Bob Maas Zeilkampioeo in de eenheidsklasse. De Olympische spelen te Los Angeles. Instituut voor Voorgeoefendheid. Theater Igesz. Bekendmakingen. Werkverschaffing. Donderdagavond j.1. werd in de Cérès alhier een vergadering gehouden, uitgeschreven door den dis trictsleider van het Instituut van Voorgeoefend heid. teneinde de jongelui van ongeveer 18 jaar be kend te maken met de voordeelen, welke genoemde instelling aan dienstplichtigen biedt. Om half negen heette dc leider een bevredigend aantal jongelui welkom. Spreker zette in de eerste plaats het doel uiteen van dit instituut, dat dan bestaat uit 't volgende: Het doel is gelegenheid te verschaffen om in vrijen tijd die geoefendheid te verkrijgen, noodig zijnde voor een verkorten diensttijd. Om dezen ver korten diensttijd te verkrijgen is noodig een bewijs van voorgeoefendheid. De cursus vangt aan 1 October van dit jaar en eindigt 1 October 1933. Geoefend wordt 2 avonden per week van 3 uur, bovendien gedurende 1—2 schietdagen te Den Helder of Bergen. Daarenboven moet men eenige marsch- dagen maken. Men oefent aldus 300 uren, doet dan examen en daarna krijgt men een bewijs van voor geoefendheid. 't Voordeel hiervan is, dat de diensttijd is terug gebracht op 6 weken. Zoo is een dienstplichtige jongeman met z'n bewijs van voorgeoefendheid in 6 weken van zijn dienstplichten af. Een niet te onder schatten voordeel, daar vooral in den tegenwoor- digen tijd 5H maand dienstplicht als regel betee- kent werkloosheid. De baas neemt immers een an deren kracht! Tenslotte zij nog vermeld, dat het Rijk alle kosten draagt en dat de oefenuren kunnen worden geregeld in overleg met de deelnemers aan den cursus. Nadat luitenant Hollenseller de a.s. klasse com mandant, nog een opwekkend woord tot de aan wezigen had gesproken en ook nog eens had ge wezen op de groote voordeelen die dit instituut biedt, werd de vergadering gesloten met een woord van dank aan de aanwezigen. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Köhne, onderwijzer te Alkmaar, is geslaagd voor het exa men Fransch L.O. EEN WINDHOOS IN ZAKFORMAAT. Gistermiddag hebben we een paar hevige wind- stoooten kunnen waarnemen, die veel weg hadden van een windhoos, maar dan een in zakformaat. Zoover we echter hebben kunnen nagaan, waren ze niet van een dusdanige kracht, dat ze hier in de omgeving schade hebben aangericht. Het deed alleen wat angstig aan, deze plotselinge weersverandering, die het stof van de straat hoog in de lucht meevoerde. Het verschijnsel duurde ech ter maar heel kort, en spoedig daarop vielen groote regendroppels traag neer. dra gevolgd door een fik- sche regenbui, die een welkome verkoeling bracht. Het is alleen maar te wenschen. dat wij deze ver koeling niet met een paar dagen slecht weer moeten bekoopen. KOE DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN EN GEDOOD. Tijdens het onweer dat zich Vrijdagmiddag boven Schagen en omgeving ontlastte, is een koe van den heer Geus te Sint Maartensbrug door den bliksem getroffen. Het dier was op slag dood. EEN MENSCHLIEVENDE DAAD. Donderdag werd voor een plaatsgenoot, die te Leiden moet worden geopereerd, iemand opgeroe pen die zich voor bloedtransfusie beschikbaar wilde stellen. Niet minder dan 6 plaatsgenooten boden zich direct aan. In allerijl begaf het 6-tal zich per auto naar Leiden. Daar bleek, dat van een 4-tal het bloed voor transfusie op den patiënt kon worden gebruikt. De doktoren kozen den heer K. S. L. uit, die niet. aarzelde zich ongeveer een y2 L. bloed voor den patiënt te laten aftappen. Een menschlievende daad. Den directie van Theater Igesz is het mogen ge lukken deze week een programma samen te stellen, waarop een veeleischend publiek niets kan aan merken. Wederom zullen er Zaterdag, Zondag en Maan dag 2 hoofdfilms worden vertoond, terwijl bovendien één der voornummers is: „Nachtvlinders", een stuk uit Londensch nachtleven. Het eerste hoofdnummer is de sensatievolle film uit het spoorwegrijk „Om het fortuin van Morgan." Op de voorpagina van de „Herald Morgan" stond met groote leters pen sensationeel bericht: Twist om de erfgenaam van het fortuin van Morgan. De krant vertelde verder hoe, jaren geleden, John Morgan zich verzette tegen het huwelijk van zijn dochter, welke sedert weer van haar man gescheiden leefde. Deze kwestie ^houdt opnieuw de aandacht gespan nen. nu het kleinkind van Morgan door hem tot eenig erfgenaam is benoemd, waardoor tusschen vader en moeder een formeele strijd gaande is om het bezit van het kind. Aangezien de oude Morgan niet wil dat zijn vermogen door het kind in handen van een der oudere zal vallen, heeft hij zich op reis begeven .om zelf het kind onder zijn hoede te nemen. Maar de trein wordt overvallen en Morgan ont voerd. Terzelfder tijd reist baby Morgan naar Cedar Springs, waar ze zich bij haar grootvader zou voe gen. Er ontspant zich een heele intrige, waarbij de vader zoowel als de moeder trachten het kind in hun bezit te krijgen. Een groote strijd ontbrandt tusschen de diverse familiegroepen, maar tenslotte komt alles op z'n pootjes terecht. De tweede film is: „Maar een danseres". Hier vervuld de hoofdrol niemand minder dan Dary Holm, de echtgenoote van Harry Piel. Het is een Oostersch drama, waarin duidelijk 't temperament naar voren treedt. Van de inhoud 't volgende: In Oost-Arabië, wnar twist en tweedracht aan de orde van den dag zijn, wordt de Sheik Mahmut met zijn dochtertje Margeane door een wilde bende achtervolgt. Het gelukt hem bij den koopman Ahmed binnen te vluchten, doch deze kan hem niet vol doende beschermen, zoodat hij spoedig in handen van de barbaren valt. Ahmed houdt het dochtertje van den Sheik zorgvuldig verborgen, doch op ze keren dag ontsnapt het aan zijn waakzaamheid. Vrouwen, die het kind zien, vragen Ahmed, waar het vandaan komt en deze verteld, dat hij de kleine Margeane op een zijner reizen op een slavenmarkt Sekocht heeft, met het doel, haar later als zijn ochter aan te nemen. 12 jaar later. De kunstschilder Henric Safir heeft van zijn re- geering een opdracht gekregen om Arabische kunst schatten te koopen, waartoe hij de beschikking heeft ,over groote sommen gelds. Op zekeren dag komt !hij bij koopman Ahmed om oude wapenen op te koopen en bij het zien van Margeane raakt hij in :verrukking over haar schoonheid. Hij vraagt zijn :\Tiend Albert Jones inlichtingen over haar in te winnen en hoort van deze, dat zij niet de dochter van Ahmed is, doch een slavin. Kort daarop treft Ahmed een ernstig ongeluk; hij valt van een trap en stort zieltogend ter aarde. Wel tracht hij Margeane nog over haar afkomst in te lichten, doch de dood 'verrast hem vóór hij hiertoe in staat is. Een neef van Ahmed, Abdoel Kadus. komt de erfenis van den koopman opeischen. Als Margeane 'zegt, dat zij de dochter van Ahmed is, lacht hij haar 'uit. Hij vernietigt een testament, waarin Margeane. als erfgename staat genoemd. De rechter kent Abdoel alle rechten toe en zoo wordt ook Margeane zijn slavin. Op zekeren dag van de verkoopingen van Ahmed's bezittingen weet de vriend van Henri Safir door het betalen van een groote som geld Margeane uit de handen der Arabieren te redden en naar huis te laten brengen. Henric Safir wordt hierdoor jaloersch op zijn vriend, zoodat hij Margeane overhaalt met hem naar Europa te vluchten. Hij moet daardoor alle voor zijn regcering gekochte kunstschatten achterlaten. Het schip, waarop zij vluchten, geraakt in een hevige storm en lijdt schipbreuk; Margeane wordt opgepikt door een smokkelaarsschip, terwijl Henric Safir door de golven op de kust wordt geworpen. Zoodra zij hersteld is, keert hij naar zijn vader land terug, maar beseft te laat dat de hem toe vertrouwde gelden verantwoord moeten worden. In middels is het smokkelaarsschip met Margeane aan boord door de Marine gevangen en op transport naar Europa gesteld. Op aanraden van zijn vriend Petersons sluit Henric Safir een rijk huwelijk om zoodoende het geld aan zijn regeering terug te kunnen betalen en zijn goede naam te redden. Op zekeren dag ontmoet hij een bedelares, in wien hij Margeane ontdekt. Hij neemt haar mede naar huis en geeft haar een plaats als kamenier bij zijn vrouw. De vrouw van Henric Safir komt meer en meer onder den invloed van een zekeren Prof. Voltmarr. waardoor het huwelijk op een debacle dreigt uit te loopen Margeane geeft dan blijken van haar bóvenaard- sche liefde voor Henric door man en vrouw weer tot elkaar te brengen, mei opoffering van haar eigen geluk... haar eigen leven Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen nogmaals ter algemeene kennis, dat bij eventueele werkverschaffing, iet te werk zullen worden gesteld zij, die niet gedurende minstens een jaar ingezetenen der gemeente zijn. Schagen, 11 Augustus 1932. Burgemees'..r en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. SPORT. Zondagmiddag a.a. om half 3 zal de voetbalwedstrijd Sparta I—Q.S.C. I (Wormerveer) plaats vinden. Q.S.C. is de gedegradeerde ploeg van de 3e klasse, die nu dus zeker wel als een der kampioenspretendenten der a.s. competitie mag worden aangemerkt. Deze wedstrijd moet men dus beschouwen als een wedstrijd met een achtergrond. De beide ploegen zullen zich ten volle geven. Sparta. zal volledig uitkomen en de opstelling zal wezen als volgt: C. Prins; V. Vlottes, K. Rempt; A. Plakman, R. Rus. J. Watertor; W. Rus, G. J. Boontjes, Kakebeeke, J. Lut- jeharms, B. Buiskool. Om 1 uur speelt Sparta II tegen Andyk if, terwijl om 2.15 uur de tribune officieel zal worden geopend. Het terrein is in prima orde gebracht. De nieuwe tri bune is van het veld gescheiden door een stevig houten hek met harmonicagaas. Bovendien zijn op de 4 hoek punten van 't terrein groote vlaggestokken geplaatst, waarvan vlaggen zullen wapperen tijdens den wedstrijd. Het gras is gemaaid, zoodat we nu een voetbalveld in Schagen hebben, waar we trotsch op kunnen zijn. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koleen was Donderdag j.1. weer heel goed, ze boden iets minder, zoodat de prijzen varieerden van 3033 ets.; de koelen werden allen ver kocht. Er waren veel slagers en grossiers, dus daar is lang niet over te klagen. De kalf- en gelde koeien schijnen elke week wel min der te gelden; deze handel was stug. Pinken niet aange voerd; 2 pinkstieren, deze golden al zeer weinig, daar is schijnbaar geen behoefte aan; die handel was zeer stug. Voor nuchtere kalveren was weinig vraag. Amsterdam had geen gebrek en dan is het in den regel mis; han del stug. Eén kalf van vijf weken oud bracht nog f 35 op, dat ging. De handelaar K. Stammes voert tegenwoordig aar dige veulens aan; hij verkocht aan den heer P. Vader te Groote Keeten 6 stuks tegelijk; dat is de moeite waard Over de sohapen valt al heel weinig te schrijven; wij kunnen alles wel over een kam scheren: handel stug. Oude slachtschapen golden van 612 gld. Zoo gezegd lammeren haast onverkoopbaar; öe duurste vette scha pen kondfen 14 gld. opbrengen, dat blijft de laatste we ken zoo, prijshoudend. Een heel bekend koopman hoor den wij zeggen: zoo zal het nooit meer worden; hij dacht dat er gauw verandering zou komen, als het dat niet doet, loopen ze nog lager. Dit laatste zullen wij maar niet hopen. Bokken en geiten niet aangevoerd. De aanvoer van vette varkens was vlug, prijs tot 15 ets.; met de biggen en schrammen was de handel kalm. Op de klppenmarkt was het weer stilletjes. Oude kip pen voor de oude prijzen; jonge kippen niet aangevoerd Nederlandsche zwemsuccessen. Zus Braun en Puck Oversloot. Bob Maas nog steeds eerste. ZWEMMEN. 400 Meter dames. Ten aanschouwe van 50.000 menschen zijn de series 400 meter vrije slag dames verloopen. Hieraan namen voor ons land deel Zus Braun en Puck Oversloot. Beiden wisten zich in hun serie 2e te plaatsen. De uitslag der eerste serie luidt: 1. miss Cooper (Eng.) 5 min. 56.7 sec.; 2. miss Forbes (V.S.) 5 min. 57.8 sec.; 3. MUe Godard (Fr.) 5 min. 58 sec. In de tweede serie rwom mevr. PhilipsenBraun te gen de sterke Amerikaansohe Helen Madison. Het tem po was heel was sneller dan in de eerste serie. Toch dient nog te worden opgemerkt, dat mevr. Philipsen— Braun lang niet alles gaf en zich tevreden stelde met een goede tweede plaats. Hiermede heeft zij zich ge plaatst in de demi-finale. De uitslag luidde: 1. Helen Madison (V.S.) 5 min. 44.5 sec.; 2. mevr. Philipsen— Braun (Nederland) 5 min. 50.2 sec.; 3. miss Edward (Canada). In de derde serie kwam ook Puck Oversloot tegen een zeer sterke Amerikaansche zwemster uit. Hoewel miss Kight (V.S.) met flinken voorsprong won, plaatste Puck Oversloot zich met een goeden tijd van 5 min. 50.3 sec. op de tweede plaats. De uitslag der derde serie luidde: 1. miss Night (V.S.) 5 min. 40.9 sec.; 2. Puck Oversloot (Nederland) 5 min. 50.3 sec.; 3. miss Bult (Australië) 5 min. 50.3 sec. Gemeld kan nog worden, dat zoowel mevr. Philipsen Braun als Puck Oversloot zich in uitstekende condi tie bevinden. In de vierde serie had mej. Maakal (Zuid Afrika) het niet moeilijk en won zooals zij wilde. De uitslag luidde: 1. Mej. Maakal (Z. Afrika) 5 min. 53.9 sec.; 2. Mej. An- dersen (Denemarken) 6 min. 5.1 sec.; 3. Mej. Marioka (Japan) 0 min. 7.4 sec. Ook onze zwemsters komen dus in de demi-finale uit. 4O0 Meter heeren. Hier is een zeldzame strijd geleverd en alle deelne mers betwistten elkaar in deze finale de eer. De uitslag luidde: 1. Olympisch kampioen Crabbe (V.S.) tijd 4 min. 48.4 (nieuw 01. record); 2. Taris (Frankrijk) tijd 4 min. 48.5 sec.; 3. Oykoto (Japan) tijd 4 min. 52.3 sec.; 4. Yokoya- ma (Japan) tijd 4 min. 52.5 sec.; 5. Soegimoto (Japan) tijd 4 min. 56.1 sec.; 6. Charlton (Australië) tijd 4 min. 58.6 sec. 100 Meter rugslag heeren. Hiervan werden de series verzwommen. De uitslagen luiden: le serie: 1. Kiyokawa (Japan) tijd 1 min. 8.9 sec.; 2. Kerber (V.S.) tijd 1 min. 13 sec.; 3. Haloran (Canada) tijd 1 min. 14.2 sec. 2e serie: 1. Zehr (V.S.) tijd 1 min. 9.9 sec.; 2. Kuppers (Duitschland) tijd 1 min. 10.2 sec.; 3. Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10.9 sec. 3e serie: 1. Iryen (Japan) tijd 1 min. 11.3* sec.; 2. Bourna (Canada) tijd 1 min. 14.3 sec.; 3. Noual (Frank rijk) 1. min. 16.6 sec. 4e serie: 1. Carlsson (Noorwegen) tijd 1 min. 13.1 sec. 2. Chalmers (V. S.) tijd 1 min. 17.2 sec.; 3. Walkers (Ca nada) 1 min. 21 sec. Kawatsoe bleek dus de snelste derde te zijn. Schoonspringen dames. Hier luidt de einduitslag: 1. Olympisch kampioene Miss Coleman (V.S.) 87.5 p.; 2. Miss Rawls (V.S.) 82.56 p.; 3. Miss Fauntz (V.S.) 82.02 p.; 4. Frl. Jordan (Duitsoh land) 77.50 p. 100 M. rugslag dames. In de finale zijn geplaatst: Mevr. Philipsen—Braun (Ned.); miss Holm, miss Shee (V.S.), miss Mealing (Australië), miss Davies en miss Cooper (Engeland). ROEIEN. De roeiwedstrijden op de baan te Long Beach werden heden voortgezet met de o Vier zonder stuurman. Uitslag eerste heat: 1. Engeland, tijd 7 min. 13.2 sec.; 2. Ver. Staten, tijd 7 min. 19.4 sec.; 3. Duischland, tijd 7 min. 37.8 sec. Uitslag tweede heat: 1. Italië tijd 7 min. 6.8 sec.; 2. Canada, tijd 7 min. 12 sec. (Hier startten maar 2 deel nemers). Doublé sculL De uitslag luidde: 1. Canada, tijd 7 min. 25 sec.; 2. Italië, 7 min. 33 sec.; 3. Brazilië, tijd 7 min. 38.8 sec.; In de tweede heat double-scull kwamen twee ploegen uit xU. Vereenigde Staten en Duitschland. De uitslag werd: 1. Vereenigde Staten tijd 7 min. 14.6 sec.; 2. Duitschland tijd 7 min. 21.4 sec. De achten. Direct na den start heeft Engeland de leiding, doch op 500 Meter liggen de Italiaansche en Engelsche bo ten gelijk. De Italianen roeien fraai en weten iets uit te loopen, welke voorspong op 1000 Meter vergroot is tot een halve lengte. De strijd is uiterst spannend, daar de Cambrldge acht geen moment verzwakt Op 1500 meter ligt Italië nog steeds een halve lengte voor, en op.de laatste honderd meter halen de Itali anen er nog iets meer uit dan de Engelschen. Zij win nen met een tijd van 6 min. 28.2 sec. De uitslag luidde: 1. Italië tijd 6 min. 28.2 sec. 2. En geland tijd 6 min. 34.4 sec. 3. Japan tijd 6 min. 43.4 seo. 4. Brazilië tijd 6 min. 52.2 sec. ZEILEN. Bob Maas nog steeds eerste. Er hebben 3 zeilwedstrijden in de monotype klassen plaats gehad. Bob Maas is er niet in geslaagd een van deze races te winnen. Hij werd achtereenvolgens vier de, achtste en tweede. In de totale puntentelling heeft hij echter nog steeds de leiding met 77 punten voor Frankrijk met 71 punten, Spanje 68 punten, Duitsch land 67 en Canada 58 punten. In de starklasse hadden 2 wedstrijden plaats in welke de gebroeders Maas tweemaal de zesde plaats bezetten. D© wedstrijden van Woensdag. De drie zeilwedstrijden in de monotype klasse die Woensdag werden gehouden hadden een zeer verschil len verloop. Bij de eerste race heerschte een tamelijke flauwte. De verrassing van dezen wedstrijd was de overwinnig van den Fraschman Lebrun die even voor den Spanjaard Amat door de finish ging. Oze landge noot Bob Maas bezette de. vierde plaats. In de vol gende race heeft Bob Maas het er nog slechter afge bracht. Gedurende de race stak de wind op en konden dientengevolge betere tijden worden gemaakt. Thans ging Amat het eerst door de finish, gevolgd door Pre- liana (It.) en Lebrun (Frankrijk). Bob Maas werd achtste. Bij de derde race was de wind bijna tot storm aangewakerd. Deze laatste wedstrijd van dezen dag in deze klasse eindigde voor Bob Maas beter en wel op de tweede plaats. Camada ging het eerst door de finish terwijl de Duitsche Behr als derde aankwam. Het vol ledige klassement in de monotype klasse is thans als volgt: 1. Nederland 77 punten, 2. Frankrijk 71. 3. Span je 68 4. Duitschland 67. 5 Canade 58. 6. Engeland 55. 7. Vereenigde Staten 50. 8. Italië 43. 9. Oostenrijk 41. 10. Zweden 39. 11. Zuid Afrika met 13 punten. De Ned. Roeiers in de finale; De „Holland" vierde; Mevr. Philipsen - Braun niet in de 100 M. rug gestart. Wederom, voor de 2e keer la deze 10e Olympiade Is onze driekleur geheschen aan den middenmaat. Bob Maas heeft gezegevierd In de eenheids klasse. Onze landgenoot wist zijn voorsprong op zijn concur renten te handhaven en is in de eind-beslissing als eer ste geëindigd. Einduitslag: 1. Bob Maas (Nederland). 2. Lebrun (Frankrijk), 3. Cansino (Spanje'), 4. Behr (Dulschland), 5. Dlokuon (Canada), 6. Ratzy (Engeland). Er werden 3 races gezeild. De eerste van den dag. de negende wedstrijd in deze klasse, bracht een overwin ning van den Canadees Dickson. Bob Maas ging ais tweede door de finish, gevolgd door Behr (Dulschland) Riedel (Oostenrijk) en Lebrun (Frankrijk). De tweede race bracht Bob Maas als zevende door de finish. De Amerikaan Lyon was eerste, de Dultsoher Behr tweede. Groote belangstelling bestond er voor de laatste race, die in den namiddag werd verzeild. Een verrassing was de overwinning van den Italiaan Treleani, die als eer ste binnen kwam. Tweede werd Borell (Zweden), ge volgd door Ratzy (Eng.). Ipson (Canada), Lebrun Frankr.), Behr (Duitschland). Onze landgenoot Bob Maas eindigde in deze laatste racys als negende. Desniettemin had hij in het eindklas sement het grootste aantal punten, n.1. 87, en werd daai door Olympisch kampioen. Lebrun (Frankrijk) en Behr (Dulschland), die respec tievelijk tweede en vierde werden, hebben tegen dei uitslag geproteseerd. Finale Ster klasse De eindstand luidt: 1. Olympisch kampioen: Gray (V. S.) met „Jupiter'", 38 p.; 2. (ex-aequo) Harbulot (Frankrijk) met „Traman taln" en Radzey (Engeland) met „Joy", elk 29 p.; Maas (Nederland) met „Holland", 26 punten; 5. Cana da, 23 p.; 6. Zweden. 20 p.; 7. Zuid Afrika 7 p. Hier bezet dus Nederland een goede derde plaats. Ned. Roeisuccesseo. Aan den start verscheen Nieuw-Zeeland, Vereenigde Staten, Frankrijk en Nederland. De Triton-twee had de baan, welke het verst van de tribunes af is gelegen. Nieuw-Zeeland nam de leiding en Holland lag op dt laatste plaats, voornamelijk door de ongunstige baan daar deze het meest wind bood. Op de helft der baai lag Nieuw Zeeland nog steeds voor met Frankrijk de tweede plaats, daarachter Amerika en tenslotte Hoi land. Roelofsen en Roëll gingen toen het aantal slagei verhoogen en brachten het op 32 per minuut. Zij liepeL in en op 1400 Meter passeerden zij de Amerikaanschi twee. Op 200 meter voor de finish zetten de beide Hol landers een prachtige eindspurt in. Zij schenen tactisch hun krachten gespaard te hebben voor de laatste paaj honderd meter. Zichtbaar liepen zy op Frankrijk en Nieuw-Zeeland in. Op schitterende wijze passeerden zij tenslotte Frankrijk, doch niet tevreden met de tweede plaats gingen zij direct daarop ook Nieuw-Zeeland voor bij en met 'n voorsprng van een halve lengte gingen onze twee het eerst door de finish. Deze fraaie overwinning werd door de toeschouwers hartelijk toegejuicht. De tijd van de Hollanders was minuten 10 sec., dus tamelijk hoog in vergelijking met den tijd, welken zij in de heat hadden gemaakt. Toch heeft men hier den Indruk, dat de Triton-twee in de finale een goede kans maakt op een der prijzen In den eindstrijd komen dus uit Polen. Engeland, Ne derland en Nieuw Zeeland. De uitslag luidde: 1. Nederland tijd 8 min. 10 sec.: 2. Nieuw Zeeland, tyd 8 min. 11.4 sec.; 3. Frankrijk, tijd 8 min. 13 sec.; 4. Ver eenigde Staten tijd 8 min. 23 sec. Vier met stuurman. In de finale komen dus de volgende landen: Italië, Polen. Nieuw-Zeeland en Duitschland, nadat de herkan singsraces met 't volgend resultaat heeft plaats gehad. 1. Nieuw-Zeeland, tijd 7 min. 38.2 sec.; 2. Duitschland, tijd 7 min. 38.8 sec., 3. Vereenigde Staten, tijd 7 min. 41.6 sec.; 4. Japan, tijd 7 min. 47 sec. Vier zonder stuurman In de herkansingsrace vier zonder stuurman kwamen uit de Ver. Staten, Duitschland en Canada. De uitslag was: 1. Duitschland, tijd 7 min. 17.2 sec., 2. Ver. Staten, 7 min. 18.2 sec.; 3. Canada 7 min. 20.2 s. Doublé scull. In de herkansingsrace: De uitslag luidde: 1. Duitschland tijd 7 min. 28.4 sec., 2. Italië tijd 7 min. 44.2 sec. 3. Brazilië tijd 7 min. 57.8 sec. Skiff. Idem: De uitslag luidde: 1. Miller (VB.) tijd 8 min. 5.8 sec. 2. Douglas (Uruguay) tijd 8 min. 20.5 sec. 3. Wright (Canada) tijd 8 min. 37.8 sec. Achten, le idem: De uitslag luidde: 1. Engeland tijd 6 min. 49 sec.; 2. Nieuw Zeeland tijd 6 min. 52.2 sec. 2e idem: Uitslag: 1. Canada tijd 7 min. 3.2 sec.: 2. Duitsch land tijd 7 min. 10.6 sec.; 3. Japan tijd 7 min. 22.6 sec. 10* r»T. rog De Amerikaansche Miw Holm wi«t te winnen in den tijd van 1 min. 19.4 sec., du» ruim 1 sec. langer, r'an zij er over deed in de eerste serie van dit numm»-: De einduitslag luidde: 1. Olympisch kampioene Miss Eleanor Holm (VB.) tijd 1 min. 19.4 sec.; 2. Miss Bon- nie Mealing (Australië) tijd 1 min. 21.3 sec.; 3. Miss Da" vies (Engeland) tijd 1 min. 22.5 sec.; 4. Miss Harding (V.S.) tijd 1 min. 22.6 sec.; 5. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 23 sec.; 6. Miss Mac Shee VB., tijd 1 min. 23.2 sec. Mevr. PhilipsenBraun had zich door haar serie te winnen in den eindstrijd geplaatst, doch in het uit Los Angeles ontvangen telegram staat zij niet bij de uitslagen vermeld. De mogelijkheid bestaat, dat zij niet aan den start is verschenen, docih omtrent de reden daarvan tasten wij - nog in het duister. Bijzonderheden daaromtrent zijn op dit moment nog niet bekend. Demifinales 100 M. rug heeren. Do uitslag der eerste demifinale luidde: 1. Kiyokawa. Japan, tijd 1 min. 9 sec.; 2. Klippers, Duitschland, tijd 1 min. 9.8 sec.; 3. Kawatsoe, Japan, tijd 1 min. 10.2 sec.; 4. Chalmers. V.S., tijd 1 min. 11.6 sec 5. Carlsson. Noorwegen, tijd 1 min. 13.3 sec. Tweede demifinale: 1. ïrye. Japa, tijd 1 min. 10.2 sec.; 2. Zehr. V.S.. tijd 1 min. 11.6 sec.; 3. Kerber. V.S, tijd 1 min 13 sec. Uit beide halve finales worden de drie eersten in den eindstrijd geplaatst 200 meter Heeren. Ook op dit nummer toonden de Japanners hun krach ten en alle drie zwemmers wisten de demifinale te bereiken. De Olympische winaar van Amsterdam in dit nummer. Tsuruta, Japan, vestigde een nieuw Olym oisch record, door thans de 200 M. schoolslag in den tijd van 2 min. 46.2 sec. te zwemmen. Te Amsterdam deed hij er 2 min. 48.8 sec. over. Overigens was het merkwaardig, dat zijn landgenoot Koiki in de tweede serie denzelfden tijd maakte, dus ook beneden Olympi- schen recordtijd van 1928. GYMNASTIEK. Brug. 1 Olympisch kampioen Guglielmotti (Italië) 56.8 pnt. 2. Nerl (Italië) 562 punten: 3. Savolainen (Finl.) 56.1 pnt.) 4. Haubold (Ver. St.) 56 pnt.; 5. Jochem 55.9 pnt.; 6. Pelle (Hongarije) 55.8 pnt. Een half uur later was men ook al met de rlng- oefenlngen klaar waarvan de resultaten lui.''en: 1. en Olympisch kampioen: Pelle en Letora (Hon-rrije en Italië) ieder 56.7 punten; 3. Neri (Italië) 56.1 pt.; 4. Capuzoo (It.) 55 pt.; 5. Savolainen (Finl.) 55.3 pt.; 6 Guglielmetti (It.) 53.7 pt. Personeele wedstrijden rekturnen en het paardvoltl- geeren: De uitslag daarvan luiden: Rek: 1. Olympisch winnaar Biseler, V.S., 55 punten; 2 Savolainen, Finland, 54.2 p.; 3. Teresvirtae, Finland. 54.1 p.; 4. Paharinen, Finland, en Pelle, Hongarije, 51.8 p.; 6. Schuier, VB., 46.7 punten. De uitslagen aan het paard luidden: 1. Olympisch winnaar Pelle, Hongarije, 57.2 p.; 2. Bonoli, Italië, 56.6 p.; 3. Haubold, V.S., 55.7 p.; 4. Cu- miskey, VB., 54.7 p.; 5. Boros, Hongarije, 52.7 p.; 6. Jo- chlm, VB, 512 punten. Ruitertournool. De dressuurproeven zijn ln vollen gang, maar re sultaten zijn nog niet bekend. De Nederlandsche deel nemers zijn. in actie, vooral Lt. Pahud met Marcroix. DE RtJITEIRSPORT. De dressuurproeven. Gisteren is een aanvang gemaakt met de Tuiterwed- strijden welke worden gehouden op de mooie banen van de Riviera country club in de nabijheid van Los An geles. De eerrl-1 K-»lirring viel in de dressuurproeven, aarhij L-—ge (Frankrijk) den eersten prijs kreeg.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10