,De Eensgezindheid' te St, Maartensbrug. De Olympische spelen te Los Angeles. De officieele opening. Ve!e hartelijke woorden. Gebruik van eigen producten. BLOEDBAD OP EEN SPOOR-OVERWEG. Nog een ongeluk op een onbewaakten overweg. Onder een kipka.. Fa. Gebr. ROTGANS Door den trein gegrepen De aardbeving op de A z o r e n. De uitvoering van de Varken s-steunwet. Dinsdagmiddag, 9 dezer, des namiddags om 2 uur, ,ad de officieele opening plaats van de nieuw her- «ouwe Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „De Eens gezindheid" te St. Maartensbrug, waarvan directeur is de heer D. Jongejans. Voor eenige dagen gaven we een met foto's ver luchte beschrijving van dit in alle opzichten aan de eischen voldoende gebouw en zullen daarover dan ook niet meer in bijzonderheden treden. Begunstig door waarlijk fraai zomerweer, is dan dit herbouwd werk in tegenwoordigheid van vele ge- noodigden officieel geopend. Onder de personen die 'van hun belangstelling blijk gaven, merkten we on der meer op: den heer G. Nobel te Lutjewinkel, het college van B. en W. van de Zijpe, de heeren De iMoor, v. d. Sluijs en Nannis, den gemeenesecretaris jvan de Zijpe, den heer De Boer, den heer H. IC 'Koster, bestuurslid van den Zuivelhond, den oud- voorzitter van de Coöperatie, den heer K. Kant, 'thans te Heiloo, en vele anderen. Bloemstukken wa ren om. ingekomen van de oud-bestuursleden, van ;het personeel, van den architect den heer D. S. de 'Boer, van de aannèemster de fa. Schaaf en Steger- hoek te Alkmaar, van het technisch bureau F.N.Z. te Utrecht, van Mevr. J. v. OordSchexmer. De officieele opening. Het was reeds tegen 3 uur in den middag, toen alle aanwezigen zich in het administratiekantoor hadden verzameld, waar de voorzitter de heer J. v. d. Oord de bijeenkomst opende. Spreker bracht allen hartelijk dank, dat ze aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven en dan op dezen voor de Coöperatieve Zuivelfabriek zoo gewichtigen en blijden dag tegenwoordig waren. Daarna liet voorzitter de 20 jaren van het bestaan der fabriek de revue passeeren, gewaagde van de groote moeilijk heden waarmee men te kampen had gehad, maar kon ook bogen op gestadigen groei. We mogen, aldus spreker, allen trotsch vezen op wat hier is tot stand gebracht, trotsch zijn op dit masale gebouw, dat is tot stand gekomen door een drachtige samenwerking van bestuur, directeur en leden. Daarna wendde de heer Van der Oord zich tot di verse pei'soncn die in meerdere of mindere mate aan de totstandkoming hadden medegewerkt. Het eerst lichtte spreker zich tot den architect, den heer D. S. de Boei-, die hij geluk wenschte inet dezen, ook voor hem gewichtigen dag en dankte voor alles wat hii deed. Voorzitter huldigde den architect .oor diens groote kunde en meende wel te mogen zeggen, dat de heer De Boer zich tot lijfspreuk koos: :„Wat ge doet. cloet dat goed". Voorts huldigde en dankte spreker de aannemers en uitvoerders, het technisch bui-eau en diens inge nieur, den heer De Kruijf, de bouwcommissie, Dr. Scheij, zuivelconsulent, de oud-bestuursleden, den heer De Waal, een der grootste afnemers der produc ten, B. en W. van de Zijpe, het personeel en den directeur als laastste. Een speciaal woord richtte spreker tot dezen, die een groot aandeel steeds heeft gehad in den bloei en groei van de fabriek, en voor wiens ijver, nauwgezetheid en groote plichtsbetrach ting voorzitter hem hulde en dank wilde brengen. Spreker eindigde met het uitspreken van den wensch, dat er zegen moge rusten op dezen arbeid en dat de fabriek mag helpen tot heil en voorspoed van den boerenstand. (Applaus.) Daarna werd de thee rondgediend en vervolgens maakten de genoodigden een rondgang door de nieu we fabriek. Toen allen dan weer gezeten waren, werd de eere wijn gepresenteerd en een dronk gewijd aan de nieu we fabriek. Hierop nam de directeur, de heer D. Jon gejans, het woord. Spreker wilde dan in de eerste plaats het bestuur feliciteeren met deze, in alle op zichten in orde zijnde fabriek. Nadat de directeur over den loop van den bouw enkele bijzonderheden had gezegd, bracht spreker zijn welgemeenden dank aan allen die tot de totstandkoming hebben mede gewerkt en bracht dankwoorden voor de goede en prettige samenwerking die steeds heeft geheerscht. SPORT. DAMESVOETBAL TE WINKEL. Wlt-Zwart verliest van Zwart met 10. Ongeveer 3 uur fluit scheidsrechter Jb. Mantel de beide dames elftallen binnen de lijnen. Zwart wint den toss en verkiest voor wind en zon te spelen. De elftallen zien er als volgt uit: Zwart A. Deliën C. v. d. Wal G. Vries M. Keetman A. v. d. Meer A. Honingh G. Kiesling A. Molenaar A. Kossen B. Korver Scheidsrechter Jb. Mantel. J. Krab C. de Betuwe G. Klaver M. Kossen P. Honingh C. Krapman T. Klaver N. Smak M. Plantinga S. Speets M. Peycke Wit-Zwart, Nadat de heer Keetman de bal in de hoogte had ge gooid pakt Wit-Zwart goed aan en onderneemt onder gelach van het talrijk opgekomen publiek haar eerste aanval. Deze loopt echter dood op mejuffrouw v. d. Wal tdie de bal in eenen naar haar buurvrouw doet ver huizen. Hartelijk wordt er gelachen als de dames P. Honingh en M. Keetman in duel zijn. waaruit mejuffrouw Keetman als winnaar te voorschijn komt. Somtijds wordt er zelfs een weinig forsch gespeeld. De keeper van Wit-Zwart stopt op eminente wijze, een harde schuiver van de zwarte middenvoor. De zelfde mag na 12 minuten spelens een penalty nemen, hun toegekend wegens een in het beruchte gebied voorge vallen handsgeval. Óp eminente wijze houdt de keeper van Wit-Zwart mej. Peijcke deze eruit. Ze had door dit bravour-staaltje een hartelijk applausje van 't pu bliek te incasseeren. Na een vergeefsche poging van mej. P. Honingh om er alleen door te komen, krijgen de Zwarten weer een penalty. Ook nu moet het zwarte middenvoortje het vonnis voltrekken. Ze doet het nu beter dan de eerste maal en scoort onberispelijk, 10 voor Wit-Zwart. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is Wit-Zwart het meest aanvallend, doch weet haar overwicht niet in eenig doelpunt uit te drukken. De verdedigen van beide ploegen is prima, vooral de da mes Plantinga en v. d. Wal verdienen een pluimje voor hun keurig verdedigen. Het publiek moedigt Wit- Zwart aan om nog gelijk te maken. Het kan vlak voor het einde ook nog gebeuren, als ze een penalty toege wezen krijgen. Mej. T. Klaver neemt deze, doch kan hem niet in een doelpunt omzetten, waardoor Zwart een verdiende overwinning had bevochten en In het be zit kwam van elf draagmedailles. Het was een amu sante ontmoeting geweest met talrijke lachsalvo's. Spreker herdacht den ontvallen bestuurder, den heer Francis, die helaas dezen dag niet mocht be leven. Hij schetste den overledene als een stoere werker, die veel heeft gedaan tot heil van „De Eens gezindheid". Hierna sprak het oud-bestuurslid, den heer K. Kant, zijn gelukwenschen uit. Spreker gewaagde van den voorspoed en den vooinitgang in die 20 jaren en van de ondernemingsgeest van de heeren. die in deze be- naide tijdsomstandigheden niet hebben geaarzeld om tot herbouw over te gaan en een fabriek te stich ten van f 100.000.Spreker hoopte dat de tijden spoe dig zouden verbeteren en sprak zijn groot vertrou wen uit in bestuur, directeur en personeel.. Ook de heer Nottelman, oud-voorzitter, sprak waardeerende woorden tot bestuur, directeur en le den. Vervolgens voerden nog het woord de heer H. K. Koster, bondsbestuurslid; Dr. Scheij, Zuivelconsulent; Burgemeester De Moor van Zijpe; de heer Eriks, oud-bestuurslid; de heer Wit, bestuurslid; de heer G. v. d. Sluijs, als wethouder der gemeente en als mede-oprichter van ,.De Eensgezindheid", Architect D.S. de Boer; de heer Broekens, voorzitter van de Bouwcommissie. Allen roemden het we k dat hier tot stand is ge bracht en huldigden de diverse personen die in den herbouw een werkzaam aandeel hebben gehad. Zeer waardeerende woorden werden er gericht tot den di recteur, aan wiens onverflauwden ijver de goede re sultaten goeddeels zijn te danken. Tenslotte dankte dc voorzitter allen namens be stuur en leden. Daarmee was het officieele gedeelte ten einde en bleef men nog eenigen tijd bijeen in de nieuwe, mo derne fabriek „De Eensgezindheid". Verzoek van den heer Hermans afgewezen. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Hermans betreffende het gebruik door gemeente besturen van Nederlandscho producten, speciaal muur tegels en sanitair aardewerk, antwoordde de minister van Binnenlandsche Zaken, geen vrijheid te vinden aan het in de vraag neergelegde verzoek te voldoen. Eenerzijds geldt hierbij de overweging, dat bij het uitvaardigen van algemeene aanschrijvingen het betrach ten van een zekere soberheid geboden is, wil de uit werking niet verzwakt worden; anderzijds heeft de re- geering de besturen van openbare lichamen reeds in het algemeen gewezen op de noodzakelijkheid van het gebruik van Nederlandsehe producten. Uiteraard zijn hieronder ook begrepen in Nederland gefabriceerde muurtegels en sanitair aardewerk. BEZUINIGING OP JUSTITIE. Zal de regeering inderdaad rechtbanken op heffen? Naar „De Maasbode" van welingelichte zijde ver neemt stelt de regeering zich op het standpunt zich ge heel te moeten vereenigen met het rapport-Wel ter wat betreft de opheffing van rechtbanken en kantonge rechten. HERDER MET ZIJN KUDDE DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Man en 63 schapen gedood. Gistermiddag omstreeks half 2 werd op den onbe waakten overweg tusschen Maasbracht en St. Joost- Echt, een 50-jarige schaapherder, die daar met een kudde van honderd schapen passeerde, door een uit Roermond komenden trein gegrepen en gedood. Bo vendien lieten daarbij 63 schapen en twee herders honden het leven. Een 50-jarige man door den trein gegre pen en gedood. Op den onbewaakten overweg in den Verloren Hoek te Kruiningen, is gistermiddag de 50-jarige J. Lave- rijn uit Kruiningen, die den overweg passeerde, door den sneltrein Bergen op Zoom—Vlissingen gegrepen en gedood. Ongeluk ln de Schiedamsche werkverschaf fing. Twee gewonden. Maandagmorgen werden in de werkverschaffing in den Barberspolder aan den Vlaardingerdijk van het opge spoten gedeelte, gronden weggegraven en met kipkarren getransporteerd naar het verderop gelegen gedeelte, aan den Poldervaart. Een volgeladen wagen werd voortge duwd door de Schledamsche arbeiders A. de J. uit de Laan Ons Genoegen en W. v. d. K. van de Nieuwe Haven. Tengevolge van den zaohten grond zakten de rails onder den zwaren last weg en de wagen sloeg om. De beide mannen raakten onder den vallenden wagen en werden in den zachten grond gedrukt. Dadelijk begon men het reddingswerk. Tesamen licht ten zij den wagen op en slaagden erin, de beide slacht offers uit den grond te trekken. De verbandmeester van de werf Wilton legde het eerste verband. De J. is met een gebroken rib naar huis en v. d. K. met zware kneuzingen en bloedingen naar het Gemeente-ziekenhuis vervoerd. TE VROEGE VACANTIE. Uit protest houden 20 pet. der ouders t© Doetlnchem hun kinderen van school. Sedert eenige jaren heerscht bij de ingezetenen van Doetlnchem groote ontstemming over de regeling der zomervacantie, die zoo vroeg begint dat gister de open bare scholen weer moesten aanvangen. Tal van protes ten bij het gemeentebestuur bleven zonder resultaat. Daar verschillende gezinnen eerst nu met vacantle gaan en anderen hun kinderen uit protest nog thuis lieten, ontbraken op een der scholen meer dan 20 pet. der leerlingen, aldus lezen we in het Alg. Hsbl. WILLY DEN OUDEN GOEDE 2DE. DE NED. ZEILERS AAN DEN KOP. Wat heel Nederland zoo vurig had gehoopt is niet bewaarheid Willy den Ouden, het Nederlandsehe zwemwonder. heeft in de finale 100 M. vrije slag de eer moeten laten aan de Amerikaansche Helen Madïson. Het dappere Rotterdamsche meisje heeft met alle ener gie gestreden, maar Helen Madison was onweerstaan baar. zwom de 100 M. in nieuwen Olympisch-recordtijd en bleef 0.2 seconde boven haar eigen wereld-record, terwijl Willy den Ouden 0.2 boven haar tijd bleef van de demi-finale. Ongetwijfeld zal dit resultaat met eenige ontgoocheling in Nederland worden vernomen, maar we mogen toch niet vergeten, dat de prestatie van deze zeer jeugdige Zwemster, héél groot is, dat zij zich op één na de sterkste ter wereld heeft getoond. Het is een strijd geweest, zoo spanend, maar ook zóó sportief, als men zelden zal aantreffen. Direct na de start nam de Amerikaansche de leiding, op den voet gevolgd door onze dappere Willy. Na 50 Meter had Helen Madison een kleine voorsprong op Willy den Ouden. Bij 't keerpunt (50 Meter) tikten ze vlak na elkaar aan. Willy gaf geen kamp en zelfs haalde ze og op. Maar in de eindspurt bleek ze het tempo van haar Amerikaansche concurrente niet te kunnen houden. Met 1 seconde verschil werd ze 2e! De snelle race had tot gevolgd, dat de tijd van Ma dison prachtig was geworden. Zij bleef met een tijd van 1 min. 6.8 sec. slechts 0.2 sec. boven haar eigen wereldrecord. Helen Madison vestigde een nieuw Olym pisch record. De tijd van Willy den Ouden was 1 min. .8 sec., dus 0.2 sec. slechter dan in de demifinale van gisteren. De uilslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Helen Madison (V.S.) tijd 1 min. 6.8 sec., nieuw Olympisch record; 2. Willy den Ouden (Nederland) tijd 1 min. 7.8 sec.; 3. Miss Saville, tijd 1 min. 8.2 sec. Hulde aan deze jeugdige Rotterdamsche, die ons land met eëre heeft vertegenwoordigd! De 400 Meter. Hiervoor werden de series verzwommen, met als re sultaat dat voor de demifinales zijn geplaatst: de Ja panners Yokoyama, Suglmoto en Oykoto, de Amerika nen Gilhula en Crabbe; de Italianen Costoli en Perentin, de Franschman Taris, en de Canadeezen Ryan en Spence en tenslote de Australiër Charlton. S ch oonsp ringen. Hier lulden de uitslagen: 1. en Olympisch winnaar Galitzen (V.S.) 161.38 pnt.; 2. Smith (V.S.) 158.54 pnt.; 3. Degener (V.S.) 151.82 pnt.; 4. Philips (Canada) 134.64 pnt.; 5. Esser (Duitschland) 134.30 pnt.; 0. Kaboyashi (Japan) 133.70 pnt.; 7. Pous- sard (Frankrijk) 128.60 pnt. Dinsdag werd 100 M. rugslag voor dames gezwommen. Mevr. PhilipsenBraun (Nederland) werd eerste in haar serie. Schermen. De schermwedstrijden op degen zijn eveneens aan gevangen. Hieraan nam voor Nederland deel de Jong, die direct in een sterke groep geplaatst zijnde, uitviel. In deze rubriek is dus voor Nederland niets meer te verwachten. Gymnastiek. Ook hierin zijn de wedstrijden aangevangen. In alle afdeelingen wordt scherpe strijd gevoerd. De uitslagen van den eersten dag luidden: Vrije Oefeningen Personeel: 1. Pelle (Hongarije) 2S.8 pnt.; Miez (Zwitserland) 28.3 pnt.; 3. Letora (Italië) 27.7 pnt.; 4. Haubold (V.S.) 27 pnt.; 5. Neri (Italië) 27 pnt.; 6. Savolalnen (Finland) 26.9 pnt. Vrije oefeningen (Landenwedstrijd): 1. Italië 105.5 pnt.; 2. Vereen. Staten 104.5 pnt.; 3. Finland 103.5 pnt.; 4. Hongarije 101 pnt.; 5. Japan 87.3 pnt. In het eindklassement der Athletiekwedstrijden neemt Nederland de 13e plaats in met totaal 8 punten. Een pover resultaat als we nagaan, dat Amerika als No. 1 staat met 231 punten totaal! ZEILEN. Tot nu to| zijn er 5 races gehouden voor 't monotype waarin Nederland wordt vertegenwoordigd door Bob Maas. In totaal heeft Bob Maas ln deze klasse thans in de vijf verschillende races eenmaal de eerste, twee keeren de tweede en twee maal de derde plaats bezet. Nederland leidt dan ook in het klassement met op de tweede plaats Engeland, 3. Duitschland, 4. Spanje, 5. Frankrijk, 6. Canada. 7. Zweden, 8. Vereenigde Staten, 9. Oostenrijk, 10. Italië, 11. ZuidAfrika. Onze vertegenwoordiger staat er op het oogenblik in het klassement zoo voor, dat een Olympische over winning in deze klasse lang niet tot de onmogelijkheden behoort. Wat de Starklasse betreft, de mast van de „Holland" blijkt te zwaar te zijn waardoor onze vertegenwoordi gers met groote moeilijkheden te kampen hebben. Eenmaal bezette de „Holland" de vierde plaats en een- n aal de zesde plaats. NED. ZEILERS NOG BOVENAAN. In de laatste zeiracc kwam Nederland op no. 5 aan. Bij de algemeene stand staat Nederland nog steeds bovenaan met 55 punten. RUITERSPORT. Telegrafisch werd uit Amerika gemeld, dat het paard „Henk" vervangen zcu zijn voor „Luftikus", Waarom is ons momenteel niet bekend. VOETBAL. We lezen in het Algemeen Handelsblad het hierna volgende, wat we onze lezers niet willen onthouden: Los Angeles, 8 Aug. Maandagavond heeft in het Olympisch 'Stadion een demonstratie plaats gehad van Amerikaansch voetbal. Het stadion was hel door schijn werpers verlicht en maakte en wondermooien indruk. Er waren ongeveer zestigduizend beroekers en het ge heel was Amerikaansch groot opgezet. De demonstratie begon met het binnentrekken van een groot muziekcorps, gevolgd door duizend zangers, die het Amerikaansche volkslied zongen. Vervolgens betraden twee elftallen, een West- en een Oost-Amerikaanseh, het veld. stormachtig toegejuicht door de menigte. Spreekkoren lieten strijdkreten hooren. De wedstrjid zelf duurde vier maal een kwartier. Voortdurend hieven de toeschouwers schreeuwen en roepen. Naar Euroneesche opvattingen was er weinig moois te zien, was alles veel te luid en te rommelig. Het voornaamste bij Amerikaansch voetbal schijnt te zijn de tegenstanders tegen den grond te loopen. Het is noch voetbal zooals wij het kennen, noch rugby, zoo als wij meenen. dat het gespeeld moet worden. EEN INCIDENT. We lezen in de Nieuwe Rott. Courant: Gedurende den waterpolowedstrijd DuitschlandBra zilië is het tot eenige incidenten gekomen. De Brazili anen speelden unfair. waartegen de Hongaarsche scheidsrechter Komjady op de juiste wijze optrad. Toen de wedstrijd was afgeloopen, gingen drie Brazilianen den scheidsrechter te lijf en de politie moest er aan te pas komen om Komjady uit zijn benarde positie te bevrijden. De F.I.F.A. heeft in verband met deze inci denten besloten Brazilië van verdere deelneming aan de waterpolowedstrijden uit te sluiten. Barometerstand op Woensdagmorgen 9 u.: 769 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer. Temperatuur; '63° F. 17° C. SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Kodak-, Agfa- Gevacrt- Lnmière-, Sellofilms, 6 X 9. 60 cent Hoogglans afdrukken, 6 X 9, 8 cent Goedkoope en toch uitstekende CAMERA'S. Ontwikkel- en Afdrnklnrichtlng. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN Doodelijk ongeluk op het stations-empla cement te Dordrecht. Gistermorgen heeft aan het station te Dordrecht een vrecsolijk ongeluk plaats gehad. De 54-jarige stationskruier J. van der Linden, die van liet eerste naar het tweede perron wilde gaan, kroop daartoe tusschen enkele wagons van een ge reed staanden trein, waardoor hem het uitzicht over dc spoorbaan ontnomen werd. Juist toen hij onder de wagons uitkwam en het tweede perron wilde opstap pen, werd hij gegrepen door een personentrein die uit de richting Rotterdam kwam. De ongelukkige werd enkele metei's meegesleurd waarna de trein tot stilstand .kwam en de man vreesdijk verminkt on der de wagons kon worden uitgehaald. Een toevallig aanwezige geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het slachtoffer was gehuwd doch had geen kin deren. 300 huizen ingestort. Uit Lissabon wordt gemeld, dat in een telegram van den gouverneur van Ponta Delgada hij de aard beving op de Azoren 300 huizen ingestort en 500 zwaar beschadigd zijn. Veertien personen zijn vermist. De materieele scha de wordt op 5000 contos de reis geraamd. TE SNEL DE BOCHT GENOMEN. Jongen van de wagonlading gevingerd. Uit Den Haag. De geneeskundige dienst heeft naa» het ziekenhuis Zuidwal gebracht den 12-jarlgen jongei C. J. uit de Jan van Houtstraat, die gezeten op een lading kisten van een vrachtauto, bij het nemen van een bocht op de Laan van Meerdervoort bij de Perpon- oherstraat van den auto werd geslingerd. Hy bekwam een wonde aan de linkerzijde van het voorhoofd en klaagde over pijn in de zijde. B O E R D E R IJ.. Met ingang ven 15 Augustus. Het var- kensvicesch wordt duurder. De varkenssteunwet zal met ingang van 15 Augustus in werking treden. De uitvoering van de wet is opge dragen aan de vleeschkeuringedier.stert de heffing zal bedragen 10 cent per K.G. per geslacht gewicht. De in vordering van de belastinggelden zal eveneens door de vleeschkeuringediensten geschieden. Het gevolg van de inwerkingtreding van de wet zal zijn, dat ook de prija van alle soorten varkensvleesch met ongeveer 25 cent per K.G. zal stijgen, dus ook van het zoogenaamde „courante" vleesch. Een circulaire van den minister van oeco- nomische zaken en arbeid aan de gemeente besturen. De minister van oeconomisohe zaken en arbeid heeft zich toet de gemeentebesturen gewend met het verzoek om medewerking bij de uitvoering van de crisls-varkens- wet. Bepaaldelijk worden de gemeentebesturen uitgenoo- dlgd van 15 Aug. af aan de Nederlandsehe varkens centrale te Den Haag mededeeling te doen van de ingekomen aanvragen voor huiselachtingen (art 6a Vleeschkeuringswet). Bü genoemde circulaire aan de gemeentebesturen was gevoegd een afschrift van een aan de hoofden van de rijks- en gemeentelijke keuringsdiensten gerichten om zendbrief, waarin de keuringsdiensten, in afwachting van een nog deze week uit e vaardigen algemeenen maat regel van bestuur, reeds thans op de niet geringe taak bij de uitvoering van de wet worden gewezen. Van 15 Augustus af zal van ieder hier te lande geslacht varken (eenige groepen uitgezonderd) een bepaald bedrag te berekenen naar het geslachte gewicht in K.G., als hef fing moeten worden betaald. Het bedrag van de heffing zal nader worden bepaald. De inning der bedragen wordt opgedragen aan de keuringsdiensten. Heeft geen keuring plaats, zooals bij huisslachtingen, dan geschiedt de opgaaf door de gemeentebesturen als in den aanvang vermeld en belast de varkenscentrale zich met de inning. De keuringsdiensten zullen de be voegdheid krijgen, voorloopige betaling vóór het slachten te eischen. Nadere verrekening volgt dan na bepaling van het juiste gewicht. De keuringsdiensten zullen voorts kunnen eischen, dat degeen, die een varken aanbiedt, een behoorlijk werkend weegtoestel ter beschikking heeft. De keuringsdienst kan echter ook zelf een der gelijk toestel ter beschikking stellen. In bepaalde gevallen kan geheele of gedeeltelijke ont heffing van de betaling van het recht plaats hebben. De betrokken keuringsdiensten moeten de ontvangen bedragen elke week storten in het stabillteltsfonds, in gevolge de crisls-varkenswet. De varkenscentrale zal aaa de keuringsdiensten een nader te bepalen vergoeding geven voor de kosten, aan het innen van de heffing verbonden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2