraagt of dit het gemiddelde be drag is, dat berekend wordt en meent dat het beter is, dit adres bij de nieuwe begrooting te behan delen. De heer Kooij is van hetzelfde gevoelen en voert aan. dat zeer weinig briefjes voor armenpraktijk worden afgegeven. De heer Tromp zegt, dat het voor de gemeente van groot belang is een goede vroedvrouw te hebben en vindt dat het wel op den weg der gemeente ligt, hieraan mede te werken. De tarieven door den heer Wagenaar genoemd, gaan z.i ver boven het gemid delde. Als de toestand normaal gebleven was. zou de vroedvrouw zeker niet gekomen zijn met haar aan vraag om verhooging De juffrouw is ook bij den heer Kostelijk geweest en zij heeft gezegd, dat zij minder inkomen had dan voorheen. Hij ziet echter het verband niet tusschen de vrije practijk van deze vroedvrouw en haar be roep op het gemeentebestuur als ambtenares. Hij ziet wel in dat het in het belang der gemeente is een goede vroedvrouw ie hebben. Wij moeten ons afvragen, waar is in deze het verband. Haar practijk buiten de armenpractiik is voor eigen risico. De verhooging wordt niet gevraagd in de functie van armen-vroedvrouw, doch in die van haar eigen bedrijf. Hij sluit zich aan bij de woorden van den heer Wagenaar. De heer Wijnker noemt de tegenstelling van vroeger en thans. Toen werd de verloskundige gehaald, thans moet zij altijd zelf komen. Hij vindt de verhooging voor den tijd van een jaar wel gerechtvaardigd. De heer Krom zegt gaarne mede te willen werken, doch het gaat hier niet om de vroedvrouw als ge gemeente-ambtenares. Hij vindt het adres vaag en cijfers worden niet genoemd. Doch de onkosten hiei gemaakt, drukken op de groote gezinnen. Hij wil we! medewerken, doch zag liever een omlijnd plan, dan wist hij, waaraan mede te werken. De heer Tromp zegt, dat de vroedvrouw van plan is de tarieven met f2.50 te verlagen. De heer Wagenaar is volstrekt niet tegen de hoo- gere tarieven, als die genomen worden waar zij be taald kunnen worden. De heer Groenland kan met een verlaging der ta rieven instemmen. Voorzitter zegt dat de menschen wat het betalen aangaat, er niet gemakkelijker op worden. De zaak is flat hier gesteund wordt in die gevallen waar niet betaald wordt, wat tegenwoordig met de veranderde mentaliteit van het publiek meermalen gebeurt. De heer Quant kan met het door den heer Tromp gesprokene meegaan. De heer Kostelijk zou gehoord het besprokene, gaarne de tarieven zien, doch zij kan die niet over leggen omdat ze de menschen moest beoordeelen naar den bepaalden welstand, die zij meent waar te nemen. De heer Kooij vraagt of zij dan zooveel op moet brengen, dat zij niet meer leven kan. Voorzitter zegt, dat een auto tegenwoordig zeer duur is. Met 7 tegen 4 stemmen besloten tot aanhouding. Gunstig wordt beschikt op de verzoeken van de plaat selijke vereeniging „Het Witte Kruis" om de verple ging van B. van Leijen en M. Leek in sanatoria resp. met 1 en 2 maanden te verlengen. Voorzitter deelt mede, dat dit jaar het bedrag op de begrooting uitgetrokken, reeds bereikt is en ln deze tot Ged. Staten een verzoek is gericht om meerdere sub sidie, waarop antwoord is binnengkomen, dat hierop pas na het einde van het jaar wordt beslist. Aan den heer Stroomer te Rustenburg wordt toe gestaan eenige huizen in de gemeente aan zijn radionet aan te sluiten. Volgens de ingekomen begrooting G.E.B. met on gewijzigde tarieven zal de winst over 1933 f 2085.46 be dragen, tegen een geraamd energiegebruik van 120.000 K.W.U. voor licht en 150.000 K.W.U. voor krachtinstal laties. Het B.A.S., waarvan eveneens de begrooting is inge komen, vraagt weder evenals vorige jaren f 6000 sub sidie van de gemeente Beide rekeningen zullen in handen der te benoemen commissies worden gesteld. Van de beide winkeliersverenigingen is verzoek In gekomen om de winkels van 's morgens 6 tot 's avonds 9 uur open te mogen houden. Besloten wordt de betreffende verordening thans te doen luiden, dat de winkels van namiddags 9 tot voor middags 6 gedurende den zomertijd gesloten te moeten houden. Eenige verzoeken om vrijstelling schoolgeld worden in handen van B. en W. ter afhandeling gesteld. De V.S.D.B. verzoekt een subsidie van f 0.06 per aan sluiting. Algemeen goedgevonden om f 25 subsidie toe te ken nen. Een verzoek van den heer Jacob Zuurbier te Rusten burg om de buskosten van zijn dochtertje naar Alkmaar Martin Brioche zat in zijn cel en keek met doffen, starren blik naar de dikke ijzeren staven, die stonden tusschen de vrijheid en zijn doodvonnis. Waarom had hij ge dood? Wie kon bewijzen dat hij had gedood? Niemand. Het was al les een jammerlijk-ellen dige vergissing, een raad selachtig kluwen dat zijn raadsman, Mac Tailor, wel zou weten te ontwar ren en dan zou hij. Mar tin Brioche, dit huis des doos verlaten en gaan langs eenzame wegen waar men hem niet kende en het oude nest opzoe ken waar hij zijn nieuw, zijn echte leven zou be ginnen, ginds aan den voet der Rocky Moun- tains. Hij was jong en sterk. Hij dorstte naar leven en genot. Hij kunkerde naarjvfajtin Brioche zat in z'n cel. liefde, die liefde die hij had gezien in de oogen van Janet Drawson. voor den tijd dat Ted Bronte op zijn pad was verschenen. Waar kwam Bronte vandaan? Wie of wat was hij, behalve een sterke, brutale kerel? Dat wist niemand. Dat vroeg zelfs Janet Drawson niet, toen zij stilaan genoeg begon te krijgen van Mar tin Brioche en heele dagen het gezelschap opzocht van Ted Bronte. dien nietsnut en zwetser. Ted Bronte kon goochelen met woorden, zooals hy kon schieter, met zijn revolver. Twee dagen na zyn aankomst was het tusschen hem en Brioche uitgeloo- pen op hooge ruzie en het einde hiervan was geweest dat Brioche langs den berm van een ravijn was gerold en met gekneusde knoken een tijdlang beneden was blijven liggen, lang genoeg om het vroolijke en uitbun dig goedkeurend gelach van Janet Drawson te kunnen hooren. Dienzelfden dag verdween hij spoorloos uit de bunga low en werd niet meer gezien. Janet Drawson dacht nog wel eens aan hem als aan een goeden sukkel wien men als manusje-van-alles, al lerlei karweitjes kon laten opknappen en afdoende dan ken met een glimlach, doch Ted Bronte's persoon nam haar aandacht zoo tenvolle in beslag dat zij van lie verlede het bestaan van Martin Brioche vergat. Twee weken gignen voorbij. Janet Drawson begon ge noeg te krijgen van haar mannelijk speelgoed en keek uit naar de laatste nieuwigheid. De attenties van Bronte en zijn voortdurend haar-naloopen-als-een-hunkerend- sohoothondje. prikkelde haar zenuwen en maakte haar antwoorden bits en snauwend, totdat Bronte haar op een avond tusschen zijn stevige knuisten nam. z'n naar wiskey stinkenden mond dicht bü haar ooren bracht en heesch ratelde: Ik heb je en ik hou je. Denk erom! Zij dacht niet om hem, doch om dien akelig sterken greep die haar dagen nadien nog ontzettend murw en week had gemaakt. Janet Drawson begon Bronte te haten en Bronte lachte smalend om den wilden haat dien hy in die vrouwenoogen ontdekte. Zij was mooi genoeg, meende hij, om dien haat en al het overige op den koop toe te nemen en hy dacht er in allen ernst over na. haar cp een goeden morgen op zyn paard te tillen en haar naar een nederzetting te ryden waar hun huwelijk zou worden gesloten. Ted Bronte was iemand die van snel afwerken hield. Maar zijn fout was dat hy dacht dat hy de eenige was die dat princiep huldigde. Martin Brioche was er ook nog. Hy was verdwenen, doch hy was niet gevlucht als een haas. Die plof in het ravyn had hem geleerd voor zichtig te zijn als een lynx, die gevaar ruikt. Hij liet die twee weken voorbUgaan en broeide de byzonderheden van zyn plan tot in de kleinigheden uit. Op het einde van die tweede week was hy klaar. Hy had Ted Bronte naar de nederzetting zien ryden en wist dat hU een onderhoud had gehad met sheriff Waldson. Niets is scherper van inzicht dan afgunst en wrok en Martin Brioche behoefde heelemaal niet Bronte te volgen om te weten waarom hy den sheriff had op gezocht. Martin Brioche loerde op zyn kans en die kans kwam den tweeden dag van de derde week Hy zag Bronte door het ravijn trekken, terwyi hy zyn paard by den teugel leidde en in de riohting van de bungalow van Janet Drawson stapte. Brioche lag op tien meter van den rand van het ra vyn en den loop van zyn geweer mikte precies op dat punt, waar de weg naar boven klom en op een gegeven moment de kop van Bronte moest opduiken boven den rand. Het gebeurde net zooals hy vooraf had berekend. Bronte liep zingend voor zijn paard uit, klom naar bo ven. Een knal. een rookwolkje. Het paard van Ted Bronte rukte zich los. sprong over het lichaam van Bronte heen en stoof hals over kop door 't ravyn terug. Zij zal hem niet hebben, siste Brioche. Hy kuilde het geweer ergens In en wachtte den avond af. In het donker sloop hij naar de bungalow, tikte op een der ruiten aan de achterzijde en wachtte totdat Janet Drawson verscheen. Je zult hem niet hebben... ju, hy ligt met door schoten kop in het ravyn. Lach nu om hem zooals je om mij hebt gelachen... En Janet Dawson lachte, uitbundig, dol, en die lach joeg Martin Brioche op de vlucht als een krankzinnige... En nu zat hy hier in die cel. Ter dood veroor deeld. Maar dat was een vergissing. Niemand had het gezien. Niemand kon bewijzen tegen hem be halve Janet Drawson. maar Tailor had gezegd dat... Ja zeker, hy ging mee, waarom niet? Nu kwam natuurlijk de vryheid. De ruime lucht... de Rocky Mountains en de rest. Wat was het leven mooi en nog de moeite waard. En Janet Drawson... wel men kon nooit weten... Stilte, Ernst... Gekke boel, die plichtplegingen en dat ceremonieel om iemand vrij te maken... hoe bleek zien die lui... wat? Zacht geronk beenen. Ready... Ready... De stem van iemand, die aanwijst dat het „voltage" is bereikt. Het neerhalen van een handle. Trekken, krimpen. Woelen van een ventilator, die de stank ver drijft van geschroeid vleesch De vrijheid?... Atropos knipte den levensdraad van Martin Brioche door... V. L. VANWEDDINGEN. Stilte, Ernst wringen en trekken van armen en die de Landbouwhuishoudschool aldaar bezoekt, woftf roor kennisgeving aangenomen. De ïn de vorige vergadering goedgekeurde veronfc ning inzake de drankwet wordt, daar de gemeente mo menteel nog geen 5000 inwoners telt, gewyzigd als dooj Ged. Staten wordt aanbevolen. Overgegaan wordt tot vaststelling wijziging begroo. ting 1931, noodig door overschrijding van enkele post«j van dat dienstjaar, welke alleen door verlaging van be. staande posten gedekt kunnen worden. B. en W. stellen voor de woning van het hoofd vaa school II te veranderen als in het plan van den gemeen, teopzichter en de werken na aanwijzing van de b«. trokken vaklieden met bekwamen spoed worden uitge. f voerd. Waar het gebouw by onderzoek buitengewoon hedit bleek kon met dit bedrag worden volstaan. Algemeen goedgevonden. In verband met het ontslag van den meteropnea» f geldophaler wordt voorgesteld naar aanleiding van ff gewyzigde omstandigheden eenige nadere clausules- jt de betreffende instructie op te nemen. o.a. dat th. een waarborgsom van f 500 gestort moet worden. De heer Kooy meent dat het niet practisch is 4 den julsten meterstand moet worden opgenomen, roers er wordt steeds met heele K.W.U. gerekend. Voorgesteld wordt een aanvangsalaris van bepalen, met vier jaaflyksche verhoogingen van f Op een vraag van den heer Kostelijk antwoordt voo& dat uitbreiding voorhands uitgesloten is, en dat er geveer 1050 aansluitingen zyn. De heer Kostelyk meent gehoord te hebben dat in r» meyten met eigen distributienet berekend wordt nat f 1.75 per aansluiting, met verplichting om kleine sto«$ nissen te verhelpen. Goedgevonden wordt de salarisregeling als voorgesteld. Hierna sluiting. en. 3ch is ik omen, J end. f 1000 te bepalen DONDERDAG 30 JUNI. HILVERSUM (296 M) A.V.R.O. 8.— Gramofoonmuziek; 10.-— MorgenHi ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 1030 Solistenconcem door George Strasbourg, bas-bariton en Herta Rotan] piano; 11.— Cursus in knippen van kinderkleedij door Mevr. Ida de Leeuw-van Rees; 11.45 Voortzet] ting solistenconcert; 12.15 Avro-kamcrorkest o. 1. tl Louis Schmidt; Tusschenspel van gramofoonmuziek;! 2.Elias van Praag leest voor „De Dichter" en „Dos' Juan", twee schetsen van J. Steynen; 2.30 Rustpogf voor het verzorgen van den zender; 2.45 Gramofoon muziek; 3.— Causerie door Max Tak, „Rossini. jiia leven, zijn composities"; 4.— Ziekenuurtjo door Mnu Antoinette van Dijk; 5.Radio-kindcrkoorzang o. l! v. Jacob Hamel; 5.30 Orgelconcert door Pierre Pal:! op het Standaard-orgel in het Kurhaus te Scheve- ningen: 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; Strijktrio; 7.30 Ellen Forest: „Antwerpen en Genf: 8.— Tijdsein en Avro-opera-uitzending „Les Saltia- banques", opera in drie bedrUven. muziek van Loua Ganne; In de pauze; Xilofoonsolo door de „Drei Nek- ring", korte causerie door W. Vogt; 10.— Nieuw** richten van het Persbureau Vaz Dias; 10.15 Kovw Lajos en rijn orkest met medewerking van de „Dni Nehrings" (Xilofoon-virtuozen; Tusschenspel vangn mofoonmuziek; HUIZEN (1875» K.R.O. 8.— Morgenconcert; N.C.R.V. 10.— Tijdgé en gramofoonmuziek; 1015 Korte ziekendienst door Ds. H. L. Boerlijst; 10.45 Gramofoonmuziek; K.R.C.j 11.— Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfwi tje door Pastoor L. H. Perquin O.P.; 12.— Tijdseinf| politieberichten; 12.15 K.R O-orkest o. 1. v. JoM Gerritsen; N.C.R.V. 2.Cursus fraaie handwerkt door Mej. G. Ablij; 3.— Vrouwenhalfuurtje door meri J. C. van Amstel-Löben Seis. Onderwerp: „Persoow lUke verantwoordelykheid en de massamensch": 3J» Verzorging zender; 4.— Ziekenuurtje door Ds. Eg C,uittart: 5.— Cursus handenarbeid voor onze jeurj door H. J. Steinvoort. Onderwerp: „Een Amerika»! sche vlieger"; 5.45 Liederenrecital door Louis Boz>; man. bariton; 6.45 Cursus in knippen en stofvers»; ren; 7.— Declamatie door M. Fuykschot; 7.30 PoliW: berichten; 7.45 Persberichten van hei Ned. Chr. Per-l bureau; 8.— Tijdsein en Koraal; 9.30 Vervolg concutl 10.— Persberichten van het Persbureau Vaz Diait 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 5.20 Concert door het Symphonie-orkest o. 1. v. Jn:j Kumps: 6.50 Gramofoonmuziek; 7.40 Gramofoonmi-I ziek; 8.20 Populair concert door het Radio-orkest 0.1» v. Franz André: 11.Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 St1 2.50 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. Laucj Grondahl: 8.20 Deensche muziek door het Omroep orkest; 10.45 Deensche militaire marschen door Itë Omroeporkest. BERLIJN <419 BU 4.50 Populair concert; 6.55 Concert op twee vleo gels; 7.30 Vocaal concert; 8.20 „Der Freischütz". op» ra in drie bedrijven van v. Weber. HAMBURG (372 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 idem; 4.50 concert; Ti' Populair concert door het. Kleine Norag orkest o.' v. Gerhard Maasz; 10.30 „Deutsche Tanzmusik", hf Noraorkest o. 1. v. Adolf Secker 1 KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 8.20 PrograB ma van Berlijn. LANGENBERG (472 1.20 '"oncert door een orkest van werklooze Bf roepsmusici; 5.20 Vesperconcert, o. 1. v. Wolf: Concert o. 1. v. Wolf: 10.50 Kamermuziek door Kölner Kunkel-Kwartet: 11.50 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1654 12.20 Orgelconcert; 1.20 Concert door Shepherü Bush Pavillon Orkest o. 1. v Harry Fr ij er; 220 S»B nate recital; 4.05 B.B.C.-dansorkest o. 1. v. Hetf Hall; 4.50 Concert door het Schotsche Stu.üo Crfa: o. 1. v. Guy Daines; 1010 Concert: 11.20 B.B. orkest o. 1. v. Henry Hall; 4.50 Concert door Schotsche Studio Orkest o. 1. v. Guy Daines; 1M Concert; 11.20 B B.C. dansorkest o. 1. v. Henry Ha- FARIJS-EIFFEL (1446 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 idem; 9.05 Kamerffi» ziek; MILAAN (331 8.50 „L'Amico Fritz", opera in drie actes f» Mascagni. 411, ROME (4411 9.05 Concert. WEENEN (517* 7.55 Concert op twee vleugels door Lily en Es Schwarz; 8.20 „Die Kreuzelschreiber", een boe' klucht in drie bedrijven van Anzengruber; 1' Dansmuziek door het David Mathé Jazz-orkest. WARSCHAU (14113 5.20 Concert; 6.40 Populair concert: 8.20 Coitf door het Philharmonie-orkest van Warschau, o.l St. Nawrot; 10.20 Dansmuziek BEROMUNSTER (4# 8.20 Programma van Berlijn.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6