SPORT VAN ZONDAG Schager Beker=Tournooi. De Nederlandsche kampioenschappen te Amsterdam. C.S.V. wint met 2—1 van Schagen. Minder goede prestaties der dames. Het enthousiasme der C.S.V.-ers wordt met een overwinning beloond. Techniek tegenover enthousiasme. De technische ploeg strijkt de vlag. Ook voor het Castricummer publiek heeft C.S.V. thans zijn volle kunnen getoond door 'n even eervolle als welverdiende overwinning op de Schagenaren Het is een zege geweest, die zeer veel moeite gekost heeft, want Schagen speelde technisch beter. Menigeen had misschien na het vorige succes een gemakkelijke en clatante zege verwacht voor Schagen, maar het ouder- wetsche verdedigen van C.S.V. heeft dat niet alleen weten te voorkomen, maar er tevens voor gezorgd, dat de geel-zwarte voorhoede er geen enkele maal na de eerste goal door konden komen. Des te fraaier, dat dit enthousiasme tenslotte met succes bekroond is. Er is geen twijfel mogelijk. Schagen speelde in technisch op zicht beter, maar tegen het pure enthousiasme ging dit ten volle te niet. De ploeg, die al zulke schoone ver richtingen op haar naam heeft staan, heeft dan ook wel aan haar reputatie beantwoord. De nog resteerende, zeer zware wedstrijden mogen stellig met vertrouwen worden tegemoet gezien. Eervolle zege. Wij schreven het in onze inleiding reeds: het is eer volle zege geweest op een technisch betei spelende te genpartij. Beschouwen wij de ontmoeting in haar ge heel, dan moet geconstateerd worden, dat het een goe de, maar geen bijzonder mooie een spannende, maar geen enerveerende wedstrijd is geweest. Van goed ge halte was bij vooral van Schagen's standpunt, omdat een zeer behoorlijk (technisch peil bereikt werd, maar om mooi genoemd te kunnen worden, had hei spel der Schagenaren met meer enthousiasme gespeeld moet ten worden, 't Lang onzeker blijven van den uitslag, heeft de spanning er vrijwel tot het eind toe ingehou den. Wel heeft Schagen al vrij gauw de leiding geno men, maar bij dat eene doelpunt bleef het en toen C.S. V. nog voor de rust, na missen van Rempt. gelijk maakte en kort daarop de leiding nam. was het reeds beslist. Zeker: ondanks het feit, dat redelijkerwijs, ge zien het spel van beide ploegen, iets anders dan een spannende partij zou worden. Een element van onze kerheid heeft de ontmoeting tot het eind aantrekkelijk gehouden. Tecliniek tegenover enthousiasme. Het was dus een wedstrijd van techniek tegenover enthousiasme evenals zoo vaak gebeurt. Door de enorme geestdrift hun tegenpartij in bedwang gehouden De geestdrift mag dan wel eens tot opportuniteitsvoet- bal geleid hebben, zij vormt toch maar steeds een machtig wapen om een technisch spelend elftal in be dwang te houden. Dit wapen is nu door C.S.V. gehanteerd eno.i. met succes. Zij hebben de juiste les geput dat techniek alleen geen resultaten kan opleveren. Thans, door hun ouderwetsche enthousiasme, heeft C.S.V. met haar met twee invallers verzwakte ploeg, het sterkere, beter spelende Schagen die feitelijk alles mee hadden, de Overwinning te ontnemen. Dat de techniek van Schagen in vooruitgaanden lijn 'duidelijk blijft volgen, verheugt ons, maar als één les getrokken moet worden uit de ontmoeting van .Zondag, dan is het wel deze, dat de Schagers tempo, geestdrift en 'n zekere mate van opportuniteitsvoetbal nimmer zullen kunnen ontberen. Wij zouden niet graag beweren, dat Schagen zich niet tot de laatste seconde geheel gegeven heeft, maar herhaaldelijk kregen wij na den zoo vlug genomen voorsprong, den indruk, dat aan een mooie pass, een zuiver samenspel de voorkeur gegeven werd boven het heilige willen, dat maar één doel voor oogen had moeten hebben: den voorsprong vergrooten. Dat niet meer doelpunten gemaakt zijn, mag toch maar voor 'n zeer gering gedeelte aan tekort aan geluk worden toegeschreven een schot van Watertor te gen de lat was pech maar veeleer aan te weinig snelheid, doortastendheid en schotvaardigheid op het beslissende moment. In Schagen lukte het. wat dat betreft, beter dat komt „nur einmal" voor, maar 't maken van doelpunten moet toch zeker méér hoofdzaak zijn dan thans veelal uit 't spel van Schagen opgemaakt zou kunnen worden. Een goede schutter miste Schagen Zondag. Ih het vuurpeleton misten we Lutjeharms. Zeer zeker mag Schagen een dergelijke schutter in eere houden. Er ging geen wedstrijd voorbij of hij maakte middellijk of onmiddellijk een goal. Verdedigend sterk spel. Deze wedstrijd zal vooral in de herinnering blijven door zijn sterk verdedigend spel. Hoe de Schagers met succes de C.S.V .-voorhoede geen schijn van kans gaven, memoreerden we reeds, maar ook de C.S.V.-verdedi- ging, die in samenwerking met de middenlinie kranig gespeeld heeft, komt een groote collectieve pluim toe, Aan de vorhoede van Schagen. hoe verdienstelijk die nu en dan ook in het veld opereerde, voor de goal. was iedere doortastendheid verdwenen. De rechtsbuiten W. Rus liep somwijlen maar niet eens naar den bal. Werd hem die afgenomen nu't Is welletjes en verdraaide er zijn hand niet om. Een en ander is voor een anderen speler, die z'n best doet, niet plezierig. Inmiddels mag niet gezegd worden, dat C.S.V. zich op afbrekend spel toelegde, integendeel, er was over alle linies een streven om het spel op te bouwen, een stre ven naar zuiver combinatiespel en goed doorgevoerd positiespel, en dat streven viel veel meer dan bij Scha gen op ie merken. Zoo schonk het geheele karakter van den strijd toch wel voldoening aan den objectieven C.S.V.-toeschouwer: 't was de strijd van de zwakkere, welke poogde het spel van den sterkere te breken. En dte sterkere wasSchagen. De wedstrijd. Dank zij de medewerking van het Ziekenhuis te Castricum, was alles in de puntjes. De omstandigheden waren niet ongunstig. Weliswaar deed de warmte z'n- invloed gelden, maar van invloed op het enthousiasme kan ze moeilijk geweest zijn. Het veld was wat droog waardoor het zeer zwaar te beloopen was. Wij liepen er gewoon eens over heen, maar het zweet parelde ons op het voorhoofd, toen we het geheel over gewandeld waren. Verder is alles daar in de puntjes verzorgd. De samenstelling der elftallen. C.S.V. heeft 2 invallers, zooook Schagen. De opstelling was nu: C.S.V. J. Mol Peijs V. Zon Grobbe de Jong Ulh J. Bakker Dijkhuizen Molenkamp Vogel Veen Scheidsrechter C. Hoek, Alkmaar. Buiskool Boontes Kakebeeke A. Watertor W. Rus J. Watertor R. Rus A. Plakman Vlottes K. Rempt Prins Schagen. In de eerste periode van den strijd was Schagen vol komen in de meerderheid, doordat zij beter speelde en dat nog wel met 10 spelers, daar W. Rus nog niet aan wezig was. Het samenspel vlotte uitstekend,, de bal werd laag gehouden en weldra kreeg Mol een schot van Kake beeke te verwerken. Toch waren ook toen de C.S.V.-aan- vallen niet van gevaar ontbloot, want toen de linker vleugel goed doorbrak en Rempt mist?, snorde een hard sohot van Veen maar net naast. Veel kans kreeg de voorhoede van C.S.V. verder niet en de geelzwarten gingen meer en meer het spel beheerschen. Het leidende doelpunt Reeds na 6 minuten werd Schagens meerderheid in een doelpunt uitgedrukt; R. Rus plaatst mooi door naar A. Watertor, deze drijft nu eens niet zooals z'n gewoonte is en geeft direct af aan Kakebeeke, die keihard in schiet. 01. De C.S.V.'ers vonden in dit doelpunt aan leiding om krachtig aan te vallen. Vlottes die Dijkhui zen op de doellijn poogde af te houden, maakte daarbij corner en toen Bakker den bal met effect voor 't doel plaatste, trapte Vlottes er onder door. Molenkamp schoot echter naast. En even later knalde de linksbinnen Vo gel hard in, maar Prins stopt dit harde schot op mees terlijke wijze. Daarna is Schagen geruimen tijd in he' offensief geweest. Van beide vleugels (Rus was in dien tusschentijd reeds op komen dagen) kwamen aanvallen los. en vooral Boontjes, goed gevoed door J. Watertor en Rus, gaf eenige puike staaltjes voetbal. Doch alleen gaat het niet. Het verrassende element: afgeven, loo- pen, schieten, ontbrak geheel. Stuk voor stuk dreef het Schagen binnentrio veel te lang en verwaarloosde hun vleugels. Watertor kreeg een paar maal gelegenheid om te doelpunten. Eerst schoot hij, alleen voor doel geko men den bal te hard voor zich uit, waardoor een kans verloren ging. Even later kogelde hij tegen de lat. Een keurig staaltje van Ulh was niet van gevaar ontbloot, maar zijn voorzet werd weggewerkt. Maar behalve later nog een ver schot van Molenkamp, dat goed door Prins gestopt werd. bleef het initiatief tot den aanval aan Schagen's zijde. Tot in 't doelgebied werd de bal goed opgebracht, maar... als 't dan op schieten aankwam, lukte het niet en wat op doel kwam, werd door den moedigen Mol gehouden. C.S.V. maakt gelijk. Bij een keurig opgezetten aanval van de linkervleugel komt de bal bij Vogel. Deze trapt te ver voor zich uit. waardoor Rempt makkelijk, kan ingrijpen. Dit doet hij te onbesuisd en mist. Vogel is er als de kippetjes bij en kogelt onhoudbaar in 11. C.S.V. neemt de leiding. Weder door middel van hun linkervleugel en weder door missen van een der Schagenaars, en door te lauw optreden van den Schagen rechtsback, kogelt Vogel no. 2 in het net. Watertor komt alleen voor den C.S.V.-keeper te staan, hij wil deze echter ook nog passeeren, wat hem nood lottig wordt. De bal springt te hard voor hem uit, waar na een back corner trapt. Deze levert niets op. Aan den anderen kant moet keeper Prins weer handelend optreden, na missen van Rempt. De C.S.V.-keeper Mol stopt een hard schot van Watertor op schitterende wijze Eenige minuten voor de rust kogelt Kakebeeke huizen hoog over, uit een mooi door Buiskool genomen corner. Na de rust. C.S.V. neemt middenuit en gaat meteen weer ten aan val. maar Rempt heeft zioh hersteld en onderbreekt op goede wijze hun aanval. De Schagen voorwaartsen wer ken hun aanvallen niet af. Sterker, maar geen goals. Zoo bleef Schagen sterker, doch de doelpunten bleven uit. Doordat Van Zon Rus „nam", kreeg R. Rus een vrijen schop te nemen, doch hij schoot hard tegen een der back aan. De C.S.V.-ers waren niet van zins hun voorsprong te verliezen en legden zich op verdedigen toe. Ze namen nog wel enige uitstekende aanvallen en bij één daarvan ging Vogel er in samenwerking met Veen zóó ongenaakbaar vandoor, dat hij alleen voor doel kwam Maar zijn schot stopte Prins op goede wijze. Schagen bleef in den aanval, een groot overwicht was dit en hun aanvallen waren niet ongevaarlijk. Bijna had R. Rus de partijen op gelijken voet gebracht door in eenen te schieten. Z'n schot ging echter naast. Even later krijgt Boontjes een dot van een kans om gelijk te maken. In plaats dat hij schiet geeft hij den bal over. waardoor de kans verkeken was. Het regent corners op het C.S.V.- heiligdom, maar geen daarvan wordt benut. Er worden nog tal van kansen om zeep gebracht. Bijna denken we C.S.V. in de laatste minuut hun voorsprong te zien vergrooten. als Vogel en Veen KI. Rempt passeeren, maar Vlottes redt keurig. Even daarna is het einde. De groote fout. bij Schagen was wel de halflinie, die niet voldoende verdedigend optrad en de binnenspelers. die geen bal ophaalden. De E.C. zal goed doen eens een andere back te probeeren voor K. Rempt. Deze speler is beslist nog te onbezonnen in z'n wegwerken. A. Watertor drubbel- de soms 'n heele rij spelers voorbij, van links naar rechts, en schoot dan naast of zonder voldoende spi rit. Prachtig om te zien, maar... onnuttig. Er dient beslist in de Schagenploeg een reorganisatie plaats te vinden, wil men goed voor den dag blijven komen. Dit kan de nog resteerende wedstrijden. M.L.D. I—SUCCES n 4—3. Om drie uur liet S. Breebaart de elftallen opstellen. S. had 2 invallers. M.L.D. eveneens. De wedstrijd werd in goede verhouding gespeeld en beide ploegen hebben hard gewerkt voor de overwinning, wat ten slotte M. L.D. is gelukt. Als de scheidsrechter beginnen laat. ontwikkelt een aardige gelijkopgaande strijd. Het duur niet lang of M.L.D. neemt de leiding met een harde schuiver. S. niet ontmoedigd, pakt flink aan en weet spoedig de par tijen weer op gelijken voet te brengen daar Kroon den bal inloopt. Tot rust blijft de stand ongewijzigd. Na de rust is S. de meerdere, doch de M.L.D.-achterhoede weet erger te voorkomen. De keeper werd geducht aan den tand gevoeld, doch heeft een goeden dag. Anders is het met den S.-keeper. Bij een aanval van M.L.D. werd de bal voor doel geplaatst, een schot volgt en de S.-keeper laat den bal in zijn heiligdom rollen, m.i. had hij dit zeker kunnen voorkomen. Als S. aftrapt, gaat Kroon voor de tweede maal er vandoor en maakt gelijk. Het wordt nu spannend. S. werkt hard voor de leiding, doch MLD is gelukkig als de S.-keeper voor de tweede maal een zacht rollende bal achter zich ziet verdwijnen. Er is nog een kwartier te spelen en voor de derde maal maakt S. gelijk, ieder denkt dat met dezen stand het einde zal komen, doch als er een corner op het S.-doel wordt genomen, slaat een S.-speler hem met de hand weg en een penalty is het gevolg. Deze wordt onhoudbaar inge zet, 43. Er zijn nog eenige minuten te spelen en op het laatste moment maakt S. gelijk. De scheidsrechter annuleert dit punt voor hands, o.i. was dit niet 't geval, doch we leggen ons bij deze beslissing neer, en S. 2 is uitgebekerd. Naar men ons meedeelt moet S. I volgende week tegen Beverwijk I. Dit belooft een spannenden strijd te zullen worden. Fraai athletlekweer. Vier Nederlandsche records gebroken. Wim Kaan, Haar lem, brengt de belde horden- records op zijn naam. (Van onzen specialen verslaggever). Alhoewel de K.NA.U. de laatste jaren er reeds op begon te rekenen, haar kampioenschappen in regen te moeten verwerken, is dit jaar eens met die gewoonte gebroken en werden de wedstrijden door zeer fraai zomerweer begunstigd. Dit heeft ook z'n invloed op de prestaties doen gelden, die over 't algemeen bij de heeren zeer goed waren. De dames bleven over de ge heele lijn bij 't vorig jaar ten achter. Alleen Mej. ter Horst uit Twente liep een uitstekende hordenrace en evenaarde het record. Het gemis van de dames die naar Los Angelos zijn vertrokken, werd hier wel heel erg gevoeld. Verder waren door een fout van den N.H.A.B.- secretaris die Noordhollandsche athleten niet tijdig genoeg ingeschreven, zoodat er ook vele N.H.A.B.-dames bntbraken. De wedstrijden werden door een talrijk publiek ge volgd en de regeling was uitstekend, zoodat nog voor den vastgestelden tijd het groote programma was af gewerkt De 100 Meter dan werd thans, nu Berger afwezig was, weer eens door M. v. d. Berghe gewon nen .evenals de 200 Meter, waar de Haarlemmer zich in de laatste 10 Meter naar voren werkte. De 400 Meter was voor Geurts van Vlug en Lenig, op den voet gevolgd door Sierhuis. De 800 Meter bracht een ver rassing in den vorm van de coming-man Ernes van P.S.V.. die op de laat3te 100 Meter nog een fraaie eind spurt overhad en in den zeer goeden tijd van 1 min. 59.6 sec. Op 110 Meter horden bracht de Haarlemmer W. Kaan z'n eigen record van 15.5 op 15.3 sec., terwijl hij er op de 400 Meter inslaagde in zeer fraaier stijl dit record van 57.9 op 57.2 sec. Een prachtprestatie van dezen jongen athleet. De 1500 en 5000 Meter waren voor J. Zeegers. Het snelwandelen was zonder spanning. De werpnummers waren goed. Bij kogelstooten verbe terde de Bruin van Olympia, Den Haag, het tweehan dig stooten van 23.32 M. op 23.62^ M. Rechts stootte hij 13.23!£ M., waarmee hij het kapmioenschap be haalde. Op de springnummers is bij polstokhoog een gevecht geleverd tusschen A. v. d. Zee en H. de Keijser wat den geheelen middag geduurd heeft. Beide sprin gers hadden 3.80 M. gehaald, daarna ging ae lat op 3.95 M., doch na vele vergeefsche pogingen waarbij de Keijser eenmaal bijna slaagde (slechts met z'n arm nam hij de lat mee) moesten ze tenslotte weer lager met 't gevolg dat v. d. Zee, Haarlem, kampioen werd met 3.81 M. Met verspringen onttroonde Jac. Boot D.F.C. den kampioen en recordhouder Hannes de Boer. Boot sprong 7.22. Het laatste record werd gebroken door A.V. '23 op de 4 X 100 Meter estafette. Bij het laatste wlsselpunt was Vlug en Lenig nog flink voor, doch hun laatste en beste looper, Geurts. kreeg na 100 Meter een spier- scheuring en moest opgeven. Thans werd A.V. '23 no. 1 en verbeterde tevens nog het record. Was Geurts dus doorgeloopen. dan was de verbetering waa-.schijnlijk nog grooter geweest. De 4 X 100 Meter was ook zonder Berger voor Haarlem in 43.5 sec. De volledige uitslagen luiden als volgt. HEEREN: 100 Meter; le serie M. v. d. Berghe, Haarlem, In 11.1 sec.; 2. Th. de Waele, Het Noorden, 11.1 sec.; 3. A. Blik, Haarlem; 2e serie; 1. K. Jansen, V. en L. 11.1; 2. H. Eikema, Bl.-Wit 11.4; 3. A. Benz, Haarlem; 3e serie; 1. p. de Haan. D.V.V., 11.2; 2. D. Schillemans, 11.2; 3. H. Beintema. Hellas; Finale: 1. R. v. d. Berghe, Haarlem, 11 .sec; 2. Jansen, V en L., 11.1 sec.; 3. Schil lemans, D.V.V., 11.2 sec. 200 Meter: le serie: 1. M. v. d. Berghe, Haarlem, 22.9 sec.; 2. H. Eikema, Bl.-Wit; 3. G. Rinkel. Haarlem; 2e serie: 1. Th. de "Waele, Het Noorden, 23 sec.; 2. C. Sierhuis, A-V. '23, 23.3 sec.; 3. A. Blik, Haarlem; 3e serie: 1. K. Jansen, V. en L., 22.9; 2 .H. Beintema, Hel las. 23.2 sec.; 3. D. Schillemans, A.M.V.J. Finale: 1. M. de Berghe, Haarlem, 22.2 sec.; 2. Jan sen, V en L., 22.3 sec.; 3. Beintema. Hellas, 22.8 sec. 4 00 Meter: le serie: 1. M. Oostermeijer, A.V. 1923, 53.4; 2. Sierhuis, '23, 53.6 sec.; 3. W. Kok, D.T.V.; 2e serie: 1. W. Geurts, V. en L., 52.1 sec.; 2. Prins, '23, 53.1 sec.; 3. A. Meinen, G.A.C. Finale: 1. W. Geurts, V. en L., 50.2 sec.; 2e Sierhuis, A.V. '23. 50.1 sec.; 3. Oostermeijer, A.V. '23, 51 sec. 800 Meter. Finale; 1. G. Ernes P.S.V., 1 min. 59.6 sec., 2. W. Haver, Pro Patria, 1.59.7 sec.; 3. A .Zeegers, A.V.A.C., 1.50.7 sec. 1500 Meter. Finalei. j. zeegers, A.V.A.C., 4 min. 12.2 sec.; 2. J. Buis, Haarlem 4 min. 13.1 sec.; 3. G. Ernes. P.S.V.,4 min. 13.2 sec. 5000 Meter. Finale: 1. J. Zeegers, A.V.A.C. 15 min. 49 sec.; 2. W. J. Bakker. A.V.A.C. 16 min. 18.5 sec.; 3. H. Mulder. A.V.A.C., 16 min. 27.4 sec. 400 Meter horden: le serie: 1. P. v. Leeuwen, A.A.C., 2. W. Kok, Trekvogels; 2e serie. 1. W. Kaan, Haarlem, 2. D. v. d. Heuvel. Bl.-Wit; Se serie: 1. J. Brandenburg. Haarlem, 2. H. v. Veldhuizen, Bato. Finale: 1. W. Kaan, Haarlem, 57.2 sec.; 2. Kok, Vlug en Lenig, 59.3 sec.; 3. v. Leeuwen, A.A.C., 61 sec. 110 Meter horden: le serie; H. Beintema. Hel las, 16.2 sec.; 2. A. Kaan, Haarlem, 16.3 sec; 3. K. Rein- der, G.A.C., 16.4 sec.; 2e serie: 1. W Kaan, Haarlem, 15.5 sec.; 2. J. Karman, V. en L., 16.2 sec; 3. J. Marx, Trekvogels, 16.8. Finale: 1. W. Kaan, Haarlem, 15. 3 sec.; 2. A. Kaan, Haarlem 15.9 sec.; 3. K. Reinders, G.A.C., 16 sec. Kogelslingeren: 1. H. Kamerbeek, P.S.V., 39.69 M.; 2. A. de Bruin, Olympia, 32.33 M.; 3. C .Hoksbergen, B.A.C., 32.13 M. Kogelstooten: 1. A. H. de Bruin, Olympia, 13.23V& M.,; 2. G. Eisker, Haarlem, 12.89 M., 3. H. Kamerbeek, 12.59H M. Discuswerpen: 1. G. Eisker, Haarlem, 39.24 M., 2. A. H. de Bruin, Olympia, 38.49 M. Speerwerpen: 1. P. v. d. Meyl, P.S.V., 54.70 M.,; 2. S. Visser, Haarlem, 53.18 M.; 3 H de Keijser, A.V. '23 met 51.50 M. H i n k-s t a p-s p r o n g: 1. J. Blanlcers A.V.*23, 14.38 M.; 2. J. Woltjers. Hellas. 11.78 M. Verspringen: 1. J. Boot, D.F.C., 7.22 M.; 2. A. v. Welsenes. Haarlem 7.03 M.. 3. H. de Boer. 6.92 M. Hoogspringen: 1. A. Jansz, V. en L., 1.75 M. 2. Hofman. G.A.C., 1.70 M., 3. G. Rengers, Rapiditas. 1.70 M. Hoogspringen: 1. A. v. d. Zee, Haarlem, 3.81 M., 2. H. de Keyser. A.V.'23. 3.80 M.; 3. D. D. v. Genne. Alc. Victrix 3.50 M. 4 x 100 M. estafette: le serie: 1. Haarlem, 44.3 sec.; 2. Vlug en Lenig, 44.8 sec.: 3. Blauw Wit, 44.9 sec. 2e serie: 1. A.V.'23. 45.3 sec.; 2. Haarlem II, 46 sec.; Trekvogels 46 sec. Finale: 1. Haarlem, 43.5 sec.; 2. Vlug en Lenig, 44.3 s., 3 Blauw Wit. 45.1 sec. 4x 400 M. estafette: 1. A.V.'23, 8 min. 27.5 sec.; 2. Blauw Wit 3 min. 35.8 sec.; 3. Haarlem, 3 min, 51.2 sec. DAMES. Speerwerpen: 1. G. de Koek, A.T.B., 34.62 M.; 2. D. Leonhart. Sportlust 33.17 M.; 3. M. v. d. Berg, A.D.A. 30.96 M. 10 0 M.: le serie: 1. E. ter Horst. Hercules 13 sec.; 2. A. Doorgeest. A.D.A.. 13.2 sec.; 3. M. v. d. Berg, A.D.A., 13.6 sec; 2e serie: 1. R. Briejes, Brunhilde 13.1 sec.; 2. M. Knijff. U.D.A 13.3 sec.; 3. D. Langhorst. Brunhilde 13.6 sec. Beslissing: 1. E. ter Horst, Hercules 12.8 sec.; 2. A. Doorgeest, A.D.A.. 12.9 sec.; 3. R. Briejer. Brunhilde 13.2 sec. Hoogspringen: 1. H. Leeksma, Hygiea 1.56 M.; 2. P. Koopman. Brunhilde 1.45 M.; 3. H. Kips, Hygiea 1.40 M. 80 M. Hordenloop: le serie: 1. ter Horst. Hercules 13 sec.; 2. H. Leeksma, Hygiea 13.6 sec.; 3. Olga du Jour. A.D.A. 13.8 sec.; 2e serie: 1. J. Bosman, A.P.B.. 14.6 sec.; 2. E. Donath. G.A.C.. 14.6 sec.. 3. R. Meilink, A.D.A. 15.6. sec. Beslissing: 1. E. ter Horst, Her cules 12.6 sec.; 2. J. Bosman. A.P.B.. 13.4 sec.; 3. Leeksma, Hygiea 13.6 sec. K o g e 1 s to o t e n: 1. D. Munnlkes, A.D.A., 10.26 M. 2. H. Kessler, D.T.V. 10.23*4 M.; 3. G. de Koek. A.P.B., 9.69 M. 8 0 0 M. h a r d 1 o o p e n: 1. Mevr. M. Muller, P.O.N., 2 min. 46 sec.: 2. M. Andersen, G.A.C., 2 min. 46.6 sec.; 3. M. Vet. G.A.C. 2 min. 46.6 sec. Verspringen: 1. A. Doorgeest, A.D.A.. 5.12 M. 2. E. ter Horst, Hercules 5.09 M.; 3. R. Briejer. Brunhilde (L.) 5.08 M. Discuswerpen: 1. C. Pels, A.D.A., 32.84 M.; 2. P. Koopman, Brunhilde (G.) 30.79 M. 3. D. Munnikes, A.D.A.. 29.67 M. 2 0 0 M. h a r d 1 o o p e n: 1. M. Knüff, U.D.A., 27.8 sec.: 2. G. Veldman, Brunhilde (G.) 28.6 sec.; 3. N. Grooss Hygiea, 28.2 sec. 4 X 100 M. estafette: 1. Hygiea Den Haag 52.3 sec.; 2. A.D.A.. Amsterdam 52.9 sec.; 3. Brunhilde, Groningen 53.8 sec. Voetbal. CALLANTSOOG. Callanteoog I—D.W.S., 60. Zondagmiddag had op het Callantsoog-terrein boven gen oemde_®ed strijd plaats. Al sppedig na den aftrap bltfkt. dat D.W.S. verre, de,,mindere van de ggstheoren zijn. De pittige C.-voorhoede, waarin vooral ae midden voor opviel door zijn verre schoten, kwam steeds ge vaarlijk opzetten, zoodat al spoedig C. de leiding neemt. De kort hierna volgende penalty tegen D.W.S. (hands van den back) wordt naastgeschoten. waarna nog een maal door C. werd gescoord, zoodat de rust inging met 20. Na de thee was het een spelletje van kat en muis Callantsoog wist nog 4 x te scoren, de gasten misten enkele opgelegde kansen en het einde kwam met de overwinning voor C. De scheidsrechter leidde den wedstrijd correct. —WEERINGEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ZEEMACHT TE DEN HELDER. Vrijdagavond speelde S. 2 een beslissingswedstrijd te gen Helder 3. Beide elftallen hadden een gelijk spel veroverd tegen Zeemacht, evenals H.R.C. 4. zoodat allen een beslissingswedstrijd moesten spelen. Om half acht laat Goudswaard beginnen. Succes speelde met eenige invallers, Helder is volledig. Direct na de aftrap zet H. het offensief in; haar aan vallen zijn gevaarlijk en de S.-achterhoede is niet zeef. Ze missen bij herhaling, doch doelpunten blijven uit. Als H. weder goed combineerend aanvalt, weet zij de leiding te nemen. S. maakte kort daarna gelijk en voor de rust weet H. uit een penalty weer de leiding te nelnen. Na de rust is S. steeds aanvallend, doch de meeste: kansen gaan door de buitenspelval van den Helder verloren. Toch weten ze een kwartier voor einde gelijk te maken, doch dit is van korten duur. Als H. aftrapt, gaan ze er meteen vandoor en met een hard schot neemt zij weer de leiding, die ze niet meer afstaaat. Nu moet S. 2 Dinsdag n'og spelen tegen H.R.C. 4. Wint ze dezen wed strijd, dan heeft ze nog den derden prijs. Zondag speelden S. 3M.L.D. 2 op het Ankerpark een vrlendschappelijken wedstrijd. Met de rust had S. 3 een 20 voorsprong. Na de thee wist ze nog eenmaal het net te vinden en M.L.D. eveneens, zoodat de eind uitslag was 31 voor S 3. Het was een aardigen, span nenden wedstrijd. BABSINGERHORN. Zondagmiddag speelde D.E.S. te Aartswoud een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de club van dien naam Te ongeveer 2.30 uur trapt Aartswoud af. D.E.S. heeft zich met 3 invallers opgesteld. Er ontwikkelt zich een gelijkopgaanden strijc Na on geveer 15 min. spelen neemt A. de leiding door haar mid denvoor. terwijl kort daarop D. eveneens door den mid denvoor gelijk maakt. De rechtsbinnen van D. geeft zijn club daarop de leiding, doch dit is van korten duur. want nog voor de rust brengt A. den stand op 32 in haar vaoordeel. Na de rust krijgt de wedstrijd een zeer forsch karak ter. A. weet haar voorsprong tot 52 te vergrooten. Bij een D. -aanval ongeveer 15 min. voor het einde, wordt de linksbuiten van D. op buitengewoon hardhandige wijze door den A. rechtsback op zij gezet en kwam op onzachte manier buiten het speelveld met moederaarde in aanraking. Het eerst den man. dan den bal-systeem werd hier op doeltreffende wijze gedemonstreerd. De D.- speler die zich, ondanks het minder sportieve optreden van zijn tegenpartij, in casu den rechtsback, had dienen te beheerschen, geraakte evenwel een oogenblik buiten zichzelve, en gaf zijn collega van den overkant een op stopper. wat voor een tweetal A.-supporters aanleiding was, zich met het geval te bemoeien en den D.E.S.-er op een voor hem minder aangename wijze te „bewerken". De scheidsrechter en de beide aanvoerders slaagden er tenslotte in de rust te doen wederkeeren. waarna de wedstrijd nog werd voortgezet. In de resteerende minu ten verkleinde D.E.S. door haar rechtsbuiten den ach terstand, zoodat het einde kwam met een 53 overwin ning voor Aartswoud.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6