Fa. Gebr. ROTGANS Schagen's voetbalterrein. Ingezonden Stukken. Predikbeurten. Uit onze omgeving. Een rare snaak. Barometerstand op Zaterdagmorgen 9 uur: 764 m.M. Vooruitzichten: kans op regen. Temperatuur: 64 gr. F. is 18 gr. C. SCHAGBN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-. Agfa-, Gevaert-, Lumière-, Seliolilms, 6 X 9. 60 cent. Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent Goedkoope en toch nitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnkinrlchtlng. BOOGZUDE E 103. SCHAGEN THEATER IGESZ. Zaterdag, Zondag en Maandag brengt theater Igesz u een uitgebreid programma met twee hoofdnummers. In de eerste plaats dan de pittige Fransche comedie 1(Mon Paris". Deze film speelt In een klein dorpje en in Parijs, de groote lichtstad met ontelbare vermaken. We maken dan kennis met den dorpsschoenmaker, een levenslustige baas en diens neef Pierre, die het leven meer van de ernstige zijde opneemt Wanneer ze echter hebben kennis gemaakt met het Parijsche meisje Irene, die haar vacantie doorbrengt op het dorp, ontwaren ze, dat het leven meer schenkt dan stagen arbeid en dorpsvermaken. In den schoenmaker en zijn neef ontwaakt het ver langen naar Parijs te gaan, maar de een voor den an der durft dezen wensch niet kenbaar te maken. Stil trekken ze naar den trein, waar ze hoogst verwonderd elkaar èn de dames ontmoeten. Nu la 't ijs gebroken Het dorpsschoenmakertje wordt in meer moderne kleeren gestoken en gezamenlijk trekken ze door Parijs, bezoeken de cabarets en dancings, waar de dorpelingen voor millionnairs uit Amerika doorgaan. Als hen 't hoofd op hol is gebracht, voeren ze een boerendans uit, waarvoor ze stormachtig worden toe gejuicht. Neef Pierre denkt dan plots aan net kleine dorpje terug en hij zingt dan met machtige stem „Ah! qu'il était beau, mon village!" (Oh, wat was mijn dorp mooi!) Hierdoor ziet de schoonê Irene neef uit andere ©ogen en ook haar vreugde kent geen grenzen als Pierre een contract krijgt als kunstenaar. Maar ook is de liefde gekomen tusschen de beide jonge men- echen De oude schoenmaker Nicolaas wil dan heimelijk naar zijn dorpje terugkeren, maar de anderen leiden hem een groot schoenenmagazijn binnen, waarvan hij den eigenaar Is, dank zij "neef en Irene. Zoo blijft oom wui Parijs verbonden en voor neef is er naast zijn Jtunst nog een veel sterkere band die hem bindt, n.1. de liefde voor Irene. Waarlijk een goede comedie in 6 acten. Als tweede hoofdnummer zal worden vertoond: „Het leven van een actrice", een sensatievolle film in 7 acten. Zoo brengt Theater Igesz U deze dagen een waarlijk mooi programma. REIZEN PER AUTOCAR! Het reizen per autocar zoowel in het binnenland als naar het buitenland neemt hand over hand toe. De H.A.B.O. te Alkmaar organiseert met groot succes di verse mooie reizen en krijgt de deelnemers uit alle plaatsen van het Noorderkwartier. Zoo gaat er 1 Augustus een gezelschap van 50 personen naar België (de Ardennen), in twee touringscars. Het is een schit terende reis van 4 dagen. Uit Schagen nemen er 7 personen aan deel. De Directie is er door dit succes toe overgegaan de reis van 16 Augustus naar het Uddelermeer en Apel doorn aan te vangen vanaf Schagen. Dit zal door de gegadigden uit Schagen en omgeving niet anders dan geapprecieerd kunnen worden. ARM BEKNELD. Tijdens zijn werkzaamheden werd de drukker der firma Trapman en Co., de heer J. H.. met zijn hand en arm tusschen de rollen van de pers gegrepen. Dokters behandeling werd direct ingeroepen, en kon de geneesheer gelukkig constateeren. dat. niets ge broken was, zoodat het ongeluk wonderwel afliep. DAMESKEGELCLUB. Vrijdagavond jl. is definitief opgericht, de dames kegelclub „Vrcdelust". De verceniging telt een 15- tal leden. In 't bestuur werden gekozen de dames imevr. C. Roggeveen, mevr. Dekker en mej. E. T. Igesz. die de functies onderling zullen verdeelen. HUIS GEKOCHT. Het huis in het Plantsoen, bewoond geweest door den heer P. Hartog, is aangekocht door den heer J. Cornelissen, Burgemeester alhier. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag j.I. be duidend. De handel was wel een weinig trekkend, maar toch werden alle koeien verkocht; een extra beest kon nog 35 ets. opbrengen; de gewone gang was 30, 31, 32, 33 ets, dus dat is de gewone prijs, zooals wij dien daar gaat het toch maar om. De handel in kalf- en geldekoeien was iets beter, dus dat begint weer op te leven; laat het zoo doorgaan. Pinken nog niet in 't zioht. De handel in pinkstieren was ook beter. De handel in paarden scheen nogal goed te zijn; later op den dag kwamen er nog wat bij. De handel in nuchtere kalveren was zoo goed als vlug te noemen, er was nu juist niet te veel. De no teering tot 17 gld. waren wij den laatsten tijd niet ge woon. Een kalf, oud 3 weken, bracht nog 23% gld op, dat ging best Gebr. Kweldam, alhier, kochten vier vette kalveren voor 4060 gld, dat waren heele goede prijzen. Men zou zoo zeggen, van dit soort beesten konden hier wel meer aangevoerd worden. De handel in oude slachtschapen was stug; 1014 gld. konden ze gelden. De beste en de duurste vette schapen konden niet meer opbrengen dan 16 gld., handel stug. De handel in fokschapen was zeer matig, tot 13 gld., dat is heel weinig geld. Voor den dood worden tegenwoordig geen lammeren gekocht; voor de weide 611 gld., handel zeer stil. De aanvoer van biggen en schrammen was heel groot, de handel was direct niet beter, maar ook niet slechter. Kan nog vermeld worden, dat de heer G. Dekker al- bier schrammen verkocht voor 16% gld., dat zegt nog "wat, maar het waren ook reuze-dieren. Maar de boer had er ook heel weinig aan, vertelde hij, geen winst en de laatste weken gewend zijn. De handel in vette varkens ging wel met zoo'n grooter aanvoer, maar de prijzen waren iets minder. 15% ets. was de hoogste markt hij de vorige week 17 ets. Op de kippenmarkt was weer even meer drukte, doch niet duurder prijzen. Jonge hanen golden 20 ets. Een duistere toekomst. Het terrein waarop momenteel de plaatselijke voet balvereniging „Sparta" geregeld speelt, is eigendom der gemeente Schagen. Dat de gemeente met dit terrein in naaste toekomst andere plannen heeft, be hoeft niet gezegd te worden. Het bestuur der voetbalvereniging heeft, ten einde eenige zekerheid te verkrijgen, zich eenigen tijd ge leden tot het dagelijksch bestuur der gemeente ge wend, maar kon hier geen zekerheid verkrijgen dat Sparta het bedoelde terrein nog langen tijd in huur kon houden. Een en ander nu is voor de v.v. „Sparta" een minder aangename quaestie. De mogelijkheid dat Sparta binnenkort zonder ter rein zal kunnen wezen bestaat. Indien zoo iets ge- gebeurd in competitietijd, zal dit naast de vele on aangenaamheden ook financiëele nadeelen met zich brengen. Bovendien kan Sparta nu niet overgaan tot het doen plaatsen van b.v. een overdekte tribune of tot 't doen van verbeteringen aan de omrastering. Al mag worden gehoopt, dat het gemeentebestuur zoolang mogelijk Sparta ter wille zal zijn, eens zal toch de dag komen dat de slag valt. Dan zal de vraag riizen Quo Vadis? waarheen? BREEZAND. Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor onderstaand eenige plaatsruimte. Bij voorbaat mijn dank. In het verslag van den Raad van Anna Paulowna komt nogmaals de Electra in bespreking, maar de op merking van den Voorzitter tegen Koorn lijkt me wel wat vijandig. Koorn bespreekt 't verschil van prijs in de Zijpe bij hier, en dat verschil is meer dan de helft, dat de Zijpe goedkooper is. Als we nu Wieringen, Ha renkarspel, Barsingerhorn, waar 't verschil ook haast de helft is, eens rusten laten en we nemen enkel de Zijpe, dat Is toch een gemeente waar A.P.P. best mee te ver gelijken is, wat z'n uitgestrektheid aangaat, dan kunnen we toch moeilijk anders zeggen dan dat het P.E.N. veel goedkooper is. Maar heerenzaken gaan trekkende, dat voelen we nu weer heel goed. De Voorzitter weet toch wel hoe hoog de nood in sommige gezinnen gestegen is en dat vele huismoeders met verlangen naar verlaging van den prijs uitzien. Dat er zijn die eenige maanden met betalen ten achter zijn en die zich straks genoodzaakt zien, (nu de winter aan komt en nu 't niet gemist kan worden) zich van het net af te laten snijden, 't Is wel treurig maar waar. Ik begrijp dan ook niet dat de heeren zooals Dekker en Raven, die zelf ook werkman zijn, voor deze zaak nog geen woord gesproken hebben. Want 't G.E.B. is hier voor 't kleine gebruik altijd al veel te duur ge weest en dan is er in dit bedrijf een groote rotte plek, en dat is dat de administrateur heer en meester van het bedrijf gelaten wordt. Hij kan doen zoo hij wil, hij stelt de vastrechten en zoo onbilliijk mogelijk, want als we hem eens zouden vragen, waarnaar worden hier de vastrechten bepaald, dan zal hij zeggen: ik weet 't niet. Want iemand in een groot mooi huis betaalt vaak lager vastrecht dan iemand in een werkmanshuis en een groote gebruiker betaalt ook vaak minder da.n een klei nere gebruiker. Er wordt maar met een stok naar geslagen of het gaat bij de gunst. En de groote meerderheid van den Raad zwijgt in alle talen, 't Parool is hier: die 't te duur vindt, laat zich maar afsnijden. Het is niet erg democratisch, maar het is zoo. Dan zou ik nog graag iets over de steunbehoevende!! zeggen. Hét geval, zoóals de Voorzitter noemt, vind U< vreselijk en zulke menschen schokken het - vertrouwen van den burgemeester voor een ander, die het werke lijk wel noodig zou hebben. Maar hier is een geval met een bloemist, dat ook het vermelden wel waard is en dat noodig in 't openbaar gebracht moet worden. Iemand die, zoo er gezegd werd, 3 x 16 gld. steun per week, dus 46 gld. p. week ontving, terwijl hij zelf een flink week geld bijverdient, kocht dezen zomer, terwijl hij stem» trok, een mooi phiche ameublement. Zoo'n ding kan nu eenmaal niet in een doosje thuis gestuurd worden zonder dat de buren het zien. Is dit eigenlijk nog geen grooter schande, dan wanneer een arme drommel een potje bier koopt? Ik meen van ja; toch vind ik 't eerste geval ook lang niet in orde, maar het is hier ook weer zooals de lezers opmerken: kleine en groote stelen, en groote stelen het meest. Met dank voor de plaatsing. B. Bakker—Van Rozelaar. ZONDAG 81 JULI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Den Helder, Nieuwe Kerk, voorm. 10% uur, Ds. Eikema. Valkkoog, nam. 8 uur, Ds. Tinholt. Dlrkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: 1914—1932. Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Van Baaien. EVANGELISATIE te: St.-Maartensbrug, nam. 7% uur, Ds. J. J. Ruijs, Vrij Evang. Pred. 7 IJ P E »T ZAND. We vernamen dat wegens bedanken van den taxa teur alsmede van den boekhouder van het alhier ge vestigde hittenfonds, op a.s. Zondagmorgen bij den heer Modder een vergadering zal worden gehouden. Evenals elders wordt ook hier met ingang van 1 Augustus a.s. de postbestelling aanmerkelijk in gekrompen. Zoo zal in de wegen Koegras en Groote Keeten alleen des middags worden besteld, terwijl in ons dorp tweemaal daags in plaats van driemaal besteld wordt. Men heeft met de zanddelverij bij den heer Pronk in den Boschweg weer een aanvang gemaakt. Gisteren, Vrijdag, vertrok de eerste volle aak met zand weer van hier. Voor zoover thans bekend zal op het terrein, van Geel Rood a.s. Zondag een wedstrijd worden gespeeld tusschen G.R. IHeerhugowaard I. Overigens is thans nog niets positiefs bekend. WIERINQERWA'A™1i Donderdagavond vergaderde de vereeniging „Vrije Liefdadigheid", onder leiding van den heer C. Ha ringhuizen. Aanwezig 8 leden, zijnde het bestuur en commissarissen. Voorzitter spreekt bij de opening in 't bijzonder een woord van welkom tot Dr. D. de Vries, die voor de eerste maal de vergadering bijwoont en als advisee- rend bestuurslid werd benoemd. De wensch werd uitgesproken dat de samenwerking steeds prettig zal zijn. Ook brengt voorzitter hulde en dank aan Dr. H. J. Schröder, voor de wijze waarop deze gedurende een reeks van jaren zijn functie heeft vervult. Als bestuursleden werden herkozen de heeren C. J. Blaauboer en W. v. d. Ham, terwijl in de plaats van den heer Jb. Kaan Kz., die bedankt heeft, de heer Daan Kaan werd gekozen. De heer Alb. Rezelman werd gekozen als commis saris in de plaats van wijlen den heer Jb. Waiboer Hz. Door de vergadering werd goedgevonden aan den heer Speets als secretaris-penningmeester een vergoeding van f 15.toe te kennen. Uit het halfjaarlijksch verslag van den secretaris hebben we aangeteekend, dat aan 8 personen 791 L. melk werd verstrekt voor een totaal-bedrag van f66.13 middelprijs 8*4 ct. per Liter. Aan 6 personen 988 eieren, totaal bedrag f 40.10, middelprijs 4 cent per ei. 27 Gezinnen ontvingen brandstoffen tot een hedrag van f58 en één persoon heeft vleeschwaren gehad. De finantieele toestand is gunstig, terwijl het leden tal stationnair bleef. Met de beste wenschen voor de vereeniging werd de vergadering gesloten. Evenals in vele andere plaatsen is 't thans met onze postbestelling treurig gesteld. Van de 3 bestel lers zal er een ruimte moeten maken. De 2e bestel ling in de buitenwijk is reeds opgeheven, wat al een zeer groot ongerief is. Wanneer men 's morgens brie ven ontving, kon 't antwoord 's middags met den be steller worden meegegeven, dit kan nu niet meer. De brievenbussen in de buitenwijken worden eenmaal gelicht. Gelukkig heeft de firma Trapman en Co. maatregelen getroffen dat de Schager Courant al thans wordt bezorgd. De pprto's zal 't Rijk dus moe ten derven. Nu er één besteller minder is, duurt de sorteering 's morgens ook veel langer, waarvan het gevolg is dat ook de 1ste bestelling later uitgaat. Het gebeurt dat iemand die 2 minuten vanaf het kantoor woont, om ongeveer 12 uur zijn eerste correspondentie ont vangt. Dit gebeurt om den anderen dag, want dan wordt eerst de Molenweg en Driemolens bezorgd. Ook is 't deze week reeds voorgekomen dat aan den Slikkerdijk 's middags om 2 uur voor de le maal den hesteller werd gezien. Dit was ook aan de Drie- Molens 't geval. De bewoners in de kom van 't dorp, die de post nu ook veel later ontvangen, zullen nu ook hun corres pondentie niet eerder kunnen beantwoorden dan met de avondverzending. Het is ook altijd te bejammeren geweest, dat de post per tram naar Wieringen en hier is opgeheven. Het is toch een beetje al te gek dat de bestellers vier maal per dag naar de halte Oudesluis. moeten fietsen, terwijl de tram door ons dorp gaat op 7 minuten afstand van het kantoor. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. De eerste bloembojlenveiling van dit jaar. Contante betaling. Vrijdag 29 Juli, des morgens te elf uur werd ln het veillngsgebouw van de Langend ijker Groentencentrale de eerste droge bloembollenveiling gehouden. Er, was zeer veel belangstelling, zoowel van de zijde der kweekers als van de handelaren. De aanvoer be droeg ongeveer 1.700.000 bollen. Alvorens tot het vellen over te gaan, wordt door den veilingleider, den heer S. de Boer Kz. den aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen. Spr. zeide, dat toen een 5-tal jaren geleden de wengchelijkheid bestond, dat een bollenveiling werd opgericht, het bestuur daartoe heeft besloten. Er was eohter een donkere plek in de usance. Noodgedwongen is men echter op deze voor waarden begonnen. Eerst ging het wel goed en was men genoodzaakt een andere betalingsvoorwaarde te nemen. Zooals het eerst was, kan het en mag het niet bestaan. Niet alleen ten opzichte van de aanvoerders, doch ook ten opzichte der handelaren is contante betaling een belang. Met de Mei-betaling waren er wel eens hande laren, die de stok verder zetten, dan ze springen konden. Van de Alg. vereen. Bloembollencultuur is eenigen tijd terug bericht ingekomen, dat de veilingen de volle 100 pet. aan de aanvoerders moesten uitbetalen, doch er is niet bij gezegd, waar het geld vandaan moet ko men. Ook van de kooplieden ls een schrijven ingekomen dat zij, als ze over de veiling verkoopen de volle 100 pet. wenschen te ontvangen. Nu wil men de risico voorkomen door contant te vel len en voor de contante betaling 7 pet. aan de kooplie den vergoeden. Na nog eenige mededeeling, hoe verkoop, betaling en levering worden geregeld, spreekt de heer de Boer den wenaoh uit, dat de kooplieden de L:G.C. willen steunen in het streven de wanbetalingen op te heffen door de contante betaling. Hierna ging men over tot de veiling en werden de volgende prijzen besteed: Van der Meer f 1.151.40, Rev. Ewbank 0.35-1.05, Flamingo OJ.51.50, Theeroos 0.451.70, Clara Butt 0.200.90, La Reine 0.35—1.40, vellooze La Reine 0.65, Scarlett Duc 0.350.90, Hermann Schlegel 0.850.90, William Pitt 0.55—1.65, gescheurde Will. Pitt 0.85, Peach Blossom 1.252.60, Murillo 0.261.65, Boul de Neige 2.40, William Copland 0.201.35, Proserpine 1.60 —1.65, Generaal de Wet 1.10—1.56, Electra 1.80—2.35, Rose Luisante 1.10, Fred Moore 0.850.95, Vermlllioen Brillant 0.550.70, Pink Beauty 1.25—1.40, Geshneriane Spathulata 1.45, Couleur Cardinal 0.601.75, Schoon oord 2.55, Farne Combe Sanders 0.660.85, Prins van Oostenrijk 0.601.40, Bartigon 0.250.90. Bartigon vel loos 0.35, Pride of Haarlem 0.25—0.85, Witte Valk 2.05, Witte Zwaan 1.501.65, Triumphator 2.65, Prinses Eli- zabeth 0.70—1.40, Vuurbaak 0.75—1.25, Cramoisi Brilliant 0.15—0.50, Inglescombe Yellow 0.50—1.55, Ibis 0.95—1.60, Prosperity 0.36—1, Artus 0.80, Azalia 0.85—1.05, Gele Prins 1.101.60, Queen of the Pink 1.56, Mr. Van der Hoeff 12.05, Duc de Berlin 0.961, Couronne d'or 1.70, Rose Gris de Lin 0.500.80, Dream 0.500.80, Le Notre 0.300.50, Zulu 1.10, Remen Bronze 1.50, Frans Hals 1.65, Pelikaan 1.80, Crocus King of the White 0.20, Roos van Dekema 1.70. Naar wij van verschillende aanvoerders vernamen vielen deze prijzen op de eerste veiling met contante betaling nogal mee. SCHOORL Mochten we vorige week met voldoening kunnen wij zen op het feit, dat de gecostumeerde optocht op den eersten dag van het feest iets goed zal bieden, o.a. dank zij de medewerking van eenige menschen, waardoor reeds nu twee mooie nummers verzekerd zijn, thans kunnen we zeggen dat het den feestcommissie is gelukt dat vanaf Vrijdag 5 Augustus een gratis te bezichtigen expositie van costumes in de zaal van de firma Schuijt zal zijn opgesteld, waardoor menig dorpsgenoot nog zal worden aangespoord om aan dezen optocht mede te doen Naar we ons konden overtuigen, is er een groote voorraad mooie prijzen aangekocht, en zijn medailles be schikbaar gesteld door plaatsgenooten, alsmede een zil veren tak door het gemeentebestuur, alles voor de ver- Bohillende nummers van het feest. Een der meest aantrekkelijke nummers is wel 't op treden van de landelijke rijvereeniging „West Friesland" onder de uitstekende leiding van den instructeur, den heer J. C. Vetiujaan. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND. BERGEN. En nu vernemen we, dat deze vereeniging, nadat ze te kwort over een op den dag van het feest een rondrit door een gedeelte van Schoorl zal hebben ge maakt op het feestterrein voor den dag zal komen met een geheel nieuw programma. Met iets aparts! Het nummer „Hongaarsche Post", hetwelk in Anna Paulow- napolder een succes was, zal ook hier worden gere den. Daarnevens neemt natuurlijk het carousselrijden, het springcncours enzoovoort een voorname plaats in. 't Lijdt dan oog geen twijfel of, waar de entrée zelfs ln deze donkere tijden gen bletsel kan zijn, er allerwegen vanuit Noordholalnd wel weer menschen komen, daar er op deze beide dagen, op 7 en 8 Augus tus, voor zeer weinig geld, weer veel goeds te zien zal zijn. Als er nu maar een einde komt aan de regen periode, want slechts met zonneschijn, slechts als Schoorl zich op zijn mooist en op zijn zonrijkst laat zien, kan een openluchtfeest, als dit V.V.V.-zomerfeest, slagen. 'ANNA PAULOWNA BREEZAND. Het motorongeval op de Molenvaart, Dinsdag dooj ons vermeld, heeft een minder goeden afloop dan .aanvankelijk verwacht werd. Mej. A. Borst, de duo rijdster. blijkt tenslotte inwendig ernstige verwondin gen te hebben bekomen, zoodat operatief ingrijpen noodzakelijk was. Mej. Borst verkeert nog steeds in levensgevaar. De heer G. Daalder is op de Molenvaart aangere den door een achter opkomende auto, toen hij van links naar rechts wilde oversteken. De heer D. heeft geen signaal gehoord, doch stak over toen hij de auto hoorde naderen. Dat haalde hij echter niet meer en de gevolgen waren een vernielde fiets, schade aan kleeding en lichte verwonding. Door het onvergeeflijk links- inplaats van rechtshouden en het plotseling onverwachte oversteken zal de heer D. wel weinig kunnen verhalen op den automobilist zelfs al heeft deze geen signaal gegeven. Zondagavond, half elf, vervoegde zich H. aan het huif van den heer A. van WoesLk, in de Narcissenstraat (C4- rès). De heer W. had zich juist ter ruste begeven en z'n eohtgenoote zat ziohtbaar vanaf de straat, nog wat te lezen, zoodat het leek, of zij alleen thuis was. Toen zij opendeed, gaf H. voor aardappelen te willen koopen (Zondagavond half elf!) W. hoorde wie aan de deur was, kwam naar beneden en daar hij niet gelooven kon, dat het werkelijk om aardappelen te doen was en z'n vtouw reeds eerder geklaagd had over opmerkingen van H., eisohte hij, dat deze het erf zou veriaten. Toen H. zelfs na herhaalde vordering niet vertrok, dreef W. hem met een bankje het erf af. Een paar uur later kwam H. terug en bonsde op de deur, maar zakte toch weer af. Dodh om half vier kwam hij nog eens weer, nu verge zeld van zijn zoon, die zoo te keer ging, dat de geheele buurt wakker schrok. Een handvol steentjes tegen het raam gegooid, was niet voldoende om brokken te ma# ken. Daarom moest maar een eind hout van het hek gerukt en door het raam van de slaapkamer geworpen worden. De stukken glas kwamen op het bed terecht. Het doel was nu bereikt, maar of bij dit doel ook ge rekend moet worden het proces-verbaal, dat volgt, we gens huisvredebreuk, vernieling en veroorzaken van nachtrumoer, betwijfelen we, WIERINGEN DE KERMIS. We leven tegenwoordig in een regentijd en dat be hoeft ons niet te verwonderen, zegt ons een ervaren zeevisscherman. Regent het op St. Margriet, dan re gent het 42 dagen. Op den betreffenden dag als hij ons dat vertelt, lachen wij er om. Nu echter zou men er aan gelooven. Er gaat geen dag voorbij of het regent Zoo bij tusschenpoozen ls het droog en nat. Het weer la wat men noemt los en dat ls gedurende de kermis niet prettig. JJ. Donderdag, de eerste kermisdag, welke gewoonlijk slecht wordt bezocht, bracht in den middag vrij goed weer. Tegen den avond toen er vrij veel bezoekers op de been waren, werd de pret weer verstoord door de regenbuien. De stemming was ech ter goed en daardoor gezellig. De Vrijdag zet weer slecht in, den heelen morgen nat, doch juist na den middag klaart het weer op. Vele kinderen zijn met hun ouders komen opdagen om van de kermispret te genieten. Druk is het ech ter niet. Het ls koud en daaraan geven wij de schuld 's Avonds wordt het drukker en het ls echt kermis. Voor de volgende dagen hopen we ook het beste er van. K 0 E 0 R A S JULIANADORP. Naar ons werd medegedeeld, zal de Autobusdienst „Noordholland" op Dinsdagen een marktdienst ope nen Den HelderPurmerend vice-versa. Het vertrek van de garage Binnenhaven 4 te Den Helder is be paald op 4 uur en van het. Havenhoofd te Den Hel der om 4.30 uur 's morgens, terwijl aan alle tusschen- stations wordt gestopt. Uit Purmerend wordt vertrok ken na het einde van de markt. Vrijdagmorgen werd ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam, in het café „Prins Hendrik", van den heer A. Kossen, alhier, publiek te koop aangeboden twee huizen met erven en 10 H.A. land en eenige gereedschappen, alles staande en lig gende aan de Langevliet, no. 8 te Koegras en be woond door de heeren N. van Keulen en N. Oud. Al les werd in één perceel aangeboden en in bod ge bracht op f 22000.door den gemachtigde van de Overijsselsche Hypotheekbank en werd niet gemijnd. DEN HELDER Tegen revolutionnaire uitlatingen van ambtenaren. Drastische maatregelen. Te Willemsoord is op alle afdeelingen der Rijks instellingen een schrijven van den Minister van De fensie ontvangen, waarin deze gelast dat in alle werkplaatsen een bulletin zal worden opgehangen, waarop het volgende staat geschreven: „Wanneer Rijksambtenaren, bedektelijk of openlijk, kennel.,k propaganda maken voor on gehoorzaamheid tegen het wettig gezag, moet daarvan direct rapport gemaakt worden, en de schuldige voor direct ontslag voorgedragen wor den, zoo noodig met onmiddellijk ontslag." Zooals men ziet, er wordt buitengewoon streng op getreden en men behoeft niet veel drukte te maken, want het zal waarschijnlijk geen schijn-maatregel zijn. De K. XVII afgebouwd. Nederl. Indlë's nieuwste onderzeeër. De nieuwe onderzeeër voor Nederlandsch Indië ls dezer dagen te Rotterdam klaargekomen. Alvorens naar de tropen te vertrekken zal het schip eerst nog eenigen tijd in Willemsoord verblijven voor proef varen en dergelijke oefeningen. Twee inbrekers gearresteerd. Gisternacht om half een bemerkte een voorbijgan ger. dat er ingebroken werd in het kantoor van den houthandel van den heer Vinke op de Spoorgracht te Den Helder. De man waarschuwde de politie, die twee inbrekers op heeterdaad betrapte op het mo ment, dat zij bezig waren zich toegang te verschaf fen tot het kantoor. De mannen werden gearresteerd en zullen vandaag ter beschikking van de justitie te Alkmaar worden gesteld. Het waren beiden losse werklieden. Zij waren in het beidt van verschil lende inbrekerswe^ktuigen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 11