ic Raad Sint Pancras. Boerenleenbank aanwezig, zal echter niet toereikend zijn om dit bedrag geheel daaruit te bestrijden. Benoodigd zal zijn een bedrag van i 12.322.50, terwijl het tegoed op voormelde bank i 12.200 is. Gelijk het college echter bekend is, heeft de gemeente met voormelde bank een door Ged. Staten dezer pro vincie goedgekeurde rekening-courant loopen, waarbij machtiging ie verleend tot het opnemen van tijdelijk kasgeld tot een bedrag van f 7000. Het ontbrekende kan dus tijdelijk worden opgenomen bij de instelling. Wil de gemeente echter niet voor het feit komen te staan, dat het aanwezige kasgeld ontoereikend zal zijn om de dagelijksche betalingen te kunnen doen, dan is het zeer noodzakelijk, het aan rentelooze cre- dieten uitgekeerde bedrag zoo spoedig mogelijk in een vaste leening om te ztten. zoodat de gemeente dan we der de beschikking over dat bedrag krijgt, ten behoeve van de huishouding der gemeente. Daarom komen burgemeester en wethouders met het voorstel een geldleening aan te gaan tot hetzelfde bedrag als voor gemeente-rekening komt. terwijl de rentevoet wordt bepaald op ten hoogste 6 pet. Burge meester en wethouders hopen de leening tegen een lagere rente te plaatsen, doch om op eventualiteiten te zijn voorbereid, komt het hun wenschelijk voor. de rentevoet op 6 pet. te bepalen. Spreker vraagt of nog iemand het woord over dit voorstel verlangt. De heer Zaagman kan nu maar nit voetstoots aan dit voorstel toegeven. Spreker zag liever eenlge bespre kingen omtrent de gemeente-financiën. Spr. wilde de voor- en nadeelen in comité bespreken, omdat het an der den schijn zou geven, dat de raad het niet met B. en W. eens is. Het is zoo'n moeilijke tijd, in elk gezin komt thans de crisis kijken. Spr. wilde de armoede van de een niet op den ander z'n schouders leggen. Voorzitter was van meening. dat men. om te kunnen beoordeelen, of het in comité moest worden besproken, eigenlijk eerst moest weten wat er bedoeld wordt. Set aangaan van geldleeningen moeuin het openbaar worden besloten, doch als de leden het wenschen, zal spr. zich niet verzetten, Wethouder Bakker vond het een doodeenvoudige zaak om in het openbaar te bespreker». De heer Rijper ondersteunt den heer Zaagman. Voorzitter zeide, dat als één der leden motieven heeft om de zaak in geheime zitting te bespreken, dit kan gebeuren. De heer Kostelijk was niet tegen een comité-verga dering, doch dit is een gevolg van het feit. dat we A hebben gezegd, nu moeten we ook B zeggen. Dus is het een gewone zaak. De heer Zaagman kan nu maar niet voetstoots aan dit baar, doch wees op het ernstige feit, waarvoor de raads leden worden geplaatst. Voorzitter merkte nog op. dat dit een gevolg is van het in Februari genomen besluit, waarna de raad in comité ging. Na heropening besloot men tot het aangaan der geld leening. Een wijziging van de gemeentebegrootlng, welke hier door moest worden aangebracht, werd goedgekeurd. Rondvraag. Bij de rondvraag herinnerde de heer De Boer er aan. dat wordt toegezien op het met meer dan 2 personen naast elkaar fietsen. Spr. vindt het echter zeer wen- schelijk, dat goed werd toegezien dat de auto's de maxi mum-snelheid niet overtreden, want dat gebeurt hier veel. Spr. ergerde er zioh zeer aan dat zoo hard door (het dorp wordt gereden. Voorzitter antwoordde, dat er wel op wordt gelet. Er zijn dan ook verleden week veel' waarschuwingen gege ven en 5 verbalen opgemaakt. Hierna volgde sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde op Vrijdag 29 Juli 's avonds 7 uur. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, tevens secretarie. De notulen worden na voorlezing vastgesteld. De stemmingen zullen aanvangen bij den heer C. Duif. Ingekomen stukken. Van den Minister van Economische Zaken is bericht ontvangen dat de verordening op de winkelsluiting is goedgekeurd. Van denzelfden goedkeuring ontvangen op het raads besluit van zwak-alcoholiscbe dranken. Van Ged. Staten de wijziging op de gemeentebegroo- ting 1931, groot f 7606.18. Hier zit in opgesloten de ver oorzaakte herstellingen van straatwerk enz. Proces-verbaal is opgemaakt van de kasopname van den gèmeente-ontvanger. In kas was en moest zijn: f 576.2014. Geplaatst op de Giro f 1014.28, tezamen f 1581.40*4. Verslag van de Malariabestrijding over 1931. Verslag van de Warenwet over 1931. Verslag van de te Alkmaar gevestigde vereeniging tot zedelijke verbetering van gevangenen. Van de gymnastiekvereeniging S.S.S. en de voetbalver- eeniging „Zwaluwen", dat zij met raadsbesluit aangaande de speeltijden enz. accoord gaan. Ingekomen ls de mededeeling van B. en W. van Alk maar. dat het verschil van tarief van het Centraal zie kenhuis voor gemeenten, welke geen bijdrage gaven is opgeheven en thans voor allen is gelijkgesteld. Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat van de tuinbouwcredieten, waar de rente over 1931 niet door de betrokken tuinders is betaald, zal worden bijgeschre ven bij de hoofdsom, dit Jn verband omdat reeds door verscheidene tuinders de rente is betaald. Voor 1932 zou kwijtschelding in overweging kunnen worden genomen, indien de gemeente voor de voor hen komende 30 pet zorg draagt, dit zou dan kunnen ge schieden voor tuinders, welke onmogelijk de rente zou den kunnen betalen. De heer Lek vraagt of B. en W. dit moeten uitwer ken. De Voorzitter vraagt machtiging aan den raad om dit uit te werken. Algemeen goedgevonden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Indiening gemeenterekening 1981. Gewone dienst, ontvangsten f 66259.63, uitgaven f 57547.70. Kapitaaldienst: ontvangsten f 47000, uitga ven f 46000. De geheele raad behalve de wethouders zal de reke ning nazien. In de rekening ontvangsten grondbelasting 1931 zal een post van f 300 moeten worden teruggebracht naar 1930, dit is alleen overbrenging. Verslag lichtbedrijven 1931. Alle raadsleden hebben hier een uittreksel van ont vangen. De heer Lek vraagt of het geoorloofd is, dat de lichtbedrijven hun gelden bij Landbouwcrediet mogen plaatsen. Ook vraagt de heer Lek naar den post aanneemeom van de kabelering, dit wordt nog aangehouden omn a- der onder de oogen te zien. Belegging kasgelden der gemeente. Door B. en W. is aan Ged. Staten machtiging ge vraagd om de gelden in Staatsstukken te beleggen. Hier is echter afwijzend op beschikt, omdat de ver koop Indien deze noodig mocht blijken, te veel zou kosten aan overdracht enz. B. en W. stellen voor om dan maar over te gaan naar de vereeniging van Ned. Gemeenten, de rente is daar zear laag, doch er valt niets aan te doen. De heer C. Duif vraagt of het geld afkomstig van vastgoed, weer moest worden belegd In vastgoed, waar om niet in meer rentegevende belegging. Voorzitter: Wel In vast goed, doch niet in belegering. De heer Snel vraagt of aan den voorzitter al iets be kend is aangaande de ultkeering van het tweede rall- lioen. Op 't oogenblik hebben vele tuinders kunstmest noodig voor de te zetten andijvie, veel late kool staat nog zonder stikstof, kan er geen voorschot worden gegeven voor de armste tuinders, voor deze kunstmest. De Voorzitter zegt dat 2 Aug. de gegevens moeten binen zijn bij den Minister en zegt zijn volle medewer king toe voor de meest gedupeerde tuinders. De heer Snel dankt den voorzitter voor zijn mede werking in deze. De heer M. Duif vraagt of het tweede millioen weer op dezelfde voege gaat, want thans zijn er verscheidene tuinders dei door de slechte uitkomsten in het bedrijf en welke nog geen crediet hebben genoten, er thans meter om verlegen zitten. De Voorzitter antwoordt dat het alleen is voor de tuinders, welke reeds de 50 pet. van het hun toegewe- zene hebben ontvangen, dat er verschiedene tuinders zijn, die than6 ook crediet noodig hebben is volkomen waar, doch er ls niets aan te doen. Schrijven Gemeentebestuur Jisp. Deze gemeente vraagt adhaesiebetuiging voor de ver laging van electrisch stroomverbruik, afschaffing me- terhuur enz, B, en W. meenen geen adhaesie te moeten betuigen, en dit over te brengen op de commissie van NE, die in deze voege werkt. De minister is op 't oogenblik hard In de weer om de steunregeling voor den tuinbouw tot stand te krijgen. Algemeen goedgevonden. Gebruik lokaal O. L. School. B. en W. stellen voor om van de Vrouwenclub en de zangvereeniging „Zanglust" f155 huur per avond te vorderen en van mej. M. Blok f0.25 per avond. De schoolschoonmaakster te vergoeden f 40 per jaar en de kachelaanmaker f 10 per jaar. De heer Koelemeij is van meening dat f 40 vergoe ding voor schoonmaken veel to hoog is. De andere heeren deelen echter niet deze mee ning. zoodat wordt besloten om dit zoo aan te nemen. De heer Snel bracht nog naar voren dat mej. Blok het lokaal gratis is toegezegd, zoodat dit niet is vol gens genomen besluit. Verzoek overname „Vrone" van materiaal. Het voetbalveld, voorheen in huur bij „Vrone" is thans veranderd in sportterrein vóór schoolkinderen en andere vereenigingen. Het materiaal, zooals doelen, afcheidingen enz., behooren aan „Vrone". Deze vraagt, nu echter overname door de gemeente van dit ma teriaal. B. en W. stellen voor om dit te aanvaarden. De onderhoudskosten komen dan in het vervolg voor de gemeente. De heer Snel vraagt, of de overname zonder geld moet geschieden. De heer M. Duif meent, dat de gemeente niet ver der kan gaan dan zoo de overname te doen. De heer Lek is ook deze meening toegedaan, doch wil een commissie benoemen voor uitwerking. Aldus besloten volgens voorstel B. en W. Adres N.H. Vereeniging Het Witte Krnls. Het hoofdbestuur dezer vereeniging vraagt weder om als gewoonlijk de jaarlijksche subsidie voor de ontsmettingsinrichtingen, de subsidie bedraagt thans V/2 cent per inwoner. Hierna ging de Raad in comité om de inmiddels in gekomen circulaire voor de tuinderscredieten te be handelen. WAR MENHÜÏZ nsl^ Afscheidsbijeenkomst Zuster ter In de Raadszaal van het Gemeentehuis alhier i dezer dagen een bijeenkomst plaats om officieel! scheid van Zuster ter Burg te nemen en tevens! cadeau van de Burgerij van Warmenhuizen aan bieden. Een groot gedeelte van de Raadszaal was» belangstellenden gevuld. Dr. van Hesteren, die de leiding op zich gene® heeft, verklaarde als eerste spreker het een aan name taak te vinden hier de aanwezigen een hj, lijk welkom toe te roepen. De groote belangstel! van de zijde der burgerij is een duidelijk bewijs men veel voor Zuster ter Burg over heeft. Dr. Hesteren ging vervolgens na. waarom hij niet dt? kon besluiten een actie op touw te zeiten om t? men tot deze bijeenkomst. De groote armoede van meerendeel der burgerij van Warmenhuizen waj oorzaak, dat hij eerst twijfelde. De aandrang van kele meisjes gaf den doorslag. Dat de Zuster op burgerij van Warmenhuizen diepen indruk heeft maakt, behoeft men niet te zeggen als men we allen graag iets wilden geven. Men heeft spri nooit een grooter leed kunnen bezorgen, dan 1 van hem weg te nemen. Daarom droefenis, on Zuster ter Burg Warmenhuizen gaat verlaten. Gif te vreugde doet het Dr. van Hesteren, daar Zul1 ter Burg thans een betrekking krijgt, die haar volle toekomt en waardig is Spr. ging na de m\ lijkheden en ontberingen die Zuster ter Burg voa des winters heeft moeten meemaken, 's Avonds was Zuster ter Burg nog op het pad om de patiëj te helpen. Zuster ter Burg had voor de patiënf"jj£*\i liefde, liefde en nog eens liefde Namens de patiën de gezonden van Warmenhuizen, hemzelf en nam4jeej,j zijn gezin zegde Dr. van Hesteren Zuster ter B te hartelijk dank voor al het goede dat zij heeft ged» ien'kt Als een blijvende herinnering aan Warmenhui pe n werd Zuster ter Burg een daraesbureau van noot jen orj hout geheel massief, aangeboden, hetwelk h ter ter Burg bijzonder aangenaam was. Wethouder Molenaar sprak als loco-Burgemeei een bijzonder woord van waardeering en dankb» ^an heid tot Zuster ter Burg. Aan al het goede wat j. v van Hesteren van Zuster ter Burg heeft gezegd, jLjieD<st spreker hoegenaamd niets meer toevoegen. %emèe; schetste de opgeruimdheid en opofferingsgezind!» van Zuster ter Burg. Namens het Gemeentebestq sprak de heer Molenaar een woord van hartelij]| dank tot Zuster ter Burg. De laatste spreker was de heer Ds. Seluin. sprak als geestelijke en als bestuurslid van de d zinsverpleging. De woorden van Ds. Seluin maaki op allen en niet het minst op Zuster ter Burg d diepen indruk. Spr. bood Zuster ter Burg als Voor! ter van de Ver Gezinsverpleging een door haarl liefkooSd studieboek aan ter herinnering aan \Y|J, menhuizen en de Gezinsverpleging: Na de indrukwekkende toespraak van Ds. Seljg sprak Zuster ter Burg eenige woorden tot de wezigen. Allereerst bracht spreekster een woord dank voor de toespraken en dc cadeaux. Wat gedaan heeft voor de patiënten is niet meer dan hl plicht geweest. Speciaal bracht Zuster ter Burg j bijzonder woord van dank aan Dr. van Hesterenfc^ mevr. van Hesteren. Door Zuster ter Burg dank gebracht aan Ds. Seluin, de vereeniging oe zinsverpleging en tenslotte aan den heer K. Mc ioor naar. Zuster ter Burg sprak de innige hoop uit, errei, haar opvolgster het eveneens moge gelukken de hi omt ten van de inwoners van Warmenhuizen te winm i'aib< Hierna werd gelegenheid gegeven Zuster ter Bu en ei de hand te drukken, waarvan, wat begrijpelijk jerki door allen gebruik werd gemaakt [De 1 ken b - men 1 I Con Boten J iwg< ir.-

Schager Courant | 1932 | | pagina 14