Polder Waard en Groet. ;iè'. tnd. Uit onze Omgeving. Staatsloterij» teering [Igische binnen- ge bied on- rscher- !r vaij han- per. van 55 rnaar de- Ver. kolen- i. tele- renkin, n der- or een den ioe de weten langt van at in itsch- helft den origa ilijke r de Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den polder Waard en Groet, op Don .derdag 28 Juli 1932, des middags 3 uur, in het Pol derhuis te Winkel. Voorzitter de heer A. J. Waiboer, dijkgraaf: secre taris de heer A. Wiedijk; opzichter de heer P. Rempt. Afwezig zijn de heeren P. Trapman en P. Koomen, hoofdingelanden. De Voorzitter heet de leden hartelijk welkom in <feze vergadering, waar de 10-jaarlijksche herziening •van de polderkeur plaats vindt. in verband met het gereed komen van de wegver- Jjetering, wil spr. do verschillende werkzaamheden memoreeren en gaat daarbij terug naar den Joestand die voor 1912 bestond. De bemaling geschiedde met behulp van 2 windmolens en later werden er twee hulpstoomgemalen geplaatst. Toen in 1912 de indij kingsschuld was afgelost, en de polderlasten tot ge middeld f24 waren gebracht, werd in den Groetpol- der een Dieselmotor geplaatst van een capaciteit van 60 M3. per minuut, ter vervanging van één molen en een hulpstoomgemaal. In 1916 kwam de groote storm en moesten de dijken in den tegenwoordigen toestand gebracht worden. De verschillende verbete ringen wérden stilgelegd en een fonds gevormd. In 1925 rapporteerde een Ingenieursbureau over electri- 6che bemaling. In 1927 werd in den Waardpolder een electrisch gemaal geplaatst. Wij hadden toen den waterstand in onze macht, waardoor misgewas niet meer voorkwam. De grintwegen bleken niet meer bestand tegen het zwaardere en snellere verkeer, basaltslag werd daar om gebruikt en in 1927 werd een proef met goudalite genomen. De kosten van een dergelijke beharding bleken evenwel te hoog te zijn. Vorig jaar is besloten de wegen te behandelen als in den polder Koegras geschiedde. Nu zijn alle wegen voorzien van een stof vrij dek, de wegen in den Waardpolder zijn geheel klaar, in den Groetpolder moet nog een gedeelte wor den verbreed en enkele stukken overgeteerd. Wel zijn er betere en mooiere systemen, maar spr. is tevreden over den toestand der wegen. En straks zal blijken dat het geraamde bedrag niet noodig zal zijn. Na mens den polder dankt spr. den hoofdingelanden voor het toestaan van de credieten. Spr. doet een be roep op de ingelanden dat ze de wegen netjes ge bruiken en dankt opzichter en zijn helpers voor de vlugge wijze van afwerken. Met deze woorden ver klaart spr. de vergadering voor geopend. De notulen worden door den Secretaris gelezen, na een paar kleine opmerkingen worden ze goedge keurd. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat over 1931 geen bijdrage aan den polder wordt verstrekt van wegen geplaatst op het aanvullend wegenplan. Dit komt omdat alleen uitkeering wordt verleend in dien de wegen breeder zijn dan 4 meter. De weg in den Groetpolder is wel geteerd, maar niet verbreed, wat komt, doordat de verbetering reeds was ter hand genomen, voordat het aanvullend wegenplan was vastgesteld. Spr. hoopt dat de polder dan over 1932 wel een bijdrage zal ontvangen, want in den Waard polder is de breedte van den weg op 4 meter ge bracht. Wat het teren der wegen heeft gekost. Op verzoek van den Voorzitter deelt de opzichter mede. dat de wegenverbetering verbreeding en het teren tot nu heeft gekost f 4966, dat verleden jaar %v\it is aangekocht en toen in 1931 de uitgaven waren f®08, totaal dus f 11775. In den Groetpol.er is nog een stuk dat verbreed en geteerd moet worden. Van dit bedrag gaat nog de hoeveelheid split die over is, n.1. 70 4 80 M3. f6. De Voorzitter merkt op dat voor het teren der we gen was uitgetrokken f 15000, zoodat er dus nog een aardig bedrag zal overblijven. De opzichter deelt verder mede, dat voor onderhoud Jon-<!)rup?0n en weS*n is besteed f2282. begroot was f3950, zoodat ook op dezen post heel wat zal over blijven. De bijdrage volgens staat A aan het Hoogheemraadschap. De Voorzitter zegt dat naar aanleiding van het ver zoek aan het Hoogheemraadschap om vermindering van de bijdrage volgens staat A, omdat de voormalige zeedijk thans een binnendijk is, een conferentie heeft plaats gehad tusschen het bestuur van het Hoog heemraadschap en bestuursleden van ons polderbe stuur. Spr. zal het rapport over dat onderhoud maar voorlezen. Het luidt als volgt: De heer Wijdenes Spaans zegt. dat door 't Bestuur van den polder mede een onderhoud is verzocht over de heffing volgens Staat A en verzoekt daaromtrent de bezwaren te willen kenbaar maken. Dijkgraaf zegt dan, dat in de vergadering van den polder Waard en Groet de meening heerschte. dat nu de dijk een slaperdijk is geworden, het onderhoud aanmerkelijk is verminderd en dientengevolge de zelfde bijdrage van f1700 in Staat A. als onbillijk wordt aangevoeld. Spreker memoreert de gemaakte kosten bij den watersnood in de jaren 1925—1926, en meent dat deze kosten toch komen voor rekening van het geheele Hoogheemraadschap. Spreker zegt, dat de heer Kistemaker aan deze kwestie de noodige aan dacht heeft geschonken en derhalve ook nog wel het een en ander zal willen zeggen. De heer Kistemaker krijgt daartoe de gelegenheid en zegt ondermeer het volgende: Bij de behandeling van het antwoord van het Hoog heemraadschap, betreffende een herziening van Staat A, in onze Alg. Vergadering, kwam eenige ontevre denheid tot uiting over het advies, dat door het Be stuur van het Heemraadschap aan haar Alg. Vergade ring was uitgebracht. Immers naar aanleiding van do opmerking van heeren Ged. Staten van 5 Maart 1919, is op het oogenblik de tijd wel aangebroken tot her ziening van Staat A, aangezien de Wieringermeer en de afsluitdijk reeds een zeer gunstigen invloed uit oefenen op het onderhoud. Wat betreft de geldleening 1926, meenen wij te mo gen opmerken, dat die is opgenomen voor het geheele Hoogheemraadschap en waar Waard en Groet daarin geen invloed hebben gehad, komt het ons zeer onbil lijk voor dit als reden aan te merken tot blijven doorbetalen. In hoeverre de actie van enkele ingelanden in 1926 tegenover ons Bestuur en vorigen Dijkgraaf van in vloed is geweest op de zoo buitengewoon groote on derhoudskosten, laten wij huiten bespreking, aange zien dit geheel Uwe zaak is, doch om Waard en Groet als schuldenaar te beschouwen en daarom te laten doorbetalen vinden wij uit dien hoofde onbillijk, vooral ook, omdat do vaste jaarlijksche uitkeering afkoopbaar is gesteld. Neemt eens aan, dat door W. en Gr. daarop was ingegaan, dan was toch de ge heel opzet Uwer rekening over dien schuldenlast overbodig. In aanmerking nemende, dat Waard en Groet tot den Watersnood 1916 reeds 70 jaar ongetwijfeld zeer hooge offers heeft gebracht tot behoud zijner gron den en daardoor dien geheelen tijd een groote bespa- ring voor Westfriesland en Wieringerwaard zijn ge weest en nog steeds jaarlijks rente en aflossing moet opbrengen van vroeger gemaakte dijkschulden, meen den wij dat in de allereerste plaats Waard en Groet ta"mer«ln8 kwam tot eenige verlichting, zoodra v!!L ge zich daartoe voordeed. De schulden lS»?!Sen ilJXVS6^ zijnde f 600-000.-, «0.000.—f 2o0.000en f 180.000.—. De heer Wijdenes Spaans zegt. dat wanneer Waard en Groet meent, dat zij aanspraak kan maken op ver mindering van de bijdrage volgens Staat A, een ver zoek om ontheffing kari worden gericht tot de Pro' vinciale Staten. Spreker meent echter te moeten be twijfelen of een dergelijk verzoek eenig succes zou hebben. Komende tot de door den heer Kistemaker naar vo ren gebrachte feiten, zegt spr., dat ook hij de meening Is toegedaan, dat het cenigszins onbillijk is. dat in dertijd grbote offers zijn gevraagd van waterschappen, terwijl andere gedeelten van de provincie profijt trok van het door die waterschappen te bekostigen onder houd. Spr. zegt evenwel, dat niet alleen Waard en Groet in die positie verkeerde, doch dat ook andere waterschappen, daarvan kunnen meespreken. Dat wa ren toestanden, die eenmaal bestonden en waarbij men zich noodgedwongen had bij neer te leggen. Spr. zegt verder, dat de heer Kistemaker heeft ge noemd de mogelij-kheid tot afkoop van de schulden last veroorzaakt door den watersnood in 1926. Spreker noemt dit geen gelukkig gekozen argument, want, wanneer dit werkelijk was geschied, dan zou Waard en Groet reeds het volle pond hebben betaald, terwijl nu nog de mogelijkheid bestaat, dat die bijdrage zal worden verminderd. Dat de gemaakte kosten in 1926 ten bedrage van pl.m. f276.000.—, gebracht moesten worden ten laste van het geheele Hoogheemraadschap zou spreker juist kunnen vinden, doch dan zou ook de conse quentie moeten worden aanvaard van de billijkheid, dat ook kosten gemaakt aan dijken in Drechterland, Vier Noorderkoggen en niet te vergeten Waterland eveneens ten laste van het geheele Heemraadschap werden gebracht. Spreker is er dan van overtuigd, dat het voor Waard en Groet ongunstiger zou zijn, dan nu het geval is. Om ontevreden te zijn over de te storten bijdrage in Staat A van f 1700.— meent spr., kunnen geen rede nen bestaan. Aan de hand van verschillende cijfers zet spr. uiteen, dat de jaarlijksche kosten vanaf 1920 gemiddeld hebben bedragen f 18 500, terwijl slechts een bedrag van f 1700.— wordt bijgedragen. Spreker zegt, dat Waard en Groet, wat deze verhouding be treft. het allergunstigst er aan toe is. Zoodra de kosten van het onderhoud zouden zijn gedaald tot beneden jaarlijks gemiddeld f1700.—. dan zou Waard en Groet met recht kunnen aandringen op vermindering, doch nu ziet spreker daartoe geen aanleiding. De heer Kistemaker is nog van meening dat wan neer de dijken bij den watersnood in 1916 door den polder zelf zouden zijn hersteld, de kosten lager zou den zijn geweest. Op een vraag van den heer Pop pens of het werk dan ook zóó uitgevoerd zou zijn. zegt de heer Kistemaker dit wel in twijfel te moeten trekken. De heer Wijdenes Spaans zegt., dat dan ook de mogelijkheid zeer groot geweest zou zijn, dat de dijk in 1926 zou zijn bezweken, en de kosten zouden dan niet te overzien geweest zijn. De heer Groot licht aan de hand van berekeningen toe. dat, wanneer het dijksonderhoud ook na den storm van 1916 voor rekening van den polder was gebleven en er een zelfde bedrag aan ten koste was gelegd, nu een boerderij als van den heer Waiboer aan dijklasten zou moeten betalen f 13.38, terwijl voor dezelfde boerderij door de oprichting van het Hoogheemraadschap nu f5.75 per H.A. moet worden betaald. De heer Waiboer vraagt, of een verlaging mogelijk zou zijn geweest, indien in 1926 geen f76000 aan de dijken van Waard en Groet was besteed De heer Wij denes Spaans antwoordt, dat her gemiddelde van het onderhoud dan nog verre de f 1700.zou overschrij den. De aangelegenheid wordt nu voldoende besproken geacht. De heer Waiboer dankt het Hoogheemraadschap voor de bereidwilligheid dit onderhoud toe te staan, terwijl de heer Wijdenes Spaans hoopt, dat, dit on derhoud er mee toe zal hebben bijgedragen, dat dp samenwerking tusschen het Hoogheemraadschap én den polder Waard en Groet zal zijn verstevigd en men elkander in den vervolge beter zal kunnen be grijpen. Spreker zegt van zijn kant alle medewer king toe. Het Dag. Bestuur stelt voor niet verder op deze zaak in te gaan en in deze de mindere partij te zijn. De heer Van Splunter vraagt of de thans vastge stelde bijdrage nog een poosje loopt. De Voorzitter zegt, dat de polder aan dat bedrag nog tot 1938 vastzit. De mededeeling geeft verder niemand aanleiding tot bespreking. De Voorzitter deelt mede dat de Winkeler kluft in orde is gemaakt en f 155.10 heeft gekost. Dc veegmachine, die de polder voor f200 had ge kocht, is verkocht voor f 150. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening ad f 10.000.—. Ged. Staten hebben ook goedgekeurd het besluit om de salarissen van dijkgraaf en heemraden met 5 te verlagen, benevens de verlaging van de presentiegelden der hoofdingelanden. Voor de sala risverlaging vaft opzichter en den drijver van den Dieselmotor was de goedkeuring van Ged. Staten niet noodig. Ged. Staten hadden geinformeerd naar de opval lend geringe opbrengst van het rietgewas. Door het Dag. Bestuur was geantwoord dat door de tijdsomstandigheden geen herstel van boerderijen plaats vindt en daardoor wordt weinig riet afgele verd. Er staan nu 3 oogsten, dat is kapitaal, zegt de Voorzitter, want. als straks de tijd beter wordt, zul len we aan vele aanvragen kunnen voldoen. Mededeeling is ingekomen van de benoeming door H. M. de Koningin van den heer Brugman tot heem raad. De Voorzitter feliciteert den heer Brugman. Door Geestmcrambacht was gevraagd goed te vin den dat een gedeelte van den Westfrieschendijk, n.1. tegenover de woning van den heer Kriek met 75 c.M. wordt verlaagd, ter breedte van 12 meter, opdat een vrij uitzicht over den Wieringermeerpolder wordt verkregen. Het Hoogheemraadschap had geen be zwaar en nu de Prov. Waterstaat ook geen overwe gend bezwaar had, hebben Dijkgraaf en Heemraden toestemming verleend. Ged. Staten hebben goedgekeurd de opgave van het onderhoud der zeewerende werken (de sluis). Het bestuur van de Niedorper Kogge deelde mede, dat in de uitwatering van de Boerensluis een ondiepte zit Zal in orde worden gemaakt. De herziene Keur. Aan de orde komt de vaststelling van de herziene Keur. Daarbij komt in behandeling het bezwaar van het Hoogheemraadschap tegen het opleggen van een ver plichting aan onderhoudsplichtigen tot het. onderhou den van slooten. Dit is in strijd met art. 192 van het nieuwe Algemeen Reglement voor de Waterschappen in Noordholland. De heer Schenk vindt dat dan een leemte in dat Algemeen Reglement en vraagt hoe de polder dan staat tegenover het Hoogheemraadschap, wat de dijk- sloot betreft. De heer P. Kistemaker licht toe, dat het Hoog heemraadschap is opgericht voor onderhoud van de dijken, verder gaat zijn plicht niet. Als onze polder de sloot verbreed wil hebben, dan dient de polder daar zelf voor te zorgen. Is de sloot op de gewenschte breedte, dan zal het Hoogheemraadschap weer verder voor het onderhoud zorgen. Spr. zegt ten opzichte van deze kwestie een der grootste opposanten je gens het Hoogheemraadschap te zijn geweest, maar na de toelichting door den heer Wijdenes Spaans heeft spr. wel een ander inzicht gekregen. De heer Melchior merkt nog op, dat de dijkgraaf van het Hoogheemraadschap heeft verklaard dat het Dractisch weinig uitmaakt, als de bepaling vervalt, want dat het hoogheemraadschap de zaak serieus zal behandelen. Goedgevonden wordt de gewraakte bepaling te schrappen. In artikel 8 wordt voorgesteld het waterpeil met 30 c.M. te verlagen, in den Groetpolder van 2.90 M. A P. op 3.20 M. A.P., in den Waardpolder van 2,70 M. A.P. op 3 M. A P. De heer K. Kistemaker maakte aanvankelijk eenig bezwaar, omdat het voor z.g. zandslooten in den Groetpolder onuitvoerbaar is. De Voorzitter wijst er echter op. dat de meeste slooten in den Groetpolder al 3.20 M. zijn. De heer K. Kistemaker verwacht toch moeilijkhe den en hoopt dat het Dag. Bestuur dan rekening zal houden met de mogelijkheden. Na enkele besprekingen wordt de keur vervolgens vastgesteld. Bij de rondvraag informeert de heer K. Kistemaker of al bekend is hoe het kanaal Alkmaar—Kolhorn door den polder zal gaan. De Voorzitter zegt. dat het bestuur nog niets defi nitief heeft vernomen. Dc heer Brugman deelt mede, dat het laatste gerucht is. dat de sluis vlak voor spr.'s woning komt en het kanaal dan verder langs de kanaalsioot zal gaan. Hierna volgt sluiting. KON GEEN KNIE BUIGEN. Invalide door zenuwpijnen. Bij het schrijven over de pijnen en ongemakken, die zij leed door neuritis. vertelt deze vrouw ook, hoe zij zich hiervan bevrijdde. „Ik heb Kruschen Salts genomen tegen neuritis en het heeft zonder twijfel een wonderbaarlijke uitwer king gehad. Mijn knieën deden erge pijn en het werd mij onmogelijk ze te buigen. Waar ik mijn heele huis houden zelf doe kunt U zich wel indenken, wat dit voor mij beteekent. Twee maanden geleden begon ik Kruschen Salts te gebruiken en ik zou nu werkelijk voor geen geld ter wereld mijn flesch Kruschen in huis willen missen. Ik beweer dat Kruschen zijn ge wicht waard is in 22-karaats goud." G. M. H. Neuritis. evenals spit, rheumatiek en ischias, is het gevolg van een aanwezigheid van vlijmscherpe, steenharde urinezuur-kristallen die de zenuwen door boren en die stekende pijnen veroorzaken. Kruschen Salts werkt direct in op deze kwellende kristallen en zet ze om in een onschadelijke oplossing, die daar na volkomen verwijderd wordt langs den natuurlijken weg: de nieren. En omdat Kruschen Salts de inwen dige organen zoo regelmatig in werking houdt en vrij van gistende afvalstoffen, kunnen zulke lichaams vergiften als urinezuur nooit meer de kans krijgen zich opnieuw op te hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 4 f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) UEERHUGO WAART) Overgeplaatst worden met 8 Augustus a.s. de ploeg baas van der Oord naar Hoorn en de wegwerker van Leeuwen naaT Velzen. H 0 0 fi -V De heer J. Eriks Pz. alhier is geslaagd voor de Hoofdakte. NIEUWE N 1 EB O EP Het komt ons voor, dat niet alleen op dergelijke be drijven, maar ook in veel particuliere woningen geen Shell Tox-handspuit mag ontbreken, met het snel en doeltreffend werkend Shell-product. Naar wij vernamen is als verkooper der Shell-pro- ducten te Nieuwe Niedorp aangewezen de heer Jn. Peereboom. HARENKARSPEL Met ingang van Maandag 8 Augustus a.s. wordt ook in deze gemeente de tweede bestelling (de mid dagbestelling) voor de geheele gemeente opgeheven. Werd ook hier ter plaats eenigen tijd geleden in de kom der gemeente de middagpostbestelling opge heven. naar wij vernemen zal ook de middagbestelling voor de buitenwijk worden opgeheven, Ingaande 8 Au gustus a.s. De buitenwijk ontvangt vanaf dien datum dus één bestelling per dag. De kom van 't dorp wordt ook des avonds nog be steld. Of een en ander goed gezien is, en de juiste be zuinigingsmaatregel is?? Politie. Gevonden: een slinger van een auto. De dorpsstraat in onze gemeente is geplaatst op het aanvullend wegenplan. Uit de provinciale subsidie hiervoor verleend, wordt aan onze gemeente over jaar 1931 voor 't onderhoud vergoed een bedrag van f 1050. Demonstratie Shell Tox. Donderdagmiddag j.1. is in de gebouwen der model- varkensmeaterij van den heer R. Kuiper aan den Ter- diekerweg alhier een demonstratie gehouden met Shell Tox. ter verdelging van insecten, uitgaande van de NV. Bataafsohe Import Mij. te 's-Gravenhage, Verkoopkan toor van Koninklijke Shell Producten. De heeren D. B. Vrijdag, inspecteur der genoemde Mij. en H. van Nuland te Schagen, propagandist der malariabestrijdingscommissie waren te half drie ter plaatse, om de resultaten met de bewerking van Shell Tox te laten zien. Onder de belangstellenden voor de demonstratie zagen wij o.m. burgemeester Pluister, Dr. P. Maats, 't hoofd der school, den heer H. Wilbrink, de heeren A. Mijts en G. Bcvbeldijk, mede als vertegenwoordigers van gemeente bestuur en Witte Kx-uis. Met een der grootste afdeelingen der varkensstallen werd een aanvang gemaakt. Hoewel hier betrekkelijk weinig muggen waren te zien, zag het echter zwart van de vliegen en was hier inderdaad een uitstekend terrein de resultaten van de bewerking met Shell Tox te kun nen waarnemen. Met een electr. Shell Toxg spuit werd de geheele afdeeling bestreken en werd door de zeer fijne ver stuiving als 't ware een lichte damp verkregen, welke zich over het geheel verspreidde en wij ontwaarden onmiddellijk de prachtige werking van dit Shell- product. Bij massa's vielen de zwarte vliegen en de aanwezige muggen dood naar beneden, de grond werd er mee bezaaid. Van hetgeen wordt gezegd, dat alle insecten, welke in aanraking komen met de Shell- Tox-damp, ten doode zijn opgeschreven, werden wij ten volle overtuigd. Terwijl het product geheel onscha delijk blijkt te zijn voor mensch en dier, kleeren of huisraad. De voor de Shell Tox gemaakte reclame lijkt ons in geen opzicht overdreven. Hoewel het pro duct wel een eenigszins eigenaardige lucht verspreidt, welke echter onmiddellijk na afloop der demonstratie was verdwenen, is deze toch niet onaangenaam. Die scherpe of prikkelende lucht, welke vele andere insec ten-verdelgende middelen eigen is, konden wij hier niet ontdekken. Wij kunnen zeggen, het is een zeer goed geslaagde demonstratie geweest, waaruit is gebleken, dat dit Shell-product zeer korte metten maakt met allerlei soort insecten, er was na afloop dan ook geen levend insect meer te ontwaren. Zonder twijfel zal met de bewerking met Shell Tox zeer gunstige reslutaten bij de malariabestrijding zijn te bereiken, wat op onze desbetreffende vraag dan ook door den heer Vrijdag werd bevestigd. Naar ons medegedeeld werd, is het Bestuur van den Wieringermeerpolder er dan ook reeds toe overge gaan ter bestrijding van malaria Shell Tox te gebrui ken. Intusschen is de heer Kuiper welke met alle bereid willigheid zijn stallen voor deze nuttige demonstratie beschikbaar heeft -gesteld, op prachtige en vlugge wijz van een massa insecten bevrijd. DIRKSHORN. Op initiatief van het bestuur van den Bond voor Staatspeneionneering werden in velschillende centra van de gemeente Harenkarspel vergaderingen gehou den, ten einde te komen tot de oprichting van een centrale commissie ter voorbereiding van een eventu eel te houden rijtoer met de ouden van dagen in de gemeente. De leden der commissie zullen zich weldra vervoegen bij de burgerij, om te trachten, finantieele steun te krijgen voor het genoemde doel. Kennende den minder gunstigen toestand der gemeentenaren, heeft men drie plannen ontworpen, n.1. een klein, een grooter en een groot plan. De opbrengst der aan te bieden lijsten zal bepalen, welk plan zal kunnen worden uitgevoerd in 't laatst van de maand Augustus. L A N G E N D IJ K We vernemen, dat de gemeentebesturen van den betrokken Minister bericht hebben ontvangen, dat de rëntelooze voorschotten, bestaande uit het zooge naamde tweede millioen kunnen worden uitbetaald aan de tuinbouwers, die van het eerste millioen heb ben genoten, voor zoover de bedrijven zijn blijven bestaan. Die gemeenten, welke nog over de noodige kasmiddelen beschikken, zullen dus eerstdaags wel tot uitbetaling overgaan. Die niet in dat. gelukkige geval verkeeren, zullen zich dus wel tot de Provincie moeten wenden, daar deze door een besluit van Pro vinciale Staten gemachtigd is de gelden aan de ge meenten te leenen. Van de werkloozen, die naar Ovcrijsel vertrok ken, om bij de Rijkswerkverschaffing aan de Schip beek te werk te worden gesteld, zijn er alweer enkele teruggekomen. Niet iedereen schijnt voor dat werk geschikt te zijn, waardoor zij geen droog brood kun nen verdienen. ZLIDSCHARWOLDE. De heer K. WIersma alhier is Hoofdakte. geslaagd voor de De heer K. Biel-man is geslaagd voor de hoofdacte. Op het verzoek van de tuinbouwvereeniging De Toekomst alhier, om adhaesic tc betuigen aan het pogen, de veilingen stop te zetten, heeft de tuinbouw vereeniging te Hensbroek gunstig beschikt. Naar de vergaderingen van de Bestuursverga deringen der Langcndijker Groenten-Centrale vaar digt, zooals bekend kan zijn, iedere daarbij aange sloten vereeniging twee permanente afgevaardigden af. In de gewichtige zaak, stop zetten der veiling, waarover het. Bestuur der L.G.C. kan beslissen, doet zich nu het geval voor, dat een der afgevaardigden tegen sluiting is, terwijl alle andere leden zich er vóór verklaarden. De democratische idéé, die tegen woordig het vereenigingsleven beheerscht, komt hier wel in 't gedrang. OUDKARSPEL. Brand. Woensdagavond ongeveer half twaalf ontstond er een begin van brand in de hooimijt van de wed. T. de Boer. Spoedige hulp wist erger te voorkomen. Een ingesteld onderzoek wees uit dat de brand door kwaadwilligheid is ontstaan. De politie stelt een onderzoek in. De bekende vereeniging Voor Veredeling van het Volksvermaak, kwam deze week weer in vergadering bijeen. Na lezing en goedkeuring der notulen, volgden eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen, waarna voorzitter de heer Ootjers, den nieuwe commissarissen verschillende "in* lichtingen verstrekte over de op kermis Zondag te houden nationale Atletiekwedstrijden. Uit de daarop volgende besprekingen bleek, dat men ten zeerste met deze plannen is ingenomen. De tooneelvereeniging Jong Leven zal op Maandag van kermis optreden met het kluchtspel „Hoera, 't is een jongen". Zooals reeds eerder werd vermeld, zullen des Dins dagsmiddags kinderwedstrijden worden gehouden, die nader zullen worden geregeld. Als .aatste en zeker niet het minst voornaamste punt, kwam in behandeling een voorstel van. het be stuur oyi op het D.T.S. terrein door eenige Rijver- eenigingen een demonstratie te laten geven. Hierover waren inlichtingen gevraagd en verkre gen van den instructeur der Rijvereenigingen den heer Vethman, die het bestuur een programma had aangeboden van 14 verschillende nummers, het geen binnenkort zal worden gepubliceerd die alle uitmunten door bijzonderheid en belangrijkheid. Deze nummers zullen worden uitgevoerd door de bekende rij vereeniging „Westfriesland" van Schager- brug, terwijl den rijvereen. „Oudkarspel" om hare medewerking zal worden verzocht. Na bespreking van de gestelde voorwaarden, werd met algemeene stemmen besloten den demonstratie- middag te bepalen op Zondag 14 Augustus a.s. Zooals men hieruit ziet, zit de vereeniging niet stil, maar doet. haar best, om zooveel mogelijk iets goeds en moois te geven. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Bij den heer J. Veuger Hz. alhier is een postduif ko men aanvliegen. De linkerpoot is gemerkt cS68 of 898, rechterpoot A11907+3/22. SCHAGERBRUG. Wij vestigen er de aandacht ojj, dat ten behoeve van de Vereen, tot bevordering der belangen van tu berculose patiënten in Nederland door mej. G. Smit. alhier gaarne oude rijwielbelast in plaatjes in ontvangst worden genomen. Burgerl. Stand van 22—20 Jnli 1932. Geboren: Wilhelmus Adriar.us, zoon van Johannos Andreas de Wit en Johanna Wilhelmina Kraakman. Ondertrouwd, getrouwd en overleden: geene. Trekking van Donderdag 28 Juli 1932. Ie klasse 4e lijst No. 19584 f 1000. Prijzen van f 20. 51 319 390 547 1032 1111 1507 1563 2194 2408 2816 3092 3651 3685 3754 4014 4161 4810 4965 5139 5489 5520 5591 5630 5821 6254 6748 6794 7020 7048 7071 7470 7541 7745 7826 7861 9239 9358 9603 9795 9848 9905 10013 10603 10752 11229 11537 11639 11890 12205 12306 12624 13447 13781 13951 14327 14410 14540 14664 15587 15637 15822 15875 15920 16414 16741 16870 16887 16898 17196 17680 17709 17807 18168 18692 19437 19620 19661 19742 19919 20251 20449 20574 20589 20688 21051 21337 21420 21669 21700 21940 22678 23007 23324 23341 23181 23674 23817 23850

Schager Courant | 1932 | | pagina 7