HET SPOOKACHTIGE TELEFOONTOESTEL. Ingezonden Stukken. De electriciteitsprijzen in Zeeland naar omlaag. De overstroomingen in Roemenië Hongersnood in Polen. Predikbeurten. Uit onze omgeving. Geheimzinnige geschiedenis in het geheim kabinet van den „Lucifer-koning Kreu- ger. Een geniaal verborgen contact. Nog steeds is men niet klaar met het uitzoeken van Kreugers papieren, „effecten" enz. Een dezer dagen was de „Kreuger-commissie" weer aan het werk in Kreugers werkkamer. De heeren zaten aan zijn machtige schrijftafel, waarop niet minder dan acht telefoontoestellen waren aangebracht: daarmee had de toenmalige „Lucifer-Koning" vast verbinding met Berlijn, Londen, Parijs, New-York en andere plaatsen. Nu zijn ze echter, evenals hun vroegere meester tot zwijgen gebracht, al lang uitgeschakeld. Eigenlijk moesten de toestellen al lang zijn afgehaald. Plotseling, midden in een gesprek over verschillende beursjnanoeuvres, waarbij Kreugers naam meer dan eens woedend werd uitgesproken, belt één der uitge schakelde telefoons. Verbluft kijken de heeren der commissie elkaar aan, stilte, griezelige stilte. Eén der heeren neemt de hoorn op en roept: „Hallo, wie is daar?" Geen antwoord... hoe vaak hij ook roept. Hij legt den hoorn weer op den haak, onderzoekt de leiding van het apparaat en komt tot de conclusie, dat ze evenals de andere zeven lei dingen afgesneden isen de vergadering wordt voortgezet. Nauwelijks echter gaat het gesprek weer door. of daar belt het apparaat weer! Dezelfde heer pakt direct weer den hoorn, maar... niemand geeft antwoord! Nu stelt één der heeren voor ,de leidingen te onder zoeken. Hij gaat ergens in de stad, en vraagt alle acht num mers aan, maar... krijgt geen antwoord. Begrijpelijk is, dat alle heeren, die in „Rysta Rum" (zooals Kreugers geheim-kabinet genoemd werd) bij elkaar zaten, zich niet erg op hun gemak voelden. Zo bespreken de mogelijkheden, dat Kreuger's zelfmoord bluf is, dat hij zich ergens op de wereld verborgen houdt. Op hetzelfde oogenblik, dat dit vermoeden werd uitgesproken, schelt het geheimzinnige toestel opnieuw en ditmaal heel lang achtereen en hard zoodat alle aanwezigen verschrikt opkijken. Niemand durft te spre ken. maar het toestel rinkelt maar door Eenige heeren zijn verschrikt opgesprongen. Nu is het weer stil. Eén neemt de hoorn weer op, maargeen antwoord. Nu maakt één der aanwezigen echter de opmerking, dat, wanneer eenige der heeren de schrijftafel verlaten het toestel weer stil is en stelt voor te onderzoeken of er tusschen het bureau en het toestel geen verbinding bestaat. Nu vond men het „spook": er was n.1. tusschen de acht toestellen en de tafel een geheim contact. Maar dit contact was zoo geniaal verborgen, dat het slechts met veel moeite werd ontdekt. Oudkarspel, Juni 1932. Mijnheer de Redakteur, Wilt u onderstaande regelen in uw blad opnemen. Bij voorbaat mijn dank. Ieder denkend niensch zal zich in den tegenwoordi- gen tijd wel eens afvragen, waar gaan wij heen? Ver schillende gemeenten kunnen geen of weinig steun meer geven. Lage arbeidsloonen moeten steeds weer verlaagd worden (zie de voorwaarden gesteld door den minister bij het verstrekken bij het tweede ge deelte van het rentelooze voorschot), terwijl huishuur, verschillende dagelijksche benoodigdheden, enz., wei nig of niets in prijs verminderen, ja enkele artikelen den laatsten tijd kunstmatig weer omhoog worden ge ven. Zakenmenschen krijgen steeds meer klanten die enkel op crediet kunnen koopen. Een algeheele ver arming van den werkenden stand zal hiervan het ge volg zijn. En onwillekeurig vraagt men zich af, wat zal uit dezen toestand geboren worden? Zullen de menschen overloopen naar het communisme of zul len zij zich vastgrijpen aan liet fascisme? Sommigen verwachten in de toekomst heil van de anarchie, ter wijl velen de oogen nog naar boven richten en van daar op redding wachten. Niemand weet een uitweg uit dezen wanhopigen chaos. Of zal het weer op 'n oorlog moeten uitloopen? Den laatsten tijd wordt als voorbeeld ook veel de Sovjet-Unie genoemd. Hierover wordt echter zoo ver schillend geschreven en gesproken, dat onwillekeurig het verlangen bij ons opkomt om met eigen oogen te gaan zien, wat er in dat onmetelijke rijk op land- en tuinbouwgebied plaats vindt, welke maatregelen daar genomen zijn om tot een menschelijk bestaan te ko men. Het Europeesche Boerencomité. heeft dan bok beslo ten een delegatie van boeren naar Sovjet-Rusland af te vaardigen, waaraan ook door een vijftal boeren uit ons land kan worden deelgenomen. Deze afgevaar digden moeten uit verschillende streken van ons land komen. Door het. provinciaal bestuur uit het N'ed. Boe rencomité is ondergeteekende candidaat gesteld voor de tuinbouwstreek uit Noordholland. Er bestaat ech ter gelegenheid om op vergaderingen andere candi- daten naar voren te brengen, terwijl nog andere voor bereidende maatregelen noodzakelijk zijn. (Zie advertentie in dit nummer.) C. BORST Pz. Vooral de aangeslotenen op het platteland kunnen er van profiteeren. De N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maat schappij heeft haar stroomprijzen met ingang van de meteropnemingen van Juni vrij belangrijk kunnen ver lagen, waarvan vooral de aangeslotenen op het platte land van Zeeland kunnen profiteeren.Vroeger varieerde de stroomprijs ten plattelande voor licht- en huishoude lijk gebruik bij het z.g. enkeltarief van 45 tot 35 et, nu wordt het uniform 34 cent per K.W.U. Het vast rechttarief is thans 10 c. voor de eerste 10 K.W.U. per maand en 8 cent voor alle volgende, dit vermindert tot 7 cent. Bovendien is een huishoudtarief ingevoerd van 5 cent per K.W.U., waarbij dan het vastrecht met 15 pet. wordt verhoogd. Zij die dit nemen, kunneD in de nacht uren voor waterverwarming stoom tegen 3% c. betrek ken. De kleinkrachttarieven, nu van 25 tot 15 c„ worden 24 tot 14 c. en voor grootere installaties tijdens de Hcht- uren 34 c. en buiten de lichturen 14 tot 11 c.. thans 18 tot 13 c. Bij onveranderde afneming beteekent een en ander f 50.000 minder ontvangst, doch de directie vertrouwt op een toeneming van het gebruik. UIT ONZE OOST. WAARTOE HAAT KAN LEIDEN. Een kindje vergiftigd. In het centrum van Medan, op één der vele benauwde zolderkamertjes van de Tjong Yong Hianstraat, heeft zich een drama afgespeeld, waarbij een Chineeseh kindje van nauwelijks 8 maanden het slachtoffer werd van eer. laffe wraakneming op de moeder. Op den zolder van een perceel hokten drie Chinee- sche families bij elkander, bestaande uit drie mannen met hun vrouwen en een kind van acht maanden, het zoontje van één der echtparen. Reeds geruimen tijd hadden de drie families de kleine ruimte van het zoldervertrek gedeeld, zonder dat ern stige oneenigheden de verhouding verstoorden, maar kort geleden ontstond er tusschen de drie vrouwen om een kleinigheid twist, een twist, die voortwoekerde tot zwijgende haat, waarbij twee der vrouwen party kozen tegen de moeder van het Chineesehe jongetje. Dezer dagen begaf deze vrouw zich naar den pasar, terwijl zij haar kind op den zolder in het armoedige wiegje met 'n fleschje melk achterliet. Toen zy terugkeerde, ontdekte zij tot haar groote ont steltenis, dat haar kind ernstig ziek was. Het gelaat van het ventje zag paars en naast de wieg lag een groote plas melk, die naar azijn rook. Kort na de te rugkomst van de moeder stierf het kind onder hevige krampen en de geneesheer, die snel door de buren was gehaald, kon slechts den dood constateeren. Aangezien de omstandigheden, waaronder 't kind was gestorven, hoogst verdacht leken, is er sectie op het lijkje verricht, waarbij kwam vast te staan dat het knaapje door het drinken van azijnzuur is overleden, aldus de „Deli Courant." De politie heeft daarop de twee vrouwen, die met de ongelukkige moeder in onmin leefden, onder verdenking van het kind te hebben vergiftigd, gearresteerd en ze aan een streng verhoor onderworpen. De verdachten ontkenden echter, het kind azijnzuur te hebben gegeven en beweerden met het geheele geval niets uitstaande te hebben. INBRAAK TE ARNHEM. Twintig duizend dakloozen. De te veld staande oogst geheel verniled. De stad Jassy totaal geïsoleerd. Omtrent de overstroominger» in Roemenië weet de Temps nog te melden dat Jassy en Cernauti (Cerno- witz) totaal geïsoleerd zijn. Te Jassy staat het water hier en daar vier meter hoog. Het station staat ge heel onder water. Van alle kanten komen thans be richten in dat er slachtoffers zijn gevallen Te Barlad zijn de buizen aan de beide oevers van den'gelijk- namigen stroom ingestort en de beide bruggen even eens. Er zijn hier ondanks de wanhopige reddingspo gingen van alle inwoners een groot aantal ménschen en vooral kinderen verdronken. Tal van bewoners werden door het water verrast. De reddingsploegen konden slechts hun lijken bergen. Ook op het platte land in den omirek van de stad zijn tal van slacht offers gevallen. Nog erger-dan de menschen heeft het vee daar te lijden gehad, dat iri groote menigte is omgekomen. Natuurlijk staan ook groote oppervlak ten bouwland onder water. De te velde staande oogst gaat daardoor te loor. Men schat het aantal slachtof fers van de overstroomingen op 20.000. De minister raad heeft reeds een subsidie van 10 millioen lei ver leend voor de eerste hulp aan de getroffenen. De dader opgespoord. Zooals we in ons nummer van gister meldden, is te Arnhem ingebroken in een villa aan den Kamper- bergerweg, waarbij voor een aanzienlijk bedrag aan sieraden en vreemde munten is ontvreemd. Door de recherche is onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij het spoor naar Nijmegen leidde, waar, zooals wij eveneens gister meldden, gisteren nacht twee Duitschers zijn aangehouden. Een hunner heeft reeds bekend zich aan de inbraak te Arnhem te hebben schuldig gemaakt en de gestolen goede ren in een bosch te hebben verborgen. Tevens gaf hÜ toe dat hij den laatsten tijd in Arnhem meer inbra ken had gepleegd. MET DE KASSA ER VANDOOR. Een gewichtige balt. Te Sassenheim is gisternacht ingebroken in de ma nufacturenzaak van den heer Meiman. De dieven hebben een electrisch werkend kasregister ter waar de van f 1000 met den inhoud daarvan, zijnde f 120, meegenomen. De politie is de daders nog niet op het spoor. Uitgebreide regeeringshulp. Volgens een bericht uit Warschau "heerscht in 5 provincies van Oostelijk Polen hongersnood. De boe ren in dit gebied waren gedwongen, het grootste ge deelte van het graan van den oogst van verleden jaar te verkoopen, en de rest voor den uitzaai te gebrui ken, zoodat zij thans zonder graan zitten. De Poolsche ministerraad heeft besloten, tot een omvangrijke hulpactie voor de bevolking van het be trokken gebied door de uitdeeling van meel en andere levensmiddelen. Reeds 2 jaar geleden bestond in dit gebied groot ge brek aan levensmiddelen, terwijl zich ook verschillen de ziekten, die een gevolg van ondervoeding waren, openbaarden. Niets deed op dien rustig verloopenden, uit zomerne- velen geboren Zaterdagmorgen vermoeden, dat de heer Basman en zijn vrouw zoo dadelijk nog vóór hun ram men en konijnen aan het gezapige gras hun buiken vol gevreten zouden hebben, en juist nadat de melk in de keuken overkookte, verschil van meening zouden krij gen over de waarde van een Nederlandschen gulden. Je bent een sufferd, zei mevrouw Basman tot haar echtgenoot, terwijl ze een geldstuk omhoog hield. Mij zal het niet overkomen, dat ze me een valschen gulden in de handen stoppen, maar bij jou lukt het. Wat heb je noodig? vroeg hij nog steeds kalm. Ik ga *t voor je halen. Een ons varkensvet, een pondje reuzel, of zoo iets? Onze slager is te pienter, vond mevrouw. Ga dan maar twee sigaren koopen van zes cent. Dat is een ca deau van mij voor jou. En bij je terugkomst geeft je me aoht en tachtig centen... Met dien gulden in z'n zak wandelde hij door de morgenstille straten. Hij hoorde dgn slagersjon gen melodietjes fluiten, welke hij probeerde na te zoemen en hij zag, hoe de aschman in 'n speel- sche bui, welke hij hem wel gunde, een pittig aar digheidje verkocht, neen, zoo maar cadeau gaf aan een stoeierig dienstmeis je. Hij was niet meer, wie hij was en wie hij weer zijn zal. want hij voelde zich plots een gentleman- dief, een Lord-Llster, een Lieberman of nog groo- ter collega. Hij gaf zich zelf gevangen in een roes, welke aangenaam was en tegelijk onberedeneerd. En zoo kwam hij bij den rijkaard, dien hy begappen wilde. Hy stond in een sigarenwinkel en wachtte zijn beurt af. En zijn kans. Er waren klanten. Er waren er twéé die voor hem bediend moesten worden. Hij floot een deuntje uit de Carmen: de Toreador-aria. Moedig ging hij den stryd in, maar eerst keek hy rustig toe, hoe den eersten der twee klanten een pakje tabak werd verkocht. Hy voelde zich ten zeerste op z'n gemak. Ieder, die wel eens gul dens veilig stelt, kent da't gevoel. Hy werd in het ge heel niet ongeduldig, integendeel, nu had hij den tijd de Toreador-aria op kalme wijze te beëindigen. En ineens heeft dd roes hem zóó te pakken, dat de kleine heer Basman zich toreador voelt. Zijn fantasierijke verbeel ding doet hem zien de helkleurige doeken en vanen, en hij ziet de vrouwen, zwart-oogig als versch-gekapte anthraciet en dan komt hy de toreador. Hij luistert amper naar het gejuich der duizenden laffe, banale complimenten, die hem niet beroeren noch begeesteren maar hij ziet alleen nog maar den stier, dien hij bekampen zal, op leven en dood. En zijn verbeelding stoort er zich niet aan, dat hij intusschen ergens in een sigarenwinkel, gelegen aan het bloemzoete Rokin, in HU voelde zich plots een gentleman-dief. feite wacht, totdat de winkelier den eersten klant een pakje tabak heeft verkocht De tweede klant keek hem wat verdacht aan. doch hij heeft er maling aan. Hy ergert zich biykbaar. maar de heer Basman weet niet waarom, totdat hy iets gaat begrijpen, als de klant zyn mond spitst en de aria tracht te verbeteren. Wel, dat zal hy hebben. Een nieuw duel, nu reëeler. Fluit hy valsch of Basman? Basman is ze ker van zijn zaak tore-a-dóóóóren en denkt er niet aan de muziek te wyzigen Zooals hy fluit, moet het en niet anders. De ander benadert nem. fluit harder, blaast er tusschen door van kwaadheid, omdat zyn lummelige tegenfluiter niet bemerkt, hoe zuiver zyn melodie en maat is. Maar de heer Basman houdt vol. hü strijdt voor een goede zaak. voor de zuivere, onvervalschte mu ziek, maar dan ineens moet de valsch-pyper zyn po ging staken en hy doet den winkelier zyn bestelling. Hij vraagt om een pakje tabak, gewone, ordinaire tabak. Niet veel zaaks, die man. Menschen, die slechts dubbeltjes, hoogs tens kwartjes veilig stel len, rooken tabak. Bes man rookt sigaren. Nu is het zyn beurt, schijnbaar. Slechts schyn want de ordinaire valsch pijper wordt teruggeroe pen. Hy heeft met een gulden betaald, die door den winkelier nauwkeu rig wordt bezien. Dat zou ik by een ander probeeren, zegt de man, die ln de volgende vijf minuten door Bas man bedrogen zal worden Deze gulden is valsch, De tweede klant keek hem meneer. wat verdacht aan. Ha, waar blyven zyn praatjes en zijn valsch-fluiteryen? Niets meer van dat j alles. Hij kykt hulpeloos eerst den winkelier aan, dan I meneer Basman. De zesde-rangs-trombonist is murw ge maakt. Hy betaalt snel met een anderen gulden en verdwijnt. Het is de beurt van meneer Basman. Twee sigaren, alstublieft, van zes centen het stuk. Niet te licht en niet te zwaar. Zoodat middensoort. Die lijkt me goed, als het dekblad iets donkerder was. Ja, die zijn uitstekend en het is toch schande, zooals de eene mensch den ander poogt te bedriegen. Maar gelukkig had u het in de gaten. Het kan geen kwaad, denkt hij. als hy deze opmerking maakt. Zooiets wekt vertrouwen. Ja, by mij lukt zooiets niet, lacht de sigarenwin kelier wat valsch. Oók al valsch. Als ik de menschen maar aanzie, zegt hy, dan weet ik wat voor vleesch ik in den kuip heb. En hier hebt u de sigaren, zegt de mensóhenkenner. Meneer Basman wil doen, wat ieder fatsoeniyk mensch doet, zijn schuld betalen. Hy zoekt in zyn vestzak den gulden. Wel, hij moet verstrooid geweest zijn, in zyn vestzak zit de gulden niet. In zijn broekzak? Neen. Twaalf centen, dringt de menschenkenner. Meneer Basman verbleekt. Hy gaat begrypen. De valsch-pyper is er vandoor. Met den valschen gulden, dien hij wel ergens kwyt raakt. Twaalf centen.... Ja. ja, meneer Basman, grijpt zyn portemonnaie al. Er zit precies één gulden in. Met de allerlaaste hoop laat hy dien rinkelend op de toonbank vallen. Dat klinkt anders, dat is een echte, lachte de win kelier. Hij lachte de laatste hoop van meneer Basman stuk. TON RUYGROK. ZONDAG 3 JULI 1932. NED. HERV. GE3IEEENTE t©: Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Eikema. Doop. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van de Poel. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Julianadorp, geen dienst. Egmond a. d. Hoef voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Veenhuizen, geen dienst. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Callantsoog. geen dienst. Petten, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Westerland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dyk. Oude Niedorp. geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Warmenhuizen, nam. 8 uur, openbare samenki V.C.J.B. Spreker: Ds. Selijn. Onderw. „Parsifal". Hoogwoud, voorm. 10% uur, Ds, Rijkx. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onden De Reus Wanhoop. Noordscharwoude voorm. 10% uur, Ds. Van Baaien.ff] DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Ve« Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds, Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10% uur. Ds. ter Linden, van sterdam. Maandcollecte. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „De Vrede", nam. 2 uur (o. Uf| de heer R. Schuil van Noordscharwoude. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsog. nam. 3 uur, de heer J. Sevensma. v. A'daa Julianadorp. nam. 8 uur, de heer Brasser v.-Den Helde. L A N G E N D IJl ZUID6CHA RWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van dbF| Schoolfeestcommissie met belangstellende ouders iu leerlingen der o.l. school w;es de voorzitter er op. Ai'. in deze maand volgens het reglement een vergaderitf moet worden gehouden, ten einde de voorbereide^ maatregelen te nemen voor de mogeiykheid van te houden van het jaarlyksch schoolfeest Door druüi werkzaamheden is het wel wat laat geworden, doch u: het reglement is voldaan. Na allen welkom te hefcte geheen, las de secrearis de notulen der vorige bij» komst welke ongewyzlgd werden vastgesteld. Daarna werd het reglement voorgelezen, waarbij d«' den heer J. Schoenmaker de wenscheiykheid werd b pleit met het oog op te verwachten mindere finandeëj bijdragen, niet meer aan het feest te laten deeli die kinderen, welke met April de school hebben verial Besloten werd echter, dit voorloopig niet te verandi maar te wachten, tct werkelijk de noodzakelijkheid' van gebleken is. Wel zal vastgehouden worden aan bepaalde, datzijdiein den loop van het jaar naar andere school zyn overgegaan, waar ook een feest wordt gehouden, niet meer mogen deelnemen. Aan de orde kwam daarna het verkiezen van eest tal commissieleden, wegens aftreden, welke Wt te> kiesbaar waren behalve de heeren J. Schoenmaker J. du Burck. Deze laatste deelde echter mee. meer in aanmerking te willen komen en zijn plaats tel schikbaar te stellen voor anderen. Herkozen werd de heer J. Schoenmaker en gel de heeren G. Koeman, Jb. Heneweer en C. de RuitttJ Jnz., die allen hun benoeming aannemen. De heer J. Schoenmaker deed daarna ais pei meester rekening en verantwoording. Er bleek uit. de ontvangsten f 318.62 en de uitgaven f 285.96 haddet' bedragen, zoodat er een voordeelig saldo was van f 32.65.1 Nagezien door de heeren D. Berkhout en H. J. Erkampr werd by monde van den laatste verklaard, dat alles Hl orde werd bevonden. Besloten werd de volgende week bUeen te komen cCj het schoolfeest nader te regelen, nadat door de ledeaj hy de ingezetenen zal zijn rondgegaan om gelden in li zamelen. Nog werd aan de orde gesteld het verkiezen van ets nieuwen voorzitter wegens bedanken van den heer J. du Burck. Na 2 vrije stemmingen, verkregen de heer?: J. Renaud. hoofd der school, en H. J. Erkamp. ieter evenveel stemmen, waarna bij loting de heer Rensol verkozen werd verklaard. Daar hy niet aanwezig vn .(de heer R. komt nooit op de vergaderingen en verleert ook zijn medewerking niet aan het schoolfeest) gingen j een tweetal bestuursleden hem aan zijn woning bezoe-j ken met de vraag of hy de benoeming aannam. Hij M» echter zoo beleefd, aldus de heer D. de Geus. bij zijn tf- rugkomst, „de benoeming niet te aanvaarden". De h«r| Erkamp werd nu benoemd verklaard, die zich dit Ik] welgevallen. De voorzitter feliciteerde de vergadering met deal keuze en was er van overtuigd, dat heteen uitmuntend»] was. Wat de heer Erkamp doet, doet hij goed. Bij de rondvraag brachten de heeren J. Kostelijk enH de Geus hartelijke woorden van dank aan den scheid» ff denvoorzitter, den heer J. Du Burck. aan wien bcr schoolfeest veel te danken heeft. Tevens werd hem dsat gebracht voor dc aangename en prettige wijze, waaroj de schoolfeestvergaderingen steeds zyn gehouden: noollj is ook maar eenige wanklank vernomen. Zy hooi dat hy nog steeds ln het schoolfeest en zijn verj gen belang zou blyven stellen. De heer Du Burck dankte voor die vrieuo:';ike «o»ï den en herinnerde er aan dat hy 26 jaar, van I" ft bt£ der oprichting af, lid van de commissie is geweest, wai'1 van talrijke jaren voorzitter. Met het grootste genoeg»» denkt hy aan die jaren terug en hij gaf de verzekertol ^Jat hij het schoolfeest niet zal vergeten, maar dat h<! ook nu na zijn scheiden zijn volle belangstelling zal 1"^ ben. Toch is aan dit scheiden ook voor hem verbond»: bet par'ir r'est ud peu mourlr. j Ten slotte bracht hy nog woorden van dank aan M4 Vos van Zon, die het onderwijs gaat vferlaten en den heer Joh. I: du Burck, die als leeraar naar Zierilta» vertrok. HOOG \V OüJ Door Burgemeester en Wethouders dezer geniep te is aan den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nel® land, vergunning verleend tot, het plaatsen van e wegwijzer op gemeentegrond tegenover den weg na Veenhuizen en zullen zij eenvoudige richtingaanfff zers naar Alkmaar plaatsen bij de Pade en aan® T.angereis. Voorwaar een heele verbetering voor«P verkeer. B A ff S N G E f? H 0 g Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen ter secretarie. Poli

Schager Courant | 1932 | | pagina 6