Raad Barsingerhorn. SPORT. Schagen—V.V.M.P. 2—4. Kolhorn—Schagen Comb. 3—1. Transpireerende Voeten, Uit onze omgeving. PUROL Vergadering van den Raad op Vrijdag 15 Juli 1932, des avonds halt negen. Vooftitter de hoer K. Breebaart Dz., burgemeester; Secretaris da heer G. G. Loggers. Aanwezig alle leden. Va opening volgt do goedkeuring der notulen. Pe heer Kater vraagt of al iets bekend is van de geweigerde vergoeding voor het vervoer schoolkinde ren. Voorzitter zegt dat Ged. Staten inlichtingen hebben gevraagd. Het verbeteren van Hemmerweg en Mi el dijk Boor B. en W. wordt voorgesteld te besluiten tot het verbeteren van Hemmerweg en MIeldijk volgens onder staand plan: Mieldijk. Te verbeteren lengte 1500 M. Gemiddelde breedte 4 M. Totale oppervlakte 6000 M2. Aard der werkzaamheden: a. wegdek vlak maken, b. afdekken met teerlaag. Hemmerweg. Te verbeteren lengte 1100 M. Gemiddel de breedte 4 M. Totale oppervlakte 4400 M2. Aard der werkzaamheden: a. wegdek vlakmaken, b. afdekken imet teerlaag. Bij het opmaken van de raming is uitgegaan van een uurloon van f 0.35. De verbetering wordt dus niet beschouwd als een object van werkverschaffing, zoodat !geen pogingen zullen worden aangewend voor het ver krijgen van Rijks- of provinciale subsidie. Het bedrag aan arbeidsloon, dat met deze verbetering gemoeid is. komt B. en W. nJ. voor het vragen van subsidie niet 'belangrijk genoeg voor, terwijl het hier eigenlijk gaat om zuiver productief werk, dat ook zonder werkloosheid In de naaste toekomst zou^ worden verricht. Voorts stellen B. en W. voor, ten behoeve van de bestrijding van de kosten dezer verbetering van den post „Onvoorzien" een bedrag van f 3500 over te schrij ven naar den post „Onderhoud van wegen." Het ligt in de bedoeling 6 a 8 arbeiders op deze '.wijze 2 a Zl/o week werk te verschaffen. De heer Kater vraagt of ook een sleuf aan eiken kant van den weg wordt gemaakt, waarin puin. Voorzitter zegt, dat dit niet in de bedoeling ligt. Als later de kanalen er zijn, gaat het groot verkeer 'langs die wegen en zijn deze wegen alleen voor toe- igang voor het. dorp, alleen langs de Hemme zullen de autobussen blijven gaan. De vergadering wordt geschorst, om den opzichter gelegenheid te geven tot het verstrekken van inlich tingen. Na heropening der vergadering merkt de heer Ka ter op, dat het aantal van 8 arbeiders wat gering is. Spr. vraagt of niet meerderen te werk kunnen wor den gesteld. Voorzitter zegt als er meer aan te werk worden ge- ■steld, het heelemaal niets is. De heer Blaauboer maakt aanmerking op het uur loon van 35 cent. Dit gaat ver uit boven het standaard- loon dat in het particuliere bedrijf wordt gegeven. Dat de werkeloozen worden geholpen, vindt spr. goed, ijnaar zij behoeven niet meer te verdienen dan den arbeider die bij den boer werkt. Opgemerkt wordt dat het de bedoeling is het werk te laten aannemen door de arbeiders en dat 35 cent het maximum loon is dat gehaald kan worden. De heer Burger dankt B. en \V. voor dit voorstel. Spr. meende eerst, dat 35 cent per uur te laag was en herinnert er aan-hoe voor de andere wegverbete- ;riTt? bt-'aald is 43 rent. En dc opzichter daarvan achtte het niet erg als 10 cent te veel loon Werd be taald, dat was volstrekt geen schade, men kreeg er beter arbeid door. Spr. heeft, zich met 35 cent ver- 'eenigd, omdat het in aangenomen werk ging en het 'als standaardloon beschouwd moet worden. Spreker 'meent dat dit werk ook zwaarder was als landarbeid, dat met 25 cent werd betaald. De heer Blaauboer ontkent dit laatste en meent !25 cent als uurloon voldoende, onjdat andere eveneens igoede werklui niet meer verdienen. De heer Schenk merkt eveneens op, dat het in aan genomen werk gaat en dat hier dus geen vast uur- iloon is aangegeven. Ook kan men in het landwerk niet spreken van 25 cent. Er wordt 30 en 35 cent gege ven, spr. geeft nog f4 daags. Dat hangt van de men schen zelf af. 1 Ook de heer Engel meent dat hier niet van een -vast uurloon kan worden gesproken. Als de menschen flink werken, zullen zij meer verdienen, het hangt .van de capaciteiten af, wat er werkelijk zal worden jverdiend. Voor de Wieringermeer is evèneens 35 et. igesteld, dat is ook voor de gemeenschap, waarom zul- llen wij nu minder gatfn? Als de loonen nog lager worden, loopt het op een wereldramp uit en verhon geren de menschen. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en w. aangenomen. Het ligt in de bedoeling om reeds a.s. Maandag te beginnen. De heer Kater acht het 't best aan *t eind van den Mieldijk te beginnen, met het oog op den aanvoer van 'materialen. Voorzitter ontraadt dit, als n.1. de duikers voor het kanaal worden gemaakt, moeten de wegen afgesloten en spr. kan geen twee wegen tegelijk afsluiten. Steunverieening aan werkloozen. Het volgende agendapunt vermeldt: mededeelingen In gake steunverleening aan werkloozen. Voorzitter en de heer Loggers zijn vandaag naar Den Haag geweest en hebben nadat telegrammen on beantwoord bleven, nu met den heer Van der Hoeven, de chef van den Steunregeling, een conferentie gehad. Wat B. en W. en de raad hadden aangenomen als cijfers voor de regeling, konden niet worden goed- gekeurd. De regeling kon alleen voor landarbeiders en ging 10 Juli in tot 30 Juli, kon dan weer worden .verlengd. UI betrokkenen krijgen f8.50 plus 50 cent per kind. andere groepen f7.50 plus 50 cent per kind. 't Maximum mag niet meer bedragen dan 60 van het geldend loon. Kostgangers ontvangen f6 en f5. Het Rijk geeft als minimum bijdrage 25 als maxi mum 75 Hoeveel Barsingerhorn zou krijgen was nog niet te zeggen, niet het minimum, maar ook niet het maximum. Dit moest aan de hand der belasting regeling der gemeente nog nader bepaald. Voorzitter had ook nog gevraagd de regeling te maken ook voor de grondarbeiders en bouwvakar- heiders. Spr. had het onrechtvaardig genoemd dat ,de randgemeenten der Wieringermeer, die vanuit de Meer talloos vele werkeloozen krijgen, deze zelf moe ten onderhouden. Spr. werd meegedeeld, dat een aparte steunregeling voor grondwerkers in onderzoek was en hoogstwaarschijnlijk wel in werking zou ko men en dan vanaf 10 Juli. B. en W. plus 1 raadslid, plus 1 vertegenwoordi ger der vakorganisatie zullen een commissie vormen om de steunregeling na te gaan. De heer Schenk informeerde hoe hoog zulk een regeling zou komen. Secretaris licht toe, dat als alle personen 1 maand werkeloos bleven, wat niet is aan te nemen, het f2000 per maand zou kosten. Daar af de Rijksbijdrage. De heer Engel noemt dezen steun schandelijk laag en spr. weet niet hoe de menschen er mee moeten rondkomen. De heer Schenk noemde het wenschelijk dat er een andere regeling was to treffen door 't verstrek ken van voedingsmiddelen, die nu als waardeloos moeten worden vernietigd. in?6 !*cer Kn&el zou het zeer toejuichen als dit moge lijk was. Menschen die anders f 18 verdienen, krijgen PROGRAMMA VOOR ZONDAG. SuccesD.T.S., 7 uur. C. Hoek. grensrechters Lutje- harms en Rempt. Helder IT—C.S.V., J. Augusteijn. D.O.S.K.O.—B.K.C. te Oudesluis 1.30 uur. PettenWieringerwaard, te Oudesluis, 2.30 uur. SchagenH.R.C. II, te Oudesluis, 4 uur. HEDENAVOND Sohagen-comb.—Z.E.P. I, 7 uur. SCHAGEN I—H.R.C. II TE OUDESLUIS. Vertrek op eigen gelegenheid. Het elftal is als volgt na verhindering wegens een drietal spelers: C. Prins K. Rempt V. Vlottes A. Plakman Kakebeeke J. Koomen W. Rus A. Watertor G. J. Boontjes L. Rus Lutjeharms Reserves: doel A. Bijlsma, en overigens C. de Moor en G. Paul usma. SCHAGEN-COMB.Z.E.P. I (Hedenavond 7 uur.) Het elftal is als volgt samengesteld: A. Bijlsma P. Boon P.Ruig G. Lem T. Brantenaar J. Wit H. Uitterdijk A. Schoorl Weeland A. Keet Van Ketel Reserves: H .Veenstra, voor; S. v, d. Wal doel; J. Steen, achter. ALGEMEENE JAARVERGADERING V.V. SCHAGEN. Naar wij vernemen zal vermoedelijk deze vergade ring op Dinsdag 2 Augustus ten huize van den heer Raven worden gehouden, des avonds 8.30 uur. Schagen stond 10 minuten voor het einde nog voor met 20. De proefneming der E.C. mislukt. Wonsdagavond kregen de Spa-tanen V.V.M.P. op bezoek om hun 5en jubileumwedstrijd te spelen. De Elftal-Oommissie had deze gelegenheid gebruikt om eens eenige spelers van Schagen 2 in het eerste elftal te probeeren. Toen wij op het veld kWamen. zagen wy zelfs nog een ander elftal zich opstellen dan oorspron kelijk was opgesteld. Doel: S. de Jong, keeper der Ve teranen; achter: J. Koomen (S.D.), Vlottes; midden: Plakman, R. Rus en J. Watertor: voor: C. de Moor, Slingerland, Boontjes, allen uit Schagen 2 en Lutje harms en Buiskool. Scheidsrechter was de heer J. E. L. van Ketel, die dezen wedstrijd naar behooren heeft gefloten. Om half acht wordt begonnen, direct zit Schagen reeds voor het V. doel. maar door resoluut wegwerken wordt verhinderd dat S. reeds in de eer ste minuten scoort. Aan den anderen kant stopt de Jong een keihard schot op meesterlijke wijze. Tien minuten voor de rust geeft Lutjeharms Schagen na een mooi aangegeven bal van Buiskool, de leiding 1—0, waarmede de rust Ingaat. Na de rust is het weer S. dat behoorlijk in de meerderheid is, doch V.V.M.P. pro beert het geregeld ver links wat wel het zwakste ge deelte der Schager achterhoede is. Nadat de Jong en kele malen keurig heeft weggewerkt krijgt Boontjes de bal mooi vrij en de V. spelers appelleeren voor buitenspel. doch er staat nog een wit-groene in het doel. Boontjes bedenkt zich niet en vergroot de voorsprong 20. Deze 20 voorsprong wordt behouden tot 10 minuten voor het einde, waarna een ver schot de Scha ger keeper de Jong ontgaat en in het doel verdwijnt. V.V.M.P. krijgt nu den smaak te pakken en maakt nog voor het einde klinkt drie geldige doeflpunten. Er was er nog een gemaakt? doch J. Watertor grab belde de bal uit het doel. waardoor V.V.M.P. een pe nalty kreeg toegewezen, welke vriendschappelijk werd genomen. Het einde kwam met een verdiende doch geflatteerde 42 zege der V.V.MJP.ers De proef der E.C. mislukt. Na dezen wedstrijd werd meteen het elftal bekend gemaakt wat tegen H.R.C. 2 te Oudesluis moet spe len. Merkwaardig was het dat geen enkele speler die als proef tegen V.V.M.P. uitkwam, hierin voor kwam. Een bewijs dat de proef als zoodanig de E.C. niet voldaan had. Donderdagavond ging een Schagen-combinatie naar Kolhorn om aldaar de club van dien naam te bekampen. Om 7 uur werd uit Schagen vertrokken, doch door ver hindering werd het elftal direct veel lichter dan men oorspronkelijk naar Kolhorn wilde laten gaan. Hier volgt het elftal met daaronder gezet uit welk elftal de spelers afkomstig waren: Bijlsma 2 flikker Ruig S. A S. 3 Uitterdijk J. Weeland J. Wit S. B S. 3 S 3 S. v. d. Wal Blaauboer Lutjeharms Keet Uitterdijk S. 3 S. 1 S. 2 Het grootste gedeelte van dit elftal kwam uit Schap gen 3. terwijl enkele nog in geen enkel elftal waren opgesteld geweest. Het samenspel wilde dan ook In geen enkel opzicht vlotten. Eenige spelers waren bang voor het te hard ingrijpen der Kolhomspelers, wat ze o.i. ook wel veel te hardhandig deden, waarvan de oorzaak wel moet worden gezocht in den scheids rechter, die vermoedelijk r.og nimmer in die functie werkzaam is geweest. Een der Schager spelers liet ons na afloop een zijner voetbalschoenen zien. Er was fi naal door het bovenleer heen getrapt. Het. veld In Kolhorn is feitelijk niet geschikt voor voetbalterrein. Het is veel te smal en te hobbelig. De greppels zijn er nagenoeg nog niet uit Voor de competitie zal hier wel verandering in moeten komen, alsook in de afwa- ering aan een der zijde® van het terrein. Deze staat nog geen halve meter van de uitlijn, wat zeer gevaarlijk is. Wil men voor de competitie dit veld goedgekeurd len door den N.H.V.B. dan zal er nog heel wat ver anderd moeten worden. nu f 10 en betalen dus aan de malaise als belasting een f400 van hun inkomen van f900. Dat is veel te veel en beter was als allen betaalden. Maar het wordt vanaf Den Haag opgelegd, dus zullen wij moe ten accepteeren. Voorzitter zegt, dat aanstonds voor de cultuur commissie weer gewerkt kan worden. En Barsinger horn is een groot deel van de Wieringermeer als zoo danig toegewezen. Spr. verzoekt den werkgevers vooral hun arbeids krachten vla de arbeidsbeurs te huren. Men is geheel vrij in zijn keuze. Het voorstel van B. en W. om deze steunregeling in het leven te roepen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Jm. Blaauboer wordt benoemd tot lid der commissie. Rondvraag. De heer Smit herinnfrt aan het 20-jarig burge meesterschap van den voorzitter en feliciteert hem daar hartelijk mee. Herinnerde aan de vele en goede zaken die mede door. het beleid van Burgemeester Breebaart zijn tot stand gekomen. Voorzitter bedankt voor deze vriendelijke woorden, evenals voor de bloemen hem geschonken. De heer Burger klaagt over het woest rijden der automobolisten. voornamelijke de chauffeurs van de wagens die de teerslakken vervoeren. Voorzitter zal gemeente- en rijkspolitie opdragen streng toe te zien. De heer Kater informeert naar het inleggen van een goot. Dit is Droog opgedragen, maar die heeft het steeds nog niet gedaan en zal nu door een paar werkeloo zen geschieden. Hierna sluiting. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Z IJ P E Naar wij vernemen is het verfwerk van het onder houdswerk gemeente-eigendommen gegund aan den heer P. Keesman te St. Maartensbrug. SGHAGERBRUG. Autotocht vor ouden van dagen. Rectificatie. In ons nummer van 14 Juli werd bericht, dat de autotocht van de ouden van dagen zal plaats hebben op Dinsdag 28 Juli 1932. De aandachtige leser zal begrepen hebben dat dit moet zijn Dinsdag 26 Juli 1932. Woensdagavond speelde da voetbalclub alhier te Petten een wedstrijd tegen de Petten-reserves. Deze wedstrijd werd door Petten met 74 gewonnen. Blijkens een advertentie in ons blad van Donder dag zal ten lokale van den heer Modder hedenavond 8 uur de bekende biljartprofessor Van der Laan op treden. Liefhebbers van het biljartspel wacht dus een mooien avond. PETTEN. Onder groote belangstelling vonden Donderdag- vond de oefening met het reddingsmateriaal plaat'<. Vooreerst ging de reddingsvlot in zee, deze wan genoegzaam ruw om de manoeuvres tot een aantrek kelijk schouwspel te maken. Vervolgens werd het schlettoestel met de reddings- lijnen geprobeerd, waarna tot besluit met de „broek' enkele drenkelingen van het denkbeeldige wrak wer den gehaald. Brand. Door zwaren hooibroei ontstond Donderdagavond brand in de boerderij bewoond door den heer J. War- tenhorst, en eigendom van den heer H. S. Eriks. Aan gewakkerd door den wind was het perceel in korten tijd één laaiende vuurzee, waartegen de spoedig ter plaat se verschenen Zijper brandspuit natuurlijk niets ver mocht. Slechts de varkensstal en enkele hokken konden behouden worden. Boerderij en inboedel waren verzekerd. SCHAGERBRUG. Wij maken er even op attent dat de auto-tocht van de Ouden van Dagen uit Schagerbrug en Omgeving zal plaats hebben Dinsdag 26 Juli en niet 28 Juli, zooals abusievelijk was vermeld. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Jitse Auke, zoon van Jlle Faber en Anna Jongejan. Ondertrouwd»en getrouwd: Geene. Overleden: Jan van der Laag. oud 73 jaren, weduw naar van Aukje IJnsen (wonende te Amsterdam). SCHOORL In de zaal van de Roode Leeuw alhier was Donder- dagavond een flinke schare belangstellenden bij elkan der gekomen, welke tesamen de statuten heeft behan deld van de vereeniging: „Jeugdherberg de Bregthoeve". De Voorzitter van het voorloopig bestuur, den Weled. heer Kielstra, betoogde in een uitvoerige uiteenzetting 't nut van 't hebben eener jeugdherberg in deze streek. Lang is de weg geweest waarop bepaald zou worden in welken vorm de vereeniging zou worden opgericht, t.w. een koninklijk goedgekeurde vereeniging of een stich ting. Na rijp overleg as men gekomen met 't voorstel om een koninklijk goedgekeurde vereeniging te hebben, en dien overeenkomstig kwam het voorloopig bestuur thans met een ontwerp-Reglement. De aanwezigen konden zeer goed met een en ander medegaan. Natuurlijk werd er. zooals dit bij 't vaststellen van een reglement gebruikelijk ls, vrij lang gediscuseerd over minder belangrijke onderdeel en, doch in groote trekken liep de zaak vlot. van stapel. In November zal reglementair de eerste ledenverga dering gehouden worden, van de thans officieel opge richte vereeniging, en zal 't voorloopig bestuur in pleno aftreden; er wordt dan een vast bestuur benoemd en zal een ontwerp huishoudelijk reglement worden inge diend. Na deze besprekingen werd een zeer goede film ver toond. van bevriende zijde voor dit doel gaarne afge staan, welke film betrekking had op 't nut van 't trek ken in de natuur door hen, die in de drukke steden leven en werken. Onze plaatsgenoot, de heer A. C. Kroon bewees zeer goed een film te kunnen vertoonen. Na afloop gaven eenige aanwezigen zich nog als lid op. Zaterdagmiddag a.s. zal „de Bregthoeve" te bezich tigen zijn. Het gebouw, in 1931 reeds zeer voorloopig voor dit doel benut, heeft een heele verandering onder gaan, en biedt thans plaats voor pl.m. 60 trekkers. Er is een afdeeling voor jongens en een voor meisjes. Door deze verandering en herbouwing past dit ge bouw volkomen in 't kader van de overige jeugdherber gen, en twijfelen we er niet aa®, of onder de goede zorgen van de herbergouders, het echtpaar Groothand, zal deze onderneming, in haar mooie omgeving bij dui nen, bosch en zee, zeker slagen. OUDE NIEDORP Door 86 melkvehouders in deze gemeente is een uit- keering gevraagd voor melkvee op grond van de Crisis- Zuivelwet. Het totaal aangevraagd bedrag beloopt f 1701.Het gemeentebestuur heeft zich tot den be trokken Minister gewend met verzoek dit bedrag aan de gemeente te willen voldoen, waarna de uitkeeringen zullen plaats hebben. Naar wij vernemen, heeft het verzamelen, der noodige gegevens nog aanmerkelijke stagnatie ondervonden, doordat meerdere veehouders, zelfs na aansporing, in gebreke bleven, gevraagde gege vens te verstrekken. WARMENHUIZEN Oprichting Mlddenst&ndsvereeniging. Dzer dagen had in de zaal van den heer Slikker een bijeenkomst plaats uitgaande van neringdoenden uit diez gemeente. Deze bijeenkomst had ten doel om te komen tot oprichting eener Middenstansvereeniging. Na uitvoerig een en ander te hebben besproken Is men besloten tot oprichting eener afdeeling over te gaan. Het bestuur werd hierna gekozen en de functies als volgt verdeeld: P. Dissel, Voorzitter, D. Pastoor. Secretaris, Jn. te Buck, Penningmeester, A. Nleuw- land Jr. en W. Diepmeer. fcestuursleden. Vermoedelijk zal worden besloten om aan te sluiten b\j de Kon. Nederl. Middenstaudsvereeaigiag. HOOGWOUD Door den Heer Commisearls der Koningin In deze provincie in het aandeel door elke niet samengevoeg de gemeente of groep van gemeenten te dragen ia het voor deze provincie door den Minister van Defen sie bepaalde getal van tot gewoon dienstplichtig be stemde ingeschrevenen der lichting 1933 bepaald voor de groep Zijpe op 60. Bij Koninklijk Besluit van 23 Juni 1932 no. 77 zijn, goedgekeurd de door den Raad dezer gemeente - vast gestelde verordeningen op de heffing van vergunnings recht en verlofsrecht tn deze gemeente. AATRSWOUD. Onze plaatsgenoote Betsi Helder slaagde heden voor het einddiploma U.L.O. Ze was een leerlinge.van de school te Winkel. NIEUWE NIEDORP Kolven. Uitslag van den vijftig-slagen wedstrijd, uitgeschreven door den heer Jb. Gelder in de Prins Maurits alhier, le klasse. 1. A. Zuidscharwoude te Berkhout met 480 p. 2. P. Molenaar te Zuidscharwoude met 478 p. 3. J. Goet te Alkmaar met 471 p. Serieprijs: C. Langedijk te Noordscharwoude met 100 p. 2e klasse: 1. C. Brouwer te Nieuwe Nïedorp (sajet) 445 p. 2. P. F. Kat te Noordscharwoude met 441 p. 3. P. Langedijk te Oudkarspel met 433 p Serieprijs: G. Hop te Noordscharwoude met 102 p. 3e klasse: 1. P. Toepoel te Nieuwe Nledorp met 413 p, 2. K. Kat te Oudkarspel met 412 p. 3. S. .Maakal te Broek op Langendijk met 398 p. Serieprijs: S. G. Wit te Nieuwe Niedorp (sajet) 97 p. Zonnebrand Doorzitten bij W'ielrijden LANGEN DIJK We vernemen, dat namens de Dagelijksche Besturen der gemeenten Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuid scharwoude aan den gemeenteraad van Broek op Lan gendijk is verzocht, te willen toetreden tot de gemeen schappelijke regeling der U.L.O.-school te Noordschar woude, die thans door de 3 eerstgenoemde gemeenten wordt ln stand gehouden. Te Camperduin blijkt plaats te zijn voor werklooze arbeiders. Men deelde ons mee, dat er van Langendijk reeds arbeiders te werk zijn gesteld en dat getracht wordt er nog meer te plaatsen. Op audiëntie. We vernemen, dat a.s. Dinsdag een deputatie bestaan de uit vertegenwoordigers van den L.T.B., den Chr. Boe ren- en Tuindersbond. de Neutrale Organisaties en de Prov. Commissie uit de veilingen in Noord-Holland' bij den Minister van Economische Zaken en Arbeid op audiëntie zal gaan, ten einde nogmaals den noodtoestand in den tuinbouw te belichten. Men kan aannemen, dat de Minister volledig met dien toestand bekend is, doch de ernst van den nood is zoo groot, dat het noodzake lijk wordt geacht, een laatste middel te beproeven, wat meer voor den tuinbouw gedaan te krijgen, dan tot nu toe is geschied. Deze poging moet dus als een laatste noodkreet worden beschouwd en het is te verwachten, dat de Minister die ook als zoodanig weet te onderken nen. Alsd eze bewindsman nu ook maar middelen weet te vinden, die eenige verlichting brengen in den" nood van duizenden gezinnen. Zooals de toestand thans is, kan hij niet lang blijven. Er moet raad worden geschaft. Mogen de afgevaardigden niet al te bescheiden zijn! ZUIDSCHARWOUDE. Bij de gehouden publieke veiling van een tuinbouwer»- woning met koolberging, toebehoorende aan de erven van wijlen L. van Bodegraven, werden deze onroerende goederen gekocht door K. Jongert te Haarlem voor f 1310.—. Bij het-trachten te passeeren van een auto, reeé een autobus van de firma Kok en Tuinman een fiets van den heer J. S. aan, welk rijwiel daardoor geheel werd vernield. Op sommige plaatsen is de straat zoo smal, dat rijwielen, aan den kant staande, bij het passeeren van auto's en autobussen niet erg veilig zijn. Alhier zijn enkele werkloozen voor rekening van de banne bezig, op sommige plaatsen de gracht uit te die pen. De schappers zullen dezen maatregel ten zeerste toejuichen, en de werkloozen verdienen er nog een loontje aan. BROEK OP LANGENDIJK. Vanwege het plaatoelijb Crlsis»-Comité werd ons medegedeeld, dat de wekelijkscho colleote gehouden met de busjes tot heden heeft opgebracht de somma van ruim f 950.zoodat men spoedig de somma van f 1000.hoopt te passeeren. Een woord van dank aan de gevers voor hun offervaardigheid en de meisjes voor hun activiteit is hier voorzeker op zijn plaats. Door het Nat. Crisis-comité worden tevens nog vlaggetjes beschikbaar gesteld voor op het rijwiel te plaatsen, welke voor 25 ct. uitsluitend verkrijgbaar zijn bij ds markt-telefoniste Mej. Vroegop. Een ieder koope zooveel mogelijk in zijn vermogen een vlaggetje tot steun voor het sympathieke doel. Van de tweede naar de derde klasse van het Gymna sium te Alkmaar ls bevorderd onze plaatsgenoot H. Verdonk. OUDKARSPEL. Door den heer K. Drost alhier werd een aardappel geteeld, welke niet minder dan 1 K.G. zwaar was. De aardappel werd ons getoond en hebben wij zelf nage wogen. Naar wij vernemen was het Donderdag 14 Juli "35 jaren geleden dat de heer J. G. Vogelenzang zlch-'in dgze gemeente als Arts heeft gevestigd. Wij betreuren het ten zeerste dat aan dit jubileum niet meer be kendheid is gegeven daar alles nu met stille trom voorbij gaat. Vele jubileums worden tegenwoordig her dacht, al ls het maar 12H jaar, zoodat dit toch zeer zeker wel in uitgebreider kring had gevierd mogen worden. De dokter heeft in al dezen tijd al veel lief en leed meegemaakt en is dan ook met het dagelijksche leven van zijn dorpsgenooten tot ln alle bijzonderheden op de hoogte. Als zoodanig is hij als dokter en als mensch zeer gezien. Wij hopen dat dezen dag voor dokter niet onopgemerkt voorbij is gegaan. NOORDSCHARIWOUDE. Op initiatief van de V.A.R.A. afdeeling hier ter plaatse is er thans een commissie gevormd uit d« verschillende omroepvereenigingen, welke zich ten doel stelt hem die werkeloos zijin of zich hiermede gelijk stellen een restitutie te verleen en op het abon nementsgeld van de Radio-centrale. Deze commissie wordt hiertoe in staat gesteld door de welwillende medewerking welke volledig werd verkregen met de Centralehouders, de heeren Hart en Kuijt. Met de Cen trale van den heer Schuitemaker werd door de com missie nog geen volledige overeenstemming bereikt, doch is de verwachting dat dit alsnog zal geschieden. Een dergelijke samenwerking zooals hierboven ge noemd, bestaat o.a. te Krommenie. De werkzaam heid der commissie strekt zich over den geheelen Langendü&

Schager Courant | 1932 | | pagina 11