Het vergaan van het Fransche stoomschip. De gewezen Duitsche keizer. Verminderde veilingomzetten. Verscherpte toestand te Sjanghai. Ongeval in het bad. De berging van de „Niobe" Plaatselijk Nieuws. TENTOONSTELLING VAN VET WEIDEVEE. Predikbeurten. Een geheimzinnige ziekte. De Vier Noorder Koggen. Marktberichten. Advertentiën. Wedstrijden in zee, Touwtrekken en Tobbevaren. een rieten reiskoffertje, WINKET De raad dezer gemeente zal vergaderen Dinsdag 23 Augustus, des middags 2 uur. NIEUWE NIEBORP LAN GEREIS. Begunstigd door zeldzaam prachtig, wat al te warm, zomerweer, had de kermis plaats. Zondagmorgen een flinke bui voor het stof. Het geheel had een kalm, ordelijk en opgewekt verloop, waar een inleidend con cert door eenige leden van Excelsior het zijne toe heeft bijgedragen, om als het ware alle narigheid weg te bla zen. Dit concert vond algemeen veel bijval, alleen vonden velen het jammer, dat het zoo vroeg was, hier kwamen oude en nieuwe tijd met elkander in botsing. Maandag hadden de gebruikelijke volksspelen plaats, •die door giften vrijwillig door de burgers afgestaan, hun gewoon beloop hadden, waarvoor een woord van dank. Eerst kinderen van 6 tot en met 8 jaar, jongens en meisjes afzonderlijk. Deze moesten rollebollen (knikker_ spel). Van de meisjes behaalden de le prijs L. Galis, 2. A. de Beurs, 3. T. Koopman, 4. T. Smit. Van de jongens waren de gelukkigen: 1. D. de Jong, 2. P. iWiggers, 3. F. Modder. Daarna kinderen van 9 tot en met 10 jaar: houtjes- zetten. Meisjes: le prijs J. Koopman, 2. M. de Jong, Jongens: 1. N. Arts, 2. J. Jonkman. 3. Jb. Schaafsma. Nu volgden kinderen van 10 tot en met 13 jaar: hardloopen met hindernissen. Meisjes: 1. J. Gaijaard, 2. B. Melk, 3. N. Gootjes. Jongens: 1. Bakker, 2. G.. Schaafsma, 3. P. Koopman, 4. A. Klaver. Nu kwamen de ouderen aan de beurt. Eerst de da mes. Een 16-tal kwamen in den ring: Mattenwagen- race. Na prachtige, spannende ritten kreeg de le prijs A. Rezelman, 2. T. Groenewoud, 3. M. Wiggers, 4. C. Koning. Daar dit nummer nog al wat tijd in beslag nam en het melktijd werd, ging het nummer voor de heeren niet door. 's Avonds werden de Volksspelen besloten met prijs- dansen. De le prijs verwierven J. Tiesen, Burgerbrug en T. Zwakman. N. Niedorp; 2e prijs Jb. Wijte, Op meer en F. Jonkman Langereis: 3e prijs Anne Kooi en C. Koning beiden Langereis; 4e prijs Joh. Bossen en echtgenoote. Langereis. Een gezellig dansje tot laat in den nacht was het slot. Over het bezoek, hoewel niet buitengewoon druk, viel niet te klagen. Thans vrijwel zeker, dat het schip met man en muls is vergaan. V.D. verneemt uita Parijs: Men kan thans aannemen dat het Fransche stoom schip van de Compagnie Generale Aeropostale, aan boord waarvan zich 22 personen bevinden, vergaan is. Vanuit Dakar heeft men schepen uitgezonden, welke Maandag het geheele kustgebied hebben afgezocht. Men jheeft geen spoor van het schip kunnen ontdekken. De maatschappij heeft verder medegedeeld, dat reeds ,in het laatste radiotelegram van boord van het stoom schip op Vrijdagavond werd medegedeeld, dat het schip jin een zone geraakt was met zeer slechte weersomstan digheden, De berichten waren dermate verminkt over gekomen, dat men ze slechts met de grootste moeite pad kunnen ontcijferen. De kapitein van het schip had echter gemeld, dat het (Slechte seinen niet te wijten was aan een fout van ■het zendapparaat, doch aan het sterke slingeren van -het schip, waardoor het toestel gestoord werd. De ka pitein hoopte echter, dat het schip ondanks het slechte weer en de hooge zee Zaterdagavond in de haven van Dakar zou kunnen blnnenloopen. Tien minuten na ont vangst van dit telegram heeft men van Dakar uit ge tracht opnieuw in radio-telegrafische verbinding met mot schip te komen, doch men heeft geen antwoord ontvangen, In marinekringen wordt aangenomen, dat het schip kort na het laatste radiotelegram door een stortzee is verrast en in weinige minuten is gezonken. BATIG SALDO DER OLYMPISCHE SPELEN. Meer dan 1 milLioen dollar. Uit Los Angeles: De Olympische Spelen hebben een batig saldo van «neer dan één millioen dollar opgebracht. Hiervan wordt een millioen dollar gebruikt om de leening af te lossen, die Californië in 1928 gesloten had om de Spelen in 1932 te Los Angeles te financieren. DE MOORD OP PRINS EDGAR VAN BOURBON. Prins of oplichter? Uit Parijs: Terwijl het Oostenrijksche gezantschap ©p het standpunt staat, dat de in Parijs vermoorde z.g. Prins van Bourbon naar alle waarschijnlijkheid een oplichter is geweest, houden de Parijsche bladen het nog steeds voor mogelijk, dat de vermoorde een buiten echtelijk kind was. De overledene bezat een paspoort, dat het Spaansche consulaat van Genua heeft opgemaakt en dat Inderdaad op naam van Edgar de Bourbon staat. Kamerleden gerust gesteld. Op de vraag van het Tweede Kamerlid, den heer Wijnkoop betreffende het optreden van den gewezen Duirschen keizer op 19 Juli jl., ter gelegenheid van een wapenschouwing van Duitsche cavaleristen, ant woordde minister Ruys de Beerenbrouck: De regeering geeft aan de bewegingen van den ge wezen Duitschen keizer de aandacht, die zij ver dienen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer F. Vos betreffende het instellen van een onderzoek van regeeringswege ter zake van loopende geruchten omtrent terugkeer van den gewezen Duitschen keizer naar Duitschland, heeft minister Ruys o.m. geant woord Andere dan uiterst vage, niet te controleeren ge ruchten over herstel van den gewezen Duitschen kei zer in zijn vroegere waardigheid, zijn der regeering niet ter oore gekomen. De regeering kan de verzekeringen herhalen, wel ke zij in 1920 en voorgaande jaren gaf met betrekking tot haar voornemen er nautvlettend op toe te zien, dat van de aan den gewezen Duitschen keizer hier te lande verleende gastvrijheid geen gebruik worde gemaakt, dat strijdig zou zijn met het landsbelang. KINDERVERLAMMING IN HONGARIJE. 22 Slachtoffers in Zegedin. Uit Zegedin: In Zegedin zijn 22 kinderen door kinder verlamming aangetast. De vreeselijke ziekte heeft reeds drie slachtoffers geëischt. De artsen probeeren thans een nieuwe ent-methode, door het bloed van den vader of de moeder der zieke kinderen bij de patiënten in te spuiten. De omzet te Bovenkarspel over één maand een kwart millioen minder dan vorige jaren. En de helft nog niet van wat in 1929 over hetzelfde tQdvak werd omgezet. Men meldt uit Bovenkarspel:' De omzet aan de veiling De Tuinbouw bedroeg tot medio Augustus dit jaar f 725.000, tegen f 1 millioen over hetzelfde tijvak van 1931 en f 1.525.000 over dat tijdvak van 1929. Nieuwe boycotbeweging tegen Japan. V.D. verneemt uit Sjanghai: Tengevolge van den in den laatsten tijd zeer sterk doorgevoerden boycot van Japansche goederen is de toestand te Sjanghai weer bedenkelijk verscherpt. De Japansche consul-generaal heeft reeds protest aange- teekend tegen de boycot-beweging en het onmiddellijk verbod van de Ohineesche vereeniging. die den boycot organiseert, geëischt. De toestand gelijkt veel op dien. welke heerschte vóór het uitbreken der JapanschOhi neesche vijandelijkheden. De Chineesche burgemeester heeft ook thans weer geweigerd aan de Japansche eiachen tegemoet te ko men. Japansche handelsvereenlgingen hebben onafhan kelijk van de stappen van den oonsul-generaal naar Japan getelegrafeerd met het verzoek aan de Japan sche regeering, om dadelijk energiek in te grijpen. DIEFSTAL BIJ EEN KUNSTSCHILDER. Onaangename ontdekking b|J zijn thuiskomst De kunstschilder Jaap Dooyewaard te Blaricum, die geruimen tijd in Noorwegen vertoefde, kwam, toen hij gisteren in zijn woning aan den Pol weg terugkeerde, tot de ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid bij hem was ingebroken. Ontvreemd waren een aantal schilderijen, een platina ring met saffier, een bedrag aan buiten- landsch geld en eenig bedde goed. De daders, waarvan ieder spoor ontbreekt, zijn waarschijnlijk door een dak raam binnengekomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. OUDE TEIL OP HET HOOFD. Daarna overreden door ®en autobus. Op den Loosduinscheweg werd de 68-jarige wielrijder G. W. uit de Naarderstraat, toen hij een vuilnisauto van den gem. reinigingsdienst paseerde, getroffen door een zinken teil, welke door een beambte op den wagen was geworpen, doch er afviel. W. kwam hierdoor te vallen en werd daarbij aangereden door een autobus der H. T.M. Hij kreeg twee hoofdwonden en brak den linker enkel. De geneeskundige dienst heeft hem naar het R. K. Ziekenhuis gebracht. MILITAIR VLIEGTUIG OMLAAG GESTORT. De vier Inzittenden om het leven gekomen. Bizerta (Tunis). Tijdens de nachtelijke luchtmanoeu- vres is een Fransoh militair watervliegtuig in de nabij heid van Bizerta omlaag gestort en in brand gevlogen. De vier Inzittenden verbrandden levend. MIJNONGELUK Twee arbeiders om het leven gekomen. Uit Essen, 17 Aug. In de mijn „Emil" raakte vandaag een arbeider bij het bedienen van de lift tusschen de betimmering van den schaohtwand en de liftkooi. Bij zijn poging om den verongelukte te helpen, stortte de machinist van de lift in den schacht. Belde veron gelukten zijn aan de bekomen verwondingen overleden. Een meisje kramp gekregen. In het nieuwe zwembad „Zuid" te Amsterdam heeft een 22-jarige zwemster in het diepe bassin kramp ge kregen Zij zonk toenr in de diepte. Andere zwemsters en badpersoneel schoten onmiddellijk te hulp en hebben het meisje weer boven water gebracht. Zij bleek even wel het bewustzijn te hebben verloren. Met behulp van kunstmatige ademhaling is de drenkelinge weer bij ken nis gebracht. Zij voelde zich onwel en is per auto van den G.G. en G.D. naar het Wilhelmina-Gasthuis ver voerd. Geen kramp, doch bij het duiken op den bodem gestooten. Nader vernemen wij, dat het ongeval in Bad „Zuid" zich niet toegedragen heeft, gelijk eerst werd gemeld. De ware toedracht der gebeurtenissen ls als volgt. Een dame is by het duiken m dit bad zoo ongelukkig met den bodem in aanraking gekomen, dat zij een hersen schudding kreeg. Door den G.G. en GJD. is zij over gebracht naar het OX.V. Gasthuis. In het Schlnkelbad verdronken. In het Schinkelbad te Amsterdam is gistermiddag een jongeman van ongeveer 20 jaar verdronken. Toen het bad gesloten werd, bleek, dat in een kleed kamer nog kleeren lagen. Het personeel stelde een on derzoek in en vond ten slotte het lijk van den man op den bodem van het zwembad. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Wilhelminagasthuls. De iden titeit van den man was gisteravond laat nog niet vast gesteld. Gunstig verloop van het werk. Uit Kiel: Het bergingswerk van het gezonken opleidingsschip „Niobe" wordt momenteel door gunstig weer mogelijk gemaakt. Er heerscht bijna volkomen windstilte en de zee is spiegelglad. Aangezien gebleken is, dat de voor de Kitzeberger Spitze gelegen zandbank steil ln de vaargeul afloopt, zoodat het wrak niet op deze bank gezet kan worden, is de geheele bergingscombinatie bestaande uit de door dwars kabels aan elkaar verbonden schepen „Wille" en „Kraft", waartusschen met vijf arm dikke 6 taal trossen het wrak van de „Niobe" wordt vast gehouden gisternacht verder door de vaargeul ver plaatst Vandaag wordt de combinatie naar de Heitendorger Bocht gesleept, waar de zeebodem langzaam helt De beide bergingsschepen werden vol water gepompt, waardoor de trossen korter bevestigd konden worden. Vervolgens werd het water weer wegepompt, waardoor het wrak als het ware omhoog en tusschen de beide schepen hangt. Zoodra de „Niobe" zich in drijvende toestand bevindt, zal de sleepboot „Simson" de geheele sleep dichter naar het land trekken. De „Niobe" ligt op het oogenbllk in ongeveer 8 Meter water en tusschen de beide bergingsvaartuigen in ziet men den witten romp schemeren. Af en toe stijgen luchtbellen op en ook drijven eenige olievlekken aan de oppervlakte. Gistermorgen tegen zeven uur was de kluiverboom van het schip even zichtbaar, doch dadelijk zonk het wx&k iets omlaag Heden werd op het Marktplein door de Vereeni ging tot het houden van Jaarlijksche Paaschtentoon- stellingen van Vee, alhier, de tentoonstelling van vet. weidevee gehouden. Een negentigtal dieren was aanwezig, verdeeld over vier rubrieken. De prijzen werden als volgt toegekend: No. 1. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, afgewisseld: le prijs f 10.—, W. Groot Cz., Stompe- toren; 2e prijs f 5.H. J. E. v. Hoom, Wieringer- waard; 3e prijs f2.50, D. de Groot, Baambrugge; Be- stuursprijs Joh. de Veer, Schagen en nog eens Joh. de Veer, Schagen. No. 2. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, met 6 breede tanden: le prijs f 10.—, R. Schermer- horn te Z.- en N.-Schermer; 2e prijs f5.R. Scher- merhorn, Z.- en N.-Schermer; 3e prijs f2.50, C. Met, Beemster; Bestuursprijs, C. Met, Beemster. No. 3. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste Koe, met 4 breede tanden: le prijs f10. C. Zwaan, Hoorn: 2e prijs f5, D. Haremaker. Beemster; 3e prijs f2.50, H. J. E. van Hoorn. Wieringerwaard. No. 4. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste Koe, met 2 breede tanden: le prijs f 10, D. de Groot, Baam brugge; 2e prijs f5, R. Schermerhorn. Zuid- en Noord- Schermer; Bestuursprijs R. Schermerhorn, Zuid- en Noord-Schermer. Deze tentoonstelling is in alle opzichten geslaagd. Mooi weer, een schitterende collectie vee, voldoend aantal slagers en daardoor een handel waarover men niet ontevreden was, de doorsnee-prijs was 35 cent. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Cornelis Dieterich Schmalz en Anna Boontjes. Overleden: Klaas Govers, oud 80 jaar, weduwnaar van Antje Smit. POLITIE. Verloren: 2 badpakken in badhanddoek; een porte- monnaie met geld; een portefeuille met photo's; een portemonnaitje met eenig geld. Gevonden: Een rozenkrans. ZONDAG 21 AUGUSTUS 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Da. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Sint Maarten, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Hulsduinen en Julianadorp, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst, Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Da Jellema. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Callantsoog, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10% uur, Ds. Witkop. St.-Maartensbrug, voorm. 10% uur, Ds. Vorstman. Oudesluis, nam. 2% uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, nam. 7% uur, Ds. Vorstman. Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Jeugddienst. Schoorl, voorm. 10%-uur, Ds. Boeke. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Winkel, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Warmenhuizen, geen dienst Heerhugowaard, geen dienst. Wieringerwaard, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, geen dienst. Slootdorp, Wieringermeer, nam. 3% uur, Ds. H. Buis kool. Bevestiging van Ds. J. C. Fischer, in het Ge bouw voor Maatschappelijk Werk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE t«: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10% uur, Ds. Goslinga uit Utrecht. Bediening van den HM. Doop. Nam. 5% uur, de heer Heeresma. van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Natn. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „de Vrede"), nam. 2 uur (o. t.) Dt. r. Bakker, van Sint Pancras. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, nam. 7% uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. Een gevaarlijk zwembad te Dordrecht. Ziekte van Weil geconstateerd. Ver scheidene slachtoffers. Er heerscht eenige onrust in Dordt over een ge heimzinnige ziekte, die onder zwemmers en zwem sters gedurende de laatste weken is voorgekomen, aldus de „Msfo.". Een ziekte van een zeer kwaad aardig karakter en in de geruchten werd telkens de zweminrichting aan de Vest in dit verband genoemd. De ziekte is geconstateerd door den directeur van het R.K. Ziekenhuis aldaar. Algemeen staat de ziekte bekend als „de ziekte van Weil In 1925 werden de eerste gevallen reeds ontdekt. In Dordrecht zijn nu weder eenige patiënten. Hoe de ziekte zich verspreidt. Vooral nu met het warme weer de trek naar het water groot is, kan het nuttig zijn er op te wijzen hoe deze ziekte zich verbreidt. Wanneer er geen ratten waren, zou deze ziekte onbekend zijn. Doch deze zijn er de verwekkers van. Met hun urine brengen zij de ziekmakende bacteriën in het water. Aanraking met dit water kan derhalve besmetting veroorzaken, en practisch blijkt dit altijd ook met de gevallen die zich thans hebben voorgedaan gebeurd te zijn door in zulk besmet water te zwemmen. Zij krijgen bij on geluk eenig water naar binnen, waarin zich deze besmettelijke rattenafscheiding bevindt, worden dan een dag of tien later ziek met hooge koorts, zien soms geel, krijgen soms een nier-aandoening en vol gens ervaring elders opgedaan, is zelfs statistisch één op de vijf gevallen doodelijk. Het is dus werkelijk zaak om over deze ziekte niet al te gemakkelijk te denken. Zooals elke besmette lijke ziekte zijn er lichte en zware gevallen. Gelukkig bleef het in Dordrecht bij vrij lichte gevallen, Wat is er aan te doen? Wanneer de ziekte eenmaal geconstateerd is, dan gebruikt men 'n serum. dat. als het tijdig wordt toege diend de infectie kan onderdrukken. Daarom is het dus van groot belang dat de aandoening dadelijk wordt herkend, en om het ziektebeeld te kunnen her kennen. moeten de doktoren gebruik maken van bloedonderzoek. Maar men moet natuurlijk bovendien trachten da ziekte te voorkomen. De mogelijkheid van besmetting is natuurlijk over al te vreezen, maar in flink stroomend water is de kans op besmetting al zeer gering. Wanneer de zweminrichtingen zich midden in den stroom zouden bevinden is er zoo goed als geen kans omdat daar zich geen ratten vertoonen. Besloten tot belasting op eigendommen. gebouwde In zijn Dinsdag te Hoorn gehouden buitengewone algemeene vergadering besloot het ambacht „De Viei Noorder Koggen" over te gaan tot het belasten der gebouwde eigendommen naar een nader te bepaleD maatstaf. Hierbij zal aan Ged. Staten worden verzocht de inning hiervan aan het ambaohfc zelf over te laten en niet te doen geschieden via het hoogheemraadschap. Tevens zal bij het Prov. Bestuur worden aangedron gen op handhaving van het meervoudig stemrecht. SCHAGEN, 18 Augustus 1932. 9 Paarden f 150350, 3 veulens f 6080, 2 pink- stieren f 6685, 25 geldekoeien, magere f 110160, 127 idem vette f 150—350, 16 kalfkoeien f 130—200, 2 pin ken f 5060, 33 nuchtere kalveren f 4-^-lz, 89 schapen vette f 12—14, 108 lammeren f 59. 2 bokken en geiten f 1.503, 31 magere varkens f 812, 55 idem vette per Kg. 2830 cL, 90 biggen f 5—8, 40 kippen, haantjes f 0.25. EIERVEILING SCHAGEN, 18 Augustus 1932. Aangevoerd zijn 140 partijen, 85500 kipeieren, 14 par tijen 600 stuks eendeieren. 14 kalkoeneieren. De prijs liep van kipeleren f 3.403.60, bruine f 3.60, eendeleren f 2.102.30, kalkoeneieren f 4.40. Zie voor volledig bericht het nummer van Zaterdag, De veiling duurt voort. AMSTERDAM. 17 Aug. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 348 vette kalveren, le kw. 4552 cent, 2e kw. 354 cent, 3e kw. 2534 cent per K.G., levend gewicht; 32 nuchtere kalveren f 37; 461 varkens, wegende van 90—10 K.G., 3638 cent. zware varkens 3335 cent, vette varkens 3032 cent per K.G. slacht- geiwicht. 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM. 17 Aug. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche Bonten f 45. blauwen f 45. bl. Eigen heimers f2,40, Eigenheimers f2,40—3, Eigenheimer poters f 1.20—1,60, bl. Eingenh. poters f2, IJpolder Eigenheimers f2,40—2,80, blauwe Eigenheimers f2,40 —2,80, muizen f 1.60—2, Eigenheimer poters fl,20— 1,60, muizen f 1,40—2, kleine Muizen f 1,20—1.60, Lan- gedijker Muizen f 1,60—2, N.-H. Eigcnheimrs f2.40— 2.80. bl. Eigenh. f2.40—2.80, Rijper Muizen f 1.60—2, Anna Paulowna Zand f2—3, Ilillegommer Zandaard- appelen f2—3, Noordwijker Zand f 2—3, Friesche Bor- gers f2.803 per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Augustus 1932. Aardappelen: Schotsche muizen f 0.902.20, School meesters f 1.602.10, bl. eigenheimers f 1.802J.0,- eigen heimers f 1.40—2.20, Duc of York f 0.701, drielingen f 1.802, uien: zilvernep f 7.207.90, zilverdrielingen f 2.70, gele nep f 55.30, gele drielingen f 2.603, gele uien f 33.60, roode kool f 0.600.70, gele kool f 0.60, vroege witte f 0.600.70, slaboonen f 3.606. bieten f 0.601.20. Aanvoer: 26000 Kg. aardappelen, 8200 Kg. uien, 6000 Kg. roode kool, 5500 Kg. gele kool, 17000 Kg. vroege witte kool, 2500 Kg. slaboonen, 5000 Kg. bieten NOORDSCtHARWOUDE, 17 Augustus 1932. Groote Schotsche muizen f 11.30, Schotsche muizen f 1.30—2, drielingen f 1.70, duken f 1, spercieboonen f 3.707.20, zilvernep f 3.9010.80, drielingen f 2.40 3.60, zilverulen f 0.801.10, gele nep f 4.905.90, drie lingen f 2.10—2.60, uien f 2.603.20, kroten f 0.60, roode kool f 0.60, gew. witte kool f 0.60, gele kool 0.600.70. Aanvoer: 17200 Kg. aardappelen, 4600 Kg. spercieboo nen, 5850 Kg. zilveruien, 1560 Kg. uien, 1500 Kg. kroten, 2300 Kg. roode kool, 11200 Kg. gew. witte kool, 900 Kg. gele kool. WARMENHUIZEN, 17 Augustus 1932. Schotsche muizen f 1—1.60, drielingen f 1.90, grove f 11.10, witte kool f 0.60, gele nep f 5.105.50, gele uien f 3.10, gele drielingen f 2.60. Aanvoer: 3400 Kg. aardappelen, 2200 Kg. witte kool, 1700 Kg gele nep, 200 Kg uien. WINKEL, 17 Augustus 1932. Appelen f 815, peren f 215, pruimen f 2030, aal bessen f 817, frambozen f 2427, druiven f 30—32, tomaten f 68, augurken f 415, slaboonen f 14, snij- boonen. f 37, kool f 0.500.70, aardappelen f 12, bieten f 1, alles per 100 pond. Kropsla f 23, meloene® f 2033, komkommers f 1.505, per 100 stuks. DEN HELDER, 17 Augustus 1932. Afgeslagen Gem. Vischafslag: Tongen 46 ot.. idem kleine 31 ct., tarbot f 5.504.50, per stuk; schol I f 95, II f 4.25—0.75, scharren f 2.501.50 per kist. Bij gunstig weder op Zondag 21 Aug. a.s. Voorloopig Programma 100 M. vrije slag Dames en Heeren. 4 X 50 M. Estafette Dames en Heeren' Voor Jongens en Meisjes: Verder Kano- en Reddingsdemonstratie Komisch nummer Opgave tot deelname bij de heeren J. BROUWER te Callantsoog en G. KOUSEBAND, Landbouwstr., Schagen VERLOREN: inhoud Kinderkleeding, rijdende van Alkmaar naar Anna Paulowna. Terug te bezorgen bij S. W1LMS, Anna Paulowna. Schager Roosjes. ZICHTERS gevraagd, bij K, KAAN, Barsingerwaard.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3