in Lausanne. Heeft II een Bril noodig? Beslissende Nieuw voorstel aan Duitschland. De wet op de Winkelsluiting HET JONGSTE PROCES IN RUSLAND. FELLE FABRIEKSBRAND TE ALKMAAR. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. In het hooi gestikt. W. C. VAN GEELEN. BRAND IN DE AMSTEL- BROUWERIJ TE AMSTERDAM. Ontploffing in een stoomwasscherij. Gevraagd of het in principe bereid is S mil Hard mark voor Europa's wederopbouw te betalen. Zal Duitschland weigeren? Er begint, teekening te komen in de besprekingen te Lausanne. Hoewel er over het bedrag der door Duitschland in eenigen vorm te verrichten betalin gen nog heel wat gemarchandeerd kan worden, gaat het, nu toch voornamelijk om den vorm, waarin de betalingen gedaan rullen worden. In principe zijn Frankrijk en Engeland geneigd, van de herstelbetalingen afstand te doen, doch vra gen van Duitschland een financieele prestatie in den vorm van een storting in een gemeenschappelijk herstelfonds ten behoeve van financieel nodolijden- ■de landen. Hai voorsteL Reuter meldde gister uit Lausanne: De crediteur-mogendheden hebben te middernacht besloten de Duitsche delegatie een nieuw voorstel te doen. Over den inhoud is officieel nog niets bekend ge maakt, doch aan Fransche journalisten zijn eenige bizonderheden medegedeeld. In dit nieuwe voorstel, dat in Fransche kringen defintief wordt genoemd, is niet langer sprake van „herstelbetalingen". Van Duitschland wordt gevraagd mede te deelen of het bereid is op een later vast te stellen tijdstip een bedrag te betalen van 5 milliard mark voor den we deropbouw van Europa. Het antwoord der Duitsche delegatie wordt heden morgen tijdens de zitting van de herstelcommissie verwacht; Van Duitsche zijde werd gisteravond medegedeeld, dat Von Papen niet voornemens is een nieuw Duitsch voorstel in te dienen, Onderhandelingen Von Papen MacDonald mislukt. Sluiting conferentie op 4 of 5 Juli ver wacht. Een laatste Reuter-telegram meldde gistermiddag: De heden gehouden bespreking van Von Papen met MacDonald zou, naar van Duitsche zijde verluidt, geen resultaat hebben opgeleverd. Beide staatslieden constateerden, dat zij voor het oogenblik geen uitweg uit de moeilijkheden weten. De onderhandelingen zijn dus opnieuw in ©en im passe gekomen. - NevilJe Chamberlain arriveert heden per vliegtuig. Men venvacht, dat. de conferentie op 4 of 5 Juli zal worden gesloten, onverschillig of men al of niet tot overeenstemming komt. Het voorstel der geallieerden aan Duitsch land. De waarschijnlijke inhoud. LAUSANNE, 1 Juli (V.D.): f Het door de crediteur-staten gemeenschappelijk uit gewerkte plan is hedenavond nog niet officieel aan cie Duitsche delegatie ter hand gesteld. Officieus is de inhoud echter in groote trekken reeds bekend gewor den. Tijdens interne beraadslagingen der Duitsche dele gatie zijn de mededeelingen over het gemeenschap pelijke plan der crediteur-staten diepgaand bespro ken. Een definitieve stellingneming zal van Duitsche zijde eerst geschieden, wanneer de Zaterdag vernach te officieele bekendmaking zal volgen, en vooral, wan neer de door Duitschland gevorderde mededeeling over het bedrag der betaling zal zijn gedaan. Omtrent den inhoud van het, plan zijn voorloopig nog slechts gegevens van Fransche. en Engeische bron hek-end, die echter geenszins als volledig kunnen wor den beschouwd en die derhalve hier onder voorbe houd worden vermeld. Volgens deze mededeelingen bevat het plan der cre diteur-staten het volgende: Het voorstel der crediteur-staten aan Duitschland zal de Duitsche delegatie in den vorm van een groote verklaring worden gedaan, die door de conferentie- mogendheden als besluit van de conferentie van Lau sanne zal worden aangenomen. De verklaring bevat, allereerst 8 punten, dio bij de groote redevoering van MacDonald op de officieele zitting van Donderdag werden opgesteld en waarover, volgens de. verklarin gen van MacDonald reeds volledige overeenstemming heerscht. Het voorstel bevat dan vervolgens de volgende re geling van het herstelvraagstuk. De Duitsche regee ring deponeert bij de B.I.B. te Bazel ten gunste van de crediteur-mogendheden Rijksspoorwegpapieren tot een bedrag, dat definitief eerst Zaterdag door de crediteur-staten zal worden vastgesteld. Voor een duur van 3 tot 5 jaar treedt een volledig moratorium voor Duitschland in. Na afloop van dezen termijn zullen de rijksspoorwegpapieren in den handel wor den gebracht, echter slechts onder voorwaarde, dat de koers -van de Youngleening een bepaalde hoogte bereikt heeft. De geallieerde crediteurstaten verplich ten zich met alle middelen te streven bij de Ame- rikaansche regeering naar een schrapping der in ternationale schulden. Ingeval de Amerikaansche regeering de schrapping afwijst worden 3/4 der Duit sche rijksspoorwegpapieren door de geallieerde cre diteurstaten aan de V. S. gegeven als afbetaling der schulden. Het overblijvende 1/4 wordt gestort in de gemeenschappelijke kas voor den wederopbouw van Europa echter ten gunste van Frankrijk. In geval de V.S. ingaan op een schrapping der schulden wor den de 3/4 weer aan de Duitsche regeering terugge geven. In dit geval zou de Duitsche regeering dus nog slechts 1/4 moeten betalen van het oorspronkelijk vastgestelde bedrag aan rijksspoorwegobligaties. Dit voorstel bevat dus een minimum- en een maxi mumgrens voor de slotbetaling aan de geallieerde mogendheden. Als totaalbedrag wordt hedenavond in Engelsche en Fransche kringen een bedrag ge noemd van 4 tot 6 milliard. Verder zou de Duitsche regeering verplicht wor den rentebetaling en amortisatie van de Dawes- en Youngleening voort te zetten en verder in 10 jaar- lijksche termijnen van 117 millioen. de door het Hoo- vermoratorium uitgestelde som te delgen. Voor de door de geallieerde mogendheden geëischte verbinding der intergeallieerde schulden en de her stelregeling is een „elastische" formule gevonden, die eerst Zaterdag definitief zal worden vastgelegd. Ten slotte wordt van Fransche en Engelsche zijde nog medegedeeld, dat op het oogenblik nog bespre kingen plaats vinden over het definitieve vastleggen van dit plan, waarover in groote trekken in de zitting van Vrijdag overeenstemming is bereikt. Duitsche kabinetszitting in Frelburg in Breisgau? uit rseruju Naar de „Lokalanzeiger"1 meldt, zal het rijkskabi net Zondagmorgen waarschijnlijk bijeenkomen in Freiburg in Breisgau, teneinde daar te beraadslagen over het voorstel der geallieerden. ONDER EEU AUTO. Gisteravond fietste de 12-jarige G. de L. in den Mo lenweg. Deze jonge vriend lette echter meer op voet ballende jongens da nop een naderende automobiel van den heer M, uit de richting Schagen. Een aanrijding vermocht de chauffeur dan ook niet te voorkomen en de jongen kwam in het gras terecht. De chauffeur, wien geen schuld treft, is onmiddellijk om een dokter gegaan en spoedig verscheen dan ook Dr. Naninga ter plaatse, die den knaap, die aan het hoofd verwond was, verbond en met zijn auto naar de ouderlijke woning vervoerde. Zoo is dan dit ongeluk, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben, nog goed af- geloopen. GESLAAGD. De heer ,T. Wester alhier is geslaagd voor het eind examen Rijkszuivelschool te Bolsward. KANTONGERECHT SCHAGEN. Uitspraak van den Kantonrechter in de zaakBontes. Donderdagmorgen heeft de Kantonrechter schrifte lijk uitspraak gedaan in de zaak—Bontes, de visch- salon op de Laagzijde, terzake overtreding van de wet op de Winkelsluiting. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij Zondag avond, den ISden Mei„in inrichting geopend had, hetgeen bij de nieuwe Winkelsluitingswet verboden zou zijn. De Kantonrechter legde Donderdagmorgen in deze principieele zaak een boete op van f5.of 5 dagen hechtenis. Zooals bekend, had Mr. Buiskool vrijspraak bepleit op grond van art. 3 der wet, waarbij is toegestaan, dat op bedoeld tijdstip visch mag worden verkocht, indien het ter plaatse wordt opgegeten. Het zou hier dus niet in hoofdzaak t n winkel betreffen. De kantonrechter overwoog echter bij zijn vonnis, dat het er niet toe deed of het een winkel of geen winkel was. maar dat het in ieder geval een gebouw was, waaruit visch werd verkocht en afgeleverd. Naar wij vernemen is tegen het vonnis appèl aan- ge teek end. B O E R D E R IJ.. CONTINGENTEERING INVOER VAN BOTER. Verlengd tot 31 December. De Staatscourant van Donderdagavond bevat een Koninklijk besluit, waarbij de contingenteei-ing van den invoer van boter verlengd wordt tot 31 December a.s. Speculaties op groote schaal. De goed georganiseerde „Goem-Gort"-bende. In verband met de veroordeeling dezer dagen te Moskou van 23 Russen van wie vijf de doodstraf kregen wegens benadeeling van den staat schrijft de Rus sische correspondent van het „Handelsblad": In het najaar van 1931 werden te Moskou eenige „Goem-Gori" winkels opgericht, aan het hoofd waarvan personen werden geplaatst, die de plaatsvervangende directeur van „Goem-Gort", Tswetkow, beweerde per soonlijk goed te kennen. Twee dezer leiders, Krjoetsjkow en Pankratow, begonnen onmiddellijk na het aanvaarden van hun betrekking de hun toevertrouwde goederen en gelden te stelen. Daar zij echter begrepen, dat zij met hun tweeën, zelfs met hulp van Tswetkow, niet lang de diefstallen geheim zouden kunnen houden, besloten zij de administratie van de overige vier „Goem-Gort" win kels bij hun „operaties" te betrekken, hetgeen hun zon der veel moeite gelukt is. De goed-georganiseerde ben de ging als volgt te werk: Bijna alle goederen, welke de magazijnen ontvingen, en vooral de „soherpdeficiet-wa- ren", (dit zijn waren die met verlies verkocht worden) waarnaar bijzonder veel vraag bestond, werden onmid dellijk na ontvangst aanzienlijk hooger geprijsd dan de officieele noteeringen toelieten. Aan den staat droeg de organisatie de officieele prijzen af, het overige werd on der de leden van de bende verdeeld, waarbij Tswetkow en de overige leiders een groot gedeelte van de winst kregen. Tegelijkertijd werd een gedeelte van de goede ren aan speculanten verkocht, die er hooge prijzen voor betaalden. De speculanten voelden zich in de „Goem- 'Gort" winkels als thuis. Terwijl op straat langen rijen mensehen stonden te wachten om schoenen, een paar el katoen, tricotgoederen e.d. te mogen koopen, namen .de speculanten groote hoeveelheden goederen en brach ten ze kalmpjes door de zijdeuren weg; die goederen werden daarna op de markt gebracht en daar tegen hooge prijzen verkocht. Welke afmetingen de „transacties" van de bende heb ben bereikt, kan men uit het feit opmaken, dat ln één winkel aan de speculanten 32000 M. van de meest-ge- vraagde stofsoorten waren verkocht. In het geheel heeft de bende in den loop van 5 maanden van haar werk zaamheid aan goederen en geld ruim 1 millioen roebel gestolen. Tijdens het onderzoek bleek, dat de bende zich o.a. aan de volgende wetsovertredingen schuldig had ge maakt: zij verkocht afval, beschadigde goederen e.d. (wat de Russen „brak" noemen) aan de klanten als goe de waar, terwijl de werkelijke goede waar naar de spe culanten ging; de boekhouding werd opzettelijk zoo ge houden, dat de controle niets verdachts kon vinden, en de administratie kreeg bij elk bezoek een pluimpje, daar alle winkels van de „Goem-Gort" door de bende be stuurd werden, klopten de boeken volkomen, hetgeen het onderzoek ten zeerste bemoeilijkte. Maar welk een warboel in die winkels heerschte, kan men uit het feit zien, dat de winkels fantastisch veel personeel hadden (de winkel no. 4 had een personeel van 30.000 personen), en toch konden zij het werk niet af, voor de winkels stonden op elk uur van den dag lange rijen menschen geduldig op hun beurt te wach ten. Die rijen waren zelfs voor de sovjet-toestanden on gehoord, hetgeen tenslotte een van de oorzaken was, dat de oyerheid argwaan begon te krijgen. De administratie van de winkels beschouwde het langzame helpen als een bijzonder geschikt middel voor haar doeleinden. Wanneer iemand een uur of 56 of nog langer gewacht had en tenslotte in den winkel werd binnengelaten, dan was hij doodmoe en bereid alles te nemen, wat hem geboden werd, en tegen den prijs dien de verkooper op gaf, zonder naar de officieele lijsten te kijken. In de boeken werden dan andere goederen genoteerd en in groote hoeveelheden. Óp deze wijze ontstonden veel „overschotten", die volgens de boeken reeds verkocht waren, maar die in werkelijkheid in de winkels lagen en aan de speculanten verkocht konden worden. Het proces tegen de „Goem-Gort" bende wordt door de sovjet-overheid uitgebuit om de publieke opinie, die verontwaardigd is over het nijpend gebrek aan de meest-noodzakelijke goederen, te kalmeeren en de ver ontwaardiging van de aovjet-o verheid af te leiden» De wasscherij van de firma S. Krom. Van de fabriek niet veel meer dan de muren over. Ontploffing van benzinetanks voorkomen. Men meldt ons uit Alkmaar: Gisteravond is alhier door onbekende oorzaak brand uitgebroken ln het groote gebouwencomplex van de wasscherü en ververij van de firma S. Krom, aan den Schermerweg. Om kwart over acht werd het vuur door omwonenden ontdekt, die terstond de brandweer waarschuwden. Toen deze om ongeveer half negen arriveerde woedde in het voorste gebouw reeds een ware vuurzee, welke door den sterken Z.-W. wind hevig werd aangewakkerd. De brand weer die met al het beschikbare materiaal ter plaatse was, vermocht hiertegen niets en concentreerde dan ook in hoofdzaak haar arbeid op het achterste gebouw, waar in de chemische reiniging was ondergebracht en waar op de bovenverdieping 750 en gelijkvloers 1500 L. ben zine waren opgeslagen. Door dit doortastend optreden is erger voorkomen. Wel brandde het geheele achterste gedeelte van het gebouwencomplex uit. doch de benzine-voorraad bleek geheel onaangetast gebleven te zijn. De machinist van de stoomwasscherij wist nog tijdig met veel moeite de stoomafvoerpijp naar het N.H. ka naal open te draaien, zoodat ook voor een explosie van den stoomketel niet gevreesd behoefte te worden. Dit verwekte bij het in groote getale aanwezige publiek een kleine paniek. Het voorste gedeelte van het gebouwencomplex, waar- In behalve de wasscherij ook het kantoor, de strijk-, droog- en pakafdeeling waren ondergebracht, brandde eveneens geheel uit. Te ongeveer 10 uur was het gevaar voor uitbreiding geweken en stond er van de fabrieksgebouwen niet veel meer over dan de muren. Ware de wind Z.O. geweest dan zou een groot ben zine- en petroleumdepot van de A.P.C. groot, gevaar geloopen hebben met onafzienbare gevolgen. De brandweer bleef nog langen tijd bezig met de nablusscbing. Een groot deel der gereed gekomen goederen was juist gisternamiddag naar de filialen gebracht, doch een minder groote voorraad is totaal verbrand. Vooral pensionhouders in Bergen en andere bad plaatsen in de nabijheid van Alkmaar zijn daardoor ge troffen. Naar wij vernemen, is de heer Krom zoowel tegen bedrijfsschade als tegen brand verzekerd. Door den brand zullen ongeveer 60 70 menschen werkloos worden. AAN BLOEDVERGIFTIGING OVERLEDEN. Uit Beek en Donk: De slager Fl. alhier liep dezer dagen een verwonding aan het been op. De wonde werd geinfecteerd met het gevolg, dat Fl. naar het R.K. Ziekenhuis te Helmond moest worden overgebracht. Gister i3 het slachtoffer aan de gevolgen overleden. Hij was 33 jaar oud en va der van 3 jeugdige kinderen. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND. BERGEN. Paard en wagen door den electrischen trein aangereden. De voerman wist zich te redden. Gisterenmiddag omstreeks zes uur heeft op een on- bewaakten landoverweg van de spoorlijn Leiden— Den Haag nabij „De Vink" een aanrijding plaats ge had. Een knecht van de gebroeders Lonk, fourage- bandelaar te Leiden had met zijn paard en wagen een vracht voer gebracht op een boerderij nabij den overweg gelegen. Op den terugweg had hij paard en wagen door het afgesloten land gelaten. Terwijl hij het hek sloot was het paard met den wagen de spoor baan opgereden. Toen de bestuurder zekere W. B. daar op den wagen wilde stappen, bemerkte hij plot seling een uit de richting Leiden komenden electri schen trein. Hij trachtte nog het paard weg te trek ken, doch de trein was inmiddels zoo dicht genaderd, dat een botsing onvermijdelijk was. Paard en wagen werden tientallen meters weggeslingerd. De wagen werd totaal versplinterd. Het paard liep 'n vleesch- wonde op van een halven meter groot. De bestuurder had zich tijdig in veiligheid weten te brengen. Droevig ongevaJ te Laren. Het 13-jarig zoontje van den heer D. te Laren is Don derdagavond in een schuur naast een paardenstal in het hooi gestikt. Vermoed wordt, dat de knaap door de warmte was bevangen en achterover in het hooi ia ge vallen. Nader wordt nog omtrent dit droevig ongeval gemeld: Toen 's avonds zijn vrendje kwam vragen of de jongen naar het kermisterrein meeging waar men bezig was de kramen etc. op te stellen voor de a.s. kermis, werd hem gezegd dat de jongen niet huis was en ver moedelijk reeds naar het terrein ter plaatse was. Nadat de vriend daar had rondgekeken en er niemand trof, is hij teruggekeerd. Hitrna is men in de hooischur gaan zoeken, waar men de vreesely'ke ontdekking deed. De beide beenen van den jongen zag men nog boven het hooi uitsteken. Dr. Labadie uit Laren heeft nog geruimen tijd kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. ERNSTIG ONGELUK TE GRAVE. Auto geslipt en op het rijwielpad terecht ge komen. Een fietser ernstig gewond. Uit Grave: Gister is een luxe auto, rijdende in de richting Den Eosch door de gladheid van den weg na een regenbui geslipt en op het rijwielpad terecht geko men. Daar reed juist de metselaar M, Ketels uit Kessel bij Oss op de fiets. Hij werd van achteren aangereden en zeer ernstig gewond. Men vreest voor zijn leven. De auto is in beslag genomen, Of Is Uw bril kapot? Dan even naar Gediplomeerd Gpticien V.V.O. LAGEZIJDE B 40. TEL. 26. SCHAGEN, want nergens vindt U grooter keuze. Monturen en Glazen uitsluitend de allerbeste kwali teit tegen lage prijzen, terwijl U alleen bij oiff» op reparaties kunt wachten. In den pekketel en pekschoorsteen. Geweldige rookwolken zetten een heel stadsdeel in donker. Duizenden Am sterdammers op de been, AMSTERDAM. 1 Juli. Inktzwarte en zware rook wolken zetten hedenavond ongeveer acht uur het oostelijk deel van de stad in het duister, terwijl ook in andere gedeelten de zware rookwolken de aan dacht trokken. Bij honderden trokken de nieuwsgie rigen in de richting van den zwaren rook. Spoedig wist men elkaar te vertellen dat de Amstelbrouwerij aan de Mauritskade in brand stond. Inderdaad sloe gen geweldige rookwolken boven het dak van het 43 meter hooge spoelgebouw uit en dook tusschen dunnen rook en rood schijnsel door. zoo nu en dan zelfs een lange roode vlammentong. De honderden, wellicht duizenden, die zich in den omtrek verzamel den, bleven den indruk houden, dat er een geweldi gen brand was 'uitgebroken, waarvan de vlammen zich een weg hadden gebaand naar het dak. Het liet zich van buiten af ernstig aanzien. Echter het was slechts de schoorsteen die op den pekketel staat en die inwendig brandde. Het was dus een schoorsteen brand, maareen hcele groote. Gevaar voor de gebouwen was er hoegenaamd niet. De pekketel. die in het groote gebouw gelijk- straatsch is gelegen en die dient om de vaten te pek ken, heeft een aantal kanalen om de pekdampen af te voeren naar een zeer grooten en zwaren schoor steen, die even boven het dak uitsteekt. Tegen de wanden van dezen schoorsteen zet zich langzamerhand een koek van pekdeelen. In een van bovengenoemde kanalen ontstond brand, die zich da delijk meedeelde aan den schoorsteen Door werk lieden van de fabriek zijn de kanalen onmiddellijk afgesloten, zoodat alleen dc schoorsteen van binnen brandde. De brandweer heeft door middel van schuim het vuur bestreden. Toch heeft, het nog onge veer een uur geduurd voordat het vuur in den schoorsteen was gebluscht. Naarmate hei. proces ver liep. veranderde de kleur van den rook. Van inkt zwart werd hij grijs om steeds lichter te worden, en tenslotte nog een witte rookpluim oprees. De brandweer had echter voor alle zekerheid ook in het vijf verdiepingen hooge gebouw maatregelen genomen, want de schoorsteen die door alle verdie pingen loopt, straalde groote hitte uit. Op de tweede verdieping geraakten daardoor een aantal kisten met bierflesschen in brand. Dit begin van brand werd dadelijk gedoofd. T-éfcen negen uur was alJes afgeloopen ert rtlKfen tic brand weerwagens successievelijk in. De politie had voor een groot gedeelte de Mau ritskade afgezet en het tramverkeer van lijn 3 stop gezet. Op het. afgezette gedeelte bewogen zich vele autori teiten, waaronder eenige gemeenteraadsleden. Gedeelte van den afbrleksschoorsteen door het dak gestort. Geen persoonlijke ongelukken. Vrijdagmiddag te ruim 1 uur heeft een ontploffing plaats gehad in de stoomwasscherij van de firma H. J. ten Oever, aan de Schaapsdrift te Arnhem In het ketelhuis is n.1. een rookgasontploffing ontstaan in het kanaal dat uit het ketelvuur naar den buiten schoorsteen gaat. Tengevolge hiervan is een gedeelte van de fabrieksschoorsteen, die niet zeer hoog is, naar beneden gestort en door het dak van het ge bouw gevallen. Dc muren zijn eenigszins ontzet, ter wijl vele ruiten werden vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, daar tijdens het schaftuur geen personeel in de fabriek aanwezig is. Ook is geen brand ontstaan. Het bedrijf ondervindt geen stagnatie, daar van be vriende zijde de fabriek voorzien wordt van den noodigen stoom. Het Rijksstoomwezen zal een onder zoek instellen naar den ketel. MAN DOODGESCHOTEN. Bij dp schietoefeningen van Venloscha militairen. Gistermorgen omstreeks 9 uur is op de Groote Helde, meldt de „Limb. Koerier", een persoon, wiens identifi- ceering nog niet gelukte, door een kogel in het hoofd getroffen. De man wandelde in de verboden zone, ter wijl de Venlosche militairen met hun schietoefeningen bezig waren. Geestelijke en geneeskundige hulp gingen terstond naar de plaats van het ongeluk. SPRINKHANENPLAAG IN TANGANJTKA. Koffie-oogsten bedreigd. Reuter seint uit Dar-es-salaam: In het Noorden van Tanganjika zijn groote zwermen sprinkhanen over een front van honderd mijl gesigna leerd, die ernstig de rijke koffie-oogsten bedreigen. De autoriteiten werken samen met de militairen tot het stuiten va nde naderende zwermen, doch volgens de jongste berichten is het niet mogelijk om, in weerwil van buitengewone krachtinspanning,- het gevaar afdoen de het hoofd te bieden. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Van het dek gegleden De 19-jarige schippersknecht A. Westenhever, wonen de aan boord van het sleepsohip „Peter" liggende in de Keileha/ven te Rotterdam, is Vrijdagavond op het dek uitgegleden en te water geraakt. Na een half uur dreggen werd hij opgehaald. De levensgeesten bleken toen echter reeds geweken te zijn.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6