■g Per motorrijwiel met zijspan naar Azie. Woensdag 3 Augustus 1932. SCHAKER COURANT. Tweede b!ad. No. 9117 Ifl ii. Uit onze omgeving. Ingezonden Stukken. Schagert. Voetbalvereeniging „Sparta" Dinsdag 2 Augustus hield bovengenoemde vereeniging jiaar algemeene jaarvergadering ten huize van den heer Raven, alhier. De agenda vermeldde een 18-tal punten en vele daar in maakten deze vergadering tot een belangrijke. Als het Schager halfuurtje is verstreken, opent de foorzitter. de heer K. S. Leguit deze bijeenkomst met een hartelijk welkomswoord aan leden, donateurs en diverse commissieleden. Spreker brengt dank aan allen en in 't bijzonder aan de medebestuursleden voor de goede samenwerking in 't afgeloopen jaar ondervonden. De notulen der laatstgehouden vergadering worden goedgekeurd en den secretaris wordt dank gebracht voor de goede en juiste weergave. Mededeellngen. Voorzitter deelt mede. dat van het gemeentebestuur schriftelijke verklaring zal worden verkregen dat de vereeniging minstens een jaar weer huurster zal zijn van. het terrein aan de Loet. Het Sparta-lid H. Middelbeek is weer hersteld van 2ijn ongeval, waarmee men hem algemeen gelukwenscht jammer is 't dat het lid P. Sohouten ziek is. Voorzitter deelt mede, dat deze voor een zware operatie naar Lei den is vervoerd. Spr. zegt zeker de tolk der vergadering te zijn als hij den zieke alle goeds en een algeheel her stel toegewer.scht. Applaus. Op voorstel van den heer Niestadt zal hem bloemen worden gezonden, na een gelukte operatie. De heer Niestadt vraagt of er nog geregeld met Ly- curgus samen de athletiek wordt beoefend. De Voorzitter bevestigt dit, al is de belangstelling niet bevredigend to noemen. De heer N. Raven heeft zich als lid opgegeven, en wordt tot deze vergadering met algemeen goedvinden toegelaten. Ingekomen stukken. Ingekomen is een dankbetuiging van het lid H. Mid delbeek. voor de belangstelling, ondervonden tijdens zijn ziekte en herstel en niet 't minst voor den daadwerkelij ken steun, door hem ondervonden. Hij verzoekt ook den heer J. G. Barneveld zijn dank te betuigen. Van den heer A. Watertor is bericht ingekomen, dat hij, na verkregen dispensatie in den vervolge voor Alc- maria Victrix zal uitkomen. Schrijver wenscht Sparta alle gocda toe. Voorzitter dankt den heer A. Watertor, voor alles wat hij voor Sparta deed. De N.H.V.B. berichtte de schorsing van het lid J. H. Lutjeharms. en maakte de vereeniging attent op 't ver bod dat een geschorst lid een bestuursfunctie mag uit oefenen. Daarna doet de Voorzitter een teekening cirouleeren van een ontwerp van een tribune, te plaatsen op het terrein, waarover in den loop der vergadering meer ter sprake kwam. Jaarverslag van den Secretaris. Dit verslag ademde een goede geest. Het ledental is nog steeds stijgende, iets wat tot verheugenis stemt. Het bestuur ondervond een verandering, doordat de heer J. E. L. van Ketel als secretaris aftrad. In diens plaats werd gekozen de heer C. Bestevaar. De commis sies werkten met ambitie en succes. Het Schager Be- ker-tournooi mocht zich in een groote deelname verheu gen. Een woord van dank werd gebracht aan den heer P. Trapman, den schenker van dien fraaien beker. De baten vielen wel niet direct mee, maar uit propagandis tisch oogpunt is er zeer veel door bereikt. Over de pres taties -mut de vereeniging kon men tevreden zijn, al werd 'geen kampioenschap behaald. In het afgeloopen «snpetitieseizoen speelden 5 elftallen in de erkende teden, welk aantal nu wel zeker op 6 zal worden ge kucht. Gehouden werden 4 algemeene vergaderingen en Jö bestuursvergaderingen. In de vacature J. G. Boontjes, werd in de adspirantencommissie gekozen J. Peetoom. Gememoreerd werd de opheffing van het „Sportnieuws" Het jaarverslag eindigde met de beste wenschen voor de V.V. „Sparta". Bij monde van den Voorzitter werd den Secretaris dank gebracht voor het keurige en juiste verslag, nadat een extra woord van dank was gebracht aan Dr. H. N. Nanninga, voor alles wat hij zoo belangeloos deed in het belang der vereeniging. De heeren Niestadt en Vader meenen in een zinsnede van dit verslag te mogen lezen dat de werkwijze van het oude bestuur niet te prijzen was. Hierover zijn ze het niet met den samensteller eens en verlangen een rectificatie. Met dezen wensch zal rekening worden gehouden. Jaarverslag van den penningmeester. Uit dit jaarverslag blijkt dat van Mei 1931 tot Mei 1932 is ontvangen f 3600. is uitgegeven f 3523.39, saldo f 155.01. Aan contributiegelden werd ontvangen f 623, zijnde f 120 meer dan in 't voorgaande jaar. De ontvangst der donateursgelden vermeerderde met f 25; de entréegelden stegen tot f 1018. Veel afschrijvingen werden gedaan en uit alles blijkt de gepaste zuinigheid van het bestuur. Den penningmeester Van Geelen werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Van do kascommissle eu. Bij monde van den heer Niestadt deelde de kas- commissie mede, dat alle stukken en bescheiden in vol komen orde waren bevonden en werd op voorstel van de commissie den penningmeester décharge verleend. De commissaris van materiaal gaf op rijm een over zicht van het aanwezige alsook van den staat, waar in alles verkeert. Hiervoor werd hem een hartelijk applaus deelachtig. Van elftal- en adspiranten-commissie werd door om standigheden geen verslag uitgebracht. Verkiezingen. Wegens periodieke aftreding van den voorzitter e.a. moest tot verkiezing worden overgegaan. Tot voorzitter werd herkozen bij acclamatie en en kele candidaatgtelling, de heer K. S. Leguit en evenzoo als secretaris de heer C. Bestevaar. Tot penningmees ter herkoos de vergadering den heer Van Geelen en tot commissarissen de aftredende heeren Vlottes, Bree- baart, Lutjeharms en Holtz. De elf tal-commissie. Deze bleef eveneens onveranderd en bestaat dus we derom uit de heeren Van der Seide, Llngeman en Keijzer. De heeren namen de herbenoeming aan. Bij monde van den heer J. Llngeman werd om aller medewerking verzocht. De kascommlssie. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren A. Vader (vacature Niestadt). R. Rus, herkozen en J. Paulusma. herkozen. Deze heeren nemen hunne benoemingen aan. Den heer Niestadt worden woorden van dank ge bracht. De contributie. Het bestuur stelt voor de contributie te stellen op; voor leden 22 cent per week, voor veteranen 18 cent per week. voor ad spiranten 12 cent per week. De heer Niestadt wil voor leden de oude contributie ook gehandhaafd zien, namelijk 25 cents en wijst op de komende groote uitgaven. Dit voorstel wordt gesteund en tenslotte aangeno men met 30—7 stemmen. Do donateursgelden. Aangenomen wordt het bestuursvoorstel om deze gelden te brengen op f 3. waarvoor den houder en 2 huisgenooten toegang wordt verleend tot alle wed strijden. Kinderen beneden 12 jaar vrij en dan tot 16 jaar. mits onder gelelde f 0.50 per jaar. De heer Van der Seide wijst op de wenscheüjkheid, een gesalarieerd controleur aan te stellen. Voorzitter antwoordt, dat dit reeds door het bestuur wordt overwogen. Oontrfbutiobe taling. Dit zal wederom gebeuren door tusschenkomst van den heer F. Grootes. die voor zijn serieuse werkwijze een applaus moet in ontvangst nemen. Een tribune. Het bestuur stelt voor over te gaan tot 't doen pint tsen van een open tribune. De kosten zijn geraamd op t 234 De vergadering kan hiermee accoord gaan en be sloten wordt voorts om de zitplaatsen a 10 cents te verhuren per wedstrijd men kan desgewenscht ook een vaste plaats huren voor den competitieduur. Een Officieel Orgaan. Door de N.V. Trapman en Co. isbericht ingezonden, dat in den vervolge de officieele mededeelingen gratis kunnen worden geplaatst in de Schager Courant. Besloten wordt, dit blad als officieel orgaan te er kennen. Naar den K N.V B. Tot afgevaardigde naar de K.N.V.B.-vergade.ing, te houden te Amsterdam, op 13 dezer, wordt gekozm de herr K. S. Leguit en tot plaatsvervanger de heer Nie stadt.. Als afgevaardigden naar de vergadering van den N.H.V.B. te Alkmaar de heeren S. Breeba.ut en E. Buiskool. Allen nemen deze benoeming aan. De tus. competitie. Het bestuur doet mededeeling van het plan om in de ajs. competitie met het le elftal uit te komen in den K.N.V.B. en met de elftallen 2. 3 en 4 in den N.H. V.B., alsook met 2 adspiranten-elftallen. De vergadering kan hiermee accoord gaan. Rondvraag. De heer G. Lem wijst op den ongunstigen toestand van het veld. Voorzitter zegt, dat er alle zorg aan zal worden besteed De heer G. J. Boontjes vraagt waarom de heer Van Ketel ala trainer heeft bedankt. Voorzitter antwoordt, dat de heer Van Ketel door werk zaamheden was verhinderd dit werk te volbrengen. Nadat de heeren Buiskool, van der Seide en G. Rempt Sr. hebben gewezen op 't wenschelijke van training, voor al van de adspiranten, besluit de heer Van Ketel deze jongens weer te zullen trainen, eiken Dinsdagavond. De heer Rempt dankt den heer Van Ketel dan na mens de adspiranten. Nadat de heer R. Rus nog heeft gewezen op de moge lijkheid. dat de thans in Schagen vertoevende West- Frisia-speler Oerlemans als trainer voor de ouderen zal optreden, wordt de vergadering, weinig van belang meer aan de orde zijnde, door den Voorz. na even middernacht met een woord van dank voor de gehouden besprekingen en met de beste wenschen voor den komenden tijd ge sloten. ANNA PAULOWNA Dinsdag 2 Augustus des morgens half elf werd door de Coop. Bloembollenveillngvereen. „Breezand" W. A., een bloembollenveiling gehouden. Prijzen wei-den ge maakt als volgt; Enkele vroege tulpen: Artus z 1112 f 0.60; Witte Duc Max z 10% op f 1; Lareine z 10% op f 0.50; Diana z 12 op f 1.50; Diana z 11 op f 1; Prins van Oostenrijk z 11 op f 0.60; Brillant Star z 113 op f 0.60; Witte Zwaan 10 op f 0.75; Gele Prins 10 op f 0.65; Rijzende Zon f 0.60 —1.20. Dubbele vroege tulpen: Murillo z 1112 f 1.05: Mu- rillo z 11 op f 0.85; Schoonoord z 11 op f 1.80; Schoon oord z 10% f 0.85: Theeroos z 11—12 f 0.70; Electra z 1112 f 1.15; Couronne d'Or. z 10 op f 1; Vuurbaak 2 11—12 f 0.70; Enkele late tulpen: Inglesc Yellow z 11 op f 0.60, idem z 10 f 0.50, Moonlight z 911 f 0.85. Darwintulpen: Clara Butt z 11% op f 0.70, Will Pitt z 12 op f 1.05, idem z U—12 f 0.60, Whisla en Orion z 12 op f 0.50, Rev. Ewbank 11 op f 0.75, Loveliness 11 op f 0.70, Famc. Sanders z 12 op f 1, idem z 1112 f 0.60, Sieraad van Flora 12 op f 0.75, idem z 11 op f 0.55, Will Copland z 1112 f 0.50, Baron de la Ton- naije z 11 op f 0.50, La Nótre z 11 op f 1.05, Prinses Elisabeth 12—13 f 0.90, Bartigon z 11.—12 f 0.50, Pride of Haarlem 12 op f 0.60. E. N. Sir Watkin f 0.65—0.75, E. N. Emperor f 0.70 0.95, D. N. Von Sion f 1.45. SINT PANCRAS Burgerlijke Stand. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1932. Geboren: Johanna Catharina. dochter van Willem Kloosterboer en Catharina Johanna Hendrikse. Jo- hannes Marinus, zoon van Gerdmus de Waal en Maartje Glas. Gehuwd: Pieter van Stipriaan en Anna Ringnalda. Overleden: Simon Gunder, 63 jaren, ongehuwd, wonende te Ursem. Pieter Deutekom, 85 jaren, wedn. van Cornelisje Kroonenburg. Loop der bevolking. Ingekomen personen: A. E. Smit, geb. Jansen, huish., van Amsterdam; Hendriekske Boer, dienstb., van Diepenveen; Anna Maartje van Harten, z. b., van Ter Aar; Jan Dirk Snel, melkventer, van Haarlem. Vertrokken personen: Jan Schoon, bakkerskn., naar Oterloek. J. C. F. lv'amst, melkventer,, naar Am sterdam. Pieter van Stipriaan, reiziger, naar Zaan dam. Z IJ P E De onlangs door den Gemeenteraad vastgestelde verordening op de heffing van een vergunnings- en verlofsrecht is thans bij Kon. besluit goedgekeurd. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is de Rijksbijdrage, in het exploitatietekort der 10 wonin gen der woningbouwvereniging „Zijpe" over 1931-32 vastgestled op f 1441.91. Door J. de Boer te Keinsmerbrug is tot B. en W. dezer gemeente het verzoek gericht, hem een vol ledige vergunning te verleenen voor den verkoop van sterken drank in het klein voor het door hem bewoonde perceel. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Dat onze Arbeidsinspectie de oogen goed opci heeft, kan men zoo nu en dan nog al eens opmcrkei in uw blad, wanneer het betreft een overtreding ii het bakkers- of slagersbedrijf of een of ander vai dit soort bedrijven. Nu is dit m.i. zeer wel op ziji plaats, maar er zijn echter m.i. overtredingen, cli< ernstiger zijn dan het verkoopen of bedienen var klanten, t.w. het rijden met een dricwielig voertuig bespannen met één of twee paarden. Wij he!>hen b.v het vorige jaar kunnen constateercn hoe gevaarlij li dit is, toen de zoon van den arbeider B. Smid mei een dergelijk rijtuig op den openbaren weg reed eri hem een motor passeerde, inet het gevolg dat dt paarden op hol gingen en den nog minderjarigen Alb. Smid een ongeval kreeg, waarvan hij op heden nog niet weer hersteld is en het zeer do vraag is o| hij wel in zijn geheel herstellen zal. Ik zou aan de Arbeidsinspectie in overweging willen geven aan deze slingerende voertuigen wat meer hun toch prij zenswaardige aandacht te schenken en zoo er geen termen voor aanwezig zijn voor het doen opmaken van bekeuringen, zou ik onze vooraanstaande perso nen bij de Arbeidsinspectie in overweging willen ge ven, dusdanige maatregelen te treffen liet dan ver boden kan worden, om met een dergelijk slingerend voertuig op den openbaren weg te rijden of le laten rijden. Er zullen er onder de lezers van de Schager Courant zeer zeker velen zijn, die eveneens van mce- ning zijn. dat een dergelijk voertuig zeer zeker niet is een voertuig om er op den openbaren weg of in een bebouwde kom van een gemeente mee tc rijden. En het is m.i. beter als liet kan een ziekte te voorkomen als deze te genezen. Laat daaróm dan de Arbeids inspectie maar eens een onderzoek instellen, zij zal dan tot de overtuiging komen, dat het van twee zijden onverantwoordelijk is, zoowel van werkgever als van werknemer, om met een dricwielig voertuig op deze manier hun eigen veiligheid en dat van an deren in gevaar te brengen. OPMERKER. PETTEN. De wederopbouw van de onlangs verbrande boer derij in den Pettemcrpolder van den heer H. S. Eriks, is opgedragen aan den heer E. Roozing, alhier. W I E R 1 N G E RW A A n Naar we vernemen heeft de afd. Schagen v&n het N.O.G. in de gemeenten, ressorteerende in de L. O.- Inspectie Helder, een uniforme vacantieregeling aan gevraagd. In verscheidene plaatsen is de beslissing reeds ge nomen. De voornaamste verandering is wel dat de groote vacantie 4 weken zal duren. Hier ter plaatse is de zomervacantie vastgesteld van den Zaterdag op of na 22 Juli tot 3 weken in Augustus; dit jaar dus van 23 Juli tot en met 22 Augustus, zoodat op Dinsdag 23 Augustus de school weer begint. Moeder is er dus voorloopig nog niet af. In eene gehouden vergadering van de Harddra verij vereeniging „Sportlust", werd de datum der jaar- lijksche Handicap-draverij vastgesteld op Zondag 21 Augustus. De prijzen werden bepaald op f 100, f50 en f25. Handicapper de heer P. Olie, terwijl de lieer D. Stammes wederom als starter zal fungeeren. De heeren H. Limpers, J. Kistemaker en A. Rot werden als bestuursleden herkozen. Dinsdagmorgen werd de brandspuit ontboden bij den heer C. Boekei aan den Walingsweg, voor een klamp hooi, die dermate broeide, dat men bang was voor brand. De spuit heeft ongeveer een half uur water gegeven. Het hooi dat van de klamp werd ver wijderd, ging direct in brand, zoodat een groot ge deelte hooi verloren is gegaan. Aangezien geen ver der gevaar was te duchten, kon de spuit na den .mid dag weer vertrekken. In deze gemeente is het. een uitzondering geweest wanneer iemand, die hooi in de schuur had, niet heeft moeten spitten. Maandag en Dinsdag zijn de heeren Dirk Kaan, al hier, P. Stapel, Iloogkarspel en Hartog, den Haag, met een drietal Russen in enkele streken van Noord holland rond geweest om stieren te koop. Naar we vernemen zijn in Noordholland 10 stieren aange kocht, doch bijzonder hooge prijzen werden niet be steed. Het plan van do heeren was om morgen^ Woensdag, naar Meppel te gaan. VAN DE FRAN8CHE HOOFDSTAD NAAR DE SPAANSCHE GRENS. SAINT-PéE SUR NTVELLE. VAN Parijs moesten we over Bordeaux en Biar- ritz naar dè Spaansche grens, daar we dan in Spanje den besten weg zouden vinden om over Madrid te Gibraltar, of beter, te Algeciras te komen en daar over te steken naar Afrika. Het reizen per motorrijtuig is in Frankrijk zeer gemakkelijk. De groote rijkswegen zijn genummerd. Van de Belgische grens over Maubeuge naar Parijs loopt de „route nationale" No 2; van Parijs tot aan de Spaansche grens loopt No. 10. waarvan we echter tus- •schen Bordeaux en Bayonne wilden afwijken, om den v.-eg met eenige tientallen kilometers af te korten. Even buiten de poort de la Villette, dus buiten de oude omwalling van Parijs, hadden we ons motor rijwiel H-Z 503 ondergebracht en om de oude vesting muren, die voor een groot deel nog bestaan, reden we om op den rijksweg No. 10 te komen. Daardoor ver meden we den tocht door de drukte der Fransche hoofdstad, waarmede niet gezegd is, dat het verkeer !op den weg om de stad gering kan worden genoemd. De groote rijkswegen in Frankrijk zijn uitstekend, maar nog altijd beperkte mijn makker de snelheid, daar nog steeds de motor niet was ingereden. Te Parijs immers had hij nog lang geen duizend kilometer afge- leg. Door verschillende omstandigheden was het laat, bijna middag geworden, toen we eindelijk Parijs achter ons lieten. We wilden dien dag nog een flink stuk afleggen en daarom hielden we ons slechts een oogen- blik op te Versailles, waar eenige gidsen, die door het verminderd vreemdelingenverkeer de crisis pijnlijk in j hun zak voelen, er bijna om vochten, wie ons zou rondgeleiden, maar toen mijn makker plotseling den motor weder aanzette en we wegtuften, waren al deze j gidsen eensklaps eensgezind verontwaardigd. Nergens hielden we ons langer dan noodzakelijk op, maar toen we na ongeveer driehonderd kilometer te hebben afgelegd, een onderkomen voor den nacht zochten, stuitten we op bezwaren. Voor ons waren Kamers met bedden beschikbaar, maar een plaats, waar we onze motor veilig achter slot en grendel kon den opbergen, was onvindbaar. Mijn makker eischte Voor ons voertuig een afgesloten box en toen we dien hiet konden verkrijgen, reed hij onverbiddelijk ver der tot we tenslotte 's nachts om half twee met nog slechts heel weinig benzine stil hielden bij een tank station, waar op ons roepen en kloppen niemand open deed. Daar hadden we toen gelegenheid op te merken, hoe koud en hoe lang ook een zomernacht is en hoe heerlijk 's morgens de stralen der zon kunnen koesteren Toen we eindelijk benzine hadden gekregen en verder konden trekken, waren we dood-moede en hongerig. In de eerste dorpen, die we door kwamen, waren alle café's en restaurants nog gesloten, maar tenslotte zagen we in een gehucht, dat „Chez Foucher" bleek te heeten (op goed 41 KM, voorbij Poitiers) een her bergier zijn zaak openen. Het bleek een eigenaardige gelegenheid, waar we afstapten. Het was volgens het opschrift een café-restaurant-kruidenierswinkel-krame- rij, maar tevens schoor de vrouw er ook klanten en was het dus ook een barbierswinkel. De gelagkamer was tegelijk kruidenierswinkel en huiskamer en toen wij er binnen traden, zaten om een tafel vader, moe der en drie kleine kinderen en onder den schouw brandde een klein houtvuur, waarboven melk werd ge kookt. Wij konden er gebakken eieren, brood, boter en koffie krijgen en dat was voor ons op dat oogenblik Een Baskische boer met ossemvanen. Ter bescherming tenen de felle zon dragen de ossen schapenvachten op den kop. de hoofdzaak. In de schaduw van een muur sliepen we een paar uren vast en in den namiddag ging mij mak ker aan het nakijken en schoonmaken van de machine, wat enkele uren in beslag nam. Uitstekend eten werd ons bereid en we hadden niet veel lust meer na den slapeloozen nacht nu nog verder te trekken en we besloten dan maar in het gehucht te blijven over nachten. Dit was evenwel gemakkelijker gezegd dan gedaan, want het bleek, dat het gehucht Chez Fou cher geen hotel of logement rijk was. Bovendien, waar zouden we ons motorvoerwerk vei lig moeten onderbrengen? Toen kwamen we op het goede denkbeeld en spraken er met den herbergier over, die toestemde. In een oogenblik hadden we op het bleek- veldje naast het cafétje onze tent opgeslagen, de waard kwam met eenige armen vol stroo aandragen en ons nachtverblijf was gereed. Het geheele gehucht was van dit alles onder den indruk en de menschen kwamen ons en onze tent bekijken, zooals de bezoekers van ko loniale tentoonstellingen e.d. belangstellend toestroomen om vertegenwoordigers van vreemde volksstammen te bewonderen. Dit alles nam echter niet weg, dat we dien nacht op het bleekveldje te Cher Toucher onder onze tent heerlijk sliepen. Den volgenden morgen na een stevig ontbijt tuften we weder verder, richting Spaansche grens, die even wel nog honderden kilometers verwijderd was. Schoon is Frankrijk, vol afwisseling. Een groot deel van de reis ging tussohen golvende graanvelden, wier wuivende halmen op den maaier wachtten. Intusschen begon onze motor evenwel te vragen om een algeheele inspectie ^n een nieuw stellen en slijpen der kleppen, een arbeid, die nogal tijd zou verlangen. In gewone omstandigheden is dit het werk van de fir ma, die den motor leverde. Zoo'n al geheele inspectie is bij eiken nieuwen motor na de eerste duizend a twee duizend kilometer noodig. Dit nazien en opnieuw slijpen en stellen der kleppen zou het werk zijn voor mijn als mecanicien bedreven Tsjeohisohen kameraad. Indien j mogelijk, zouden we dit werk uitstellen tot na het pas- seeren der Spaansche grens, maar reeds vóór Bordeaux begon het benzineverbruik dat tot nu toe zeer gering was geweest (nog geen vier liter per 100 K.M.) beang stigend toe te nemen. Mijn makker wist in een klein dorpje tusschen Bordeaux en Bayonne de fout voorloopig te hei-stellen, zoodat het benzine-verbruik weder terug liep tot 3.57 liter per 100 Kg., maar hij hield vol, dat een algeheele revisie van den motor dringend noodig was en wel zoo spoedig mogelijk. Ik hoopte nog, dat deze revisie eerst aan de andere zijde der Spaansche grens zou kunnen plaats hebben, doch toen we even voorbij Biar- ritz voor ons zagen de massa's der Pyreneeën, die we over zouden moeten trekken, verklaarde mijn makker, dat het onverantwoordelijk zou zijn den tocht over de bergen te ondernemen alvorens onze machine geheel Het kerkje te Saint Pée sur Nivelle. was nagezien. Bij deze meening van den technicus had ik me neder te leggen en we besloten voor enkele dagen een onderkomen te zoeken in een niet te duur hotel, waar zoowel hij als ik zouden kunnen werken, want ook was mijn arbeid achterop geraakt. Het ongelukkige was alleen, dat de streek, waar we ons bevonden, de kuststreek van Biarrltz tot de Spaan sche grens, in den zomer een van de duurste streken in Frankrijk is. Bovendien behoorden wij langzamerhand eenigszins verwaarloosd als we waren, niet thuis in het elegant gedoe van modebadplaatsen. Nadat we overal naar een geschikt onderkomen hadden gezocht, besloten we de zee den rug toe te keeren en meer het binnenland in te rijden, op goed geluk. Het was al tegen den avond toen we aankwamen in een ons aantrekkelijk schijnend dorpje, doch er was geen hotel. Een kilometer verder, in Saint Pée zult u wel wat vinden", troostte men ons. En inderdaad, te Saint Pée sur Nivelle, een alleraardigst Baskisoh dorp aan den voet der Pyreneeën, met een oud kerkje, op tien kilometer van de Spaansche grens, vonden we wat we zochten: een vriendelijk, niet duur hotel met uitstekend eten, een binnenplaats, waar mijn makker kan werken, en voor het huis, groote boomen in welker schaduw ik zit en schrijf. J. K. BREDERODE.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5