De Langendijker Groentenveilingen. SPORT r SCHAGEN VERLIEST MET GROOTE CIJFERS. Dinsdag 16 Augustus 1932 SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9124 Neutrale Bond van Land= en Tuinbouwers. Athletiekwedstrijden te Haarlem. Schagen—Q.S.C. 2—11. S.R.C. I—Breezand I. 5—2. Demonstratieve noodklachten, De strijd voor de noodzakelijkste levensbehoeiten als van het Kaas- en Broodvolk. De achteruitgang van den nitvoer. Slechte prijzen en geringe aanvoer van aardappe len. Roede, gele en witte kool grootendeels onverkoopbaar mi nimumprijs van 60 cent. Dien geen slechte prijzen echter lager. Slaboonen nog lagere prijzen Bleten idem Tomaten dalen sterk in prijs. Ook bloemkool brengt bij geringer aanvoer lager prijzen op. De actie voor het stop zetten der veilingen schijnt hu stop te staan: we hooren er althans niets meer van. Er lijkt dus minder animo voor te bestaan dan men wel had gemeend; de adhaesiebetuigingen komen maar langzaam in, zoodat de pogingen haar doel schijnen te missen. De L.G.C. haast zich niet te ver gaderen en we verwachten dan ook. dat dit middel, om verbetering in den toestand te brengen, niet in toepassing zal worden gebracht In elk geval hebben de besprekingen er over nog eens duidelijk aange toond, hoe slecht het wel aan onze veilingen is gesteld. We krijgen nu weer nieuwe agitatie-middelen en men vraagt zich met verbittering af. waarom onze tuinbouwers toch zoo lang moeten worden gekweld, alvorens er een steunregeling komt, die iets betee- kent Het Hoofdbestuur van den D.T.B. vergadert herhaaldelijk en zond dezer dagen nog een telegram, waarin wordt gezegd, dat de ondergang van honder den tuinders niet meer een quaestie van weken, doch van dagen en uren is. De gevolgen, ook de moreele, zijn niet te overzien, indien niet binnen enkele dagen de Staat helpend optreedt. Men mag van het Hoofd bestuur van den L.T.B. verwachten, dat het niet over drijft en dat het met den toestand der tuinders vol ledig op de hoogte is. Bovendien is het een bevriende, geestverwante regeerlng, die het niet in gebreke zal •tellen, als de feiten dit niet volkomen bevestigen. 6prekende over den ondergang van honderden tuin ders, had het Hoofdbestuur van den L.T.B. de waar heid nog meer benaderd, als het geconstateerd had, dat honderden tuinders reeds ondergegaan. Of is die toestand niet ingetreden als geen schulden meer kun nen worden betaald en het geld ontbreekt voor de aanschaffing van de noodzakelijkste levensbehoeften. De Neutrale Bond gaat het intusschen niet laten bij het zenden van telegrammen of het aanvragen van een audiëntie; ze hebben daar blijkbaar genoeg van dat soort smeeken en betoogen. Ze willen in den Neutralen Bond de straat op. Men zal eerst openbare vergaderingen beleggen, om daarna in Alkmaar en later allicht ook in Amsterdam betoogingen te houden Men zal in den stoet verschillende leuzen meevoeren. Zou het geen overweging verdienen, om. als in de veertiende eeuw. het Kaas- en Broodvolk in Noord- Holland deed, de leuze mee te dragen van: Wij vech ten voor onze noodzakelijkste levensbehoeften, kaas en brood! Er zijn schilders genoeg, die dit ook op pak kende wijze in beeld kunnen brengen. Op allerlei wijzen moet de aandacht worden gevestigd op den nood, waarin de tuinders leven en wij kunnen nog maar biet. inzien, dat de regeering geen middelen zou weten te vinden, om dien nood te lenigen, als zij eens ging zoeken in die kringen, waar het heusch nog wel te vinden ls. Als eisch wil men ook stellen, dat de Tweede Kamer onverwijld bijeen komt, ten einde een isteunontwerp met den meesten spoed te behandelen. Vele Tweede Kamerleden zullen dan wel is waar hun vacantiegenoegen moeten onderbreken, doch een va der en moeder denken zelfs niet aan uitgaan, als een kind maar even ongesteld ls. Nu duizenden huisge zinnen in nood verkeeren, gezinnen, voor welker eco nomische gezondheid onze Kamerleden hebben te zor gen, nu zullen zij bij den eersten oproep ongetwijfeld op het appèl verschijnen. We vreezen intusschen met groote vreeze, of er een buitengewone oproep zal plaats hebben. Eiken dag weer wordt de toestand ernstiger, spitsen zich de moeilijkheden toe. De maand-statistiek van Iden uitvoer over Juli geeft weer sprekende cijfers, die geen twijfel laten. Zoo werden in die maand uitge voerd 31670 ton kleiaardappelen ter waarde van fl.038.000 tegen 21.771 ton ter waarde van f 1.550.000 !n dezelfde maand van het vorige jaar, alzoo een uit voer van ongeveer anderhalf maal zoo groot met een ontvangst van anderhalf maal zoo klein! Aan witte «n Savoye-kool werden 349 ton ter waarde van f 11000 uitgevoerd tegen 923 ton ter waarde van f 51000 in Juli van 1931. Voor roode kool waren deze cijfers tesp. 942 ton (waarde f 27000) tegen 1792 ton (waarde f 80.000). bloemkool 3727 ton f 203.000) en 7026 ton f 491.000). tomaten 19966 ton (f 2.906.000) en 20726 ton f 5.056.000). Op de aardappelenmarkt was de stemming weer allee behalve opgewekt. De vraag uit het buitenland bleef weer zeer gering en voor het binnenland is voldoende aanvoer op de veilingen in andere streken van het land. Zoo behoeft het dus niet te verwonderen, dat de Schot- •che muizen, voor export bestemd f 0.90 f 1.40 per ■300 K.G. opbrachten en die voor het binnenland f 0.90 ,f 1.8a 'tDe aardappelziekte ls in vrij ernstige mate opgetreden, zoodat ook die haar nadeelingen invloed doet gelden. Eigenheimers, die in het begin der week nog voor f 2.werden verkocht, brachten op het eind f 1.10 t 1.60 op. Blauwe Eigenheimers werden verkocht voor f 1.50 f 2.—. Duken golden van f 0.60 f 1.20, terwijl 'voor drielingen f 1.50 f 2.50 werd betaald. De aan voer was gering; slechts 15 spoorwagens werden ver handeld. Vergeleken met het vorige jaar, toen er ook bijzonder weinig werd aangevoerd, is dit buitengewoon Slecht. Toen bedroeg de aanvoer nog 35 spoorwagens. De aanvoer van wortelen was ook gering. Men be steedde er f 2.per 100 K.G. voor. Bieten waren ook weer laag in prijs, nog lager dan de vorige week. Konden ze aanvankelijk nog voor f 1. tot f 2.10 worden verkocht, later brachten ze f 0.60 f 1.20 op, dat is ongeveer de helft van den prijs, die er het vorige jaar op dezen tijd voor werd betaald. Veel roode kool. die meer dan „snijklaar" was, bleef op den akker staan, omdat de bezitter al weet, dat hij er niet meer dan 60 ct. per 100 K.G. voor krijgt, als hij gelukkig is, of heelemaal niets, omdat er geen bod op wordt gedaan. Soms kan men 3 dagen in de weer zijn voor f 5.soms kan men weer met de kool naar huis, waar ze gedeponeerd worden op een hoop of over de akkers worden verspreid. Wat dus aan roode kool verkocht werd bracht 60 cent per 100 K.G op. Hetzelfde klaaglied kan worden aangeheven voor de gele kool: onverkoopbaar of een prijs van 60 cent. Ook was dit het vorige jaar al slecht, evenals de roode. Beide koolsoorten waren toen echter beter verkoopbaar. Witte kool brengt ook niet meer dan 60 cent op. We hoorden, dat er voor de inmaakfabrieken wordt ge kocht. Verleden jaar werd ook bijzonder goedkoop in gekocht en toch haalden de zuurkoolfabrieken nog een •trop. De aanvoer van bloemkool was alweer minder dan de vorige wek en de prijzen waren helaas ook lager: eerste soort bracht ongever f 6.op en voor tweede soort werd f 1— tot f 1.50 per 100 stuks betaald. Het artikel slaboonen bracht het vorige jaar nog aan een aantal tuinders een voordeeltje. Dit jaar is het veel slechter. De teelt is in andere boonenstreken goed gelukt, zoodat de aanvoeren groot zijn. Voor de mooiste werd aanvankelijk nog ongeveer f 7.betaald, voor de minder mooie f 4.a f 5.De prijzen zakten echter met ongeveer f 2.Aangevoerd werden ongeveer 35000 K-G. Ofschoon de uienprijzen iets achteruit liepen, waren die toch nog het minst slecht. Voor zilvernep werd nog f 6.f 9.50 betaald en voor drielingen f 2.50 f 3.50. Zilveruien brengen f 0.60 a f 1.30 op. Voor gele nep werd aanvankelijk f 6.f 9.betaald, later f 5. a f 6.30. Voor gele uien lagen de prijzen tusschen f 2.30 en f 4.30. De aanvoer beliep ongeveer 35 spoorwagens. Tomaten liepen ook sterk achteruit: van ruim f 13 tot f 7.50 voor A kwaliteit; van ongeveer f 16 tot f 7.40 voor B. van f 12.70 tot f 6.— voor C en van f 4.50 tot f 2.voor CC. Druiven brachten voor het soort Alicante gemiddeld f 61 op, voor Frankenthaler f 63. De straat op om te demonstreeren Woensdag 24 Augustus a.s. De afd. Zuid-Scharwoude van den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwers vergaderde gisterenavond ten lokale van den heer P. Schoenmaker. De voorzitter, de heer J. Klingeier, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom, zijn spijt uitdrukkende, dat niet meerdere leden anawezig zijn. Hij deelde mee, dat deze vergadering is belegd naar aanleiding van een schrijven van het Hoofdbestuur, als uitvloeisel van de laatste vergadering te Alkmaar. De secretaris, de heer P. de Ruiter Cz., las daarna de notulen voor, welke onder dankzegging ongewijzigd werden goedgekeurd. Ingekomen was een antwoord op het verzoek om uitstel van het betalen van belasting. Daaruit bleek, dat men niet en bloc dat uitstel kan vragen, doch dat de Inspecteur alleen beschikt op persoonlijke, individueele verzoeken. Verder werd meegedeeld, dat een schrijven was in gekomen ovre het houden van een vergadering der afdeeling Alkmaar, welke vergadering in tusschen heeft plaats gehad en waar, naar de voorzitter meedeelde, de afd. was vertegenwoordigd door de heeren B. van der Wel en Jb. Kramer. De laatste brengt ver slag uit over de daar gehouden besprekingen, waaruit we aanstippen, dat uit de gedachtenwisseling op die bijeenkomst was gebleken, dat niet alleen hier. maar in heel West-Friesland en Kennemerlond de ellende onder de tuinders zoo groot is, dat ze niet onder woor den is te brengen. De regeering doet niets en daarom moeten de tuinders de straat op. om hun ellende te toonen. Op de audiëntie bij den Minister had deze den tuinders verweten, dat, als het een goed jaar is, er dan duur land wordt gekocht, wat echter door de afgevaar- TWEE NED. RECORDS VERBETERD. Zondag zijn te Haarlem athletiekwedstrijden gehou den tusschen H.VA. (Haarlem) en de Re3t van Neder land. Het eindresultaat was, dat deze wedstrijd door „de Rest" gewonnen werd met 69% punt. H.VA. kreeg 64% punt. Niettemin is het resultaat voor Haarlem zeer eer vol; een dergelijk puntenaantal te behalen tegen een ploeg athleten uit alle andere athletiekvereenigingen samengesteld, mag inderdaad een bijzondere prestatie genoemd worden. Het publiek, dat op dezen heeten Augustusdag niet in bijzonder groot aantal aanwezig was. heeft voor treffelijke sport te zien gekregen en ls er getuige van geweest dat twee Nederlandsche records zijn verbe terd. En wel één op discuswerpen waarbij Eysker (Haarlem) den discus 42.77 Meter wierp, terwijl het ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Een oogenblikje afkoeling tijdens de wedstrijden. digden werd weersproken. Toch was de Minister van den diepen nood overtuigd, maar wist niet waar hij het geld moest vandaan halen, om dien te lenigen. Om kracht bij te zetten aan hun eischen, moet in het openbaar worden gedemonstreerd, niet alleen door de tuinbouwers, maar ook door de arbeiders, die ook ern stig lijden onder den toestand. Openbare vergaderingen moeten worden gehouden, waarin een spreker namens de tuinders en een namens de arbeiders spreekt. En dan moeten allen, neringdoenden en ambachtslieden, vooral alle vrouwen, mee demonstreeren. De betooging mag geen mislukking worden, zij moet en zal slagen. De heer Kramer bracht ook hulde a^n het Hoofd bestuur voor wat het in deze moeilijke tijden had ge daan. De betooging zal gehouden worden op Woensdag 24 Augustus a.s. en van alle kanten zullen ze in op tocht, hetzij per fiets, als anderszins, naar Alkmaar trekken, om zich daar op het Doelenveld te verzamelen, vanwaar naar een meetingterrein zal worden gemar cheerd. De voorzitter dankt den heer Kramer vopr zijn ver slag. Hij wijst nog op de geopperde gedachte in Den Haag te demonstreeren, maar daar zou de demonstratie te veel in de massa opgaan. In Alkmaar kan en zal ze slagen als we er als één man heen trekken. Aan de orde wordt thans gesteld een extra-contributie te heffen van 75 cent. Dit wordt bij acclamatie aan genomen, nadat van de zijde van het Bestuur op de noodzakelijkheid van dien maatregel was gewezen: zon der geld kan geen actie worden gevoerd en dit is nu juist zoo noodig. Het houden van een demonstratie, die verder nog uit voerig wordt besproken, wordt goedgekeurd. Als de betooging in Alkmaar slaagt, zal het Hoofdbestuur maatregelen treffen, er ook een in Amsterdam te hou den, en dit te doen met vrachtlading^n waardelooze producten, wat, trekkende door de volksbuurten, daar veel indruk zal maken, daar de bewoners voor die groenten nog veel moeten betalen en ze best kunnen gebruiken. Met verschillende voorbeelden wordt aangetoond, hoe treurig het tegenwoordig met de prijzen is gesteld en hoe er zoo goed als niets van overblijft na de vervoer en veilingskosten. Het houden van een openbare vergadering vormde daarna een onderwerp van bespreking. Er zullen twee sprekers optreden. Het houden ervan zal afdeelingsge- wijze plaats vinden. Deze vergadering moet zonder of met geringe kosten gepaard gaan. Na eenige deliberatie werd de heer Kramer aange nomen als spreker voor de tuinders, terwijl de heer De Burck meedeelde, dat hem van arbeiderszijde is gezegd, dat zij altijd over een spreker kunnen beschik ken. Waar een betere toestand van de tuinders ook van beteeken is is voor de arbeiedrs, lijdt 't geen twijfel of voor hen zal een spreker optreden. De heer Verkroost vraagt nog. of men in dezen de medewerking van De Toekomst niet zou inroepen. Dit werd echter niet noodig geoordeeld. Bij de rondvraag kwamen nog eenige onderwerpen aan de orde. Als gevolg daarvan ging de vergadering er mee accoord dat bij het Hoofdbestuur aanhangig zal worden gemaakt een verzoek aan Ged, Staten, om de nog loopende tuinderscredieten van '32, geheel door de Provincie te laten betalen, daar het uitgesloten is, dat de tuinders deze voorschotten in afzienbaren tijd kun nen aflossen. Herinnerd werd aan de circulaire van Ged. Staten, waarin werd meegedeeld, dat, zoo ook de gemeenten 30 pCt. willen voldoen, de Provincie bereid ls. de rente van de in 1931 verleende tuinderscredieten door de Boerenleenbanken te betalen. Ze wordt dan niet bij het kapitaal bijgeschreven. De tuinders kunnen dus van deze betaling vrij. Aan een bespreking in het Hoofdbestuur zal onder worpen worden de vraag, of het niet gewensoht is, dat men alleen lid ls van den Neutralen Bond en niet te gelijk van den plaatselijke tuinbouwvereeniging. De staf werd ten slotte gebroken over een zekeren medewerker. A. F., van de N. L. Crt., die den Neutr. Bond in een verkeerd daglicht plaatst en scheeve voor stellingen ervan geeft. Daarna sluiting. record van de 4 X 100 Meter estafette, werd verbe terd door V. en L.-ploeg, die buiten mededinging mee liep. De loopnummers waren het meest spannend en een der meest verrassende resultaten was wel de 100 Meter De uitslag hiervan was: 1. Jansen (Rest) 11.4 sec.; 2. v. d. Berge (H.); 3. Benz (H.); 4. Eikema (Rest). De hordenloop over 110 Meter leverde een gemakke lijke zege op voor de gebroeders Kaan No. 1 en 2 wer den resp. W. en A. Kaan. Het discuswerpen kreeg groote belangstelling op het moment, toen de luidspreker mededeelde, dat Eijsker er in geslaagd was een recordworp te doen van 42.77 M. Het oude record stond op naam van De Bruijn (Olympla) die Indertijd den discus 42.13 M. ver had geworpen. Met veel vreugde werd deze mededeeling begroet. Bij de 4 X 100 M. estafette liep de ploeg van het Haagsche V. en L. buiten mededinging mee en zij slaagde erin, niet alleen de beide wedstrijdploegen vèr voor te blijven, doch tevens het op naam van de A.V. '23 staande record, met 0.2 seconde te verbeteren en te brengen op 3 min. 27.3 sec. De ploeg bestond uit de loopers Jansen, Bijlstra, Dop en Geurts. Na het nummer speerwerpen was de stand: Rest van Nederland 60% pnt.; Haarlem 53% pnt. Nog twee nummers waren er te verwerken, de 400 M. horden loop en het polsstokhoogspringen. Veel hoop was er voor de Haarlemmers dus niet meer en dat is ook zoo uitgekomen. Want zelfs v. d. Zee kon het niet hooger brengen dan 3.60 Meter en moest zich met de tweede plaats tevreden stellen. De 400 Meter hordenloop bracht echter de twee Haarlemmers vooraan, doch dat was niet voldoende om den achterstand In te halen. De einduitslag kwam, zooals boven reeds vermeld met: 1. Rest van Nederland, 69% pnt; 2. Haarlem, 64% pnt VOETBAL Vele Invallers de oorzaak van een gTOot® nederlaag:. De Invaller-doelman hop©, loos uit vorm. Q.S.C. een goed spelende ploeg. Zondag j.1. vond bovengenoemde ontmoeting plaats op het Schagen-veld. Het weer was te warm voor voet bal en ook het publiek vertoefde voor het meerendeel aan Callantsoog's strand. Even voor half arie betraden de Wormerveerders het veld. Deze ploeg die op onge lukkige wijze uit de derde klasse vandaan raakte, gaf dezen middag een prima partij voetbal te zien. Het Schagen-veld is waarlijk keurig opgeknapt. De open tribune is een mooie aanwinst voor de Geel-Zwarten. Op elke hoek een vlag maakte dat het geheel een ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE HAARLEM. D« Hordenloop; een warm werkje op dezen heeten Augustusdag. De gebroeders Kaan behalen de zege. fleurigen Indruk gaf Naar wij vernamen, komen achter de open tribune nog rietmatten, zoodat aanstonds de zaak prima voor elkaar komt. Scheidsrechter C. Hoek uit Alkmaar laat beide aan- voeders tossen. Q.S.C. wint. en verkiest met den wind mede te spelen. Door verhindering van een 4-tal Schagen-spelers moesten plotseling nog verschillende spelers gepolst worden, om met Schagen I mee te spelen. Q.S.C. beproefde ook eenige jongere krachten. Schagen trapt af met negen spelers, maar onmiddel lijk neemt Q.S.C. den bal over en gaat op de Schagen- veste af. En geen halve minuut na het begin snort reeds een keihard schot langs het Schagen-doel, dat hedenmiddag werdverdedigd door keeper Bijlsma. Na dezen eersten, mooi opgezetten aanval van Q.S.C. heb ben we vertrouwen in deze ploeg. Ze spelen netjes en combineeren in één woord keurig. Vooral de linkervleu gel speelde goed. Plakman en K. Rempt moesten her haalde malen erkennen dat op hun spel geen staat te maken viel. Het spel van den Schagen-rechtshalf is te doorzichtig. Bij het stoppen springen de ballen bijna geregeld voor hem uit, waardoor een tegenstander altijd de gelegenheid krijgt den bal naar den dan ongedek- ten linksbuiten te plaatsen. R. Rus weet den bal na 8 minuten te pakken te krijgen. Nog steeds speelt Schagen met 9 man. Rus plaatst naar Boontjes, die den bal aan E. Rus afgeeft. Deze plaatst den bal te ver naar voren, waarna de Q.S.C.-keeper den bal denkt op te pakken. Boontjes ls er echter net even eerder bij, doch schiet tegen den keeper aan. welke den bal vlak voor de voeten van Lutjeharms slaat, die zich niet bedenkt en op het verlaten doel schiet. Wel slaat een Q.S.C. baok den bal nog even weg en via diens handen verdwijnt de bal ln het net. 10. Vlak hierop verschijnt Plakman die verlaat was door 'n ongeval en even daarna komt S. Breebaart den ploeg volledig maken. Een ieder denkt nu dat het beter zal gaan, maar niets is minder waar. Ieder staat bijna op een andere plaats of heeft een vreemden speler naast zich. Q.S.C. ziet dat het zoo niet gaat en begint de zaak energiek aan te pakken. Reeds dadelijk wordt Bijlsma aan den tand gevoeld. Doch het keihard recht op hem afgevuurde schot weet hij goed te scheppen en weg te werken. Steeds komen de rood-witten weer terug. Q.S.C. zit geregeld op de Schagen helft, waartegen over Schagen zich hoofdzakelijk bepaalt met niet van gevaar ontbrekende aanvallen. Bij een dezer denken we Boontjes de voorsprong te zien vergrooten, doch de bal gaat even te vlug. waardoor de goedopgestelde Q.S.C. keeper in kon grijpen. De Q.S.C. linksbuiten weet langs K. Rempt heen te komen, zet mooi voor, Bijlsma twij felt dezen voorzet te onderscheppen, daarna de Q.S.C.- linksbinnen alleen voor Bijlsma het sterke staaltje uit haalt om nog tegen de staanpaal te schiteen. 'Weinige oogenblikken later grijpt Bijlsma weder mis. de bal wordt echter- door een Spartaan nog uit het doel ge slagen. De hiervoor toegestane penalty wordt door Q.S.C. in een doelpunt omgezet. 11. Geen vier minuten daarna is het reeds 13 voor Q.S.C. Vlottes moet het veld verlaten wegens de warmte en ook eenige andere schijnen daar last van te krijgen. Nog voor de rust maakt Q.S.C. nog een doelpunt, waarna de rust ingaat. Na de rust heeft het spel zich aanvankelijk snel van doel tot doel verplaatst. Vooral de Q.S.C. aanvallen waren nogal ge vaarlijk en enkele goed genomen hoekschoppen ver oorzaakten veel onrust in de Schagen gelederen. Maar toen keeper Bijlsma ongeveer 10 minuten na de rust vlak achter elkaar eenige blunders beging, toen was het pleit beslecht. De moed ging er bij talrijke Schager spelers uit. Bij hooge voorzetten bleef Bijlsma meestal twijfelachtig staan, inplaats van te trachten deze te onderscheppen. Ware het geweest dat dit door keeper Bijlsma was gedaan, dan had de score lang niet zoo hoog opgeloopen. Dit is ook wel eenigszins na te gaan daar 6 van de elf doelpunten kopballen waren uit voorzetten van links- of rechtsbuiten. Het zou niet kwaad zijn als hij zich hierop eens ging oefenen. Het vangen is nog niet af, alhoewel hierin reeds veel ver betering is gebracht. Scheidsrechter C. Hoek had een zeer gemakkelijke taak en leidde naar aller genoegen. S.R.C. beslist de meerdere. Zondag had S.R.C. bezoek van de pas opgerichte voetbalvereeniging „Breezand". In deze vereeniging komen uit eenige spelers die voorheen in B.K.C speel den, van Anna Paulowna. Na een minuut of 10 heeft S.R.C. reeds een nuttige 3—0 voorsprong weten te be halen. Het spel gaat hierna van doel tot doel. S.R.C. en Breezand doelpuntten elk nog eenmaal, zoodat de rust ingaat met een 4—1 voorsprong voor S.R.C. Na de rust probeert Breezand met man en macht eenige doel punten te forceeren, hetgeen hen slechts gedeeltelijk:

Schager Courant | 1932 | | pagina 5