Schager Beker Tournooi. Dinsdag 12 Juli 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9104 VOETBALUITSLAGEN. SCHAGEN-RUBRIEK. SPORTNIEUWS D.T.S. bereikt de demi-finale. FRAAIE 3—2 ZEGE DER D.T.S.'ERS. Is het wonder, dat voetbal-kroniekers zoo dikwijls radeloos worden en zweren bij alles, wat hun heilig is, nimmer meer een voorspelling te doen? Daar speelden D.T.S. en M.L.D. Zondag nagenoeg volledig tegen elkaar en wist D.T.S. een magere 3—2 overwin ning op M.L.D. te bevechten, dank zij een blunder van den M.L.D. keeper, die overigens puik was. Werd de juistheid van het Engelsche spreekwoord, dat zegt, dat de wisselvalligheid van het spel zijn grootste glorie is, ooit duidelijker bewezen? Inder daad, zóó blijft voetbal toch altijd buitengewoon aan trekkelijk en weet het, door tijden van ht>og- en laag conjunctuur, de massa te bekoren. De wedstrijd. Omstreeks 7 uur fluit scheidsrechter v. d. Hoven de elftallen in het veld. D.T.S. komt met een drietal in- yallers uit, zoodat het elftal er als volgt uit ziet: J. Plakman J. Mulder, C. Kroon K. Kooij, W. v. Dijk, D. Borst 3. Schrieken, K. v. Meurs, J. Dekker, D. Kokkes, H. Kuiper. De D.T.S.-aanvoerder wint de toss en M.L.D. trapt af. Dadelijk ontwikkelt zich een zeer vlug spel, waar bij M.L.D. het meest in het offensief is, hetgeen ook na ongeveer 10 minuten spelen door een doelpunt wordt uitgedrukt, als de M.L.D.-midvoor de bal uit een corner vrij krijgt en onhoudbaar in den beneden hoek scoort. 0—1. Maar nu pakt D.T.S. ook flink aan en als een M.L.D .-back hands maakt, even buiten het strafschop gebied, wordt de bal op keurige wijze, onbereikbaar voor den M.L.D.-keeper door v. Dijk in het doel ge plaatst. 11. Even later krijgt Kuiper een corner te nemen, welke via het hoofd van v. Meurs, door Dekker over de handen van den keeper heen in het doel gehakt wordt. 21. M.L.D. stelt nu alle pogingen in het werk om gelijk te maken, maar erg gelukkig zijn zij niet, nu eens vlak naast en dan weer in de veilige handen van den reserve-keeper Plakman, maar tot doelpunten komen ze niet. Ongeveer 10 minuten voor de rust wordt de bal door een D.T.S-speler hard naar voren geschoten, de, rechtP&njtfn -weet den bal net nog binnen de lijnon te houclen, schiet goed voor en Dekker kopt den bal schitterend in. 31, Spoedig daarna fluit de scheids rechter rust. Na de rust ontwikkelt zich dadelijk het vlugge spel van voor de rust en beurtelings zijn de doelen in gevaar, maar de beide achterhoeden houden stand. Meer en meer komt M.L.D. opzetten en D.T.S. krijgt een kleine inzinking. Ongeveer 20 minuten voor het einde vliegt een kogel van een M.L.D.-speler in het doel. 3—2. Nu breekt een tijd aan van groote spanning, want als M.L.D. nog een doelpunt maakt, is D.T.S. uitge- bekerd. D.T.S. tracht zich in veiligheid te brengen door nog een doelpunt te maken, maar dit gelukt evenmin, hoewel een mooi vrij gemaakte bal van Kuiper, die tegen de lat vliegt en een schot van Dekker precies ln de handen van den M.L.D.-keeper, een beter lot verdienen. Onder groote spanning fluit scheidsrechter v. d. Hoven, die goed heeft voldaan, einde. Dit was weer eens een goeden wedstrijd, na al het zweetvoetbal vai> de laatste weken, het zou dan ook aan te bevelen zijn. indien de volgende wedstrijden ook 's avonds gespeeld worden. De kansen van D.T.S. stijgen bij de week, daar Be verwijk 1 van Succes 1 verloren heeft en Sparta de vorige week van C.S.V. 1 hetzelfde lot heeft onder gaan. Ook Succes in de demi-finale. Mooie 8i overwinning op Beverwijk. Schitterend spel der Succes-middenllnle. Een fraai staaltje haalde Succes uit door Bever wijk met 8—4 nederlaag naar huis te zenden. Het jis in dezen wedstrijd de Succes-middenlinie geweest ,en vooral Rijkers, die de Successers tot zulk een kra nige krachtpresf;atie in staat gesteld heeft. Zooals dit 'drietal, moest de ploeg wel tot bijzondere verrich tingen komen. Het was een lust om Rijkers aan het werk te zien, onvermoeibaar, uitgebalanceerd in al zijn bewegingen en met een fantasie, die herhaalde lijk het gejuich hoog deed' opklateren. De half linie beheerschte het geheele veld, waarop zij speelden en sloegen het rechterdeel der Beverwijk-voorhoede jmet machteloosheid. En met Nieuwbuurt en Smit lachter zich, die ondanks het warme weer een par- jtijtje a la Constant Feith stonden te spelen, vorm den zij een muur voor het Succes-doel, die slechts door da besten aan het wankelen te brengen was. En toch had het nog kunnen gebeuren Maar laat ons zeggen, dat Succes verdiend gewon den heeft. Verdiend, niet alleen al zou dit op zich «elf genoeg zijn omdat zij ten slotte de meeste doelpunten wist te maken, maar omdat zij het beste spel heeft gehad in dezn wedstrijd. Gedragen door het brillante spel der halflinie hebben de Wieringers bijna de geheele eerste helft ecnig overwicht gehad en ook gedurende een groot gedelte der tweede helft toonden zij zich juist iets sterker, om een overwin ning te rechtvaardigen. Toch kwam deze nog even leelijk in gedrang. Want toen, een kwartier voor rust, Beverwijk gelijk maak te in een periode, waarin Succes teruggedrongen ■werd, zag het er niet florisant voor de blauw-zwarten "Uit. Reeds herleefde de hoop in het Beverwijk-kamp en zette men zich recht op een grootsche finale, toen, als een jammerlijke dissonant in een concert, een blunder van den Beverwijk-doelman alle vooruit zichten daarop verstoorde. De rust ging in met een Succes-overwicht. Na de rust verlieten eenige Beverwijker spelers het veld en moest het spel eenige malen onderbro ken worden, maar door goed vcrdeelen wist Succes nog 6 maal het Beverwijk-doel te vinden en Bever wijk scoorde nog 2 maal, zoodat het einde van dezen wedstrijd, een 8overwinning der Successers ople verde. Het publiek willen we echter aanraden iets kalmer te zijn ten opzichte der spelers Het doet veel afbreuk aan den goeden naam der vereeniging. AndijkHelder II. 5—6. In een alleszins eigenaardigen wedstrijd is het Hel der gelukt een 6—5 overwinning uit het vuur te slee pen. Met de rust stonden de withemden achter met 4—1 en wenschten niet verder te spelen, daar de aan gewezen scheidsrechter niet aanwezig was. Er was begonnen onder leiding van scheidsrechter V. v. d. Braber, die zoo welwillend was de leiding op zich te nemen. Ten slotte werd overeengekomen, aldus de Andijk secretaris, dat de wedstrijd vriendschappelijk verder zou worden gespeeld. Na de rust ging het bij Helder beter en wisten zelfs den 41 achterstand om te zetten in een 65 overwinning. Na afloop was de wedstrijd toch niet vriendschappelijk!!! Een eigen aardig geval! Gelukkig neemt Andijk met de neder laag genoegen, anders zag het er nog raar uit voor de Commissie om uit deze puzzle te komen. Door dez overwinning is Helder in de demi-finale geko men en ontvangt nu C.S.V. SuccesBeverwijk 8i. D.T.S.—M.L.D. 3—2. Andijk—Helder 2 5—6. Schagen-comb.De Beurtschippers 85. KolhornSucces 2 en 3 26. Dekenaat AlkmaarDekenaat Schagen 91. PROGRAMMA VOOR DEZE WEEK. Woensdagavond 7 uur: Schagen I—V.V.M.P. Donderdagavond 8 uur: Kolhorn ISchagen-comb. ZONDAG A.S.: Succes 1—D.T.S. 1, 7.30 uur. Helder 2—C.S.V. 1, 7 uur. In de Delfthavensche Schie I» een 3 K.M. zwemwed strfld voor dame, en heeren gehouden, waaraan door lïo deelnemers was Ingeschreven. Oud-minister Kan lost het startschot voor den wedstrtld voor de hoeren. r. -. n Donderdagavond gaat een combinatie naar Kolhorn. Het elftal is vermoedelijk als volgt: Bijlsma Vlottes Ruig P. Molenaar Weeland J. Wit Uitterdijk Keet Lutjeharms v. d. Wal Uitterdijk Vertrek per rijwiel 7 uur, hotel Roobol. Zie voor het elftal van Schagen 1, wat a.s. Woensdag tegen V.V.M.P. uitkomt het blad van Woensdag 13 Juli a.s. AARTSWOUD. Zondag speelde op eigen terrein een combinatie van het tweede en derde elftal tegen een idem L.V.C. van Hoogwoud. Het was mede door de warmte een slap ge speelden wedstrijd, die welverdiend door de gasten werd gewonnen met 13. Schagen Comb.De Beurtschippers. 85. Oorspronkelijk zouden de Schagen-Veteranen tegei de Beurtschippers uitkomen. Maar aangezien de Vete ranen een aantal zakenlieden onder haar leden telt, die op Zaterdagavond niet kunnen, werd het elftal volledig gemaakt met allerhande spelers. Het elftal zag er op het eind van den wedstrijd als volgt uit: Doel: S, de Jong. achter: Bestevaar en Ruig, midden: Keet, Rempt en Kaper. Voor: v. <L Molen, Weeland, Lut jeharms en v. Ketel. De wedstrijd werd begonnen met een 8-tal spelers. De voorhoede bestond uit van Ketel en Lutjeharms, zegge twee spelers. De beurtschippers weten meteen reeds het net te vinden en satan er spoedig met 10 voor. Van Ketel scoort na eén keurig solorennetje de gelijkmaker (1—1). De beurtschippers laten het daarbij niet zitten en daar middel van meester Vos nemen ze weer de leiding 12.- Het Schager elftal krijgt nu versterking doordat Weeland op het veld verschijnt. Deze speler smaakt het genoegen direct reeds partijen op gelijke voet te brengen. 22, waar mede de rust ingaat. Na de rust wordt er direct een waar bombardement op het Schippersdoel gehou den. De keeper stopt keurig eenig kogels, maar kan niet verhinderen, dat binnen 10 minuten Schagen met 62 leidt. Dan zakt S. af, waarvan de Schippers ge bruik maken, door den achterstand op te halen tot 65. Dan leeft de Schager ploeg weer op en maakt er nog 2 goals bij, zoodat het eind komt met een 85 overwin ning der Schager Combinatie. Het was een gezellige ontmoeting. Er werd prettig gespeeld tegen de beurtschippers, die werkelijk nog wat anders kunnen dan varen. Scheidsrechter K. Wit leidde naar beider genoegen. NOORDSCHARWOUDR Voorwaarts veteranenSchagen-veteranen 77. Voorwaar ts-comb.S.E.W. 1 02. Voorwaarts-comb.Victoria I 03. Te Noordwljk hebben de finales plaats gehad voor de internationale tenniswedstrijden. De heer Kehr- ling, die winnaar werd van de heeren-singles ontvangt den prijs oit handen van den heer Broese van Groenoo. Voetbalwedstrijd te Warmenhuizen. Dekenaat Schagen—Dekenaat Alkmaar van den D.H.V.B. Als het tegen half vier loopt en ongeveer 'n kleine 500 toeschouwers aanwezig zijn. blaast sfcheidsrech- ter Pirovano de volgende elftallen in het veld: Alkmaar: v. d. Molen. Ca. Brink C. Bikkers Hoebe Apeldoorn Groot Plas, J. Kos, Tromp, Molenkamp, J. Kramer. O Masselink, Kamp. S. Plukker. P. d. Wit, H. Brügemann W(aarland) ('t Veld) (S.R.C.) ('t. Zand) (S.R.C.) Br. Brügemann Alkemade J. Leijen (S.R.C.) (Z.A.P.) (Z.A.P.) J. Ranke J. Haverkamp (S.R.C.) (S.R.C.) Konijn. ('t Zand) De Edelachtbare heer burgemeester spreekt eerst even een woordje van aanmoediging tot de spelers, waarna, de WelEerw. heer Kapelaan den aftrap doet. 't Is warm weer en bovendien Is Alkmaar met hoo- gere klasse spelers toegerust, waardoor wij direct al niet veel verwachtingen hebben. De Warmenhuizer Harmonie geeft van 't begin af een aardig nummertje muziek te hooren, waardoor de gezelligheid op 't terrein direct er in is. Alkmaar gaat onmiddellijk ten aanval over. J. Haverkamp werkt corner, welke niets oplevert. Nu gaat Schagen ten aanval, S. Plukker krijgt den bal op den verkeerden voet en de kans is weg. Intus- schen toont de Schagen-keeper reeds goed in vorm te zijn. In 't begin valt reeds 't overwicht van Alkmaar op. 'n Mooie Alkmaar doorbraak strandt door falen van J. Kramer op Haverkamp, de corner hierdoor ontstaan levert niets op. H. Brügemann gaat van half veld er alleen op af; dit lukt gedeeltelijk, daar 't schot te zacht is. Intusschen laat de Harmonie nog eens 'n vroolijk marschje hooren. Het spel zal 10 minuten oud zijn als er 'n corner wordt genomen op 't Alkmaar-doel. welke P. de Wit inkopt, 10. Nogmaals doet na aftrap Schagen een aanval, doch deze gaat wegens off-side verloren. Een gevaar lijk boogschot van Kramer vangt Konijn klemvast. P. de Wit laat ons hierna een paar aardige staaltjes solospel zien, hetgeen hij in dezen wedstrijd gerust tot voor doel had mogen doorvoeren. De Alkmaar-linksbui ten krijgt den bal in moeilijke positie voor doel, waar door hij er niet mee weg kan komen; 'n schot van Ko3 gaat net langs den paal. Kort hierop krijgt Tromp den bal, schiet in, waardoor de stand gelijk wordt (11). Apeldoorn (Alkmaar) plaatst na aftrap naar Molenkamp, deze naar Tromp, dezer heeft den keeper alléén voor zich, doch schiet precies naast. J. Kos (Alkmaar), wordt voor doel door B. Brügeman nog gehinderd; zij loopen bei den op den keeper af, welke den bal niet kan keeren, 12. Hierna heeft Schagen zoo goed als niets meer in te brengen; de Alkmaarders zweven steeds voor het Schagen-doel. Konijn vangt nog weer eens klemvast. Wij verwachten reeds het derde doelpunt, doch Schagen ontkomt er aan op onverklaarbare wijze. Hierna heeft Schagen nog eens 'n flauwe aanval, 't schot gaat hoog over. Plas gaat t alleen probeeren, passeert 2 Schagen- verdedigers, en schiet onhoudbaar in; 'n aardig doelpunt 1—3. Kramer maakt er hierna 14 van. Plas zwenkt nog eens naar binnen, doch Konijn stopt goed. Hierna rust. Na de thee gaat Alkmaar maar weer ten aanval. Plas schiet nog eens, doch Haverkamp is op de juiste plaats. Een voorzet van Plas wordt door 3 Kaasstedelingen finaal gemist. Er zou weer een doelpunt komen, maar J. Ranke ligt toevallig in doel, de bal springt terug en Kramer schiet nu toch maar in 15. Hierna 'n Schagen- aanval; v. d. Molen houdt, 't leder komt nog eens terug, doch Masselink kopt precies over. jammer. Konijn laat zich weer eens op z'n best zien. 'n Voorzet schiet Kra mer hoog over. De Sohagen-keeper heeft handen vol werk, moet nog eens uitloopen, doch doet dit op solide wijze. Leijen probeert 't van 'n afstand, maar de kaas stadkeeper geeft geen krimp. Plas zwenkt nog eens naar binnen, schiet tegen den keeper. J. Kos schiet nog eens na en Konijn heeft voor de zesde maal 't nakijken 13," 'n Hachelijk moment voor de Alkmaarders wordt be zworen. Kos schiet nog 'n kansje naast, 'n Schagenspeler is even geblesseerd, doch 't is weer gauw verholpen. Konijn, die handen vol werk heeft, moet driemaal ach ter elkander ingrijpen, waarna een corner, welks hij wegstompt. Het lijkt wel doeltrappen voor het Schagen-

Schager Courant | 1932 | | pagina 5