MIJNHARDT'S KINDERZALF De Olympische spelen te Los Angeles. De Athletiek viert hoogtij. De zwarte lijst der Duitsche Marine. In den buik gestoken. Schandelijk motorrijden. Dr. Petzer laait op de 800 Meter. De Hollanders stellen teleur, behalve de wielrenners. BU de voortzetting der spelen van de 10e Olympiade blijkt weer dat de Amerikanen athleten zijn van het auiverste water. In alle rubrieken zien we ook nu weer een of meer Amerikanen geplaatst. Amerika domineert alzoo sterk. Duidelijk blijkt uit de diverse uitslagen, dat de kampioenen en kampioenspretendenten van vóór 4 jaar het afleggen moeten tegen de jongeren. Zoo was het mogelijk dat een dr. Peltzer. de fameuze Duitsche loo- per. in de finale der 800 M. heelemaal achteraan kwam. Zijn tijd verschilde ook belangrijk met dien van den winnaar. Op de 200 M. waren heel wat deelnemers weggeble ven blijkbaar: daardoor werd menige serie zonder strijd geloopen. In de kwartfinales was heel wat meer strijd. In de eerste van die kwartfinales werd Chr. Berger vijf de en derhalve uitgeschakeld, voordat hij de halve be slissing kon bereiken, maar daarover straks nader. Ook op den derden dag waren er wel 40.000 toeschou wers aanwezig. Voor we overgaan tot het vermelden van de diverse uitslagen, deelen we mede, dat de Nederland- eche athlete MeJ. Schuurman protest had aangeteekend ln verband met den uitslag der eerste demifinale, 100 M. Dit is afgewezen, waardoor onze Nederlandsche verte genwoordigster niet in de finale geplaatst werd. Mej. Walaefewic» wint de 100 M. Voor de finale kwam ln de baan: von Bremen, Wilde, Strike, Dollinger, Walaaiewicz en Hisoock. De laatste bad de buitenbaan. Na vijftig meter wist de Poolsche loopster Walasiewicz eich loa te maken en vrij gemakkelijk te winnen in den wereldrecordtijd van 11.9 sec. Dezen tijd had zij trouwens reeds in haar serie en in de demifinale gemaakt. De uitslag luidde: 1. Mej. Walasiewicz (Polen) tijd 11.9 sec.; 2. Miss Stri ke (Canada); 3. Miss von Bremen (V.S.); 4. Miss His- coek (Engeland); 5. Miss Wilde (V.S.); 0. Frl. Dollinger .(Duischland). Discuswerpen dames. De einduitslag van het nummer discuswerpen voor dames was: 1. Miss Copeland (V.S.) 40.58 meter, nieuw Olympisch record; 2. Miss Osborn (V.S.) 40.15 meter; 3. Stella Walsh (Polen); 4. Frl. Flelscher (Duitschland); 5. Frl. Heublein (Duitschland); 6. Mej. Weis (Polen). De 200 meter series. Berger bereikt de demi-finale. In de eerste serie verschenen slechts drie deelnemers aan den start, zoodat deze zich alle drie In de demi finale plaatsten: 1. Borchmeijer (Duitschland), 22.1 sec.; 2. Yosioka (Japan); 3. Engelhart (Engeland) Tweede serie: 1. Walters (Zuid-Afrika) 20.9 sec.; 2. Tolen (V.S.); 3. Fuller (Engeland). Derde serie: 1. Wrlght (Canada) 22.8 eec.; 2. Metcalfe CV.S.); 3. Black (Engeland). De vierde serie zag slechts twee deelnemers aan den start. De Japanner Nakasima won ln 22.2 sec.; 2. Hen- drlx (Duitschland). In de vijfde serie had onze landgenoot Berger het niet moeilijk, immer» er kwamen slechts drie deelnemers aan den start. Uit de gemaakte tijden bleek wel. dat geen der loopers zich buitengewoon had Ingespannen. Berger komt door dezen uitslag in de demi-finale. De uitslag der vijfde serie luidde: 1. Genta (Argen tinië) 25.3 sec.; 2. Berger (Nederland); 3. Simpson (V.S.) De zesde serie bracht meer spanning. De uitslag luid de:. 1. Jonath (Duitschland) 21.9 sec.; 2. Luti (Argenti nië); 3. Elliot (Engeland). De zevende en laatste serie had het volgende resul taat: 1. Pearson (Canada) 22.3 sec.; 2. Joubert (Zuid- Afrika); 3. Nishi (Japan). Berger had van zijn prestaties weinig profijt. In de eerste kwartfinale kwam hij uit en eindigde als vijfde. Hiermede werd hij uitgeschakeld In het nummer 200 meter hardloopen. De uitslag der eerste kwartfinale luidde; 1. Metcalfe (V.S.). tijd 21.5 sec. Nieuw Olympisch re cord; 2. Walters (Z.-Afrika); 3. Borchmeyer (Duitsch land); 4. Nakasima (Japan); 5. Berger (Nederland). Het uitvallen van onzen landgenoot Berger ook op de 200 meter is een van de teleurstellingen, die onze Ne derlandsche ploeg vandaag heeft moeten slikken. Noch |bij de sohermwedstrijden, noch bij den Modernen Vijf kamp hebben onze vertegenwoordigers geluk gehad. Het was inderdaad een ongeluksdag voor ons land. Berger had in de voorwedstrijden voor de tweehonderd meter geen strijd te leveren, daar alle drie deelnemers ln de kwart finale zouden worden geplaatst. In de eerste kwartfinale echter kwam Berger tegen over sterke tegenstanders te staan. Hij heeft goed ge loopen, doch was niet in staat zich te plaatsen. Hij ein digde tegelijk met Nakasima (Japan) die vierde werd terwijl Berger zich met de vijfde plaats tevreden moest stellen. De strijd verliep voorts als volgt: In de tweede kwartfinale won Tolan (V.S.) In den hieuwen Olympisch recordtijd van 21.5 sec. De uitslag hiervan luidde: 1. Tolan (V.S.), tijd 21.5 eec.; 2. Pearson (Canada); 3. Genta (Argentinië). Derde kwartfinale: 1. Luti, Argentinië, 21.4 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Simpson (V.S.); 3. Joubert Zuid-Afrika. Vierde en laatste kwartfinale: 1. Jonath, Duitsch land, 21.4 sec.; 2. Wrlght, Canada; 3. Elliott, Nieuw- Zeeland. De eindstrijd op de 800 Meter. Voor de finale 800 meter hardloopen kwamen negen athleten aan den start n.1. Genung. V.S., Edwards en Wilson, beiden Canada, Hampson en Powell, beiden Engeland, dr. Peltzer, Duitschland, Hornborstel en Turner, belden V.S., en Sera Martin, Frankrijk. Eerst de derde start was goed en direct gingen de loopers er In fel tempo van door. Het veld bleef vrij dicht opeen met Hampson aan den kop en dr. Peltzer als laatste man. Na 600 meter wordt de eindspurt in gezet. De strijd ging hoofdzakelijk tusschen Hampson en den Canadees Wilson en bereikte op de laatste 100 meter zijn hoogtepunt. Geen c.M. gaven de belde loopers elkaar toe. Tot op de laatste meters was nog niet te zeggen, wie zou winnen. Tot Hampson als eer ste over de streep ging met borstbreedte verschil met Wilson. Het bleek, dat de tijd van den winnaar een nieuw wereld- en Olympisch record was. Deze bedroeg 1 min. 49.8 sec. De einduitslag luidde: 1. Hampson, Olympisch win naar. tijd 1 min. 49.8 sec.. Engeland; 2. Wilson, Canada; 3. Edwards, Canada; 4. Genung, V.S.; 5. Turner, V.S.; 6. Hornborstel V.S. Dr. Peltzer werd laatste. Zijn tijd ■was 1 min. 55.2 sec., wel een bewijs, hoe in dit num mer gestreden is. Do finale verspringen. Spanning zat hierin hoegenaamd niet. Slechts één Europeaan was mededinger naar den titel van kam pioen. De uitslag luidde: 1. Olympisch winnaar: Gor- don, V.S., 7.04 meter; 2. Read, V.S,. 7.62 meter; 3. Nam- bu, Japan, 7.45 meter; 4. Svensson, Zweden, 7.41 meter; 5. Barber, V-S., 7.31 meter; 6. Kajima, Japan 7.15 M. 110 M. horden •er|es. De reeultaten der series 110 M. horden waren: Eerste serie: 1. Beard. V.S., tijd 14.7 sec.; 2. Harper, Engeland; 3. Wegener, Duitschland. Tweede aerie: 1. Finlay, Engeland, tijd 14.8 sec.; 2. Saling, VB., 3. Fuyita, Japan. Derde aerie: 1. Welscher, Duitschland, tijd 14.8 sec.; 2. Sjoestedt, Finland; 3. Sutton, Indië. Vierde serie: 1. Keiler, V.S., tijd 14.9 sec.; 2. Mandi- kas, Griekenland; 3. Lord Burghley, Engeland. Hierna volgden direct de demi-finales. De ultalagen luidden: Eerste demifinale: 1. Kelder, 14.5 sec. (V.S.). Deze t\jd beteekende een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van Wightman-Smith, (Zuid-Afrika), te Amsterdam in 1928 gevestigd met een tijd van 14.6 sec. 2. Lord Burghley, Engeland; 3. Finlay, Engeland. Tweede demifinale: 1. Saling V.S., 14.4 sec. Het nieuw Olympische record van Keiler heeft due niet lang bestaan en reeds in de tweede demifinale werd het doqr zijn landgenoot Saling met 0.1 aec verbeterd. 2. Beard, VA; 3. Welscher. Duitschland. Van de 5000 M. series plaatsten zich 14 athleten in de demifinales. De uitslagen der beide series luidden: Eerste serie: 1. Hill. V.S., tijd 14 min. 49.6 «ec.; 2. Lehtinen, Finland; 3. Lindgren, Zweden; 4. Virtanen, Finland; 5. Savidan. Nieuw-Zeeland; 6. Hlllhouse, Nieuw-Zeeland; 7. Dean. V.S. Tweede serie: 1. Burns, Engeland, tijd 14 min. 45.8 sec.; 2. Rekers, V.S.; 3. Petterson. Zweden; 4. Rochard, Frankrijk; 5. Rankine. Canada; 6. Syring, Duitsch land; 7. Takanepa, Japan. Olympische winnaars. Tot op heden werden de navolgende peraonen win naar: Gewichtheffen: Vedergewicht: Suvigny. Frankrijk, 287.5 K.G. Lichtgewicht: Duverger, Frankrijk, 307.5 K.G. Middengewicht: Istmayr, Duitschland. 345 K.G. Half zwaargewicht: Hostin, Frankrijk, 365 K.G. Zwaargewicht: Skobla, Tsjecho-Slowakije, 380 K.G. Athletiek: 100 M. hardloopen: Tolan, V.S., 10.3 sec. 100 M. dames: mej. Walasiewicz, Polen, 11.9 sec. 800 M. hardloopen: Hampson, Engeland, 1 min. 49.8 sec. 10000 M. hardloopen: Kuozlnksy, Polen, 30 min. 11.4 400 M. horden: Tusdall, Ierland, 51.8 a. KogelatootenSexton, V.S., 16.005 M. Hoogspringen: Mac Naughton, Canada, 1.972 M. Kogelslingeren: O'Callaghan, Ierland, 53.92 M. Verspringen Gordon, V.S., 7.64 M. Speerwerpen dames: mej. Didrikson, V.S., 43.71 M. Discuswerpen dames: mej. Copeland, V.S. 40.58 M. Modern© Vijf kamp. Een zwaar parcours. Luitenant Van Rliy'a stelt teleur. Ook heeft de eerste wedstrijd plaats gehad van den modernen vijfkamp, de cross-country «ver 5000 meter. Deze cross-country had plaats In de omgeving van het in de nabijheid van Loa Angelea gelegen Pasadena, waar zich ook het Rose Bowl-Stadion bevindt, waar de Olympische wielerwedstrijden plaat» vinden. Het parcours was buitengewoon zwaar. Dit blijkt wel uit het feit, dat slechts enkele deelnemers zonder Incident het geheele parcours hebben afgelegd. Niet minder dan 80 pet. van alle deelnemers zijn een of meermalen gevallen. Olze eenlge vertegenwoordiger in dit gedeelte van de Olympische Spelen luitenant W. J. van Rhijn heeft helaas teleurgesteld. Hij heeft het er slecht afgebracht. Twee hindernissen heeft hij overgeslagen en hij is ver scheidene malen gevallen. Hij werd dan ook als een der laataten geplaatst. Het beBte hebben de Zweden het eraf gebracht. P. Lindemann (Zweden) beëindigde het parcours als eerste. Als tweede was zijn landgenoot Oxenstierna, die, hoewel hij in zeer goeden vorm was. ook wel eenig geluk had. Achter de Zweden volgden de Engelschen, d9 Amerikanen en vervolgens de Duitschers. Patiënten. Het is de vraag of de Poolache athleet Kusoczlnski. de winnaar van den 10.000 M. wedstrijd aan den wedstrijd over 5000 M. zal deelnemen. Bij den wedstrijd over 10.000 M. heeft hij een verwonding aan den voet opgeloopen. die hem pijnlijk is en de laatste ronde heeft hij slechts met de uiterste krachtsinspanning kunnen ultloopen. De artsen hebben hem deelneming aan de 5000 M. ont raden. Het staat echter nog niet vast, of hij al dan niet zal uitkomen. In de series 100 meter heeft Jonath een blessure op geloopen, welke hem gehinderd heeft tijdens de finale in dit nummer. Deze blessure schijnt overigens niet zoo licht te zijn, immers op ^pnraden van den Duitschen geneesheer heeft Jonath zich naar het ziekenhuis be geven om zich onder behandeling te stellen. Of Jonath van verdere deelneming zal moeten afzien, is nog niet bekend. Ook ln het schermtournooi falen de Neder landers. In de personeele wedstrijden floret-schermen voor da mes heeft onze landgenoote mej. de Boer het slecht getroffen. Zij lootte in dezelfde groep met de Duitsche sóhermster Helene Mayer. De resultaten, welke mej. De Boer bereikte, waren de volgende: Zij won van Lloyd (Amerika) 35, van Dany (Hon garije) 25, van Guggolz (Amerika) 25, van Vadal (Frankrijk) 35. In den wedstrijd tegen Munck (Dene marken) verloor zij echter met 15, van Helene Mayer met 25, en van Guiness 45. Onze schermer De Jong, die niet ln goeden vorm was, had evenmin een goed resultaat en verloor in zijn groep vier wedstrijden tegen Casmir (Duitschland), Gardere (Frankrijk), Gaudini (Italië) en Bourguignon. WIELRENNEN. Successen voor onze landgenooten. Van Eg- mond maakt den besten tijd over 1000 M. Op tandem worden LeeneV an Egmond geplaatst. Op het programma stonden de kwart finales sprint 1000 meter. De eerste kwart finale werd gewonnen door Chaillot (Frankrijk). In de tweede verscheen onze landgenoot Van Egmond aan den start, die zijn serie won en den besten tijd maakte. De beide andere series werden resp. gewonnen door Gray (Australië) en Pelizzarl (Italië). Vervolgens werden de kwart finales verreden voor den 2000 meter tandem-wedstrijd. In de eerste rit wonnen de Franschen Chaillot—Per- rln voor de Engelschen Gebinder—Chambers. Bij den tweeden rit ontstond een groot lawaai, omdat de jury de Denen Christlanaen en Garvin moest disquall- geneest het huidje van Uw kindje. Doos 25, Tube 40 ct. Bij Uw Drogist. ficeeren. Hierdoor werden onze landgenooten Leene en nj A i - oiitnmnliilict Van Egmond winnaars. TYÜCölC dUlUHIUUllldL De Denen protesteerden tegen de disqualiflcatle, doch het protest werd afgewezen. Zij konden echter opnieuw uitkomen in een volgenden rit en wonnen toen- zonder veel moeite. Hierdoor wer den ook zij in de demifinale geplaatst. In den vierden rit wonnen twee Amirikaansche ren ners. OLYMPISCH KUNSTTOUBNOOL Een derde prijs voor Nederland. In het Olympisch Kunsttournool hebben de Amerika nen het meeste succe» gehad met drie eerste, vier twee de en 1 derde pry«. In de groep teekeningen en aquarellen werd voor de eerete maal een prijs aan een Nederlander toegekend en wel aan onzen landgenoot Westerman met „Ruiter". (Alg. Handelsblad). DE ONDERGANG VAN DE' „NIOBE," De verschrikkelijke catastrophe van het Duitsche op leidingsschip „Niobe", die aan vele Jonge menschen het leven kostte, roept de herinnering wakker aan vroegere rampen, die aan de Duitsche marine zijn overkomen. Het is een treurige waarheid, dat van tijd tot tijd iedere zeevarende natie door dergelijke ongelukken wordt ge troffen. Als men een blik slaat op de droevige lijst, dan ontwaart men een aantal scheepsrampen, die slechts zelden door mensohelijke schuld zijn veroorzaakt. De uitspraak ovsr de oorzaak luidde meest: overmacht, on gunstig weer. natuurverschijnselen. Zelfs als we geheel afzien van de gebeurtenissen in oorlogstijd, wanneer dergelijke verliezen zich natuurlijk opstapelen, blijft er toch een lange reeks over. Reeds in het jaar 1860 ver ging de Pruisische schoener „Frauenlob" in een ty phoon by de Japansche kust. Nauwelijks een jaar later, in 1861 zonk ln een orkaan, niet ver van de Nederland- sohe kust. het Cadettenopleidingsschip „Amazona" met man en muis. Alle reddingspogingen waren toen ver- geefsch. De bouw van de oude zeilschepen bleek her haalde malen niet bestand tegen de woeste zeeën. Toch kon men niet afzien van het gebruik van die schepen, vooral als opleidingsvaartuigen. Na dit verschrikkelijk ongeluk bleef de marine een tijdlang gespaard. Eerst in 1884 vond weer een ramp plaats, toen de „Undine" eveneens een opleidingsschip, by Agger aan de kust' van Jutland strandde. Een Jaar later ging in de Golf van Aden het corvet „Augusta" onder, terwijl vier jaar daar na tegeiykertyd twee corvetten, de „Adler" en de „Eber" bij Samoa verongelukten. Deze dubbele catastrophe eisohte 93 slachtoffers. De ondergang van de kanonneerboot „Utis" in Juli 1897 bl1 de Ohlneesche kust is in vele verhalen bewaard gebleven. De elf overlevenden hadden gelegenheid te over. te vertellen van de verschrikkelijke verschynse- len. die deze ramp begeleidde. Bij een ongeluk, dat ln menig opzicht aan de „Ilti's deed denken, en dat zich in hetzelfde jaar aan den mond van de Elbe afspeelde, kwam behalve zes leden van de bemanning van een torpedoboot ook de commandant. Hertog Friedrich Wil helm von Mecklenburg. om het leven, Het laatste groote ongeval vóór den oorlog, de onder gang van het opleidingsschip „Gneisnau" dat in De cember 1900 in de onmiddeljjke nabijheid van de haven van Malaga zonk. geleek nog het meeste op het ongeluk van de „Niobe". Een plotseling opkomende storm rukte het schip los en slingerde het tegen de pier, waar het in enkele oogenblikken onderging. Een deel van de be manning trachtte zich, door te zwemmen, het leven te redden, doch de meesten konden zich in de hooge zee niet boven water houden. Een lange streep bloed, die nog urenlang op het water te zien was. leverde het ont zettende bewijs, dat vele jonge matrozen op de klip pen in de nabijheid verpletterd waren. Een en veertig slachtoffers Heten hier het leven, onder wie de kapitein en de chef-ingenieurs, die zich verzetten tegen iedere reddingspoging en met hun schip in de diepte zonken. Meer dan honderd man van de 469 koppen sterke equipage werden zwaar gewond uit de zee opgehaald. Ook na den oorlog eischte de zee offers van de Duit sche Marine. In het jaar 1922. toen een eskader juist tot het houden van nachteiyke oefeningen in zee wilde steken, werd een torpedoboot in de haven van Sassnitz geramd door het linieschip „Hannover." Dit gebeurde in Mei. Tien matrozen kwamen daarby om. Kort daarna verongelukte de marine-sleepboot „Anthrax" tusschen Flensburg en Kiel me tde geheele bemanning van veertien koppen. In de jaren 1925 en 1926 eisohten drie stoomketelontploffingen op twee torpedo booten en een mljnenlegger in totaal zeventien dooden. Een gelukkigen afloop daarentegen had het ongeval met het opleidingsschip „Pommern", dat op 23 November 1928 aan de Engelsche kust zonk. Ea eenlge uren van van angstig afwachten bfeek. dat de geheele bemanning van 84 koppen gered kon worden. Als dus de 69 vermisten van de „Niobe" definitief ver loren zyn (en hier valt helaas nu niet meer aan te twijfelen), dan beteekent dat één van de meest tragische gebeurtenissen in de historie van de Duitsche Marine en zeker de ernstigste ramp sedert tientallen jaren. Man met een mes ernstig gewond. De daders op de vlucht. Op den Oudeweg te Haarlem reed Dinsdagavond een 14-jarige jongen met een driewielige bakfiets, waarin een paar broertjes van hem zaten. Een eindje voor de bakfiets uit fietste een 29-jarige oom van de jongens, de grondwerker B., die in een woonschip te Amsterdam woont. Twee personen, die op den Oude weg liepen, sprongen opeens uit de grap op de bak fiets. De 14-jarige bestuurder riep daarop zijn oom, die een der beide personen een draai om de ooren gaf, waardoor deze van de bakfiets op den grond viel. De man stond op en haalde een mes te voorschijn, waarmee hij B. te lijf wilde. Deze greep toen een fietspomp; toch gaf den man hem een messteek in den buik. De beide mannen liepen daarop hard weg. B. werd naar het St. Elis&beth-gasthuis overgebracht. De mes steek bleek niet van ernstigen aard te zijn. KANO OMGESLAGEN. Eerst een lantaarnpaal meegesleurd e« tenslotte tegen een boom tot stilstand gekomen. Dinsdagavond reed op den Overtoom te Amsterdam een particuliere automobiel met zulk een snelheid, dat de bestuurder zelfs den lantaarnpaal op den vluchtheuvel bij de Constantijn Huygensstraat niet bemerkte. De wagen tornde tegen den paal op, die onderaan afknapte en dwars over de kap van den auto viel. In deze kap bleef de paal steken en met dezen ongewo nen last reed de wagen nog een tiental meters ver der, totdat hij tegen een boom tot stilstand kwam. Na een uur lang peuteren slaagde men cr in den afgebro ken lantaarnpaal los te maken. De beide inzittenden van den auto, een jongeman en een dame kwamen met een grooten schrik en enkele kleine verwondin gen vrij. De auto is tamelijk ernstig beschadigd. Tegen den roekeloozen automobilist is proces-verbaal opge maakt. 17-jarig meisje door ene racenden motor rijder aangereden. In 't water geslin gerd en gedood. Een tragisch ongeluk, dat uitsluitend te wijten is aan de onverantwoordelijke wijze, waarop motorfiets rijders uit de omgeving van Alphen aan den Rijn, sinds eenigen tijd de veiligheid van het verkeer in gevaar plegen te brengen, is Dinsdagavond op den West-Kanaalweg aldaar gebeurd. Al eenigen tijd was deze gladde, maar smalle asfaltweg, welke langs het Aarkanaal loopt, door een aantal motorfietsrijders uitverkoren voor het houden van onderlinge wed strijden. De politie hield reeds lang een oogje in het zeil en had hen reeds ettelijke malen gewaarschuwd. Dinsdagavond, zoo lezen we in de N.R.Crt., om streeks acht uur passeerden wederom eenige van deze, hier reeds beruchte snelheidsmaniakken, van wie een zelfs getooid was met een valhelm, de ge meente. Zij werden door een agent van politie an dermaal gewaarschuwd niet op den West-Kanaal weg te gaan racen, waarop werd geantwoord, dat men voornemens was, naar de Haarlemmermeer te gaan. Om kwart over acht hoorde echter een andere politieman het geraas van de motoren langs den West-Kanaalweg. Hij ging daar onmiddellijk heen en maakte tegen een der rijders, den 22-jarigen A. B. uit den Haag. die met twee anderen een wedstrijd hield, proces-verbaal op wegens het in gevaar bren gen van de veiligheid van het verkeer. De drie mo torfietsrijders verwijderden zich daarop, doch kwa men ongeveer een uur later, toen de politie vertrok ken was, terug om hun wedstrijd voort te zetten. Te gen halftien raasden drie motoren over den weg. De derde motorfiets, bestuurd door den 2-4-jarigen C. S. uit Bodegraven, was enkele meters achter de beide andere. De 17-jarige Petronella Hoogduyn, die voor de deur van haar woning stond te kijken, werd door dezen laatste aangereden en in het kanaal geslin gerd, waaruit zij onmiddellijk door eenige omwonen den is gered. Ernstig verwond werd zij haar wo ning binnengedragen, waar zij enkele minuten later overleed. Drie dokters, die spoedig ter plaatse waren, stelden vast dat het meisje niet door verdrinking, doch tengevolge van zwaar lichamelijk letsel was overleden. De motorfietsrijder zelf werd zeer ern stig, doch niet levensgevaarlijk aan het hoofd ge-, wond. Per ziekenauto is hij naar zijn woonplaats overgebracht. De motorfiets, welke geheel vernield was. en het lijk van het meisje heeft de politie in beslag geno men. De verontwaardiging over het schandelijke optre den van de motorfietsrijders en de deelneming met de ouders van het slachtoffer zijn in het dorp alge meen. HET DRAMA TE ONSTWEDDE. Naar de „Msb." verneemt is een deel van het geld, dat door de twee daders van den laaghartigen roof moord te Onstwcdde was gestolen, teruggevonden in Nieuw Weerdingen. Hier was het door de daders in bewaring gegeven. Het geld is door de politie in be slag genomen. EEN ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE BERLIJN. Tusschen communisten en nazi's. In het Noorden van Berlijn is het gisternacht tot een bloedige vechtparty gekomen tusschen commu nisten en nazi's. Volgens mededeeling van het hoofd bureau van politie werden tegen 2 uur 15 nazi's, die zich op weg naar huis bevonden, uit een communis tisch vereenigingslokaal beschoten. Eén nazi word gedood. In aansluiting op de beschieting ontstond een groote kloppartij, waarbij drie nazi's ernstig zijn gekwetst, terwijl er één lichte kwetsuren heeft opge loopen. Een communist is eveneens gekwetst. Er zijn 17 communisten gearresteerd, waaronder zich twee vermoedelyke daders bevinden. De inzittenden na een kwartier gered. Op den Westpias te Aalsmeer is Dinsdagmiddag een kano omgeslagen, waarin twee Amsterdamsche studenten gezeten waren. Beiden wisten zich aan het omgeslagen bootje vast te klemmen en zich zoo een kwartier boven water te houden, waarna zij door de opvarenden van een zeil boot weiden gered. Schager Roosjes. TWEE ZICHTERS gevraagd bij A. VRIES, Groote Keeten. Gevraagd: Een HUISHOUDSTER. bij Ib. SIEGERS, Hollebalg, Haukes, Wieringen. Biedt zich aan: Een BOERENKNECHT, ook wel voor ander vast werk. V.g.g.v. Br. o. lett. J L, bur. van dit blad. Gevraagd: een mak Werkpaard, voor de kost, voor 2 maanden, L. KORTEKAAS, Stoomweg, Breezand. TE KOOP; zwarte bessen, bij J. DOORN, Schagerbrug. TE KOOP; puike eetaardappelen 25 K.G. voor 75 cent. Jac. SCHILDER, Noord, Schagen. TE HUUR: Luxe Auto met chauffeur. 10 ct. per K.M. Groote ritten speciale prijs. Joh. D. DUBBELD, Hemme, Bar- singerhom.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3