't gaat ooi de kwaliteit en den prijs BLUE BAND 3000 Meter onder water zonder gevaar. hCTT) a&ijcC paK JwYtdï-fwJqe. Met het diepzee- duiktoestel Waarnaar men luistert Versch gekarnd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Het Pad langs de Klip van EL PHILIPS. Op het gebied van het diepzeedui- ken. zijn nog vele moeilijkheden van practische beteekenis op te lossen, om nog te zwijgen van de wetenschap pelijke beteekenis, die het eigenlijke diepzee-onderzoek heeft. Een derge lijke beteekenis is wellicht toe te kennen aan het werk van William Boobe, die eenige maanden geleden met zijn toestel 400 M. onder den zeespiegel dook. Zijn apparaat is ech ter niet van belang voor de practijk, voor berging van gezonken ladingen, voor hulpverleeningen bij veronge lukte onderzeebooten. Een Duiteoh uitvinder. Hans Philips brengt nu een constructie, die naar het schijnt zoowel de practische als wetenschap pelijke moeilijkheden tot oplossing brengt en die een revolutie beteekent op het gebied van diepzeeduiken. Het duikvermogen van dit apparaat, waarop reeds patent verleend is, wordt berekend op 3000 M. en meer. De uitvinder doet de volgende mededee- lingen over zijn proeven. Zooals zoo vele uitvindingen dankt ook de mijne haar ontstaan aan een toeval. Het gebeurde voor vijf jaar op een stoomschip, waarmee ik uit Portugees oh- West Afrika naar Duitschland terugkeerde. Wij passeer den juist de hoogten van Vigo en ik sprak met den kapitein over de millioenenschatten van de Spaansche vloot, die daar op een diepte van 800 M. onbereikbaar zijn, ook voor de modernste bergingsmethoden. Een plan kwam toen plotseling in mij op. De cata- strophe van de Engelsohe onderzeeboot M 1. waarbij ik de duik- en bergingspogingen zoo tragisch zag misluk ken. was mij een prikkel te meer. Eenige jaren later had ik het patent, dat de uitvoering van mijn plan op de belangrijkste punten verzekerde. Mijn project is op het oogenblik tot in de kleinste bijzonderheden uitge werkt en nieuwe patenten heb lk reeds aangevraagd. Het verrassende punt in mijn constructie dat van alle andere duiktoestellen afwijkt schuilt in de door voering van de volgende grondgedachte: De ontzettende, gevaarlijke druk van de watermassa, die bij toenemende diepte het dulkapparaat steeds meer bedreigt, en het tot nu toe onmogelijk maakte, in de eigenlijke depzee door te dringen, wordt geneutraliseerd door een tegendruk, die binnen in het duiktoestel wordt teweeggebracht door de verdamping van vloeibare lucht. Een speciale automatische regulatie zorgt er voor. dat de druk van binnen steeds gelijk is aan dien van buiten. De ommanteling behoeft dus in het geheel niet aan bijzondere eisohen van sterkte te voldoen. Het toestel kan drijven, het wordt niet, zooals andere apparaten, aan kabels neergelaten en omhooggetrokken, maar door zijn eigen motoren wordt het voortbewogen. Alle handelingen, die de duiker bij de berging heeft te verrichten, dus bijvoorbeeld het vastmaken aan het voorwerp, dat geborgen moet worden, het boren en snijden, het vastgrijpen en opheffen van het voor werp volbrengt hij met behulp van electrische instru menten, waardoor natuurlijk veel meer gepresteerd kan worden dan door zuiver lichamelijke Inspanning. De energie, noodig voor de voortbeweging, voor de Instrumenten en voor het verwarmen van de vloei bare lucht wordt aan het duiktoestel toegevoerd langs een geoombineerden sterkstroom- en telefoonkabel van uit het begeleidende schip. Vier boeien dragen den kabel, zoodat die in het water volkomen zonder gewicht is. GEEN BEDRIJFSSTORINGEN. De vloeibare lucht, welker eigenschappen immers reeds lang bekend zijn, zorgt niet alleen voor een op heffing van den druk van buiten, maar ook voor het opstijgen van het toestel, niet alleen als dat op het programma stond, maar ook bij iedere storing in de functioneering. Ja, wanneer de voorraad vloeibare lucht bijna verbruikt is, is het laatste door het zoo snel mo gelijk omhoogstuwen van het dulkapparaat toch nog mogelijk. In zoo'n geval n.1. geeft een drijver een alarmsignaal en verbreekt tevens de verbinding met het ventiel, waar uit de overbodige gasdruk wegstroomt. Het over bodige gas zoekt dan een uitweg in een tank, waarin zich het ballastwater bevindt en drukt dat door een speciaal ventiel naar buiten, waardoor het toestel op stijgt met een snelheid van 60 tot 80 C.M. per seconde. Het opstijgen geschiedt op dezelfde wijze, wanneer het op het programma staat. Zelfs het onderbreken van den stroomtoevoer in het ergste geval een breuk van den electrischen toevoerkabel kan het apparaat niet hinderen. Het duikventiel wordt gesloten en de verdamping van een geringe hoeveelheid vloeibare lucht is genoeg om het ballastwater uit te drijven en het toestel te doen opstijgen. DE INRICHTING VAN HET TOESTEL. Zonder bijzondere beschermingsmaatregelen is het natuurlijk voor een mensch onmogelijk, te verblijven in het binnenste van zoo'n onder hoogen druk staande ruimte. Daarom is er voor den duiker in het midden van het toestel een kogelvormige z.g. hoogedruk-cel gemaakt uit speciaal gelegeerd staal van 23 m.M. dikte, dat een vijfvoudige zekerheidsfactor beteekent. Grootte en gewicht van de cel komen overeen met het duikvermogen van het geheel. Gesteld, dat het toestel bestemd is voor duikingen tot 1000 M., dan heeft de cel een gewicht van 1450 K.G. De cel bevat helllngs- en dieptemeters, compas en telefoon, een belsignaal-ontvanger, de stuurinchting en vooral: het schakelbord, waarmee de bewegingsmotoren de ventiels en de, Instrumenten worden bediend. De bergingsinstrumenten zijn aan den voorkant van het toestel gemonteerd op een grijper, die den arm van den duiker vervangt, maar met 'n veel grooter kracht. Het oog van den duiker is hier een venster van 25 c.M. dikte, bestaande uit tien over elkaar gelijmde, zeer sterke ruiten. Bovendien Is er een schijnwerper. IN VOETGA NG E RSTEMPO OVER DEN BODEM DER ZEE. De mantel, die het geheel omringt, laat rondom de cel genoeg ruimte voor vloeibare lucht, motoren ballast- tanks. enz. Het toestel is in verhouding tot zijn capa citeit buitengewoon klein. In volkomen duikklaren toe stand bedraagt zijn gewicht, inclusief de bemanning, 2633 K.G. De 1.5 K.W.-gelijkstroommotor, die een pro peller aandrijft, verleent het toestel een snelheid van 3 tot 4 K.M. per uur. Juist doordat het toestel zich zelf voortbeweegt, zijn de gevaarlijkste gebreken van de vroegere toestellen vermeden. VRIJDAG 5 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereko- per; 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 VARA- Septet o.l.v. Is. Eyl. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. VARA.: 10.15 Voordracht door Janny van Oogen; 10.30 VARA-Septet; 11.00 Kwartiertje voor den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs In Nederland; 11.15 Sep tet. A.V.R.O.: 12.00 Tijdsein en AVRO-Klein-Orkest o.l. v. Willem Knikker; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Ka merorkest oJ.v. Gerard Hemmes; VA.R.A.: 4.00 Tijd sein en Gramofoonmuziek; 4.30 Knutselwerkjes; 5.00 VARA-Klein-Orkest o.l.v. Jan van der Horst; 5.50 Gra mofoonmuziek; 6.00 Orgelspel; 6.30 Voordracht door Janny van Oogen; 6.45 Klein-orkest. A.V.R.O.: 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. V.P. R.O.: 8.00 Nieuws; 8.05 Vaz Dias; 9.00 Voordracht door Jan van Kasteel. V.A.R.A.: 11.00 Gram.-muzlek. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Korte ziekendienst; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Concert; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Or gelbespeling door Adr. Engels; 6.00 Gramofoonmu ziek; 6.30 Bezoek van den radiodokter; 7.00 A. J. Her wig: „Een paar zomer-kamerplanten en het stekken van geraniums"; 7.20 Politieberichten: 7.45 Gramo foonmuziek; 8.00 De Haarlemsche Orkestvereeniglng o.l.v. Marlnus Adam; 9.00 W. van Rijswijk: „Paarlen"; 0.30 Vervolg Concert; 10.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dlas; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert door het Omroeporkest; 6.20 Gramofoon muziek; 6.50 Idem; 10.30 Idem. KAX.UN'DBORG (115S M.) 3.50 Radio-Harmonie-ensemble; 8.30 Duitsche Opera muziek; 10.40 Concert. HAMBURG (372 M.) I.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 7.40 Pianomuziek; 10.35 Concert. KONIGWUSTERHAUSEN (1685 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.50 Concert; 5.20 Vespercon cert DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Orgelrecital; 4.20 Concert; 9.55 Concert; 11.20 Bertini en zijn band. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Concert. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert; 10.50 Gramo foonmuziek. MILAAN (331 M. 9.05 Koor- en Orkestconcert ROME (441 M.) 9.05 Concert; 11.10 Dansmuziek. WEENEN (517 M.) 10.30 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Populaire en dansmuziek; II.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Concert; 10.05 Spaansche muziek. ZATERDAG 6 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) VA..R.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. KI eere koper: 7.30 Idem; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmu ziek; 9.00 Trio Drukker. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwij. ding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders In de continubedrijven m.m.v. het trio Willem Drukker, Adolf Bouwmeester en het VARA-tooneel; 12.00 Tijd. sein; 12.01 Het VARA-Sepet o.l.v. Is. Eyl; 1.45 Verzon ging zender; 2.15 Arbeiderssport; 2.30 Orgel, viool en cello; 3.10 J. H. Scheps: ..Kan een Christen socialist zijn?"; 3.30 Vervolg concert; 4.00 S.D.A.P.-kwartlertJs door Jan Oudegeest; 4.15 Vervolg concert; 5.00 Voor de kinderen; 5.45 Het VARA-Scptet o.l.v. Is. Eyl; 7.15 Toespraak door A. de Vries; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Zaterdagavondprogramma, m.m.v. het VARA-Klela- orkest o.l.v. Jan van der Horst. Leo Fuld, refrelnza: The 5 Melody-Singers, John Brookhouse Mc. Carthy, piano en het VARA-tooneel. In de pauze Vaz Dlas; 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (296 M.l K.R.O.: 8.00 Morgenwijding; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin; 12.00 Tijdsein; 12.01 Politieberichten; 12.15 Se* tet o.l.v. Plet Lustenhouwer; 1.30 Kinderuurtje; 3.00 Openingsvergadering van het Nat. Maria-congres t» Nijmegen; 4.00 Uitzending van de Ned. Ver. van Spi ritisten „Harmonla"; 4.30 Uitzending van de Theoso fische Vereenlging N.A. Spreker: J. J. Poortman: „Wat is Theosofie?"; 5.00 K.R.O.-kunstensemble o.l.v. Piel Lustenhouwer; 5.45 Sportpraatje; 6 00 Kunst ensemble; 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.40 Kunstensemble; 7.10 Lezing: 7.45 Lezing; 8.00 Sa lon-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 8.45 Kampliedjes; 9.00 Salon-orkest: 0.15 Jack Molenaar, accordeon: 9.30 Vaz Dias; 9.45 Kampliedjees; 10.00 Salon-orkest; 10.11 Jack Molenaar, xylóphoon met orkestbegeleiding; 10.30 Salon-orkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. BRUSSEL (509 M) 1.30 Concert; 5.20 Concert door het Omroeporkest; 650 Gramofoonmuziek; 9.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Omroeporkest; 8.20 Oude Dansmuziek door het Omroeporkest; 9.45 Cabaretliedjes; 10.35 Mandoline- muziek. BERLIJN (419 M.) 7.30 Zang door Cica Lau, sopraan; 10.20 Dansmuziek; HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek: 4.50 Concert; 6.15 Gevarieerd programma; 7.40 Concert. KÖNIGSWTSTERHAUSEN (1635 M.) 6.20 Populair concert; 2.20 Gramofoonmuziek; 9.30 Po pulair concert; 10.45 Vervolg concert. LANGENBERG (472 M.) 10.05 Gramofoonmuziek; 5.20 Vesperconcert; 12.20 Gra- mofoonplaten (dansmuziek). DAVENTRY (1551 M.) 12.20 Concert; 1.50 Conoert; 5.05 Orgelconcert door Reglnald Foort; 10.50 Dansorkest. PARIJS RADIO (1725 M.) 7.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Idem; 9.05 Gevarieerd pro gramma; 10.50 Gramofoonmuziek. MTLAAN (331 M.) 7.50 Gramofoonplaten; 9.05 Gevarieerd programma; 10.20 Dansmuziek. ROME (441 M.) 8.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera-uitzending. WEENEN (517 M.) 7.00 Concert door viool, altviool en piano; 8.20 Pro gramma van Langenberg; 10.35 Populair concert. WARSCHAU (1112 M.) 5.20 Populair concert: 7.35 Allerlei; 8.35 Populair concert; 11.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 9.05 Jazz-muziek; 10.05 C. Uhlmann speelt op het nieu we instrument „TubUB-Camponophon"; 10.20 Dansmu ziek. FEUILLETON. UIT HET ENGELSCH VAN J. S. F L E T C H E R. 14. Birch wandelde bedaard naar de getuigenbank, zelf bewust man van een jaar of dertig, met een bleek ge zicht en koele, ernstige gereserveerde gelaatstrekken. Zoodra Birch in de getuigenbank aangekomen was. etond ook Dr. Drayna op, bij zichzelf denkend dat waar schijnlijk niemand in de zaal een dieper inzicht had in het mysterie dat over den dood van zijn cliënt lag uit gespreid, dan deze vertrouwde raadsman Van Sir Che- ville Stanbury. Zoo schenen het ook de andere aanwezi gen te voelen, want alom werden halzen gerekt en ooren gespitst, toen de vertegenwoordiger van het openbaar ministerie en Sir Cheville's advocaat elkaar In de oogen keken. „U is de juridische raadsman geweest van wijlen SIx Cheville Stanbury nietwaar, meneer Birch en wel ge durende eenige jaren?" begon Dr. Drayne. „Acht jaren sedert den dood van mijn vader, die de belangen van den overledene meer dan dertig jaren heeft behartigd." „Dan was u zeker goed op de hoogte van zyn zaken?" „Heel goed." „Wij hebben verschillende mededeelingen gehoord over een testament dat Sir Cheville u had gevraagd gereed te maken. Wat kunt u ons daar over vertellen?" De advocaat vouwde de handen op den rand van de getuigenbank en zijn heele houding wees erop dat h*J (van plan was een uitvoerige uiteenzetting te geven. „Sir Cheville Stanbury kwam een dag of tien geleden bij me en vertelde me, dat hij voornemens was met Mlle. (de Coulanges in het huwelijk te treden. Het engage ment zou binnen enkele dagen publiek worden en het huwelijk einde Juli voltrokken worden. Verder zei hö dat iemand van zijn leeftijd met alle eventualiteiten moest rekenen, en hij daarom een regeling wilde tref fen, dat Mlle. de Coulanges, wanneer hij kwam te over lijden vóór het huwelijk plaats vond. ruim verzorgd zou achterblijven: hij wilde, zei hij. 'n voorziening treffen, ten opzichte van haar. zooals hij zich die ook had ge dacht, wanneer ze eenmaal zijn wettige vrouw was. Ik wees hem erop dat na het huwelijk dat testament niet meer geldig zou zijn; hij antwoordde, dat hij dat wist, en tijdig voor een ander testament zou zorgen. Daarom stelde ik..." „Een oogenblik," viel Mr. Drayne hem in de rede. „Had Sir Cheville al eerder een testament gemaakt?" „Neen. Ik geloof dat Sir Cheville daar altijd een soort bijgeloovig vooroordeel tegen heeft gehad. Ik heb hem dikwijla met nadruk verzocht een testament te maken en ik weet dat mijn vader het ook verscheidene ma len heeft gedaan. Hü antwoordde altijd dat hij niet inzag waarvoor het noodig was. Hij had geen andere verwanten dan zijn schoonzuster en zijn neef: hij gaf tijdens zijn leven zooveel weg voor liefdadige doelein den. dat hij zich niet verplicht voelde daarvoor nader hand nog iets af te zonderen: als hij zonder testament stierf, zou alles aan zijn neef komen, hetgeen ook zijn bedoeling was. Neen. er was geen eerder testament." „Juist. En d 11 testament?" „De voornaamste bepaling was dat hij een bepaald bedrag aan Mlle. Zelle de Coulanges legateerde: de rest van zijn bezit bleef bestemd voor zijn neef. meneer Marston Stanbury. erfgenaam van den titel." Mr. Drayne boog zich over naar den getuige, alsof hij van plan was een vertrouwelijk gesprek met hem te be ginnen. „En hoeveel legateerde hij aan Mlle. de Coulanges? Wees zoo goed het juiste bedrag te noemen." Birch aarzelde een oogenblik, toen kwam zijn antwoord, scherp en duidelijk: „Honderd duizend pond." „Honderd duizend pond", herhaalde Drayne met haast iets van eerbied ln zijn toon. „Wijlen uw cliënt was dus een rijk man?" „Sir Cheville Stanbary was dus 'n zeer gefortuneerd mam" „Hebt u er een idee van, hoeveel hij in totaal bezat?" luidde de volgende vraag. „Zeker. Sir Cheville's vermogen bedroeg op zijn minst vierhonderd duizend pond misschien zelfs wel meer." „En dit heele fortuin was met uitzondering van het legaat aan Mlle. de Coulanges, bestemd voor meneer Marston Stanbury?" „Iedere stuiver ervan." „Waren er geen andere beperkende bepalingen lega ten voor de bedienden of ieta van dien aard?." „Neen. Alleen een opdracht aan den universeelen erf genaam, dus aan mr. Marston Stanbury. om alle be dienden van Sir Cheville een som gelds te schenken. Voor liefdadige doeleinden was niets besohikbaar gesteld: Sir Cheville heeft zooals ik reeds zei, zijn leven lang op de meeat-royale wijze zijn mensohllevendheid getoond." „U stelde het testament djis naar deze aanwijzingen van Sir Cheville op?" „Ja. Het document lag klaar om door Sir Cheville geteekend te worden een paar dagen geleden al. Maan dagmiddag om zes uur kwam hij bij mij op kantoor om het te teekenen." „Was dit vooruit afgesproken?" „Ja. Hij had mij dien oohtend getelefoneerd, dat hij tegen dien tijd zou komen." „Teekende hij het testament?" „Ja, mijn chef-de-bureau, James Mortimer, en ik wa ren getuigen." „Dus dan is het testament wettig en van kracht," con cludeerde Mr. Drayne. „Waar bevindt het stuk zich?" Birch keek den anderen rechtsgeleerde eigenaardig strak aan. „Ik weet het niet." antwoordde hij langzaam. ,.U weet het niet? Is het dan niet in uw bezit?" „Neen. Sir Cheville stak het in zijn zak en nam het mee." „Stond hij er op dat te doen?" „Ja Ik wees Ijem er op dat het veel veiliger bewaard zou zijn in de brandkast van mijn prlvé-kantoor, waarin ook zijn andere papieren lagen, maar hij voelde er meer voor. om het zelf onder zijn berusting te houden. Daar om deed ik het In een enveloppe en hij borg het op in zijn binnenzak." „Heeft u toevallig opgemerkt of hij nog andere pa pleren in dien. zak had?" „Ja, hij had trouwens altijd een massa paperassen bij zioh. Hij haalde een heelen stapel te voorschijn, om dien daarna weer met het testament in zijn zak te steken. Ik kan me precies herinneren, wat hij deed. Hij had een bundel brieven en documenten, bij elkaar gehouden door een elastiek, in de hand. Daar schoof hij de en veloppe een gewone akte enveloppe waarin het tes tament zat. tusschen." „Gaf hij er een verklaring van, waarom hij het testa ment wilde meenemen, inplaats van het bij u te laten." „Ja, hij wilde het den volgenden dag aan Mevrouw Stanbury laten zien, die. zooals hij mij vertelde zich bui tengewoon boos had gemaakt, toen hij haar dien middag zijn voorgenomen huwelijk had aangekondigd," Mr. Drayne schoof een oogenblik in gedachten zijn papleren heen en weer. Toen hervatte hij de ondervra ging. „Dus uw cliënt vertrok met het testament in zijn zak. Is u nog iets bekend van hetgeen hij later op den avond heeft gedaan." „Daar kan ik u tamelijk volledige inlichtingen ove<r geven. Hij inviteerde mij met hem op de club te dinee- ren en ik nam zijn invitatie aan. Hij was in een zeer op gewekt humeur. Na het diner ging hij naar de speel zaal: daar whistte hü met majoor Stanningley, meneer Philip Milford en Sir John Hollinshaw. Zij begonnen om acht uur en waren nog aan het spelen, toen ik om tien uur uit de club wegging." „Was dat de laatste maal dat u Sir Cheville hebt ge zien „Levend ja." Mr. Drayne draalde een oogenblik. alscf hij in zijn geest naging, wat hij nog meer zou kunn?n vragen; j toen ging hij eensklaps zitten en keek naar Si:"'lal. Maar deze maakte geen aanstalten om iets te zegge of doen en Birch, na even gewacht te hebben, ging be- daard de getuigenbank uit. Er kwam thans een opeenvolging van minder belang rijke getuigenissen. Sir John Hollinshaw bevestigde dat hij tot half elf met Sir Cheville gewhist had. De eerste kellner van de club verklaarde dat Sir Cheville om tien minuten over half elf was heengegaan; een witkiel van het station Hallithwaite deelde mede. dat hij het por tier van een eerste-klasse-compartiment voor den over ledene geopend had om tien minuten voor elven. Sir Cheville was alleen geweest. De beambte van de con trole van Litherdale had den' baronet uit den trein van tien minuten over elf zien stappen; een politie-agent had met hem gepraat, vóór hij het voetpad over de heide insloeg: het was een mooie, heldere avond geweest en Sir Cheville had daar nog een opmerking over gemaakt. De hoofdopziener van het landgoed kwam vertellen, dat hij het levenlooze lichaam van zijn meester den volgen den oohtend aan den voet van de Zwarte Klip gevonden had; Inspecteur Calvert getuigde, dat hij erbij was ge- I roepen en onmiddellijk de kleeren van den doode door zocht, maar niets gevonden had dat op 'n stukje papier leek. „We zullen nu de geneeskundige verklaringen van de heeren medici hooren," zei hij. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6