VERKEERSONGEVALLEN. Uit onze Omgeving. Marktberichten. Fa. Gebr. ROTGANS ALKMAAR Exploitatietekort Neutraal Ziekenhuis. Vrijdagmiddag werd te Alkmaar een vergadering ge houden van de Commissie, samengesteld uit de gemeen ten. en vereenigingen, welke bijdragen in het exploita tie-tekort van het Centraal Neutraal Ziekenhuis met vertegenwoordigers dier gemeenten en vereenigingen. Er waren 18 gemeenten en 8 vereenigingen vertegen woordigd. De voorzitter, mr. D. Breebaart, burgemees ter van Callantsoog, leidde de vergadering en wees er op, dat de Commissie in den tijd, sedert haar laatste vergadering, niet heeft stilgezeten. De secretaris, de heer P. Kikkert, las de notulen voor, welke ongewijzigd werden vastgesteld. Ingekomen waren mededeelingen uit verschillende plaatsen, dat daar vereenigingen waren opgericht, wel ker leden in het exploitatie-tekort bijdragen, zooals dat door het Bestuur van het Centraal Ziekenhuis is vastgesteld. Verkozen werden 2 leden in de Commissie, ten eerste wegens vertrek van den heer P. Kikkert naar een niet- belanghebbende gemeente en ten tweede in de vaca- ture-ZilingerMolenaar om dezelfde reden. Gekozen werd als vertegenwoordiger der gemeenten de heer Kos ter, burgemeester van Winkel, en voor de vereenigin gen de heer Keuris ie Anna Paulowna. De heer Koster werd tevens als secretaris-penningmeester aangewezen. Beiden namen de benoeming aan. Verder werd verslag uitgebracht van het onderhoud van de Commissie met het gemeentebestuur van Alk- maai* inzake het gezamenlijk oprichten en bekostigen van barakken voor lijders of vermoedelijke lijders aan besmettelijke ziekten in verband met de uitvoering van de Besmettelijke-Ziektewet 1928. De vergadering ging accoord met het ingenomen standpunt der Commissie, dat gemeenten, die bijdragen in het exploitatie-tekort, niet verplicht zijn te voldoen san het verzoek van Alk maar om een bijdrage te verleenen voor het bouwen en inrichten van barakken. Instemming werd betuigd met het door de Commis sie ingenomen standpunt, waarbij accoord werd gegaan met het voornemen van de gemeente Alkmaar tot ge lijkheid der tarieven voor patiënten uit subsidieerende en niet-subsidieerende gemeenten, mede in verband met het bestaan en de positie der bijdragende vereenigingen Nog had een bespreking plaats van de door de ge meente Alkmaar vastgestelde berekening der bijdragen over het jaar 1931 in het exploitatie-tekort van het Centraal Ziekenhuis, waaruit bleek, dat het tekort f 60.351 had bedragen, alzoo minder dan het geraamde ad f 65000. Het verschil voor de bijdragende gemeenten was alzoo gering, waarom het niet noodig werd geoor deeld, een bepaalde houding voor te schrijven. Nadat nog eenige hartelijke afscheidswoorden werden gericht aan het adres van den scheidenden secretaris- penningmeester, den heer Kikkert, de commissie van uit de vergadering dank was gebracht voor de betoon de activiteit, en de voorzitter gehuldigd voor de lei ding der vergadering, werd deze met de gewone plicht plegingen gesloten. K 0E GR A S JULIANADORP. Concert van „Kunstzin Het aloude spreekwoord, dat na regen weer zonne schijn komt, werd ook gistere». Vrijdag, weer bewaar heid. Regende het ?s middags soms vrij overvloedig, later tegen den avond werd het weer droog en scheen de zon. Met den regen was ook de grootste warmte verdwenen, en al is het nu juist geen behoef te. dat den muzikanten het zweet van het gezicht afdruipt, gisteravond was het voor hen en voor het luisterend publiek vrij frischjes in het Loopuytpark. En niettegenstaande dat, was er toch nog vrij wat publiek aanwezig, om naar dit openlucht- oncert te luisteren. Vol goeden moed werd met het afwerken van het programma begonnen en werden afgewisseld door een korte pauze, achtereenvolgens een zevental nummers 'ten beste gegeven. Reeds bij den aanvang viel het ons cp, dat het corps musici niet in getalsterkte is achteruitgegaan, en het is dus vanzelfsprekend dat die meerdere bezetting ook tot zijn recht kwam bij het ten gehoore gebrachte, waarover ieder die het wen meent met „Kunstzin^, tevreden kon en zal ge weest zijn. W 1 E R 1 N G E N Zondag a.s. geeft de Gymnastiekvereniging „Wie- ringen" een openlucht-uitvoering op het Succes-terrein. De muziekvereniging „Harmonie" verleent hare mede werking. Na afloop der uitvoering wordt een balavond gehouden in café „Concordia" van den heer Jb. Bruul. Landelijke Rijvereeniging „Wieringen", a.s. Zondag geen rijles. Voetbal voor Zondag. M.L.D. 1Succes 2. Terrein Ankerpark. Den Helder, voor het Schager Beker-Tour- nooi. Aanvang half drie. Succes 3 speelt tegen M.L.D. 2 in den Helder een vriendschappelijken wedstrijd. Terrein Ankerpark. Aan vang 2 uur. DEN OEVER. Gesloten tijd voor visschen met ansjovisnet en2. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid van 29 Juni 1932, is met afwijking in zoover van het voorgeschrevene in art. 8, eerste lid, let ter A. van het Waddenzee-visscherij-reglement, bepaald, dat de gesloten tijd voor het visschen met het staand ansjovisnet, de ansjovisfuik, het ansjovissleepnet en den wonderkuil in 1932 zal ingaan op 15 Juli inplaats van op 1 Juli. LANGEND IJ K ANNA PAULOWNA Duivensport. Voor de wedvlucht vanaf Chateauroux (afst. 712 K. M.) waren 40 duiven van de vereeniging „Altijd Ver der" in concours. Zij werden om 6 u. 20 losgelaten. 21 arriveerden denzelfden dag. De eerste duif werd om 5 u. 26 m. 50 sec. geconstateerd, de laatste prijswinnaar om 6 u. 12 m. 31 sec. Prijzen werden behaald door Gebr, Van Steljn 1, 2 en 5; W. Blaauboer 3; Jb. Cornellssen 4 en 9; N. Splgt 6; G. de Boe 7 en 8; R. Geerings 10. Zaterdagmiddag 2 Juli van 56 uur Inkorven van jonge duiven voor Dordrecht en Woensdag 9 Juli van 89 uur voor oude duiven voor Llmoges. ALGEMEEN PROGRAMMA. SCHAGER-BEKERTOURNOOL C.S.V.Schagen, C. Hoek. M.L.D.Succes 2, Breebaart NA-COMPETITIE. Al km. BoysSchoorl. D.T.S.—Bergen. Hollandia aAnd ijk a. FINALE NEDERLANDSCHE VOETBALBEKER. P.S.V.—D.F.C., terrein Willem H, Tilburg. E IERVEILING SCHAGEN. 30 Juni. Aangevoerd: 125000 kipeieren: 55—57 Kg. f 2.30—2.70, 58-60 Kg. f 2.50—2.80, 61—63 Kg. f 2.70—3.10, 64—67 Kg. f 2.9O-13.30, ongewogen wit f 2.302.90, bruin f 2.60 3.40, 2400 eendeieren f 22.10, 15 kalkoeneieren f 5.60. IIOORN, 30 Juni. Aangevoerd 33 stapels, wegende 31483 Kg.: 11 st kl. fabriekskaas f 23, 17 st. kl. boerenkaas f 23, 5 st. kl. boeren comm. kaas f 24. Handel matig. WARMENHUIZEN. 30 Juni. Aangevoerd: 74900 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 2.40—5.40. drielingen f 1.50—3.50, grove f 2.40—2.90, kleine f 1.60. EIERVEILING DEN HELDER. 30 Juni. Aanvoer: 19735 kipeieren: 52—54 Kg. f 2.40. 55—57 Kg. f 2.40—2.80. 58—60 Kg. f 2.50—3, 61—63 Kg. f 3—3.10, 64—67 Kg. f 3.30 453 eendeieren f 1.50—2. DEN HELDER. 30 Juni. Afgeslagen Gem. Vischhal' tongen f 0.300.15, kleine tongen 73 cent. tarbot f 5.504 per stuk, sohol I f 6.40 5. II f 31.55. scharren f 2.751.95, pietermannen f 11 per kist; versche haring f 4.50, geep f 2.851.40 per tal, ansjovis per Kg. 5 cent. BROEK OP LANGENDLJK, 1 Juli. Aangevoerd: 450000 Kg. aardappelen: bl. eigenb. f 4.50, ,-eohotsche muizen f 2.106.10, drielingen f 1.503.40, '12000 bos wortelen f 6.209.80. 1500 stuks bloemkool f 3.60—6.40, 1500 Kg. roode kool f 6.20—9.80, 5200 Kg. to maten A f 21—24.90, B f 17.50—21.10, C f 22.30, CC f 15.10. NOORDSCHARWOUDE. 1 Juli. Aangevoerd: 170600 Kg. aardappelen: groote schot sche muizen f 2.402.80, schotsche muizen f 24.10, drielingen f 1.602.50, 30 Kg. tuinboonen f 10.20, 10 Kg. peulen f 24, 225 Kg. zilvernep f 89. MEDEMBLIK 1 Juli. Schotsche muizen f 1.301.60, kleine muizen f 0.80 —0.95 per 50 Kg. ALKMAAR. 1 Juli. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 75 stapels, wegende 166000 Kg. kaas, waarvan de prij zen als volgt: fabriekskaas: 46 stapels kleine f 22.50 4 stapels commissie f 22; boerenkaas: 53 stapels kleine f 23.50, 12 stapels commissie f 25, alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 1 Juli. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 142 H.L.'s aangevoerd, als: 18 H.L. tarwe f 4—5; 53 HL. gerst chev. f 5.50—6.25. 25 H.L. haver f 7—7.75, 35 HL. boonen, w.o. bruine boonen f 512, citroenboonen f 13, duiveboonen f 510, en witte boonen f 5; 2 HL», blauw- maanzaad f 27.50, 3 H.L. diversen; 6 H.L. erwten, w.o. groene erwten (groote) f 12, en grauwe erwten f 8, alles per 100 Kg. Handel goed. AMSTERDAM. 1 Juli. Zeeuwsche bonten f 0.300.50, id. blauwen f 0.300.50, per H.L., Andijker muizen f 45, id. kleine muizen f 3 4; Langedijker muizen f 45, per 100 Kg., Anna Pau lowna zand roodstar f 0.901, Texelsche roode f 0.901, per H.L., Westl. muizen f 56. id. ronde f 55.20, per 100 Kg., Friesche roodstar f 1.501.60 per HL. ALKMAAR. 1 Juli. Aardappelen f 2.904.90 per 100 Kg., aardbeien per slof f 0.33—0.90, andijvie f 1—3.10, bloemkool I f 4—8.50. II f 23.50, kropsla f 0.507.50. komkommers f 27.50, meloenen f 5275 per 100 stuks, asperges f 2437, ra barber f 47, selderie f 2.804.80, wortelen i 3.507 per 100 bos, doperwten f 811, druiven f 43, pruimen f 8 15, snijboonen f 2127, dubbele spercieboonen f 2327, tuinboonen f 2—3 per 100 pond, postelein 1035 ct. spi nazie 2571 ct. per bak. WARMENHUIZEN. 1 Juli. Aangevoerd: 46100 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 1.804.70, grove f 1.902.40, drielingen f 1.80—2.70, 50 Kg. zilvernep f 15.90. DEN HELDER, 1 Juli 1932. Afgeslagen Gem. Vischhal: ongen f 0.200.10, idem kleine f 0.040.02, tarbot f 5.50, alles per stuk; schol I f 64.45, idem II f 31, scharren f 2.752.10, alles per kist. Door haring- en geepvisschers: Versche haring f 4.50—3, geep f 2.40—1.20, per tal. Ansjovis t 0.05 per K.G. NOORDSCHARWOUDE. Vrijdag 1 Juli was het 1214 jaar geleden, dat de heer K. G. Reinders, als secretaris der gemeente Noordschar- woude benoemd werd. Veel festiviteiten hadden er niet plaats wegens de minder gunstige tijdsomstandigheden. Op de secretarie was toch te bespetifëen dat er iets bijzonders aan de hand was, daar er van den burgemees ter en van den volontair ieder een bloemstuk aanwezig was. Verder werd dit heugelijk feit thuis in intiemen kring gevierd. ZIJPE SCHAGEKBRUG. De voetbalclub alhier speelde Donderdagavond j.1. een "wedstrijd tegen een combinatie uit S.R.C. uit Schagen, welke wedstrijd door S.R.C. werd gewonnen met 3—2. 'T ZAND Voor zoover thans bekend zal a.s. Zondag op het Geel Rood-terrein een voetbalwedstrijd worden gehouden tusschen Geel Rooi I en Alcmaria Victrix n. Dat deze. wedstrijd veel bezoekers zal trekken lijdt geen twijfel. Voor het 2e en 3e elftal van G. R. staat tot heden nog niets op het programma. De Bergensche vergiftigingszaak. Den 22sten September a.s, behandeling in hooger beroep. De Bergensche vergiftigingszaak zal den 22sten September a.s. in hooger beroep voor het Gerechts hof te Amsterdam worden behandeld. De ziekte van het slachtoffer van deze vergiftiging was oorzaak dat de behandeling werd uitgesteld. Deze is thans herstellende en zal op 22 September als getuige ge hoord worden. Zooals bekend, had de Rechtbank te Alkmaar de beide verdachten ieder tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. ONTPLOFFING IN EEN PHARMACEUTISCHE FABRIEK TE AMSTERDAM. Het personeel gillend de straat opgebold. De Centraal Bioscoop van Blokker van. Langendijk heeft haar tent opgeslagen op het terrein achter café de Wit en zal a.s. Zaterdag- en Zondagavond een voor stelling gegeven. WINKEL Spoedeischende openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op Heden-Zaterdag 2 Juli 1932, namiddags 8 uur (n.t.) precies. Aangenda: Benoeming gemeente-geneesheer. In de Pharmaceutische Groothandel Beulingstraat 2-4 te Amsterdam, heeft Donderdagmiddag half zes onge veer een ontploffing plaats gehad van aetherdampen. Bij het overgieten van deze vluchtige vloeisel schijnt een vonk gekomen te zijn van een defecte lamp. De ontstel tenis was zeer groot. Gillend liep het personeel de straat op, zelfs is iemand uit het venster gesprongen. De brandweer is met groot materiaal op de melding van deze ontploffing naar de Beulingstraat gegaan. Ge lukkig was de toestandminder erg dan zich aanvanke lijk liet aanzien. Met een straal kon het begin van brand worden gebluscht. De schade is niet groot AUTO TE WATER. B\j het passeeren zijn stuur kwijt geraakt. Nabij de Wittelterbrug te Smilde had Donderdagmid dag een auto-ongevalplaats. De rijwielfabrikant Van Werven uit Meppel moest ter plaatse met zijn auto een hooiwagen passeeren, maar geraakte het beheer over zijn stuur kwijt. Het gevolg was, dat hij over de rails vloog en in de Drentsche Hoofdvaart terecht kwam. Omwonenden, die het ongeluk hadden zien gebeuren, snelden ijlings naderbij en mochten er in «lagen den heer van W. op het droge te brengen. De auto is later uit de vaart gehaald. VROUW OVERREDEN. In bewust«loozen toestand naar h©t zieken huis gebracht. Donderdagavond omstreeks half negen is de 37-jarige mej. Gerritsen uit Tegelen, die per flets door het via duct te Venlo reed, door een luxe-auto van den heer de V. uit Leiden en bestuurd door een Deensche dame, aangereden, waarbij de vrouw onder den auto kwam. Met meerdere schaafwonden en inwendige kneuzingen werd het slachtoffer in bewusteloozen toestand onder den auto uitgehaald en naar het ziekenhuis overge bracht. Er bestaat geen direct levensgevaar. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Vallende fietser door een auto overreden. Op de Eibergschen weg te Haaksbergen vond Don derdagavond een ernstig ongeval plaats. Ter rechter zijde van den weg reed op de fiets de landbouwer G. Wolfyrink, terwijl voor hem. eveneens een wielrijder reed. Plotseling kwam het voorwiel van W. in aanra king met het achterwiel van den voorrijder, waardoor de landbouwer W. kwam te vallen. Op dat moment passeerde juist een vrachtauto, met het noodlottig ge volg, dat W. onder de auto kwam. Zeer ernstig gewond werd het slachtoffer opgenomen en na voorloopig ver bonden te zijn naar het ziekenhuis te Enschede over gebracht. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ ECHT. Donderdagavond omstreeks zeven uur vond te Echt op het kruispunt Rijksweg een ernstig motorongeluk plaats. De 22-jarlge heer Rombouts uit Maastricht reed uit de richting Roermond komende op het kruispunt tegen een vrachtauto aan, welke van de Duitsche grens kwam. De botsing was zeer hevig. De jongeman bleef ernstig gewond op den weg liggen. Naderhand werd het slachtoffer naar bet ziekenhuis te Sittard over gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Boterverkoopers en Crisiszuivelwet. Wat rij wel en wat zij nlefc mogen doen. De Crisis Zuivelcentrale heeft het volgende vastge steld ten aanzien van den boterverkoop en détail, aldus lezen we in het „Handelsblad". Voor winkeliers, die wèl boter produceeren fb.v. melkslijters, die tevens een winkel houden) geldt, dat alle door hen afgeleverde boter van een merk moet zijn voorzien, .ook dus als het betreft de aflevering in hoe veelheden van 1 K.G. of minder. Laatstbedoeld voor schrift houdt dus in, dat b.v. melkslijters, die den uit sluitenden verkoop van gemerkte boter te bezwaarlijk vinden, moeten afzien van het verkamen van z.g. over al elk. Z.g. ompakkers, die hun boter ontvangen in vaten van b.v. 50 of 25 K.G., om dezê om te pakken in kleinere hoeveelheden, doch grooter dan 1 K.G., zullen hiermede niet mogen voortgaan. Wèl echter is het hun geoorloofd om boter, welke in pakjes van 1 K.G. of minder is omgepakt, te verhandelen in kisten, welke zeker aan tallen dezer pakjes inhouden. Voor grootere melkinrichtingen, die boterproducent zijn en b.v. in eenige filialen tevens boter verkoopen, geldt, dat in verkoopplaatsen welke deel uitmaken van een pand, waarin tevens boter bereic1 wordt, evenmin boter op eenigerlei wijze ongemerkt mag worden ver kocht, doch dat de verkoop van ongemerkte boter wel geoorloofd is in de filialen, die met de bereidingsplaats niet anders dan langs den openbaren weg in verbinding staan. Belasting van voorraden margarine. Een heffing ter hoogte van het prijsverschil van 9 Joli. Naar gemeld wordt, ligt het in de bedoeling van de regeering, om voorraden margarine, welke op 10 Juli a.s. aanwezig zijn, te belasten met een heffing, ongeveer gelijkstaande met het prijsverschil tusschen de „oude" en de „nieuwe" (dus vermengde) margarine. Hiervan wordt uitgezonderd margarine by winke liers en voor eigen gebruik, het normale gebruik van één week niet te boven gaande. Na 9 Juli mag geen margarine zonder merk of gelel- debiljet worden vervoerd. Aan winkeliers zal worden toegestaan de restanten „oude" margarine nog tot 16 Juli aan hun klanten te verkoopen. DE BANKBILJETTENDRUKKERIJ VAN ENSCHE. DE EN ZN. WORDT VOORLOOPIG GESLOTEN. Tengevolge van de sterk verminderde vraag naar bankpapier hier te lande en in onze koloniën, ziet de firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem zich genoodzaakt, haar geheele hankbiljettendrukkerij voorloopig voor drie maanden te sluiten. In verband hiermede is aan zeventig leden van het personeel voorloopig voor bovengenoemden tijd ontslag aan gezegd. BEZUINIGINGEN AAN DEFENSIE. Op wachtgeld stelling van ambtenaren. De minister van defensie heeft aan de burgerlijke ambtenaren van zijn departement een circulaire ge richt, waarin wordt meegedeeld, dat op het totaal der salarissen moet worden bezuinigd, en dat in ver band daarmede een regeling is vastgesteld van de volgorde van de categorieën, die in aanmerking ko men, om op wachtgeld te worden gesteld. In de eerste plaats komen voor deze op wachtgeld stelling in aanmerking zij, die daartoe den wensch te kennen geven. SMOKKELAARSDRAMA Aan de Poolsch-Litausche grens. Aon de Poolsoh-Litausohe grens ontstemd een waar gevecht tusschen een bende smokkelaars en grensbe ambten. De smokkelaars probeerden om met vier booten van de Poolsche zijde naar de Litausche zijde over te steken. De smokkelaars werden echter ontdekt, eerst door Litausche en daarna door Poolsche douane-beamb ten, die op de smokkelaars eenige schoten losten. Twee smokkelaars werden gedood en een derde zwaar gewond. De Litausche douane heeft de vier booten met smok kelwaar in beslag genomen. Barometerstand op Zaterdagmorgen 9 uur: 75S m.M. Vooruitzichten: Waarschijnlijk goed weer. Temperatuur: 62 gr. is 12 gr. C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa-, Gevaert-, Lumière-, Seliofilms, 6 X 9, 60 cent. Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent. Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnkinrichting. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN GROOTE ZWENDELAFFAIRE ONTDEKT In vervalschte buitenlandsche aan deden. In Nederland 100 van deze papieren in beslag genomen. Drie bende-leden gearresteerd. De Centrale Recherche te Rotterdam is eenigen tijd geleden op het spoor gekomen van con uitgebreide zwendel-affaire in vervalschte buitenlandsche aandeelen. Het onderzoek, dat zij heeft ingesteld, heeft reeds ge leid tot de arrestatie van drie Schiedammers, die in deze zaak betrokken zijn. Honderd vervalschte aandeelen, die men in on3 land trachtte te verkoopen, zijn in beslag genomen. Het complot heeft echter vertakkingen in het buitenland en daar schijnen verschillende valsche effecten in omloop te zyn. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld, om deze papieren te achterhalen en de uitgevers op het spoor te komen. Een goede slag. In begin van Juni, zoo lezen we in de „Msb.", kwam het de Centrale Recherche ter oore, dat er in ons land pogingen werden aangewend om vervalschte aandeelen van een groote buitenlandsche onderneming wier naam de politie om geen ongerustheid te verwekken geheim houdt te plaatsen. De aanbiedingen geschied den niet op de beurs, doch ondershands. De papieren waren echter vrij slecht nagemaakt, met het gevolg, dat niemand er te Rotterdam in liep en de politie op de hoogte van een ander gesteld werd. Het onderzoek leidde al vrij spoedig tot de arrestatie Van 3 SchlfdnmmM-, d.n io Ju.i6n, cs., uroei, den 53-jarigen F. J. H. S. en den 36-jarigen H. G. R. De gebroeders S. zijn oude bekenden van de politie Zij hebben verschillende min of meer verdachte zaken ge dreven, tijdens den oorlog gesmokkeld in saccharlne en alcohol en het laatst dat zij van zich deden hooren was bij de geruchtmakende zaak va nde Express-bank, welke zaak indertijd voor de Rotterdamsche rechtbank behandeld is. Dit drietal had getracht om honderd aandeelen, die in Nederlandsch geld een waarde van f 19.000 vertegen woordigden, op de markt te brenger.. Deze vervalschte effecten konden gelukkig alle in beslag worden geno men. Zij waren gedrukt bij een drukker, die zeer waar schijnlijk niet begrepen heeft, met wat voor een zaak hij zich inliet Tegen dezen man is vooralsnog ook geen vervolging ingesteld. De drie Schiedammers zijn voor den Officie»* van Ju stitie geleid en bevinden zich momenteel in het Huis van Bewaring, in afwachting van wat het nadere on derzoek zal opleveren. Het bleek al spoedig, dat de zwendel niet tot ons land beperkt was, maar dat er^ook in het buitenland, ver moedelijk speciaal in België, verschillende valsche aan deelen In omloop waren gebracht De Centrale Recherche te Rotterdam stelde zich in verbinding met haar buitenlandsche collega s en ge zamenlijk werd het onderzoek energiek aangepakt Waar hier slechts aandeelen van één onderneming ver- valscht waren, bleek dat in het buitenland aandeelen van verschillende bekende buitenlandsche ondernemin gen op bedriegeiyke wyze gecopieerd waren en wel op heel wat betere wyze dan dat in ons land het geval was geweest. Het gevolg daarvan is dan ook geweest dat in het buitenland verschillende van deze ver valschte papieren verkocht zyn. Ook daar werd de handel ondershands gedreven. Hoewel reeds enkele valsche effecten in het buiten land opgespoord en in beslag genomen zijn moeten er nog verschillende in omloop zijn. De politie doet haar uiterste best om deze papleren te achterhalen. De hoofddader voortvluchtig, In het buitenland zyn evenals hier reeds enkele ar restaties verricht Den leider van het complot, een buitenlander, wiens naam aan de politie bekend is, heeft men nog niet we ten aan te houden. Hy is voortvluohtig. Geen reden tot ongerustheid. De politie heeft uitdrukkelijk verzocht om er op te wijzen dat er niet de minste reden tot ongerustheid be staat. Zooals gezegd is de poging om de valsche papie ren in ons land uit te geven in de kiem gesmoord en is er niemand gedupeerd. De draden van het complot in het buitenland zijn eveneens in handen van de politie en men hoopt de nog in omloop rijnde vervalschte ef fecten spoedig te achterhalen. Het onderzoek wordt inmiddels nog met kracht voort gezet LUCHTVAART Duitsch vliegtuig neergestort. Twee zwaar gewonden. Y.D. verneemt uit Gelsenltirchen: Donderdag tegen 20 uur is het vliegtuig D. 1921 van de vliegvereeniging Essen hoven het vliegveld Gel- senkirchen-Rothausen in de nabijheid van den Schwarzbach bij het nemen van een linkschen bocht van een hoogte van 70 tot 80 M. neergestort. Het vliegtuig werd volkomen vernield. De beide inzitten den werden zwaar gewond.

Schager Courant | 1932 | | pagina 16