Uit onze Omgeving. Onnoodig L ij den! Geen prettige gewaarwording. Staatsloterij. Z IJ P E 'T ZAND. A.s. Zondag gaat GR. 1 naar 't Veld en speelt daar een wedstrijd tegen R.W. 1. Het 2de elftal speelt alhier een vriendschappe- lijken match tegen een hier geformeerde ploeg, wel ke de hoogdravende naam Nieuw Leven zal aan nemen. Vanwege de heerschende warmte gedurende de laatste dagen trekken zeer vele van onze dorps bewoners. vooral zij die vacantiegangers of familie leden over hebben, naar het strand te Groote Keeten. Ook vooral des avonds gaan velen nog zwemmen in het heerlijke koele verfrisschende zeewater. Zoo langzamerhand komt te Groote Keeten dan ook aar dig volk op het strand, mede door de omstandig heden dat er zoo heerlijk vrij en rustig is. terwijl er een pracht van een breed strand, bij laag water zelfs een 160 Meter, is. Het werkmanshuis bij de boerderij van den heer Laman Trip te Koegras wordt thans weer opgebouwd en wel door den aannemer J. Schoen te Stol per- vlotbrug. Vrijdagmiddag werden de inwoners alhier verast door een aardig schouwspel, hetwelk zich in het midden van het N.H. kanaal afspeelde. Achter een motorboot aanslepend had men nl. aan een touw van plm. 15 meter lengte een houten luik van ongeveer 1 bij 2 M. gebonden. Hierop stond een jongen van plm. 15-jarigen leeftd en hield daarbij een touwtje van 1 M. lengte, dat hij voorop het luik had beves tigd. in de hand. Doordat hij bedoeld touw steeds gespannen hield en achterop het luik stond, bleef dit door de gang van de boot, in glijdende toestand en daardoor boven water. Door nu zijn gewicht meer of minder naar links of rechts te verplaatsen, wist hij het luik met groote bogen van links naar rechts te laten scheren. De jongen was veiligheidshalve in badcostuum gestoken, want bij stoppen van de boot veronderstellen we dat hij wel met het zaakje zal ko men te zinken. Het. was echter voorwaar een aardig gezicht, waar velen geïnteresseerd naar keken. BURGERBRUG. Eergisteravond ontstond alhier eene ernstige botsing tusschen een vraohtauto en een motorfiets op 't kruis punt bij de vlotbrug. Dit ongehik moet hoofdzakelijk door 't nonchalant rijden van den motorfietsrijder den heer Jb. Bellis Jr. te Petten toegeschreven worden. Ge noemde rijder kwam uit richting Burgerbrug over de vlotbrug rijden, naar Petten, terwijl de vrachtauto uit richting Den Helder kwam, zoodat laatstgenoemde de voorkeur had en Bellis in kwestie de voorrang had moe ten geven. De assistent-dokter van 3t- Maartensbrug was spoedig ter plaatse aanwezig en constateerde een beenbreuk. De gewonde is per auto van den dokter naar zijn woon plaats vervoerd. De motorfiets werd zwaar beschadigd, terwijl van de auto een koplamp beschadigd was. ST.-MAARTENSBRUG. Tijdens het hevige onweer op Vrijdagmiddag werd een koe van den heer H. de Geus in den Ruigeweg door den door den bliksem getroffen en gedood. Naar ons werd medegedeeld is het bouwen van de onlangs afgebrande boerenplaats ln den Ruigeweg, eigendom van de gebroeders Brommer alhier, opgedra gen aan den heer D. de Leeuw Wz., aannemer te St.- Maartensbrug. Evenals het vorige jaar had zich ook nu weer een commissie gevormd om de ouden van dagen een ger.oegelijke dag te bezorgen. Inteekenlijsten werden •bij de ingezetenen gepresenteerd en het gevolg hiervan was, dat besloten werd een autotocht te maken door de mooiste streken van Noordholland, benevens een bezoek aan Schiphol. De dag werd bepaald op Woens- idag 10 Aug. Een achttal luxe auto's, die bereidwillig beschikbaar werden gesteld, waren op tijd op de aan gewezen plaats aanwezig om de ouden van dagen, die 'gebruik wilden maken van dit prachtig aanbod, op te nemen. Jammer genoeg bleek het, dat niet alle perso nen die daarvoor in aanmerking kwamen, genegen wa ren dit tochtje mee te maken. Met 21 ouden van dagen en een 4r-tal geleiders werd de tocht aanvaard over Schoord en Bergen naar Alkmaar, waar in de mooie Hout, die zooveel te genieten geeft, een poosje werd vertoefd. Verder ging het over Velserbeek, waar in den theetuin van dit prachtige buitengoed den inwendigen menscih werd versterkt Vandaar werd de tocht voort gezet over Bloemendaal, Heemstede en A ardenburg naar Schiphol. Kon nffen op eerstgenoemde plaatsen genieten van prachtig natuurschoon, op Schiphol werd ide gelegenheid geboden, kennis te maken met het mo derne vervoermiddel. Het aankomen en vertrekken van vliegtuigen alleen maakt een tocht naar deze plaats al 'reeds zeer interessant. Verschillende groote en kleine 'vliegmachines, waaronder het grootste der wereld, werden bezichtigd, terwijl van de aangeboden gelegen heid om daarin plaats te nemen, door enkelen gebruik werd gemaakt In het restaurant Schiphol werd het 'midagmaal genomen. Na bezichtiging van de verschil lende terreinen werd de terugtocht aanvaard over den XJpolder naar Velsen, om in het hotel Koopman even :te pauseeren. Toen op huis aan. Hoogst voldaan en 'dankbaar gestemd arriveerde het gezelschap ln het 'lokaal van den heer Kossen. waar tot slot nog een heerlijk gebakje werd genuttigd. Door den heer Nierop werden namens de ouden van dagen woorden van bartelijken dank gesproken aan ellen die hun steun hadden gegeven voor dezen hoogst genotvollen dag. Wij van onzen kant brengen hartelijk dank aan de dames en heeren begeleiders, die zich voor het organl- seeren van dit reisje bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. ZWPE. De vanwege „het Witte Kruis" te geven Moeder- cursuh zal Dinsdag 16 Augustus a.s., des avonds te 7 uur aanvangen en zal worden gegeven ten huize van den heer P. Langedijk te Burgerbrug. Bijna 20 deel neemsters hebben zich voor dezen cursus opgegeven. Ten huize van P. Hille te 't Buurtje is een geval van Fébris typhoidea geconstateerd. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke Stand van 5 tot en met 11 Aug. 1932. Geboren: Trijntje, dochter van Dirk Marees en Aaltje Kramer. Ondertrouwd: Pieter Kossen. 22 jaar, schipper en Antonia Koppel, 21 jaar, beiden te Zijpe. Getrouwd of Overleden: Geene. HEERH IJ GOWAART) Vrijdag werd de brandweer in den loop van den morgen gealarmeerd ten einde hulp te verleenen op de boerenplaats van den heer Wagenaar aan den Westdijk, waar men aan het hooispitten was. Voor de motorspuit echter ter plaatse was, had den de vlammen reeds zoo fel rond zich gegrepen, dat aan redden niet meer te denken viel. In betrek kelijk korten tijd was de kapitale boerenhoeve tot den grond afgebrand. Van dc aanwezige inboedel en landbouwwerk tuigen kon slechts weinig worden gered. Verzekering dekt de schade. HARENKARSPEL Politie. Ongeveer 3 weken geleden een lichte motorjekker gevonden; 26 Juli een pet. LANGEND IJ K Aan de Langendijker Groentenvelling wordt weer ge legenheid gegeven voor het veilen van goedgekeurde pootaardappelen. De laatste week is de draaihertigheid in de verschil lende koolsoorten weer buitengewoon toegenomen. We vernamen, dat in de beste akkers een derde gédeelte waardeloos is. Men verwacht dus èn door den minderen uitplant èn door den slechten stand heel wat minder bewaarkool dan den vorigen winter. ZUIDSCHARWOUDE. Past op den zandauto, die Langendijk on veilig maakt. Donderdagmiddag kwam een zandauto, waarmee men vanuit St. Pancras in noordelijke richting zand vervoert, aansnorren in Zuidscharwoude. Bij de fabriek van de firma Kramer, waar eenige handwagens aan den kant van den weg stonden en het er dus nog nauwer was dan bij onbelemmerd verkeer (het ls trouwens aan heel Langendijk wat smal en bekrompen), was de auto weer in volle vaart. De chauffeur verminderde echter zijn snelheid niet, maar riep: menschen, ga op zij, want ik kan niet remmen! Men heeft den burgemeester onmid dellijk ln kennis met een en ander gesteld, zoodat we hopen, dat hier de noodzakelijke maatregelen zullen worden genomen, die ter rectificatie en vergelding van dit gevaarlijke optreden kunnen dienen en voorkomen, dat zooiets nog ooit voorkomt. We haden zelf het woeste rijden van die zandwagens wel eens opgemerkt en er ook anderen over hooren klagen. De maximum-snelheid van 20 K.M. wordt zoo goed als altijd overschreden. De alhier gehouden kolfwedstrijden in de baan van den heer D. Rijper hadden den volgenden uitslag. Ie klasse: le prijs G. Mettes te Zuidscharwoude, 233 p.; 2e prijs C. Langedijk te Noordscharwoude, 220 p. 2e klasse: le prijs F. Muileboom te Noordscharwoude 240 p.; 2e prijs W. Kraakman te Noordscharwoude, 223 p.; 3e prijs P- Goet te Zuidscharwoude, 198 p. 3e klasse: le prijs J. du Burck te Zuidscharwoude. 162 p.; 2e prijs Jb. Goudsblom te Zuidscharwoude, 160 p.; 3e prijs W. Kuin te Noordscharwoude, 150 p. NOORDSCHARWOUDE. De herijk van maten en gewiohten voor deze gemeen te zal worden gehouden in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk te Oudkarspel op Donderdag 25 Aug. van 1032 en van 1316 en Vrijdag 26 Augustus van 1012 en van 1315 uur. Kolven. De uitslag van de Woensdag in d9 kolfbaan van den heer J. de Bakker gehouden 15-slagen-wedstrijd was als volgt: Eerste klasse: J. Hagenaar, Alkmaar, len prijs 149 punten; C. Kaper, Alkmaar, 2en prijs, 129 punten; K. Quant, Warmenhuizen, 3en prijs 117 punten. Tweede klasse: F. Muileboom. Noordscharwoude len prijs 14- punten; L. Dekker, Oudkarspel, 2en prijs 140 punten; J. Bakker, Noordscharwoude, 3en prijs, 125 p. Serieprijs: C. Balder, Noordscharwoude 51 punten. Derde klasse: K. Boot, Noordscharwoude, len prijs, 124 punten; C. Stam, Noordsoharwoude, 2en prijs, 111 punten; Th. Beenken, Oudkarspel, 3en prijs 111 punten (bij loting). Serieprijs C. Hopman, Noordscharwoude, 46 punten. OUDKARSPEL. Demonstratie en meeting. De Neutrale Bond van Boeren, land- en tuinbouwers heeft gemeend het initiatief te moeten nemen voor een demonstratie van alle tuinders te Allernaar op 24 Aug. a.s. Het punt van samenkomst zal zijn de Halvemaans- brug bij Oudorp. Hier komen de verschillende routes by elkaar: St. Pancras, Koedijk, Warmenhuizen. Harenkars pel, St. Maarten, enz. gaan via Oudkarspel (half elf zo mertijd) door den Langendijk naar Heerhugowaard tot Halvemaansbrug (half twaalf). Uit de Streek zal men zorgen in groote getale terzelf der tijd op het vereenigingspunt aanwezig te zijn. Even eens uit de dorpen tusschen Hoorn en Medemblik als tusschen Alkmaar en Hoorn wordt groote belangstelling verwacht. (Winkel vertrekt 10 uur). Om 12 uur wordt ln massa naar Alkmaar getrokken, alwaar eerst een groote optocht gehouden zal worden naar het Sportpark (bij ongunstig weer in de Koren beurs). Hier zal het woord gevoerd worden door diverse sprekers om te protesteeren tegen het uitblijven van re- geeringmaatregelen. Voor de demonstratie zijn doeken met versohillende opschriften (leuzen waarvoor de tuin ders strijden) disponibel. Na afloop zal een resolutie aan de regeering ter kennis gebracht worden met als eerste eisch: steun aan den tuinbouw worde in de Tweede Kamer onmiddellijk be handeld. ANNA PAULOWN'A Voor de Zondag a.s. te houden harddraverij is de handicap als volgt vastgesteld: 1 Roulette, 280 M.; 2. Robbedoes B, 280 M.; 3. No- ma' B, 280 M.; 4. Nonnie B, 285 M.; 5. Pieternel, 285 M. 6. Omega, 285 M.; 7. Our Ulhan B, 285 M.; 8. Rudi 285 M.; 9 Northerman B. 285 M.; 10 Kenneth K. 285 M.; 11. Etna N, 285 M.; 12. Rentner. 285 M.; 13. Minne Tonka, 290 M.; 14. Maggy Henry, 280 M.; 15. Brlse, 290 M.; 16 Hlldegard I. 290 M.; 17. Odessa, 290 M.; 18. Queenie, 290 M.; 19. Kapitein de Bruane, 290 M.; 20. Newbold, 290 M.; 21. Catharina Spier, 290 M.; 22. Cleo Watts, 290 M.; 23. Teil. 290 M.; 24 Lady Bond, 295 M.; 25. Mary Magowan, 295 M.; 26. Fretchen, 295 M.; 27. Grettchen H. 30J M.; 28. Miss Zelda Peter, 300 M.; 29. Sally Harvester, 300 De starter, de heer Jb. de Wit, zal elke rit op schot laten beginnen, zoodat de draverij een vlug verloop zal hebben, wat met het oog op de groote deelname wel gewenscht is. De heer L. H. E. de Ridder, ambtenaar ter se cretarie alhier, is benoemd tot klerk ter gemeente secretarie te Den Helder. BREEZAND. Woensdagavond vergaderde de Oranje-vereeniging ln café Dorrestein, om te komen tot een besluit, wat be treft feest of geen feest, gezien de tijdsomstandigheden. Deze vergadering, die tamelijk bezocht was, werd door den voorzitter, den heer C. v. d. Linde, geopend, door ten eerste allen hartelijk welkom te heeten en den wensch uitsprekende, dat deze vergadering in zijn besprekingen moge wezen tot opbouw der Vereeniging. Hierna wordt aan den secretaris, den heer L. Pie- terse, gelegenheid gegeven de notulen der vorige ver gadering te lezen, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester, den heer A. Molenaar Bz. is kort, gezien het feit dat de vereeni ging is opgericht 21 November 1931. Onze penning meester was uitgesproken met mede te deelen, dat hij f 79.aan ledengeld had ontvangen. Aan de beurt van bespreking was het hoofdpunt (tenminste voor het Bestuur): feest of geen feest. Hierover werd breedvoerig gesproken, tot er ten slotte tot stemming werd overgegaan. Deze stemming zou uitmaken: kinderfeest of ook volksspelen, enz., dus een halve dag of een heele dag feest. De stem ming was op enkele na voor een heelen dag feest. Zoodat wij in Breezand al ls het ook wat donker wat den tijd betreft toch weer Oranjefeesten, zullen vie ren, mits vergunning van B. en W. BARSJNGERHORN Onze plaatsgenoot de heer H. Span. ond-rwijzer aan de O. L. school, slaagde bij het daartoe te Haarlem gedaan examen voor de hoofdacte. Als iedere beweging u pijn doet, als pijn in de len denen, urinestoornissen, hoofdpijn, duizeligheid, en rheumatische pijnen uw leven tot een last maken en gij uw werk moet laten liggen, wordt gij gewaar schuwd, dat de organen van uw rug niet behoorlijk werken. Waarom wilt gij noodeloos lijden aan rheumatiek, spit, waterzucht of blaaszwakte? Gebruik Foster's Rugpijn Pillen bij het eerste waarschuwende teeken der organen, welke de urine afscheiden en zoodoende de onzuiverheden uit het bloed filtreeren. Foster's Pillen heelen en versterken deze verzwakte organen, zoodat de onzuiverheden, welke zich anders ophoopen en afzetten, en zoodoen de eindelooze pijn en ongemak veroorzaken, afge voerd worden. In alle deelen van Holland hebben dankbare per sonen hun levenslust herwonnen, dank zij Foster's Pillen. Bij alle drogisten enz. k f 1-75 per flacon. WINKEL Onze vroegere plaatsgenoot de heer L. H. E. de Rid der, thans ambtenaar ter secretarie te Anna Paulowna is als zoodanig benoemd in den Helder. WARMENHUIZEN Politie. Verloren in de gem. Warmenhuizen, een achterklap van een vrachtauto. De eigenaar verzoekt den vinder beleefd, hiervan aangifte te doen aan het gem. secretarie. WI ERINGERMEER SLOOTDORP. Op Zondag 21 Aug. nam. 3.30 uur zal Ds. Fischer als hulpprediker worden bevestigd door ds. Buiskool, prae- ses van het Class. Bestuur van Hoorn. Op Zaterdag 27 Aug. des namiddags, denkt het Zui- derzeefonds op plechtige wijze de nieuwe kerk ter be schikking te stellen van het Class. Bestuur, terwijl dan den volgenden dag. Zondag 28 Aug.. Ds. Fischer zijn intree hoopt te houden, in het nieuwe kerkgebouw. Ook dit zal geschieden ln een middagdienst. W I E R I N G E ,V Concert. Bij zeer gunstig weer gaf de Muziekvereeniging „Har monie" alhier op Donderdagavond een goed geslaagd concert in de tent. welke thans ls opgesteld op het ter rein van den heer Jb. Bruul. Zeer velen hebben van de mooie muziek genoten. Jammer dat de concerten van „Harmonie" zoo tot de zeldzaamheden behooren. Sportnieuws. L.R. „Wieringen" rijles op Zondagmorgen half tien in de manege. Voetbal. Succes 3 speelt thuis tegen B.K.C. II. Succes II tegen B.K.C. I. Aanvang der wedstrijden om half twee en 3 uur. HOOG IV 0 V J) AARTSWOUD. Onze plaatsgenoot A. Schagen behaalde met zijn wel bekend paard Manuel te Hoorn wederom in de Land- bouwklasse den eersten prijs. Nadere bijzonderheden betreflende den start. Reuter seint uil Zurich: Tijdens een persconfe rentie over de vlucht van professor Piccard naar de stratosfeecr. heeft luitenant-kolonel Gerber, pre sident van de Oost-Zwitsersche vereeniging voor de luchtvaart, die de start-manoeuvres zal leiden, eenige technische bijzonderheden daaromtrent medege deeld: Zoodra tot den start besloten wordt, zal het omhul sel van den ballon naar Dubendorf worden over gebracht. Het uitleggen van het omhulsel, dat des middags op den dag voor het vertrek geschiedt, zal ongeveer twee uur duren. Het ventiel en de lijn van het ven tiel worden door professor Piccard zelf gemonteerd, daar dat zeer nauwkeurig moet geschieden. Om acht uur dos avonds, vooropgezet natuurlijk, dat het weder gunstig is, wordt met de vulling be gonnen, wat ongeveer veertig minuten zal duren. Om middernacht wordt de ballon omhoog ge bracht en naar den gondel vervoerd. De opstijging zal om ongeveer vijf uur in den morgen plaats vinden. Wegens het gevaar voor ontploffing en verblin ding van de startmanschappen is het verboden met magnesiumlicht te fotografeeren. Tenslotte doet luitenant-kolonel Gerber nog een beroep op de discipline der toeschouwers, om in geen geval de afzettingen te verbreken, daar anders de start niet zal doorgaan. Daar de vorige opstijging te Augsburg met moei lijkheden gepaard* ging, zal ditmaal de ballon ge ankerd worden aan een z.g. Toledobalans, belast met ongeveer 6000 kilo lood. Daardoor kan nauwkeurig worden gewogen of de ballon te licht of te zwaar is. zoodat de stijlkracht berekend en geregeld kan worden. Voor de hangar van Swiss Air., waarin zich de gondel bevindt, ligt het reservoir met 2700 kub. Meter waterstof, waarmee de ballon voor een zesde deel zal worden gevuld. Het gas weegt 250 kg., het reservoir 3500 kg. De gondel wordt op een houten slede van de hangar over rails naar de balans gebracht. Aan den draag- ring van den gondel worden 32 dunne kabels be vestigd, die voor het opstijgen worden losgemaakt, waarna 170 man den ballon nog met 16 touwen vast houden totdat de onstljging begint met een snelheid van ongeveer twee meter per seconde. Het publiek zal van 6 uur 's namiddag af op het terrein worden toegelaten tegen 1 frank per persoon tot dekking van de kosten van den orde-dienst, welk bedrag wordt terugegevcn indien Piccard niet mocht opstijgen. Het eventueel batig saldo zal te alge- meenen nutte worden besteed. Bloemencorso Bergen. Ter gelegenheid van het Berger bloemencorso j.1. Woensdag had de Garage Nieuwland voor alle bezoekers een attractie, welke bestond in het raden naar het aan tal rose rozen, waarmede hare in het corso onder no. 26 mederijdende Essex-auto was versierd. Zeer groot was de belangstelling voor deze gratis at tractie waarvoor de fa. Nieuwland drie geldprijzen had uitgeloofd, van f 15, f 10 en f 5. Het aantal rozen be droeg 914. Dit aantal was geraden door twee personen. De 1ste prijs viel bij loting ten deel aan Mej. G. A. de Wit te 't Zand; de 2e prijs aan Mevr. A. BurgerVelthuis te Alkmaar. Voor den 3en prijs kwamen 5 personen in aanmerking, bij loting was de gelukkige de heer H. Kerver te Bergen. Goede fietsplaatjes voor oude verwisseld. In het hoofdbureau van politie te Rotterdam zijn in bewaring gesteld de 30-jarige E. de J. en de 29- jarige W. de J., beide wonende in Feijenoord. Deze mannen worden er van verdacht valsche rij- wielbelastingplaatjes te hebben gemaakt. Bij huis zoeking werden drie valsche plaatjes en materiaal en gereedschap om deze te maken, gevonden. De aangehoudenen verklaarden, dat zij uitsluitend een paar plaatjes voor hun eigen gebruik hadden ge maakt. In verband met het bovenstaande vestigt de politie er nog de aandacht op, dat den laatsten tijd veel valsche belastingmerken in omloop zijn. De vervaar digers ervan hebben zelfs een niquwe methode be dacht om deze valsche piaatjes van de hand te doen. Het is gebleken, dat echte rijwielplaatjes in lederen étui's van fietsen werden afgehaald en dat er dan een precies eender étui met een valsch plaatje voor in de plaats werd aangebracht. Bij toeval hebben en kele fietseigenaren dit bemerkt. De dieven, die zoo doende in het bezit waren gekomen van echte plaat jes konden deze natuurlijk veel gemakkelijker en met heel weinig gevaar verkoopen, terwijl de bestolenen in de meeste gevallen niet eens wisten, dat zij thans met een valsch rijwielplaatje aan hun fiets reden. Het publiek wordt dan ook aangeraden, om indien men de fiets even ergens neerzet, het étui met het belastingplaatje er zoolang af te nemen. De laatste dagen vooral worden er bovendien zeer veel plaatjes gestolen. Er zijn dagen, dat er meer dan tien aangiften bij de politie binnen komen. WEDEROM GOUD UIT HET WRAK VAN DE EGYPT GEBO.tGEN. Uit Brest wordt vernomen dat het Italiaansche bergingsvaartuig Artiglio, dat Zondag uit Brest is vertrokken om het bergingswerk bij het wrak van de Egypt te hervatten, e- wederom in geslaagd is voor 40.000 pond aan goud uit het wrak te bergen. DE AANSLAG OP DEN TREIN MARSEILLE PARIJS. Dader gepakt. Na een opwindende jacht door de straten van Pa rijs is de politie erin gestaagd oer man. -Maucner ge naamd. te arrestoeren die de aanstiigvu. p„. rijsch postkantoor en op den trein Marseille—Parijs op zijn geweten heeft. Maucuer is door een vroegere geliefde van hem ver raden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ WURZBURG. Twee dooden, vier gewonden Uit Wurzburg: Donderdagmiddag heeft te Bad Brueo kenau een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto waar in zeven personen waren gezeten is met groote snelheid bij het nemen van een bocht tegen een telegraafpaal gereden. Twee der inzittenden werden gedood, twee ernstig en twee lioht gewond. De chauffeur is gear resteerd. HITTEGOLF IN ENGELAND. Hoo warm het was Donderdag Is te Londen de hoogste temperatuur voor de laatste twee jaren geregistreerd. De thermometer wees 58 gr. ln den schaduw, terwijl in de zon een tem peratuur van 135 gr. werd genoteerd. 22 MEISJES IN EEN BEEK. Uit Bad Toel: Donderdagmorgen wilden 22 meisjes scholieren uit Munchen zich laten fotogrrafeeren in de buurt van Jachenau. Zij stelden zich daartoe op op een ouden vonder langs een beekje. De belasting was even wel te zwaar, zoodat de meisjes in de ongeveer twee M. diepe beek stortten. Drie meisjes werden vrij ernstig gewond, terwijl de 19 anderen er met wat schramme tjes en builen afkwamen. GEWELDIGE JUWEELENDIEFSTAL. RÜke Engelschen bestolen. Een bult van 70.000. V.D. verneemt uit Parijs: Naar uit Juan les Pins wordt gemeld, is daar in een der grootste hotels een opzienbarende juweelendiefstal gepleegd, naar men vermoedt door een internationalen hoteldief. Toen een rijke Engelschman met zijn hulsgezin van een wandeling terugkeerde, bemerkte hij tot zijn groo- ten schrik, dat een met een veiligheidsslot afgesloten koffer was verdwenen. In den koffer bevonden zich o.a. sieraden ter waarde van 70.000. Trekking van Donderdag 11 Augustus. 2e klasse 4e lijst No. 12458 met f 100. Prijzen van f 30. 68 384 774 802 866 929 947 1628 2163 2418 2491 2604 2991 3038 3159 3197 3219 3462 3703 3708 3787 3802 4100 4234 4491 4819 5031 5078 5557 5750 6160 6212 6291 6588 6940 7180 7618 7688 7875 8514 8776 8807 S940 9392 9485 9675 9990 10016 10793 10865 11593 11846 12908 13124 13132 13271 13388 13513 14307 14382 14736 14814 15443 16006 16046 16163 16172 16392 17597 17605 17045 17747 17841 18020 18335 18477 18878 19457 19493 19764 19856 19889 20107 20194 20207 20242 20829 20938 21S80 21932 22056 22263 22570 22811 22815 23322 23412 23896 23951

Schager Courant | 1932 | | pagina 6