s De Olympische spelen te Los Angeles. IEUWS VAN PARTA VERKEERSONGEVALLEN. Zaterdag 6 Augustus 1932. SCHAGER COURANT. Zesde blad. No. 9119 CHAGEN. Een Nederlandsche zege. Van Egmond sprintkampioen. OPGER. 7 MEI 1911. De Alg. Jaarvergadering. De Alg. jaarvergadering ligt weder achter ons. Een ze te verwachten vlugge afwerking van de uit 18 pun- en bestaande agenda was oorzaak dat het een aange name vergadering werd. Voor een overzicht dezer ver gadering kunnen wij gevoegelijk verwijzen naar de gchager Courant van Woensdag 3 Aug., waarin elk lid zal kunnen vinden wat hij behoort te weten. De 'di vergadering verheugde zich in een groote opkomst.. e' Het medeleven wordt steeds grooter en wij spreken den 'cr wenseh uit dat bij de volgende algemeene vergadering nog meer leden aanwezig zullen zijn. Officieel Nieuws. Alle leden worden in de gelegenheid gesteld van tijd tot eenige bijdragen in ons officieel-nieuws in te zenden. De copië voor deze rubriek moet worden ingeleverd bij den heer J. Lutjeharms. Molenstraat. Schagen. De in gezonden copiën zullen eerst door het bestuur worden nagezien, waarna pas de publicatie volgt. Programma voor Zondag 7 Aug. Schagen bB.K.C. a. 1.30 uur. Schagen UI—B.K.C. II. 3 uur. Bedankt als lid. A- Watertor, die met ingang van 1 Aug. 1932 voor de vereeniging Alcmaria Victrix uit zal komen. Wü wen- schen hem veel succes toe in zijn nieuwe vereeniging. Oefenuren zijn: Maandag, van 46 uur adspiranten. daarna leden; Dinsdag, adspirantentraining door den heer v. Ketel; Woensdag van 26 uur adspiranten, daarna leden; Donderdag van 5 uur alleen leden; Vrijdag, gemengde dag; Zaterdag, van 26 uur adspiranten en leden; Zondag, alleen wedstrijden. In deze rooster wordt aangenomen, dat de veteranen leden zijn! Een verbod. In de algemeene jaarvergadering is besloten, dat tij dens wedstrijden onder geen beding meer in de rust voor de doelen getrapt mag worden. Evenmin mag tij dens de wedstrijden achter de doelen zulks geschieden. Zijn er leden of adspiranten, die dit verbod overtreden, dan zal het bestuur hiertegen maatregelen moeten ne men. Men neme hiervan Aota. HET BESTUUR. VAN DE ELFTAL-COMMISSIE. Schagen BB.K.C. A, V/s uur. T. Bij post W. Moransart F. Koning P. Bruin C. v. Haren J. Gelder S. Grootes A. Uitterdijk T. Komen G. Rempt L. Strijder Reserves: A. Molenaar, A. de Wit. Schagen IIIB.K.C. II, 3 uur. S. v. d. Wal G. Lem P. Ruig P. Blaauboer J. Weeland J. Wit H. Uitterdijk D. Leeuwenkamp Slingerland A. Keet C. Tjalkens Onze driekleur ten top. Na al de teleurstellingen die de eerste dagen van het wereldtournooi ons hebben gebracht, mogen wij, Ne derlanders, nu tevreden zijn. Voor de eerste maal'is het rood-wit-blauw geheschen aan de middelste mast van het Olympisch Stadion, de eerste Nederlandsche zege is behaald! Van Egmond heeft de finale van de sprint wedstrijden op glorieuze wijze behaald. Ongeveer vijftig duizend toeschouwers vulden het stadion om daar aan het slot van den sprintwedstrijd onzen landgenoot van Egmond toe te juichen. Duizenden waren per auto naar Pasadena gekomen en niet minder dan ongeveer 4000 wagens stonden geparkeerd. In de eerste demi-finale van den sprintwedstrijd kwa men Chaillot (Frankrijk) en Gray (Australië) aan den start. Het werd een spannende race, die na een mooie eindspurt door Chaillot (Frankrijk) met slechts een banddikte verschil werd gewonnen. In de tweede demi-finale kwam van Egmond (Neder land) tegenover den Italiaan Pellizzari. Van Egmond, die uitstekend in conditie was, had geen moeite met zijn tegenstander. Met niet minder dan 10 M. voorsprong ging van Egmond door de finish, den Italiaan op de tweede plaats latende. De eindstrijd werd verreden in drie ritten. In den eersten rit zag het er nog niet naar uit, dat van Egmond als winnaar uit den strijd zou komen. De spanning in het Stadion was groot toen in de eindspurt er nagenoeg geen verschil tuschen de beide renners was. De eerste rit werd gewonnen door Chaillot met een banddikte voorsprong voor van Egmond. In den tweeden rit heeft van Egmond echter laten zien wat hij kon. Hij zette de eindspurt wat vroeger in en sloeg den Franschman met één lengte voorsprong. De beslissing moest in den derden rit vallen en de DE GEVAARLIJKE METPELERWEG BIJ ZWOLLE. Het vierde auto-ongeluk in één week- Donderdagmorgen heeft voor de vierde maal in deze week een auto-ongeluk plaats gehad op den ge vaarlijken Meppelerxvcg te Zwolle, ditmaal met ern- stigen afloop. Een luxe auto, bestuurd door den hoer L. G. H. Gerritsen, hoofdvertegenwoordiger van de firma Mcurs, uit Amsterdam, reed met groote vaart tegen een boom. Een der inzittenden kwam er zon der noemenswaardig letsel af, doch de heer G. moest uit den totaal vernielden auto worden gekapt. Met ingedrukte borstkas en zware hoofdwonden werd G. in hoogst zorgelijken toestand naar het Sophia zie kenhuis overgebracht. Eén aan zijn wonden bezweken, de tweede in stervensgevaar. 1 Nader wordt gemeld: J Donderdagavond is in het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overleden de lieer v. Dijk uit Bussum, een mede-inzittende van den auto van den heer G. uit Amsterdam, welke op den rijksstraatweg Zwolle Meppol is verongelukt. De heer van D. had inwendige kneuzingen opge- loopen, en is nu aan de gevolgen bezweken. De me dedeel ing dat hij slechts licht gewond zou "zijn, is dus onjuist gebleken.Hij was gehuwd en vader. De toe stand van den lieer G. was gisteravond zeer zorg wekkend. it ZWERFSTER DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Droevig ongeval te Haastrecht. Op den Haastrechtschedijk van Gouda naar Oude- *ater nabij het Ilonkoopsche Rijpad, onder de ge meente Haastrecht, is Donderdagmiddag een vrouw Qi door een vrachtauto, aangereden en gedood. De Irt vrouw, die Willemsen heet, Ü5 jaar oud en afkom stig is uit Venlo. was in gezelschap van een man. met wien zij sinds 25 jaar samenleefde. Beiden zijn zwervers en staan als spiritusdrinkers bekend. Vol gens verklaringen van getuigen verkeerde de vrouw Donderdagmiddag wederom onder drankinvloed. Zij liep zigzagsgewijze over den weg. De auto, waarme de de noodlottige aanrijding geschiedde, was er een van een melkfabriek uit Schoonderwoerd met een lading kaas op weg naar Stolwijkersluis. Het voer tuig, dat met een matige vaart reed, bevond zich bij de botsing aan den linkerkant van den weg. In hoe verre dit verband hield met het uithalen voor de vrouw, wordt door de politie onderzocht. De auto werd in beslag genomen. Bij onderzoek bleken de remmen niet te functionneeren. Het lijk van de overleden vrouw is naar Haastrecht overgebracht. BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO'S. Waarbij dria kinderen gewond werden. Woensdag zijn op den Haagweg te Loosduinen, ter hoogte van de stoomwasscherij der gebr. Boek, een zandauto en een groentenwagen tegen elkaar gereden. De zandauto werd naar den kant van den weg geslingerd, werd zwaar beschadigd en kwam achter de boomen terecht, waar vier kinderen op het trottoir liepen. Twee daarvan werden verwond; zij zijn met eenige lichte verwondingen naar een zieken huis in Den Haag overgebracht. Tegen den bestuur der van de zandauto is proces-verbaal opgemaakt. AUTO IN DE RINGVAART GEREDEN. De inzittenden gered. Woensdagavond omstreek» half negen reed 'n auto mobilist L. uit Heemstede met een luxe-auto op den Meerweg aldaar in de richting van den Haarlem- mermeerpoldcr. Toen hij de bocht nam, om de smalle brug in dien weg op te rijden, zag hij plotseling een auto voor zich op de brug, komende uit tegenover gestelde richting. Niet meer kunnende stoppen, gooi de E. het stuur naar links teneinde nog vóór de brug den dijk tusschcn de Ringvaart en het er naast ge legen weiland op te rijden. Hij haalde de bocht ech ter ook niet en reed tegen den uitlooper der brug leuning op, welke afbrak, met het gevolg, dat de auto naast de brug in het water reed. De inzitten den, twee dames en twee heeren, kwamen, doordat de auto op de wielen bleef staan, tot hun middel in het water te zitten. Op hun hulpgeroep schoten eenige mannen toe, die de toeristen, zonder letsel uit hun J benarde positie wisten te bevrijden. De auto behoort toe aan een Amsterdamse-hen ga ragehouder en is niet verzekerd. Met een opgewekt gelaat kwam Jan Vaarboom „Het Oude Hoekje" binnen. Hij was er een sinds jaren be kende gast. hoewel hij er meestal slechts eens in de twee weken kwam lunchen. De juffrouw met. de spich tige ellebogen, begroette hem met een vriendelijken hoofdknik en ook onder de gasten in het eivolle zaaltje waren er vele, die hem in het voorbijgaan een „hallo" toeriepen. Jan Vaarboom, die het beroep van verzekeringsagent uitoefende, liep rechtdoor naar een tafeltje achter in de zaal, waar hij David Humber reeds op zich vond wach ten. In de twaalf lunohrooms, welke Vaarboom op twaalf achtereenvolgende dagen (de Zondagen niet medegere- kend) bezocht, waren er steeds jongemannen, die in het koffieuurtje zijn komst verbeidden- Jan Vaarboom noemde hem zijn sub-agenten. Zij waren het, die hem geregeld op de hoogte hielden van de verlovingen en aanstaande huwelijken in de we reld der kantoorbedienden. Wel, ouwe jongen, is er nieuws?" Dit was de stereotype vraag, welke hij steeds aan zijn sub-agenten stelde. Jan Vaarboom hunkerde naar nieuw tjes uit de kantoorwereld, doch uitsluitend op het ge bied van verlovingen, aanstaande huwelijken en pro moties. Een verlovings- of huwelijksbericht beteekende voor hem de kans op het afsluiten van een nieuwen verzeke- ringspost Zijn sub-agenten hielden Jan Vaarboom vlug en oorrect op de hoogte van alle pijlschoten uit Amor's koker, wel ke in de kantoorwereld doel getroffen hadden. Dan haastte de verzekeringsagent zich den doorboorden har ten zijn gelukwenschen te gaan aanbieden, vergezeld van den dringenden raad, om een verzekeringspolis mede te nemen in het huwelijksbootje. Toen Jan Vaarboom zijn vraag aan den sub-agent gesteld had, vond er een klein intermezzo plaats. Een jongeman met breede schouders en krachtig gespierde armen baande zich een weg door de rijen der tafeltjes en begroette David Humber met een glimlach van op luchting. Ha! Ik zie, dat er hier nog een stoel onbezet is. U veroorlooft mij toch? Natuurlijk was er geen enkele reden en David Humber wendde zich tot Vaarboom Nieuws? Op 't oogen blik heel weinig. Toch is er misschien een kansje in het vooruitzicht: Dik kers schijnt het hof te maken aan Dora Penning Men zegt evenwel. dat ook Powelaars een oogje op haar heeft. We zullen moeten afwachten, aan wien ze de voorkeur schenkt... Zooals u ziet, luncht Dora op het oogenblik met hen beiden." Jan Vaarboom keek in de richting, welke zijn sub agent hem aanduidde; dan fronste hij ernstig de wenkbrauwen. Laten we hopen, dat Dora haar keuze op Powe laars bepaalt. Want als ze Dikkers neemt, valt er voor ons niets te verdienen... Toen Humber hem verwonderd aanstaarde, liet hij er zachtjes op volgen: •r. De Maatschappij zal Dikkers niet als verzekerde baande zich een weg door de xüen der tafeltjes. willen aannemen. De man ziet er uit als een lyder aan tuberculose. De dokter zal hem zeker afkeuren. Er viel een oogenblik van stilte. Dan mengde de man met de breede schouders en de gespierde armen zich in het gesprek: U neemt me niet kwalijk, dat ik even een vraag stel? Zaken zijn zaken, niet waar? Als ik u goed begrepen heb, dan is deze heer (hij wees op Vaar boom) werkzaam in het verzekeringsbedrijf? Jan Vaarboom knikte. En u betaalt een zekere provisie aan menschen, die u op de hoogte stellen van verlovingen en huwe lijken in den kring hunner kennissen? Ja, stemde Jan toe. Dat wil zeggen: wanneer er een verzekering tot stand komt. De man met de breede schouders knikte op zijn beurt. Begrepen. Ik zal er aan denken. Waar kan ik u vinden, wanneer ik u een mededeeling te doen heb? De verzekeringsman gaf den nieuwen sub-agent zijn kaartje. trad Jan „Het Oude Toen er twee weken verstreken waren, Vaarboom weder, opgewekt als altijd, Hoekje" binnen. Aan het tafeltje achter in de zaal zat Davin Hum ber zijn komst te verbeiden. De sub-agent groette op een bijzonder vriendelijke wijze. Goed nieuws, meneer Vaarboom! Dora Penning is verloofd. En ze deed een goede keus dat wil zeggen: van ons standpunt bezien. Ze heeft Powelaars genomen. Vaarboom wreef zich de handen. „Verstandige meid, prees hij. Ze heeft blijkbaar ingezien, dat een verbintenis met een ziekelijkon man, die niet eens een levensverzekering kan sluiten, wei nig aantrekkelijkheden biedt... Hij brak den zin af. daar hij tusschen de rijen tafel tjes den breed-geschouderden sub-agent recht op zich zag afstevenen. Toen hij tot Jan was doorgedrongen, klopte hij hem joviaal op den schouder. Hallo, ouwe jongen. Heb je al gehoord, dat Dora Penning zich met Powelaars heeft verloofd? Dat wordt een aardig provisiezaakje voor ons beiden, beste kerel!" Jan Vaarboom glimlachte beleefd. Pardon, zeide hij. Meneer Humber heeft mij deze tijding aangebracht. Wanneer de zaak tot stand komt. is hij dus de rechthebbende op het aandeel in de provisie. Doch de breed-geschouderde schudde energiek het hoofd. Ik ben 't niet met je eens, ouwe kerel! Ik heb het werk voor u gedaan. De beide anderen staarden hem verbluft aan. Het werk? Hoe bedoelt u? De hercules glimlachte. Wel. heel eenvoudig. In een stille straat heb ik dat magere, tobberige kereltje eens eventjes ver teld. dat ik een bal ge hakt va.n hem zou ma ken, als hij het nog eens durfde wagen, zijn oogen naar Dora Penning op te heffen. Nu: het piete rige kereltje heeft de wijste partij gekozen. Hij meed sindsdien Dora angstvallig. Toen kreeg Powelaars het veld vrij, en hij heeft van de kans gebruik gemaakt... Terwij} de Hercules triomfantelijk grijnslach te, schudde Vaarboom langzaam het hoofd. Meneer, zeide hij, ik geloof, dat ik in het ver volg maar liever niet meer van uw diensten gebruik zal maken. Uw methoden lijken me toch wel wat origineel... Dan week hij langzaam achteruit voor de breede schouders en de gespierde armen... J. C. W. DUNCKER. In een stille straat... VAN EGMOND. weinige landgenooten, die getuigen mochten zijn van de eerste Hollandsche overwinning, waren zeer gespan nen. Van Egmond had getoond, dat hij sterker was dan de Franschman, doch Chaillot had den eersten rit, zij het met klein verschil, gewonnen. De derde rit bracht echter voor Nederland de eerste gouden Olympische medaille. In een schitterende eindspurt won van Egmond dezen rit met een voorwiel verschil en was hiermede Olympisch sprintkampioen. Tijd laatste 200 meter 12.6 sec. Tweede Chaillot (Frankrijk), derde Pellizzari (Italië) en vierde Gray (Australië). Ongeveer 800 landgenooten zijn getuige geweest van de overwinning van van Egmond, die nu behalve na tionaal sprintkampioen ook Olympisch sprintkampioen is. Bij de aanwezige Hollanders heerschte groote vreug de en Van Egmond reed zijn eere-ronde, terwijl voor het eerst tijdens deze Olympische Spelen de Holland sche driekleur in den middelsten mast ging. 1000 Meter tijdrace. Onmiddellijk na den sprintwedstrijd had de 1000 M. tijdrace plaats. De Australiër Gray, die in den sprint wedstrijd als vierde eindigde doordat hij niet meer uit kwam nadat hem de beslissing van de jury niet was bevallen, toonde in dezen wedstrijd, dat hij rijden kan. Hjj won deze tijd-race in een nieuwen Olympischen re cordtijd van 1 min. 13 sec. Onze landgenoot Van Egmond werd een goede tweede met slechts klein verschil, n.1. in 1 min. 13.3 sec. De zil veren Olympische medaille was hiervoor de belooning. De tandemwedstrijd. Na de overwinningen van van Egmond was het een teleurstelling voor de Hollanders, dat van Egmond en Leene niet konden uitkomen in de beslissing van den tandemwedstrijd. Het tandemrijwiel van onze landge nooten was defect geraakt bij de training en daar de bochten in de baan naar de meening van Van Egmond en Leene niet hoog genoeg waren, vonden zij het beter niet op een vreemd rijwiel te gaan rijden. Onze landge nooten hadden ook in dezen wedstrijd een goede kans gemaakt, zeker voor de tweede, plaats, en het is te be treuren dat zij thans moesten toezien hoe anderen won nen. Degen/schermen. De beste schermer was Thofelt (Zweden) met als tweede Pacini (Italië) en als derde Lindman (Zweden). In totaal namen 24 deelnemers deel aan de degenwed- 6trijden voor de moderne vijfkamp. Equipe floretschermen. Het eindresultaat der floret equipe-wedstrijden luid de als volgt: 1. Frankrijk, Olympisch winnaar; 2. Italië, 3.Vereenig- de Staten; 4. Denemarken. Worstelen, vrije stijl. Het eindresultaat luidde: 1. en Olympisch winnaar: Johannson (Zweden); 2. Luukko (Finland). 3. Tunyoghy (Hongarije). In de weltergewiehtsklasse in het vrij worstelen won heden Mac Donald (Canada) van Focldeck (Duitsch- land) op punten. Grieksch-Romeinsch worstelen. Bantamgewicht: Pearce (V.S.) slaat Zobori (Honga rije) op punten. Lichtgewicht: Karpathy (Hongarije) vloert Susukl (Japan) na 6 min. 13 sec. De 200 Meter-eindstryd. In de volgende positie verschijnen de loopers aan den start: Tolan (V.S.) binnenbaan, Metcalfe (V.S.), Simp- son (V.S.), Lutti (Argentinië), Walters (Zuid-Afrika) en Jonath (Duitschland). De start is voortreffelijk, de Amerikanen liggen in. leidende positie met Jonath direct daarachter. De Duit- scher valt in de eindspurt iets terug en moet zich achten de drie Amerikanen met de vierde plaats tevreden stellen. Eerste is Eddy Tolan in den tijd van 21.2 sec. Het Olympisch record over dezen afstand stond tot dus ver op naam van Hahn (V.S.) te St. Louis in de Ver. Staten in 1904 gevestigd met een tijd van 21.6 sec. Dit record was intusschen reeds in de voorwedstrijden: eenige malen verbeterd en thans is 't in den eindstrijd gebracht op ïl.2 sec, (Het wereldrecord is 20.6 sec.) Het eindresultaat luidde: 1. en Olympisch winnaar, Tolan (V.S.) 21.2 sec. 2. Simpson (V.S.) 3. Metcalfe (V, S.). 4. Jonath (Duitschland). 1500 Meter, De series 1500 Meter hardloopen hadden het volgen de resultaat: le serie: 1. Cunningbam, V.S., tijd 3 min. 55.8 sec.; 2, Cornes, Engeland, 3. Luomanen. Finland; 4. Edwards, Canada. Uit iedere serie werden de vier eerst aankomenden! geplaatst. 2e serie: 1. Lovelock, Nieuw-Zeeland. tijd 3 min. 53 sec.; 2. Hallowell, V.S., 3. King (Canada), 4. Larva, Finland. Larva is de winnaar van de 1500 Meter der Olym pische Spelen te Amsterdam in den tijd van 3 min. 53.8 sec. 3e serie: 1. Beccali, Italië, tijd 3 min. 59.6 sec.. 2, Purjo, Finland; 3. Ny, Zweden, 4. Crowley, V.S. Discuswerpen. Hierbij gooide de Amerikaan Anderson 49.49 M. eai werd daarmee winnaar. Polsstokhoogspringer De einduitslag luidde: 1 en Olympisch winnaar Mil- ler, V.S., 4.315 M.; 2. Nisfcida, Japan, 4.30 M.; 3. Jeffer-

Schager Courant | 1932 | | pagina 19