iï r fuk <fcf tüA'vHe Uit onze Omgeving. 25-JARIGE POLITIEDIENST VAN DEN GEMEENTEVELDWACHTER TE SINT MAARTEN. Fa. Gebr. ROTGANS Abonnementsgelden* Op Vrijdag j.I. herdacht de heer P. Heneweer, ge meenteveldwachter te St. Maarten het feit, dat hij voor 25 jaar in dienst der gemeentepolitie is getreden. Des middags werd ten huize van den jubilaris een receptie gehouden, waarvan door vele vrienden en kennissen gebruik werd gemaakt. Des avonds te ongeveer acht uur bracht de zang- vereeniging Zang- en Vriendschap, onder leiding van den heer P. Grin, een zanghuldc voor het huis van den jubilaris, hetgeen ondanks den regen, door veel omwonende dorpsgenooten werd aangehoord. De heer Heneweer bracht een hartelijk woord van dank aan de vereeniging en noodigde de leden uit ten zijnen huize een glaasje te gebruiken. Te ongeveer 9 uur werd de jubilaris per auto van zijn woning afgehaald naar de zaal van den heer Zwakman, waar de buren, rijks- en gemeenteveld wachters uit den omtrek, benevens eenige genoodig- den, reeds hadden plaats genomen. Terwijl de familie Heneweer binnen treedt, zingen buiten eenige kinderen: Lang zal hij leven. Nadat algemeene felicitatie heeft plaats gehad, opent de heer Schut als afgevaardigde van de buren dezen avond en heet den jubilaris met diens huisge- nooten hartelijk welkom en zegt dat het hem veel ge noegen doet dat de jubilaris nergens van wist. Spreker brengt het spreekwoord: Beter een goede buur dan een verre vriend, naar voren en hoopt dat de goede verstandhouding tusschen de familie He neweer en de anderen zal blijven bestaan. Namens de buren biedt spreker een electrischen lamp aan en leest een door hemzelf ontworpen wensch voor, waar in de levensloop enz. van den jubilaris is beschreven. (Applaus.) Hierna bracht de Symphonievereeniging, onder lei ding van den heer Schut, eenige mooie nummertjes ten gehoore, wat met een hartelijk applaus wordt be loond. De heer Schut brengt namens de Symphonie „Ons Genoegen'' een wensch ten gehoore, waarin den ju bilaris dank wordt gebracht voor het vele werk wat de heer Heneweer voor die vereeniging heeft gedaan en biedt hem een prachtige bloemenmand aan. Vervolgens zong het kerkkoor van Valkoog. Na mens deze vereeniging overhandigde de heer Speets met een passend woord een mooie bloemenmand en sprak den wensch uit, dat de heer Heneweer nog lan gen tijd lid van het koor zal zijn. Ds. Tinholt wenschte den jubilaris geluk met zijn jubileum niet alleen voor hemzelf, maar in 't alge meen, namens de ingezetenen. De ingezetenen hebben met kleine bedragen dit cadeau bijeengebracht, als blijk van waardeering en vriendschap. Het maakt voor spreker nog een groot verschil hoe de Dolitie l aar taak opvat, doch u hebt nooit spijkers op laag water gezocht. U was van meening dat een goed woord soms meer kan verrich ten dan een bekeuring. Spreker overhandigt namens de ingezetenen 4 stoe len met een pluche tafelkleed, benevens een kussen en spreekt den wensch uit dat hij nog vele jaren zijn ambt zal waarnemen. Hierna is het de heer Leegwater, rijksveldwachter ♦e Warmenhuizen, die den jubilaris eenige hartelijke woorden toespreekt. Spreker prijst de rust en de ge moedelijkheid in deze gemeente, tot eer der burgerij en overhandigt namens de collega's een prachtig bloemstuk en een schemerlamp. Ds. Tinholt brenct nog den inhoud naar voren van een door de Symphonievereeniging en Zangkoor ge zamenlijk ten gehoore te brengen lied, waarin een bede ligt. opgesloten voor geluk en voorspoed voor den jubilaris. Nadat men nog een poosje gezellig bijeen gezeten heeft, brengt de heer Schut, dank aan allen voor de medewerking tot het welslagen van dezen dag. Spr. brengt tevens een woord van dank aan de familie Zwakman -oor het gratis beschikbaar stellen van hun lokaliteit. De heer Heneweer, die de verschillende sprekers reeds had beantwoord, bracht in een slotwoord dank aan allen, in "t bijzonder aan i> heeren Schut en Van Drunen en zegt dat deze dag tot een voor hem on- vergetelijken is geworden. Z IJ TE *T ZAND. J.I. hadden op het voetbalterrein van Geel Rood «en tweetal wedstrijden plaats, n.1. tusschen G. R- comb.—Zijper Boys (St. Maartensbrug), welke wed strijd door eerstgenoemden werd gewonnen met 72. De match tusschen G. R.-comb. tegen een club der Ta. Zonneveld en Phillippo had als uitslag dat laatst genoemden wisten te winnen met 32. Voor zoover we thans weten gaat G. R. I a.s. Zondag naar Schagen en speelt aldaar tegen S.R.C. I. Voor het He en het Ille elftal staat thans nog niets op het programma. Als aardigheid willen we hierdoor even ver melden, dat door den heer C. Johannes alhier j.1. .Woensdagavond in het Noordhollandsch Kanaal een paling aan den hengel werd gevangen van eventjes een kilo zwaar. Het dier had een lengte van 90 c.M. Dat dit voor aan den hengel een heel gewicht betee- kent, bleek wel, daar de stok middendoor knapte, toen J. op wilde halen. Daar de hengelaar in een bootje zat. gelukte het spoedig de vluchteling, snoer en halve hengelstok in- en op te halen. De vrouw van Middelie zag Donderdag in het •lootje langs het voetbalterrein een paling liggen te koesteren in de zin. Zij zou het beest grijpen, doch het dier bleek een dusdanige kracht te ontwikkelen dat het haar zoo uit de handen weg sloeg. Ook ande ren hebben daarna het beest gezien en deze verklaar den dat het beslist minstens 3Vz pond zou wegen, 's Avonds is daarna groot en klein en oud en jong er met stokken, harken enz. op uit getogen om het monster machtig te worden, doch tot heden nog zon der resultaat. We verwachten dat het beest het wel niet langer daar zal afwachten. BARSINGERHORN Begunstigd door echt zomerweer vierden Dinsdag 11. de leerlingen van de lagere klassen van de school alhier hun jaarlijksche schoolfeest. Om 9 uur zou afgereden worden, maar, dachten velen, „beter een uur te vroeg, dan een minuut te laat", en daardoor kwam het zeker, dat het om 8 uur bij de school reeds wemelde van dé jongens en meisjes, allemaal in de .beste plunje. In Alkmaar werden de hertenkamp, de diverse vogelsoorten en niet te vergeten de apen- bezocht, alsook de Muziektuin. Ruim 12 uur arri veerde het heele gezelschap in Duinvermaak te Bergen. Gezien de groote warmte werd het zandgat overgeslagen en. na het vermaak in den prachtigen speeltuin, de zee te aCmperduin opgezocht. Daar stond de strandexploitant, de heer Groothof, reeds ter ontvangst gereed. Het bezoek aan de inrichting van dezen heer is altijd een waar genogen. Strandtenten voor het opbergen van de kleeren, voet- en strand ballen enz. zijn steeds disponibel, voor de consumptie wordt vlug en netjes gezogrd. zoodat ieder jaar van beide zijden een „tot weerziens" klinkt. Een vrijwel droog donderbuitje kon de goede stem ming niet verjagen. Na door pootje-baden, waarbij .en enkeling geheel te water viel, wat opgefrischt te rijn, werd nog wat op het strand gespeeld en ver volgens Schoorl opgezocht, alwaar in den speeltuin van den heer Timmerman alweer veel genoten werd. Natuurlijk werd goed gezorgd voor versterking van den inwendigen mensch. Te ruim 7 uur werd de te rugtocht aanvaard en om ruim 8 uur arriveerde het gezelschap te Barsingerhorn. 't Werd tijd ook, want juist toen de verstwonende leerlingen thuis waren, ontlastte zich boven het dorp een flinke onweersbui. De feestgangers hadden dus gelukkig daar geen last meer van. Georganiseerd door de Afd. Barsingerhorn van den Bond voor Staatspensionneering vond Woensdag jl. het traditioneel geworden reisje voor de ouden van dagen plaats. In 2 flinke autobussen werd de tocht te ongeveer 914 uur aanvaard Over Schagen, door de Zijpe en langs Petten. Camperduin. Groet en Schoorl werd Bergen bereikt, waar halt gehouden werd. Na dat daar een poos vertoefd was en den inwendigen mensch wat versterkt, werd de reis voortgezet, over Alkmaar, Castricum, Velsen naar IJmuiden. Na eerst weer wat genuttigd te hebben, werd den oudjes een boottocht aangeboden, waarvan volop is genoten. De sluis, de bedrijven langs het Noordzeekanaal en de binnenhaven werden bezocht, waarbij het personeel van de boot een duidelijke toelichting gaf. De tocht duurde ongeveer VA uur. Een ieder was daarover hoogst voldaan. Teneinde zoo mogelijk niet te laat thuis te komen, werd niet naar Bloemendaal en omstreken gereden, zooals aanvankelijk de bedoeling was, doch de te rugtocht aanvaard en bij Castricum den weg ingesla gen. die naar zee leidt. Van het mooie strand, waar een gezellige drukt* heerschte. namen ook allen aan gename herinneringen mede. Te ongeveer 8 uur. arri veerde het geheele gezelschap weer in Barsingerhorn waar in de zaal van den heer De Graaf, nogmaals gelegenheid bestond tot het gebruiken van verver- schingen. De Voorzitter van de afdeeling. de heer Middel koop, dankte allen, die er het hunne toe hadden bij gedragen. om dezen dag zoo te doen slagen, voor de medewerking, terwijl de heer Ploeger namens de oudjes bet Bestuur hartelijk dank zegde voor het aanbieden van zoo'n voor velen onvergetelijken dag. KOLHORN. Kolhorn I—Sparta 1, 2 en 3 gecombineerd. Kolhorn pakt. nadat de heer Kooger had gefloten, onmiddelliik flink aan en het duurt dan ook niet lang of de stand is 2—0 voor Kolhorn. Sparta kan het net maar niet vinden, het spel begint wat ruw te worden en een waarschuwing weerklinkt dan ook weldra. Voor de rust weet K. zijn voorsprong nog tot S—0 te vergrooten. Na de rust weet Sparta de eer te redden, maar ondanks alle pogingen die worden aangewend, gelukt het niet den stand hooger op te voeren. Met 3—1 ten gunste van K. weet deze de zeer mooie overwinning te behalen. W I ERINGEN Mej. Tr. Bosker Od. slaagde te Alkmaar voor eind examen M.U.L.O. Sportnieuws. L. Rijvereen. ..Wieringen" a.s. Zondag rijles in de Manege om half tien. Op Zondag 17 Juli a.s. zal uitgaande van „De Vrije Groep" alhier een meeting worden gehouden op het ter rein van den heer Jb. Bruul. Voor bijzonderheden, ver wijzen wij naar een in dit. blad voorkomende adverten tie. Zondagavond a.s. 7 uur speelt Succes I tegen D.T.S. I van Oudkarspel voor het Schager Bekertournooi. in de demi-finale. D.T.S. I welke speelt 4e klasse K.N.V.B. zal het Succes lang niet gemakkelijk maken; als zij volledig uitkomen, beschikken zij over een uitstekend elftal. Succes I, welke den laatsten tijd in goede vorm is, zal het ook niet cadeau geven en verwachten we Zondag een spannenden wedstrijd op het Succes-terrein. De winnaar van dezen wedstrijd speelt volgende week in Schagen tegen de winnaar van den wedstrijd Helder 2 C.S.V. I, dus tanden op elkaar, Successera en direct flink aangepakt. Succes 3 speelt een vriendschappelyken wedstrijd te gen B.K.C. 2 in Anna Paulowna. De S.adsp. spelen even eens in Anna Paulowna tegen B.K.C.-adsp. Beide elf tallen vertrekken gezamenlijk om 1 uur. Van de 3e naar de 4e klasse van het Gymnasium te Alkmaar is bevorderd mej. Mies Lely alhier. NIEUWE N I EVORP Algemeene vergadering van de Middenstandsvereeni- ging Nieuwe Niedorp in café Kossen. Na opening van voorzitter, komt ter sprake de festi viteiten met schutkermis. Medegedeeld wordt, dat een stuk terrein disponibel is, en dat de rijvereenigingen Aanna Paulowna, Zijpe en Winkel bereid zyn te ko men. Maar nu de centen? Met algemeene stemmen werd besloten uit de kas der vereeniging een bedrag van f 50 te geven. Aan de ge meente zal worden gevraagd een bijdrage voor een af te steken vuurwerk. Was eerst de bedoeling een reser vefonds te vormen, na overleg werd besloten evenals voorgaande jaren, de burgerij een inteekenlijst te presen teeren, waarvoor aan ieder, die op de lijst teekent, 2 toegangsbewijzen, voor het feestterrein zullen worden gegeven. Als er op de lijsten niet voldoende wordt ge- teekend, zullen de festiviteiten niet doorgaan. Maar wij rekenen: ieder geeft naar draagkracht en het zal wel gaan. De verdere punten ter behandeling werden door een opkomende donderbui uitgeeteld tot de volgende ver gadering. 'ANNA P AULOW N A Duivensport, De laatste vlucht voor oude duiven van de leden van de vereeniging „Altijd Verder" werd gehouden vanaf Limoges (afstand 825 K.M.) De eerst aankomende duif werd geconstateerd op den dag volgende op dien der loslating 8 u. 29 voorm. bij Jb. Cornelissen; de 2e duif om 9.45 vm. bij gebr. Van Steijn, de 3e om 13 uur en de 4e om 14 uur bij W. Blaauboer. Voor het bepalen van het „Hokkampioenschap" zijn punten toegekend bij de verschillende wedstrijden. De stand luidt thans: 1. Jb. Cornelissen 151 p.; 2. W. Blaau boer 139 p.; 3. Gebr. van Steijn 125 p.; 4. G. de Boe 74 p.;- 5. N. Spigt 56 p.; 6. P. de Vries 21 p.; 7. R. Geerlngs 19 p.; 8. K. Verver 5 p. Het kampioenschap doffer of duif is behaald door den doffer H.N.B. 31. 2189 met 95 punten; eigenaar is W. Blaauboer. Bij den wedvlucht vanaf Roosendaal, afstand 152 K.M., waren 128 duiven in concours, die om 8 uur werden losgeloten. De eerste duif is om 10 u. 17 m. 34 sec. geconstateerd; de laatste prijswinnaar om 10 u. 29 m. 20 sec. Uitslag: R. Geerings 1. 2, 6 en 16; P. de Vries 3, 11, 28, 29 en 31; Gebr. van Steijn 4. 5, 12, 13, 21, 23 en 26; G. de Boe 7, 8 en 9; N- Spigt 10,14, 15 en 17; Jb. Cornelissen 18, 19. 20, 22 en 25; J. Meilink 24, 27 en 30. W. Blaau boer 32, Verschillende aannemers in onze gemeente heb ben Vrijdag den scheidenden polder- en gemeente opzichter, den heer R. Dekker, nog een aardige ver rassing bezorgd. Als blijk van erkentelijkheid voor de aangename wijze, waarop de heer Dekker toezicht uitoefende op de uit te voeren werken, werden hem twee armstoe len en een tuintafel aangeboden, passend bij de tuin bank, die hij bij z'n afscheid van het gemeenteper- soneel mocht ontvangen. Bij de aanbieding van het cadeau werd er op gewe zen, dat de opzichter wel altijd van de aannemers eischte dat zij de werken naar behooren uitvoerden, maar nooit was het optreden van den heer D. zóó, dat de prettige verstandhouding geschaad werd. Men ziet hem dan ook noode vertrekken, maar gunt hem. met de herinnering aan de goede harmo nie. die altijd tusschen opzichter en aannemers heerschte, van harte zijn \velv3rdiende rust. Donderdagavond reed de heer J. met z'n groenten- auto bij het keeren op de Molenvaart, achteruit in de zooveel lager dan den weg liggende sloot. Do kraanwagen van den heer C. de Moor moest er bij te pas komen, om de auto. weer bij den steilen kant op te krijgen. De schade beperkte zich tot wat ontzetting van de carosserie en het bederven van een hoeveelheid groenten. J. V. A. Zondag 17 Juli: Fietstocht naar Petten of Callantsoog Vertrek 7.30 uur vanaf Veerburg. Brood mee! BREEZAND. Schoolfeest. Donderdag vierden de leerlingen der school met den Bijbel hun jaarlijksch schoolfeest. Met drie autobussen van de firma Naastepad ging dc reis naar Schoorl en Bergen, waar de jeugd in duin en speeltuin zich heerlijk kan vermaken. Na een bezoek aan de hertekamp in Alkmaar keer- jde men voldaan naar huis terug. Rectificatie. Men verzoekt ons ntee te doelen, dat de Donder dag door ons vermelde aanrijding niet plaats had met den reiswagen, doch met een personenauto van de firma Naastepad. De kommies der belastingen, H Karst. wordt met ingang van 1 Augustus overgeplaatst naar Weert eri vervangen door den assistent B. Hummel, thans te Den Ham (Overijsel). BEHOORT DE ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR ONTBONDEN TE WORDEN? Als êen onwederlegbaar bewijs voor de onmisbaarheid en beteekenis der Arrondissementsrechtbank te Alk maar, ook op civiel rechterlijk gebied, kunnen wij mede- deelen, dat op de zitting voor Burgerlijke Zaken op Don derdag 14 Juli waren aangebracht niet minder dan 2 9 zaken, waaronder 1 3 onteigeningen, een aantal, dat tot dusver nog nimmer werd bereikt. Dit reoord is voorzeker een krachtig argument voor het behoud dezer rechtbank en tevens een opwekking om eenstemmig tegen het advies der Commissie-Weiter c.s. te ageeren. Barometerstand op Zaterdagmorgen 9 uur: 753 m.i Vooruitzichten: Waarschijnlijk regen. Temperatuur; 59 gr. F. is 10 gr. C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa-, Gevaert-, Lumière-, Seliofilms, 6 X 9. 60 cent. Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent, Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnkinrichting. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEX Betaling 2e kwartaal 1932. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het zoek het abonnementsgeld der Schaget Courant ovei het tweede kwartaal 1932, ten bedrage van f 1.80 (voor courant met Zondagsblad 12.53). vóór 1 Augustus a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken pei postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. -— Musschenberg?, vroeg de wijnhandelaar Vermo len, terwijl hij een aanteekening maakte in zijn no titieboekje, hoe staat het daarmee? Goede vooruit zichten? Zijn reiziger Barton schudde mismoedig het hoofd. Vrijwel hopeloos, naar ik vrees. Thuis wil hij absoluut, niemand ontvangen. En op zijn kantoor wordt me den toegang geregeld versperd door zoo n brok secretaris. Vermolen lachte opgewekt, Als er geen kans is, dan moet er een gemaakt worden, Barton, besliste hij Kom we zullen te za- men ons geluk eens beproeven. Mokkend steeg Barton met zijn patroon in den auto en hij deed tijdens den geheelen rit, welke trou wens maar enkele minuten duurde, geen mond open. Eenige huizen vóór Musschenberg's kantoor liet ermolen den wagen stoppen. Uitstappen, Bartontje, noodde Vermolen vrien delijk Kijk eens, wat een knus, gezellig cafétjc aan den overkant. Je zoudt vanuit dat cafétje Mus schenberg's kantoor kunnen opbellen en vragen of ze onmiddellijk den portier aan de telefoon willen roe pen. Probeer buitengewoon zenuwachtig te praten en zeg vooral dat de boodschap héél dringend is. Wan neer hij aan de telefoon komt, dan noodig je hem b.v. uit tot een wedloop in snelkruipen of iets der gelijks. Houd hem maar een paar seconden aan de praat; langer is niet,noodig Alsof hem plotseling iets te binnen schoot, monsterde hij belang stellend Barton's toilet. En dan nog iets: geef mij zoolang je hoed en je handschoenen in bewaring. Mijn hoed en hand schoenen?, stotterde hij. Doch Vermolen had ze hem reeds afgenomen. Hij wuifde den reiziger vriendelijk toe en stapte dan in de richting van Musschenberg's kantoor. Voorzichtig gluurde hij naar binnen, wachtte even totdat hij een zeer haastig gebakerden jon geman zag verschijnen, die den portier iets in het oor fluisterde- Geef m" zooIan9 I® hoed -• handschoenen in bewaring, wachtte nog een paar se- u' conden en glipte dan voorbij de verlaten portiers loge. Langs een vernuftig samenstel van trappen en gan gen bereikte hij Musschenberg's privékantoor, waar het rustig en stil was. Vermolen keek in het rond, gromde dan tevreden en legde met bijna moederlijke teederheid Barton's hoed en handschoenen op de brandkast. Vervolgens wandelde hij. een vroolijk liedje neu riënd, de kamer op en neer. In een der vakjes van het opengeslagen cylinder-bureau zag hij een kistje manilla's staan, waarvan hij met welgevallen er een opstak. Vervolgens slenterde hij naar de brandkast, maak te met de punt van zijn zakmes een sierlijke krab bel in de nabijheid van het slot en vleide zich dan welvoldaan in een armstoel neder. Toen werd de deur met een vlugge beweging ge opend en Vermolen keek in het verbaasde gelaat van een strenguitzienden heer van middelbaren leeftijd. Wat heeft dat te beteekenen? Hoe komt u in mijn kantoor?, ondervroeg Musschenberg toornig den wijnhandelaar. Vermolen glimlachte hoffelijk. Uw neef verzocht mij eenige oogenblikken te wil len wachten. Charmant jongmensch, uw neef! De si gaar, die hij me aanbood, is werkelijk uitstekend. Er kwam een uitdrukking van afgrijzen in Mus schenberg's oogen. Wat? U rookt van mijn manilla's? Maar dat U ongehoord! Die kwestie vereischt opheldering, me neer! Nog eens; hoe is u hier binnengekomen? En; wat bazelt u over mijn neef? Zacht-verwijtend spreidde de wijnhandelaar de han den uit. Ik begrijp u niet, meneer! De zaak is toch heel' eenvoudig! Toen ik het gebouw binnenstapte, vondi ik de portiersloge leeg. Ik wachtte een oogenblikf maar toen ik niemand zag verschijnen, stapte ik re gelrecht door naar het privékantoor. Ik klopte aan hoorde de uitnoodiging om binnen te komen en hier uw neef aan.Uii.«loaul.iuist vóér^lo v-rar»-'1'* Musschenberg uitte .Jf een kernachtig woord, yL^lj hetwelk schrik vertolk te. Met één sprong be reikte hij de brandkast, bekeek het slot met Ar- gusoogen en bemerkte de sierlijke, grillige kras, die Vermolen met de punt van zijn zak mes te voorschijn had getooverd. Musschenberg uitte een tweede kernachtig woord. U trof iemand bij de brandkast aan?, hijg de hij. Had hij de deur al geopend? Vermolen schudde be leefd het hoofd. Nog niet. Hij was Bekf k het 8,ot met juist bezig den sleutel Argusoogen in het slot te steken, toen ik binnenkwam. Hij stelde zich daarop aan mij voor als uw neef en zei mij. dat u binnen een kwartiertje zoudt terugkomen. Hij bood me een sigaar aan en verontschuldigde zich, daar hij erg gehaast was. Musschenberg haalde verruimd adem. Dus hij heeft de kast niet geopend?. Neen, verklaarde de wijnhandelaar. De ander glimlachte. Wel, dan hebt u mij door uw komst een uitste kenden dienst bewezen. Ik bezit namelijk geen neef. De man, dien ,u bij de brandkast zag. moet dus een inbreker geweest zijn. Alleen begrijp ik niet hoe hij tot hier is kunnen naderen. De portier Toen ik hier binnenkwam, merkte Vermolen beleefd op. was de portiersloge ledig. Waarschijn lijk is de man dus weggelokt. Dat zullen we eens onderzoeken! Met een driftig ebaar liep Musschenberg naar de huistelefoon en ontbood den portier bij zich. Wat Vermolen gezegd had te veronderstellen, bleek de waarheid. De portier verklaarde, dat hij inderij daad uit zijn loge was weggelokt door een zooge naamde dringende telefonische boodschap. Toen hij ijlings naar het bediendenkantoor was geloopen, en daar de microfoon opnam, hoorde hij echter de stem van een onbekende, die allerlei, flauwe praatjes ver kocht en hem o.a. uitnoodigde tot een snelkruip- wedstrijd Thans bleek Musschenberg Inderdaad overtuigi dat er een aanslag op zijn brandkast was voorbe-j reid, welke alleen door Vermolen's komst geen suc ces had gehad. In deze overtuiging werd hij no; versterkt door het vinden van een onbekenden hoei en handschoenen op de brandkast. Blijkbaar had de inbreker deze kleedingstukken bij zijn vlucht ver geten. Omstandig moest Vermolen nog eens zijn ontmoe ting met den pseudo-neef verhalen. Dan. nadat de politie van dén aanslag in kennis was gesteld, volgde een gesprek over Bordeaux-. Rijn- en Moezelwijn. Want Musschenberg voelde heel goed, dat hij den man, die den inhoud van zijn brandkast gered had, niet na het afleggen van zijn verklaringen de deur kon wijzen. Een half uur later verliet een hoogst tevreden wijnhandelaar het kantoor van den heer Musschen berg. Jongetje, zei hij. terwijl hij zijn reiziger Bar ton gemoedelijk op den schouder klopte, de zaak Musschenberg is in orde gekomen. Maar tot mijn spijt heb ik daartoe je hoed en handschoenen moe ten opofferen. Zet ze dus maar op de onkosten- nota J. C. W. DUNCKER.

Schager Courant | 1932 | | pagina 16