IEUWS VAN PARTA INBRAKEN. Sportberichten uit Den Helder. CHAGEN. De Servatiusbrug te Maastricht Uit onze Omgeving. gelukt. Plotseling gelukt het de bollenmannen de S.R.C. achterhoede uit elkaar te rukken, waarna hun rechtsbinnen met een formidabele kogel den achter stand verkleint. 4—2. Kort hierop vindt een klein on gelukje plaats, waarbij een der S.R C. spelers gebles seerd raakt. Het laat rich nogal ernstig aanzien. Ver moedelijk een beenkneuzing vlak boven het enkel. Hierna is het laatste beetje spanning verdwenen. Van beide kanten wordt, tenminste geheel zonder eenige spirit gespeeld. Toch weet S.R.C. in deze periode haar meerderheid nog in een doelpunt uit te druk ken. (5—2). Met ongewijzigden stand komt het einde. S.R.C. was over het geheel genomen sterker dan Breezand. Toch zitten in haar elftal zeer bruikbare krachten, b.v. Gebr. Pijnacker. Gaarne zien we de Breezanders nog eens terug. KOLHORN. Zondag speelde Kolhorn I te Sijbekarspel voor de daar te houden seriewedstrijden. Eerst speelde Kol horn tegen O.K.C. I met 9 man, maar wist toch nog den eindstand op 0—0 te houden en won door loting. Daarna speelden zij tegen N.V.V. om den lsten en 2en prijs. Dat werd een heele mooie wedstrijd, vooral in de eerste helft, toen het spel vrijwel op en neer ging. Na tien minuten spelen wist C. Herman met een mooi schot te scoren voor Kolhorn. 1—0. Direct na af trap wist N.V.V. gelijk te maken. Na de rust wist N.V.V. nog eenmaal het net te vinden en het was wel aan den keeper van Kolhorn te danken, dat er niet meer punten bij gemaakt werden. Ook de spil P. Kis- temaker gaf 'n mooi staaltje voetbalspel te zien. De eindstand was dus 12 voor N.V.V. De Veteranen speelden Zondag ook te Sijbekarspel- veteranen en moesten daar verliezen met 103. Kolhorn—Sluis Hl. Donderdagavond had Kolhorn nog eens een ont moeting met het elftal van Sluis 3. dat nu volle dig was. Het was voor de rust een spannende partij, met Sluis 3 iets in de meerderheid. Van beide zijden werd forsch gespeeld, maar de keepers zijn niet to passeeren. zoodat de rust ingaat met 00. Na de rust zitten de elftallen er weer flink op. maar nu is K. iets in de meerderheid en weet den stand in korten tijd op 2—0 te brengen. Daarmee komt dan ook het einde. Het was een mooie wedstrijd, de jongens van sluis 3 zijn lang niet mis en het is een plezierig elftal om tegen te spelen. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp II wint de eerste prijs op de seriewedstrijden in Sijbekarspel. N.V.V. is weer een fraaie beker rijker geworden. Het tweede elftal behaalde het mooie succes om als eerste te eindigen van de door Sijbekarspel uitge schreven seriewedstrijden. 7 Aug. speelde N.V.V. II in Benningbroek tegen Andijk III, waarvan werd ge wonnen. zij dan ook met loting, verdiend was de over winning ruimschoots. Zondag was dus den dag^ der finales. In de demifinale ontmoette N.V.V. 11 Sijbe karspel I, wat uit sportief oogpunt een mooien wed strijd is geworden. N.V.V. was iets sterker dan Sijbe karspel en wist dan ook een 31 zege te behalen. Door de overwinning was N.V.V. II in de finale ge plaatst. daar Kolhorn I van Obdam O.K.B. I gewon nen had. na loting, mocht N.V.V. II den strijd met Kolhorn I aanbinden. De strijd om den beker was bij wijlen fel. beide elftallen speelden voor wat zij waarde waren. Kolhorn scoorde 't eerst, N.V.V. maak te na tien minuten gelijk, 1—1. Rust brak ook aan met 11. Na de rust weer die strijd om iederen me ter grond. N.V.V. speelde nu beslist heel goed en was dan ook het meest aanvallend, maar keeper Wagen liet zich niet meer dan een keer passeeren. Dit was voor N.V.V. II natuurlijk juist, genoeg om den strijd met nieuwen moed voort te zetten; tot het einde wist zij dat spel vol te houden. En hiermee was dus N.V.V. II winnaar der Sijbekarspel seriewedstrijden, onge twijfeld een mooie prestatie. Het is voor het sympa thieke D.E.S. ongetwijfeld een succes geweest deze seriewedstrijden. In zijn korte rede, welke de D.E.S.- voorzitter tijdens de prijsuitreiking hield, prees hij het goede N.V.V.-spel, speciaal had hij het oog op snelheid en doortastendheid, wat dan ook goed was te noemen. Met een verheugd gezicht en een driewerf hoera op D.E.S. nam aanvoerder Sterk den mooien beker in ontvangst. Rest ons nog dat scheidsrechter Volten ons beide malen uitstekend geleid heeft. Hedenavond (Dinsdag) speelt N.V.V. I tegen Sparta in Barsingerhorn. Dit belooft een mooien strijd te worden. Zondag speelt N.V.V. met drie elftallen in Bergen tegen Bergen I. II en adsp. Tevens tegen Kil les Sportvereeniging. die ook met drie elftallen in Bergen komt. Voor alle wedstrijden is een prijs uit geloofd. Dat kan een mooie voetbaldag worden, tevens een nuttige en goede oefening voor de a.s. competitie. WEEBIN GEN. Nederiaagwedbtrijdbn n, 3—7. Succes mB.K.C. Het is Zondag B.K.C. n gelukt met een tamelijk •terk elftal, n.1. dat het vorige seizoen B.K.C. 1 was. Succes IH een tamelijke nederlaag toe te brengen. Bij gebrek aan scheidsrechters nam D. Nieuwbuurt de leiding op zich, die naar alle tevredenheid leidde. B. K.C. wist spoedig de leiding te nemen en scoorde er maar lustig op los. S. had 4 invallers, wat ook een groote handicap was. Met rust stonden de elftallen gelijk, doch na rust wist B.K.C. viermaal te scoren en behaalde een flinke overwinning. Om drie uur kwam S. n in het veld tegen B.K.C. I. Beide elftallen hadden invallers en het weer was veel te warm om te voetballen; niettegenstaande gaf ieder ppeler zich zooveel hij kon. De partijen gingen voor rust gelijk op, doch na de rust was S. in de minderheid, vooral de S.-voorhoede was er hopeloos uit, die zal voor de competitie wel moeten worden herzien. B.K.C. wist ten slotte de eer te behalen door met 81 te winnen. Om elf uur speelden B.K.C.-adsp. tegen Succes-adsp. Ook deze gingen met de eer strijken door met 53 van Succes-adsp. te winnen. Het voetbalseizoen 1932'33 is weer begonnen. Nog wel niet officieel, het zal tot half September duren, eer de eerste competitiewedstrijd gespeeld zal worden, maar met de oefenwedstrijden van Zondag is een einde gemaakt aan de dit jaar vrij lange zomerrustperiode en zijn de laatste voorbereidingen voor de komende competitie aangevangen, die de elftal-commissies tot de juiste samenstelling der diverse teams moeten bren gen. waarin zij hopelijk zullen slagen, zoodat direct reeds op volle sterkte een tegin met de competitie kan worden gemaakt. HJR.C.Stormvogels werd op het Tuindorp-terrein gespeeld. Door de verbeteringen in de laatste maanden hier aangebracht, voldoet het H.R.C.-terrein thans weer aan hooge eischen. Het is werkelijk een uitste kend speelveld waarover H.R.C. nu beschikt. De wedstrijd heeft ons wel kunnen bevredigen. Voor een oefenwedstrijd werd er met een behoorlijke dosis enthousiasme gespeeld, ondanks het drukkende weer. Het resultaat was een 75-nederlaag der roodhem- den, aan doelpunten geen gebrek dus, maar tevens toont het dat de H.R.C.-verdedigers weinig vat hebben op de Stormvogels-voorhoede en het klopte ook niet tusschen Biersma, Beijer en Prins. Als het Stormvo gels binnentrio wat beter geschoten had en niet zoo veel prachtkansen door onbesuisdheid of slecht schieten verloren had doen gaan, was het doelpuntencijfer wel heel wat hooger dan 7 geworden. Intusschen is het ook weer niet billijk, de doelpunten alleen op het falen van de Racing-verdediging te schuiven, want die waren meer nog het gevolg van het werkelijk eerste klasse- spel der Stormvogels-voorhoede, die prima combineerde en onmiddellijk iedere fout die er gemaakt werd, wist uit te buiten. OPGER. 7 MEI 1911. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. 1 uur: Schagen nHr. Ms. Emma, Den Helder. 2M uur: Schagen ITourclub Rood-Zwart (E.D.O.- Comb.) Schagen Hl—tegenstander wordt nader op het bord bij Hotel Roofcol medegedeeld. Getracht zal worden om Schagen I om 6 uur des nam. te laten.spelen met het oog op het warme weer. VERKORTE NOTULEN BESTUURSVERGADERING van Maandag 15 dezer, ten huize van den heer Holtz. Ingekomen stukken: 1. V.V. Succes, Wieringen. Uitslag loting deelname nederlaagwedstrijden Succes, door Schagen II. 2. H.R.C. over candidatuur N.H.V.B. Jansen. Ken nisgeving aangenomen. 3. Schrijven B.K.C. over propagandawedstrijd Scha gen ISucces I. op Zondag 4 September a.s. in Anna Paulowna. Kan niet wegens wedstrijd SchagenPur- mersteijn dien datum. 4. Schrijven Gemeentebestuur van Schagen, dat het terrein weder voor één jaar aan de vereeniging wordt verhuurd. 5. Uitnoodiging Sportvereen. Texel deelname ne derlaagwedstrijden. Wedstrijdprogramma reeds bezet. 6. West-Zaansche Racing Club T.O.G. Kennisgeving aangenomen. 8. Purmersteijn over wedstrijd. Voorgesteld zal wor den op Zondag 4 September a.s. te spelen. Mededeelingen: Voorstel om de leden C. v. d. Molen en F. Wismeijer beiden wonende te Schagen, met ingang van heden, tot de eerstvolgende vergadering te royeeren wegens ach terstallige contributie. Bovengenoemde spelers hebben dus geen toegang tot ons terrein en mogen ook niet aan de oefeningen deelnemen. WERKZAAMHEDE TERREIN. Loonbriefjes worden ingewacht bij den 2e secretaris J. Lutjeharms. NIEUWE DONATEURSREGELING. Aan de donateurs wordt langs dezen weg medege deeld, dat de volgende regeling voor het nieuwe jaar is getroffen. Een donateur, zijnde hoofd van een gezin, krijgt 1 donateurskaart, waarop hij persoonlijk toegang tot ons terrein heeft. Daarenboven krijgt dat gezinshoofd 2 gratis gezinsleden kaarten, waarop zijne echtgenoote en een pupil toegang hebben. Kinderen beneden de 12 jaar hebben vrijen toegang, mits onder geleide. Bij gebreke daarvan wordt geen toegang verleend. Kinde ren boven de 12 jaar kunnen een kaartje verkrijgen tegen betaling van f 0.50, mits hun vader donateur Is. Dus als regel zal geld: 3 personen van één gezin vrijen toegang op een donateurskaart met 2 kaartjes. Is er dan een vierde persoon, dan zal deze een gezinsleden- kaart van f 0.50 moeten hebben om toegang tot het terrein te hebben. Men neme van deze regeling goede nota, ten einde verwarring te voorkomen. VAN DE ELFTAL-COMMISSIE. Hedenavond Scha gen-Comb.N.V.V. I, te Barsingerhorn: N.N.; K. Rempt. J. Koomen: Plakman, Breebaart, J. Watertor; S. Paulusma. A. Keet. Weeland, G. Paulus- ma, J. Wit. Reserves: P. Molenaar en W. Lem. De reserves gelie ven aanwezig te zijn. VOOR ZONDAG. Schagen IRood-Zwart: Prins; Vlottes, K. Rempt; Plakman, R. Rus; J. Wa tertor; W. Rusi, N.N., G. J. Boontjqs, Lutjeharms, Buiskool. Res.: E. Rus, G. Paulusma. Schagen IIEmma: Bijlsma; P. Molenaar. Boon; P. Blaauboer, Bree baart, J. Komen; S. Paulusma, W. Lem, Jb. Molenaar, Veenstra. J. Paulusma. Res.: K. S. Leguit. Indien Schagen m moet spelen, zie voor elftal het bord. Het overige gedeelte van de bezoekers maakte niet zoo'n indruk, maar was dan ook niet volledig. H.R.C. heeft als geheel goed gespeeld. Het spelsysteem is beslist verbeterd. Er werd nu met overleg samen gespeeld en onbesuisd hooge trappen naar de voor hoede. zooals Scholten b.v. verleden jaar altijd gaf. ble ven nu achterwege. In de halflinie Is Stolk de minste, Sanders en Scholten zijn hun plaats waard. De voor hoede vertoonde behoorlijk spel. Hoogendijk zien we liever linksbinnen dan b.v. Roobol. Nu voldeed de eerste wel en dan bestaat de linkervleugel uit twee jonge spelers en met Sanders als linkshalf zal dit tweetal, eenmaal volledig ingespeeld, voor de noodige successen zorgen. Evers inplaats van Beneker Sr. Is heusch geen achteruitgang. Hij is productief, verdeelt het spel goed en is heelemaal niet egoïstisch. De rechtervleugel waa ditmaal Marsman-Kapteijn. Helder K.V.V. De tweede vriendschappelijke wed strijd had tot uitslag 44. Aan Heldérzijde werden de doelpunten door Godschalk en Relnders gemaakt. 'T ZAND. De uitslagen van de jl. Zondag door de elftallen van G.R. gehouden voetbalwedstrijden is als volgt; G.R. I tegen Rood Wit I te 't Veld verloor met 3—6. G.R. speelde dezen wedstrijd met 4 invallers. Op eigen terrein speelden de G.R. adspiranten te gen een groep voetballers van ons dorp, welke club voornamelijk geformeerd uit employés van de Coöp. Zuivelfabriek „Nieuw Leven", onder dezen naam speelden. De Nieuwe Levens konden het echter niet bolwerken en verloren met 39, mede door de om standigheid dat er bij hun spelers waren die nog nim mer te voren aan voetbal deden. AARTSWOUD. Het derde elftal ging Zondag ter gelegenheid van de kermis naar Sijbekarspel. De uitslag was 7—1 in het voordeel van Sijbekarspel. Een bezoek gebracht aan twee juweliers- zaken. Te IJmuiden voor een waarde van f 500 gestolen. Bij den goudsmid Repko te IJmuiden-Oost is Za terdagnacht ingebroken door het indrukken van een winkelruit. Voor ongeveer vijfhonderd gulden waar de aan sieraden wordt vermist. Van de daders ontbreekt elk spoor. Een greep in de uitstalling van een Juwe lierszaak te Amsterdam. Aantal bril janten meegenomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn uit de uitstalling van de juwelierszaak van den heer A. Polak, Sarphatistraat 69 te Amsterdam, een aantal briljanten sieraden, die een vrij aanzienlijk bedrag vertegenwoordigen, gestolen. Het. buitenraam was met een luik van ijzeren tra liewerk afgesloten; de daders hebben kans gezien, deze beveiliging gedeeltelijk te verbreken. Zij heb ben daarna de ruit stuk geslagen en een greep ge daan in de uitstalling. Zeer waarschijnlijk hebben zij uit vrees voor ont dekking in groote haast gehandeld, want sieraden, waaronder een van f 1200, zijn onaangeroerd geble ven. De heer Polak was met vacantie. Wel is het huis bewoond, doch niemand der bewoners heeft iets gemerkt De eigenaar van de zaak is in den loop van den dag door de politie in zijn vacantieverblijf gewaar schuwd en naar Amsterdam ontboden, om opgave van de vermiste sieraden te doen. BOERDERIJBRAND OP TEXEL. Zondagmiddag tusschen 1 en 2 uur is de boerderij van M. Kuip bij St. Joosten, op Texel, geheel afge brand. De huisinboedel kon grootendeels worden ge red. Verzekering dekt de schade. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Ernstige ruglractnur opgeloopen. Toen de 22-jarige J. H. B., te Margraten, bij Maastricht, Zaterdag aan het pruimen plukken was, brak plotselipg een tak. De ladder schoot voorover en de plukker sloeg van groote hoogte achterover te gen den grond. Hij kreeg een ernstigen rugfractuur en werd in zorgwekkenden toestand in het Zieken huis te Maastricht opgenomen. De bogen door dynaimiet opgeblazen. Het door dynamietontploffingen opblazen der beide bogen van de St. Servatiusbrug aan de Wijkerzijde te Maastricht heeft Zaterdag in bijzijn van enkele auto riteiten, doch onder geweldige belangstelling der stede lijke bevolking plaats gehad. De ramen der huizen langs de Maas waren alle ge opend, desondanks bezweek hier en daar een raam onder den luchtdruk. Toen tegen 10 uur een lading van 8 K.G. dynamiet door de Genie-manschappen tot ontploffing was ge bracht en de stofwolken optrokken, bleek, dat de beide bogen nog volkomen intact waren. Verspreid over 38 gaten ging omstreeks half twaalf een tweede lading van 12 K.G. de lucht in en stortte de tweede boog vanaf Wijk in het Maaswater, in den val brokstukken der belendende pijlers meesleepend. Omstreeks twee uur volgde de tweede ontploffing met als doelwit den grooten boog. Doch ook deze weerstond de ontploffing opnieuw. De ontstane soheuren maakten 't echter mogelijk om rond de groote losse brokstukken trossen te leggen en met sleepbooten den boog uit el kander te rukken. De pijlers worden in den loop der week eveneens 'met dynamiet opgeruimd. SPOORWAGEN ONTSPOORD. Tengevolge van de warmte een wissel on klaar geraakt. Gisteravond ongeveer kwart vóór 8 is 6ven buiten het stationsemplacement Dordrecht een derdeklasrij tuig van een rangeerenden trein ontspoord, waardoor de lijn naar Gorinchem een half uur versperd werd en twee treinen 20 minuten vertraging kregen. Vermoedelijk is de ontsporing ontstaan, doordat door de warmte de zelfwerkende wissel te vroeg te rugsprong, zoodat het C-rijtuig, dat er over ging. ge deeltelijk uit de rails liep en dwars over het hoofd spoor kwam te staan. Daar de lijn naar Gorcum enkelsporig is. was alle verkeer van en naar Gorcum versperd. Het mocht echter gelukken den ontspoorden wagen het zijspoor, dat bij den wissel op de hoofdlijn aansluit, op te trekken, zoodat nog binnen een half uur de baan weer vrij was en de treinen van er naar Gorcum kon den passeeren. Om tien uur ongeveer stond de ontspoorde wagon weer op de rails. De materieele schade is gering. TEGEN GEVAARLIJKE OVERWEGEN. In Spanje. In Spanje heeft men de veiligheid bij onbewaakte spoorwegovergangen op een nieuwe doeltreffende wijze verzekerd. Als de naderende locomotief op een bepaalden afstand van den overgang is gekomen, stelt het gevaarte automatisch een toestel in bewe ging. waardoor de slagboomen gesloten worden en een waarschuwingslicht ontstoken wordt. Is de trein den overgang voorbij, dan worden de slagboomen ook wederom automatisch geopend en het waarschu- wingssein gedoofd. (Autokampioen.) EEN AUTO-ONGELUK OP DEN ST. GOTTHARDPAS Ia de diepte gestort. Uit Andermatt wordt gemeld, dat Zondag een auto met zes inzittenden op den St. Gotthardpas in de diep te is gestort Eén der inzittenden is gedood, de ove rigen zijn ernstig gekwetst. AUTOMOBIELONGELUKKEN IN ENGELAND. Dit „week-end" talrijk. Te land en te water heeft het mooie weer van de laatste dagen vele menschenlevens gekost. Reuter meldt dat de automobielongelukken in Engeland in dit „week end" talrijk zijn geweest. Het ergste was een botsing tusschen een omnibus en een leegen wa gen in de buurt van Port Talbot, aan het kanaal van Bristol Zaterdagavond. Daarbij zijn vier menschen onmiddellijk gedood., terwijl twaalf ernstig gewond zijn. Van de gewonden verkeeren er vier in levens gevaar. Twee omnibussen kwamen in botsing bij Charing in Kent. Er was onmiddellijk reeds een doode, maar twee van de tien gewonden stierven nog, nadat zij in een hospitaal waren aangekomen. SCHOORL 40-jarig Priesterjubileum. De Roomsch-Katholieken in Schoorl vieren feest, en met recht. Hun Pastoor, den Zeereerwaarden Heer P. Nieman, viert heden zijn 40-jarig priesterjubileum, en waar genoemde heer een zeer geziene persoonlijk heid is, ook bij andersdenkenden, daar was het te verwachten dat dit jubileum niet ongemerkt voorbij zou gaan. De juiste datum van dit feest is Maandag, 15 Au gustus, doch Zondagavond was Schoorl al in feest stemming. De jubilaris, die enkele dagen bij zijn familie te Roelofarendsveen had vertoeft, zou Zon dagavond weder in zijn woonplaats arriveeren, en nu hadden zijn parochianen van de gelegenheid gebruik gemaakt, om hem een feestelijke intocht te bereiden. Komende per auto uit Alkmaar, werd de jubilaris nabij het Schoorlsche station opgewacht door een groote schare menschen, welke een stoet formeerden. Voorop gingen 26 ruiters te paard. Do jongelieden welke deze paarden hereden, waren getooid met het bekende geel-wit, en zelfs de hoeven van de paarden waren geel geverfd. Dan volgde de muziek van Schoorls Fanfarecorps, welke zijn lustige marschen deed hooren. Hierop volgde een groote schare jonge meisjes in wit en blauw, leden van de Maria-congregatie, met hunne vanen. De jubilaris werd hartelijk verwelkomd en vormde hierna met zijn auto natuurlijk het middelpunt van den stoet, waarna nog tal van auto's, versierde en andere fietsen volgden. Zoo zette de stoet zich in beweging langs den Voor weg naar de kerk. Een aardig moment was het, toen vanaf de woning van den heer Meereboer een groot aantal bruidjes zich aansloten, zoodat, toen de op tocht bij de R.K. kerk aankwam, deze een tamelijke lengte had. Op het kerkplein werd de jubilaris door de meisjes een welkomstlied toegezongen. Het was te bemerken, dat dit alles op den ouden pastoor van invloed was. Dankbaar en aangedaan trad hij het kerkge bouw binnen, dat mede een recht feestelijk aanzien had. Zoo was het altaar zeer smaakvol gedrapeerd en met bloemen versierd, terwijl op verschillende plaatsen in het kerkgebouw bloemenversiering was aangebracht. Zeer mooi deden het in het midden schip van de kerk de hangende bloemornamenten, dahlia's en Ster van Bctlohem. Een kort lof, geleid door den jubilaris, daarbij de- assisteerd door twee Oostenrijksche priesters, werd beëindigd door het zingen van een lof en danklied, door alle geloovigen. Dezen kerkdienst droeg een zeer plechtig karakter. De voortzetting van het drieclaagsche feest volgt in een volgend nummer. BARSINGERHORN Zondag vonden alhier de door de L. R. „Bucephalus" georganiseerde wedstrijden en demonstraties van ver schillende vereenlgingen plaats. 's Morgens werd begonnen met de individueele dres- suurproef, waaraan zich acht ruiters onderwierpen. De beoordeeling geschiedde door de heeeren Dr. Vening en Slob, respectievelijk voorzitter en secretaris van de Federatie van L. R. Vereenlgingen. Na de parade van alle deelneemsters en deelnemjra welke te 2.30 uur werd gehouden, werden de ruiters, welke deelgenomen hadden aan de 's morgens gehouden dreasuurproef door den heer Aarsen. instructeur van ..Bucepanalun", voor de jury geleid. Bij monde van Dr. Vening werden de prijzen uitgereikt. Spreker zelde. er over het algemeen goed was gereden en hoopte dat op den ingeslagen weg zou worden voortgegaan. De prijzen werden toegekend als volgtt L C. Muis Kz., Heiloo met Inka, 2. C. Muis Jz.. Heiloo met Nelly, 3. A. de Graaf, R.A.P. Anna Paulowna met Frits. 4. C Broersma, Bucephalus met Alle. Door Bucephalus werd hierop een demonstratie gegeven met een aohttal, gevolgd door een demonstratie met een viertal van „Beyaart", Beemster. De uitvoering viel te roemen en vond bijval bij het publiek. De heeren Jb. Kistemaker en J. Schenk Az., beiden van Bucephalus, reden hierop een nummer staande op twee paarden, stap, draf en galop. Deze uit voering deed ons onwillekeurig denken aan het werk van cowboys. Een hartelijk applaus viel de heeren ten deel. Aan het springconcours, dat hierop volgde werd deel genomen door twee amazones en 13 ruiters. Direct na afloop hiervan werden wederom door Dr. Vening de de prijzen uitgereikt aan: 1. Mej. M. Spaan, Heiloo met Ada, 2. S. Olie, Beyaart, met Olmina, 3. J. Schenk Az., Bucephalus met Nylesko en 4. W. Köhne, Beyaart met Nellie. Bij het Patrouille-springen werd de eerste prijs ge wonnen door Beyaart, de tweede door Heiloo en de derde door Bucephalus. In de zaal van den heer de Graaf werden hierop de verschillende geldprijzen door den EdelAchtb. Heer Burgemeester aan de winnaars uitgereikt. Spreker dank te in de eerste plaats de heeren Juryleden voor de moeite, die zij hadden getroost, benevens Mevr. Vening voor de betoonde belangstelling. De heer Rempt, dieren arts te N. Niedorp en eerelid van Bucephalus, bracht men eveneens dank voor zijn werk als tijdopnemer, en Mej. T. Schenk voor het vervaardigen der rozettes, tenslotte allen die tot het welslagen van het feest had den bijgedragen. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat de ver. „Rossinant" van Winkel, niet zoo was uitge komen. dat aan het patrouille-springen kon worden deelgenomen. Vorig jaar was Bucephalus volledig naar Winkel gegaan, om daar aan het concours van Rossi nant deel te nemen, zoodat spreker had gehoopt en verwacht, dat een flinke deelname van de zijde va* „Rossinant" gewaarborgd zou zijn. Bij het uitreiken van den prijs aan Mej. M. Spaan, de winnares van het Springconcours, stond spr. nog een oogenblik stil. Het deed hem genoegen de prijs aan deze amazone te mogen overhandigen. Haar rijden dwong veler bewondering af, waarbij als bijzonderheid werd meegedeeld dat het door haar bereden piard, alleen een dergelijke prestatie levert, wanneer he^ door haar zelf wordt geleid. Over het algemeen is hei concours uitstekend geslaagd en voor liefhebbers van de paarden sport viel er veel te genieten. In de gehouden vergadering van het veefonds Bajs singerhorn, werd de omslag over het afgeloopen kwar taal bepaald op f 0.90 per koe. Z IJ P E - 'T ZAND. Wij vernamen dat de heer Schrieken thans reeds voor de a.s. kermis. Maandag 10 October, het gereno- meerde gezelschap Duo Hoffman engageerde. We we ten van vorige jaren dat hetgene wat dit gezelschap brengt, alsmede de uitvoering ervan, bij ons publiek zeer gewild is en kunnen Schrieken dan ook niet an ders dan gelukwenschen met zijn keus. Maandagmorgen is een fietsrijder, afkomstig uit Friesland, fietsende van den Helder naar Amster dam, ter hoogte van de Ivolksluis. tijdens een oogen blik van onoplettendheid, met zijn rijwel met flinke vaart tegen een aan den kant van den weg staande bespannen dresseerkar opgetornd. Dit kon slechts plaats vinden doordat bedoelde persoon naar een in het kanaal varend zeiljacht keek. Door een passee- rende auto is hij daarop naar hier gebracht, waarna de plaatselijke assistent-geneesheer constateerde dat twee ribben waren gebroken, waardoor overbrenging naar het ziekenhuis te den Helder noodig was.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6