VOOR CENT Raad Noordscharwoude. Zaj worden gelezen Nagekomen Br richten. Hoe Curtus Lindy bedroog. plaatst men een SCHAGER ROOSJE. NATIONAAL-SOCIALISTEN IN NEDERLAND. Marktberichten. Advertentiën. Het verbouwen van het woon- en winkelhuis aan de Hoogziide te Schagen. Vergadering van den raad dezer gemeente ten raad- ibutee op Woensdag 29 Juni 1932, des avonds 8 uur. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler. seoreta- ris de heer K. G. Reinders. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen der vo rige vergadering voorlas, welke onder dankzegging aan den samensteller werden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeel in ge n Van Ged. Staten is de goedkeuring ingekomen op de wijzigingen der begrooting 1932, waarbij tweemaal aan het Plaatselijk Crisis-comité f 500 werd beschikbaar ge steld. Van Ged. Staten is goedgekeurd terug ontvangen de begrooting voor 1932. Voorzitter deelde mede, dat kasopname is gedaan bij den gemeente-ontvanger. De totale ontvangsten hebben bedragen f 260.798.79%, de uitgaven f 259.348.66%. alzoo batig saldo f 1450.13. Onder de uitgaven is een bedrag Inbegrepen van f 24.000, hetwelk is geplaatst bij de Boe renleenbank. Alles was in de beste orde bevonden. Van de Plaatselijke schoolcommissie was het jaarver slag over 1931 ingekomen. Van den heer K. Boot bericht, dat hij zijn benoeming als lid van de plaatselijke schoolcommissie aanvaardt. Idem van den heer J. Kuiper. Van Mevr. ZaagmanSchuitmaker was een dankbe tuiging ingekomen voor de getoonde belangstelling bij haar 25-jarig ambtsjubileum. Bovengemelde stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken was een sdhrijven ingekomen met mededeeling dat er geen aan leiding was gevonden de bouwvakarbeiders met de an dere arbeiders gelijk te stellen als crisis-werkloozen. Voor kennisgeving aangenomen. Rekening UX.O.-schooL De rekening over 1931 van de U.L.O.-school geeft aan !n ontvangsten f 1434.42, in uitgaven f 4422.98, alzoo een nadeelig saldo van f 2988.56, waarvan door de drie ge meenten ieder f 996.18 moet worden gedragen. Voorzit ter deelde mede, dat deze rekening zoo'n groot bedrag aan uitgaven aangeeft omdat er een boventallig onder wijzer voor rekening van de school kwam. Dit heeft na 1 Januari opgehouden, daar na dien tijd de onderwijzer voor rekening van het Rijk is gekomen. Van den minister van Economische Zaken en Arbeid is bericht Ingekomen, dat men niet met de bepaling accoord kan gaan, dat de winkels op de Zondagen van 25 November tot 3 December open mogen zijn. Tevens kan men niet accoord gaan met een verlate sluiting van 1 April tot 1 October, doch wel als dit geldt voor gedurende den zomertijd. B .en W. stelden voor de eerste bepaling te schrap pen en de tweede regeling aldus te wijzigen. Aldua besloten. Steun transportarbeiders. Van het bestuur der transportarbeiders was een ver zoek ingekomen de steunregeling weer in werking te willen stellen, daar de uitkeering uit de bondskas per 17 Juni heeft opgehouden. B. en W. waren eerst van meening. dat een dergelijke steunregeling niet zou worden goedgekeurd omdat er spoedig genoeg aardappelenaanvoer werd verwacht. Daar de aanvoeren echter nog steeds klein blijven en door de teleurstellende prijzen wel klein zullen blijven, hebben B. en W. gemeend, den Minister te vragen deze steun regeling goed te keuren. B. en W. vragen nu de sanctie van den Raad op dit verzoek. Het is aan B. en W. be kend, dat de Minister 'n dergelijke steunregeling goed keurt, doch dat er een wachtweek is vastgesteld. De uit- keeringen zouden dus, indien noodig 24 Juni kunnen aanvangen. De heer Duijves is van meening, dat de steunregeling weinig zal bedragen, daar de aardappelcampagne gaat beginnen. Spr. had liever gehad, dat de transport nog even had gewacht al is spr. wel overtuigd, dat men- echen die niets verdienen kunnen, worden gesteund. De Voorzitter zeide, dat als het niet noodig is, er niet wordt uitgekeerd, doch als een steunregeling is goed gekeurd, kunnen er uitkeeringen worden gedaan en de goedkeuring komt niet in 2 dagen. Groote finantieele offers zal het niet vragen. Verzoek sluiswachter om tegemoetkoming. Van den heer C. de Moei, sluiswachter, is een ver zoek ingekomen een tegemoetkoming in de pachtsom te mogen ontvangen, daar hij door de crisis-omstandig heden nadeel heeft ondervonden. De meerderheid van B. en W. stelt voor, afwijzend te beschikken met de reden, dat er bij elke verhuring eeni- ge risico is. Ook moet de meening niet bij de huurders worden gevestigd, dat als men tekort komt, de gemeente wel zal bijspringen. De minderheid meent, dat de sluis wachter eenigszins de dupe is van den slechten tijd en stelt voor f 100 tegemoetkoming te geven. De heer Kwadijk is het met de minderheid eens. Ten slotte is de sluiswachter een slachtoffer van den toe stand. De heer Schrijver gaat ook met de minderheid mee. De meerderheid van B. en W. zegt dat er aan elke ver pachting risico is verbonden, doch dit is ook het geval met de verhuring van land en daarop is wel reductie gegeven. De oorzaak is hetzelfde en het risico ook. De heer Kooi is het niet met den heer Schrijver eens. Spr. vroeg of het te controleeren is, wat de sluis wachter heeft opgegeven. Voorzitter antwoordde, dat hem is medegedeeld, dat de ontvangsten zeker minder zijin geweest dan in 1930. De pachtsom is over 1932 lager, doch het mindere vervoer van aardappelen is zijn strop. De heer Ootjers zeide, dat men precedenten zou scheppen als reductie werd gegeven. De landpachters hebben niet eens hun geld er uit gehaald. Ze hebben er zelfs geld bjjgeelgd. Dat is met de sluis niet zoo. De vergelijking met de tuinders gaat in deze niet op. Bui tengewone omstandigheden, zooals strenge winter ma ken het heel anders. De heer Kansen heeft zich afgevraagd of het inko men in 1930 hoog was of dat het toen ook maar matig was. De heer Barten zeide, dat de pcht f 400 ie gezakt. De sluiswachter heeft echter nog verdiend. Spr. gelooft ook wel, dat door het autovervoer de sluisgelder minder zullen worden. Dit is echter een gewoon jaar. Na nog eenige bespreking werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Kwadijk en Schrijver. Verzoek R.K. Schoolbestuur gymnastiek lokaal en terrein voor lich. oefening. Van het R.K. Schoolbestuur was een verzoek ingeko men, gelden beschikbaar te willen stellen voor het bou wen van een gymnastieklokaal met de inrichting van een terrein voor lichamèlijke oefening. B. en W. prae-adviseerden afwijzend op dit verzoek te beslissen, daar het de normale eischen te boven gaat. Verder zegt Voorzitter, dat volgens het K.B. de loka len en tereinen van gemeentewege moeten worden ge- etticht. Spr. wijst ook op het beroep van het School bestuur, waarop zij afwijzend antwoord hebben ontvan gen, - - De heer Schrijver begint met te zeggen, dat er zeer veel over deze zaak is gesproken en gaat de geschie denis van de verzoeken na. Op 29 December werd op het vorig verzoek van het schoolbestuur afwijzend be schikt. Het college van B. en W. heeft de bewering.dat de gemeente in staat was den bouw te financieren, te niet gedaan, door voor te stellen, de uitvoering van den bouw op te schorten. Zoo hebben Ged. Staten ook gedacht en aangedrongen om het principe besluit In een definitief besluit te veranderen. Dit principe-besluit is ons echter onbekend en is zeker uit de lucht gegrepen. Wel is in de notulen te vinden het besluit van 16 April 1931, waarbij wordt besloten tot den bouw over te gaan, een besluit waarmee B. en W. naar willekeur konden handelen. Eerst even afwachten, toen uitvoeren en la ter voorstelen om het op te schorten. Met dit besluit is het vreemd gegaan. B. en W. hebben zonder dat zij het wisten er iets aan toegevoegd. Het terrein wat B. en W. op het oog hebben is te klein voor een terrein voor lich. oefeningen. De handelingen van B. en W. zijn vreemd. Bij den Raad van State wordt gezegd, dat voor 1 Februari 1932 zal worden begonnen. Spr, deelde mede, dat door 3 raadsleden de handel wijze van B. en W. aan Ged. Staten is kenbaar gemaakt en in het ontvangen antwoord werd medegedeeld, dat Ged. Staten hunne meening aan den Minister van On derwijs, K. en W. hebben meegedeeld en het staat vast, dat die anders is, dan die van B. en W. Wat de raad niet wil is bekend, doch wat men wil nog niet. Spr. wees verder op de groote uitgaven, waarvoor de gemeente zou komen te staan als deze het van gemeen tewege deed. Spr. zeide, dat als het verzok werd afge wezen, men in beroep zou gaan en dan komt men daar eens aan de weet, wat er in Noordscharwoude mogelijk is. Voorzitter antwoordde, dat deze philippica eigenlijk op den raad van toepassing was inplaats van op B. en W. Spr, wilde niet in het verleden kijken. Door Ged. Staten en de Kroon is reeds hun meening gezegd. Het besluit is genomen met 5 tegen 2 stemmen blanco. De heer Schrijver vindt het dus geoorloofd, dat een derge lijk groot werk in dezen benarden tijd moet worden uitgevoerd. De heer Duijves vindt de aanvraag rechtvaardig. Als het op zoo'n economische manier kan worden ge daan, moeten we er gebruik van maken. Er wordt dan toch toch 2/3 der koeten door de buitengemeenten betaald. De heer Kwadijk is voor een gemeentelijk lokaal en kan niet met het verzoek meegaan. De heer Schrijver rAerkte op, dat de voorzitter heeft gezegd, dat spr. het niet verantwoord achtte om zoo veel geld uit te geven, doch neemt dit niet ernstig. Er is gezegd door B. en W. dat voor 1 Februari zou worden begonnen en toen waren de tijden ook al selcht. Spr. vroeg of men dacht voor f 16.000 een lokaal, terrein met 'nrichting te hebben. Srpr. wees op de 2/3 bijdrage der buitengemeenten. Dat bezuinigt f 11.000 en die hebben Mians dubbele waarde. De heer Kooi zegt: Nietbouwen. Na nog eenige gedachtenwisseling wordt het prae- advies van B. en W. aangenomen met 5 tegen 2 stem men, die der heeren Schrijver en Duijves. Hondenbelasting en suppl. begrooting. Een suppl. begrooting voor 1931 wordt vastgesteld met een bedrag van inkomsten en uitgaven van f 7458.50 voor den gewonen dienst en f 11.27.29 voor den kapi- taalsdienst. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van f 238. Rondvraag. De heer Kooi vroeg naar het kanalenplan en eten weg doorh et Geestm-erambacht. Dit laatste zou aen mooi werkobject zijn voor dezen winter als er weer veel werkloozen zijn. De Voorzitter antwoordde, dat hieraan door de ge meente niets kan worden gedaan. De polders willen er niet aan. De heer Kwadijk wees op de noodzakelijkheid, dat een schutting werd aangebracht aan de Zuidzijde van het terrein dat door de gemeente wordt ingericht. Voorziter zegde toe, dat dit in overweging zal wor den gegeven. Hierna sluiting. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis Johannes, zoon van Joh. CoriL Huiberts en Petronella Roskam. POLITIE. Gevonden: Een liindertaschje en een Alpino-muts. Verloren: 2 portemonnaies met geld. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. \V '1 N K E L Door de huurders van land der Ned. Herv. Kerk alhier, leden van den Ned. Bond van Landpachters, is een verzoek tot het kerkbestuur gericht om 50 re ductie op de landprijzen en dit toe te passen op het betalen van de eerste helft, welke betaling in Juli moet plaats hebben. Ingevolge de Crisis-Zulvelwet is aan 81 veehou ders, samen hebbende 823 melkkoeien, een bedrag uit gekeerd van f 1851.75. De gymnastiekvereniging „Sparta1' hield ge woonlijk om dezen tijd met de adspiranten wedstrij den om. liet onderling kampioenschap, doch dit jaar zal zulks niet plaats hebben, doch met de adspiran ten een uitstapje worden gemaakt naar Schoorl en Kamperduin. Ook voor de ouders van adspiranten bestaat gele genheid mede te gaan, mits zij daarvan tijdig kennis geven vóór 6 Juli a.s. bij een der leden van het be stuur, de heeren J. Mantel en W. Keetman te Winkel en H. de Wit te Lutjewinkel. De tocht zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben en op alle adspiranten wordt gerekend, terwijl zij, die onverhoopt niet. zouden kunnen deelnemen, daarvan mededeeling aan hun leider kunnen doen. Een dramtische getuigenis van den Oceaanvlieger. Volgens Curtis heeft „Dynamite" het losgeld in ontvangst genomen. In aansluiting met hetgeen we reeds elders in dit nummer over de zaak-Lindbergh meedeelden, kun nen we het volgende nog melden: Naar de correspondent van de „Daily Telegraph" uit Flemington in den staat New Jersey meldt, werd het verhoor van kolonel Lindbergh den voornaam- sten getuige, in het proces tegen den scheepsreeder Curtis, Dinsdag jl. voortgezet. Met een mannelijke kalmte vertelde de kolonel, „zijn geschiedenis", hoewel op zijn gelaat een gr-oote droefheid te lezen was. Zijn samengeklemde handen verrieden zijn diepe ontroering. Een pijnlijk oogenblik was het toen de rechter den kolonel bij de opening van het getuigenverhoor vroeg: Heeft u kinderen? Na een kort stilzwijgen antwoordde Lindbergh: Ja, ik had er één. Niet éénmaal keek Lindbergh Curtis aan, toen hij den rechter uiteenzette, hoe Curtis hem tot een wil- de, nuttelooze jacht naar zijn ontvoerd kind had ge dreven. De kolonel zeide, dat hij erbij tegenwoordig was ge weest, toen Curtis zijn bedrog bekende, en dat zijn geestesvermogens hem volkomen normaal toesche nen. Verder verklaarde Lindbergh ook nog, dat Curtis bekend had, dat hij tal van détails over de onder handelingen met de ontvoerders verzonnen had en dat hij het hem ten laste gelegde bedrog gepleegd had, om zijn verzonnen berichten aan de bladen te kunnen verkoopen. Curtis heeft getracht, voegde Lindy eraan toe, de verdenking van de misdaad te werpen op leden van mijn huisgezin, door te beweren dat de ontvoering een „huiselijke aangelegenheid" was en dat een be diende van mij haar had op touw gezet. Dit vermoe den, zeide de kolonel, heb ik nooit gehad. Curtis had hem voorgesteld 5000 pond op een bank te deponeeren als voorschot aan de ontvoerders. De.gang, welke volgens Curtis de misdaad heeft, bestond uit vijf leden en aan het hoofd ervan stond een gangster, welke bekend staat onder den naam van „Dynamite"! Deze man, zeide Curtus, had het losgeld van dr. John Condon ontvangen en had h«m gedreigd, het kind bij opbod te verkoopen, als geen grooter bedrag zou worden betaald. Tot de bende behoorde volgens Curtus ook een Duitsch kindermeisje, die het kind zoogenaamd ver zorgde en de briefjes over de betaling van het losgeld schreef. Reuter seint uit Flemington: Haskeel, een lid van het personeel van de „New York Herald Tribune" verklaar de bij de hervatting van het proces tegen Curtus, ver nomen te hebben, dat men Lindbergh in zijn wanhoop heeft moeten verhinderen, in volle zee te springen en naar het schip te zwemmen, waarin hij meende, dat zich zijn kind bevond. En „ontvoerder" gearresteerd. Uit New York: De politie heeft een zekeren Norman Whitaker gearresteerd, die honderd veertig duizend dol lar heeft weten los te krijgen van de uitgeefster van de „Washington Post", door voor te geven, dat hij de eigen lijke ontvoerder van baby Lindbergh was. De uitgeefster heeft den man herkend als den per soon, die in haar woning alles overhoop heeft gehaald, om zich te vergewissen, dat nergens een microfoon aan wezig was en dat er hier of daar geen politieman aan wezig was. Ook had deze Whitaker het leven van de vrouw be dreigd voor hij met haar wilde spreken over de voor waarden, waarop hij het kind zou willen teruggeven. HET HOOFDKWARTIER TE UTRECHT. Een nieuwe organisatie, waarvan Ir. A. A. Mussert de leiding heeft. De Utrechtsche correspondent van het „Hdbld." meldt: Onder leiding van ir. A. A. Mussert te Utrecht is hier te lande bezig zich te vormen een nationaal-soci- alistische beweging, die reeds geruimen tijd bezig was haar actie voor te bereiden en leden te werven. Ir. A. A. Mussert is hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat van Utrecht. Hij is bekend om zijn actie, voor de AmsterdamRijnverbinding via Utrecht en zijn strijd tegen het NederlandschBelgisch ver drag. Het hoofdkwartier der beweging (N.S.B.) ïs geves tigd in een gebouw aan de Oude Gracht te Utrecht, waar sinds December j.1. tal van besprekingen zijn ge houden en veel vooraanstaande personen hebben ge confereerd over het thans bekend geworden program. Als leidend beginsel voor het program geldt de vol gende verklaring: „Voor het zedelijk en lichamelijk welzijn van het volk is noodig eeri krachtig staatsbe stuur, zelfrespect van de antie, tucht, orde, solidari teit van alle bevolkingsklassen en het voorgaan van het algemeen (nationaal) belang boven het groepsbe lang en van het groepsbelang boven het persoonlijk belang". Wat is nu doel cn wezen dezer nieuwe beweging, die reeds over ons geheele land haar vertakkingen moet hebben en in alle plaatsen haar leden telt? De nationaal-socialistischc beweging in Nederland bedoelt te zijn een nieuwe Nederlandsche nationale beweging. De toevoeging socialistisch kan voldoende uit het program blijken. Een vergelijking met het fascisme in Italië en de IJitlerbeweging in Duitsch- land gaat niet op, daar de eerste een geheel Itali- aansch karakter draagt en de laatste o.a. gekenmerkt wordt door haar anti-semitisme, dat aan de N.S.B. in Nederland vreemd is. De N.S.B. wil in de eerste plaats vernieuwing van den geest op staatkundig en economisch terrein in het Rijk der Neder"anden brengen. Er is binnen dit rijk, waarin inderdaad de zon niet ondergaat, een zoo danig toenemendeu geest van futloosheid, onmacht, onwil, onverschilligheid, ongeloof, verdeeldheid, schot jesgeest, krakeelzucht, dat het de spuigaten uitloopt, zoodat, het somtijds lijkt of de natie de ontbindende krachten verzamelt om zelfmoord te plegen. Daartegenover wil het nationaalsocialisine een grondslag samenstellen van wilskracht, ifërheid, plichtsgevoel, geloof in eigen kracht, bestaansrecht, nationalen zin, solidariteitsgevoel, gezindheid tot sa menwerking, offervaardigheid, opdat op dezen grond slag opbloeie een hernieuwde natie, welke haar zonen en dochters uit eiken stand en elk beroep voor het zedelijk en lichamelijk welzijn de beste moga- lijkheid kan bieden. BLIKSEM INGESLAGEN. Te Liempde (N.-Br.) ia gisteren de bliksem ingesla gen in den stal van den heer H. v. d. W. Alles werd in asch gelegd. Een paax uur tevoren was in hetzelfde dorp de stai, toébehoorend aan den heer W. v. D.^ afgebrand. OUDJES VAN DAGEN OP SCHIPHOL. t"cc:--da-j!r.idciag bezt.:* en 300 ouden van dagen het vliegveld Schiphol te Amsterdam. Vélen maa-kten een plei2iervlucht. De oudste deelneemster was mej. Cas- persMeyns uit Wormerveer, Mej. Meyns is 85 jaar en toonde zich zeer enthousiast „Wanneer er gelegenheid is naar Indië te vilegen, ga ik dadelijik mee',, zei ze. SCHAGEN. 30 Juni. 6 Gelde koeien (magere) f 120160, 52 idem (vette) f 180—270. 12 kalfkoeien f 150—200, 4 pinken f 50—85, 5 graskalveren f 2032, 59 nuchtere kalveren f 513. 71 vette schapen f 1518. 50 lammeren f 710. 4 bokken en geiten f 38. 51 varkens (magere) f 1218. 59 idem (vette) per Kg. 32—34, 217 biggen f 6—9, 24 kippen f 0.6f —0.65. EIERVEILING SCHAGEN. 30 Juni. Aangevoerd zijn: 140 partijen 125000 stuks kipeieren 12 partijen 3000 stuks eendeieren. De prijs liep van: kip« eieren f 2.302.60, bruine f 3, eendeieren f 22.10. De veiling duurt voort. AMSTERDAM, 29 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 432 vetto kalveren, te kw. 4045 ct., 2e kw. 3039, 3e kw. 20—29 ct., per kg. levend gewicht; 48 nuchtere kal veren f3—7; 553 varkens, vleeschvarkens 90—110 kg. 3638 ct., zware varkens 3335 ets., vette' var kens 30—32 ct. per kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 7 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 29 Juni 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 0.501, id. blauwen f 0.501 per H.L.; Andijker muizen f 45, id. kleine muizen f 34, Langedijker muizen f 45, Rijper mui zen f 4'5, per 100 Kg. Anna Paulowna Zand roodstar f 11.25, Texelsche roode f 11.25, per H.L. Westl. mui zen f 66.40, id. kleine muizen f 6, Zotmer Malta f 14— 15 per 100 Kg., Friesche roodstar f 1.501.75 per H.L ALKMAAR, 29 Juni. Aardappelen f 2.105.20 per Kg., aardbeien per slof 3471 cent, andijvie f 0.403.10, bloemkool I f 3.505.50, n f 12.50. kropsla f 0.402.50. komkommers f 58, meloenen f 2683 per 100 stuks, doperwten f 811. drui ven f 42, peulen f 1217, sntjboonen f 1723, dubbele spercieboonen f 2527, tuinboonen f 35, per 100 pond, postelein 1043 cent, spinazie 2969 cent per bak. ra barber f 16, selderie f 0.501.50, wortelen f 2.50—4 per 100 bos. MEDEMBLIK, 29 Juni. Schotscbe muizen f 1.551.60, kleine f Ó.95-—1 per 50 K.G. WARMENHUIZEN, 29 JunL Aangevoerd: 44900 Kg. aardappelen: schotscbe muizen f 2.90—4.60, drielingen f 2.10—3.70, grove f 2.90—3.10, kleine f 1.70—1.90. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juni. Aangevoerd: 167600 Kg. aardappelen: groote sohot- sche muizen f 3.303.50, sohotsche muizen f 3.204.70, drielingen f 2.103.40, 25 Kg. zilvernep f 15. WINKEL, 29 Juni. Kruisbessen f 12, aardbeziën f 815. slaboonen f 18 20, aardappelen f 23 per 100 pond, bloemkool f 47, kropsla f 13, komkommers f 46 per 100 stuks, wor telen f 710, rabarber f 23 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juni. Aangevoerd: 480000 Kg. aardappelen: schotscbe mui zen f 2.90—5.80, drielingen f 1.80—3.80. 940 boswortelen f 8.60, 1000 stuks bloemkool f 4.2010, 5000 Kg. tomaten: A f 26.20—28.70. B f 24.30—26, C f 24.20. CC f 17. DEN HELDER. 29 Juni. Afgeslagen gem. viscbhal: tongen f 0.300.12, kleine tongen f 0.070.03, tarbotten f 5.504.85 per stuk. schol X f 7.85—5.40, II f 2.75—1.50. scharren f 2.85—2.25, pieter mannen f 12 per kist; 23 tal haring f 5.20—4.45, 36 tal geep f 2.251.40 per tal, 1588 Kg. ansjovis per Kg. 5 ct. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te ge ven van het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer R. Schrieken, in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam: Wed. R. SCHRIEKEN—Nol en Kinderen. Oudkarspel, 28 Juni 1932. Namens den heer H. VANWEELD* zal op Woensdag 6 Juli, des namiddags om 2 unr, in het café van J. K. BOONTJES te SCHAGEN worden aanbesteed: Bestek en teekening zijn tegen beta ling van f 2.50, fr. p. post f 2.75, bij den Architect verkrijgbaar. De Architect: Chr. DEKKER, Plantsoen, Schagen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3