$\.UE BA Af „SCHAGER BEKER" TOURNOOI. VERSCH GEKARND /zfumcLs Beverwijk—West-Frisia II. 4—1. Uit onze omgeving. Finale Nederlandsche Voetbalbeker. Afscheid Poiderpersoneel van den heer R. Dekker. De K.N.V.B.-Beker voor D.F.C, Officieele mededeelingen, UITSLAGEN VAN ZONDAG JX. C.S.V. plaatst zich in de demi-finale. C5 V.—Schagen 2—1, C. Hoek. 3f j, D.—Succes II, 4—8, Breebaart. PROGRAMMA VOOR ZONDAG AS. Andijk II—Helder H. P.T5.-ML.D., C. v. d. Hoven. OVERZICHT. Schagen I stierf op Castricum, na een gedurig over wicht. waaruit geen doelpunten kwamen, den beker- dood. M.L.D. ging op den weg der overwinning voort en klopte Succes II op het nippertje met 43. NAGEKOMEN UITSLAG. BeverwijkWest Frisia II, 41, Buntsma. Schagen, Juli 1932. Namens de Regelings-commlssie, K. S. LEGUIT. Voorzitter. J. LUTJEHARMS. Secr.-penn. Beverwijk fcn topvorm. Precies drie uur laat scheidareahter Buntama de beide elftallen opstellen. Machse brengt voor Beverwijk den bal aan 't rollen en goed combineerend trekken de roodbroeken op de West-Frisia-veste af. Een keihard schot wordt door den West-Frisia-keeper op keurige wijze gestopt. De achterhoede van Beverwijk wordt dan eens op de proef gesteld, doch weet van geen wij ken en retourneert alles. Beverwijk is het eerste kwar tier geregeld in den aanval en geregeld moet de West- Frisia-keeper handelend optreden, wat hem uitstekend afgaat. Er wordt van beide kanten keurig gespeeld. Twee minuten voor de rust moet de West-Frisia-keeper zwichten voor een keihard schot van Knijer Sr., welke ln eenen wordt ingeschoten uit een cornerbal. Na de rust had West-Frisia geregeld pech met schie ten en ook het tweede doelpunt wordt door den West- FrJsia-linksback in eigen doel geschoten, 20. Geen 2 minuten daarna kogelt Machse het derde doelpunt in de touwen, 30. Na keurig samenspel wordt Bever- wijk's 4de goal gemaakt. Geen West-Frisia-«peler kon den bal bemachtigen en Krijer kogelt no. 4 in, 40. West-Frisia zet er alles nog eens op. om dan de eer toch maar te redden. En werkelijk gelukt hun dit. Na een keurig opgezetten aanval heeft hun linksbinnen ge luk en scoort tegen. 41. waarmede het einde van deze interessante ontmoeting kwam. Scheidsrechter Buntsma leidde uitstekend. Z IJ P E T ZAND. Naar wij uit goede bron vernemen, zal de alhier in den omtrek zoo bekende Centraal Bioscoop Zaterdag en Zondag 9 en 10 Juli een paar pracht-filmwerken ver- toonen, met Zondagmiddag een extra kinder- en fami- lievoorsteling, waar de opvoering van de Sokol-film zal plats hebben. Een oproep wordt dan ook aan alle turn- en sportvereenigingen gedaan om dit zeldzame filmwerk te gaan zien. De standplaats is op het Sport terrein. Zie deze week de advertentie in dit blad. De Minister van Defensie heeft aan den dienstplich tige Gerardus Cornelis Slijkerman alhier vrijstelling verleend van de herhalingsoefeningen, waarvoor hij in 1931 had moeten opkomen. Doordat men niet tijdig met den bouw van de tent op het voetbalterrein klaar kon komen, speelt de Centraal Bioscoop a.s. Zaterdag- en Zondagavond in plaats van jl. Zaterdag- en Zondagavond, zooals was aangekondigd. Zaterdagmiddag is de vrachtauto van den heer B. van Stolpervlotbrug door een luxe wagen, afkomstig van den Helder, en gaande in die richting, van ach terop stilstaande aangereden, door den schok door de remmen gevlogen en daarna in het kanaal terecht gekomen, daar zich niemand dan een kleine jongen in de cabine bevond. Door den aangevraagden red dingswagen van de fa. De Moor is het vehikel later weer op het droge gebracht. Hierna bleek dat de wa gen grondig zal moeten worden nagezien, hetwelk, naar we vernamen op rekening van de verzekering van den aanrijder zal komen. Ook de luxe wagen be kwam schade; o.a was de radiateur nogal flink geha vend. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Jannie Gerrie, dochter van Reijer Slikker en Elisabeth Dekker Gerardus Cornelis, zoon van Pe trus Adrianus de Wit en Gertruda Zomerdijk. Getrouwd: Cornelis Dignum, 23 jaar. landbouwer en Anna Johanna Koortens, 28 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Antje Slikker. 75 jaar, echtgenoote van Jan Slot. Elisabeth Bakker, 51 jaar, echtgenoote van Maartje Vriendtjes (overleden te Alkmaar). SINT MAARTE X Bij het op Zondag 3 dezer gehouden .Zangconcours te IJmuiden, behaalde de vereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier in de 2de Afd. Gem. Koren een le prijs met 3154 pt. De vereeniging „Zang en Vriend schap" te Eenigenburg in de 3de Afd. Gem. Koren een 2e prijs met 299 pt. De laatste vereeniging was wel wat onfortuinlijk, daar 300 pt een 1ste prijs was, dus 1 punt verschil. Dat deze behaalde triomphen de vereenigin- gen tot ernstige studie moge aansporen, dan heeft ook dit concours wederom het zijne gedaan om de zang tot haar recht te doen komen. hebben elkaar wel eens gemeten), wass U wel eens een beetje oploopend, doch direct daarna was alles weer vergeten. Ik ben in den langen tijd, dat ik bij U was (dat is 344 jaar) steeds getuige geweest van Uw werklust en taai uithoudingsvermogen. Menigmaal heb ik Uw levendige bewegingen bewonderd. Ik kan ook getuigen van den zwaren arbeid, die door U is ver richt. Mijnheer Dehker', Ik geloof de tolk te zijn van alle hier aanwezigen, als ik U den harteiijksten dank overbreng voor de aangename en tactische samen werking. En U, juffrouw Dekker, die ik nog langer ken als Uw man (want reeds als onderwijzeres in den Oost polder heb ik U gekend, nog vóór ik in dienst van den Polder kwam), ook U breng ik mijn hartelijken dank. Wij zijn dien dank verschuldigd voor Uw een voud, goed humeur en voortdurende bereidwilligheid. Gij hebt steeds met ons allen meegeleefd. Wij wenschen U dan ook samen, zoowel voor U bei den als voor Uwe kinderen, nog een langen tijd van de beste gezondheid in mooi Beverwijk. En mochten wij in staat zijn, U met het een of ander van dienst te zijn, we zullen allen bereid zijn, ten Uwen dienste klaar te staan. Als aandenken aan den prettigen tijd van samen werking werd daarop aan het echtpaar Dekker een prachtige schemerlamp, een moderne pianolamp en een zwaar tinnen kan aangeboden. Tijdens het uitspreken zijner rede kon de heer Smit zijne ontroering moeilijk onderdrukken en ook de heer Dekker bleek, toen hij hierop wilde antwoorden, ten zeerste aangedaan.De heer Dekker zeide dan ook moeilijk de juiste woorden te kunnen vinden, als dank voor deze spontane huldiging, hem hier gebracht. Hij beschouwde deze blijken van waardeering echter als de schoonste kroon op zijne jarenlange samenwerking met de beambten van den Polder en hoopte nog vele jaren van zijn pensioen te kunnen genieten, te midden der mooie herinneringen, hem nu door deze beambten ge schonken. Deze zouden hem zeker meermalen terug doen denken aan de goede verstandhouding, welke tus- schen het personeel en spr. had bestaan. Ook de heer J. Polet wenschte nog enkele woorden tot den heer Dekker te richten, en sprak daarbij de hoop uit, dat, zoals het nu, 1 Juli 1932 is, ook op 1 Juli 1942 de heer Dekker en diens familie nog menig ge- noegelijk uurtje van de thans aangeboden cadeaux gebruik zou mogen maken. Hierop volgde de heer P. Kuiper, die den wensch uitsprak, dat de pas benoemde nieuwe Opzichter, niet alleen zou blijken een kundig Opzichter, doch in de eerste plaats „mensch" te zijn, zooals de heer Dekker dit steeds had getoond met zijn functie te kunnen vereenigen. Tenslotte sprak nog de heer J. Smit, als oud-steen zetter van den Polder, een hartelijk woord van waar deering, die daarbij eveneens de hoop uitsprak, dat de heer Dekker in zyn nieuwe woonplaats nog lange jaren van zijn welverdiende rust zou mogen genieten. Nadat de heer Dekker ook deze sprekers voor hunne vriendelijke woorden en goede wenschen dank had gebracht, bleef het gezelschap nog eenigen tijd in ge- noegelijke stemming bijeen. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Juni 1932. Geboren: Maatje, dochter van J. Kouwen en van G. Tenkink; Pieter. zoon van T. Gootjes en van T. van Dalfsen; Cornelis, zoon van J. Wagenaar en van G. Arends. Ondertrouwd: W. Stam, oud 29 jaren, wondende te Alkmaar, en H. Ootjers, oud 22 jaren. Getrouwd: J. Balder. oud 27 jaren, en A. C. Booy. oud 22 jaren, wonende te St. Pancras; A. Balder. oud 23 ja ren en D. Tiel, oud 22 jaren; K. B. Neumuller. oud 25 jaren en M. T. Winder, oud 21 jaren, wonende te Zuid- scharwoude; J. Kostelijk, oud 23 jaren en A. Veldman, oud 22 jaren, wonende te Alkmaar; C. Klercq. oud 25 jaren, wonende te Heerhugowaard en A. Smit, oud 23 jaren. Overleden: Abram Bak, oud 76 jaren, weduwnaar van Aagje Kind. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand Juni 1932. Geboren: Stephanus Jacobus, zoon van Johannes Snij ders en Aafje Bijwaard; Annie, dochter van Johannes Sohuijt en Catharina Zutt; Geertruida, dochter van Reijer de Boer en van Geertruida Pieternella Catharina Ootjers. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Pieter Woestenburg, oud 73 jaar, wed. van Helena Catharina Burgers; Margaretha Bergen, onge huwd, oud 58 jaar. W I N KEL Vergadering van den Raad der gemeente Winkel op 2 Juli 1932. (Spoedvergadering.) Tegenwoordig dc heeren: J. de Veer, D. Brugman, Jïizn., Th. de Pree, P. van Zoonen, P. Dekker Dzn., L. van Wijk en G. Kamp. Voorzitter dc Burgemeester. Secretaris A. de Ridder. De notulen van de vorige vergadering worden aan gehouden. De Voorzitter opent de vergadering. Benoeming gemeente-geneesheer. De Voorzitter herdenkt allereerst het overlijden van den heer J. G. A. Bosch, in leven gemeente geneesheer en spreker meent aller gevoelen te vertolken, wan neer hij zijn innig leedwezen uitspreekt met het over lijden van dokter Bosch, die op 42-jarigen leeftijd aan de gemeente en zijn gezin is ontvallen. Spreker schetst den overledene als 'n man, wiens ernstig stre ven het was hulp te verleenen daar waar het noodig was en wannéér ooit iemand het leed zijner patiën ten mede gevoelde, dan was het zeker wel deze overledene. Ingevolge overleg in het college van Burgemeester en Wethouders, heeft spreker bij de begrafenis de gemeente vertegenwoordigd en daar namens dc ge meente een krans aan de baar gehecht, naast die van de Witte Kruisafdeeling en aan liet graf vertolkt de gevoelens van het gemeentebestuur en de gemeente ambtenaren en spreker wenscht met de daar gespro- Geel Rood II speelde tegen de tourclub van Oudesluis op het G.R.-terrein en verloor daarbij met 3—7. De an dere elftallen hebben dien dag rust gehad. SCHAGEN-VETERANEN-NIEUWS. Donderdagavond officieele training der Veteranen om 8 uur, voor vaststelling van het elftal wat Zondag a.s. tegen de beurtschippers moet spelen. Aller opkomst ge- •wenscht. De Veteranencommiseie. C. Beetevaar. NOORDSCHARWOUDE RJv.A.V. n—Voorwaata I 3—5. P.S.V.D.F.C. 4—5 na verlenging. Het is D.F.C. in bovengenoemden wedstrijd niet bij sonder meegeloopen. Ze speelde beter en had legio kan sen om den beker zonder verlenging te'bemachtigen. Doch vrouwe fortuna was niet met hun en toen het eindsignaal klonk was de stand 4—4. In de eerste ver lenging werd nog geen doelpunt gescoord. Do tweede verlenging bracht tenslotte de beslissing. Ruisch van D.F.C. was in topvorm, passeerde van Run en gaf den P.S.V.-keeper geen kans 54. waardoor D.F.C. voor een jaar in het bezit kwam van den Nederlandschen Voetbal beker. Een mooi reusltaat van de Dortenaren. Hierna is alles afgeloopen. Nog enkele weken en het Arol-bekertournooi begint weer. ANNA PAÜL0WNA VAN EWIJKSLUIS. Dat de heer R. Dekker, aan wien met ingang van 4 Juli eervol ontslag als Opzichter van den Anna Pau- lownapolder is verleend, deze werkkring niet alleen met waardeering van de zijde zijner superieuren, het bestuur van den Polder, heeft weten te beklee- den, maar daarnaast ook een groote plaats in het hart zijner ondergeschikten, ambtenaren en arbeiders van den Polder, heeft weten te veroveren, bleek Vrij dagavond overduidelijk, toen een aantal dezer onder geschikten, onder leiding van den heer C. Smit, ten huize van den heer Dekker bijeen kwamen, om af scheid te nemen van hun binnen enkele dagen schei denden Opzichter. Toen allen in de vriendelijke hulskamer der familie Dekker hadden plaatsgenomen, nam de heer C. Smit het woord, om ongeveer de volgende woorden tot het echtpaar Dekker te richten: Juffrouw en Mijnheer Dekker. Ik wil bij deze gele genheid gaarne een paar woorden tot U beiden spreken. Wij hebben een kleinen kring gevormd van men- schen. die allen, 't zij langer of korten, met U te ma ken hadden als werknemers. Nu U den dienst als Op zichter gaat verlaten, hebben wij gemeend, uit waar deering en hoogachting voor U, op dezen vooravond van Uw ontslagname, ten Uwen huize te moeten komen. Wij willen dan ln eerste plaats aan U, mijnheer Dekker, onzen welgemeenden dank betuigen voor de prettige en aangename samenwerking, gedurende den langeren of korteren tijd, dat wij in dienst van den Anna Paulownapolder, onder Uw opzicht stonden. Mijnheer Dekker, U is altijd iemand geweest, waar mee te praten en te schikken was. Steeds werd door U overleg met de arbeiders gepleegd. En wanneer het, bij meenlngsverschil, eens een beetje spaak liep, (wij P.S.V. IN DE FINALE MET 5—4 GESLA GEN. Zondag is de laatste officieele wedstrijd in het sei zoen 1931'32 gestreden op het Willem li-terrein te Tilburg en ook in deze beker-finale bleef het Westen overwinnaar. Desondanks blijven de prestaties der Philips-menschen bijzonder fraai, als men bedenkt dat aanvankelijk met het 2e elftal gespeeld moest worden en dit o.m. Blauw-Wit en Hilversum overwon. Inmid dels een succes voor D.F.C. deze .moeilijke, eerst na 2 maal verlenging bevochten 54-zege. De laatste ronden om den KN.V.B.-beker hadden het volgend verloop: Velocitas Gr. 1 Hermes 2 A.G.O.V.V. 3 Excelsior 1 Palemig 1 D.W.S. 5 DJ.C. 6 Vitesse 2 F.V.C. 0 West Frisia 5 Eindhoven 1 K.F.C. 2 P.S.V. 9 V.S.V. 0 Stormvogels 2 Longa 1 Hermea 4 A.G.O.V.V. 1 D.WS. 2 D.F.C. 4 West Frisia 2 K.F.C. 0 P.S.V. 4 Stormvogels 2 Hermes 1 West Frisia 1 ANNA PAULOWNA. Geslaagd. De heer L. H. E. de Ridder, ambtenaar ter secre tarie, slaagde in Den Haag voor het examen ge meente-administrateur (candidaat-secretaris). Langer vacantie. De groote- of zomervacantie van de leerlingen der openbare scholen wordt met een week verlengd en zal dus in den vervolge niet drie. doch vier weken duren. (De bijzondere scholen in deze gemeente had den reeds een vacantie van gelijken duur.) HEERHUGOWAARD GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Burgerlijke stand over de maand Juni 1932. Geboren: Pieter. zoon van P. van Leijen en A. van Leijen; Johannes. zoon van J. Stoop en G. M. Hurkmans; Petrus Wilhelmus, zoon van W. P. Bakkum en M. Bian- kendaal; Nicolaas, zoon van S. A. Meiten en N. Wever; Theodorus,zoon van C. van Diepen en M. Does; Enge- lina Catharina. dochter van J. W. Borst en M. A. Bruin; Alida Maria, dochter van A. Schagen en Cath. Buter; Wimmie. dochter van C. Koeman en P. v. d. Leek; Jo hannes Wilhelmus, zoon van P. Limmen en M. A. Bak ker; Rommert, zoon van S. Lodder en T. Polsma; Grie tje Agatha, dochter van Eldert Dekker en T. Roselaar; Petrus Johannes, zoon van P. Kok en Cath. A. Rood; Johannes Gerardus, zoon van A. Does en M. Groot; Adrianus Jozef, zoon van S. van Langen, en C. J. M. Roo- zendaal; Anna, dochter van Th. Bot en A. Poland. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Aagje Stoop, 80 jaar, wed. S. Tesselaar; Antje Dekker, 60 jaar, echtg. v. C. Kleimeer; Grietje Jak, 64 jaar, echtgen. van P. Commandeur; Trijntje Koenis, 53 jaar, echtg. van P. Tamis. LANGEND IJ K Inplaats van den heer Band te Nieuwe Niedorp is als secretaris van den Keuringsdienst van den Noordermarktbond aangewezen de heer C. Voogt, be ambte op het Betaalkantoor. NOORDSCHARWOUDE. Bij de voortgezetto wedstrijden van den Noord-Holl. Zangershond te IJmuiden behaalde onze zangvoreeni- ging „Crescendo" 374/4 punt (Vrouwenkoor) en het Gemengde Koor 351 punten in den Concertwedstrij den. Dit is het hoogste aantal punten dat op den ge- heelen wedstrijd is behaald, zoodat het Vrouwenkoor den wissel prijs heeft behaald. Dit is nu reeds de tweede keer, dat men den wisselprijs heeft gewonnen, gebeurt dit nu nog oen maal. dan mag men den wis selprijs behouden. In den Eerewedstrijd behaalde het Vrouwenkoor een tweeden prijs met 184 punten. Een mooi succes, waarmee wij directeur en vereeniging hartelijk feliciteeren. Bij de gehouden zangwedstrijden te IJmuiden be haalde de R.K. Zangvereeniging St. Caecilia alhier, Dir. Jac. N Al, in de le afdeeling, Gemengde Koren een lsten prijs met 30644 punt, het Vrouwenkoor een lsten prijs met 31244 punt en in den Eorewedstrijd een lsten prijs met 194 punten (Gemengd Koor). Onze zangvereenigingen zijn dus weer zeer eervol uit den vreedramen strijd vandaan gekomen, waarmee wij directeur en leden hartelijk feliciteeren. Blijkens een in dit nummer voorkomende adverten tie wordt Zaterdag 9 Juli een concert gehouden in de muziektent op het schoolplein, waaraan alle ver- eenigingen van Noordscharwoude medewerken. Als men weet dat bijna alle vcreenigingen steeds met, eer ste prijzen van wedstrijden thuis komen, kan men een mooie avond* verwachten, waarom wij een ieder aan bevelen dit mooie concert bij te gaan wonen. ken woorden ook dit woord te besluiten niet de hoop uit te spreken, dat dokter Bosch ruste in vrede. Van mevrouw Bosch is ingekomen een bericht van het overlijden van haar echtgenoot, dokter J. G. A. Bosch. Voor kennisgeving aangenomen, aangezien persoon lijk deelneming is betuigd. Ingekomen is een verzoek van den heer -J. Broe- kens, arts, wonende te Velson, om in aanmerking te mogen komen voor de benoeming tot gemeente-ge neesheer. De Voorzitter deelt mede, dat zooals bekend is deze sollicitant reeds tijdelijk de praktijk waarneemt, na dat verschillende inlichtingen zijn medegedeeld, wordt tot stemming overgegaan en met algemeene steramen benoemd tot gemeente-geneesheer, de heer J. Broekens, arts te Velsen. ouppletoire begrooting. Door Burgemeester en Wethouders wordt voorge steld de begrooting 1932 te wijzigen in ontvang en uitgaaf met een bedrag van f 1825.75, voor uitkeering ingevolge de crisis-zuivelwet 1932. Wordt goedgevonden. Rondvraag. Levert niets op. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. C ALLANT S0 0G Dameezang-vereen iging „Zanglust". Zondag 3 Juli is voor onze zangvereeniging een buitengewone dag geweest. Reeds te half tien vertrok ken de dames per autobus naar IJmuiden,waar vanwege den N.-H. Zangersbond een Zangconcours werd gehou den. Er werd, omdat de vereeniging voor 't eerst naar een prijs op het concours meedingt, gezongen in de afd. 3 B, zoodat het zingen van een voorgeschreven nummer niet verplicht was. Ten uitvoer werden ge bracht de liederen „Wiegelied" van Johannes Brahms en „Des Winters als het regent" van B. M. Zijderlaan. On danks het feit, dat onze „zangsters" de tweede waren van de 17 vcreenigingen, die dien dag de revue, of liever de gespitste ooren van de heeren juryleden, moesten passeeren, en dank zij het harde werken van de leden en vooral van haar kranige directrice, Mevr. M. Breebaartvan der Horst, mocht het gelukken den tweeden prijs te behalen. Voorwaar voor een vereeni ging, die voor 't eerst deze edele kamp aanvaardt, een flinke prestatie. Het aantal punten, benoodigd voor deze bekrooning, bedroeg 260, terwijl het koor er 278 be haalde. Geen wonder dan, dat de terugtocht in feeste lijke stemming werd ondernomen en de aankomst in ons dorp met recht een „blijden incomste" mag worden genoemd. Als herinnering aan dezen dag en tevens uit waardeering voor het vele goede, dat de directrice be langeloos en zoo vol ambitie verricht, heeft de ver eeniging haar een keurige dirigeerstaf aangeboden', waarbij, onzerzijds, den wensch, dat deze staf het koor mag leiden op banen, die steeds hooger voeren. Ook de beroemde Wognummers kwamen immers „maar uit een dorp"! SINT PANCRAS GEMEENTE SINT PANCRAS. Burgerlijke Stand over de maand Juni 1932. Geboren: Willem, zoon van Tames Bobeldijk en Ca tharina Elisabeth Groen. Willem, zoon van Jacob Kei zer en Jannetje Groen. Jan Dirk, zoon van Hendrik Jonker en Anna Geertruida Rus. Hendrikus, zoon van Cornelis de Waal en Guurtje Schuijt. Overleden: Femmigje Schaap, 74 jaar, echtgen. van Johannes de Groot. Vertrokken personen: Anna Catharina Booij naar Broek op Langendijk; Lijsbcrt Wielenga naar Alkmaar; Klaas Glas Gz. naar Harf in Duitschland; Jan Koster naar Hengelo.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7