Radioprogramma Zelfmoord van een aap. Vrijwillige arbeidsdienst in Duitschland. Een rijke Britseh-Indische Planter DE LANGENDIJKER GROENTENVE'LINGEN. te KftfrAGJOTl Ouderliefde beloond. Mijnontploffing. Cholera-epidemie. ou te voeren. De heer Kistemaker heeft het. zooeven over een goed terrein gehad, maar er is voor gym nastiek behalve een goed terrein, ook een goed gym nastieklokaal noodig en hieraan mankeert in de bui tengemeenten nog wel eens wat. Ik hoop dat ook dit in de toekomst beter zal worden. Tenslotte wil ik tïD.I. als blijk van waardeering 'n lauwertak aan bieden en ik hoop, dat deze tak een goede plaats aan haar vaandel zal krijgen. De heer Knol. voorzitter van Lycurgus, Schagen, brengt U.D.I. eveneens zijn gelukwenschen over en hoopt dat U.D.I. nog vele jaren zal mogen bestaan en in bloei zal toenemen. Ook deze spreker overhandigt pis souvenir aan dezen dag een lauwertak aan de jubileerende vereeniging. De heer Keesman sluit hierna de bijeenkomst, na alle surekers dank gebracht te hebben. Het heeft spr. buitengewoon getroffen dat zoovelen hebben getoond jnet U.D.I. mee te leven. Hierna kregen wc marschwcdstrijden. De ruim 400 meter lange optocht begaf zich vanaf café Kuiper langs den dijk naar het huis van den Burgemeester, waar gedraaid werd, om vervolgens langs Oude en Nieuwe Streek naar het sportterrein te gaan. Aan dezen optocht namen 12 vereenigingen deel en wel U.D.I.. D.O.K.E.V.. Hercules Hébé. Z.S.C.. Olympia. Hercules Hygiea. Wieringen. Lycurgus, Sparta, U.D.I., Dirkshorn, S.S.S.. Dindua en O.K.K. De jury, bestaande uit de heeren Dr. Werner, Log gers, Kistemaker en Blom kende de volgende prijzen toe: le prijs, zilveren lauwertak, aangeboden door het gemeentebestuur, aan O.K.K., Helder. 2e prijs, zilveren lauwertak, aangeboden door Bur gemeester Breebaart. aan Hercules Hygiea, Oud karspel. 3e prijs, medaille, aan D.O.K.F..V., Anna Paulowna. Op het terrein kregen we allereerst het vaandel défilé en de vaandelgroet. waarna werd overgegaan tot de algemeene vrije oefeningen, onder leiding van den heer P. Siewers, waarbij mej. Keesman als voor werkster optrad. Deze oefeningen werden keurig uitgevoerd. Vervolgens kregen we toestel-turnen voor dames en heeren en vereeniging-turnen eveneens voor da mes en heeren. Er werd aan verschillende t.estellen tegelijk ge werkt, wat een bonte mengeling van turners en turn sters te zien gaf. Hieibij viel ons op, zonder de anderen te kort te doen, het keurige werk van O.K.K. uit Den Helder en Hercules uit Oudkarspel. Het werken van den Her cules-crack G. Ens aan brug cn rek was alleen reeds een gang naar het sportterrein waard. Ook de volksdansen, uitgevoerd door de dames van Lycurgus. met, begeleiding van een fluitsolo van den heer Rus, mochten zich in de algemeene belang stelling verheugen. Na het toestel-turnen, wat nogal wat tijd in beslag nam, kregen we de athletiekwedstrijden. Nadat de series voor 100 M. nieuwelingen cn 80 M. dames- nieuwelingen geloopen waren, begon het een tijdje flink te regenen, waardoor de baan zeer glad werd, wat op de gemaakte tijden natuurlijk een slechten in vloed had. Toch gaven deze athletiekwedstrijden ons goede sport te zien. De uitslagen zijn als volgt: 80 M. dames-nieuwelingen: le prijs mej. N. Brinksma, O.K.K.. Helder, 12 sec.: 2e prijs mej. M. Boontjes. Z.S.C.. Burgerbrug. 12.4 sec.; 3e prijs mej. T. Tuinman, DOKEV., Anna Paulowna; 4e prijs mei. T. Jos, Hercules-Hébé, Nieuwe Niedorp: 5e prijs mej. A. Blaauboer. Lycurgus, Schagen; 6c prijs mej. A. Gijsbertsen. DOKEV:. Anna Paulowna. 80 M. dames-cracks: le pr. mej. H. I.eijen Sparta. Winkel, 12 sec.; 2e prijs mej. H. S. Eriks, Z.S.C., Bur gerbrug, 12.2 sec.; 3e prijs mej. M. Delver, Z.S.C., Burgeibrup. 100 M. heeren-nieuwelingen: le prijs J. J. v. Balen Blanken Olvmpia. Wierineerwaard, 12 sec.; 2e prijs P Bart "Sparta. Winkel. 13 sec.; 3e prijs A. Sleutel. °-ltacren; -ie prijs H. Hooiberg, U.D.I.» Dirks- "hotw, Se prijs A. Willemse. lycurgus, Schagen; 6e prijs .4. Kaan. Olymnia, Wieringerwaard. 300 M. craks: t. M. Schenk, Olympia, Wieringer waard. 12 sec.; 2. A. Nottelman, Z.S.C., Burgerbrug, 12.1 sec. De Z.S.C.-leden Sj. Westra en C. Pronk, hadden bei de sneller geloopen (11.8 'en 11.9 sec.) dan de prijs winnaars. doch kwamen niet in aanmerking voor een prijs, daar ze niet in den optocht hadden meege- loopen. Tenslotte had in het café van den heer Kuiper'de prijsuitreiking plaats. De voorzitter, de heer Kemp, bracht nogmaals dank aan d<T commissie van ont vangst. zeide dat het weer toch nog betrekkelijk in verhouding tot Zaterdag goed was geweest en hoopte dat. deze dag voor U.D.I. een goede propagan- dat geweest zal zijn en haar een groot aantal nieuwe leden zal brengen. De heer Zeegers reikte vervolgens de prijzen uit, waarna het gebruikelijke bal kon beginnen. NEDEIRLAAGWEDSTRIJD S.R.C. I (SCHAGEN)— GEEL ROOD ('T ZAND) 1—3. 't Zand speelt met wind !n den rug en gaat direct ten aanval. Er zal ongeveer 15 minuten gespeeld zijn, als Sprenkeling (Schagen) 'n harde kogel op doel krijgt, welke hij niet geheel kan stoppen; de bal verdwijnt in het niet, O1. 18 minuten later maakt S.R.C. gelijk ,11. Rust komt met ongewijzigden stand. Na de thee heeft Schagen nu de meeste kans, doch door het medespelen van verschillende invallers, kan niet ten volle worden ontplooid. Steeds komt S.R.C. voor het GeelRood-doel, doch het goede schot ont breekt telkens, 't Zand gaat weer ten aanval en ver hoogt na 10 minuten de score, 12. Later vergrooten ze den voorsprong nog eens en komt zoo óók het ein de met 13. 't Zand was in dezen wedstrijd overwegend zwaar der en heeft verdiend gewonnen S.RC. moet niet op haar lauweren gaan rusten, doch steeds haar beste krachten inspannen. Scheidsrechter J. v. d. Gracht leidde naar behooren. ANNA PAULOWNA. B.K. C. I speelde Zondag een uitwedstrijd tegen D.O.S.K.O. I te Oudesluis en wist met 3—2 te zege vieren. En kwam hiermede in het bezit van een mooien beker. B.K.C. II speelde thuis een vrïendschappelijken wedstrijd tegen Succes III en moest met 7—5 haar meerdere erkennen. B.K.C. a speelde eveneens ene vriendschappelijke wedstrijd tegen Succes a. Rust ging in met blanken stand 0—0. Na rust weet B.K.C. spoedig 2 goals te maken, doch S. scoort spoedig tegen en weet een minuut voor het einde gelijk te maken. Volgende week (kermis) B.K.C. 1Schagen comb. en Wieringerwaard I—Petten I. WIERINGEN. ZEEMACHT I—SUCCES L 1—3. Donderdagavond had het. Z.-bestuur nogmaals uit- genoodigd om een revanche wedstrijd te komen spe- Iqfc. tegen een volledig Z. elftal. S. had deze uitnoodi- ging aanvaard cn met 1 invaller betrad S. I. dan Donderdagavond liet Zeemacht-terrein. Heel wat pu bliek woonde deze wedstrijd bij, de opbrengst kwam ten goede van liet T.B.C.-fonds, waarvoor al deze wedstrijden zijn gespeeld. Het. is tenslotte Z. niet ge lukt. revanche te nemen, integendeel hebben zij op nieuw een nederlaag moeten slikken. Om half acht floot de heer J. Augustein de elftallen bijeen. Z. wint de toss en de S. midvoor brengt het leder in beweging. Het spel ging vrijwel gelijk op, om beurten verkeeren de doelen in gevaar, doch beide keepers en achter- boeden waren op hun post. Na. een half uur spelens, kreeg de Z. keeper door den S. midvoor het nakij ken en voor rust wist dezelfde speler nogmaals te scoren. 2—0. Na de rust pakte Z. geweldig aan, het scheen alsof zc den achterstand wilde inhalen, doch de S. verde diging en vooral de middenlinie was buitengewoon op dreef en wist erger te voorkomen. Na een kwartier gelukt het. echter den Z. midvoor Everts met een keihard schot den achterstand te verkleinen. Dit is echter van korten duur, uit 'n mooi opgezette S.aanval werd direct door den S. rechts buiten den stand op 3-1 gebracht. De S. midvoor raakt geblesseerd en ver laat het veld. S. speelt met 10 man verder en weet haar terrein schoon te houden, zoodat het einde kwam met een verdiende 3—1 zeee. Na afloop reikte de Z. voorzitter, de heer Stam, de prijzen uit. Succes I den len prijs, groote beker; H.R.C. 4 den 2en prijs, kleine beker; Helder 3 den 3en prijs, kleine beker; S. II den 4e prijs, 11 draag- medailles. Ook de spelers van Z. kregen ieder een draagmedaille en de scheidsrechters, de heeren J. Augustein cn Goudswaard kregen een kistje sigaren. Na nog even bij den heer A. Lenzen de dorst te li ebben gelescht, kwam Succes om elf uur weer tc Hippolytushoef aan. BARSINGERHORN. Zondagmorgen speelden de D.E.S.-adspiranten A. en B. gecombineerd tegen de adspiranten van Wie ringerwaard. Reeds spoedig na het. begin geeft de D. midvoor zijn club de leiding, doch nog voor de rust maakt Wieringerwaard gelijk. D.E.S. had voor de rust met den wind in dei. rug het beste van het spel, doch na de rust is het Wieringerwaard, die het meest in het offensief is en weet dit in 2 doelpunten uit te drukken. D. kon het net niet meer vinden, zoo dat het einde komt met een 31 overwinning voor Wieringerwaard. 's Middags speelde D.E.S. I tegen .C.L. I. Te ongeveer kwart voor drie wordt door D.E.S. afgetrapt. Het wordt een gelijk opgaande strijd, met wisselende kansen. Voor de rust weet C.V.L. uit een corner te doelpunten. Na de rust. is D. het meest in den ana- val geweest en wist dit in 3 doelpunten uit te druk ken, waartegen V.C.L. 2 doelpunten wist te stellen, zoodat het einde komt met een gelijk spel 3—3. Daar voor dezen wedstrijd een medaille was uitgeloofd, wordt besloten een beslissing te verkrijgen door het nemen van strafschoppen. De eindstand komt hier door op 65 voor D.E.S. V.C.L. bleek een prettigen tegenstander en wij roe pen ze dan ook gaarne een „tot weerziens" toe. Een nieuw spelletje. Bezoekers van den dierentuin van Upton te Chester zijn getuige geweest van een geval, dat veel weg had van een opzettelijke zelfmoord van een aap Mot- tershead. de eigenaar van den dierentuin zei. dat hij in zijn heele leven nooit van een dier gehoord had. dat zelfmoord pleegde. De aap had eefst de bezoekers vermaakt, door van het klimtouw in zijn buitenkooi een stuk van ongeveer 2 M. lengte af te knagen. Toen klom hij met het stuk touw in een boom in zijn kooi en hond het eene uiteinde vast aan een tak. Van het andere eind maakte hij een lus, die hij om zijn hals legde en dichttrok. Toen klom hij zoo hoog moge lijk in den boom en sprong naar beneden. Hij was op slag dood. De bezoekers en de oppasser hadden alles aangezien, maar geen oogenblik vermoeden gehad van wat er zou gebeuren. De heer Mottershead laat de andere apen in zijn diergaarde thans nauw lettend bewaken uit angst, dat eenige hunner het voorbeeld van hun makker zouden volgen, denken de, dat hij een nieuw spelletje had uitgevonden. Een nieuwe verordening. In een verordening van Zaterdag heeft de rijksre- geering den vrijwilllgen arbeidsdienst opnieuw gere geld. Het onderwerp dezer verordening wordt als volgt omschreven: ,.De vrijwillige arbeidsdienst geeft den jongen menschen de gelegenheid ten bate van de gemeenschap in gemeenschappelijken dienst vrijwillig ernstigen arbeid te verrichten en zich tevens lichame lijk en geestelijk-zedelijk te disciplineeren." De inhoud der verordening geeft aan. dat de werk zaamheden uitgevoerd in vrijwilligen arbeidsdienst van algemeen nut en additioneel zijn. Zij mogen niet leiden tot een vermindering der werkgelegenheid op de vrije arbiedsmarkt. In de eerste plaats moeten tewerk worden gesteld jongelieden onder de 25 jaar en van dezen weer in de eerste plaats wêrkloozen die ondersteund worden uit openbare middelen. Daarnaast komen echter ook niet- werknemers in aanmerking. Ten einde een zoo een voudig en zuinig mogelijke uitvoering van den vrij willigen arbeidsdienst te waarborgen, worden de voor dit doel beschikbare rijksmiddelen, ondersteunings gelden e.d. in één kas gestort en door éen instantie beheerd. Teneinde dit uniforme beheer te waarborgen zal de rijksregeering een rijkscommissaris benoemen, die onder den rijksminister van arbeid zal staan. De rijkscommis saris zal worden bijgestaan door districtscommissarissen. Als rijkscommissaris wordt voorgesteld de president van rijksorganisatié voor arbeidsbemiddeling en werk- loozenverzekering. Dr. Syrup. Een nieuw bestuursappa raat wordt niet geschapen. Veeleer staan de organisa ties van bovengenoemde rijksorganisatie ter beschik king. Verdere bijzonderheden worden geregeld door een uitvoeringsverordening van den rijksminister van arbeid, welke binnenkort verschijnen zal. De rijksregeering geeft over deze verordening de vol gende verklaringen: De rijksregeering heeft in de verordening van 16 Juli den vrijwilligen arbeidsdienst opnieuw geregeld. Zij be houdt zich voor deze instelling die tot ontwikkeling kan worden gebracht en waard is bevorderd te worden in verband met de te verkrijgen ervaring verder uit te breiden. De rijkscommissaris krijgt opdracht, rapport uit te brengen over zijn bevindingen. Het rapport zal wor den gepubliceerd. De rijksminister van arbeid, Hugo Schaefer, heeft de nieuwe verordening hedenavond om zeven uur toege licht in een rede, welke door alle Duitschp zenders werd uitgezonden. Zonder centen. Bij geruchte kwam de politie te Baarn ter oore, dat zich deze week een heer in een der pensions aldaar had gevestigd, die zeer luxueus leefde en zich grooto uitgaven permitteerde. Zoo kocht hij o.a. een nieuwen auto van f7500, benevens voor duizend guldens aan meubelen en luxe voorwerpen. Voor het Duitschc meisje, waarmede hij naar Baarn gekomen was, kocht hij een nieuwe fiets, dure japonnetjes, enz. De man noemde zich de B. en beweerde, dat hij uit Britsch-Indië kwam, waar hij ^n suiker en katoen De af geloopen week wa® in alle opzichten slecht. Sterk achteruitloopende prezen en de hoop op toeslag der koolprijzen ver dwenen. Regeeringsfiteun noodzakelijk. Frotestvergaderingen. De organisatie- mannen moeten de tanden laten zien. Uiterst lage prijzen voor de verschillende aardappelsoorten. Roode, witte en gele kool buitengewoon slecht idem bloemkool zllvernep iets beter. Sla- boonen ook lage prijzen; idem peulen en tuinboonen. De afgeloopcn week was wel een heel bijzondere en tevens ernstige, een. die de tuinbouwers niet gauw zullen vergeten. Dit was hieraan toe te schrijven, dat de aardappelen zakten tot een minimum als nog nim mer is bereikt, en alle hoop op het verkrijgen van toe slag op de kool verkeken was door het antwoord van den Minister, dat hij een enkel product niet kan steu nen. We spraken verschillende bouwers in de afge- loopen week, menschen, die tot nu toe de goedheid en welwillendheid zelve waren, die van opstandigheid en ordeloosheid afschuw hadden, die werkten van vroeg tot laat, maar die nu een geestesgesteldheid aan den. dag legden, die aan ieder weldenkend mensch iets te zeggen heeft. De Minister moge dan het diplomatieke antwoord hebben gegeven, dat het niet aangaat, één pro duct te steunen, Z. Ex. hebbe te bedenken, dat hij daarmee niet van de zaak af is. Als hij dan niet één product steunen wil, laat hij dan zelf komen, om er meer in een steunregeling te betrekken. Lang hebben onze tuinbouwers met lijdzaamheid de tergende lang zaamheid gedragen, waarmee van ministerieele zijde de wenschen en verlangens werden beantwoord of niet beantwoord. Als we de stemming onder de tuln- bouwende bevolking echter goed. beluisteren, dan mee- nen we te mogen zeggen, dat de grens van geduld en lankmoedigheid weldra is bereikt. De emmer is nu zoo goed ais vol. De Minister moge dit wel bedenken! In De Streek, waar hoofdzakelijk R.K. tuinders wonen, worden protestvergaderingen gehouden, waar het oor deel over de regeering verre van zacht is. In Haarlem hebben de R.K. tuinders een groote protestvergadering gehouden, waar men ook geen blad voor den mond hield We verwachten, dat van Neutrale zijde spoedig een protest-actie zal volgen. Dinsdag gaan vertegen woordigers van alle organisaties naar den Minister: hij heeft te kennen gegeven, dait hij ze gaarne zal ont vangen. Mogen we hopen, dat zijn Ex. zelve als gast heer zal fungeeren en niet een van zijn ambtenaren de honneurs zal laten waarnemen. We mogen dan van deze audiëntie verwachten, dat er spijkers met koppen worden geslagen en dat de afgevaardigden niet met leege handen thuis komen. Ongetwijfeld zijn vele van die afgevaardigden met de beste bedoelingen voor de tuin ders bezield, maar hebben ze ten slotte wel genoeg haar op hun tanden! Durven ze van zich af te bijten! We hebben vroeger ook al eens een vergadering in Haarlem gehad, waar door R.K. voormannen o zoo boud gesproken werd, maar als het er op aankomt, dan heb je zoo miserabel weinig aan die menschen. Het is tegenwoordig geen tijd om al te zoetsappig op te treden, want velen zijn er, die ten onrechte rede neeren, dat de brutalen de halve wereld hebben. De bescheidenen worden daarbij onder den voet geloopen en krijgen niets. Het wil ons zoo toeschijnen, dat de voormannen in den tuinbouw soms wel wat al te be scheiden waren en dat de Minister, die vol kopzorgen zit, dit niet onprettig heeft gevonden. Maar wat er ook van zij, als de regeering niet spoedig met, daadwerke lijke voorstellen komt, die gaan in de richting van ga rantieprijzen voor de voornaamste producten, dan dur ven we wel met zekerheid voorspellen, dat een belang rijk deel der tuinders met maatregelen zal komen, die van dwingende béteekenis "zullen zijn. En dat dit niet behoeft te verwonderen, is duidelijk. Velen hunner hebben niets meer te verliezen. De schulden stapelen zich op en de noodige geldmiddelen ontbre ken, om zich van het noodzakelijkste te voorzien. Al les, wat maar eenigszins zweemt naar luxe is voor hen contrabande. Bakker en slager kunnen niet meer wor den betaald. Het renteloos voorschot der regeering is weggesmolten als sneeuw vor de zon. Straks komt ©r weer zoo'n voorschotje. Vererweg de meesten weten al, waar ze het moeten brengen. Geld om arbeiders te be talen, is er niet. Grootere werkloosheid staat voor de deur. Het eens zoo welvarende Langendljk is een streek van armoede en achteruitgang. Met de aardappelen liep het In de afgeloopen week al bijzonder slecht. Was in het begin der week de prijs van groote Schotsche muizen al zeer laag, n.1. f 2 2.30, in den loop der week werd dit nog erger, zoodat Vrijdag niet meer dan gemiddeld f 1.50 kon worden bedongen. Deze groote Schotten zijn hoofdzakelijk voor het buitenland bestemd, en daar de vraag zoo gering is, zakken de prijzen tot een bespottelijke laagte. Voor binnenlandsch gebruik werd voor Schotsche muizen voor de beste kwaliteit ongeveer f 3 betaald, doch een groot deel er van werd voor f 2.50 verkocht en bij af wijking in kwaliteit als anderzins werd van f 1.60 f 2 en Vrijdag en Zaterdag zelfs f 1.201.50 per 100 K.G. betaald. Behalve Schotsche muizen kwamen ook Schoolmees ters aan de veoiling, die aanvankelijk f 3 tot f 3.80 opbrachten, moesten later voor f 22.70 worden verkocht. Blauwe eigenheimers, die Maandag aan de Broeker vei ling nog f 420—5.50 deden, brachten op het laatst der week f 33.80 op. Eigenheimers werden verkocht voor f 2.803.30. Drielingen brachten f 1.30—2.70, op. De aanvoer aan beide veilingen beliep in totaal 310 spoor wagens van 10.000 K.G. De aanvoer van roode kool was deze week ook al van beteekenis. Jammer dat de prijs ervan zoo slecht was. Er moest weer een belangrijk deel voor f 0.60 p. 100 Kg worden verkocht en de mooiste, meest gewilde partijen brachten f 1—1.40 op. Het vorige jaar, toen men ook al steen en been klaagde, kon nog f 5.50 tot f 8 worden bedongen Met de witte kool is het hetzelfde treurlied. Ze is zoo goed als onverkoopbaar. Wie een daalder per 100 Kg. maakt, prijst zich al gelukkig. Het vorige jaar bracht ze in dezelfde week nog 4 maal zooveel op. Gele kool werd voor het allermooiste goed met f 2 be taald. Zaterdag was de noteering f 0.651.50, ongeveer het derde van den prijs, diè verleden jaar betaald werd. Bloemkool gold aanvankelijk nog f 1.304, daalde tot f 12, steeg weer van f 1.303.10, spotprijzen, die op verre na de productieprijzen niet goedmaken. Wortelen worden er niet bijzonder veel meer aange voerd; ondanks den geringen aanvoer waren de prijzen zeer laag: f 1.508.60 per 100 bos. Ook voor zilvernep was de markt aanvankelijk zeer ongunstig gestemd: men kon n.1. niet meer dan f 5.508 maken. Op het eind derweek liepen de prijzen gelukkig iets op, zoodat Zaterdag aan de veiling van den Noor- dermarktbond f 7.106 betaald werd. Vrij sterk daalden de prijzen der tomaten. Een prijs van gemiddeld f 19 voor A-qualiteit is al niet best, zoo dat f 13, welke prijs op het laatst der week werd besteed, al heel erg aan den lagen kant is. B-quallteit bracht toen gemiddeld f 14.50 op. C. zakte van f 1.7012.80 en C van f 10.10—3.70. Aan beide veilingen werden al heel wat slaboonen aan gevoerd. De eerste aanvoeren brachten bevredigende prij zen op: te Noordscharwoude f 3132, aan de veiling te Broek op Langend ijlt f 26—28. Ook bij dit product was het al spoedig met de bevredigende prijzen gedaan, zoo dat later slechts f 1216 kon worden gemaakt. Met peulen liep het al niet veel beter. Ze brachten ongeveer f 4 per 100 Kg. op, een veel te lagen prijs. Tuinboonen vertoonden hetzelfde droevige beeld: van f 2.50, een zeer lagen prijs, daalden ze tot f 1.20—1.50. Een beslagen tong ls een vri) zeker bewijs van slechte spijsvertering en verstopping. Ook voor kinderen zijn Posters Maagpillen. bet bekende laxeermiddel, uitstekend. 0.65 oei flacon. „deed". Hij wilde zich voorloopig in Baarn vestigen en in verband hiermede had een der makelaars in zijn opdracht een ruime villa gehuurd, die volgens de moderne eischen moest worden ingericht. Nadat de man gistermorgen weer verschillende in- koopen had gedaan, o.a. oen étui met zilveren messen, besloot de politie in te grijpen. Hij werd gearresteerd. Spoedig bleek, dat hij een valschen naam had aan genomen en dat alle verhalen van zijn verblijf in Indië zuivere fantasie waren. De gearresteerde bleek iemand uit Vlaardingen te zijn en ontvlucht uit het psychopathenasvl te Heiloo. Al zijn inkoopen had hij te Baarn in twee dagen gedaan, behalven den auto, die in Amsterdam was ge kocht. Van betalen van een en ander was natuurlijk geen sprake. Vandaag wordt de man in handen van de justitie te Utrecht gesteld. Alle gekochte goederen zijn door de politie in beslag genomen. Voor moeder. Enkele dagen geleden, trof de politie te Almelo des nachte half één in de portiek van een groote manu- factuurzaak twee jongens van 15 en 17 jaar aan. Zij vertrouwde bet zaakje niet en stelde een onderzoek in. Daarbij bleek, dat den volgenden morgen een groote uitverkoop begon cn de jongens beslag wilden leggen op een mantelpak voor hun moeder, dat voor f3.48 in de uitstalling stond, 's Morgens werden, de jongens bezitter van dat mantelpak. Een inwoner van Noord-Brabant, die dit verhaal in een locaal blad had gelezen, zond deze week f 10 aan den hoofdinspecteur van politie tc Almelo, met verzoek, dit bedrag aan deze jongens ter hand te stellen. De hoofdinspecteur heeft aan dit verzoek vol daan en daarbij opgemerkt, dat een goede daad steeds instemming en waardeering bij anderen vindt. 9 Dooden. In den Braziliaanschen goudmijn bij Bello Hori- zonte in den staat. Mina Geraes, zijn door een te vroeg explodeeren van een dynamietiading negen mijnwer kers gedood en vele anderen gewond. De ontploffing had plaats op een diepte van 2000 Meter. In de Zuid-Chineesche havenstad Arnoy zijn tot dusverre 112 menschen aan cholera overleden. WOENSDAG 20 JULI. HILVERSUM (1875 Sï.) V.A.R.A.: 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 9.00 VARAScptet o.l.v. Is. Eyl; 10.00 V.P.R.O.-morgenwij- dinig; V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijvx; 12.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo da Groot, afgewisseld door gramofoonmuziek; 2.00 Onder breking voor zenderverzorging; 2.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 3.00 VARA-Kinderkoor; 5.30 VAR A-Septet; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.15 Mandoline-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok 7.30 A. M. de Jong vertelt over zijn Roe- meensche reis; 7.50 Mandoline-ensemble; 8.00 „Het eerste consult', radio-blijspel in 2 acten, op te voeren door het Groot Volkstooneel; 8.30 VARA-Orkest oJ.v. Hugo de Groot; 9.00 Uitzending voor den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 9.15 VARA- Orkest; 9.45 „The Super-detectieve", op te voeren door het Groot Volkstooneel; 10.00 VARA-Orkest; 10.20 Pers berichten van Vaz Dias; 10.30 Tweede bedrijf revue „Alles wordt weer goed", daarna gramofoonmuziek. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Korte Ziekendier.st; 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Ju rjaanz; 12.00 Poli tieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen van Chr. Lectuur; 3.00 Concert; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Chr. Liederenuurtje; 7.00 Op last van den Minister van Waterstaat afgestaan; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Concert door de Chr. Harmoniever- eeniging „Soli Deo Gloria" 9.00 Mr. P. Borst: „De lee- kenrechter in het Nederlandsche bedrijfsleven"; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.40 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M-) 5.50 Gramofoonmuziek; 6.50 Idem; 9.20 Concert; K.ALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Concert; 10.35 Balletmuziek; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.30 Pianorecital; HAMBURG (372 M.) 2.30 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 7.40 Gramofoon muziek; 8.55 Richard Wagner-concert; 10.40 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek. LANGENBERG (472 M.) 1.50 Concert; 5.20 Vesperconcert; 10.40 Populair con cert, DAVENTRY (1554 M.) 1.50 Concert; 3.50 Idem; 5.05 Orgelconcert; 7.50 Con cert; 11.10 Roy Fox en zijn band. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.50 Vocaal kwartet; 9.25 Concert. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 7.50 Idem; 9.05 Concert; 9.50 Idem. MILAAN (331 M.) 8.50 Radiotooneel en dansmuziek; ROME (441 M.) 9.05 Symphonieconcert; WEENEN (517 M.) 7.50 Concert; 10.25 Populair concert; WARSCHAU (1413 M.) 5.20 Populair concert; 9.20 Pianorecital; 10.20 Dans muziek. BEROMUNSTER (460 M.) 8.50 Uitzending uit de Kurzaal te Interlaken.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7