Plaatse!ijk Nieuws. SPORT. LANGS DEN WEG. Verkeersongevallen. Gestrand en weer vlot De juweelendiefstal in Den Haag. Gorguloff's terechtstelling. Geen bmtenlandsche boter meer in Engeland. Oproerige oudstrijders. Van een oud schip. ONZE DURE MARECHAUSSEE. Door Weiter vergeten. Theater Royal. Onze Vakteekenschool. Nieuws van de V.V. „Schagen" Met den motor. Gisterochtend ruim 7 uur is op de gevaarlijke bocht van den Wintraekerberg nabij Sittard een ernstig mo torfietsongeluk gebeurd. Een motorfiets afkomstig uit Heerlen botste tegen een personenauto. De duorijder, de 28-jarige ongehuwde L. uit Heerlen, werd van de motorfiets geslingerd en kwam terecht onder een electrische tram. rijdende in de richting Heerlen. De man werd gegrepen en op slag gedood. De bestuurder van de motorfiets, K. uit Heerlen, ook ongehuwd, liep een zware hoofdwond op en werd in bewusteloozen toestand naar het hospitaal te Sittard vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. Een huis geramd. De vrachtauto van den heer Verkuijlen uit Eindho ven reed te St. Oedenrode tegen het tuinhek van dr. Anderegg, tengevolge waarvan de auto van richting veranderde en recht op het huis van den heer C. v. d. Velde reed. De auto reed pardoes tegen den muur op en kwam tot stilstand. Er werd een groot gat in den muur geslagen terwijl verder nog een groote scheur ontstond. De wagen zelf bekwam zware averij en werd later opgetakeld. Even later passeerde op de zelfde plaats een autobus uit Best. die fabrieksmeisjes vervoerde. Vanwege de drukte op den weg greep de bus een fietser, die van zijn rijwiel geslingerd werd, en waarbij de fiets geheel vernield werd. Over den kop. Door het springen van een der voorbanden, is Woens dagmiddag op den Amsteldijk een vierpersoonsauto over den kop geslagen. De inzittenden, drie dames en een heer welke den auto bestuurde, bekwamen allen min of mèer ernstige verwonding. Na ter plaatse ver bonden te zijn, werden zij per auto naar hunne respec tieve woningen overgebracht. De auto welke niet ver zekerd was werd zwaar beschadigd. Ongeval te Haarlem. Donderdagavond is een wielrijder in de binnenstad door een tramtrein zoo ernstig aangereden, dat men voor zijn leven vreest, aldus de Tel. De directe aan leiding was misschien onvoorzichtigheid, wellicht is de fietser slechts zenuwachtig geweest, maar een feit is het. dat de oorzaak van dergelijke vreeseliike onge lukken in Haarlem steeds gezocht moet worden in den hopeloozen toestand van lang tramtreinen in de te nauwe straten. Omstreeks kwart voor zes kwam de 19-jarige horlo gemaker J. G. S. per rijwiel de Kleine Houtweg inrij den ter hoogte van den Gasthuissingel. Achter hem naderde de tramtrein uit Amsterdam en voor hem op den weg stond een parkeerende auto, hetgeen voor de fietser als Haarlemmer, die met de situatie bekend kan zijn, zooveel moet beteekenen dat hij moet stop pen. Waarschijnlijk zenuwachtig gemaakt door het fluitsignaal van de tram, schoot hij toch naar voren en werd bij zijn poging om den auto te passeeren door het voorbalcon van de tram gegrepen. Deerlijk gewond bleef hij vijftien meter verder liggen. De Ongevallen- dienst en een dokter waren spoedig ter plaatse. Botsing tusschen tram en auto. Op de Stadhouderskade bij den Overtoom reed gis teren een auto uit Baarn met volle vaart tegen lijn 3 op. Het voorbalcon van de tram werd beschadigd, ter wijl het voorste deel van den auto geheel onzet was. De auto werd weggesleept In de Eierlandsche grónden bij Texel is een schoener gestrand, 't is een Duitsche driemaster, met den naam „Polljürgnhögen", afkomstig van Hamburg en onderweg naar Rotterdam, geladen met haver. Het schip werd door den storm over de Gronden geslagen en kwam, na circa anderhalf uur aan den grond te hebben gezeten, terecht in de achter deze ondiepte liggende zoogenaam de Roggesloot, waar het water diep genoeg is en het schip vlot 'raakte. Vermoedelijke dader. Omtrent den belangrijken juweelendiefstal ten nadaele van dr. ir. Philips in het flatgebouw aan de Van Ho- genhoucklaan in Den Haag wordt gemeld, dat de politie er in geslaagd is, den vermoedelijken dader te arrestee ren. Eenigen tijd geleden had de heer Philips een huis knecht ontslagen, en in den tijd, dat deze huisknecht in dienst was geweest, waren herhaaldelijk kleinigheden vermist. Deze ontslagen huisknecht, van de inrichting van de flat volkomen op de hoogte, was eventueel in de gelegenheid geweest een valschen sleutel te laten maken en kon bekend zijn met de vrij zorgelooze wijze, waarop door de familie Ph. de kostbaarheden werden bewaard. Dit alles was aanleiding, aan dezen man bijzondere aandacht te schenken. Hierbij schijnt zooveel bezwarends tegen hem naar voren te zijn gekomen, dat zijn aanhou ding werd gelast. Gisteren reeds werd hij in verzekerde bewaring gesteld. Wat de plaats, waar de juweelen en kostbaarheden geborgen waren, betreft, vernemen wij nog, dat deze weliswaar in gewone kasten waren weggesloten,doch op zulk een wijze, dat iemand, die niet volkomen in het huis en met de gewoonten der bewoners bekend was, een en ander niet in een paar korte oogenblikken had kunnen vinden, zooals bij dezen diefstal geschied is. Daar de ter dood veroordeelde moordenaar van pre sident Doumer, Gorguloff van de hem aangeboden gelegenheid, om binnen drie dagen het cassatieverzoek in te dienen, geen gebruik maakt, zal het hof van be genadiging in de tweede helft van Augustus over zijn lot beslissen. De executie zou in ieder geval niet voor de maand September plaats hebben. In verband met een conferentie te Ottawa tusschen Engeland en zijn Dominions, wordt overwogen eiken invoer van buitenlandsche boter in Engeland te ver bieden. HET TRAMVERKEER VAN AMSTERDAM NAAR HAARLEM GESTREMD. Het tramverkeer naar Haarlem en Zandvoort en te rug heeft Donderdagavond een ernstige vertraging on dervonden. Op den Admiraal de Ruyterwej* bij de Zout- (manstraat stonds omstreeks half tien een beerauto van de Stadsreiniging. Deze zette achteruit op den overweg van de Haarlemsche tram, toen juist een tramtrein van 3 wagens naderde. De tram reed den beerwagen in itweeën. De beide chauffeurs, van den tram en den beer- fwagen, kwamen met den schrik vrij. Het verkeer was eohter totaal gestremd. Door overstappen werd het gaande gehouden, zij het met vertraging. Botsingen met de politie. De Veteranen, die nog steeds niet zijn afgemarcheerd, welke pogingen van hooger hand ook zijn aangewend om hen kwijt te raken, worden er niet gemakkelijker op De Veteranen hadden in een leegstaand regeeringsge- bouw in Washington onderdak gevonden. Volgens de politie moesten ze daaruit, en bij deze ontruiming is het tot een ernstige botsing gekomen, waarbij in totaal 18 personen werden gewond, waarvan twee politiebeamb ten doodelijk. Twee honderd veteranen bestormden het gebouw en wierpen met dakpannen naar de politiebe ambten. De politie, welke versterking had ontvangen drong de oud-strijders met gebruikmaking van de gum mistok terug. Als voorzorgsmaatregel werd de Potonac- brug opgehaald, waardoor de opmarsch der veteranen, die zich in het Anacosta-kamp bevonden, onmogelijk werd gemaakt. De federale troepen begonnen de zuive ring van het door de veteranen bezette terrein met gas bommen. Het eerste ehkchtoffer hiervan was generaal Mac Arthur, die persoonlijk de leiding van het geheel in handen had. Een eskadron cavallerie verdreef de massa toeschouwers van de trottoirs. Infanterie met stalen helmen trad met traangasbommen op tegen de wijkende veteranen. Dezen staken de op het terrein op gerichte houten barakken in brand, waarop de brand weer moest worden gealarmeerd om het gevaar te be zweren dat voor de in de nabijheid gelegen gebouwen was ontstaan. Talrijke soldaten, politieagenten en ve teranen werden door de traangasbommen overweldigd. Nadat de politie uit noodweer gebruik gemaakt had van de vuurwapenen, is de orde weer hersteld. Tijdens het vuurgevecht met de veteranen werd één oud-strijder gedood, terwijl er 2 zwaar gewond werden en 16 licht gewond. Verklaring van Hoover. President Hoover heeft een verklaring afgelegd, waar in hjj er den nadruk op legde dat dat strenge optreden der bondsregeering noodzakelijk geweest was om de staatsautoriteit hoog te houden. Bovendien zijn vele deelnemers aan den „veteranenmarsch" naar Washing ton heelemaal geen deelnemers geweest aan den oorlog, maar communisten en reeds gestrafte elementen. In 1678 gezonken. Reuter meldt uit Kaapstad: Mr. G. E. Austlu zal trachten, het in 1678 gezonken schip Haarlem II, van de Oost-Indische Compagnie te lichten en de lading, zilveren staven, ivoor en Chineesch porselein, te bergen. Het wrak ligt in de Tafelbaai, diep onder zand. zoodat duikers het niet kunnen bereiken. Austin is voornemens een baggermolen tegebruiken om het zand te verwijderen. Eenige weken geleden heeft hij met een dreg een groot ijzeren stuurwiel van een zeil schip opgehaald, dat van de Haarlem n afkomstig moet zijn. De baggermolen kan onder gunstige omstandig heden in één dag 1000 ton zand wegbaggeren. zoodat het wrak vermoedelijk in enkele uren bloot zal liggen. Uit oude papieren blijkt, dat het Chineesche porselein aan boord van het schip goed was verpakt in kisten. Onlangs heeft de (christelijke) „Rotterdammer" de vraag gesteld of het in dezen tijd niet geboden is, „de samenvloeiing van het corps Rijksveldwacht met het v/apen der Kon. Marechaussee te bevorderen." Een ingewijde behandelt dezelfde kwestie in ,,De Christelijke Politieambtenaar". In zijn artikelen doet hij een boekje open over de onproductieve uitgaven bij het korps der marechaussee, waar officieren zich als ras-militairisten uitleven op een zoodanige wijze, dot daardoor bij jle marechaussee zelf reeds de grootst mogelijke ontstemming heerscht. Aan die beschouwingen, zoo zegt Het Volk, waarin op zeer positieve wijze „de samenvoeging van mare chaussee en rijksveldwacht tot één burger rijkspolitie korps" wordt bepleit, zijn de gegevens ontleend, die wij hieronder laten volgen, omdat zij waard zijn in wijder kring bekend te worden. Wie zyn oor bij het wapen der Kon. Ned. Mare chaussee te luisteren legt, hoort telkens weer de klacht, dat het nauwe militaire keurslijf een belem mering is, om de opgelegde politietaak naar behooren te vervullen. Bij ongeveer gelijke sterkte aan personeel (de rijks veldwacht omvat 1250 man, de marechaussee ongeveer 1150) zijn met dé leiding van laatstgnoemd korps 24 officieren belast. Met de leiding van het korps rijks veldwacht, dat 100 man sterker Is: zijn slechts negen districtscommandanten belast. Voor de officieren der marechaussee wordt alleen aan jaarwedden uitgetrokken een bedrag van f123.970 als volgt gespecificeerd: 1 kolonel f 7200, 1 kolonel tit. f 6400, 4 luit. kolonels f 25400, 3 majoors f 16900, 1 ma joor b.z.k. f 5200, 10 kapiteins f 46700, 4 eerste luitenants f 16170. Gemiddeld wordt dus voor één officier aan jaarwedde rond f 5100 uitgetrokken, terwijl voor het houden van een paard f 300 wordt vergoed. Aan iederen officier is een marechaussee oppasser toegevoegd, die practisch voor den politiedienst is uit geschakeld. Met inbegrip van zijn paard kost deze marchaussee-oppasser aan de schatkist ongeveer f1600, terwijl aan fouraje voor het paard van officier en op passer pl.m. f 400 wordt besteed. Eén officier der marechaussee kost dus aan de schatkist een bedrag van 5100, plus 300, plus 1600, plus 400 gulden is f 7400. Het bedrag: dat op de justitiebegrooting Is uitge trokken voor de negen districtscommandanten der Rijksveldwacht bedraagt f 46.838. derhalve kost één districtscommandant de schatkist een bedrag van rond f 5200. Hierbij komen dan de uitgaven voor de admi nistratieve krachten. Bij de marechaussee zijn 25 administrateurs werk zaam. a f 2300, is f 57.500; bij de rijksveldwacht 9 ad ministratieve krachten a f 2150. totaal dus f 19.350. Bij de marechaussee komt men dus aan een bedrag voor leiding en administratie van f 223.110 en bij de rijksveldwacht op f 66.150. De deskundige schrijver In „De Christelijke Politie ambtenaar" wijst er op welk een groote bezuiniging door samenvoeging van deze beide Rijkspolitiecorpsen zou kunnen worden bereikt. Alleen reeds de halveering van het aantal brigade-commandanten (bij de mare chaussee zijn er dat 176 en bij de rijksveldwacht 133) zou een besparing opleveren van ongeveer f 360.000. Volstrekte samenvoeging van het corps marechaussee en dat der rijksveldwacht tot één burgerlijk rijkspolitie corps, het land verdeeld in negen districten zooals thans bij de rijksveldwacht en dit alles onder leiding van één directeur-generaal van politie, zou uiteraard nog tot gansch andere bezuinigingen leiden. Die samenvoegig zou een betere verdeeling en uit oefening van het politietoezicht op het platteland, waaraan thans nog vaak heel wat ontbreekt, ongetwij feld ten goede komen. De schrijver In het politie-orgaan besluit met de veelzeggende opmerking, dat het personeel, dat thans bij de marechaussee is ingedeeld, zich dan voor zijn eigenlijke politietaak beter kan ontplooien, „daarbij niet gehinderd door sommige officieren voor wie de politiezaak slechts o^ de tweede plaats staat." Min en Bill, dat is de film die deze week in ons Theater Royal een groot succes zal worden. In Het Volk van 2 Juli lezen vv'; over deze film: Maar dit is een waarheid als een markt vol Paasch-ossen: alleen maar door het spel van Marie Dressler en Wallace Beery is deze lilm ..Min en Bill" gemaakt tot een rolprent, nou ja die iedereen moet gezien hebben, wil hij ten minste niet het recht verbeuren om te mogen meespreken, wanneer het gaat over filmacteurs en hun werk! Er zijn in deze film scènes, die men zich na lan gen tijd nog zal herinneren: Marie Dressler, nadat zij afstand deed van haar aangenomen kind; de arrestatie: en vele andere. Zulk een sterken indruk laten slechts weinig films na slechts de zeer goede! De korte inhoud vertelt ons van het gebeuren op het Witte Doek het volgende: Min, de eigenares van een klein hotel in een vis- schersdorp, houdt van Bill, den kapitein van een visschersboot. Zij heeft een meisje in huis genomen, die zij een ruwe opvoeding geeft, maar waarvan zij zeer veel houdt. Als Annie zich aan schoolverzuim schuldig maakt, stelt de hoofdondenvijzer voor haar in huis te nemen, om haar te redden uit een omge ving van ruwe visschers. Min wil hierin niet toestemmen tot zij ontdekt, dat een jonge visscher haar het hof maakt. Bella, de moeder van Annie, die een slecht leven leidt, komt terug in het dorp en daar Min bang is, dat zij het meisje zal opeischen, vertelt zij haar, dat Annie al zes jaar geleden gestorven is. Om elke mo gelijkheid van een ontmoeting te voorkomen, geeft Min al haar opgespaarde geld aan den hoofdonder wijzer, die Annie naar een kostschool zendt. Drie jaar later. Annie is verloofd en zal spoedig trouwen. Bella, die gehoord heeft, dat haar dochter een rijk huwelijk zal doen. wil hieruit geldelijk voor deel trekken. Zij vertelt dit aan Min, die, om te be letten, dat Annie zal vernemen wie haar moeder is, Bella doodschiet. Min wordt gearresteerd, maar laat zich kalm naar de gevangenis brengen, daar zij weet, dat Annie nooit de ware reden van den moord te weten zal komen. Annie en haar echtgenoot gaan op hun huwelijks reis, onbekend met de tragedie, die zich in hun nabij heid heeft afgespeeld. HOOFDAKTE. Onze vroegere plaatsgencot, de heer J. Deute- kom Jz., onderwijzer te Den Helder, is geslaagd voor de Hoofdakte. De Schager Handeldrijvende en Industrieel? Mid- denstandsvereeniging tc Schagen hield een bijzon dere vergadering op Donderdag 28 Juli ten huize van den heer C. Boontjes, alhier. Deze vergadering was belegd in verband met de overdracht van de Vakteekenschool te Schagen aan de Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriêsland, waarvan dan tevens alhier een af deel ing zou worden gesticht. Om ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer Ch. H. Tij- Sshnaalz de vergadering, heette in.zijn openings woord welkom de ongeveer 25 aanwezigen en ln 't bijzonder den heer D. Saai, den directeur van ge noemde vereeniging en den heer Groot, voorzitter der vereeniging. Het doel. Het doel, aldus spreker is, om te komen tot oprich ting van een afdeeling der vereeniging tot Bevorde ring van het Vakonderwijs in W'estfriesland. Voorheen was de instandhouding van de Vaktee kenschool aan de vereenigingen Bouwkunst en het Smedenfonds. Toen de vereeniging Bouwkunst werd opgeheven, meende het Smedenfonds goed te doen do belangen van de Vakteekenschool over te dragen aan de Middenstandsvereeniging. De minister advi seerde echter de zaak in handen te stellen van de Vakvereeniging inplaats van aan de Middenstands vereeniging. Daarom, aldus de heer Schmalz. zijn we hier verecnigd en willen we trachten tc komen tot de oprichting van een afdeeling. Spreker besluit zijn openingswoord met het uitspreken van den wensch, dat dit zoo zal mogen zijn. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer D. Saai, algemeen directeur, die begint met te zeg gen, dat het hoofdbestuur gaarne te Schagen een afdeeling zal zien gesticht. Dan zou de kring in West friesland geheel zijn gesloten. Het belang van een afdeeling mag niet worden over het hoofd gezien. Door tusschenkomst van de scholen der Vereeniging worden de leerlingen bij diverse patroons geplaatst, waardoor een directe practische opleiding is verze kerd. Nu de leerplichtwet er is, mogen jongeren die den vereischten leeftijd nog niet hebben bereikt., geen arbeid verrichten. Een uitzondering verkreeg men voor de leerlingen der vakscholen. Naast de practi sche opleiding dus, wordt de leerling 's avonds on derwezen in de theorie. Spreker hoopt, dat al deze belangrijke punten niét over het hoofd zullen wor den gezien. De heer Groot, algemeen voorzitter, daarna het woord verkrijgend, wijst er op, dat het Rijk 70 gevestigd 30 moet betalen van de netto-kosten gevestigd 30 moe', betalen van de netto-kosten. Ook de heer Groot twijfelt er niet aan of Schagen zal, mede in het belang van de jeugd, zich vóór aan sluiting uitspreken. Het bestuur eener afdeeling draact geen enkele aansprakelijkheid, maar is alleen rekening en verantwoording schuldig aan Rijk en Gemeente.. Daarna wordt den aanwezigen gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen. De heer Houtlosser vraagt of de leerkrachten be voegd moeten zijn. Hierop antwoordt de heer Saai, dat dit niet noo- dig is. alhoewel het wel gewenscht is. De heer Rotgans wil gaarne vernemen h- e het gaat met de financiën, indien er buitenleerlingen op dé school zijn. De vc^-zitter kan hierop mededeelen dat de ge meenten dit dan onderling regelen. De heer J. Roggevee i zou gaarne zien, dat de 4 leerkrachten die. steeds aan de school met volle am bitie werkten, weer werden benoemd. Voorts kan spreker mededeelen, dat het Smedenfonds heeft beslo ten een toeslag aan de vereeniging te geven van f 15.per jaar. Op een desbetreffende vraag van den heer Schmalz antwoordt de heer J. Roggeveen, dat de school steeds een klein tekort had. wat zijn oorzaak vond in het feit, at bij de oprichting een kwartaal is les gegeven zonder dat daarvoor gelden werden ontvangen. De heer Saai adviseert dit tekort aar» de regeering te melden met opgave van de oorzaken en is er van overtuigd, dat dan met een schoone lei kan worden begonnen. Voorzitter deelt dan aan de vergadering mede, dat voor het gebruik van de lokalen f200— per jaar moet worden betaald en f50.aan den conciërge. Het lesgeld zal worden berekend naar draagkracht der ouders, met een maximum van 110. De heer Saai doet mededeeling dat het lidmaat schap f 1.bedraagt.Auto natisch zijn leden de ouders der leeringen en de patroons, die leerlingen in hun Als de leden onzer vereeniging dit ve re e n igi ngsniew) onder de oogen krijgen, dan moet men bedenken, dj deze rubriek nu bij wijze van proef is gemaakt, om leden eenig idee te geven hoe wij in den vervolge, i aanname in de a.s. alg. vergadering, de leden het niew op de vlugste en goedkoopste wijze denken mede deelen. Op de alg. vergadering wordt een en ander 1 voeriger meegedeeld. ALGEMEENE JAARVERGADERING. ten huize van den heer H. Raven op Dinsdag 2 Auj a.s. des avonds 8 uur precies. AGENDA: L Opening; 2. Notulen; 3. Mededeelingen en ingel» men stukken: 4. Jaarverslag secretaris; 5. Jaarverslsi penningmeester; 6. Verslag kascommissie e.a. comml». siën; 7. Verkiezing voorzitter; 8. Verkiezing secretarii; 9. Verkiezing penningmeester; 10. Verkiezing vier cck& missarissen; 11. Verkiezing elftal-commissie; 12.00 V* kiezing kascommissie; 13. Vaststelling contributie donateursgelden en hare regeling; 14. Vaststelling of. ficieel orgaan: 15. Benoeming afgevaardigde afdeeling vergadering K.N.V.B.; 16. Competitie-indeeling seizo«t 1932—1933; 17. Rondvraag; 18. Sluiting. Als men zoo deze zeer groote agenda eens nagaat du blijkt daaruit dat er veel moet worden gekozen. H«; eenige wat wij de leden op het hart willen drukken li, komt allen zoovee! mogelijk op deze vergadering weet wat gij wilt. Donateurs hebben vrijen toegang t« deze vergadering. D.E.S. aSchagen b, 4 uur. De Schagen b-adspiranten moeten op bezoek bij 6t buren te Barsingerhorn om aldaar D.E.S. a te bekaa- pen. Doe je best luidjes! Het elftal ls nu nog: T. Bijpost T. Koning W. Morransart P. Bruin C. v. Haren J. Gelder S. Grootes A. Uitterdijk T. Komen G. Rempt L. Strijd» Reserve's: A. de Wit. A. Molenaar. Schagen II 2.30 uur. Voor Schagen II was eerst vastgesteld om op eigw terrein tegen Andijk n te spelen. Deze zijn echter ver hinderd en zal nog geprobeerd worden een ander elftal, te vinden. Schagen II is door de E.C. als volgt opgesteld: A. Bjjlsma P. Molenaar K. Rempt W. Lom S. Breebaart J. Komen S. Paulusma C. de Moor L. Rus G. Paulusma Jb. Molenaar Reserve's: Blaauboer, Slingerland. ELFTALLEN VOOR DE MAAND AUGUSTUS. Schagen I: C. Prins; V. Vlottes. R. Rempt; A Plakman. R. Rus. J. Watertor: W. Rus. G. J. Boontje* J. Kakebeeke. E. Buiskool. J. Lutjeharms. Schagen II: Als hierboven. Schagen ID: V. d. Wal; G. Lem. P. Ruig; Blaas- boer. Weeland. J. Wit; H. Uitterdijk, D. Leeuwen*®» f P. Slingerland, A. Keet. Ch. Tjalkens. ADSPIR ANTEN. Van de adspiranten-commlssie kreeg ik onderstaaili elftallen voor de maand Augustus: Schagen a: D. Arnoldus; J. Peetoom. M. Sükkifil J. Broer, A. Slikker, C. Tump; J. Steen, A. Sohoorl, A. Oosterbaan, D. Ruig. H. Veenstra. Schagen b: T. Bijpost; W. Morransant, T. Ko ning: P. Bruin, C. v. Haren. J. Gelder; A. Uitterdfcj T. Komen, G. Rempt, S. Grootes. L. Strijder. In de maand Augustus zullen echter nog eenige pro* ven genomen worden daar er verscheidene A.-adspiraa-! ten naar Schagen 4 verhuizen. PROGRAMMA VOOR AUGUSTUS. 7 Augustus Schagen IIAndijk II 14 Augustus Schagen IQ.S.C. I (pas gedegradeerd* 3e klasser) 21 Augustus Schagen IPurmersteijn I (pas gepromo veerde 4e kl.) 28 Augustus M.F.C. ISchagen I Opening terrein 28 Augustus T.F.C. ISchagen III) te Twisk Voor de lagere elftallen zullen nog wedstrijden wor* den gezoóht. dienst hebben. Voorts kan een ieder, die belang stelt in de vereeniging, lid of donateur worden ad f 1.— per jaar. De patroons der leerlingen ontvangen een vergoeding van de v:,:-eeniging. De heer Schmalz v .a?t wie het teekenpapier le vert. Hierop antwoordt de heer Saai, dat uitsluitend boekhandelaren die lid zijn der vereeniging in West friesland, voor' de leverantie mogen inschrijven. Dit betreft dan het leveren van alle benoodigdc teeken papier in geheel West friesland. De afdeeling opgericht Hierna verklaarden alle aanwezigen zich voor op richting van de afdeeling Schagen. De heer Schmalz feliciteert de vergadering met dit besluit, als ook de heeren Groot cn Saai. Alle aanwezigen gaven zich direct als lid op. Voorloopig bestuur. In het voorloopig bestuur werden geko .en de hee ren K. Blaauboer, J. Roggeveen, M. C. Tuinman, M- Gieles, C. Houtlosser. Op aandringen van de vergadering nam ook de heer Schmalz als vorzitter van de Middr istandsver eeniging, zitting in het voorloopig bestuur. Afgevaardigde. Met algemeene stemmen werd dar.ron c!> heer K. Blaauboer gekozen als afgevaardigde naar de verga dering van het hoofdbestuur, welke vergadering op 8 September e.k. zal wo.dc.i gehouden te Vognum. De leeraren. Voor leeraar zullen door het Hoofdbestuur worden voorgedragen bij den Inspecteur en bij den Minister de hee.-cn Rezelman, Koning, Settels, Visser en, Lafèbre, die allen tot nu toe als zondanig werkzaam waren. De schooL Nadat de heer Saai nog had medegedeeld, dat de school zal aanvangen den eersten Maandag in Oc- tober en 20 weken aaneen zal duren bij 13 lesuren! per week, alsook da het hier is geworden een Si- jarige cursus, brengt de heer Groot woorden van dank aan het Bestuur d-r Schager handeldrijvende- en Industriëele Midde: standsvereeniging voor de vele steun en hoopt en vertrouwt op aller medewerking en op prettige -amenwerking. Nadat ook de heer oggeveen dank heeft gebracht aan de Middenstandsvereeniging, sluit de heer Schmalz deze geanimeerde oprichtingsvergadering van de afd. Schagen der vereeniging at bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10