BLUE BAND Het Pad langs de Klip VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. BLUE BAND - Hollands beste kwaliteit - is slechts „iets" duurder dan andere soorten. Versch gekarnd met 2570 allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Strafzitting van Vrijdag 5 Augustus 1932. Aantal aangebrachte zaken 109. STRENGE EN CONSEQUENTE TOEPASSING DER VERORDENING GEWENSCHT. Het traditioneele getal 3, dat geacht wordt in du- bieuse gevallen den doorslag te geven, was thans ook bereikt in de strafzaak tegen de heeren Hendr. K. en Jan B., die zich op 10 Juni kinderlijk hadden ver maakt door den walmuur bij de Egmondersluis als wandelweg te kiezen, hoewel artikel 199 der Alkmaar- schc politieverordening zulks verbied en strafbaar heeft gesteld. Niettemin waren bij de behandeling dezer sim pele zaak moeilijkheden gerezen en de vraag gesteld, of de desbetreffende steenen walmuur kon worden ge acht te behooren tot de verboden plaatsen, waarvan in het hierboven aangehaalde artikel wordt gespro ken, een vraag die te meer klemde, omdat het ver blijf op dezen walmuur aan stekeltjes visschende en spelende kleuters oogluikend werd toegestaan. Een faciliteit, waarop de heeren verdachten, in vrij heid gedresseerde amateur-juristen, niet verzuimden zich te beroepen. Op grond van dit verweer werd door den Kantonrechter zelfs een onderzoek ter plaatse des misdrijfs ingesteld cn daarna de finale bepaald op heden Vrijdag 5 A" gustus. Gevorderd werd als toen tegen ieder der thans niet op tijd verschenen verdachten f2 boete of 2 da gen. De uitspraak werd tot 19 Augustus in beraad gehouden, doch ongeacht hoe dit vonnis ook mag luiden, zouden wij het zeer noodig achten, dat aan ieder onbevoegde en vooral aan visschende en spelen de kinderen den toegang tot dit afgelegen en van den openbaren wandelweg op de stadsvest niet zichtbaar stuk walmuur ten strengste werd verboden. Indien een spelende kleuter daar ongezien te water valt, is de kans op verdrinken groot, terwijl even- tueele toeschouwers op den Kennemer-singel buiten staat zijn, hulp te bieden. Voorkomen is beter dan genezen! KERMIS EN BALVERMAAK IN T POLDERLAND. De nood van den crisistijd ten spijt, onderscheidde zich op 10 Juni de kermis aan de Swan te Heerhu- gowaard in het welingerichte café van den heer Wester, door een hoogst opgewekte viering. Het nieu- ,we dansnummer de. .,Blue Heron trott", een wonder dood geslaagde creatie van de voorheen zoo poulaire polka „De reiger in t Bosch", had een reuze-succes en de onder dezen opwindende horlepijp ontstane knok partij kon de emotie niet anders dan verhoogen. De aanwezige veldwachters, echter, aan wie de streng heid van hun ambt, alle appreciatie voor de poezie des levens heeft ontzegd, konden met laatstgenoem de variatie geen genoegen nemen en werden alzoo de deelnemers meer radicaal dan zachtzinnig in de buitenlucht gezet. Een jeugdige fabrikant van het dagelijksch brood, de 22-jarige bakkersknecht Pieter Sn., die zicli bij dit intermezzo bijzonderlijk onder scheidde, werd bovendien nog vereerd met een pro ces-verbaal, omdat hij in staat van dronkenschap de orde zou hebben verstoord. Voor dit feit stond hij op 22 .Juli terecht, doch zijn protesten tegen dagvaar ding waren talrijk en krachtig. Primo was hij niet 'dronken geweest. Welke rechtgeaarde bakker uit den Blauwe Reijerpolder toch is er nu dronken van 2Vè zegge twee en 'n lialven pot lager bier? Secundo had hij de orde niet verstoord, maar zich tot de be scheiden rol van belangstellend toeschouwer bepaald en tertio, had hij, om zijn verweer de noödige kracht hij te zetten, twee getuigen a decharge medegebracht in de personen van de heeren J. v. Schagen en Maar ten Beers, die na de gebruikelijke plechtigheden de GD i FEUILLETON. UIT HET ENGELSCH VAN m J. S. FLETCHER. 16. HOOFDSTUK X. Meer dan één reden. Een gemompel van verbazing steeg op uit het pu bliek bij dit antwoord en Mr. Drayne, die de waarde van een dramatisch effect maar al te goed kende, liet het eerst wegsterven, voordat hij zijn ondervraging voortzette. „Mr. Lucas Etherton de textiel-fabrikant. U kent hem natuurlijk goed?" „Ik ben lange jaren zijn secretaris geweest." ant woordde Pike. „En u kon hem duidelijk herkennen in het donker?" „Duidelijk. Het was een heldere avond, zooals ik zei." „Zag hij u?" „Neen. Hij liep langs me heen,'* „In welke richting?" „In de richting van de Zwarte Klip." „En verdween toen uit het gezicht?" „Er is een vrij sterke stijging in het terrein tusschen de plaats waar ik zat en de Klip. Het is een soort uitlooper van den heuvelrand. Meneer Etherton liep erom heen en daardoor verloor ik hem natuurlijk uit het oog." „Wat deed u daarna?" „Ik bleef in de holte zitten, een twintig minuten zoo wat. De zaak is, dat ik in slaap viel," vervolgde Pike met een soort vertrouwelijkheid in zijn toon. Dr. March- mont heeft me aangeraden te slapen waar en wanneer ik maar kan. Het was een warme nacht en ik zat daar heel goed. Het had mij niets kunnen schelen, daar desnoods den heelen nacht te blijven slapen. Maar ik schrikte plotseling wakker, ik meende dat ik een ge luid hoorde een schreeuw." „Een schreeuw?" „Dat meende ik. Maar ik ben er niet absoluut zeker van, ik zou er geen eed op kunnen doen. Maar ik verklaringen van den verdachte in alle opzichten be vestigden en er bij voegden niet vijandig te zijn aan de politiebeambten, doch hun optreden onredelijk te achten. De wending daardoor in dit uitvloeisel van dat plattelands kennisamusement gebracht, gaf aanlei ding tot uitstel der behandeling tot heden, ten einde den verbalisant en uitwerper de brig, tit. der rijks- veldwacht H. Visser als getuige te hooren. Deze rijks pol.-ambtenaar verklaarde thans dat hij ons bakkertje had aangepakt op 't moment, dat deze zijn arm in gevechtspositie had opgegeven. Voorts bleek dat Pietje Sn. op deze kermis zijn eerste proef stuk niet had geleverd. In het dagelijksche leven was hij aangenaam in den omgang en doodmak in 't tuig, doch bij feestelijke gelegenheden gebeurde het wel eens dat hij dit lammeren-gewaad afwierp en figuurlijk gesproken, zich hulde in de huid van den wolf, die in een kwaad gerucht staat. De kantonrechter hield echter rekening met zijn zachtmoedigen aanleg en bepaalde zich tot het opleg gen van f6 boete of 6 dagen. Het schijnt evenwel dat de veroordeelde de gelegenheid om in hooger beroep te komen, niet ongebruikt wil laten voorbij gaan. MEER LICHT IN EEN LICHTLOOZE ZAAK ONTSTOKEN. De 18-jarige landbouwersdicipel Rijn de Gr. uit Heemskerk, doorkliefde in den laten avond van 17 Juli op zijn rijwiel de reeds den slaap des onschulds maffende gemeente Akersloot, alwaar door den nog niet door Klaas Vaak bezochten gemeenteveldwach ter Hoogland werd geconstateerd, dat de rijwiellan taarn van jongenheer Rijndert niet die sterke licht straal uitstraalde, zooals in art. 59 van het motor en rijwielreglement wordt verlangd. Hij maakte dus plichtsgetrouw proces-verbaal op, doch zijn rapport kon blijkbaar de goedkeuring van den uitverkorene niet voldoen. Althans werden zooveel bedenkingen ontwikkeld, dat de voortzetting op heden gelast werd. Uit het verhaal van den veldwachter Hoogland bleek evenwel thans dat geen kwart, geen half, doch heelemaal geen licht was gevoerd. Resultaat 5 gulden boete of 5 dagen. DE VERONGELIJKTE KANAALZWEMMER OPNIEUW AAN HET WOORD. Op de zitting van 22 Juli verscheen als aanwezige comparant, dragende het juist niet onverdeeld gun stig beoordeelde nummer 13, de 19-jarige heer Hendrik P. J., een handelsman, wiens kantoren zich vermoe delijk bevinden in de buurt van de Trompstraat, welke Boulevard is gelegen in de onmiddellijke na bijheid van het Noordholl. Kanaal en gezegde heer J. dus een welkome gelegenheid bood op dien war men en stoffigen Zondag een frisch bad te nemen. Het scheen echter dat de stedelijke politie bezwaren had tegen dit waterballet en derhalve proces-verbaal opmaakte, met het hierboven gereleveerde resultaat. De verbalisant, was niet gedagvaard en dat bleek een groote fout. Het is prachtig om soberheid te beoefe nen bij de oproeping van getuigen, maar een amb tenaar weet nooit wat hem boven het hoofd hangt. In ieder geval, deze Kanaal zwemmer liet zich niet zon der protest om hals brengen oftewel kisten en op grond van zijn oppositie, werd de zaak uitgesteld en heden voortgezet met het hooren van den verbali sant, den heer G. de Reus, agent van politie. De verdachte heer J., overigens piender genoeg, begreep of deed alsof hij niet begreep, dat het hier ging over de rechtmatige toepassing van het desbetreffende ver ordeningsartikel, maar werd, gelet op de betrekke lijke onbeduidendheid der overtreding, met clemen tie bejegend en veroordeeld tot slechts f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN UND SO WEITER. De chauffeur Klaas S„ voorheen zand-expediteur te Alkmaar, kreeg het in den laten avond van 13 Juni kreeg den Indruk, dat Ik door 'n schreeuw wakker werd. „Was het een menschelijke stem?" „Ik kan niets met zekerheid zeggen. Maar het was een stellige indruk een schreeuw een kreet." „Hoe wist u, dat het twintig minuten was na het oogenblik, dat u meneer Etherton had zien voorbij komen?" „Omdat ik net toen ik wakker werd, de kerkklok het half uur hoorde slaan: half één." „Juist. En toen?" „Ik bleef nog een paar minuten zoo zitten en wilde juist opstaan en naar huis gaan, toen ik weer iemand hoorde aankomen. Nu van den anderen kant, van de Zwarte Klip." „Wachtte u om te zien wie die nachtelijke wandelaar was?" „Ja. Ik bleef in de holte zitten." „En wie was het?" „Mevrouw Stanbury." „Weer steeg een gemompel uit de dicht-opeengepakte toehoorders op sterker en opgewondener dan straks, en weer wachtte Mr. Drayne om de mededeelingen van den getuige ten volle tot hun recht te doen komen. .Mevrouw Stanbury." herhaalde hij, toen het weer stil was geworden. „Op de heide, bij de Zwarte Klip, om half een 's nachts. Bent u er zeker van?" „Volkomen zeker." „Was zij alleen?" „Ja, ze was alleen.' „Liep ze in de richting van dit buiten, van de „Grange"?" „Ja, maar haar eigen huis ligt hier vlak achter." „Zag Mevrouw Stanbury u?" „Neen evenmin als meneer Etherton me zag. Ze passeerde me en vervolgde haar weg langs het pad naar de „Grange" en haar eigen huis. „Merkte u iets aan haar? Iets eh Iets bijzon ders?" „Ja," antwoordde Pike en er was een glinstering In zijn groene oogen. een flits, die hij als een pijl scheen te richten op de persoon over wie hij sprak. „Zij had iets in de hand, die het dichtst bij mij was het leken me papieren documenten." ..U hebt u natuurlijk een indruk gevormd van wat zij bij zich had", meende Mr. Drayne. „Ik zou die indruk graag vernemen de vraag of hij juist of onjuist is, komt eventueel later aan de orde." „Ik zou zeggen, dat zij een paar groote brieven of zoo iets in haar hand had. Iets van het formaat van lange akten-enveloppen, twee of drie stuks. Ze had ze in haar rechterhand." „Wat gebeurde er daarna?" „Zij liep haastig voort, zooals ik zei in de richting van haar huis en ik stond op en ging den anderen kant uit, langs de Zwarte Klip met de bedoeling naar in zijn bol om in gezelschap van een vriend, den chauffeur Willem Stoop, met zijn vrachtauto de ker mis te Schoorl te bezoeken. Natuurlijk werd daar iets meer prikkelends genoten dan komve thee en de heer S. verkeerde dan ook bij het afrijden laat in den nacht in een stadium, dat hij geen weg, geen bocht, geen hoek, geen land en geen boom meer kon onder scheiden en loodrecht op een massieve woudreus aanstuurde. De funeste gevolgen lieten zich den ken, de vrachtauto drukte in elkaar als een lekke harmonica. Vriend de chauffeur Stoop tornde recht vooruit door de voorruit en liep 14 dagen later nog rond, omwikkeld met verband en beplakt met pleisters, ter herinnering aan het gezellige nachtelijke kermisbezoek, de bestuurder was er wonder boven wonder, men zegt altijd, dat er een beschermende hand bestaat voor dronken lui en kleine kinderen, geheel ongedeerd afgekomen, doch toen hij heden terecht stond, wegens de zonde tegen artikel SSB, bij herhaling, kreeg hij het zwaar te verantwoorden en werd dan ook veroordeeld tot f 50 boete of 50 da gen en ontzegging rijbevoegdheid voor de:i tijd van 8 maanden. EEN IEDER MEENT. DAT ZIJN EIGEN UIL EEN VALK IS. De heer F. K., 'n vrachtautobestuurder, in dienst van een Alkmaarsche firma, is zonder twijfel diep overtuigd van zijn bekwaamheid en vermeende op 5 Juli correct en met inachtneming van alle wettelijke voorschriften den gevaarlijken hoek Z-en en Voordam om te kunnen zwaaien, doch mr. Jozephus Jitta. die hem daar veel te snel en te links in de bocht zag scharrelen, benevens eenige wielrijdende stervelin gen, welke zich door een algemeen souve qui peut, in veiligheid moesten stellen, waren minder spontaan in hun loftuitingen. Hun verklaringen droegen er al thans niet weinig toe bij, dat de terechtstaande chauffeur werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. HET EERSTE SCHAAPJE. DAT OVER DE BRUG KWAM. Het is een onaangenaam alternatief, als de maag- vraag caramboleert met het heilig principe. En zoo was het den heer Jb. G., een eerzame kruidenier te Heerhugo waard, die aldaar een zaak drijft in de on middellijke nabijheid van de kerk. de wet op de Zon dagssluiting lang niet welgevallig. Want Zondags verkoopt hij nogal wat aan de kerkgangers en beide partijen zijn met elkander gebaat. Hij nam dus de vrijheid deze nieuwe wet te sabotteeren. Maar een andere winkelier, die werd gebeurd, vroeg, misschien niet nobel, maar vergeeflijk menschelijk, waarom hij wel en ik niet? En was toen oorzaak dat ook de krui denier met gelijke veldwachtelijke maat werd geme ten. Stond heden terecht, beklaagd door rechters en kon de rekening voldoen door betaling van 50 ets. boete. Waarlijk, hij had in harder handen kunnen vallen! EEN BOLLENDRAMA MET EEN ACHTERGROND. Vader Willem T. met zijn beide zonen IJsbrand en Simon, bloembollenspecialisten te Uitgeest, moesten terecht staan wegens overtreding van art. 461 strafr. het loopen over verboden grond, in casu het bollen land van den her N. Mul. Aan dit geval zat nog een geheele voorgeschiedenis vast, waaronder een faillis sement met alle aankleve van dien, doch daarmede zullen wij onze lezers in dezen komkommertijd maat niet vervelen. Genoeg zij het gezegd, dat de heer W. T., die heden de geheele firma vertegenwoordigde, be weerde dat de kwestie inmiddels is bijgelegd. De heer W. T. and sons werden veroordeeld ieder tot f 6 noete of 6 dagen. DE STRIKKER ZELF GESTRIKT. De Trollervisscher met groot verlof Klaas B. te Eg- mond aan Zee, was betrapt in het jachtveld onder huis te gaan. Ik ben in den kost op een hoeve op den heuvelrand, voorbij Low Hall Maar ik was niet ver voor bij de Klip, toen ik meneer Etherton vlak voor mij uit zag loopen. Hij ging in de richting van zijn fabriek. „Weet u heel zeker dat het Mr. Etherton was?" „Volkomen zeker. Ik zou zijn figuur onder alle om standigheden herkennen; vergeet u niet dat ik zooveel jaren dag aan dag met hem omging. Bovendien ik volgde hem op een afstand. Hij ging door den priveingang de fabriek binnen en ik hield hem in het oog van achter den tuinmuur. Ik hoorde hem de deur achter zich gren delen; even later zag ik licht op zijn kantoor op de eerste verdieping. Daarop ging ik naar huis en naar bed." „Is dat alles wat u van uw naohtelijke wandeling over de heide hebt te vertellen?" „Alles." Mr. Drayne bleef even zwijgen en speelde weer met zijn papieren een geliefkoosde beweging van hem als hij nadacht. Toen richtte hij zich weer tot Pike op nieuw een en al levendigheid. „Maar ik meen gehoord te hebben dat u tegenwoordig bent geweest bij een gesprek tusschen meneer Etherton en Sir Oheville, dat Maandagmiddag in meneer Ether- ton's privé-kantoor op zijn fabriek plaats had." „Dat is inderdaad zoo", erkende Pike. „Wilt u zoo goed zijn ons bijzonderheden van dat on derhoud mee te deelen?" ..Zeker. Er is alleen maar een gordijn tusschen het privé-kantóor van meneer Etherton en de werkkamer van zijn secretaris. Ik kwam mijn kamer binnen en hoorde dat meneer Etherton en Sir Cheville in gesprek waren. Sir Cheville sprak heel luid. Ik kon er niets aan doen. dat ik hoorde wat er gesproken werd. Sir Cheville vroeg om vijf duizend pond, die meneer Etherton hem volgens zijn zeggen schuldig was hij beweerde dat me neer Etherton zich in deze kwestie onbehoorlijk gedragen had. Meneer Etherton van zün kant verklaarde dat het hem op het oogenblik niet convenieerde het geld terug te betalen. Dat is wat ik hoorde toen ben ik wegge gaan." „Is er niemand die uw verklaring kan bevestigen?" vroeg Mr. Drayne met een veelbeteekenenden blik. „Zeker", antwoordde Pike met iets van enthousiasme. „Juffrouw Etherton." „Hoe weet u dat?" „Omdat ik om een hoekje van het gordijn keek en zag, dat jufrouw Etherton hetzelfde deed langs het gor dijn tusschen haar vaders kantoor en de wachtkamer waar zij stond." „Hadden de beide heeren twist over dat geld?" Pike dacht even na. „Twist is niet het goede woord," meende hij. „Meneer Etherton was buitengewoon kalm toen ik het gesprek volgde. Maar Sir Cheville maakte zich heel erg boos." Egmond Binnen, terwijl hij in 'i bezit was van eeJ wildstrik. Hij beweerde thans dit ding alleen ter opT luistering te hebben meegedragen. Aangezien Klaai in de annalen niet als een „professeur de Bracon- nis" bekend stond, werd hij geabsolveerd en hem als penitentie opgelegd f 6 boete of 6 dagen. EEN OVERLADEN AANVOER DRUKT OP DE PRIJZEN. De in dit saisoen abnormaal uitgebreide agenda, de strafrol vermelde 109 zaken, is oorzaak, dat wij van de serie verkeersovertredingen maar wat mixed picles zullen maken. Zoo hebben wij in de eerste plaats de heer Eleazar Sch., 'n vriendelijk lachend chauffeurtje, uit dc stad met de 3 kruisjes aan den balk. die op de grens van Uitgeest de bocht had afgeknepen en een met werk lieden beladen autobus uit Hoofddorp had aangere den. Hij werd vereerd met f20 boete of 20 dagen en uitgenoodigd f 35 materieele schade te betalen. Dit vonnis stond hem kennelijk tegen, doch zijn charminj smile bleef op zijn glimmend aangelaat plakken. De 21-jarige landbouwer C. dc V., te Heerhugo waard, die zoo mogelijk nog lieflijker lachte, wer f3 boete of 3 dagen togedacht, omdat in den avon van 6 Juni zijn achterlampje 'n oogje had geknip tegen een bevallig wielrijdster. Al bert Zw.. 'n bediende van den Minister van Wa terstaat, gestationnerd te Egmond aan Zee. bad oj 19 Juli zijn verheven positie verschandaliseerd dooi in Castricum op den verboden Zeeweg te fietsen. gulden boete of 4 dagen. Op den Helderschenweg te Alkmaar bleek het op 27 Juni, dat stuur en remmen v§in een door den heer R. v. E. uit Haarlem bestuurden vrachtauto in deplo rabelen toestand verkeerden. Dc arme man zong een droevig lied van crisisleed en maatschappelijk ver val, die hem dwongen in zulk een ruine zijn sober stuk brood te verdienen. 2 maal f 15 boete of 2 maal 15 dagen. De handelsreiziger Henri van A., uit Arnhem par keerde op 20 Juni te Alkmaar in de Langestraat Zuidzijde, inplaats Noordzijde. Hij werd vertegen woordigd als gemachtigde door ecu lief dametje, maar zóó zwaar verkouden, dat zij succesvol kon concur- ree ren met de Whispering baryton, 2 gulden boete of 2 dagen. Mej. Trien K., *n 24-jarige dame de compagnie, had op 21 Juni pagaaiende met één voet op het pedaal door de beruchte Berger Tunnel gestept. Dit surro gaat wordt echter als volwaardig strafbaar wielrijden aangemerkt. Dc jonge dame was vandaag ten zeerste gepikeerd over het ongalante gebaar van den ver balisant om haar het receptje aan de deur van haar mevrouw uit te reiken. 5 gulden boete of 5 dagen. 'n Vrachtautochauffeur uit Haarlem, dat heden flink vertegenwoordigd was, de lieer Bas H., had op den Helderschenweg waterleidingbuizen vervoerd van onmetelijke lengte. Was thans in het bezit van een vergunning, speciaal uit den Haag gearriveerd. Je moet maar connecties hebben! 5 gulden boete of 5 dagen. De 24-jarige kweeker Corn. K., geurde tc Bergen met een motor, waaraan een geluiddemper ontbrak. Chef Vermeulen nam daar aanstoot aan. f 4 boete of 4 dagen. 'n 19-jarige koopman uit Bergen. Herm. O., waagde zijn leven op een onberijdbaren motor zonder rij- of nummerbewijs. Protesteerde, ingepekeld tot 12 Augus tus. De stopgezette machinist Hertens H. uit 's Rijks hoofdstad, reed op 30 Juli te Alkmaar op den Ilcl-j dórschcnweg zonder rijbewijs. Hij kon wel een diplo ma voor voldoend rij-examen vertoonen, doch daar neemt Jan de diender geen genoegen mee. f6 boete of 6 dagen. De 19-jarige slagersbediende Piet B. uit Heerhugo- waard, reed in den avond van 20 Juli op den Frie« schen weg zonder illuminatie, f2 boete of 2 dagen. „Gebruikte hij krasse uitdrukkingen? Dreigde hij met het een of ander?" „Hij zei, dat hij. als meneer Etherton niet direct be taalde. mr. Birch den volgenden dag zou opdragen hem te dagvaarden. Dat was 't laatste, wat ik hoorde. Ik wilde liever niet gezien worden en ging daarop weg. z Mr. Drayne knikte tegen den getuige en zijn zetel weer innemend, schoof hij nogmaals, nadenkend voor zich uitstarend, de papieren voor zich heen en weer. Maar juist toen hij opnieuw het woord wilde nemen, sprong mevrouw Stanbury van haar stoel op, de hand, die Marston op haar arm legde, om haar terug te huo- den. afschuddend. „Ik eisch als getuige te worden gehoord." riep zij opgewonden. „Ik sta erop oogenblikkelijk gehoord te worden." Maar ook Mr. Sindal was inmiddels opgestaan en wendde zich met een bijna-gebiedend handgebaar naar de woedende dame. „Een oogenblik, alsjublieft," verzocht hU sussend. „Ik zal u dadelijk In de gelegenheid stellen een verklaring af te leggen. Mevrouw Stanbury, maar ik wil eerst deze getuige een paar vragen doen naar aanleiding van wat hij verteld heeft." Mevrouw Stanbury bleef nog een oogenblik staan, met een paar booze, fonkelende ooken kijkend, eerst naar Pike en toen naar Sindal. Maar Marston slaagde erin haar weer op haar stoel te krijgen en Sindal begon zijn ondervraging. „Meneer Etherton heeft u gisterenmiddag uit zijn dienst ontslagen, niet waar?" richtte hij zich tot den mageren man ln de getuigenbank. Pike knikte bevestigend. „Hoewel u verscheidene jaren zijn secretaris bent ge weest vervolgde de advocaat. „Ja heel wat jaren." „Toch ontsloeg hij u op staanden voet?" „Ja. met drie maanden salaris als schadevergoeding, omdat hij geen opzeggingstermijn in acht nam." „En waarom ontsloeg hij u gistermiddag zoo plotse ling?" „Vraag het hem zelf." viel Pike met een onverschillig, haast brutaal schouderophalen uit. „Ik wilde het juist graag van u hooren. Was het niet. omdat u zijn dochter dreigde?" „Zoo noemt hij het misschien," bromde Pike norsch. „Of zij, maar er was geen sprake van bedreiging. Ik deed juffrouw Etherton een voorstel, dat ieder ander ook had kunnen doen." „Was het een huwelijksaanzoek?" „Ja. dat was het. Mocht ik haar dat misschien niet doen?" Wordt vervolgd. hcrij aêfijct %Sdspa\ furrds-poJye

Schager Courant | 1932 | | pagina 10