Paniek in een bioscoop. Noodweer in het Moezeldal. Boerenonlusten in Rusland. De brand op Coney Island. Onregelmatigheden bij Voorburg's Politie? Het ontslag aan de Hembrug. Sarrasani biedt zijn circus te koop aan. CISCA KREMER. f Granaat in een sloot gevonden. Een uitkomst voor hartlijders? TOMATEN. Gevaarlijke dienstbode. Door de tram aangereden en gedood. Landarbeiders. Twintig, kinderen gedood, veertig ge* kwetst. Uit Concepcion in Chili wordt gemeld, dat in Tal- cahuano gisteren in een biscoop gedurende de vertoo ning. een film in brand is geraakt. Bij de paniek, welke ontstond zijn twintig kinderen gedood en veertig gekwetst. Nadere bijzonderheden. V.D. verneemt nog uit Santiago de Chile: Omtrent den ontzettenden brand, welke Woensdag de Chileensche haven Talcahuano heeft geteisterd, worden nog de volgende bizonderheden bekend: Des middags werd een kindervoorstelling gegeven, toen plotsceling in de gecementeerde tooneelruimte brand uitbrak. Deze werd wel is waar direct ge- bluscht, zoodat er zelfs geen materieele schade werd aangericht, doch onder de duizend aanwezige kin deren brak een ontzettende paniek uit. De kinderen renden naar de uitgangen om te trachten zoo spoedig mogelijk in de open lucht te komen. Bij de deuren ontstond een vrceselijk gedrang, waarbij 40 personen ernstig werden gewond, terwijl tientallen anderen slechts lichte kwetsuren opliepen. F.nkele kinderen werd zelfs de borstkas letterlijk ingedrukt. Enorme watermassa's stroomden van de wijnbergen. Ernstige materieele schade. Naar Wolff uit Coblenz seint, hebben in bet Moe zeldal hevige slagregens ernstige schade aan de Wijnbergen toegebracht. Ook in de omgeving van den „Kaiserstuhl" heeft een hevig onweer, vergezeld van wolkbreuken, plaats gehad en aan de tevelde staan de gewassen ernstige schade toegebracht. Nader meldt nog een V. D. bericht: In Zeil stroom den enorme watermassa's van de wijnbergen. Het water drong in de huizen, welker bewoners moesten vluchten naar de hoogere deelen van de stad. Vele huizen zijn beschadigd door de aardmassa's. die het water met zich medevoerde. Ook in het St. Joseph-ziekenhuis werden groote verwoestingen aangericht. Het graan ligt verpletterd tegen den grond. In de 'dorpsstraten hebben zich meters hooge aardhoopen opgestapeld. De autoriteiten hebben voorgesteld in Zeil den noodtoestand af te kondigen. Uit Merl, Puendericj en Kaimt worden soortgelijke verwoestin gen gemeld. De spoorweg door het Moezeldal moest den geheelen nacht den dienst staken. Er wordt met koortsachtige haast gewerkt aan het vrijmaken van den Moezelstraatweg. Zooals gezegd, werd ook het Kaiserstuhl-gebied zwaar geteisterd. Langer dan een half uur woedde een orkaan, met wolkbreuken en hagelslag. De wijnbergen en de vel den zijn volkomen vernield. De oogst voor de eerste twee of drie jaar is verwoest.' De hagel viel zoo dicht, dat de menschen er tot de knieën in wegzakten. Het laagste deel van Endingen staat geheel onder water. Twee huizen moesten wegens gevaar voor instorting ontruimd worden. Bij Achkarren reed een wagen door het slechte zich op den spoorweg juist toen er een trein aankwam. Bij de botsing, die volgde, werd een vrouw gedood. Zwaar geteisterd werd de stad Breisach. Geheele straten werden vernield. Verder wordt ook schade door onweer gemeld uit het Kehler- gebied en uit midden-Baden. Meermalen ontstonden aardverschuivingen. De spoorbaan Rastatt-Kehl werd onderspoeld. Noodweer in Noord-Italië. Tengevolge van zware onweders in den nacht van Maandag op Dinsdag is de Tanaro bij Asti buiten zijn oevers getreden, waardoor uitgestrekte gebieden tot Alba en Alessandria overstroomd zijn. De geheele koren- en hooi-oogst is daar verwoest, De schade be draagt vele millioenen lire. Bij Cunea is de hut van een landbouwer door de golven van een rivier meegesleurd, waarben de be woner den dood vond. Te Parma heeft een onweer met een orkaanachti- gen storm en stortregens een deel van de stad en de aangrenzende velden onder water gezet. Ook hier leed de oogst groote schade. Te Massa sloeg de bliksem het kruis van den klok- ketoren weg en beschadigde het koepelgewelf. Om de Ievensmiddelenpoliticla Op bloe dige wijze onderdrukt. Ruim negentig kolonisten neergeschoten. V.D. verneemt uit Warschau: Volgens een bericht van de „Agentur Express" zijn kortgeleden in enkele plaatsen van de republiek der .Wolga-Duitschers onlusten onder de boeren uitgebro ken, welke door de G.P.ü. bloedig zijn onderdrukt. Alleen reeds in Urby en Krasnj-j-Put zouden ruim negentig kolonisten zijn neergeschoten. Volgens dit bericht zouden de oorzaken der onlus ten zijn, dat de plaatselijke Sovjet-autoriteiten de ver ordening v. Stalin over den gedeeltelijk vrijen handel in levensmiddelen niet wil'tn uitvoeren. Op talrijke plaatsen, waar de kolonisten hun pro ducten ten verkoop willen aanbieden zouden hun goe deren in beslag genomen zijn. In vele gevallen heeft men den eigenaar gearres teerd en aangeklaagd wegens levensmiddelen-specu laties. Op verschillende plaatsen zou het tot directe vuur gevechten zijn gekomen tusschen de bevolking en afdeelingen van de G.P.U., die uit Moskou verster kingen heeft moeten ontbieden. De „Kurjes Warszwaski" publiceert een bericht over bloedige botsingen tusschen Oekrainsche boeren en de G.P.U. In een plaatsje in het gouvernement Kiew zouden de boeren geweigerd hebben de vereischte hoeveel heden graan te leveren. Toen daarop de G.P.U. het graan in beslag wilde Hemen, dreven de boeren de troepen uit het plaatsje. Na aankomst van versterkingen is het dorp omsin geld en, althans volgens, dit bericht, aan alle vier hoeken in br: d gestoken. Verder meldt het bericht nog, dat 350 personen bij 'den aanval op het dorp om het leven zijn gekomen. Een groot aantal gewonden. Reuter seint uit New-Yorfc: Eigendommen van naar schatting 5 millioen dollars zijn verloren gegaan bij den grooten brand, welke Coney Island teisterde. Duizend personen zijn dakloos. Het vuur ontstond onder een pier en was aangestoken door een nalatigen badgast. 25.000 personen op het strand waren toeschou wers. Twee honderd personen werden gewond, waarvan veertig zóó ernstig, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Er zouden eenige honderden guldens staangeld van het woonwagenterrein verdwenen zijn. Naar de Haagsche correspondent van het „Algem. Hdbld." verneemt, is sinds ecnigen tijd bij B. en W. van Voorburg een onderzoek aanhangig naar even- tueele onregelmatigheden, welke gepleegd zouden zijn bij de politie aldaar. B. en W. hebben dit onderzoek doen aanvangen, nadat de gemeenteraad van de mogelijke fraude in een geheime vergadering op de hoogte was gesteld. Zijn wij wel ingelicht, dan betreft het hier staan gelden voor woonwagens, die standplaats hebben op het gemeentelijk woon wagen terrein in den Binnen Veenpolder, achter het badhuis. Het bedrag zou slechts enkele honderden guldens bedragen. De justitie, van een en ander op de hoogte gesteld, heeft geen termen aanwezig geacht in te grijpen. Aangezien het hier een zaak betreft, welke in ge heime vergadering is behandeld, meende men ons geen nadere inlichtingen te mogen verstrekken. In de gemeente Voorburg doen intusschen praatjes de ronde, welke deze zaak van veel grooter omvang doen zijn dan in werkelijkheid het geval schijnt te we zen. Waarom de betrokkenen zijn ontslagen. In verhand met het onlangs aan een aantal Rijks werklieden. werkzaam aan de Hembrug, gegeven ont slag. waren door den heer Wijnkoop eenige vragen aan den minister van Defensie gestled. Daarop heeft minister Deckers geantwoord, dat op 11 Juni 1032 door de directie van het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen, ingevolge zijn last, aan eenige burgerwerklieden ontslag werd aangezegd. De directie heeft een opzeggingstermijn van drie maan den in acht genomen, zoodat bezwaarlijk kan worden gesproken van een ontslag op staanden voet. Het ontslag is verleend in verband met verminde ring van de werkzaamheden en met de veranderde grocpcering der verschillende fabrieksafdeelingen. Óp bedoelde werklieden is de keus gevallen, omdat zij, blijkens de van ambtelijke zijde verkregen inlich tingen, behooren tot de werkkrachten, op wie het be drijf niet onder alle omstandigheden met vertrouwen kan rekenen. De minister verklaart voorts dat hij de hem ver strekte inlichtingen volkomen betrouwbaar acht. Bij het geven van het ontslag had de minister geen en kelen oorlog op het oog. De werklieden zijn alle op denzelfden grond ont slagen. Eenigen waren in tijdelijken dienst, zoodat op hen het bepaalde in art, 96 van het Algemeene Rijks ambtenarenreglement niet van toepassing is. Ten aanzien van de ontslagen van de vaste werklieden achtte de minister het noodig dat werd afgeweken van de volgorde, aangegeven in het tweede lid van art. 96. Het plan daartoe is hun vooraf kenbaar ge maakt. Onrecht is niet gedaan. Sovjet-Rusland schijnt er let» voor te voelen Volgens een bericht in de Berlijnsche bladen heeft de circus-eigenaar Bosch-Saraeieani desgevraagd bevestigd, dat hij zijn geheele onderneming eenigen tijd geleden aan de Sowjetregeering te koop heeft aangeboden. Zooals bekend is, is het circus eenigen tijd geleden aan de rijksregeering aangeboden, welk aanbod echter door den minister van binnenlandsche zaken werd afgewezen. Bosch Sarassani zocht toen eerst contact met Mussolini, die groote belangstelling toonde. Een Italiaansche com missie braoht in den zomer een bezoek aan de onderne ming. Sarassani trok zijn aanbod echter in, daar het hem intusschen was gelukt zijn finantieele verplichtin gen na te komen. De slechter wordende economische toestanden van den laatsten tijd hebben Sarrasani ech ter genoopt zioh thans tot de Sowjetregeering te wen den. Naar het schijnt voelt de Sowjetregeering er wel ieta voor het Duitsche circus te koopen. Een diep-traglsch einde van de jonge actrice. Zooals we in ons nummer van Donderdag reeds meldden, werd de jeugdige actrice, Ciska Kremer, sinds Dinsdag vermist. Denzelfden dag nog bereikte ons het treurige be richt, dat haar lijk den middag van tevoren op het strand te Scheveningen was aangespoeld. Ciska Kremer heeft de vorige week Vrijdagavond voor 't laatst in „Arena" te Rotterdam haar rol, welke zij had in „.Oranje Hein", vertolkt. Zaterdag jl. is zij vertrokken naar Den Haag, waar enkele leden van het Bouber-gezelschap haar voor 't laatst hebben gezien. Toen Ciska Zondag jl. nog niet op het appèl was verschenen, begon men 't ergste te vreezen en men stelde de politie van een en ander op de hoogte. Naar vernomen wordt, had men reeds eenigen tijd in de omgeving van de jeugdige actrice den indruk, dat zij aan zwaarmoedigheid leed. Deze afschuwelijke dood van een veel-belovend jong actrice zij is slechts 17 jaar oud geworden heeft algemeen diepe deelneming en deernis gewekt. Niet anders dan met ontsteltenis kan men denken aan de innerlijke ontreddering, waardoor deze tragedie naar dit jammerlijk einde werd gevoerd. Ciska Kremer was nog heel jong, eigenlijk nog een kind. Een kind was zij acht jaar toen zij enkele jaren geleden als tooneelspeelster debuteerde en de gave onbedorvenheid van een kinderlijke natuur was de groote charme van haar spel. Haar grootste triomfen heeft Ciska Kremer gehad met de vertolking, op veertienjarigen leeftijd, van Merijntje Gijzen in „Het Verraad" en „De Fliere fluiter". naar de boeken van A. M. de Jong voor het tooneel pasklaar gemaakt. Men kon over deze be werkingen oordeelen zoo men wilde, doch moest er- 20 JAAR LANG RHEUMATIEK. Sinds 1930 verdwenen. Deze arme man moet wel een record hebben be haald in het lijden. Hij zegt oa.: „Van 1910 tot 1930 dat is dus twintig jaar heb ik ontzettend geleden door rheumatiek. Ik ben blij dat ik nu kan beweren, van 1930 tot nu toe geheel van die afschuwelijke pijnen bevrijd te zijn gebleven, enkel en alleen door het gebruik van Kruschen Salts en niets anders. Ik moet zeggen, dat twintig jaar een lange tijd is voor iemand om met die vree- selijke pijnen rond te loopen". W. P. Uw rheumatiek is juist als de zijne en die van ieder ander. Zij wordt veroorzaakt doordat scherp- kantige urinezuur-kristallen zich tusschen de ge wrichten nestelen en Kruschen Salts zal deze kris tallen geheel oplossen. Vervolgens zal indien ge U naderhand steeds aan „de. kleine dagelijksche do sis" houdt het nooit meer mogelijk zijn dat deze scherppuntige kristallen zich opnieuw vormen. De rheumatiek zal voorgoed verdwenen zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) ergif ln het eten gedaan, omdat ze onecnigheid met mevrouw had gehad. De Bussumsche politie heeft. Donderdagavond een 26-jarige Duitsche dienstbode gearresteerd, die een vergiftigingsstof in het eten had gedaan. Dientenge volge waren twee kinderen in het huis, waar zij in betrekking was, ziek. Een onderzoek werd ingesteld met het gevolg, dat het meisje heden werd aangehou den. Zij bekende den daad te hebben gepleegd, naar zij zeide omdat zij oneenigheid met haar mevrouw had gehad. De tweede ln veertien dagen. kennen dat er iets zeer bijzonders door ontstaan was: een volkomen gaaf gespeelde travestirol, een jongetje van het Brabantsche land zooals de schrijver hem niet zuiverder kon hebben voorgesteld. Zij speelde dezen Merijntje onder leiding van wijlen Nap de la Mar. die haar talent aanzienlijk wist te cultiveeren. Geruimen tijd hebben zij en de la Mar met „Het Ver raad" bij het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel als gast gespeeld. Nap de la Mar is niet meer. Ciska Kremer is nu óók heengegaan. Midden in den opgang van haar loop baan is deze jonge vrouw thans uit het leven wegge rukt. Zij laat de herinnering aan een groot natuur lijk talent, dat helaas door dit te vroeg, veel te vroeg heengaan, niet tot vollen bloei is kunnen komen. WETENSCHAP. Uitwisseling van harten en dubbelhartige*». Volgens een bericht uit Chicago heeft prof. Carell, de leider van de chirurgische kliniek der universiteit van Chicago, het voor het eerst klaar gespeeld, bij zoogdie ren de harten te verwisselen. Hij heeft het hart van een ouden hond vervangen door dat van een vierjarig dier van hetzelfde ras en het hart van het oude dier bij het jongere dier overgebracht. Beide dieren herstelden spoedig van de operatie, waarbij zich hst verschijnsel voordeed, dat de oudere h&id zienderoogen weder krach tiger werd, terwijl de jonge hond klaarblijkelijk geen nadeelige gevolgen van het oude hart ondervond, waar uit de professor afleidt, dat de natuurlijke en krachtige lichaamssappen van het jonge beest een gunstigen in vloed op het oude hart oefenden. Prof. Carell twijfelt er niet aan, of het zou ln de toe komst ook mogelijk zijn menschen een ander hart te geven. Daartoe zou dan het hart van jonge apen ge bruikt moeten worden. Bij de lagere klassen van de gewervelde dieren heeft men reeds herhaaldelijk dergelijke operaties uitgevoerd, zoodat het feit zelf op chirurgisch gebied geen verwon derlijke daad is. Bij kikvorsohen heeft men zelfs allerlei proeven genomen en eens een tweede hart bij een kik- vorsöh ingezet, die sedert met beide harten vroolijk verder leefde. Het tweede hart werd geen vreemd be standdeel in het lijf, doch nam geheel functioneel zijn plaats in het organisme in. BIJ HET OVERSTEKEN. Tuinder door auto gegrepen en gedood. Woensdagavond is op den Alkmaarschen straatweg onder de gemeente Wijk aan Zee en Duin de tuinder K.V. bij het plotseling oversteken van den weg onder een passeerenden vrachtauto geraakt. De man werd ernstig gewond opgenomen en naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk overge bracht. In den afgeloopen nacht is hij daar aan de gevol gen overleden. HITTEGOLF IN POLEN. Verscheiden personen ln zwijm gevallen. Uit Warschau, 14 Juli: Donderdag wees de barometer hier een hooger tem peratuur aan. dan sinds jaren is geregistreerd, nl. 50 gr. C. in de zon en 35 in de schaduw. Verscheiden personen zijn tengevolge van,de hitte in zwijm geval len. In de omgeving van Kattowitz heeft een hevig on weer gewoed, dat gepaard ging met een orkaan. Benzinetank opgespoord. De benzinebelasting is reeds maandenlang in wer king. Vele verborgen partijen werden door de belas tingambtenaren destijds opgespoord, vele andere, die niet ontdekt werden, zijn intusschen heel stilletjes opgesnoept. Hiertoe heeft echter niet ieder, die een kleiner of grooter aantal liters van deze vloeibare brandstof in den grond of op andere wijze verhor- gen had, kans gezien. De gebr. de B. te Zoeterwoude, althans waren nog steeds in het bezit van de respec tabele hoeveelheid van 20.000 liter, veilig bewaard in een goed verstopte tank. Hoe het nu gebeurd is, wordt niet. verteld, maar een feit is. dat de commiezen de lucht hebben gekregen van de benzine. Ze zijn toen goed gaan zoeken en t resultaat was, dat tank en inhoud in beslag geno men zijn. NOODLOTTIG ONGEVAL. TUINBOUW. Nederland produceert ongeveer 80.000.009 K.G. tomaten. Men schrijft aan de N.R.Ct.: Het verbruik van tomaten, die in Engeland tot een volksvoedeel zijn geworden, is in ons land nog steeds gering, te gering voor de belangstelling, die deze vrucht zeker verdient. De tomaat neemt in onze Nederlandsche tuinbouwcultuur een belangrijke plaats in. In 1931 kweek te Nederland ongeveer 80.000.000 K.G. tomaten, waarvan het Westland een groot dee! voor zijn rekening nam. Voor het allergrootste deel is deze productie naar het buitenland verzonden, slechts een gering deel werd in het eigen land geconsumeerd. In hoofdzaak is dit te wijter. aan onbekendheid met het product en aan het feit, dat de beste kwaliteit van de tomaten jarenlang voor den export bestemd werd. Degenen, die bij wijze van proef met de tomaten kennis maakten, werden daardoor afgeschrikt, omdat vooral de tomaat van goede hoedanigheid moet zijn, wil men de vrucht met smaalt verorberen. Wil men de tomaten waarvan de export thans be dreigd wordt in het binnenland populair maken, dan zullen de veilingorganisaties de aandacht van het pu bliek moeten vestigen op de sorteering en de groott» van de vrucht. Op de veilingen treft men steeds geso^ teerde tomaten. A. B. C en CC aan, welke gelijk van riji»« heid, gezond en zonder teelgebreken, dienen te zijn. Dt maten varieeren van 3568 m.M. Dit met zorg gesor teerde product treft men nog te weinig in de steden aan, doch had bij het publiek reeds door en door bekend moeten zijn. Zelden of nooit zal een verbruikster in een fruitwinkel naar een A-tomaat vragen, terwijl deze juist een van de meest aangewezen soorten is voor binnen- landsch gebruik. Nog teveel bonken, kriel en derde soort wordt naar de steden gezonden, terwijl te weinig goede, gesorteerde kwaliteit, verkrijgbaar wordt gesteld. Naar wij eenigen tijd geleden vernamen bestond bij een van de groote veilingorganisaties het voornemen, het publiek in breeden kring bekend te maken met de ge sorteerde en geselecteerde tomaten. Dit is zeker nood zakelijk en alleszins toe te juichen, omdat de afschrik voor minder goede tomaten dan veranderen kan in een vraag naar betere kwaliteit en betere sorteering, zooals die ook in het buitenland heerscht. Over de voedingswaarde van de tomaat is men het vrijwel eens, doch voor de veilingorganisaties blijft nog altijd de taak open om de goede kwaliteit onder ieders bereik te brengen en ten tweede om de toepassing en de bereiding dezer vrucht grootere bekendheid te geven. NA ZOOVEEL MAANDEN NOG. Handelsblad: Gisteren is in een sloot langs den Rijksweg Roo- zendaal-Breöa in de nabijheid van het dorp St. Wil- lebord een granaat gevonden Bij onderzoek bleek, dat het projectiel een geladen houwitserskartes* was met een omvang van 42 en een lengte van 64 c.M. Hoe het gevaarlijke ding daar ter plaase is geko men, is 'nog niet duidelijk. De mogelijkheid bestaat, dat iemand die het ge%ronden heeft, het naar hier heeft gebracht om er van af te zijn. maar waarschijnlijker is het, dat iemand de granaat langen tijd in huis heeft gehad, er geen raad mee wist en zich thans op deze wijze van heeft ontdaan, om strafvervolging te ont gaan. Het staat vast. dat het projectiel pas ln de laatste dagen daar kan zijn weggelegd, daar de sloot kortelings nog werd schoongemaakt. Het is wel opmerkelijk, dat het de tweede maal in veertien dagen is, dat ln de omgeving van dit dorp een granaat wordt gevonden. Het gevaarlijke voorwerp zal morgen door deskun digen van de Hembrug tot ontploffing worden ge bracht Noodlottig ongeval te Haarlem 23-jarig Duitsch meisje het slachtoffe.. Donderdagavond is te Haarlem een ernstig onge luk gebeurd, waarbij een 23-jarig Duitsch meisje het leven heeft gelaten. Omstreeks kwart overt tien reed een tram van den dienst HaarlemZandvoort langs de Leidsche Vaart tusschen de Schouwtjesburg en de Emmabrug. De tram haalde een viertal fietsers in, n.1. twee Duitsche meisjes die in Haarlem werkzaam zijn, een broer van een der meisjes die een bezoek aan zijn zuster bracht en een vriend. Zij reden naast de tram rails. Met een flinke vaart naderde een luxe twee persoons a,uto, bestuurd door een 21-jarigen jonge man uit Heemstede, die het 23-jarige meisje L. F. zoo danig aanreed, dat zij met den wagen in botsing kwam en vele meters verder op de straat werd ge sleurd. Ernstig gewond is zij naar het Diaconessen- huis overgebracht, waar zij kort na aankomst is over leden. 4-Jarig meisje van de flets gevallen en on der een vrachtauto gedood. Donderdagavond half tien reed een vrachtauto ta Zwjjndrecht, bestuurd door H. V., in de richting Rotter dam. Op een gegeven moment haalde de auto een wiel rijder in. Bij het passeeren begon de fletser juist te slingeren, met het noodlottig gevolg, dat een 4-jarig meisje, dat voorop zat, van de fiets viel en onder de vrachtauto terecht kwam. Het kind was onmiddellijk dood. De politie stelt een onderzoek in. Pogingen om een minimam-loon vastg» steld te krijgen. Het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond en het hoofdbestuur van den R.K. Landarbeidersbond hebben besloten: le. alles in het werk te stellen om te verkrijgen een crisis-wet, krachtens welke in do akkerbouw'ge- westen (Zeeland. Westbrabant, de Zuidhollandsche eilanden, een gedeelte van Friesland en Groningen, Noordhollandsche polders en dg.) copimisgios moe ten worden gevormd, die voor do natrokken sire*-K-^' het minimum-loon voor landarbeiders zullen vast stellen. 2e. Krachtig te ijveren om te bereiken, dat van regeeringswege aan de akkerboeren, die in aanmer king willen komen voor de voordeelen van de tarwe- wet, de volgende voorwaarden zullen worden gesteld: a, dat zoolang Nederlandsche landarbeiders beschik baar zijn, geen buitenlandsche mogen worden te werk gesteld; b. dat de landerijen behoorlijk rullen worden onderhouden. 3e. Bij de regeering erop aan te dringen, dat harerzijds het noodige zal worden gedaan voor hot totstandbrengen van een landbouwarbeïdswet. al thans voor vrouwen en kinderen, waarvoor reeds lang een ontwerp gereed ligt. 4e. Te streven naar wettelijke bepalingen, krach tens welke polderbesturen zullen kunnen worden verplicht, de medewerking, waarvan boven sprake is. te verleenen. Het dagelijksch bestuur van het Verbond heeft toe gezegd, met alle ten dienste staande wettige midde len de landarbeiders te steunen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6