Succes Plaatselijk Nieuws. Finale SCHAGER BEKER-TOURHOOI Zaterdag 23 Juli 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9111 Uit onze Omgeving. HEEREN BAAI De Silkaspons. Theater Royal. Z IJ P E SCHA GE RBKU G. Tot de R.H.B.S. te Alkmaar zijn, na afgelegd examen toegelaten L. en H. van Veen, alhier, beide leerlingen van den heer S. Jaring. Donderdagavond werd te Petten door de voetbal- dub alhier een wedstrijd gespeeld tegen Petten. Naar jnen ons mededeelde, was de scheidsrechter niet vol doende voor zijn taak berekend, waaraan het mede te wijten was. dat deze wedstrijd ontaardde in een ruw partijtje voetbal, welke 10 minuten voor het einde van den wedstrijd met gelijken stand, 22. werd beëindigd, doordat eenige spelers het veld verlieten. BURGERBRUG. Gisterochtend werd de brandspuit van Schagcrbrug bpgebeld om direct bij den heer A. Filmer alhier as sistentie te komen verlcenen, waar er n.1. zoo'n ge weldigen hooibroei ontstond, dat de rook het rieten dag uitvloog. Zooals ons welbekend was, was de heer Filmer al weken bezig met hooispitten. Nauwelijks was de spuit ter plaatse of de vlammen begonnen reeds langzaam naar het dak te stijgen, zoodat het geen 5 minuten langer had behoeven te duren of de kapberg, welke midden in ons dorp staat, had in lichter laaie gestaan. 'T ZAND. We vernamen dat j.1. Dinsdagmiddag ten huize van 'den heer Muntjewerf alhier een begin van brand werd geconstateerd in een kast met kleeding boven op een der slaapkamers. De vrouw des huizes riep vlug de ,hulp in van den juist passeerenden heer Manneveld en deze wist door spoedig ingrijpen de brandende klceren te blusschcn, zoodat erger werd voorkomen. De reeds aangerichte, schade wordt door verzekering gedekt. De vorige week werd 's avonds over den radio- omroep omgeroepen, dat de heer R. J. Loets, varende op het motorjacht „Nelly" in het Noordhollandsch Kanaal tusschen Alkmaar en Den Helder verzocht werd thuis tc komen in verband met ernstige ziekte van zijn vrouw. Toen daarop den anderen morgen be doeld jachtje alhier de vlotbrug passeerde, werd dit opgemerkt door den brugwachter den heer een al hier, welke daarop den heer L., die met een 3-tal vrienden zijn vacantie op genoemd vaartuig door bracht, waarschuwde. De garagehouder Johannes heeft daarop de opgeroepenc naar zijn woonplaats, Rijswijk, gebracht. Woensdagmiddag had de brugwachter de heer P. Veen het geluk een snoek, welke in den kant van het kanaal in de zon lag te koesteren, met zijn handen te kunnen grijpen en op den wal te gooien. Hierna bleek dat het nog een flink beestje was ook, daar het dier ruim 4 pond woog. J.1. Woensdag heeft men met een 10-tal parti culiere auto's met 33 kinderen der laagste klassen van de O. L. School alhier het jaarlijksche uitstapje gemaakt. Onder bedroefd slechte weersomstandighe den werd de reis 's morgens te pl.m. half negen aan gevangen on werd gereden naar Bergen, alwaar de kinderen een paar uur in den speeltuin en op het duin zich, ondanks het weer, nog vrij goed hebben vermaakt. Tevens werd hier het eerste brood enz. ceconsumesrcl. - Hierna werd besloten om naar Castricum aan Zee .(Bakkum) te gaan. Doch toen men zoover was ge komen, werd in verhand met het weer besloten, nog maar wat meer in zuidelijke richting te gaan en werd daarop gestevend naar de ruïne van Brederode. In middels was het weer volkomen droog en zeer zacht geworden, zoodat de kinderen zich te Bloemendaal uitstekend hebben geamuseerd, zoowel bii de ruïne als in den in de nabijheid liegenden speeltuin. Ook daar werd weer gegeten en vertrok men daarna via 't Kopje over Santpoort naar het Bloemendaalschc strand, alwaar de auto-colonne te pl.m. half vier ar riveerde. Op het strand hebben de kinderen naar hartelust geplast en gewroet, gedraafd en gestoeid, terwijl zelfs enkele der chauffeurs de verleiding niet kon den weerstaan om eens even een fijn bad te nemen. Edoch aan alles komt tenslotte den einde en zoo werd te ongeveer half zes den terugtocht aanvaard. Na te Alkmaar in den Muziektuin nog tc hebben halt ge houden, waarbij het laatste der racegenomen con sumptie werd frisch gemaakt en waar tevens de herten, marmotten, duiven en niet te, vergeten de 'nieuwe apenkooi werd bezichtigd, werd de thuisreis weer aangevangen, waarna men te ruim negen uur hier arriveerde. Den geheelen middag heeft het weer zich goed gehouden: hoewel geen zon te zien was, was het toch buitengewoon zacht. Ook autopech heeft zich zoo goed als nie^ voorgedaan. Volgons de kinderen hebben ze zich dan ook reusachtig ver maakt. Behalve woorden van dank in denzelfden vorm als in ons vorig verslag dor hoogste klassen, dienen hier de diverse particulieren, die voor deze gelegenheid geheel belangeloos hun wagen en zich- zplf beschikbaar stelden, nog eens extra te worden genoemd. En zoo zijn dan de schoolfeesten aan de O. L. school voor dit jaar weer achter den rug. Tot volgend jaar dus. De aangekondigde wedstrijd G.R. comb. tegen Fa. Zonneveld en Philippo jl. Woensdagavond, ging niet door wegens afwezigheid van vele Z. en Ph. spelers. A.s. Zondag is er wegens biddag op het G.R. niets te doen en worden geen wedstrijden gespeeld. ZIJPE. Burgerl. Stand van 1521 Juli 1932. Geboren: Hendrik Harmen, zoon van Antony Eg- pink en Wilhelmina König. Petrus Jozef, zoon van Johannes van Dam en Margaretha Antonia Apel doorn. Ondertrouwd: Gecne. Getrouwd: Klaas de Vries. 26 jaren, broodbakker en Maria Catharina Groot, 29 jaren, z.b., beiden al hier. Bernard Antonie Kutterink, oud 22 jaren, smid, wonende tc Warmenhuizen en Grietje Bellis, oud 21 jaren, z.b., alhier. Eberhard Philip Erfmann, oud 34 jaren, sergeant-konstabel, wonende te Den Helder, en Janna Meijer, oud 34 jaren, z. b.. alhier. Overleden: Marie Eriks. oud 1 jaar, dochter van Jan Eriks en Grietje Appel. Antje Schrieken, oud 81 jaren, wed. van Cornelis Witlok. Hilbert Otten. oud 4 maanden, zoon van Pieter Otten en Fenna Brands. Trijntje Bellis, oud 65 jaren, wed. van Hendrikus Ma- rinus -Schermij. W I E R T N G E R W A A R D Op verzoek van het bestuur van den polder Wieringer- waard is dezer dagen vanwege de Heidemaatschappij weer epn onderzoek ingesteld naar sommige boomen. Bij dit onderzoek is gebleken dat inderdaad een vijf- of zestal boomen door iepziekte is aangetast, n.1. aan den Molen-weg, Walingsweg. Slikkerdijk nabij Oudesluis Onze plaatsgenoote Mej. G. Bron is te Alkmaar over gegaan van de 2e naar de 3e klasse H.B.S. SC H 0 0 RL Nu de beide dagen van het Zomerfeest van de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer al vrij nabij ko men (op 7 en S Augustus), zal het goed zijn om in 't kort iets van het programma bekend te maken. Op Zondag 7 Augustus zal het fest geopend worden met een gecostumeerde optocht. Deze optocht zal worden geformeerd op het erf van de boerderij van den heer Bruijn, nabij het station, en evenals vorige jaren het Bloemencorso, zal ook deze optocht met muziek van Schoorls fanfarecorps voorop, naar het feestterrein trekken. Een bijzonder mooi nummer in deze optocht zal zijn, het sprookje van de Gelaarsde Kat, waarvoor tal van mooie costumes worden geleverd door den heer Ridderikhof uit Hoorn. Dit en nog een ander nummer zijn buiten mededinging naa rde prijzen. Een goed idéé van de commissie was het, om in on derhandeling te treden met de firma Ridderikhof, met als gevolg, dat vanaf 5 Augustus tal van costumes in de zaal van den heer Schuijt zullen worden opgesteld, zoodat elkeen, die aan den optocht mede wil doen, daar een hem of haar passend costuum kan huren. De com missie verwacht voor dezen optocht een groote deel name van groepen, wagéns, personen, enz. Ook voor het Gemaskerd bal, hetwelk ook nu weer op het feestterrrein zal worden gehuden, za.1 de ex positie van costumes zeer medewerken voor een goede deelname. Nadat de optocht op het terrein zal zijn ontbonden, zullen de kinderspelen worden geopend, terwijl des avonds te 8 uur het Schoorlsche fanfarecorps zal con certeeren. Te 9 uur vangt het gemaskerd bal aan, ter wijl de open dansvloer den geheelen avond gelegenheid tot dansen zal geven. Natuurlijk zal daarvan wel weer een druk gebruik worden gemaakt. Op het terrein zullen dit jaar weder een groot aantal kermisvermakelijkheden worden geplaatst, zoodat groot en klein er wel genoegen zullen vinden. Den tweeden dag zal de bekende rïjvereeniging „Westfriesland" weder demonstreeren. nadat ze eerst een rondgang te paard door de gemeente zal houden. Tevens hebben dan Volksspelen plaats, terwijl des avonds te 8 uur het Alkmaarsch Dubbelmannenkwar- tet onder leiding van den heer Corn. Jonker en Schoorls gemengd koor een concert zullen geven. Natuurlijk is 's avonds de dansvloer en de kermis weder een groote attractie, terwijl een mooi vuurwerk een waardig slot van de Zomerfeesten zal zijn. Schoorl en de mooie natifur van dit dorp. verwach ten deze dagen van heinde en verre, weder vele belang stellenden. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C NIEUWLAND. BERGEN. BARSTNGERHORN Aan den dienstplichtige dezer gemeente, W. van der Oord, is door den Minister van Defensie uitstel van op komst voor herhalingsoefeningen verleend tot een door den korpscommandant te bepalen datum in 1933. Van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1933, uit deze gemeente zijn bestemd tot gewoon dienst plichtige: K. S. Smit, lotingsno. 154; C. Rens. lotingsno. 133; K. Mandernaker. lotingsno. 101; G. Kuijper, lo tingsno. 93; R. Hooiveld, lotingsno. 65; tot buitengewoon dienstplichtige: J. Smit, lotingsno. 153: A. Nap. lotingsno. 115: M. Middelkoop,lotingsno. 106; B. Koens, lotingsno. 81; H. Kistemaker. lotingsno. 76; L. Janse. lotingsno. 67. Vier ingeschrevenen werden niet voor inlijving aan gewezen. 1F A R M E N HV 1 ZE N Het wegenonderhoud. Op Maandag 25 Juli a.s. des avonds half acht, verga dert de raad dezer gemeente. O.m. komt in behandeling het voorstel om in beheer en onderhoud bij het Hoogheemraadschap over te dragen de op het aanvullend wegenplan voorkomende wegen: le. een gedeelte grindweg van den Oudewal tot het be strate gedeelte in de richting van het dorp, ter lengte van 921.5 meter; 2. een gedeelte straatweg van het on der le genoemde eind van den grindweg tot de brug bij het begin van de Dorpsstraat ter lengte van 720 meter; 3e. een gedeelte grindweg op den z.g. Oostwal van het eind van de bestrating tot de grens van de gemeenten Warmenhuizen en Harenkarspel ter lengte van 398.50 meter. SINT P A N C R A S ANNA P AULOW N A De jongeheer C. A. Geertsema. alhier, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd 5-jarige cursus H.B.S. te Amersfoort, terwijl zijn broeder A. C. Geertsema te Alkmaar is overgegaan van de 2e naar de 3e klasse H.B.S. In aansluiting op ons bericht over de kermis kunnen we onze lezers meedeelen. dat het geheele kermisterrein vanaf café Slikker tot Veerburg bezet is met diverse consumptieinrichtingen, vermakelijkheden enz. Op het sportterrein hebben Zondags twee voetbalwed strijden plaats. Om half twee speelt Wieringerwaard I tegen Oudesluis en om half vier B.K.C. ISchagen- combinatie; beide wedstrijden staan prijzen boven en worden onder leiding van den heer J. Augustein ge speeld. B.K.C. komt' met het volgende elftal waarschijnlijk H(t: Koster Van Teulingen Van Teulingen Steenvonde Wiggers V. d. Burg Klerk Steenvonde Tauber Hoep Harder In de zaal van den heer Slikker treedt, zooals gezegd, Maandagavond Willy Derby op, terwijl Zondag en Din- dag in de zaal een Beiersch muziek- en zanggezelschap optreedt; in de tent achter de zaal komen ook weer twee orkesten. In de groote zaal naast „Veerburg" heerschi gedu rende de drie kermisdagen dansvreugde, waar naast de Jimmy Wath-band op „de Stem van den reus" gedanst zal kunnen worden in het Non-stop-bal. Dinsdag om 3 uur heeft op het sportterrein een de monstratie plaats van 4 rijvereenigingen, n.1. West- Friesland, Noorderruiters, Rossinant en R.A.P., het ge heel onder leiding van den heer Vethman; de entrée bedraagt slechts 25 cent, zoodat ook dit wel publiek zal trekken. Het programma is als volgt: 1. Parade der Land. Rijvereenigingen; 2. Afdeel ingsschool; 3. Rijden van de Dr.-Pri voor viertallen (Rossinant); 4. Rijden van een vierspan door den heer J. W. Thijssen, Den Helder; 5. Dressuurrijden A.P. en West-Friesland; 6. Stoelenracq'sf 7. Rijden der Hbngaarsche post; nieuw voor Noord Holalnd. Pauze. 8. Polonaise in galop met hindernissen West-Friesl. 9. Patrouille-springen. 10. Optreden der 4 Jockey's, L.R. West-Friesland zware dressuur; De gestoorde theevisite. 11. De levende pyramide, W.-F. 12. Springconcours klasse B. Nu mooi weer en allen een vroolijke kermis'1 oege- wenscht, HE E RH VOO WAARD Als bijzonderheid kan worden medegedeeld dat een varken van den heer A. Qua.nt aan den Janglijnisweg alhier, welk dier voor de tweede maal wierp, 23 levende biggen ter wereld bracht. Het politie- en polderpersoneel is weder begonnen met de in den polder vrij rondzwemmende eenden op te vangen. Een twintigtal van deze voor tuinders minder welkome gasten is reeds in het sohuthok opgesloten. Het z.g. musschengilde, dat eenige jaren terug teniet is gegaan, wegens gebrek aan belangstelling, daar zoo goed als geen graan meer in den polder werd verbouwd, heeft groote kans weer op te leven. Sterk wordt overal geklaagd over de groote verwoes ting, die de talrijke zwermen musschen v.n.1. in de tar we. aanrichten. De voordracht van B. en W. ter benoeming van een meteropnemer-geldophaler bij het G.E.B. luidt: 1. C. Punt; 2. S. Goed; 3. A. Strooper. Tegen Donderdag 28 Juli n.m. 3 uur is een raadsver gadering uitgeschreven. Het getal inwoners van de gemeente, dat op den 31 December j.1. 4958 bedroeg, begint thans de 5000 te na deren. Indien het cijfer van inkomenden en vertrekken- den gelijk geweest was, zou het reeds thans overschre den zijn geweest. SINT M A ARTE A' In de heden gehouden vergadering der Comm. tot Wering van Schoolverzuim is resp. tot voorz. en secr.- gekozen de heeren J. de Geus Kz. en M. C. Speets. EENIGENBURG. Mej. Aag Dekker Cd. is van de 2e naar de 3e klasse der R.H.B.S. te Alkmaar bevorderd. INZAMELING OUDE RIJWIELPLAATJES. Werp geen oude rijwielplaatjes weg. Ondergeteekende is wederom gaarne bereid oude rijwielplaatjes in ont vangst te nemen ten bate van de t.b.c.-bestrijding. Rijwielhandelaars aan den Langendijk willen hiermede wel rekening houden; een kleine mededeeling en ze worden in ontvangst genomen. Het adres is: C. de Jong, Bovenweg 324, St. Pancras. ECHTE FRIESCHE 20 -50 ct per ons lAtelangc van r<jf>e. tabakken C A L L A .V T S 0 0 G Voetbal. Callantsoog 2St. Maartensbrug, op het terrein te Callantsoog, aanvang 10 uur 's morgens. Zondagmorgen a.s. zal bij den heer P. de Haan alhier een bespreking gevoerd worden tusschen de afd. Cal lantsoog der S.D.A.P.. de twee plaatselijke vakverbonden en de Heldersche bestuurdersbond, ten einde het voor en tegen eener eventueele Rijkssteunregeling onder de oogen te zien. OUDE NIE DORP Door het gemeentebestuur is bericht ontvangen, dat het Rijk aan deze gemeente een subsidie van 75 pet. verleent in de kosten van steunverleening aan werkloo- zen volgens de vastgestelde steunregeling. Deze subsidie geldt dus niet voor de werkverschaffing. Het ligt in de bedoeling van den burgemeester den gemeenteraad ter openbare vergadering bijeen te roepen op Woensdag a.s. des avonds 8 uur. H' 7 .V K E L De heer Van der Wal. de bekende propagandist der Coöperatie .,De Tijdgeest" alhier, heeft als zoodanig ont slag aangevraagd. Hij is voornemens een winkelzaak in melkproducten, tabak en sigaren etc. te beginnen in den Wieringermeerpolder en wel bij Sluis III (Midden- meer). Voor het bouwen van een winkelhuis aldaar heeft hii bereids van de Wieringermeerdirectie vergun ning verkregen. HET KEGELEN. In aansluiting met het in ons Donderdagsnummer ge plaatste algemeen overzicht, kunnen we melden, dat Donderdag j.1. door ..De Poedelaars" te Den Helder in de korpswedstrijden 298 punten zijn gegooid, waarmee „Duim in 't Gat" met 6 punten werd. overtroffen. VAKTEEKEN8CHOOL—VAKONDERWIJS. Zooals bekend was de alhier sinds vele jaren be staande Vakteekenschool beheerd door den heer Jb. Roggeveen, namens de vereen. Bouwkunst en de Sme- denpatroonsvereeniging, overgedragen aan de Sohager Handeldrijvende en Industrleele Middenstandsvereeni- ging. Dit had echter niet de instemming van den mi nister, die in overweging gaf de Teekenschol over te dragen aan de Vereen, tot bevordering van het vakon derwijs in Westfriesland. Teneinde tot stichting van eene plaatselijke afdeeling dier genoemde vereeniging te geraken, worden belang stellenden opgeroepen tot eene vergadering op Donder dag a.s., waar de directeur, de heer D. Saai, architect te Alkmaar, het doel en de voordeelen der vereeniging zal uiteenzetten. Teneinde onze vakteekenschool te behouden, die voor vele jongelui zoo nuttig werk doet, wekken wij gaarne alle belanghebbenden en belangstellenden op, de verga dering te bezoeken. EéN BESTELLING PER DAG. Ook in de buitenwijken van Schagen zal voortaan in plaats van twee. slechts één postbestelling geschieden. Hier is echter -door practisch overleg van den Post directeur een oplossing verkregen, die alle partijen zoo veel mogelijk recht doet wedervaren. Door de ochtendbuitenbestelling namelijk later dan gewoonlijk te doen uitgaan gaat nog zoo veel mogelijk aangekomen correspondentie mee, en ook de Schager Courant komt nog in die bestelling. Hier is dus door een practische opvatting en een open oog voor aller belang een bevredigend resultaat ver kregen. (Zie adv.) Een onzer Hollandsche fabrieken heeft een nieuw en tevens een hoogst practisch artikel in den handel ge bracht, n.1. de Silka-spons. De Silka-spons heeft een sterke zuigkracht, is zacht als een natuur-spons, kortom heeft al de onmisbare eigenschappen van een fijne spons. Maar kan daarenboven tevens dienen als zeem. Dus spons en zeem zijn in dit nieuwe product ver een igd. Een Silka-spons, goed uitgespoeld en droog geknepen, is een onovertrefbare zeem, die men zelfs door den mangel kan halen. Door uitkoken in sodawater, is deze spons weer zuiver te reinigen. Autobezitters, huisvrouwen en allen die een spons ge bruiken. deze Silka-spons is onmisbaar, ook op uw toilettafel. MA RKTO VERZICHT. Het was een aardig gezicht, de aanvoer van vette koeien op onze markt van 21 Juli j.1.; dat geleek weer op de vroegere markten. En er waren veel slagers: Den Helder, Amsterdam en Haarlem waren flink ver tegenwoordigd, dat gaf natuurlijk een prettigen in druk. Wat den handel betrof, deze was wel aan den kafrwen kant. Een Amsterdamsche slager vertelde, dat de vrvag wel wat hoog was, voor dien prijs konden ze niet veel wegwerken, maar het ging toch nogal met den verkoop. Er is 35 ets, besteed, maar het «ïros ging voor 30 ets. en dan tot de 35 ets. Een extia beest, afkomstig van den heer Simon Borst van de Keisn, alhier, werd verkocht aan den slager P. Snijders uit Den Helder v por 285 gulden, dat was dan ook de hoogste prijs. Was er maar zooveel te schrijven van de kalf- en geldekoeien, die andel was zeer matig. Wij willen hopen, dat dit aanstonds ook wel weer terecht komt. Pinken nog geen aanvoer; dat komt van de herfst wel weer, werd verteld, dat is nu geen tijd; de boeren hebben gras genoeg, dus ze houden ze. De handel in pinkstieren was trekkend. Nuchtere kalveren als vorige week, stug. Het was de dag van de luxe-paardenmarkt, maar die aanvoer was klein 40 stuks in 't geheel. De hooibouw is voorbij, dus er was weinig handel. Toch verkocht de paardenhandelaar K. Stammes uit Heerhugowaard nog 5 paarden en éen verruild, die was blijkbaar nog tevreden. Met den schapenhandel was het weer mis. Oude slachtschapen haast onverkoopbaar. Vette jonge scha pen de duurste tot 14 gld; de beste lammeren tot 10 gld. en voor den dood werd niet gekocht, dus wel te denken dat het zeer stug was. De handel in fokschapen was ook zeer stug, 1113 gld., wat onnoozele prijzen. De handel in vette varfcens was vlug, aardig wat hooger bij de vorige week. Biggen en schrammen ma tig. de prijzen gingen niet vooruit. Op de kippenmarkt wat mefer drukte. VACANTIE. Heden is op de Openbare Lagere School de groote^ of zomervakantie ingegaan: de vacantie duurt tot 23 Augustus, die aan de U.L.O. School is eveneens van daag ingegaan en eindigt 30 Augustus. OHR. GYMNASTIEK VEREENIGING „EXCEL SIOR". Evenals het vorig jaar organiseert bovengenoemde vereeniging dezen zomer weer drie afstandsmarschen voor leden en niet-leden. De eerste marsch voor heeren (20 K.M.) en jongens en meisjes (10 K.M.) vangt aan Zaterdag 30 J\ili a.s. ten half 5 n.t., vanaf de Markt. Voor dames (10 K.M.) half 7 vanaf 't Station. Zij, die deze marschen geheel mee maken, ontvangen een zilveren dasspeld of broche, nieuw model. Wij ver trouwen, dat als 't weer mee mag werken, het weer geanimeerde marschen zullen worden. ZONDAG a.s. te SCHAGEN Wieringen Helder op het Sparta Sportterrein Aanvang half 3. Loet, achter Café Raven. MUZIEKTUIN. Zondagavond is het de Amsterdamsche Postharmonie, die een concert geeft, in den Muziektuin. Het is al het zooveelste optreden van deze uitstekende vereeniging en telkenjare is het succes groot, zoodat we met vertrou wen kunnen voorspellen, dat ons Zondagavond een mooi concert wacht. Laten velen deze gelegenheid waarnemen! GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen tot de R.H.B.S. te Alkmaar slaagde de jongeheer J. Breed te Callantsoog, leerling van den heer J. Baas, alhier. BEVORDERD. J. Veenstra alhier is bevorderd van de eerste klas naar de tweede klas der R.H.B.S. te Alkmaar. Theater Royal geeft deze week niet minder dan twee hoofdnummers. Eerst: „Achter Slot en Grendel'', met Stan Laurel en Oliver Hardy. en deze film is vol van de dolste ont moetingen. De volgende korte inhoud vertelt het ons, Laurel en Hardy leggen zich toe op het brouwen van bier, wat in het drooggelegd Amerika een zeer winstge vend bedrijf is. Laurel belast zich met den verkoop en Jevert enkele flesschen aan een politieagent, dien hij voor een tramconducteur aanziet. De beide compagnons worden gearresteerd en veroordeeld tot gevangenisstraf. Zij voelen zich hier zeer vreemd en raken door hun on handigheden in lastige situaties. Laurel heeft last van een lossen tand, die bij het spre ken een fluitend geluid maakt, welk geluid door de be wakers en medegevangenen als een bespotting beschouwd wordt. Hij' besluit dezen tand te laten trekken, doch daar hij alleen niet naar den tandarts durft te gaan. en. vraagt of Hardy hem mag vergezellen, onstaan wederom verwikkelingen en het resultaat is, dat zijn dikke vriend een tand kwijt raakt. Een berucht bandiet en zijn bende breken uit en Laurel en Hardy maken van deze gelegenheid gebruik om eveneens te ontsnappen. De bandieten worden we derom gepakt, doch Laurel en Hardy zijn onvindbaar. Zij ontmoeten den gevangenisdirecteur en zijn dochter, die met hun auto op weg zijn naar de gevangenis en wegens gebrek aan benzine niet verder kunnen. Zij pro- beeren den wagen te repareeren, worden herkend en wederom ingerekend. Gedurende een geva.ngenisopstand krijgen zij toevallig een machinegeweer in handen en door hun onhandig manoeuvreeren hiermede beletten zij een verdere ontwik keling van het oproer. Als dank voor hun medewerking worden zij vrijgela ten en verlaten de gevangenis met een hartelijk „tot weerziens". o Het tweede hoofdnummer is: „De Geheimzinnige Hertog", een zeer amusante film, die overal groot suc ces heeft. Daarvan vertelt ons: De Telegraaf: Joan Crawford en William Hai- nes maken van het scenario, dat vol zotte invallen is. een boeiend verhaal, dat telkens de lachlust opwekt. Men

Schager Courant | 1932 | | pagina 5