Finale Schager-Bekertournooi. Dinsdag 26 Juli 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9112 Succes wint met 9—2 van Helder II. SPORTHIEUVTS Wrigt verhi houd jejag d en kor nde ig. W sn hg nd. untsni Het spel van Succes over alle linies en in alle opzichten beter. Prachtig werk van de Succes voor- en middenlinie. Albert Schmitt bijzonder op dreef, scoort 6 doelpunten. De bevestiging van Wieringen. Ook voor het ichager-publiek heeft Succes thans haar volle kunnen getoond door een even eervolle als welverdiende overwinning on Helder II. Het is een zege geweest, die zeer veel van Succes gevergd heeft, want onze verwachting dat Helder ook thans haar beste beentje voor zou zetten, is bewaarheid. Menigeen had misschien na het succes van Helder tegen C.S.V. een gemakkelijke en eclatante zege van Helder verwacht, maar het oudenvetschc brio van Succes heeft dat niet alleen weten te voorkomen, maar er tevens voor gezorgd, dat Helder geenerlei kans had er door heen te komen. Des tc fraaier, dat 't tenslotte met succes bekroond is, niettegenstaande de uitslag geflatteerd is. Er is geen twijfel mogelijk, dat de zege ten deel ge vallen is aan het elftal, dat het best speelde en 't sterkst was. De ploeg, die al zulke schoone verrich tingen op haar naam heeft staan, heeft dan ook wel aan haar reputatie beantwoord. De komende compe titie mag dan ook stellig met vertrouwen worden te gemoet gezien. Wederom zij hulde gebracht aan Succes, die de eer van het voetbal heeft hooggehouden. Maar daarnaast mag een uiting van bewondering voor den taaien tegenstand der Helderschen evenmin ach terwege blijven. Voor het eerst heeft Succes dan de Schager-Beker jn het bezit gekregen door een ferme overwinning op Helder II. Ook dit feit vormt weer een bewijs van den grootcn vooruitgang, die sinds ruim een jaar geleden geboekt is. Als* men nagaat dat Succes voor het Beker-tournooi den volgenden stand zou boeken van de competitie, dan kan men nagaan wat de .voorhoede der Wieringers presteeren kan. gesp. gew. voor tegen 5 5 40 10 „Een „echte" wedstrijd. De competitiesfeer is er van den aanvang af ge- wees». dit is bijna voortdurend een echte competitie- ^•clstrijd geweest en althans heel wat anders dan een wedstrijd uit de eerste ronde. Wat is er vaak niet voor iederen duimbreed gronds gestreden, wat ging het vaak niet fel man tegen man! Hoe wierpen verdedigers zich niet in den strijd om toch in 's he melsnaam maar te beletten, dat de tegenpartij zou doelpunten. Het is naar onzen smaak af en toe te fel geweest. Zonder pardon werd Helder herhaal delijk den pas afgesneden, maar enkele Helder spe lers lieten zich daarbij evenmin „kennen" en zoo waren er perioden dat er heel wat vrije schoppen moesten worden uitgedeeld. Wij hebben meer dan eens den indruk gekregen, dat de spelers een beetje 'onvriendelijk tegenover elkaar stonden, omdat het temperament wat te ver werd doorgevoerd. De oor zaak moet ook eenig..-ins gezocht worden in het feit dat scheidsrechter Buntsma er af en toe geheel ;Baast was. Verdedigend sterk spel. Deze wedstrijd zal vooral in de herinnering blij ven door zijn sterk verdedigend spel. Hoe de Succcs- sers m. succes de Helder voorhoede vernaggelden, me moreerden wij reeds, daarentegen liet de Helder ach terhocde geregeld Albert Schmitt los die daarvan keurig partij trok. De Succes-verdediging, die in sa menwerking met de middenlinie, kranig gespeeld heeft, komt een groote, collectieve pluim toe. Aan de voorhoede, hoe verdienstelijk die nu en dan ook in het veld opereerde, is dit succes niet in de eerste plaats te danken. Na de laatste wedstrijden had den wij meermalen gelegenheid lo. te brengen aan het vooruitgaande spel van Succes, maar ditmaal moest het van allen komen. In tal van dreigende mo menten traden de Successers in deze lini~ reddend op en wel zóó afdoende, dat het Succes doel maar heel weinig in gevaar geweest is. Met zeer veel vol doening mogen de Wieringers op dezen strijd terug zien. Inmiddels mag niet gezegd worden, dat de ploeg zich op afbrekend spel toelegde; integendeel, er was over alle linies een streven om het spel op te bouwen, een streven naar zuiver combinatiespel en goed doorgevoerd positiespel, en dat streven viel meer dan bij Helder op te merken. Zoo schonk het heele karakter van m strijd toch wel voldoening aan den objectieven toeschouwer, 't was de strijd van den zwakkere, welke poogde het spel van den ster kere te breken. En die sterkere was Succes! DE WEDSTRIJD. De omstandigheden waren niet ongunstig. Welis waar deed de wind eenig afbreuk aan het spel maar van directen invl was ze niet. En gelukkig was het niet te warm. Het was heerlijk voetbalweer. D*. samenstelling der elftallen. Succes. P. ten Bokkel D. Nieu buurt, Jb. Smit H. Werelds, Th. Rijkers, J. Lont S. v. d. Wal, H. Grootemaat, A. Schmitt, N. Koorn, Jb. Smit. Scheidsrechter: KI. Buntsma, Krommenie. B. de Boer, H. Henning, J. Meerbeek, G. de Boer, D. Bak. KL Been, P. Trap, L. de Snaijer. W. de .'ong, H. Kreuger J. Kossen. Helder IL In de eerste periode van den strijd was Succes volkomen in de meerderheid, doordat zij beter speel de. Het samenspel vlotte uitstekend, de bal werd goed laag gehouden en weldra kreeg Kossen eerst een schot van Koorn en daarna een gevaarlijke hoog hal van Rijkers te verwerken. Succes komt geweldig opzetten. Een mooie kans gaat verloren als Jb. Smit buitenspel staat. Na 3 minuten krijgt Succes een cor ner te nemen. Jb. Smit zet deze keurig voor. Een doelschermutseling volgt hieruit, waaruit een der Wieringers den bal in het net plaatst, waardoor Sncces leidt. Helder zet eenige felle aanvallen op, maar allen worden ze te slordig afgewerkt om eenig succes te gen den stug verdedigenden Nieuwbuurt en Smit te kunnen hebben. Helder krijgt in de 7e minuut een corner te nemen. Deze wordt prachtig door Barend de Boer voor het Wieringer doel geplaatst, doch nie Het ovenvlnnlende elftal, Succes I, Wieringen. De Voorzitter van Spart» te Schagen, de heer K. S, Leguit, overhandigt den aanvoerder van Succes I, den heer Nieuwbuurt, den Schager Beker. mand is er bij om den bal het vereischte tikje te geven. Direct zet Succes er een tegenaanval tegen over. Een mooie voorzet va» v. d. Wal vangt Kossen goed op, werkt op voortreffelijke wijze weg, niettegen staande het hinderen van Koorn. Van der Wal neemt even later een prachtige corner. Alles mist. De bal valt vlak voor de voeten van Jb. Smit neer. die den bal voor het intrappen heeft. Hij is echter te ver bluft om den bal in te schieten. Het was een dot van een kans. Het is echter uitstel van executie, want in de 10de minuut krijgt Succes een penalty te nemen wegens halen van De Jong. Rijkers voltrekt het von nis, 20. Helder neemt middenuit. Hem, linksbin nen. kogelt keihard tegen de lat. Direct daarop valt Succes aan en geen halve minuut daarna ligt de hal ten derde male reeds achter Kossen. Er is nog geen drie minuten verloopen dan krijgt Helder een cor ner. die keurig door Barend de Boer wordt voorgezet en door Grootemaat over eigen doel corner wordt ge schoten. Deze corner levert niets op. Het Succesdocl maakte daar eenige benauwde oogenblikken door. Direct daarop scoort Koorn van een meter of 20 via de paal Wieringens vierde doelpunt. Heldor is niet gelukkig met schieten. In de 27ste minuut vangt een der Succes spelers den bal in het doel op. Dit ont gaat scheidsrechter Buntsma schijnbaar, want er wordt niet gefloten. Bak probeert het eens alleen, doch Nieuwbuurt werkt den bal corner. Deze, dooi Bak genomen, zweeft hoog voor het doel Keeper ten Bokkel stompt echter keurig het leder het veld weer in. Succes' 5de doelpunt ontstaat als men Rijkers den bal laat behouden. Deze geeft goed door naar Schmitt. welke Grootemaat de gelegenheid geeft het vijfde doelpunt te scooren. Even daarna schiet Koorn vlak over en v. d. Wal knalt tegen de lat. In de 40ste minuut laat de Helder verdediging even A. Schmitt los. welke daarvan dankbaar profiteert. Hij lost een hard schot, wat den Melder keeper tc machtig blijkt en no. 6 ligt in de touwen Het loopt Helder tegen, want vlak voor de rust maakt ze een doelpunt. Wij voor ons ons konden het van onze plaats goed zien. De neutrale grensrechter constateerde ook goal. doch de heer Buntsma zag niets en stuurde grensrechter Wit het veld uit. waarna een corner genomen werd, welke niets opleverde. Met een 60 voorsprong voor de Wieringers ging de rust in. De tweede helft. Direct na hervatting bleek, dat de Successers niet van zins waren zich te laten overdonderen. Zij on dernamen eenige uitstekende aanvallen en hij een daarvan ging Grootemaat er in samenwerking mot v. d. Wal zóó ongenaakbaar vandoor, dat hij alleen voor doel kwam. Maarzijn schot ging naast. Voorloopig bleef verdedigen het parool voor de Wie ringers, maar geleidelijk werkten zij zich los en het gevolg was, dat een geheel gelijk opgaanden strijd ontstond. Bepaald gevaarlijk was de Heldersche voor hoede weliswaar niet, maar D Bak bracht de Succes verdediging nogal eens in moeilijkheden Een keihard schot van hem vloog naast en kert daarop werd een harde voorzet door iedereen gemist, waarna Nieuw buurt, die voortdurend superieur werk liet zien, den bal wegwerkte. Als deze back nog meer z'n aandacht gaat besteden aan het plaatsen, is alles in orde. Na 15 minuten breekt Helder's overwicht plotseling door en Albert Schmitt komt alleen voor Kossen en geeft geen schijn van kans. 70 De besslissing is nu ge vallen. Een achterstand van 70 is niet meer in te halen. Toch houdt Helder kranig vol. Grootemaat krijgt direct daarop een dot van een kans, welke hij jammerlijk mist. Veertien minuten na de rust krijgt Albert Schmitt den bal weer eens vrij en ïhet een formidabele kogel onder de lat maakt hij Succes' 8e doelpunt. Het is niet te begrijpen dat men dezen spe ler niet bewaakte. Geregeld stond hij vrij en kreeg mooie scoorkansen. Met Helder wil het maar niet. D. Bak schiet van de vleugel mooi op doel. Deze boogbal wordt met moeite door ten Bokkel gestopt en weggewerkt. Even later is het weer Bak die uit een fraai rennetje net naast schiet. Helder is nu steeds aanvallend, doch schieten kunnen ze niet. Bij dit Helder-overwicht trekken hun backs naar voren. Rijkers doorziet dit. plaatst mooi op den vleugel speler Smit. deze zet mooi langs den grond naar z'n middenvoor, welke zich niet bedenkt en Wieringen'a negende doelpunt fabriceert. Helder redt de eer. Na mooi samenspel van D. Bak met een zijner halfspelers zet eerstgenoemde mooi voor. Barend de Boer is naar binnen geloopen, zet z'n hoofd er om der en de eer is gered, 91. Dit prikkelt den Helder-: schen. Succes wordt geheel teruggedrongen. 7 mi* nuten voor het einde maakt D. Bak nog een tegen- punt. daarmede den stand op 9—2 brengende. Het is echter te laat. Ook de vervanging van de Snaijer door Freeke levert geen resultaat meer op. Onder dave rend gejuich der vele Wieringers breekt het einde aan en heeft Succes den Beker voor een jaar in be zit gekregen. De rechtspraak liet ditmaal nogal te wenschen over. Den Kromme- nieër Buntsma hebben wij als n zeer goed scheids rechter leeren kennen, maar ditmaal bleek hij 'n „veel fluiter", die zoowel floot voor denkbeeldige overtredingen, als in gevallen dat de overtredende partij bevoordeeld werd. De heer Buntsma was er nog al eens naast. Voor de rust heeft hij drie onver geeflijke fouten gemaakt, welke een ieder kon waar nemen en zeer zeker de arbiter ook! De arbitrage in baar geheel was stellig niet voordeelig voor Helder. DE UITREIKING. De voorzitter van het Schager Beker-tournooi, tevens voorzitter der V.V. Schagen, de heer K. S. Leguit, neemt thans het woord. Mijne dames en heeren, Sportvrienden, Als voorzitter van de Schager Bekertournooi-co-mmis» sie rust op mij de aangename taak heden den Schager5 Beker uit te mogen reiken. De Commissie zegt dan ook hartelijk dank den schenker van dezen mooien beker, den heer P. Trapman, U allen welbekend. Jam mer is het, dat de heer Trapman hier niet tegenwoor dig kon zijn. Het Tournooi heeft vandaag het einde gehaald. Een ontzettend werk is het geweest om met Aartswoud I 4 Succes 3 0 Voorronde: Aarswoud D.E.S. 4 Callantsoog 0 W.F.C. n 2 D.O.S.K.O. n K.F.C. 3 N.V.V. n 5 T.F.C. 2 Schagen 3 4 D.E.S. D.O.S.K.O. 33 N.V.V. n Schagen III V.C.L. 2 Schagen II 6 D.O.S.K.O. 2 0 D.E.S. 1 Berkhout 4 M.V.K. 3 C.S.V. 2 0 R.C.Z. 2 4 D.O.S.K.O. 5 K.S.V. 1 D.T.S. H 4 N.V.V. n 0 Schagen UI 2 M.L.D. 7 Eerste Ronde: Schagen II R.C.Z. n D.O.S.K.O. D.T.S. n M.L.D. Beemster 4 R.C.Z. n 2 Succes 9 M.F.C. 2 Schagen II 2 N.V.V. 2 Succes II 5 Aartswoud 0 B.K.C. 3 D.E.S. 2 W.F.C. 7 Alkm. Boys 1 M.L.D. 5 B.K.C. n 2 D.O.S.K.O. 4 D.T.S. II 0 Berkhout C.S.V. 2 Tweede Ronde Beemster Succes N.V.V. Succes II B.K.C. W.F.C. M.L.D. D.O.S.K.O. C.S.V. Schagen 3 W.F.C. 0 D.T.S. 5 R.C.Z. 0 Vrone 1 M.L.D. 4 D.O.S.K.O. 2 Helder n 3 West-Frisia II B.K.C. 3 N.V.V. 1 Succes II 4 Succes 9 Beemster 1 West-Frisia 1 A.V.V. 5 Derde Ronde: Sohagen D.T.S. M.L.D. 4 Succes II 3 Tusschenronde: M.L.D. Succes 5 D.T.S. 1 Demi-finale Succes Beverwijk 4 West-Frisia II 1 Beverwijk M.L.D. West-Frisia n C.S.V. 2 Sohagen 1 D.T.S. 3 M.L.D. 2 4de Ronde: C.S.V. D.T.S. Helder II 9 C.S.V. 2 Succes 9 Helder II 2 Succes A.V.V. Succes 8 Beverwijk 4 Andijk 5 Helder H 6

Schager Courant | 1932 | | pagina 5