SchagerCourant BETEEKENT KWALITEIT I Hierop letten! Vierde Blad. VERSTOORDE INBRAAK. Brabantsche brieven. DE VOER LEI TE RUSTEN Door het dak gevallen. Wraakneming van een professor. Ernstig spoorwegongeluk in 0hi o. Zü ct. per half pondsTfiakje Zaterdag 2 Juli 1932. 75ste Jaargang. No. 9099 Doeltreffende alarminrichting in een Rotterdamsche fabriek. Door een loeiende sirene werden de inbrekers verjaagd. In den nacht van Woensdag op Donderdag, om streeks 2 uur, hoorde een w-?.ker van den Gecontroleer- irlen Particulieren Nachtveiligheidsdienst te Rotter dam, toen hij op den 's-Gravendijkwal liep, plotseling geloei van een sirene. Aanvankelijk dacht hij, dat de ibrandweer uitrukte, maar het geluid verplaatste zich niet. Toen hij ging kijken, merkte hij, dat het lawaai afkomstig was van een sirene, welke is j.angebracht jin het bovenlicht van een van de benedenvensters van een pand aan den 's-Gravendijkwal, in welk beneden huis het kantoor van het Algemeen Ziekenfonds Rot terdam is gevestigd. De waker, die begreep met een alarminrichting te doen te hebben, ging terstond de politie waarschuwen. Op het lawaai kwamen echter al agenten toesnellen en er werd een onderzoek in gesteld. Toen bleek, dat in het kantoor was ingebroken; de dieven hadden echter nolens volens de alarminrich ting in werking gesteld en waren op de vlucht gesla gen. Het bovenhuis van het pand staat leeg. In verband met. een uitbreiding van het kantoor van het A.Z.Z.R. wordt dit bovenhuis bij het kantoor getrokken. Reeds is een verbindingsdeur tusschen de portalen achter de buitendeuren gemaakt. De timmerlieden zijn in het nand nog aan het werk. De dieven hebben kans gezien, ongemerkt in het bovenhuis te komen, waar zij zich tot het invallen van den nacht hebben schuil gehouden. Daarna heb ben zij de nieuwe verbindingstleur geforceerd, waar na zij, met behulp van het gereedschap van de tim merlieden, de lessenaars in het kantoor hebben open gebroken. De brandkast, waarin een vrij aanzienlijk bedrag aan geld staat, is in een muurkast gebouwd. De deur van deze kast is van een alarminrichting voorzien. Toen de dieven op zoek naar de brandkast, deze kastdeur forceerden, waarbij zij ook van hun eigen gereedschap gebruik hebben gemaakt, ging de sirene loeien. Daarvan zijn zij zóó geschrokken, dat zij hals over kop zijn gevlucht, met achterlating van hun gereedschap. Uit hét kantoor wordt niets vermist. ULVENHOUT, 28 Juni 1932. Menier, Laank gelejen ben ik 'a op visite gerust in n gek kenhuis. Een van ons ge- buren. die me altii versleten hadden veur 'nen heel ver- 6taandigen tiep, w'adden 'r dan ok op 'n onbewaakt oogenblik 'n kepleet en se- lied raadslid van gemokt zat daar in, en toen ben 'k m'nen edelachtbaren karn- meraad (relaties is maar al les!) 's op gaan zoeken. Omda 'k heelegaar van buiten kwam, bekaanst vier uren haard deurstaampen op de fiets, hier en daar 's aanleggen meegerekend mocht ik m zien van d'n dokter, zooveul as den dres seur van die inrichting, maar „heur 's ier Dré", zee-t-ie: ge mot dan persies sjuust doen, as ik oew zeg!" „Da kunde van me gedaan krijgen, dokter", beloofde- n-ik: „as ik maar niet achterste-veuren op m'n handen naar binnen hoef te gaan, dan kunde verders heelegaar op me rekenen, maar hoe is t mee d'n Peer gesteld?" D'n dokter schudde triestig z'nen kop, tikte teugen z'n veurhoofd en zee: „stapel." „Kan ie nog beter worren?" Toen trok d'n dokter z'n schouwers zóów kollesaal op da z'n handen mee in hogte gongen en beweerde toen diepzinnig niks. Ik zee toen ok niks en toen me op die manier, steuvig rookende. 'n gezellig zwijgend bomke hadden opgezet, hij zette z'n oogen wijd open en schudde zn hoofd; ik kneep m'n oogen half toe en knikte, waarop hij z'n hand opliohte en slapkes op z'nen knie liet vallen en ik, om ok weer wa te „zeggen", m'nen voet oplichte en zochtjes op d'n vloer trapte, afijn, na da „onderhoud" wist ik genogt en 'k zee, toen 'k tot zeuvenenzeuventig was gekomen op d'n tik van de klok: „hier is 'n lucifer asteblieft, ge zij-d-uitgegaan dokter." f Maar toen ie ging sjoege gaf, hij zat de figuurkes van t tafelkleed mee z'n oogen over te teekenen, schraapte- ik 't stekske aan, hiew 't vlammeke bij z'nen baard en toen ie schrok zee Ut: „ge zij-d-uit!" Toen gong ie mee z'nen baard wat achteruit, knikte, keek over m'nen schouwer Kielometers ver in de toe komstige onendigheid, zoowda 'k ok 's omkeek en m'nen vingers verbraandde. En net docht ik zoow: dieën uiensCh prakkizeert z'n Onaangenaam avontuur van drie Bossche marktkooplieden. Slapende door de voorruit. Donderdagmorgen om zes uur heeft op den Bosch- dijk te Eindhoven in de buurt, van het Rijkskrank zinnigengesticht een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Uit de richting Best kwam in flinke vaart aange reden de luxe auto van een ingezetene van Den Bosch, welke auto volgeladen was met marktartike- len en die op weg was naar een markt in Limhurg. De marktkoopman G. J. de G., 29 jaar. chauffeerde, naast hem zat de 25-jarige G. W. v. d. H. en ach terin bij de zeep de 31-jarige I. S., alle drie uit Den Bosch afkomstig. Plotseling hoorden de bewoners van den Bosch- dijk een geweldigen slag en toen men naar buiten snelde vond men den auto zwaar beschadigd tegen een boom en voorts de drie genoemde personen, die allen tamelijk zwaar gewond naast den auto lagen. De bestuurder vertelde, dat zijn beide compagnons al eenigen tijd vóór liet ongeluk gebeurde in slaap waren gevallen. Hij zelf was een 50-tal meters voor dc plaats van het ongeluk eveneens plotseling door den slaap overmand en vond zichzelf een moment later naast den auto op den grond terug, nadat hij blijk baar in den slaap zijn stuur was- kwijt geraakt, te gen een boom opgereden en al slapende door de voor ruit gevlogen en langs den weg terecht gekomen was in de gelukkig droge sloot. Het ergst was er aan toe v. d. H., die eVeneens in zijn slaap door de voorruit is geslingerd. Hij bekwam lievige wonden aan hoofd en borst. Dc bestuurder liep vleeschwonden op aan hoofd en handen, terwijl S. verschillende ribben heeft gekneusd en verdere kleine, verwondingen opliep. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, werden de drie slachtoffers naar het R.K. Binnengast huis vervoerd, vanwaar /.ij ia den loop van den dag op hun verzoek per ziekenwagen naar den Bosch zouden worden overgebracht. De auto is opgetakeld en naar Let politiebureau vervoerd. Doodclijk ongeluk te Heerlen. Donderdagmiddag te ongeveer twee uur is de 17- jarige II. Mager uit Rumpc van een in aanbouw zijn de loods bij de Nationale Houthandel te Heerlen, ge vallen. Hij was op slag dood. Even te voren was de zink werker Boos eveneens van het dak gevallen. Deze werd echter bij zijn val gestuit. Met inwendige kneu zingen is hij naar-het St. Joscphsziekenhuis overge bracht. Omtrent de toedracht van dit noodlottige ongeval wordt nader gemeld: De 50-jarige B. en de 18-jarige H.M. liepen over het dak van een magazijn, welk dak bedekt was met asbest-cementplaten. B. viel het eerst door het dak eigen gek over z'n gekken, toen *r 'nen broeder binnen kwam, mee 'nen groot en bos sleutels, zeggende: „u hebt gebeld, menier d'n dokter." „Welneeë", aantwoordde-n-lk maar, waant lk docht zoo, d'n aandere gift toch geen asem: „welneeë, wij zitten Ier 'n bietje gezellig te boomen, broeder", toen d'n dokter zee: „ja, ik heb gebeld, laat hier meneer", da was ikke, „even bij nummer achtentachtig, 't Kan wel alleen, maar blijft achter de deur, broeder." „Dokter," zee ik: „veul bedaankt. 't onderhoud was me hogst aangenaam", en toen liet ik m'n segaar vallen, omspres! Ik bukte onder 't tafelkleed, zóó da'k m'n si- garenèndje achter me hiew en zocht naar de... bel! Maar nieveraans 't bel te zien. 't Begon me toch wezenlijk 'n bietje op m'n zemelen te werken. D'n broeder vond m'n endje, zee: „hier is 't al", zoowda 'k veur m'n fatsoen wel onder de tafel uit moest komen en gong toen mee me d'n gang op. „Zeg broeder", vroeg ik: „nie veur 't een of aander, maare... wat is da veur 'n aarigheidje mee die bel?" „Aarigheidje?" vroeg le: „hoezoow?" „Heur 's ier." zee ik: „nouw motte me nie beduvelen. Gij zij toch binnengekomen omdat d'n dokter zoow ge- zeed gebeld had. ee?" „Ja." zee-t-ie en liep weer deur. Maar 'k pakte 'm bij z'nen jas en zee: „da zijn smoesjes!" „Hoezoow", zee-t-ie weer. „Hoezoow? Wel, d'n dokter hee nie gebeld. Waant ik was er zeivers bij en hij hee niks aanders gedaan, as z'n sigaar uit laten gaan; da's één! En in heel de kamer, ok nie onder de tafel, is van 'n bel zieda te bespeuren, da's twee! En nouw gij!" En mee 'n stalen gezicht zee-t-ie toen: „die bel zit aan d'n tafelpoot. De dokter belt mee z'nen Jtnie", en toen... Affijn, ik gong 'm maar achterna, liep as 'n hondje mee, dan veur, dan achter 'm, waant 'k moest deur ver- soheien gangen, die telkens afgesloten wieren onder veul lawijt van z'n sleutelbos. Zoow 't loopt, zoow loop 't. docht ik op 'n mement, maar dieën bos sleutels houw ik in de gaten. Zoolaank as die sleutels in m'n nabijheid blijven, koom ik 'r hier nog wel uit en 'k begos te snakken naar d'n grooten steenweg mee de uitspanningskes, die 'k al afgefietst had en die 'k bij leven en welzijn weer trug zouw gaan. Eindelijk waren me bij 't apartement van d'n Peer, naar 't scheen, waant de broeder bleef staan en veur le de deur openmokte, lusterde-n-ie. „Me zijn er", zee ik: „ik heur 'm praten". Toen heurde- n-ik 'm zeggen: „dus menieren, da veurstel is aange nomen", en pats! daar sloeg ie mee 'n ding op tafel, of ie d'n kop van Jut onderhaanden had. „Me zullen wachten tot ie de vergadering hee geslo ten", flusterde d'n broeder. Toen stelde d'n Peer 't volgende punt van d'n agenda aan de orde, zee-t-ie en begon-ie weer te spietsen. „Menieren," zee-t-ie, zoowda ze 't in 't heele gekken huis konden heuren: „menieren, 't volgende punt betreft de pomp op de markt. Da dink mot weg. Wij zijn ier veur d'n veuruitgaank, dus daar mot 'n benzine-pómp veur in de plak komen! Maar as hoofd van 't Laand hier. mot ik ieveraans aan denken. Benzine is braand- baar; zoow is 't net water en zoow, als t'er 'nen boeren- knuppel z'n pijp aanstikt, slaan de vlammen er uit; nie uit dieën knuppel, waant dan redevoerde-n-ik er nie doch hij slaagde er nog in zich aan een koord vast te grijpen; op ongeveer vier meter hoven den grond viel B. evenwel met het gevolg, dat hi' een armfrac- tuur opliep. Dr. G. verleende dadelijk hulp; juist was hij bezig B. te verbinden of op ongeveer twintig me ter van de plaats, waar deze gevallen was, viel de 18-jarige H. M. eveneens door het dak van een hoog te van ongeveer vier meter. De ongelukkige kwam er minder goed af en overleed onmiddellijk na zijn val. Hij was met zijn hoofd op den betonnen vloer terecht gekomen en de toegeschoten geneesheer en andere arbeiders konden geen bijstand meer verlee nen. De platen schijnen ten gevolge van de droogte minder sterk te zijn geworden en konden het gewicht van de mannen niet dragen. Een nauwgezet onder zoek wordt ingesteld. Revol.e r.a .slip op den rector-magnificus van de Weensche Universiteit. Door een anderen proiessor. Bij de onthulling van een gedenkteeken op het Cen trale Kerkhof te Weeuen heeft professor Schneider, van de universiteit aldaar, op den rector-magnificus prof. Abel, die de onthullingsrede hield, plotseling een schot gelost, onder den uitroep: „Nu zullen wc eindelijk afrekenen". Het eerste schot miste en Schnei-" der werd door burgemeester Seitz, die naast hem stond, overmand, toen li voor de tweede maal aan legde. Hij is gearresteerd, maar schijnt in een aan val van krankzinnigheid gehandeld te hebben. Prof. Othenio Abel, die nas tot rector-magnificus is gekozen, is niet gelukkig in de eerste dagen van zijn rectoraat. Zooals r en weet hebben de nationaal-so- cialistische studenten dadelijk zijn aftreden geëischt, omdat hij een jood is, er. nu volgt deze aanslag. Prof. Abel is een man van 57 jaar en een beroemd palaeontoloog. Vooral op het gebied der palaeobiolo- gie heeft hij zich g.-ooten naam verworven. Hij heeft o.a. deelgenomen aan opgravingen in Nebraska en onderzoekingen in Zuid-Afrika. Geen berouw over zijn daad. Nader wordt gemeld: Prof. Schneider, die een revolveraanslag gepleegd heeft op den vroegeren dir cteur van de Weensche universiteit prof. Abel. verklaarde bij zijn verhoor, dat hij geen berouw gevoelde en dat Let hem speet, dat de kogel zijn doel gemijt had. Hij heeft prof. Abel willen vermoorden, aangezien deze zijn benoeming voor een der beide eewonc professoraten der zoologie had verhinderd. Tijdens het verhoor haalde prof. prof. Schneider een manuscript te voorschijn, dat be stond uit drie vel machineschrift, waa.op hij zijn rechtvaardiging schriftelijk vóór het plegen van den daad had neergelegd. DE CHOLERA IN CHINA. 600 doodeu te Kanton. Te Kanton zijn ln den loop van deze week zes honderd personen aan cholera overleden. De epidemie grijpt nog steeds verder om zich heen. over, knuppels genogt, wa zeg ik? Knuppels genogt? Veul te veul knuppels zijn er en daarom mot die pomp weg. Da wil zeggen, menieren, dat er 'n pomp mot komen, maar da's 't zelfste! En omdat die pomp in d'n braand kan geraken, mot onze braandweer op de markt komen te hulzen. De plannen veur de gebouwen zijn gerled. Gebouwen? Paleizen! Ze zijn nog grooter as de markt, maar da's nie erg. Dan zetten me 't Raadhuis maar 'n bietje achteruit, Alleen, en daar wijs ik de heeren seerjeus en ernstig op, alleen motten me zurgen, dat 't raadhuis in ons eigen gemeente blijft! Da's gemakkelijk en 'n goeie ouwe gewoonte. Aangenomen? Dan sluit ik de vergadering en nouw d'r uit! Allemaal. En gauw. of ik gooi oew m'nen hamer naar oew karsepan. Gedag!" „Nouw kunde naar binnen gaan. zee d'n broeder: „maar doe nouw persies wat ie gère hee. Sprikt 'ra ok nie teugen en doe maar net of ge zelf ok gek zijt." „Da's nie moeilijk meer," zee ik: „waant 't schilt nie veul meer, geleuf ik." Toen 'k binnenkwam zat d'n Peer te schrijven mee 'nen lepel op groote vellen papier, die er nie waren. „Ga zitten," zee-t-ie, zonder op te kijken: ,,'k mot effe die stukken onderteekenen" en mee z'nen lepel zette-n-ie haandteekeningen zoow groot as de tafel. Daarna, streek ie de rommel van tafel, keek op en zee: „ik heb jouw méér gezien, geleuf ik." „Ik geleuf 't ok. Peer," zei ik: „hoe mokt 't hier?" „Ze zijn ie allemaal stapel gek," zee-t-ie: „maar 'k houw er steuvig de haand aan. Gij zijt zeker ok nie heelemaal kiplekker?" vroeg ie en tikte teugen z'n veurhoofd, da nat was van zweet. „Nouw", zee ik, „ik geleuf da'k al aardig opschiet. Peer." „Zoow mag ik 't heuren", knikte-n-ie en ineens vroeg ie: „hoe is 't mee Trui?" „Gin verstaand genogt", zee ik: „om ok stapel mesjokken te worren!" „Broerd voor oew," zuchte-n-ie. „Ja", zee ik: ,,'n klein bietje gekker zouw veur mijn heel wa makkelijker zijn, Peer!" „Zoow is 't altij", gaf ie me gelijk:... ,,'t is in de wea- reld gek verdeeld! Hoe ga-g-et mee de gemeente, nouw ik weg ben." „Z'n gangeske". „Zoow gaauw as ik ier de zaak op orde en regeld em," beloofde-n-ie„kom ik trug. Mee'n vliegmachien en dan zulde 's 'nen aap zien vlooien, Dré!" „Ben 'k bang veur,' zee ik. „Nooit bang zijn.' viel Peer uit: „was Moezelinie bang? Napoleon6 Julius Cesar? D'n Hertog van Al- va? Jan Beukels? Waren die mannen bang? Jan van Schaffelèèr, die van d'n toren in de locht sprong, onder de woorden: „dan liever de locht in". Pater Bonnefacl- us? Waren die mannen bang? Ozoow! En, daar mote nie verders over praten, da mot geheim blijven, maar al die mannen, die windel ik om m'nen kleine pink, maar da mag ginmensch weten." „Afgesproken," zee ik. „Zweren," zee-t-ie. „Ik zweer," zee ik: „in m'nen nek, aan die steenpust." Tot dusver ha'k 'm in alles z'nen zin gegeven en toen, toen pakte-n-ie z'nen stoel en wouw me de harsens in slaan. Da gong me wa te ver, om 'm ok daarin ter wille ZIJ KON HAAR HAAR NIET KAMMEN. Verlamd door rhenmatiek. „Twee jaar lang leed ik aan rheumatick en ver leden jaar om dezen 'id werd ik 10 weken bedlege rig Mijn handen en armen waren het ergst aange tast. Ik kon er niets mee doen. Ik kon mij niet was- schen of mijn haar kammen: dat moest allemaal voor mij gedaan worden. In 't begin van dit'jaar be gon ik met eiken morgen Kruschen Salts te nemen en het doet mij genoegen te kunnen zeggen, dat ik nu weer heel goed ben en in staat mijn huishouding te doen, terwijl ik in het slechtste weer uitga zonder dat het mij schaadt." Mevr. P. K. Rheumatiek wordt veroorzaakt door een teveel aan urinezuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen hebben het vermogen, urinezuur op te los sen, zoodat het dan gemakkelijk uit het lichaam kan worden verwijderd. Andere bestanddeelen in Kruschen helpen de natuur dit opgeloste urinezuur door de ingewanden en nieren te verwijderen. Weer andere ingrediënten voorkomen het gisten van liet voedsel in de ingewanden en voorkomen daarbij niet alleen de vorming van urinezuur, doch ook van an dere onzuiverheden die het bloed vergiftigen en den weg vrij maken voor verscheidene znekten. Kruschen Salla is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) OP STRAAT VERMOORD. Weer een politieke moord te Sofia. V.D. verneemt uit Sofia: Donderdagmiddag is opnieuw een politieke moord gepleegd in een der straten van Sofia. Op liet plein tusschen het Nationale Theater en het ministerie van Oorlog werd de leeraar Christoif door den Ma cedoniër Tauischoff doodgeschoten. De moordenaar werd gearresteerd. Bij het verhoor verklaarde hij den leeraar per atiuis te hebben doodgeschoten. Hij had wel opdracht den Macedonischen afgevaardigde Marmeff, een voormalig lid van het Macedonische nationale comité en vroeger bekend revolutionnair, dood te schieten. Men vei.noedt dat het hier opnieuw een aa slag der Protogcroff-groep tegen de legale Macedonische beweging gericht betreft, evenals kor telings het geval is geweest bij den moord op den Macedonischen leider Michailoff. Tot nu toe acht doodeu. V.D. verneemt uit New York: Uit Hamilton wordt gemeld, dat in de omgeving van Trentin (Ohio) een personentrein in botsing is gekomen met een goederentrein. Tot nu toe zijn acht dooden en talrijke gewonden geborgen. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let hij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. te zijn en net wilde-n-ik weggaan, toen d'n broeder veur d'n dag kwam, waarop d'n Peer gaauw in hoekske kroop, mee z'nen rug naar ons toe. Amioo, toen 'k eindelijk weer buiten sting. toen hè'k 'a over m'n hoofd gevreven en m'n vingers bewo gen. om te zien of ik nouw wezenlijk wel goed wakker was. En op d'n trugweg, over d'n zonnigen weg. was t' net eender, of er 'nen grooten vierkaanten schaduw veur m'n fiets uitgong. Twintig keei*en wel hè'k in m'n oogen gevreven, maar da zwarte ding bleef er. En dazelfde zwarte ding kwam me giesteravond veur m'n oogen, daarom da'k oew da-d-allemaal ge schreven eb, toen 'k de kraant zat te lezen. Weer vreef ik over m'nen kop en in m'n oogen en wéér keek ik in m'n handen en bewoog m'n vingers en toen Trui vroeg ,mee 'nen tik van d'ren krommen wijsvinger teugen d'r veurhoofd: „zij-de-nie heelegaar kiplekker?" toen doch ik: oppassen Dré, houwt oew roer recht, waant 't is weer zoow. Ik had in 't gekkenhuis van de weareld gekeken, amico! Gelezen van de verbroederingfiesten in Aantwerpen waar ze nouw, mee 'nen zwaren kater en 'ner. bebloe- den doek om d'ren kop, nog 'n bietje na-fuiven in 't ziekenhuis of in d'n amigo. Ik had gelezen van enkele menschen, die veur d'r huishouwen, vrouw en kinders aan 't werk waren ge gaan en deur d'r kammeraden bekaanst as negers ge lyncht waren, ok al uit 'n gevoel van 'n soortement broederschap. Gelezen van d'n Koning van Siam, da kleine manne ke mee die dikke lippen en da tevrejen gezichtje, da gin vlieg kwaad zouw doen, en die vandaag even weg moest gaan, vanweuge de revolutie en d'n aanderen dag weer feestelijk ingehaald wier as koning. Op z'n volgende portretjes in de kraanten zal ie nouw nog wel veul verwonderlijker de weareld inkijken, dan dat ie al dee op de bekende prentjes. Ondertusschen zee 'r 'nen soortement van Vast Diejas in België deur m'nen radioow, dat 't giesteren in Berlijn 'nen broerden dag was gewiest veur Duitsch- laand, waant daar hadden 'n honderd, man gevochten. Terwijl ie sjuust had verteld da ze bij hum in de stad de verbroederingsfeesten hadden gevierd en da-de-half Antwerpen in 't ziekenhuis lag en de aandere' helft in 't kot zat. Maar toen 'k kort daarop 'n geschreven stuk las van LI. Sjors. over Genève. toen... Afijn, toen zag ik ineens d'n Peer weef zitten schrij ven mee z'nen lepel en toen kwam die vierkaante zwar» te vlek weer veur m'n oogen zitten en toen vroeg Trui dan of ik min-of-meer mesjokken was... Misschient hee zij gelijk! Misschient had d'n Peer ok gelijk. Misschient zijde gij en ik stapelgek, terwijl me, wat sjuust 'n „bewijs" daarveur is, denken da me bij ons volle verstaand zijn. Maar, misschien, misschient zijn we nie gek, samen! Misschient... en dan... zooveel te erger, maar nie veur ons! Maar nou schei ik er af, waant 't begint me te wieme ien in m'nen kop! Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. BB.33-C

Schager Courant | 1932 | | pagina 13