BONT ALLERLEI Wederom GESCHENKEN van Mr. GIBBS! De Tip der Tips TANDZEEP GIBBS! Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Het drama in den koegang! MOETEN KINDEREN DE KRANT LEZEN? Vreest geen Examen Hoeveel is een millionnaii waard? Het is een bekend feit, dat de kleine attenties de vriendschap onderhouden en daarom heb ik' besloten iedere(n) koopster(er) van een Gibbs' artikel een geschenk te geven in den vorm van een BON, welke door Uwen leverancier zal worden overhandigd. Een klein aantal van deze bons geeft recht op een interessant geschenk. Op de bons vindt -U nadere gegevens. Ik zal U een tip geven Voor 30 cents kimt U een doos Gibbs' tandzeep koopen. Er bestaat geen beter tandreinigingsmiddel en tevens zoo voordeelig dan de tandzeep Gibbs. Alleen tandZEEP kan spijsresten, speciaal vetten, oplossen en van de tanden ver wijderen. Een hervullingsstuk kost bo vendien slechts 22',2 cent. Vergeet niet Uwen leverancier een BON te vragen bij aankoop van een- Gibbs' artikel. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 28 JUNL LAATSTE POGINGEN OM PIET ER TUSSCHEN TE KRIJGEN. Toen op 31 Mei de vrachtrijder Petrus Br. uit Onder- dijk, gem. Wervershoof, in hooger beroep terecht stond, omdat hij te Lambertschaag, gem. Abbekerk, mej. Hakernée Nobel met zijn vrachtauto zou hebben aan gereden, waardoor baar rijwiel en Hjfbedekselen werden beschadigd, werd het noodig geacht de zaak aan te houden, teneinde ter nadere belichting nog eenige getuigen te hooren. De zaak werd alsnu met onver minderden geestdriit voortgezet. Ook de verdediger, mr. Wynne, was weer op zijn post en slagvaardig. Het verhoor van den heer P. Langedijk leverde niets positiefs op, zoodat deze reddingsboei feitelijk niet veel beteekende. De vrachtrijder N. Boots uit de Weere stond zoo'n beetje voor spek en boonen op de lijst, want hij wist niets anders te veklaren, dan dat appellant omstreeks kwart over negen uur bij hem voorbij was gereden. Deze verklaring werd echter in verband met het mo ment der aanrijding later meer belangrijk geacht. De heer Officier vorderde vernietiging van het kan- tonrechterlijk vonnis, doch deze mutatie leverde voor den vrachtrijder weinig voordeel op, aangezien de Of ficier als slot van zijn requisitoir opnieuw veroordeeling vorderde, tot dezelfde straf, f 25 boete of 10 dagen. Mr. Wynne was het natuurlijk ais rechtgeaaro verde diger, met den Officier niet eens en ontwikkelde zoo veel defensie-gronden, en middelen, dat zijn conclusie vrijspraak voor den appellant, niemand kon verbazen. Bij uitzondering eens geen repliek. HET SLAANDE EN STOMPENDE DRIEMANSCHAP. Een drietal heeren uit Den Helder, Jan K., benevens de gebroeders Simon en Frits S., waarvan Jan K. niet was verschenen, wat de conversatie alweer vereen voudigde, compareerden heden voor de meervoudige strafkamer, op grond van het hen ten laste gelegde feit, dat zij in den nacht van 25 April aldaar gemeen schappelijk den getuige J. C. W. van Leeuwen hadden geslagen en gestompt. Het schijnt, dat gezegde heeren dien nacht nogal aardig wat stoom op hadden en de omgeving door hun veroorzaakt spectakel in onrust brachten. Althans bestond er aanleiding dat de kelner Van Leeuwen zich met deze vroolijke broeders ging bemoeien. De heeren hadden plaats genomen in een aldaar geparkeerde vischauto en haalden allerlei flau we grappen uit, waarop de heer Van Leeuwen hen waarschuwde, en tot dank van zijn tusschenkomst een duchtig pak rammel opliep. De echtgenoote van den mishandelde kwam ook nog op het vechtspectakel toe schieten en werd alstoen eveneens zeer ongalant be handeld. Uit het verhoor kwam echter wel vrijwel vast te staan, dat Simon S. het minst actief was geweest. Het grappigste was echter wel, dat Simon toegaf wèl te hebben geslagen en Frits dit ontkende. Zulks in flagranten strijd met de getuigenverklaringen, waarin Simon meer een figurantenrol in dit nachtelijk relletje werd toegedacht De heer Officier noemde het gebeurde flauw kwa- jongenswerk en het kinderachtig, dat bijvoorbeeld Frits S., die al aardig door zijn haar is gegroeid en reeds meer dan 30 jaren telt, de consequenties van zijn baldadig gedoe niet aanvaardde. De Off. prees voorts het optreden van den heer Van Leeuwen en requireer- de per saldo tegen Frits S. en Jan K. ieder f 25 boete of 25 dagen en tegen Simon S. een boete van f 10 of 10 dagen. Hierna een kinderzaak uit Egmond aan Zee en daar op pauze om den zender te verzorgen. Een gevaarlijk uitziende afdreigingszaak. De middagzitting was gewijd aan een strafzaak, die heel wat viel buiten het kader der gewone vervolgingen. Het betrof hier den 32-jarigen veehouder Petrus Joh. G. uit de Beemster, aan wien was ten laste gelegd dat hy op 6 Mei In den stal van Theodorua Wijnker te Heer- hugowaard, den heer E. J. Holtrust, vertegenwoordiger en hoofdinspecteur van een veeverzekeringsmaatschap pij te Utrecht, onder bedreiging met lichamelijk geweld een overeenkomst wilde doen teekenen Toen de heer Hol^-ust daartoe niet overging en den tetal wilde verlaten, posteerde de verdachte zich voor de deur om hem dit te beletten. Vervolgens pakte ver dachte den agent voornoemd in den nek, werkte hem op den grond, wierp daarop zijn overjas over het hoofd en wat hij verder voor gewelddadigs van plan was. kwam niet tot uitvoering, aangezien het den in 't nauw gebrachten inspecteur mocht gelukken, het ge- improviseerde moordhol te ontvluchten, met prijsgeving van zijn hoed en jas. De oorzaak van ddt gewelddadig optreden van den Beemster veefokker moest worden gezocht in een kwestie over een uitkeering, 'die tus- schen den thans als verdacht van afdreiging terecht staanden veehouder en de Maatschappij was gerezen. Ten einde den Hoofdinspecteur op boven omschreven manier kneedbaar te krijgen, zou men hem lokken in den stal van Theodorus Wijnker, die een zwager was van den verdachte. Gemelde heer Holtrust had zich naar den landbou wer Wijnker in Heerhugowaard begeven, naar aanlei ding van een aanvraag van Wijnker, die zijn koeien wenschte te verzekeren. Wijnker toonde zich bereid tot verzekering en be weerde, dat er nog een buurman was, die ook wenschte te verzekeren. De inspecteur begaf zich, niets kwaads vermoedend, naar den stal en begon het vee te notee- ren, toen een persoon binnenkwam, die later bleek verdachte te zijn, welke persoon mededeelde, dal hij een kwestie had met de maatschappij en vorderde, dat de heer Holtrust, nu fabrikant te Amersfoort, een papier zou teekenen, wat door hem werd geweigerd. Door het angstaanjagende optreden van den verdachte, was de heer Holtrust bijna overgegaan om maar te teekenen, doch hij gaf aan dit voornemen geen gevolg, waarop hij door verdachte werd aangegrepen en op den vloer van den stal geworpen. Onder de daarna ontstane wor steling wist de heer Holtrust, zooals gezegd, te ont snappen. Volgens verklaring van dezen getuige, zou de verdachte ook al eens getracht hebben, den vader van getuige met geweldsbedreiging tot het teekenen van hetzelfde papier te bewegen. De verdachte omtrent de verklaring van den heer Holtrust gehoord, beweerde dat het verhaal van dezen getuige veel fantasie bevatte. De verdediger, Mr. Van der Loos, richtte met betrek king tot het voorgevallene in den stal van Wijnker verschillende vragen. Op de vraag van den verdediger of meerdere klachten tegen de maatschappij inkwamen, wenschte de getuige zich blijkbaar liever niet uit te laten. De heer H. Visssr, rijksveldwachter, had op 6 Mei een bezoek van den heer Holtrust gehad, die erg ont daan en zenuwachtig en wiens haar in de war was. Hij deed klacht van de ondergane behandeling en had de rijksveldwachter direct ten huize van Wynker een onderzoek ingesteld. Op den hoek van een tafel lag de winterjas van den heer Holtrust, met de mouwen naar buiten gekeerd. Ook de hoed van Holtrust was nog aanwezig. De vrouw van Wijnker, die een zuster is van verdachte, nam een houding aan, of zij verdachte niet kende. Het bleek den rijksveldwachter voorts, dat verdachte zich bereids op de fiets van zijn zwager uit de voeten had gemaakt en naar Beemster was getrapt. Voorts kwam niet onduidelijk naar voren, dat de zwager Wijnker eenigermate de dupe was van de on rechtmatige handelingen van den heer Gr. Hy had een voudig aan het verzoek van zwager om een tèto-a-tëte voor te bereiden met den hoofdinspecteur, of feitelijk adjunct-hoofdinspecteur voldaan. Indien Wijnker had geweten, dat de zaak zulk een verloop zou hebben ge nomen, had hij zijn medewerking ongetwijfeld niet ver leend. Na het verhoor van zwager Wijnker kwam de Offi cier aan het woord, om te betoogen, dat de verklaring van verdachte tot op zekere hoogte vrijwel klopte met de mededeeling van de getuigen. Wat echter in den stal is voorgevallen, daaromtrent hulde verdachte in een waas van onschuld. Het kwam echter den Officier wel wat onwaarschijnlijk voor, dat verdachte hier de waarheid huldigde. Het was duidelijk, dat de heer Holtrust in een val was gelokt en het was hem niet vergund heen te gaan, vóór en aleer de z.g. overeen komst geteekend was. In verband nu met de omstandigheden in de getui genverklaringen, afgescheiden van de al of niet ge grondheid der grieven tegen de maatschappij, waarover de Officier geen oordeel kon uitspreken, achtte de Offi cier het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewe zen en requlreerde mr. v. d. Feen de Lille, die feitelijk geneigd was gevangenisstraf te vorderen, echter ditmaal in aanmerking genomen 's mans goede antecedenten, een geldboete van f 200 subsidiair 60 dagen hechtenis. De verdachte vond dezen elsch verschrikkelijk! Mr. v. d. Loos, ln de gelegenheid gestelo tot het houden van zyn betoog, richtte in de eerste plaats zijn aanval op de verzekeringsmaatschappy en releveerde dat in een cassatiegeval, de advocaat-generaal mr. Ees- sier, had gezegd, dat de verzekeringsmaatschappy op stuitende wijze haar actie voerde. Verdediger zette voorts zyn critiek op de handelingen der maatschappijen krachtig voort, speciaal op het oog hebbende, de maat- schappy waar verdachte verzekerd was. Door die be handeling was verdachte verbitterd en was dit de oor zaak van het plan om den inspecteur in den stal te lokken. Wat ln dien stal verder gebeurd Is, daaromtrent bestonden verschillende lezingen, de kwestie is echter welke lezing de juiste is. Pleiter had voorts bedenkingen tegen de dagvaarding en achtte de bedreiging niet vaststaande. Het dwingen tot teekenen noemde pleiter niet straf baar en in den lijn van zyn betoog concludeerde mr. v. d. Loos tenslotte vrijspraak, subsidiair het opleggen van geringe geldboete, voor dezen huisvader met 8 kin deren, die door de regeering moet worden gesteund. Uitspraak 5 Juli. Wat leert echter belanghebbenden in het afsluiten van welke verzekering dan ook, deze strafzaak? Strafpleiter mr. v. d. Loos heeft het zoo duidelijk en krachtig mogelijk in zyn voortreffelyk pleidooi doen uitkomen, de eisch van voorzichtigheid om vóór het afsluiten van de overeenkomst met zorg kennis te ne men van de polisvoorwaarden. Indien men eenmaal het contract heeft geteekend en er rijzen moeilijkheden, dan kan men by de wet geen steun meer krijgen. Talrijke gevallen worden voor de recntbank behandeld en de advocaat generaal by den Hoogen Raad heeft niet geaarzeld zyn verontwaardiging uit te spreken over de lakenswaardige, maar op de wet steunende hande lingen van sommige verzekeringsmaatschappijen. En indien men dan ten slotte, verbitterd en teleur gesteld door het geleden nrecht en de toegepaste lis tigheden, zijn toevlucht neemt tot geweld, komt men in cnflict met den strafrechter, zooals in de hiervoren ons gereleveerde strafzaak naar voren is gebracht. Wie aan een ander zich spiegelt, spiegelt zich zacht. Professor Pitkin meent van wel, doch vanai het 12de jaar. Het komt de algemeene ontwikkeling ten goede. Aan „Columbia-University" worden colleges gegeven in de journalistiek. Het spreekt vanzelf, dat alle mog». lijke kwesties hier in verband worden gebracht met de krant en professor Pitkin, die het ambt bekleedt vj; hoogleeraar in de journalistiek- wetenschappen, heeft o.a. eenige lezingen gehouden over „Paedagogie J Nieuwsberichten". Hy behandelde het probleem, kinderen al dan niet kennis moeten nemen van fe i gebeurtenissen van den dag, zooals de krant ons I opdischt en hy kwam tot de slotsom, dat deze vi^ 1 bevestigend beantwoord diende te worden. Tot op een zekeren leeftijd was het lezen der nieu» I berichten weliswaar onnoodig en zelfs onnuttig, ma r van het twtealfde jaar af moest by de kinderen ai belangstelling voor de krant worden opgewekt.gommij artikelen zyn natuurlyk niet geschikt en sensationeè uitweidingen over de één of andere gruwelgebeurta I vormen evenmin aanbevelenswaardige lectuur, maar i hoofdzaken moeten volgens prof. Pitkin ieder kind vi C twaalf jaar of ouder worden bygebracht. „Men moet de Jeugd leeren". aldus de professor, ja S bij het doorkylten van de krant geen tyd te verknoei^ E De techniek van het artikelen-lezen is een belangt^ ding. Het komt hierbij vooral op nauwkeurigheid aan De treurige onwetendheid, waarin de meeste schollen bleken te verkeeren, heeft Prof. Pitkin er toe aangezej voor zyn denkbeelden propaganda te maken. „Nege& tig procent" vertelt hy, „wist niets van de dingen vk den dag, vyf procent toonde eenig inzicht en alleen di overblijvende vijf procent gaf dragelijke antwoorden Om een voorbeeld te noemen: George F. Baker, een ii Amerika zeer bekend philantroop, werd door de Ame- rikaansche jeugd uitgemaakt voor alles, wat men maa: bedenken kan, van beroepsbokser, af tot Minister vat Oorlog toe. De burgemeester van Chlcago werd a&ngs duid met de namen sluipmoordenaar, dranksmokkelaar Europeesch staatsman en bendeleider. Van meer dan duizend leerlingen uit een stad in he-. Zuiden waren niet meer dan vyf in staat om de juist* ligging van Columbia aan te geven. De naam van <ie: burgemeester was slechts aan vijftien jongelieden b* F kend. Dergelyke tekortkomingen zy zoowel aan de ouden als een gewichtige taak beschouwen de kinderen aus een gewichtige taak beschouwen de kinderen ie leeren de belangrijke gebeurtenissen uit de krant Is volgen. Dit zou de algemeene ontwikkeling ten goeds komen en tot gevolg hebben dat het opgroeiende ge slacht beter georiënteerd zal zyn dan het tegenwoordig* Leert dus de jeugd oordeelkundig lezen en wekt haa: belangstelling op voor het heden en de toekomst, d w.z. voor de rubriek „actualiteiten" en de rubriek „Financiën, politiek en economie". want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft Mijnihardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. VLJF MILLIOEN DOLLAR IS NIET TE VEEL Er bestaan verschillende manieren om de menecha te taxetren. Men kan hun bekwaamheden als mui staf nemen; men kan hen ook beoordeelen naar bic kleeren of hun bankrekening. Wil men nog een ander* methode toepassen, dan moet men inlichtingen vragn by de aasurantiemaatschappyen. Hoe hooger de premie hoe duurder de man! Een heel eenvoudig middeL De autokoning Chrysler schat zichzelf op vfc millioen dollar. Tegen dat bedrag is hy tenmniste ver zekerd. Jesse Lasky. de filmkoning en zijn concurrert Zukor, doen voor elkaar en voor Chrysler niet ondet Ook hun polis vermeldt het bedrag van vijf mlllioet dollar. William Fox overtreft hen alle drie. Wa neer hy sterft, betaalt men de rechthebbenden 6.000.0# dollar. Maar de Industrieel Du pont spant ongetwijfeld d« kroon. Hy heeft een verzekering gesloten van zevn millioen dollar. Filmsterren zyn in dat opzicht veel bescheiden# Norma Talmadge vindt een kwart millioen m(M dan genoeg. Twee beroemde millionnairs vinden zich zelf bljjk baar geen dollar meer waard dan de armste hunnfl medeschepselen. Zy zijn n.1. heelemaal niet verzekeB Deze twee heetenRockefeller en Ford. Belasting moet betaald worden. OostenrUksch stadje wordt uitgebuit Er zyn tegenwoordig nog maar weinig bedrijven, die last hebben van de steeds zwaarder wordende belastin gen om de eenvoudige reden dat de meesten al lang failliet zijn. Slaagt de één of andere firma er echter in om zich staande te houden, dan is onmiddellijk de fis cus er by om het den exploitanten zoo moeilijk mogelijk te maken. Eigenlijk moest het tegendeel het geval zijn. De staat diende een zaak. die kans ziet minder personeel te ontslaan dan de andere en die de salarissen op tyd uitkeert, een flinke subsidie toe te kennen. Maar neen. Op het meest ongelegen moment duikt ergens een slim merd op, die zich uitgeeft voor ambtenaar en die be weert de wet grondig .te kennen. Hy neust heele dagen in belaatingparagraphen en vindt hierin natuurlyk een groot aantal letters. Deze letters vereenlgt hij tot woor den en aan de woorden geeft hy een beteekenis... met het gevolg, dat aan instellingen, die tot nu toe een zeker nut hadden de onmogelijkste eischen worden gesteld. Er wordt beweerd dat een dergelijke wetsuitlegger begonnen was met het zout te belasten. Hij wist het zoover te krijgen, dat dit product bijna niet meer te betalen was. De prijs was toen zóó hoog geworden, dat er bovendien nog luxe-belasting van geheven werd. In Oostenrijk heeft kort geleden een gebeurtenis plaats gehad, die ons het hoofd doet schudden over de ma nier, waarop de staatsfinanciën worden beheerd. Daar bevindt zich ee* stadje, dat twee groote fabrieken be zit. Eén, waar speelgoed wordt gemaakt en één. waar kunstbloemen»worden vervaardigd. Het inwonertal van het plaatsje bedraagt 10.000. De bloemenfabriek heeft zevenhonderd menschen ln dienst, afgezien van honderd arbeiders, die thuis werken. De fiscus nu, had ontdekt, dat de fabriek nog 360.000 Mark had te betalen over de jaren 19261929 en ver langde dat deze som onmiddellyk zou worden voldaan, d.w.z. in termijnen van tienduizend Mark per maand. De directie der fabriek deelde mee, dat het haar onmogelijk was om aan het verzoek van den inspec teur gevolg te geven en verklaarde, toen haar bezwaren geen indruk maakten, dat zij zich genoodzaakt zou zien de fabriek te sluiten. Dit gebeurde inderdaad en de achthonderd arbeiders waren dus plotseling zonder werk. Deze lieten het er niet by en begonnen protestvergaderingen en optochten te houden, maar de fiscus sliep rustig verder en werd pas met een schrik wakker... toen het bleek, dat aan al deze werkloozen steun moest worden uitgekeerd. Dit kon onmogelyk in het voordeel van den staat zyn en na lang wikken en wegen besloot men de bloemen fabriek uitsfel van betaling te verleenen, waarop de arbeiedrs weer in dienst werden genomen. Dit is dus één van die zeldzame gevallen, waarin een belastingbetaler een voorloopige overwinning op den fiscus heeft behaald. Een winkel zonder bediening. Een groote New-Yorker confectiezaak kwam op de gedachte, de bedryfskosten te verminderen door af schaffing van het personeel. De costuums hangen in lange rijen naar maat. De goedkoopste kleeren hangen op de parterre, de duurdere op de middelste étalages en de duurste op de bovenste verdiepingen. De. klanten zoeken de japonnen uit, nemen ze van de beugels en gaan naar de paskamers. Speciale inspectriceF zitten op hooge stoelen en loopen rond, om de afdeelingen te bewaken. Eenige hoedenzaken volgden dit voorbeeld p\< voerden hetzelfde systeem in. Tengevolge van de zeer lage be drijfskosten, kunnen de artikelen cok belangrijk in prijs dalen, zoodat deze zaken zich ondanks den crisis tijd in een goeden verkoop kunnen verheugen. Door deze nieuwe methode aangespoord, zyn ook veel „een- heidsprijs-winkels" tot het z.g. „manden-systeem" over gegaan. Alle klanten krygen by het binnenkomen een mandje, waarin ze alles wat ze wenschen te koopen kunnen leggen. Het mandje wordt dan aan de cassa afgegeven. Detectives, die zich onder het publiek bevinden, passen met argusoogen op. dat de voorwerpen niet by ongeluk vanuit het mandje in de zakken van de klan ten terecht komen. De zwerftochten van Maria Theresia's briljanten. Dezer dagen in Parijs ontdekt? Door een eigenaardige samenloop van omstandig heden in een Parysch museum ln 't bezit geraakt van een briljanten halsketting, die naar men beweert heeft toebehoord aan Maria Theresia. Tweehonderd jaar geleden werd het sieraad gestolen en verdween zonder een spoor achter te laten. Het werd vervaardigd in Ve netië en de Keizerin kreeg het cadeau, toen ze zich verloofde. Het zonderlinge van het geval is, dat men niet weet. wat er eigenlyk met het halssnoer is gebeurd. Hoe het al dien tijd in tact is gebleven, is eveneens een raadsel. Men heeft het vergeleken'met oude afbeeldingen en is tot de conclusie gekomen, dat dit inderdaad de echte ketting is. Het kleinood is minstens tweehonderd jaar oud en de briljanten zijn echt. De waarde bedraagt een millioen francs. Natuurlyk heeft men moeite gedaan om de avontu ren van de halsketting te reconstrueeren, maar of men hierin geslaagd is, staat niet vast. De directeur van het museum lcreeg het ding in zyn bezit, doordat een zekere Mevrouw Pleuret hem ver zocht eens na te gaan, of het sieraad iets waard'is. Mevrouw Pleuret had het op haar beurt van haar man gekregen. Ze was er niet erg mee ingenomen, omdat Pleuret er by had gezegd, dat de briljanten niet echt waren. Ze had het snoer daarom aan haar doch tertje gegeven om mee te spelen. Eens was het naar opgevallen, dat de steenen een ongewonen glans hadden en ze was toen naar een juwelier geloopen en had hem gevraagd, of hy 't sieraad wilde onderzoeken. Tot haar verbazing bood de juwelier haar fr. 10.000 voor de ketting. Mme. Pleuret was zoo wys dit aanbod niet te accepteeren en haar volgende gang bestond in een bezoek aan genoemden museumdirecteur, die haar meedeelde, dat het snoer een millioen francs kon opbren gen. De heer Pleuret werd daarop ondervraagd en hU dischte een wonderlyk verhaal op. Men moet weten, dat hy machinist is op een treil die van Parijs naar Lyon rydt en terug. Op zeker» dag. verscheen halfweg Avallan plotseling een Arabic die blykbaar kans had gezien zich ongemerkt in i locomotief te verstoppen. De machinist sprong tc schrikt achteruit en vroeg, toen hij van zijn verba#» was bekomen, wat de vreemde passagier wenschte. j zou graag meerijden tot Avallan", zei de Marokksfl Daar Pleuret den man onmogelyk onderweg kon lootf stemde hy zwygend toe. Maar toen de zonderliüf reiziger dicht by het station van den locomotief wik springen, hield de plichtsgetrouwe machinist hem Up en wilde hem by den chef brengen. De Arabier p hem toen een halsketting, verliet haastig z'n „coaft en verdween onder de menigte. Pleuret gaf de zaak li r »&n, want hy wist heel goed, dat hy tegen de die* f voorschriften had gehandeld door den man te W ontsnappen. De rest weet men. Of Pleuret de waarheid heeft gesproken, is een tl* I toe onbeantwoorde vraag, maar in ieder geval is I momenteel op zoek naar den geheimzinnigen Oorf' I ling, die voor een reisje van Lyort naar Avallan V- I bagatel van een miljoen francs betaalde. Vrouwelijke Toreadors. Gedurende een stierengevecht te Alicante in Spanje- w» traden voor de eerste maal twee vrouweiyke toreador» op, Manolita Tulla en Maria Allegra. De beide ,.s»n0" ritas" waren in het gebruikeiyke toreador-costuum f kleed eri leverden het bewys, dat ook vrouwen voor dit K beroep geschikt zijn. Zy doodden 5 stieren. Het publiek bracht de moedige (ofschoon we nooit de wreed» vertooning van een stierengevecht hebben meegemaakt hebben we altijd het idéé gehad, dat er niet veel moed voor noodig was om een door bloedverlies uitgeput en tot doodmoedens toe getergd dier den genadestoot te geven) kampvechtsters talrijke ovaties. Een groot Madrileensch blad uitte zich als volgt bier* B over: „Eenige dagen geleden gelukte het een vrouw in een vliegtuig den Atlantischen Oceaan over te at®" B ken. Wy hebben geen reden de vrouwen, die kans zie* B het luchtruim te bekampen, In de arena te weren. I Men moet bepaald Zuideiyk bloed In zyn adere*B hebben stroomen om een dergelyke onsmakelijke ver»M tooning van een vrouw als „afslachter te zien treden, zoo naar waarde te kunnen genieten.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2