S SPORT. Tuinderscredieten. Radioprogramma Zomerfeesten 11.11.11. te Schoorl. Uit onze omgeving. d Staatsloterij, Bestuursvergadering van den K.N.V.B. In een onlangs gehouden vergadering van het K.N. V.B-bestuur. waarin tevens het nieuwe bondsbestuurslid Otto de Vries, voorzitter van Hercules (Utrecht) ge ïnstalleerd werd, als opvolger van wijlen dr. Kruizinga, werden de navolgende besluiten genomen, naar de Sportkroniek meldt: Vereenlgingen en haar clubbladen. De vereenigingsbesturen te verzoeken aangelegenhe den. die door haar persoonlijk karakter zoo gemakkelijk bij openbare behandeling in clubbladen aanleiding geven tot animositeit, voortaan bij onderlinge correspondentie af te doen. De verhouding tot „De Zwaluwen". Voortaan van de netto-ontvangsten van de door de vereeniging ,.De Zwaluwen" te organiseeren wedstrijden 15 pCt. te heffen. Wedstrijden tegen buitenlanders. Ten opzichte van wedstrijden, door vereenigingen te gen buitenlanders georganiseerd, te bepalen, dat voort aan vereenigingen, die zonder daarvoor verkregen toe stemming gebruik maken van spelers van andere ver eenigingen zullen worden beboet. Bij het vaststellen van de boete zal rekening gehouden worden met de finantieele draagkracht van de vereeniging. Junioren-competitie. Aan de bondsvergadering voor te stellen bij den aan vang van het seizoen 19321933 over te gaan tot het instellen van Junioren-competities. Doelpalen en doellatten. Doelpalen en doellatten moeten van hout zijn. Vergadering Westelijke Eerste Klassers In de laatste vergadering van de vereeniging van Westelijke Eerste Klassers werden de volgende besluiten genomen (Sportkroniek): Het voorstel D.F.C. om de Westelijke Eerste Klasse afdeelingen in de toekomst uit 12 vereenigingen te laten bestaan werd aangenomen. Het K.N.V.B. rapport inzake het Juniorenvoetbal werd aangenomen, met dien verstande dat de clubs de vrijheid willen hebben om daarvoor in aanmerking komende junioren in hoogere elftallen op te stellen. Het voorstel aan de Bondsvergadering om spelleiders, die vergoeding genieten bij door hen getrainde clubs, toch in hun eigen vereeniging te laten spelen, zal door de W.E.K. worden bestreden. Bondsvergadering van den K.N.V.B. De Sportkroniek meldt dat deze vergadering 28 Aug. a.s., des morgens 10 uur in Hotel 1' Europe te Amster dam zal worden gehouden. De agenda vermeldt naast de gewone punten als opening, behandeling notulen, jaarverslag, begrooting enz. onder meer de volgende punten: Wijziging in da overschrijvingsbepalingen. De momenteel geldende bepalingen Valkema staan toe dat men na één maand overschrijving kan krijgen naar een vereeniging in dezelfde plaats of omgeving door verandering van beroep indien men dan voor een fabricks- of andere speciale vereeniging wil gaan spelen. Voorgesteld wordt deze bepaling op te heffen (o.i. te recht, de uitzondering is onbillijk en bevoordeelt de speciale vereenigingen). Wijziging in het Reglement Competitiewedstrijden. Voorstel om het recht op overspelen van een wed strijd waarin een ongerechtigd speleT heeft meegedaan, ook toe te kennen aan vereenigingen die geen controle wegens dit feit aangevraagd hebben. Thans is over spelen alleen geoorloofd indien men deze controle wel verzocht heeft (Aanneming van dit voorstel zou een o.l. Inconse quente bepaling opheffen. Waarom in het eene geval wel het recht tot overspelen en in het andere niet?) Wijziging in de rechtspraak ln den K.N.V.B. Voorstel om degene, aan wien iets ten laste gelegd wordt, in persoon of door diens gemachtigde, inzage te geven van alle stukken en bescheiden op de zaak betrekking hebbende en het recht om de getuigenver- hooren bij te wonen, dit alles ter vergrooting van het vertrouwen in en bevordering van de eerlijkheid van den K.N.V.B. rechtspraak. (Het principe van het voorstel is o.l. goed. Alleen het bijwonen van het getuigenverhoor heeft praktisch be zwaren. In ieder geval moet de mogelijkheid blijven bestaan de bijwoning te verbieden. Men zou dan aan de „verdachte" een proces-verbaal van het verhoor kun nen doen toekomen indien met de verklaringen rekening gehouden wordt. De uitspraak zou dan gemotiveerd moeten zijn en als bewijs zou geen geheim gebleven getuigenverhoor mogen dienen). Voorstel om in het a.s. seizoen Junioren competities in te stellen. Voorstel betreffende de vergoeding aan spelleiders. Het K.N.V.B. bestuur stelt voor aan hen die het vol ledige trainersdiploma (3 jaarsdiploma) behaald hebben, toe te staan andere vereenigingen dan die waarvoor zij spelen, te trainen tegen vergoeding, onder voorwaarde dat de twee betrokken clubs niet dezelfde competitie spelen, of door promotie- of degradatiewedstrijden met elkaar in contact kunnen komen. (Dit voorstel Is het onafwendbare gevolg van het in stellen van spelleiders cursussen door den K.N.V.B. Wat heeft men aan een trainersdiploma als het trainen tegen vergoeding verboden, tenzij men het voetballen er aan geeft. Bovendien gebeurt dit trainen anders clan destien. O.i. is er niets tegen het voorstel, al moeten we toegeven dat het een stapje in de richting van het beroepsvoetbal is, maar het koopen en verkoopen van spelers zooals dat in Engeland bestaat en wat de groot ste grief tegen het professionalisme is, blijft nog vol strekt verboden. DONDERDAG 11 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 10.00 Mor- genwijding; 10.15 Gramofoonmuziek* 10.30 Solistencon cert; jl.00 Voordracht: 11.30 Voortzetting Solistencon cert; 12.00 Tijdsein; 12.01 Concert door Tuschinsky's Se lect Salonorkest; 1.30 Concert door Naaldwijk's Man nenkoor; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Aansluiting met het Nederlandsche Padvinderskamp te Wassenaar. Toe spraak door Sir Baden Powell of Gilwell, den „Chief Scout". Ooggetuige-verslag van demonstraties door Herman Felderhof; 3.30 Gramofoonmuziek; 4.00 Zieken- uur door Mevr. Antoinette van Dijk; 5.00 Pianorecital door Ida Rosemheimer; 5.30 Kamerorkest o.l.v. Gerard Hemkes; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Ka merorkest; 8.00 Tijdsein; 8.01 Het Kozakkenkoor „Rus- eia" o.l.v. A. Doubatoff; 8.45 Radio-tooneel: „Het groote wonder" naar het Engelsch van Philip Johnson; 9.15 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep m.m.v. Fernando Zep- paroni, viool; 10.00 Vaz Dias; 10.15 Omroeporkest; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (298 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Gramofoon muziek 10.15 Korte Ziekendienst door Ds. H. C. .v. d. Brink; 10.45 Gramofoonmuziek. K.R.O.: 11.00 Ontvangst van Lord Robert Baden Powell of Gilwell, Stichter der Verkennersbeweging in het Nationale Padvinderskamp te 's Gravenhage, door Z. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Rondgang door het kamp; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. N.C.R.V.: 2.00 Gramofoonplaten; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje: 5 00 Cursus han denarbeid voor de jeugd; 5.45 Harmonium-recital door Ton Brandes; 6.45 Cursus Knippen en Stofversieren; 7.00 Friesch Declamatie-halfuurtje door I. Kuipers Pzn.; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tijdsein; 8.00 Liederenrecital9.00 W. A. Kruysdijk: „Het hedendaagsche verkeer"; 9.30 Mandoline-ensemble „Onder Ons"; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonplaten 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. KALUNDBORG (1153 M.) 3.50 Omroeporkest; 8.20 Populaire Deensche muziek; 10.00 Vioolsoli; 11.25 Moderne dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.50 Concert door het Berlijnsche Kamerorkest; 6.55 Concert; 8.20 Concert door het Berlijnsche Philharmo- nieorkest. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek: 2.30 Idem; 4.50 Concert; 8.20 Populair concert; 10.40 Dansmuziek. K0NTGSWUSTERH4USEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 1.50 Concert; 5.20 Vesperconcert; 8.20 Concert; 10.50 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgel recital; 1.20 Vesperconcert 2.20 Sonaten- recital; 3.20 Vesper; 8.20 Promenadeconcert; 10.35 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 5.05 Concert 7.20 Gramofoon muziek; 9.20 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 8.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 8.50 Zie programma van Milaan. WEENEN (517 M.) 10.05 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Schtrtsert-concert; 6.40 Populaire en dansmuziek; 8.20 Populair concert door het Philharmonie-orkest van Warschau. BEROMUNSTER (460 M.) 8.20 Concert door het Omroeporkest; 10.35 Populair Concert GEBLOKKEERDE VORDERINGEN OP DUITSCHLAND. Exporteurs, die geblokkeerde vorderingen op Duitsch- land hebben loopen, worden aangeraden zich voor het verkrijgen van Inlichtingen omtrent de liquidatie hier van te wenden tot de Kamer van Koophandel, Oude gracht 182 te Alkmaar. De tweede en laatste dag van dit feest zette zich uit stekend in; prachtig weder, zooals een Zomerfeest, het welk in de open lucht wordt gevierd, dit behoort te heb ben. En al dadelijk was dit te bemerken aan het be zoek, alhoewel de aangekondigde demonstratie van de rijders van „West-Friesland" ock wel gezorgd zal heb ben, dat de liefhebbers van de sport van deze vereeni ging van heinde en ver waren opgekomen naar Schoorl, dat zich op zijn allerbeste liet zien. Wat een mooi tafereel, die vele menschen, die koene ruiters en als achtergrond de mooi begroeide hooge duinen van Klein-Zwitserland. Hetgeen deze paardrijders en -rijdsters te zien hebben gegeven, kon ons ten zeerste bekoren, al is 't over een anderen kant ook wel weer waar. dat deze vereeniging het niet te erg moet maken met wegblijvers. Slechts 9 paarderf kwamen in 't veld, doch wat gegeven Is, was schiterend en 't was best te bemerken, dat onder in structeur Vethman weer groote vorderingen zijn ge maakt. We zullen niet uitvoerig worden over oaroussel- rijden en andere nummers van het programma, doch stippen even aan, dat de Gestoorde theemiddag verma kelijk de Hongaarsche post schitterend en net sprin gen van „Leddy", kampioen over 1931, onverbeterlijk was. Een hoogte van 1.15 Meter werd zonder veel moei te genomen. Als laatste nummer het Springconcours, waarbij het werk ook weer beter was dan voorheen. De heeren Jb. Schoorl en Geerligs reden buiten mededin ging mede. Tenslotte bleven 4 paarden aan, elk met 16 punten. Bij de eindkamp viel Mevr. BurgerRens af, en behaalde de heer P. Brak den eersten prijs, de heer Jb. Mooij den tweeden, Mevrouw VethmanZweed ijk den derden prijs. Deze prijzen waren medailles, geschon ken door Schoorlaars, Er werd vervolgd met Volksspelen. Doordat de tijd vorderde, besloot de Commissie om een spel voor hee ren en een spel voor dames te houden. Beide spelen hadden veel belangstelling, waren zeer geanimeerd en de deelname was groot. Bij het hindernisfietsen voor heeren, behaalde J. Bak ker Az den eersten prijs, Nic. Barsingerhorn den twee den, P. Posthumus den derden en J. van Wonderen den vierden prijs. Bij het ringsteken- vanaf een glijbaan behaalde mej. Roeit je Swaan O.d., den eersten, mej. M. den Das den tweeden, mej. Trien de Vet den derden, mej. Truus van Zoonen den vierden en mej. Nelly Duin den vijfden prijs. Des avonds concerteerde Schoorls Gemengd Koor en het Dubbelmannenkwartet Zang en Vriendschap, bei den onder leiding van den heer Corn. Jonker. Er werd door beide vereenigingen uitstekende zang gegeven. Schoorl's koor zong haar nummers op een wijze als nooit te voren. Het publiek genoot. Natuurlijk was de zang van het dubbel-kwartet ook óf. Deze acht heeren uit Alkmaar worden in Schoorl goede bekenden, wiens werk in hooge mate wordt gewaardeerd. Het vuurwerk, afgestoken door de firma Schuurman uit Leeuwarden, was in één woord prachtig. De V.V.V.- feesten staan bekend door dit goede vuurwerk en deze keer maakte daarop geen uitzondering Het was bui tengewoon druk op het betrekkelijk kleine veld en we geloven dat V.V.V. wel tevreden kan zijn over de finan tieele uitkomst. Althans, het bezoek was goed. Al met al, waren het een paar leuke dagen, waarop de Commissie met genoegen terug kan zien. Er is veel werk aan besteed, dcch het suces was daaraan evenre dig. We gelooven wel. dat ook de zomergasten, waar voor dit feest in hoofdzaak toch wel wordt georgani seerd genoten zullen hebben. En eveneens de plaatsgenooten en de bezoekers van omliggende ge meenten. SINT MAARTEN Zondagmiddag vond het uitgeschreven concert plaats in het kerkgebouw alhier. Zooals in een voorberichtje reeds was bekend ge maakt, werd dit concert gegeven door de Gom. Zangv. „Kunst en Vriendschap" alhier en „De Ken- nemerzangers", mannenkoor van IJmuiden. De belangstelling voor dit gebodene had o.i. grooter kunnen zijn, daar onze vereen, op plaats gehad heb bende zangerswedstrijden getoond heeft dat zij haar naam weet hoog te houden en daarnaast: mannen koor, is voor hier zeldzaam. De Gem. Zangvereen. zette de zang in met de nummers: Des Morgens en Avondvrede van 0. Koop, waarna later volgde Vrede van O. Koop en Trauer- gesang van Blummer. Dezen zang heeft de bezoekers moeten bevredigen. Uitspraak en nuances waren schitterend en zooals de directeur, de heer Grin, steeds heeft gepoogd te berei ken, beschaafde zang, hij heeft dit bereikt. Wat „De Kennemerzangers" betreft, deze vereeni ging bestaat pas een jaar en aan hetgeen door hen is voorgebracht is duidelijk te bespeuren, dat vele oud-zangers onder de leden zijn. Deze vereen, gaat, onder leiding van den heer Grin, een goede toekomst tegemoet en wederkeerig moet het den directeur aangenaam zijn hier de leiding te hebben, daar er vele goede krachten onder deze leden schuilen. Ge zien den korten ti d van bestaan, heeft deze vereen, door haar zang aller waardeering verdiend. Als toegift werd ons door „Kunst en Vriendschap" nogmaals het „Trauergesang" gezongen en ging na dien een elk voldaan huiswaarts of te kermis. W. ARM EN BH 1 ZEN IJk- en herijk. De ijk en herijk in deze gemeente zal plaats heb ben op Woensdag 17 Augustus a.s. in de kolfbaan van den heer Slikker en wel van des morgens 10—12 uur en van des middags 1315^2 uur. Alles nieuwe tijd. Dienstplicht. Voor de lichting 1933 zijn tot gewoon dienstplich tigen aangewezen de navolgende personen: M. C. Dekker, C. Duinmeijer, C. W. Jonker, C. N. Nannes, N. J. Pronk, P. Vlam cn tot buitengewoon dienst plichtigen: R. Beukers, J. Buiter, W. Commandeur, C. den Das, J. Groot, P. A. Kemper, J. M. Pronk, A. Sevenhuijsen, W. C. Slot, J. P. Smit en J. Wage naar. Burgerlijken Stand over Juli 1932. Geboren: Martinus Simon, zoon van Martinus Mattheus Hoogeboom en Catharine Vlugt. Dirk, zoon van Teunis Paarlberg en Klasina Johanna Da- lenberg. Helena Margaretha, dochter van Arie Mosch en Alida Stet. Matheus, zoon van Matheus Pronk en Margaretha Maria Vlugt Lucia, dochter van Nicolaas Ligthart en Geertruida Maria Groot huizen. Johannes Nicolaas, zoon van Willem Bui ter en Maria Catharina Grootjes. Rcindert, zoon van Jan Middelburg en Geertje Koelewaard. Catharine Theresia, dochter van Adrianus Mekken en Siege- bertha Catharina Rosali van Baar. Maria Agnes, dochter van Theodorus Ooijevaar en Maria Tesse- laar. Ondertrouwd: Arie de Nijs, oud 36 jaar en Clasina Sliikerman, oud 32 jaar, beiden wonende alhier. Getrouwd: Petrus Martinus Pronk en Lucia Anna de Groot. Overleden: Klaas Mekken, oud 56 jaar, echtgenoot van Geertruida Wilhelmina Ligthart Douwe Post- huma, oud 57 jaar, echtgenoot van Christiana Wouda. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. De heer Bekker, die zijn 25-jarig raadslidmaat schap herdacht, deelde mee, voor de volgende periode zich niet meer beschikbaar te stellen cn zijn werk aan jongere krachten over te laten. De heer Bekker is 72 jaar. SINT P A N C R A S Ds. J. Jellema alhier heeft het beroep bij de Ned. Herv. Kerk aangenomen. BARSINGERHORN Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 6e District der Arbeidsinspectie, is onder bepaalde voorwaarden aan A. Westerman, K. Peper, A. de Waard en J. Pascha vergunning verleend tot het ver richten van bakkersarbeid door het hoofd der onder neming en de in zijn dienst zijnde gezellen op 13 Augustus vanaf 3 uur voorm. en op 15 en 16 Augus tus vanaf 4 uur voorm. De as. kermis begint weer te naderen. De Zondag, die gewoonlijk in het teeken van de voetbalsport stond, zal nu worden gevuld door de rijvereeniging. 's Mor gens reeds vindt een individueele dressuurproef plaats, waaraan door 2 ruiters van iedere vereeniging zal wor den deelnemen, 's Middags te 2*4 uur Is de parade van alle deelneemsters en deelnemers, (alle rijvereeni- gingen uit den omtrek zullen vertegenwoordigd zijn) waarbij de prijsuitreiking van de 's morgens gehouden dressuurproef plaats vindt. Daarna een groot Handicap Springconcours, terwijl de middag besloten wordt met Patrouille springen. Voor liefhebbers van de rijsport wacht dus een mooie dag. Maandagsavonds komt in de zaai van den heer de Graaf het bekende tooneelgezelschap van Oudkarspel „Jong Leven" met een klucht ln drie bedrijven, „Hoera, 't is een Jongen", een eoht kermisstuk. Voor Barsingerhorn is dit gezelschap een onbekende, doch te oordeelen naar de gunstige recensies, welke de vereeniging telkens na haar optreden mag verwerven, verwachten wij, dat het een genoegelijke avond zal worden. Dinsdagavond vindt de zoo langzamerhand traditio neel geworden voetbalwedstrijd plaats tusschen Sparta 1 en Nieuwe Niedorp 1. Het is N. N. reeds eenige malen gelukt Sparta op dezen kermisavond te verslaan. Wij zijn benieuwd of zij dit zal weten te herhalen. Aan spanning zal het in geen geval ontbreken. Mooi weer en dan twijfelen we niet of het kermis feest zal wederom goed slagen. OUDE NIEDORP Bevolking over de maand Juli 1932. Ingekomen: Leonardus Wilhelmus Touw en gezin van Kesteren naar Verlaat 126; Jacob Jong van Nieuwe Niedorp naar 't Veid 315; Petrus Johannes van de Velde van Amsterdam naar Oude Niedorp no. 71. Vertrokken: Petrus Simon Kuilboer en gezin naar Medemblik, Slootdorp, Brink 7; Johannes Roozendaal naar Medemblik, Slootdorp, Brink 12; Gerbrand Vis naar Opmeer; Johannes Schuitema en gezin naar Me demblik, Slootdorp. Burgerlijke Stand over de maand Juli 1932. Geboren: Jantje, d. v. Arend Schappen en Bontje Homans; Maria Adrlana Theresia, d. v. Johannes Put en Johanne Anna Vergeer; Eelke Fokke, z. v. Sjoerd Koolstra en Lieuwke Rozema. Ondertrouwd: Cornelis Moras, oud zes en twintig ja ren, melkrijder en Petronella Eakker. oud twee en twin tig jaren, wonende te Harenkarspel. Getrouwd: Dirk Jacobus Timotheus Kokkelkoren, oud 27 jaren, slager, wonende te Schagen en Martina Catha rina van der Kroon, oud twee en twintig jaren, wo nende alhier. Overleden: Cornelis Lourens Billenkamp, oud 34 ja ren te Bergen (N.H.) den noodtoestand, h wraken direct plannen om aan mve het benoodigde geld voor do uitkeeringen te komen weei en schreven p.o„ mede op advies van den Minister sn o aan het Provinciaal bestuur om hun geld te leenea t dl Reeds zijn 14 dagen verloopen, doch de gemecntebe-|t bi sturen zijn nog niet op de hoogte gesteld of zij het benoodigde geld kunnen leenen, ondanks het drin gend verzoek van den Minister. Verder moet de gemeente opnieuw een besluit ter aanvulling van den administratieven rompslomp ne men, waarbij burgemeester en wethouders worden ge machtigd een renteloos crcdiet te verleenen voor de noodlijdende tuinders, terwijl feitelijk dergelijk be sluit reeds genomen is in begin Maart 1932 en van welk bedrag slechts pl.m. 50 is uitbetaald. Uit het vorenstaande moge blijken, dat de gemeen tebesturen met spoed handelen cn dit ook zouden doen zender aanmaning van den Minister, doch o.i. schuilt de fout bij Hooger Hand, zooals men dat wel eens noemt, die schijnbaar alleen op spoed kan aan dringen, doch slecht in toepassing brengen. Wat de contale commissie van advLs inzake het verleenen van rentelooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw betreft, meenen wij nog te Je. moeten opmerken, dat deze commissie op de gege- r t vens van de overgelegde staten van de tuinders, in et afwijking van het advies van de gemeentebesturen, v? enkele verzoeken afgewezen hebben, zonder overleg te plegen met de betrokken besturen, die beter op de hoogte van elk bedrijf zijn. Het ware o.i. dan ook beter geweest, indien genoemde commissie na eene bespreking met de betrokken gei eentebesturen hun besluit hadden vastgesteld. Immers, nadat de ge meenten pl.m. 30 a 35 van het door haar vastge stelde bedrag hadden uitgekeerd, kwam hot afwij zend besluit en is verhaal op de betrokkenen in de zen tijd haast niet mogelijk, zoodat de gemeenten! voor de geheele risico staan. WIERTNGEN] Het is van afgemeene bekendheid, dat. het ruinffl drie maanden heeft geduurd, alvorens de Regoering er toe heeft kunnen besluiten om het tweede millioei aan den groven tuinbouw in West-Friesland schikbaar te stellen. Het kon gelukkig nog genade vinden, dat de Tweede Kamer, op den laatsten zit tingsdag, voor hare vacantie, het. wetsontwerp aan nam, terwijl de Eerste Kamer iet besluit eindelijk 20 Juli eveneens aannam. Nadat dan tenslotte het tn d wetsontwerp tot wet was verheven, kregen de ge- vi meentebesturen bij schrijven van 20 Juli 1932 van jing den Minister van Economische Zaken en Arbeid jon een verzoek en bij schri'vcn van 28 Juli nogmaals een dringend verzoek om met spoed maatregelen te treffen ter uitvoering van het plan van uitvoering zooals dit is neergelegd in de Memorie van Toelich' ting op het wetsontwerp. (De Minister zelf heeft nota bene zelf 3 maanden noodig.) De gemeentebesturen ij uitstek op de hoogte met i&mi Inde en, rou ges Ive tuui hed< i ls vert nge tutu rek Iters eei i rt t a; irst< op vei oegd ite t mi- een |he' ihtj one jze< een tt v Jen noo rlni lor In aansluiting op het bericht over den brand in de Noorderbuurt van de boerderij, bewoond door de fam. Mulder, kunnen we nog melden, dat des avonds alle huisgenoot en zich reeds ter ruste hadden bege-Ses, ven, behalve de docher van Mulder. Deze ging nog on door het achterhuis eu bemerkte dat rook en brand den lucht niet veel .goeds voorsnelden. De huisgenooten >og< werden gewaarschuwd en moesten constateeren dat het hooi reeds brandde. De brandweer welke werd gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse, en daar^c voor poogde men met emmers water het vuur tei stuiten. Alles echter tevergeefs. Enkele ^'"»"»pr;,G(ienV van den huisraad en inboedel kon n»®n nog redden. v Overigens brandde alles af. Verzekering dekt do scha de. Trekking van Maandag 8 Augustus. 2e klasse le lijst. Hooge prijzen. No. 21458 f 1000. Nos. 18794 en 23261 ieder f 400. Nos. 9947 en 19947 ieder f 200. Nos. 19527 1 100. Prijzen van f 30. 6 20 24 47 49 52 114 173 320 345 359 373 396 405 512 539 552 562 588 604 682 694 787 888 1Ö39 1044 1046 1056 1190 1209 1231 1301 1364 1378 1412 1444 1466 1478 1521 1593 1617 1638 1725 1782 1805 1811 1905 2012 2014 2103 2118 2186 2200 2201 2204 2376 2422 2460 2492 2545 2668 2838 2885 2887 2898 2952 3027 3045 3133 3179 3191 3326 3338 3429 3439 3441 3450 3456 3482 3512 3563 3570 3602 3674 3804 3894 3946 4026 4096 4153 4167 4188 4225 4242 4267 4278 4330 4399 4411 4499 4502 4531 4631 4644 4704 4724 4771 4846 4890 4942 4977 5010 5013 5026 5027 5119 5174 5271 5273 5342 5494 5497 5602 5633 5921 5924 5998 6151 6156 6219 6221 6241 6248 6249 6329 6354 6397 6410 6421 6445 6505 6533 6550 6556 6576 6611 6633 6724 6727 6773 6797 6848 6895 6900 6941 7049 7054 7153 7234 7304 7320 7378 7497 7515 7589 7616 7626 7716 7809 7836 7852 7855 7967 8029 8083 8097 8122 8182 8284 8310 8513 8545 8560 8570 8661 8721 8728 8927 8948 8991 9013 9057 9058 9064 9075 9132 9164 9332 9338 9434 9462 9472 9492 9525 9631 9660 9691 9765 9802 9902 9906 10011 10027 10068 10122 10169 10251 10314 10346 10428 10477 10562 10609 10615 10743 10802 10860 10913 10926 10971 11030 11052 11160 11207 11241 11269 11300 11304 11453 11456 11510 11531 11532 11547 11558 11571 D585 11602 11616 11669 11733 11735 11748 11898 11916 11930 12077 12149 12169 12238 12213 12254 122.' 12261 12296 12356 12529 12555 12610 12701 12726 12722 12766 12818 12827 12837 12847 12870 12900 13015 13063 13157 13186 13190 13226 13253 13318 13350 13360 13486 13508 13522 13601 13619 13669 13733 13773 13826 13857 13926 13941 14037 14092 14153 14206 14303 14349 14420 14490 14541 14550 14669 14670 14753 14SS2 14925 14928 15077 15177 15233 15243 15257 15322 15395 15409 15432 15-186 15494 15548 15654 15710 15818 15898 16010 16015 16227 16242 16247 16261 16335 16356 16374 16396 16503 16537 16551 16580 16641 16664 16671 16748 16751 16819 16871 16922 16923 16931 16956 16963 16977 17060 17083 17150 17254 17320 17327 17370 17413 17427 17498 17512 17616 17621 17678 17735 17826 17832 17880 17944 17954 17961 17991 1805-1 13110 18126 18219 18455 18-186 18546 18608 18623 18655 18685 18721 18749 18760 18771 1S838 18903 18914 18952 19050 19169 19197 19260 19266 19377 19423 19502 19555 19631 19637 19681 19690 19741 19823 19825 19839 19886 19921 19962 19979 19985 20059 20093 20096 20172 20309 20332 20340 20393 20556 20637 20677 20710 20717 20781 20813 20922 20939 20982 21247 21248 21301 21339 21356 21367 21392 21587 21608 21684 21813 21833 21834 22044 22065 22109 22134 22156 22270 22429 22514 22533 22597 22622 22665 22697 22735 22736 22798 22817 22943 22980 23070 231C0 23132 23258 23316 23330 23356 23382 23413 23515 23606 23656 23683 23720 23857 23864 23935 23947 23962 23986 Ld (&a 11

Schager Courant | 1932 | | pagina 6