Korfbalwedstrijd. HET CONFLICT VAN PRUISEN VOOR HET STAATSGERECHTSHOF. Uit onze omgeving. alels op tijd in orde te komen. In het bijzonder onzen secretaris-penningmeester, den heer Lutjeharms Jr., moeten wij van deze plaats hartelijk dank brengen voor het vele werk dat hij voor het Beker-tournool heeft moeten verrichten. Verder danken wij de ver schillende vereenigingen voor hunne deelname en de heeren scheidsrechters voor het leiden der verschillen de wedstrijden. De beste ploegen bleven ten slotte over. Het waren ditmaal Succes en Helder n, welke wij hedenmiddag elkaar hebben zien bekampen. We hebben genoten van het spel, dat we gezien hebben. Spreker feliciteert de V.V. Succes met het behaalde succes in deze wedstrijden, overhandigt den Schager Beker voor een jaar aan de V.V. Succes, den wensch uitsprekende, dat de beker een goed plaatsje in de kast mag hebben. Spreker dankt het publiek vpor zijn belangstelling. Luid applaus. Vervolgens verzoekt de heer Oden, voorzitter van de V.V. Succes te Wieringen het woord. Spreker dankt het bestuur van het Schager-Bekertournooi voor de aangename samenwerking, welke zij hebben mogen on dervinden. Verder feliciteert de heer Oden het eerste elftal met het behalen van haar succes en verzoekt een driewerf hoera op het overwinnend elftal. Met een luid driewerf hoera voor Succes wordt een en ander besloten. DEELNEMENDE VEREENIGINGEN WAREN: Callantsoog, N.V.V. I en H. K.F.C.. D.E.S.. T.F.C.. Aartswoud, W.F.C. I en II, Andijk, West-Frisia II en III, V.S.V., V.C.L., D.T.S. I en II; Helder n. Succes I, H en m. M.L.D., Berkhout, Vrone, C.S.V. I en II. R.C.Z. I en II. D.O.S.K.O. I en II. B.K.C. I en II. Alk- maarsohe Boys I. Schagen I, II en III, M.V.V., Beem- ster, Beverwijk, M.F.C. MEDEWERKENDE SCHEIDSRECHTERS WAREN: H. Bruins. Wormerveer, G. Schraszer, Amersfoort, K. Wit, Schagen, C. Jonker, Schagen. N. A. Ranzijn, Alk maar, C. Kelder, Den Helder, Jac. Boon, Wormerveer, H. van Dam. Den Helder. C. Hoek, Alkmaar. Joh. de Grunt, Bergen. Chr. Friedt, Bergen, C. Metselaar, Wie- ringen, W. J. Volkers, Hoorn, KI. Buntsma, Kromme nie. A. Vader, Barsingerhorn, K. S. Leguit, Schagen, Tj. Klouwers, Enkhuizen, F. v. d. Kooij, Berkhout. P. Kraan, Hoorn, C. J. Mol, Alkmaar, C. v. d. Hoven, Oudkarspel, W. Dol, Den Helder, J. L. H. J. Westen berg, Den Helder, J. Augusteijn, Den Helder. J. Lutje- harms. Schagen, S. Breebaart, Kolhorn, C. D. Swart. Den Helder. Al deze heeren wordt langs dezen weg hartelijk dank gebracht voor het leiden van wedstrijden van het Beker-tournooi. Enkelen zullen geen enkelen wedstrijd hebben gefloten, daar in hun rayon geen ontmoeting werd gespeeld. Rest ons nog dank te brengen aan den heer D. P. Raat te Schagen, die zoo bereidwillig was geheel be langeloos zijn schrijfmachine ter beschikking te stellen van de Commissie. Ook de overige medewerkenden hartelijken dank. SCHA GEN-RUBRIEK. Om half 2 ving de adspirantenwedstrijd Schagen B Helder B aan, welke na een aardig partijtje in een 5O-overwinning van Helder eindigde. Na afloop der finale speelden Schagen A tegen Helder A en B en ook nu moesten de geel-zwarten de vlag atrijkenj met 101 gingen ze eronder. VOETBALWEDSTRIJD DER D.H.V.B. S.RC. I (SCHAGEN)—STORMVOGELS (HOOGWOUD), 8—6. Stormvogels wint den toss. S.R.C. trapt af. Na 5 mi nuten spelen zwenkt S. Deutekom (Schager links-buiten) tot recht voor het Stormv.-doel en schiet keihard in, 10. 5 minuten later weder 'n S.R.C.-aanval. S. Pluk ker geeft onhoudbaar den Stromv-keeper het nakijken, 20. Intusschen laat Hoogwoud zich niet onbetuigd en weten, als er 20 minuten gespeeld is. ook te scoren. 21. Een penalty wordt door keeper Stam (Schagen) gehouden. Ook S.R.C. krijkt een strafschop te nemen. S. Plukker plaatst zacht in den hoek. 31. Een kwartier na rust verkleint Stormvogels den ach terstand, 32, Door 't geweldig afzakken der Schager backs, wordt het 10 minuten later 33. Hoogwoud komt nu In de meerderheid, de S.R.C.-achterhoede dringt te ver op, de Hoogwoud-rechtsbinnen weet er door te glippen en schiet in. 43. De Stormvogels-spil, welke prima speelde, plaatst nog eens naar den rechtsbuiten, deze zet netjes voor en de bal verdwijnt nog eens In het Schager net, 53. 10 minuten voor het einde weet Stormvogels nog maals te scoren. Het einde komt alzoo met 63. Scheidsrechter Bizot leidde goed. NIEUWE NIEDORP. Uitgeest I—N.V.V. Z 3—2. N.V.V. I speelde met invallers voor P. van het Kaar en K. Kaaij. en zonder Mijts en Faus. die bedankt heb ben, een wedstrijd in Uitgeest tegen de club van dien naam. Het is een mooien. spannenden strijd geworden, die tenslotte door Uitgeest met 32 kon worden ge wonnen. N.V.V. speelde zooals we dat den laatsten tijd wel wenschten. maar nooit zagen we een mooi en en thousiast spel. De rust was ingegaan met gelijken stand 00. Na de pauze kreeg N.V.V. den wind tegen en zag zich in een tijd van 10 minuten een 30 achterstand toe bedeeld. Uitgeest was toen blijkbaar wel niet uitge speeld, maar toch haar kruit bleek verschoten te zijn en deels doordat onze keeper er wat je noemt, kijk op had, bleef het by die 3 punten. N.V.V. wist daarna, eerst door J. Blokker en daarna door C. van Zoonen, tweemaal te scoren, 32, met welken stand tevens het einde kwam. K. Blokker. C. van Zoonen, C. Barsingerhorn en C. Deugd hebben als invallers goed werk gedaan. Het elf tal in 't geheel speelde, zooals met de a.s. competitie gewensoht is, n.1. enthousiast. CALLANTSOOG. Callantsoog IISt. Maartensbrug 84. Zondagmorgen 10 uur had bovengenoemde ontmoeting plaats op het Callantsoog-terrein. Beide elftallen kwa men volledig uit. Spoedig na den aftrap blijkt al, dat Callantsoog de gasten de baas is. hetgeen omgezet wordt in een doelpunt. St. M. mist het combinatievermogen van de C.-voorhoede, die geregeld den bal gevaarlijk bo ven de St.-M.-doelmond doet zweven. Nadat C. nog eenige mal-.-! gescoord heeft, en St.-M. zoowaar ook den doel- ma - an C. heeft weten te verschalken, die op dat mc:i een weinig slaperig tegen de goalpaal hing, gaa' 'lc rust in met een 62 stand voor de gastheeren. Na de rust wordt de kwaliteit van het spel er niet beter op. De linksback van C. verricht verdienstelijk werk, evenals zijn collega van de tegenstanders, van beide zijden wordt nog eenige malen gescoord, een penalty voor St. M. wordt te goeder trouw toch in een doelpunt .geconverteerd en het einde komt met een 84 stand voor de kustbewoners. Een overwinning, die volkomen verdiend is. Scheids rechter L. Kakebeeke leidde den wedstrijd volgens de regelen der kunst. ANNA PAULOWNA. Tijdens de kermis zijn er Zondagmiddag twee wed strijden gespeeld. Om 1 uur speelde Wleringerwaard te gen D.O.S.K.O. De Wieringerwaarders, die met een 31 zege uit den strijd kwamen, namen het eerst de leiding (10). D.O.S.K.O. slaagde er nadien ln de gelijkmaker te scoren (11). Hiermede trad de rust in. Onmiddel lijk nam W. de leiding met een inloopba.1 (21). Even voor 't eind werd een misverstand van keeper Delver de Oudesluizers noodlottig (31). Hierna trad een zeer sterke Sparta-combinatie ln 't veld tegen B.K.C. De B.K.C.'ers misten Hoep, T. Post en keeper de Schipper. De Sparta-combinatie. die ver scheidene spelers uit het eerste bevatte, zorgde voor rust voor een fraaien wedstrijd. Schagen stond met de rust met 21 voor. Een penalty verschafte Van Teulin- gen Hz. de gelegenheid tegen te scoren. Na rust toen B.K.C. voor den wind kreeg had zij heel wat te vertel len. maar Prins en z'n backs bezworen B.K-C.'s heftige aanvallen. Een misverstand in de B.-achterhoede ver schafte daarentegen aan S. de gelegenheid om de voor sprong te vergrooten (13). Toen was de fut er uit en als een nachtkaars ging de wedstrijd uit... De kermis lokte blijkbaar te erg. Hetgeen we ons kunnen inden ken! NOORD SCHARWOUDE. Con Zelo IVoorwaarts II, 22. Con Zelo IIVoorwaarts Hl, 23. R.K. Korfbalclub T.O.P. (Schagen)—V.V. (A.P.-Po!der) 6—6. Naar aanleiding van esn vriendelijk verzoek van V.V. (AP.-Polder) speelt T.O.P. een wedstrijd tegen eerstge noemde vereeniging te Anna Paulowna. De T.O.P.-da- mes spelen in gele blouse, de V.V .-dam es in witte dito met zwarte rok. Als scheidsrechter Zwarthoed aanvangen blaast, gaat V.V. met goeden moed op .t T'O.P.-doel af. 't Strafgooi op de T.O.P.-korf wordt door V.V. niet benut. Al spoe dig raken de Schagers in verdrukking, 'n Strafgooi di: reet op den korf wordt netjes door V.V. Ingegooid, 0-1. Steeds komen de witten terug. Joh. v. Santen plaatst den bal zuiver in den korf 02. Na 't verwisselen komt V.V. weer gevaarlijk opzetten; het goede verdedigen van T. Huiberts voorkomt erger. Toch kan Schagen niet verhinderen, dat V.V. door Trien v. Beusekom den voorsprong vergroot, 03. Hierna 5 minuten rust. Na half-time zal T.O.P. laten zien, dat ze óók nog wat heeft in te brengen. Na mooi samenspel van T. Huiberts en D. Deutekom maakt laatstgenoemde het eerste tegenpuntje 13. Hierna probeeren de witten *t weer eens, maar krijgen geen kans. T. Huiberts gooit eens net naast den korf, doch even later doet ze 't nog eens over en nu met succes, 23. Nu begint de span ning er in te komen, de Polder gaat er weer met goeden moed op af en door 't niet goed afdekken der Schagers weten ze weer 'n puntje in de wacht te slepen, 24. Na verwisselen gooit Joh. Berkvens precies naast, jammer! Het spel verplaatst zich naar de Schager helft, met 'n verre gooi wordt 't 25 voor V.V. T.O.P. laat 't er niet bij zitten, steeds gooien ze op den korf, doch zonder ge luk. Na mooi samenspel weet M. Brugemann den bal te bemachtigen, plaatst zuiver naar J. v. d. Gracht, wel ke ingooit, 35. Tot tweemaal toe valt den bal van den V.V.-korfrand terug. J. v. d. Gracht gooit naast; T. de Ruijter weet te herstellen, plaatst nogmaals naar eerst genoemde, welke 't nu beter doet, 45. De toeschouwers DE BESPREKINGEN. De beslissing nog niet gevallen. Bij de behandeling voor het staatsgerechtshof te Leipzig van het conflict tusschen Pruisen en het rijk heeft .Ministerialdirektor Brun als vertegenwoor diger van Pruisen eergisteren de volgende voorstellen geformuleerd; Het staatsgerechthof moge de door de noodverorde ning van 20 Juli en haar uitvoeringsbepalingen ont stane juridische en feitelijke toestand door een voor- loopige beslissing voorloopig regelen en daarbij met name bepalen: le. Dat de rijkskanselier zich niet Pruisisch mi nisterpresident of Pruisisch staatsminister of lid der Pruisische regeering mag noemen: 2e. Dat hij den Pruisischen ministers niet de kwa liteit van staatsministers mag ontzeggen; 3e. Dat hij en zijn vertegenwoordigers niet zon der volmacht van de staatsministers Pruisen in den Rijksdag mag vertegenwoordigen of de leden der Pruisische staatsregeering het recht tot vertegen woordiging van Pruisen in den Rijksraad en tot in structie van de gevolmachtigden in den Rijksraad mag onttrekken; 4e. Dat benoemingen van ambtenaren in Pruisen en bezetting van functies met duurzame werking niet gewaarborgd zijn. Nadat de Pruisische vertegenwoordiger den eisch van de (oude) regeering had uiteengezet, nam de rapporteur-raadsheer Schmitz het woord. Hij deed allereerst mededeeling van den inhoud der verorde ning van den rijkspresident van 20 Juli en van de aanklacht van de Pruisische regeering en haar eisch tot het uitvaardigen van een voorloopig arrest. Het hoofdpunt, dat n.1. „de benoeming van een rijkscom missaris te beschouwen als niet in overeenstemming met de Rijksgrondwet", zpu, thans niet aan de orde komen. Niettemin moet de hoofdklacht in zijn be langrijke strekking worden voorgedragen. De strijd tusschen Pruisen en het Rijk betreft de vraag, of de benoeming van een rijkscommissaris in overeenstemming is met art. 48 van de Rijksgrond wet. Ter sprake is ook gebracht de kwestie van de legitimatie der afgezette Pruisische regeering. In de klacht wordt verder, aldus de rapporteur, een uit legging gegeven van het begrip ..loopende zaken". Daarin komt men tot de conclus;e dat ook een aftre dend ministerie alles heeft te doen wat het welzijn van den staat bevordert. Daartoe behoort, volgens het standpunt van het afgezette ministerie, ook het af wenden van alles wat geschikt is om de wettige re geering van een land aan den dijk te zetten. Over de zaak zelf valt te zeggen, dat de rijkscommissaris volgens de aanklagers ten onrechte is benoemd op grond van art. 48 van de Rijksgrondwet. Een langdurige gedachtenwisseling ontspon zich daarop allereerst over de vraag, of het staatsgerechts hof bevoegd is een voorloopige beslissing te nemen. De president van het hof dr. Bumke, merkte hier omtrent op, dat het hof van dat recht reeds in twee gevallen gebruik heeft gemaakt, Opmerking ver dient evenwel dat het juist Pruisen is geweest, dat dit recht vroeger heeft betwist. Nadat dr. Brecht hiertegen had aangevoerd dat in dit geval de zaak geen uitstel duldt, werd deze be voegdheidskwestie verder in het midden gelaten. Over de voorstellen van Pruisen, zeide dr. Bumke daarop dat zij het hof voor een taak van nog niet te overziene strekking plaatsen. (ongeveer 100 in getal) beginnne zich nu te weren, en de aanmoedigingskreten zijn niet van de lucht. Dit helpt, T. Huiberts (Schagen) maakt er 55 van. Laatstge noemde gooit hierna nog eens mooi. doch op onver klaarbare wijze rolt de bal naast, 'n Vrije worp op 't A.P.-doel wordt niet benut. D. Deutekom geeft Schagen hierna voor 't eerst de leiding, 65; 2 minuten voor einde maakt V.V. gelijk, 66. Tevens eindstand. Scheidsrechter Zwarthoed leidde uitstekend. Sohagen speelde zeer goed samen; volgens ons werd dit wel eens even te ver doorgevoerd. A.P.-Polder speel de forsoher en wist daarentegen door verre gooien de kansen te benutten. AARTSWOUD. M.F.C.-combinatie kwam Zondag hier op bezoek en speelde tegen A. 1. Het heette een vriendschappelijken wedstrijd, doch door de houding der gasten was 't 'n zeer onsympathieke vertooning, welke niet eens ten einde werd gebracht. De stand was 42. ATHLETIEK. OUDKARSPEL. Zaterdagavond vond de eerste training plaats van de onlangs opgerichte Athletiekvereeniging. De opkomst was zeer goed; slechts enkele leden waren afwezig, waaronder de meesten door hun werkzaamheden. De training is zeer goed geslaagd, waaraan de vrij goede prestaties en de goede geest onder de leden wel niet vreemd geweest zullen zijn. Het D.T.S.-hestuur heeft in verhand met het voor velen ongelegen komen van den Zaterdagavond, toe stemming verleend om de training voortaan op Dinsdag avond te houden, waarvoor het bestuur van de Ath letiekvereeniging D.T.S. zeer erkentelijk is. Het ledental Is nog steeds stijgende, want was het aantal leden op de oprichtingsvergadering 9. nu is het reeds gestegen tot 23, waaronder 5 dames. Ht aantal daimes Is nog veel te klein, maar dit zal ook v/el snel stijgen nu de tralningsavond op Dinsdag is bepaald. De training vangt om 8 uur aan; niet-leden hebben geen toegang op den trainingsavond. Z IJ P E BURGERVLOTBRUG. Maandag kwam in de garage C. de Moor te Burger- vlotbrug aanvliegen een postduif, voorzien van een tweetal ringen, waarvan op den eene stond E 689, op den ander 32 B 9962. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Donderdagavond hield de vereeniging „Hulp in Nood" alhier hare gewone halfjaarlijksche ledenver gadering in het lokaal van den heer A. Homan. Voorzitter de heer P. Breed, opende de vergadering, zijn spijt uitsprekende over de geringe opkomst. De notulen van de vorige ledenvergadering werden door den secretaris, den heer W. Jongsma. gelezen en onveranderd voor goedkeuring geteekend. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer L. Postrna, verslag uit over het le halfjaar 1032. Hier uit bleek, dat. de opbrengsten waren f226.12 en de uitgaven f 106.14; is dus een saldo van f 119.98. Het totale bezit der vereeniging was op 30 Juli f 1448.77. Daar niemand iets te vragen of nadere inlichtin gen over dit verslag wenschte, werd den penning meester dank gebracht voor zijn accurate boekhou ding. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Jong sma, secretaris, G. Molenaar, P. Delver en G. Veuger Jz., commissarissen, werden met algemeene stemmen herkozen, en namen hun functies weer aan. In een uitvoerige toelichting motiveerde 'dr. Brecht vervolgens de voorstellen van Pruisen en stel de daarbij voorop dat het volkomen onjuist is, ge lijk de rijksregeering doet. te beweren dat Pruisen zijn in de Grondwet omschreven plichten niet heeft vermeld. Volslagen onhoudbaar is ook de bewering, waarop de afzetting van de Pruisische ministers is gegrond, dat zij aan een uitnoodiging tot een kabinetsraad geen gevolg hebben gegeven. Zij hebben dat gedaan omdat de uitnoodiging uitging van den rijkskanse lier „als Pruisisch minister-president". De Pruisische ministers hebben evenwel nooit geweigerd aan een bespreking met den rijkskanselier of den rijkscom missaris deel te nemen. In de zitting van 's middags heeft dr. Gottheimer als vertegenwoordiger der rijksregeering uiteengezet en o.a. opgemerkt dat over de voorstellen van Pruisen geen voorloopige beslissing is te nemen zonder in de hoofd zaak te treden, welke deze is: of de instelling van een rijkscommissie in overeenstemming is met de rijks- grondwet. Mocht niettemin het toch van oordeel zijn dat een voorloopige beslissing over de voorstellen van Pruisen oorbaar is. dan verzoekt de rijksregeering haar gele genheid te geven over die voorstellen, ook schriftelijk, nader haar standpunt uiteen te zetten. Dr. Brecht zeide. dat de Pruisische regeering er met haar voorstellen naar streeft een modus vivendi voor de naaste toekomst te scheppen. De thans ontstane toe stand is onhoudbaar en mag niet langer voortduren. Spr. deed een beroep op de rijksregeering om bij het banen van een uitweg behulpzaam te zijn. Toen pres. Bumke naar aanleiding hiervan opmerkte, dat de Pruisische voorstellen z.i. een minnelijke schik king, nJ. een verdeeling van gezag, beoogen, antwoordde Gottheimer dat de rijksregeering een verdeeling van ge zag onmogelijk acht. Of de rijkscommissaris is het bevoegde gezag, óf de oude Pruisische regeering. Daar gaat het om en elke andere regeling zou tot onmogelijke toestanden leiden. Hij verzekerde met den grootsten nadruk dat de rijks regeering niet den minsten twijfel koestert aan de recht matigheid van haar optreden. Vervolgens is, naar reeds is gemeld, de uitspraak op Maandagmiddag 1 uur vastgesteld. DE BESLISSING GEVALLEN. Ten gunste van 's Rijks regeering. Te zeven minuten over één uur heeft het rijksge rechtshof te Leipzig uitspraak gedaan inzake het ver zoek van de Pruisische ministers van het Centrum en van de S.D.P.-fracties in den Pruisischen Land dag, tot uitvaardiging van een verordening, waar bij de maatregelen van het rijk, tegen Pruisen in strijd met de grondwet zouden worden verklaard en daardoor buiten werking zouden worden gesteld. Het rijksgerechtshof, bij monde van den president, Dr. Bumke, heeft gemeend de moeilijke kwestie al dus te moeten oplossen door te verklaren, dat over het voorstel van Pruisen geen voorloopige beslissing geveld kon worden. Hiermee is dus dit strijdpunt voorloopig van de baan en het resultaat is dat de door de Rijksregeering genomen besluiten betreffende Pruisen van kracht blijven. De rondvraag. De heer P. Waal vraagt, of H.I.NJ ook uitkeert bij een ongeval. Dit. wordt door den voor zitter bevestigd. Hierover ontstaat nogal een vrij uit. voerig debat, aangezien het reglement alleen schrijft over uitkeering bij ziekte. Daar staat tegenover dat de naam van de vereeniging is H.I.N. en voor vel» leden heeft het dezelfde uitkomsten of ze ziek, of door een ongeval zonder verdiensten zijn. Dit punt zal op de eerst volgende bestuursvergade. ring onder de oogen gezien worden. Hierna volgde sluiting. De studeerende jeugd, Bevorderd van de 3e naar de -ie klas van de Hoo. gere Handelsschool te Den Helder; D. Blaaubo(f( Breezand. Bevorderd van de le naar de 2e klas R.H.B.S. tj Helder; A. Groneman, J. Groneman, A. Blok en J.t d. Goes, Breezand. Bevorderd van de le naar de 2e klas r.-k. U.I4 Den Helder, W. Prins. Ook in deze gemeente wordt in de buitenwijken vu alle hulpkantoren (dus Burgerbrug. Petten. St. Maa;. tensbrug, Schagerbrug, 't Zand en Oudesluis) één por, bestelling per dag ingevoerd, in plaats van twee. BehaJ. ve te Oudesluis, waar de middagbestelling vervalt, wordl dan overal in deze gemeente de bestelling 's namiddags uitgevoerd, met ingang van een nader te bepalen datum. NIEUWE NIEDORP De heer J. Wit alhier is toegelaten tot de afdeeling bouw-, weg- en waterbouwkunde le studiejaar prac tici aan de Middelbare Techn. school te Haarlem. SINT MAARTE A' De heer P. J. de Vries alhier, is toegelaten tot de afd. bouw-, weg- en waterbouwkunde le studiejaar practici aan de Middelbare Techn. School te Haar lem. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. De heer H. J. van Twuiver alhier is overgegaan van de eerste naar de tweede klasse der Rijkskweek school voor onderwijzers te Alkmaar. In den wedstrijd voor Harmonie- en Fanfarekorpsen, door de R, Kath. Harmonie St. Caecilia te Alkmaar ge houden. behaalde het fanfarecorps „Hou en Trou" al hier, Directeur de heer G. Anderson, den len prijs met 303 punten. Ons fanfarecorps „St. Hildegardus" behaalde Zondag te Alkmaar in de le afdeeling een 2en prijs met 2S0 punten. HOOGWOUD Alhier is bij den landbouwer Nannes te zien een aard appel, welke het respectabele gewicht heeft van bijna 3 pond. Hy is geheel gaaf en goed gevormd. WIERINGEN - Opening nieuwe zaak, De heer J. Bruinsma alhier opende j.1. Zaterdag een nieuwe zaak in kruidenierswaren en rookartikelen in dl Elft. Reeds langen tijd werden genoemde artikelen doe* hem verkocht, doch hij had geen winkel. Er werd ton uitsluitend gevent, nu echter is dit heel anders. De wjjk waar het winkelhuis staat, is zoo langzamerhand gehcël bebouwd, dus zai de kans van slagen grooter zijn. beste wenschen we den ondernemer toe, en we zulle* hopen dat da zaak ln een behoefte zal voorzien. BARS! N_GE RHO FM KOLHORN. Onze plaatsgenoot, de heer J. Damen, heeft naast zijr kapperssalon voor heeren ook een salon voor dames g» opend. We zijn er Maandag eens even een kijkje gaat nemen. Alles was keurig in orde, in de salon waren, de meest moderne toestellen voor het dasmeskappen| aanwezig, onder andere een permanent-toestel „Wella't van de nieuwste vinding, een droogkap enz. Naast d« salon is een wachtkamertje aangebracht. Het behoeft geen betoog dat deze inrichting een groo- j te verbetering voor ons dorp bevat en in een behoefte1 voorziet, We wenschen den heer Damen en zijln zoon dan ook veel succes toe in zijn nieuwe onderneming. WAR HENHUIZEN Dezer dagen vergaderde de afd. Warmenhuizen van den Neutralen Bond. Bij de opening wees de voorzitter op de grroote te leurstelling die de tuinders wordt aangedan, door de afwijzende houding die de Regeering inneemt ten op zichte van steun aan onze tuinders. Moedeloosheid en verbittering zal hiervan het gevolg zijn. Verder werd besproken de actie op het gebied Grond belasting en Electriciteits. De actie van het Hoofdbe stuur heeft niets uitgewerkt. De vergadering was una niem van oordeel, dat de tarieven voor het electrisch licht in Warmenhuizen bijzonder hoog zijn. De Ge meenteraden verweren zich hoegenaamd niet tegen deze onbillijkheden. Vele leden zien zich genoodzaakt, om zelf maar han delend op te treden en zullen naar het P.E.N. te Bloe- mendaal schrijven, dat hun meter moet worden weg gehaald. Dit voorbeeld moet in massa gevolgd worden door andere dorpen. Er zal den L.T.B. verzocht worden adhaesle te betuigen. Verder werd besloten om aan de verschillende admi nistraties als Kerk, Gemeente en Diaconie te verzoe ken om de pachtcontradten van het land te annulee- leeren en nieuwe vertiuringen uit te schrijven. De toe stand is zoo. dat de bestaande contracten niet te handhaven zijn. Ondanks reductie hebben de landgebruikers geen brood kunnen verdienen, trots harden arbeid en bezui niging. Ook de veehouderij verkeert in een nood-stadium. De ontvangsten van de kaasfabriek wijzen dit precies uit. Nog werd een collecte gehouden voor de boeren en tuinders die naar Rusland zullen worden afgevaar digd. De collecte bedroeg ongeveer f 7. Als afgevaardigde werd hiervoor gekozen de heer Q. Borst uit Oudkarspel. In den volgenden winter of misschien nog berfst zal deze afgevaardigde rapport uitbrengen over rijn be vindingen in Rusland. Na nog huishoudelijke zaken behandeld te hebben, sluit de voorzitter deze geanimeerde vergadering. CALLANTSOOG Zondagmorgen j.1. had in café De Haan alhier een conferentie plaats van vertegenwoordigers van de afd. Callantsoog der S.D.A.P.. den bond van arbeiders in landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, den bond v. bouw vakarbeiders en den Helderschen bestuurdersbond. onder voorzitterschap van den s.d.wethouder den heer S. Koo- ger. Deze bijeenkomst was belegd om na te gaan of een rijkssteunregeling in den komenden winter de noodigs verlichting zou geven in de dan ongetwijfeld heerschen- do groote werkloosheid. Als resultaat kunnen wij meedeelen dat na eenige dis cussies op voorstel van den Helderschen bestuurdersb. de plaatselijke instanties er toe zullen overgaan een terzake kundige uit te noodigen, hierover in een ver gadering de basis van een rijkssteunregeling te bespre ken. Nadat, door huishoudelijke besprekingen, de vergade ring eenigen tijd voor de pers gesloten was geweest, heropende de voorzitter en dankte de vertegenwoordi gers van den Heldersohen B.B. voor hun inlichtingen en hun hulp. Aan het slot van de bijeenkomst herinnerde de voorzitter aan de meeting in Den Helder op Zondag 7 Aug. a.s. en wekte de aanwezigen op deze te bezoeken.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6