Sparta Bloembollen-Vervoer Een treurig beeld. DE STAKING IN BELGIE. HEDENAVOND WATERSNOOD. Voor het godsdienstig leven in de Wieringermeer. Noodlottige vergissing. THOMAS BAT'A OMGEKOMEN. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Nagekomen Berichten. Advertentiën. een flinke Knecht, 1000 Gistkistjes, J. DE RUIJTER, BOERDERIJ en TUINDERIJ. Demonstratie van tuinders te Alkmaar, wier producten wegens onverkoopbaar heid nar de stadsreiniging waren ver voerd. Gistermorgen vertoonde Alkmaar een droevig beeld. De telers van grove tuinbouwproducten daar uit dé omgeving, demonstreerden nl. met wagens vol geladen met bloemkool, een 10000 stuks, en een vrachtwagen volgeladen met aardappelen. Des morgens hadden transportauto's van de export' veiling reeds een drietal wagens met eerste soort bloemkool naar de gemeent.ereiniging vervoerd, om dat het product onverkoopbaar was De bloemkool wordt in kratten aangevoerd, waarvoor 5 centen hum aan de veiling betaald moet worden. Hierin gaan acht stuks en een verbouwer deelde mede, dat de bloemkool gisteren voor één cent per stuk werd ver kocht, zoodat hij per krat van acht stuks 3 cent ont- ving. Zooals men weet, verleent de regeering, met steun van de gemeenten, aan de bouwers in West-Friesland rentelooze credieten en ondanks herhaalden aan drang weigert de regeering om de telers van deze pro ducten in Kennemerland in de steunregeling te be trekken. De bouwers hebben thans in de demonstratie hun nood kenbaar gemaakt. De wagens droegen o.a. de volgende opschriften: „1917-1918 hielpen wij de re geering; waar blijft de regeering nu?", „f92.000.000 voor de werkloozen, niets voor ons", „Het heil der tolmuren: van 's nachts 2 uur tot 's avonds 9 uur werken en niets ontvangen". „Onze producten waar deloos, voor de reiniging", „Waar moeten vrouw en kinderen van leven?", „Waar moeten wij ons werk volk van betalen?", „Bloemkool waardeloos, noodtoe stand", „Mijn volk vraagt om loon", „Ons product is waardeloos, regeeringssteun blijft uit." De stoet der volgeladen wagens trok, voorafgegaan door de politiemotorbrigade, door de stad en de be volking aanschouwde met stille aandacht dit treurig verschijnsel. Op de Van Houtenkade werd de stoet ontbonden, waarna de bloemkool en de aardappelen ter vernieti ging naar de vuilnisbelt werden vervoerd. NIET NOODLIJDEND. Eenige Overijselsche boeren weigeren crisis-zuivelsteun. Naar aan het „Hdbld." gemeld wordt, hebben een aantal landbouwers te Colmschate bij Deventer ge weigerd den regeeringssteun overeenkomstig de Crisis-zuivelwet te aanvaarden, aangezien zij zich niet noodlijdend achten. PRACTISCH ONMOGELIJK. Onze aardappeluitvoer naar Duitschland. Wanneer de contingenteering van den invoer van vroege aardappelen in Duitschland op 1 Augustus zal zijn geëindigd, treedt een invoerrecht, in werking van een rijksdaalder per 100 K.G., zoodat onze uitvoer naar Duitschland dan practisch o n m o g e 1 ij k zal zijn! Dat Duitschland in normalen tijd onze voor naamste afneiper was, weet men Hdbld. De toestand schijnbaar halm. Geen al- gemeena staking. BEP.GEN- 12 Juli (V.D.): S 1?,,st1eek is het schijnbaar kalm. Te Charleroi blijft het woelig; behalve de gendar- o?° 'fn afdeel>n?en grenadiers met auto- mitrailleuses de straten der stad, waar herhaaldelijk deren groepen stakcrs ü'MMen de wü.kels te plun- ,icDhe|,«hüïteIiik^5,yndicaten van Charleroi hebben ïèitï'J f0,?alls,.?n-aangesloten. Op enkele modali- ten o.. o stallen zl.l dezelfde eischen als u sodalis- der Pleine>! Charleroi, waar de commu nisten onlostcn verwekten, nl. voor het Acht Uren- huis, weiden ruim 100 betoogers aangehouden In den vergadering van den algemeencn Ftoad der Belgische werkliedenpartij, die zich ronder voorbe houd solidair verklaarde met de stakende arbeiders werd hedenmiddag besloten aan de regeerin" ver schalende eiscl.cn te stellen, o.m.: Onmfddelhike en volstrekte stopzetting van alle verlaging van loon of tan werkloozensteun; doelmatige steun aan niet-vcr' zekerde werklieden en verdeeling van den arbeid op den grondslag van een 10-urige werkweek Indien aa" dez? eisclien niet zal worden voldaan zal waa£ fiaeerd! algemeene staking worden geprocla- Uitbreiding der staking ln het gebied van Luik. Gister heeit de werkstaking zich uitgebreid tot de kolenmijnen van de bekkens van Luik en Searing Len drietal mijnen uitgezonderd, werd overal het' werk neergelegd. Geen algemenee staking. Desbetref, fend voorstel door socialistische partii en vakvereeniglngen verworpen. Reuter meldt uit Brussel: bestuur8^6"6 raac! der soc'a>'stische partii en hei iiete. hi- soc' vakvereonigmgscommis3ie kwamen .,.ïra, °.m le beraadslagen over het voorstel om eventueel de algemeene staking af te kondigen, stoten rp.h!lt denkbeeld onmiddellijk en be- die aan h arieIdel's ,n da andere deelen des lands niet h?a .?erk ZIJn scbicvcn te adviseeren. zich li k besln!. w trS aan te, sluiten' z00lan* een derse- vereine vat reffolma'iSe wijze door de sou- vereme vakvereenigingen is genomen. De hand van Moskon. .nHbt,™de™ek de1 in communistische bureaus uil R.mS genomen documenten heeft, naar Reuter trekkingen hmet aduidcllik aai>setoond, dat er be- ïschè c^" 'Jest™de". tusschen Moskou en de Bel- voluttonnSf ,sc.he, partii met het doeI een ItetT.*, te smeden en dit tot ditvoe- hebben lha?fh'i gearresteerde communisten Plan en h«5 tru ?- *ot hefc rev°lutionnaire last is gegeven P Ultvoeriö^ door Rusland Onderhandelingen in zicht? inDd\ Kamér'^Tgneïeh' verklaarde gister delingeiiTSrhen o» - ,°p te 21Jn dat de Ohderhan- uit hot ctoL S werkgevers en de werknemers uu het Stakingsgebied zullen worden hervat. Aanvang 7.15 uur. Nederlaagwedstrijd Sportterrein Loet. UIT ONZE OOST. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK. Drie dood/en, zeven zwaar «n drie lichtgewonden. Aneta seint uit Toeloeng Agoeng: Zaterdagmiddag heeft alhier een zeer ernstig auto busongeluk plaats gehad, als gevolg van het feit, dat door verkeerde manoeuvres van den bestuurder een uit Blitar komende bus van den weg geraakte en om sloeg. Een wielrijder .werd aangereden en zeer zwaar ge wond, terwijl van de passagiers van de autobus drie werden gedood, zes zwaar gewond en drie licht ge wond. De oorzaak van het ongeval is te hard rijden. Wolkbreuken boven Zuid-Duitschland. Uit Stuttgart: De wolkbreuken der laatste dagen hebben in het Wurtembergsche „Oberland" catastro phale gevolgen gehad. Te Leutkirch (Allgau) staan de straten onder water De huizen zijn ernstig bescha digd. Het treinverkeer moest worden omgelegd, aan gezien de spoordijk Isny-Leutkirch onderspoeld is. Tal rijke bruggen zijn weggeslagen. Het verkeer wordt met kleine bootjes onderhouden. Uit Augsburg: De overstroomingen in Zwaben heb ben tengevolge van het bezwijken van een sluis van de Wertach nog grooteren omvang aangenomen. De Augsburgsche voorstad Goeggingen werd gedeeltelijk onder water gezet. Verscheidene bewoners moesten per boot uit hun woningen worden gehaald om in vei ligheid te worden gebracht. Ook de stad Kaufbeuren wordt door het water be dreigd. Twee spoordijken in de buurt van deze stad zijn door het water onderwoeld, zoodat het verkeer gestaakt moest worden. Uit Munchen: Hier komen nog steeds berichten bin nen over hoog water in het Beiersche Oberland en in Zwaben. In de stad Weiier in de Allgau is het water Maan dag tengevolge van een hevigen onweersregen geste gen tot een hoogte, zooals die sedert 100 jaar niet is voorgekomen. Door de hoofdstraten ruischt een beek, die een menigte boomstammen meevoert. Heele akkers zijn door de watermassa's verwoest. De brandweren uit de omgeving en de plattelands- politie zijn den bedreigden bewoners te hulp gekomen. Ook uit de streek, van den Bodensee wordt hoog water gemeld. Noodweer boven de Britsche eilanden. Uit Londen: Boven de Britsche eilanden heeft zich öp yele plaatsen een hevig onweer ontlast, dat waar schijnlijk het einde van de hittegolf zal brengen. Op vele plaatsen is door het onweer groote schade aangericht. De regenval was in vele districten geweldig. Op vele plaatsen sloeg de bliksem in, waardoor schade werd veroorzaakt. In het Noordelijke gedeelte van Londen viel de re gen als een gordijn, waardoor op vele plaatsen over stroomingen werden veroorzaakt. Wolkbreuk fce Parijs. Uit Parijs: Een hevige storm, welke van een wolk breuk vergezeld ging, heeft te Parijs en in de omge ving veel schade aangericht. Op verschillende plaatsen drong het water de Me tro binnen, zoodat het verkeer gedeeltelijk gestaakt moest worden. Tallooze kelders liepen onder. Ook uit andere dee len van Frankrijk worden overstroomingen gemeld. OVERSTROOMINGEN IN INDIë Men vreest herhaling van 1929. Reuter meldt uit Trinagar in Kashmir: Tengevolge van het smelten van de groote ijsbarriè- re op het plateau van Shyok, heeft de Indus zulk een watertoevoer gekregen, dat zjj buiten haar oe vers is getreden en bij Skarda heeft het water reeds een hoogte bereikt van 5% M. Men verwacht dat het water Port Attock zal bereiken, waar de voornaamste weg begint, die de verbinding vormt met de Noord- Westelijke provincie. Men vreest dat de overstroomin gen even groote afmetingen zullen aannemen als in 1927. Een gift van f 1500.voor de Evangelisa- tie-vereeniging. Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze deelt aan het „Algem. Hdbld." mede, dat. door iemand die onbekend wenscht te blijven, een gift geschonken is van vijftienhonderd gulden voor de Evangelisatie-vereeniging in den Wie- ringermeerpolder, waar de orthodoxe candidaat Fin- kesieper als predikant-evangelist werkzaam is. Een door dezelfde een andere gift van vijftien honderd gulden voor de classicale Zuiderzee-commissie( clasis Amsterdam, tot het stichten van kerken en pastorieën m den Wieringermeerpolder. Van vrees uit een autobus gesprongen. Een doode en eenige gewonden. Gisterenochtend passeerde te Weert een tweetal autobussen op de thuisreis van een excursie naar de staatsmijnen en Valkenburg. Nabij Maarheeze vlogen op den rijksweg losliggende kiezelsteentjes tegen de ruiten en de spatborden. Eenige inzittenden meen den dat de auto in brand gevlogen was en in de pa niek, die daardoor ontstond, sprong een vijftal door de achterdeur uit een der bussen. De heer J. L. van B., oud 56 jaar, kwam daarbij zoo ongelukkig op zijn hoofd terecht, dat hij met een zeer ernstige schedelfractuur werd opgenomen. Aan B. en de overige gewonden werden ter plaatse door dr. H. verbonden. Van B. werd overgebracht naar he St. Jans-Gasthuis waar hij kort na aankomst is overleden. De bekende Tsjechoslowaaksche schoen fabrikant met zijn vliegtuig veronge lukt. V.D. verneemt uit Praag: Gisterochtend heeft in de nabijheid van Zlin een ernstig vliegongeluk plaats gehad, waarbij de be kende Tsjechische schoenfabrikant en millionnair, Thomas Bat'a werd gedood. De heer Bat'a wilde naar Zwitserland vliegen. Op een hoogte van ongeveer 700 meter stortte het vliegtuig nabij het vliegveld Zlin neer. De heer Bat'a en de vlieger, die het toestel be stuurde, werden op slag gedood. Naar Reuter uit Praag meldt, heeft de dood van Bat'a groote beroering verwekt. Alle bladen gaven bulletins uit. Daaraan valt nog te ontleenen dat men voor het vertrek gunstige weerberichten had ontvan gen, hoewel er een dichte mist kwam opzetten. Even na het vertrek stortte het vliegtuig van geringe hoogte aan een boschrand omlaag. Het drong met zoo'n kracht in den grond, dat het totaal versplin terd werd. Buch, de vlieger, was op slag dood. Bat'a had ernstige inwendige kneuzingen opgeloopen, waaraan hij spoedig overleed. De oorzaak van het ongeluk is nog niet vastgesteld. Thomas Bat'a werd in 1876 geboren tn Zlin, een provinciestadje in Oost-Moravië. De menschen uit zijn dorp, evenals zijn vader, verdienden hun brood met het vervaardigen van schoenen en zolen uit dik- weefsel. Zij trokken daarmee van markt tot markt. De vader, die zijn zoon leeraar wilde laten worden, liet hem op school gaan, maar de jongen wilde daar niet veel van weten en kwam naar huis. Toen hij 18 jaar oud was, maakte hij zelf „Paputschen" (schoenen van weefsel), die hij als de anderen op de markt ver kocht. Langzamerhand kwam hij vooruit, produceer de meer en goedkooper, reisde naar Duitschland, werkte daar in schoenfabrieken en leerde de mo derne techniek. Hij stichtte zelf een onderneming, waarin hij zijn arbeiders aandeel liet hebben. Hij nam een aantal werklieden mee naar Amerika, leerde hun de Amerikaansche methoden en paste deze in Zlin toe. Reeds voor den oorlog was zijn fabriek de grootste van Oostenrijk—Hongarije en gedurende den wereld- krijg was hij de grootste legerleverancier. Daarna re organiseerde hij zijn bedrijf geheel, zoodat het in alle opzichten zelfstandig was. Er kwamen leerfabrieken, fabrieken voor vervaardiging van alle onderdeelen, restaurant, hotels, bioscoop, leeszaal, een eigen krant, slagerij, keukens, landerijen met vee enz. Overal ziet men in Cecho-Slowakije zaken van Bat'a; ook in het buitenland, met name ook in Neder land zijn tal van Bat'-winkels. Bat'a was brgemeester en eereburger van Zlin, de stad, waarvoor hij zooveel gedaan heeft endie hij tot beroemdheid heeft gebracht. SPORT. SCHAGEN-RUBRIEK. Hedenavond speelt Schagen I tegen V.V.M.P. op het sportterrein aan de Loet. Aanvang 7.15 uur. Het elftal is officieel opgesteld als volgt: S. de Jong J. Komen V. Vlottes A Plakman R. Rus J. Watertor C. de Moor Kakebeeke Boontjes Lutjeharms Buiskool Res.: Doel: Bijlsma, achter: K. Rempt, midden: Bree- baart, voor P. Slingerland. ZAAK VERKOCHT. De heer J. de Haan, grossier Noord 56, heeft zijn zaak in galanterlën enz. overgedaan aan den heer J. Bakker Jnz. te Benningbroek. BADEN ONDER TOEZICHT. Talrijke ongevallen bij het baden vinden plaats' en dikwijls zal de opmerking worden gemaakt dat toe zicht bij het baden dan ook zeer wenschelijk en fei telijk noodzakelijk geacht kan worden. Het is zeer te apprecieeren dat in onze badinrich tingen dat toezicht bestaat. Maar dan dieaen de ouders indien zij met gerustheid hun kinderen wil len laten baden er voor te zorgen, dat door de kinderen van de badgelegenheid gebruik wordt ge maakt op de uren waarop dat toezicht aanwezig is. Het bestuur van het Witte Kruis maakt daarom in een advertentie in dit nummer nog eens bekend op welke uren in het Badhuis aan de Wiel toezicht van den badmeester is. We verwijzen naar deze adver tentie! A RBEID SBEMEDDELING. Dinsdagmiddag had er ten Raadhuize een bespre king plaats van den Directeur der Districts-arbeids- beurs te Den Helder, een vertegenwoordiger van den Rijksdienst der Arbeidsbemiddeling en de agenten der Arbeidsbemiddeling uit de randgemeenten rond de Wieringermeer. Daarin werd medegedeeld dat in October a.s. de bouw van 200 arbeiderswoningen zal zijn voltooid, en aangenomen wordt dat dan pl.m. 300 arbeiders hun woonplaats in de Wieringermeer zullen hebben. Er wonen nu reeds 65 gezinnen en de resultaten daarvan zijn gunstig. Gezien dit gunstige resultaat der Arbeidsbemiddeling is de Wieringermeer-Directie ook bereid de noodige losse werkkrachten, welke noo- dig zijn op de bedrijven te betrekekn over de arbeids bemiddeling. Daarvoor leenen zich bijzonder de grens gemeenten, omdat de afstand van woonplaats tot het werk niet te groot zal zijn. Deze arbeiders worden over 2 punten bemiddeld, n.1. over Wieringen en Medemblik, met dien verstande, dat gemeenten behoorende tot het district Den Helder, niet meer bemiddelen over Medemblik; voor dit losse werk komen in aanmerking arbeiders uitsluitend landbouwar- beiders, bekend met grof landbouwwerk. Hiervoor ko men niet in aanmerking jongeren, die in kosthuizen ver blijven en hun gezin elders woont, deze zullen weer naar hun gezin terug moeten keeren. Gegadigden kunnen nu reeds een formulier aanvragen om daarvoor in aanmerking te komen. Het losmaken van arbeidskrachten uit ander werk is niet gewenscht. Aangezien nu reeds behoefte aan arbeidskrachten be staat is spoedige aanmelding gewensoht. Het loon be draagt 35 cent per uur, terwijl vrijwel uitsluitend in uur loon gewerkt wordt. In het tijdvak 1 April tot en met 30 September wordt 10 uur per dag gewerkt en des Za terdags 7.30 uur. (Nadere inlichtingen verstrekken de agenten). Het betrekken van deze losse werkkrachten zal plaats hebben uit de gemeenten Wieringen, Anna Paulowna, Wieringerwaard, Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe en Oude Niedorp, voor het gedeelte dat vanuit Wieringen zal worden gemiddeld MEDEMBLIK, 12 Juli. Schotsche muizen f 0.80—1.20, kleine muizen f 1—1.10 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 12 Juli. Aangevoerd: 72235 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.80—3.20, drielingen f 1.802.40, grove f 1.802.30. blauwe aardappelen f 3.604.50, 50 Kg. zilvernep f 5.80. NOORDSCHARWOUDE, 13 Juli. Aangevoerd: 179400 Kg. aardappelen: gr. sch. m. f 1.50 2.40, schotsche muizen f 1.603.40, drielingen f 1.90— 2.30, eigenheimers f 3.30, bl. eigenheimers f 3.403.60, 28 Kg. spercieboonen f 3132, 275 Kg. tuinboonen f 1 1.40, 1800 Kg. zilvernep f 5.90—6.80, drielingen f 0.70, 9 Kg. peulen f 1.90, 280 bos wortelen f 2—2.60, 1250 at. bloemkool f 1.103.40. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juli. Aangevoerd: 363000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 1.703.10. schoolmeesters f 2.903.80, bl, eigenh. f 2.80—3.60, drielingen f 1.50—2.80, 33000 Kg. roode kool f 0.90—1.40, 1600 Kg. gele kool f 1.20—1.70, 1000 vroege witte f 1.30, .7500 stuks bloemkool f 1.202.60, 75 Kg. slaboonen f 26—28, 900 Kg. zilvernep f 6.30—6.80. 14500 Kg. tomaten: A f 16.10—16.30, B f 15.50—16.10, C f 15.50 —16.30, CC f 8. PURMEREND, 12 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan voer en prijzen: 7000 kg. kaas. Handel slecht. 23 st. Boerenkaas f20 per 50 kg„ 23S0 kg. Boter f 0.75 1.15. 529 stuks Runderen, w.o. 310 st. vette, f0.66— 0.74 per leg.; 156 st. Melk- en Geldekoeien f 110260, 63 stieren Handel runderen stug. 32 stuks paarden f75140, handel matig. 117 st. vette kalveren f 0.70— 0.90. Handel stug. 362 stuks nuchtere alkevern. slachtkalveren f4—15, Fokkalveren f8—14, handel stug. 477 stuks vette varkens, voor de zouterij f0.25 per'kg., voor de slacht f 025—0.29 per kg., handel ma tig, 97 stuks magere varkens f7—17, handel stug;" 261 st. Biggen f 5—8. handel stug, 296 schapen f 14 18, handel stug, 263 Lammeren f 610, handel stug,. 20 Bokken. Kipeieren f2.60—3.10. Eendeieren f2.10, Piepkuikens f 0.650.75. Eierenveiling, 21575 stuks Kiptieren a f2.603.20, 480 st. kipeieren b f2.40—2.50, 6327 stuks eendv eieren c f2.30. AMSTERDAM, 12 Juli. Aardappelen. (Ber. van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bl. eigenh. fo5.50, id. eigenheimers f44.50, IJpolder eigenheimers f44.50, id. blauwe eigenh. f5—5.50, id, eigenh. poters f2—3, Andijker muizen f34, id. kl. muizen f2—3, Langedijker muizen f3—4. Noordh blauwe eigenh. f55.50, Rij per muizen f3—4, Hillegommer zandaardappelen f3.50—4. Westl. muizen f3.60—6. id. kl. muizen f3— 3.40 per 100 kg.; Friesche roodstar fl1.25. PURMEREND. 12 Juli. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Afdeeling eieren. Aanvoer: 61205 eendeieren f2.20 —2.40. 97407 kipeieren: 70-80 kg. f4—4.60, 65-66 kg. f3.20—3.50. 63-64 kg. f3—3.20, 60-62 kg. f 2.70-3.10 58-59 kg. f 2.60-2.90. 56-57 kg. f2.50—2.70, 53-55 kg. f2.40—2.60. 50-52 kg. f2.30—2.40. 45-49 kg. f2.10—2.30. Afdeeling Pluimvee. Oude kippen f0.60—1.20, oude hanen f 0.501, jonge hanen f 0.501.10, oude eenden f 0.15—0.20, Kiloprijs oude kippen f0.40— 0.98, jonge hanen f 0.50—0.65. S I X T MAARTEN Oude man verbrand. Gisteravond is door het hevige onweer brand uit gebroken in het huis v-n den heer P. Sieriks te Eenigenburg. De man waarschijnlijk zelf reeds door den bliksem getroffen, is in de vlammen omgekomen. Het slachtoffer was een alleen-wonend persoon, 64 jaar oud. Het verkoolde lijk werd in de puinhoopen gevonden en is daaruit weggehaald. WINKEL Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling kunnen, inlichtingen worden ingewonnen, omtrent de voor waarden om als los arbeider op de bedrijven in de Wieringermeerpolder te worden geplaatst. Deze losse werkkrachten, uitsluitend landarbeiders, moeten zijn, bekend met grof landbouwwerk en zullen betrokken worden uit de randgemeenten, rond de Wieringermeer, meer. HEERHUGOWAAR VEENHUIZEN. V.C.L. 2 ging Zondag j.1. naar Aartswoud om tegen Aartswoud 2 en 3 een vriendschappelijken wedstrijd te spelen. V.C.L. 2 bleek hier de meerdere en won met 31. Aartswoud kreeg het eene tegenpunt, door dat een van den backs den bal in het eigen doel kopte. Alle drie punten werden gemaakt door Cor Benit. Terstond gevraagd: goed kunnende melken. Zich te vervoegen bij P. KLARE, Melkhandel, Kolhorn. door de geheele bollenstreek. Beleefd aanbevelend. J. K. SLOT, Dirkshorn. TE KOOP: Ongeveer a 10 cent k contant, afgehaald. A. B. JANSEN, Oudkarspel. GevondenEen zilveren Manchetknoop, op den Hoofdweg te Westerland, waar schijnlijk van iemand die in rijksdienst geweest is of het nog is; tegen be looning van de gemaakte kosten terug te bekomen, bij H. v. d. BERG, Wes terland 76, Kerkebuurt, Wieringen. 5 pond mager spek f 1.- 5 pond bladreuzel f 1.— 5 pond gedraaid spek f 0,60 3 pond sausijsjes f 1.— 3 pond koe- en varkensgehakt f 1,— 4 pond paardengehakt f 1 Metworst 35 ct. per pond. Bloedworst 30 ct. per pond. Schouderham 30 ct. p. hal! pond. Aanbevelend, Molenstraat, Schagen. Schager Roosjes. Veldgele en Mangelwortelen te koop, bij C. GOOTJES, Schagen. Eerste kwaliteit Kar wij- en Maanzaadbalen en Inl. wikken te koop bij C. Beers Gz,, Winkel, Tel, 29.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3