Het lichten van de „Promethee" NA DE DUIKBOOTRAMP. Uit onze Omgeving. Harddraverijvereeniging „Voorwaarts" te Schagerbrug. Waaróm heefet de Fransche regeering zoo veel waarde aan de berging van het vaartuig? Bergingsvaartuigen en duikers zijn reeds eenige weken bezig met het lichten van de gezonken Fran sche onderzeeboot „Prométhée", maar men schijnt te kampen te hebben met moeilijkheden, zooals die bij dit werk steeds optreden. Klippen, struomingen, een lastige ligging van het wrak maken de lichting in de meeste gevallen onmogelijk. De gelden voor een langdurigen arbeid zijn niet gemakkelijk bijeen te krijgen, tenzij rijke schatten lokken, zooals bij de „Egypt", om welk schip men zich al jaren druk maakt en dat al groote sommen aan bergingskosten verslond. En dan rekenen we nog niet eens de men- schenlevens die met de bergingspogingen verloren gaan. In de eerste dagen werd het werk aan de „Pro méthée" met koortsachtige haast voortgezet; im mers. wellicht konden hier menschen van een ver- schrikkelijkcn dood gered worden. Een telefoonboei uit het gezonken schip was het zekerste teeken, dat overlevenden in het wrak nog op verlossing hoopten en dat was voor de redders de grootste aansporing. Boven de stalen doodkist der vier-en-zestig werd met inspanning van alle krach ten gezwoegd tevergeefs! En nu? Heeft het nu nog zin naar het wrak te zoeken, het te ontrukken aan de donkere diepte? En dat niet om het wrak zelf, dat waarschijnlijk niet veel meer dan oud ijzer zal zijn, als het bo ven komt; ook niet omdat het gezonken karkas een gevaar voor de scheepvaart zou beteekenen; er is hier een geheel andere reden. Verschillende kenners van onderzeebooten conclu- deeren uit de aanwezigheid van technici der Schnei- der-Creuzot fabrieken, dat er een nieuwe uitvinding zal worden geprobeerd. Zij vermoeden dan, dat het ongeluk is ontstaan, doordat zoo'n nieuw apparaat verkeerd is behandeld of heeft geweigerd. Zoo is althans wel te begrijpen dat de regeering er zooveel waarde aan hecht, dat het wrak wordt gelicht. Dan zou de oorzaak van deze catastrophe een belangrijke rol kunnen spelen in de ontwikkeling der duikboo tentechniek. BARSJNGERHORN Het jaarlijksche kermisfeest is weer achter den rug. De Zondag was ditmaal gewijd aan de ruitersport, waarover reeds in het nummer van Dinsdag een uit voeriger verslag werd opgenomen. Maandagsavonds trad in de zaal van den heer De Graat het tooneelgezelschap „Jong Leven" van Oud karspel op met een dolle klucht in drie bedrijven, „Hoerah, 't ia een jongen", van Frans Arnold en Ernst Bach. De vereenlging, welke voor hier vreemd was, heeft een goeden indruk achtergelaten. Het stuk op zichzelf is van weinig pretentie, doch als kermisstuk is het uitermate geschikt. De laohspieren kunnen et- danig door in beroering worden gebracht en daarin Is „Jong Leven" ten volle geslaagd. De komst van iFrlts Pappenstiel, „de zoon", gaf aanleiding tot allerlei vermakelijke situaties. De heer P. Kist gaf van deze rol een prachtige uitbeelding en zonder de andere imedespelenden ook maar iets te kort te doen, want ook zij hebben in niet geringe mate tot het succes bij gedragen, meenen wij dat de grootste bijval werd ver worven door de vertolking van genoemde rol. De op voering werd beloond met een hartelijk en spontaan applaus. Dinsdagsavonds vond neg een voetbalwedstrijd plaats tusschen een Sparta-elftal en N.V.V. Nieuwe Niedorp. welke eindigde ln een 5—2 overwinning voor N.V.V. Een uitvoeriger verslag van dezen wedstrijd werd reeds in het nummer van Woensdag opgenomen. De kermis is overigens op prettige wijze gevierd, alleen de middagen waren wat stil. Behoudens een enkele dissonant op den Zondagavond verliep alles ordelijk. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Vries, thans onderwijzer te Den Helder, is geslaagd voor de Hoofd akte. OUDE NIEDORP Dinsdagavond 16 Aug J.l. nam IVi uur (o.U kwam de Floralia-vereeniging te Oude Niedorp in café Balk in vergadering bijeen. Aanwezig waren 18 personen. De voorzitter, de heer D. Kriller, heette de aanwe zigen welkom en opende de vergadering. De notulen der vorige vergadering werden gelezen •n onveranderd vastgesteld. In aansluiting op de notulen merkt de Voorzitter Bog op dat er een wijziging in het uitreiken der plant jes Is gebracht op advies van een bloemist. Hierna volgde benoeming van diverse comanlssiën voor de op 18 en 19 September a.s. te houden tentoon stelling. Voor verloting werden benoemd: D. Kriller (voorz.), B. J. F. Meijer en J. Koopmans. Voor Bloemen: Mej. L. Boot. Mevr. Doorn, Mej. M. .Groen, pl.v.v. Mej. T. van Zoonen Dd. Voor Huisvlijt: Mevr. Postma, Mevr. Langedijk, Mevr. Heinies; pl.v.v Mevr. Kriller en Mevr. Sanders. Voor Land- en Tuinbouw: D. van Zoonen, A. Stipri- aan, P. Heines; pl.v.v. P. Blokker. Fruit: H. Kistemaker, A. van Zoonen, Mevr. Kiste- ,fcjaker; pl.v.v. A. Fijnheer. Voor attractie: W. Langedijk. J. van Zoonen, O. de (Heer, J. Biersteker, M. Poen; pl.v.v. S. Klaver. Voor de leiding van den theetuin zullen de dames rvan het vorige jaar worden gevraagd. Er wordt besloten aan de tentoonstelling een ver loting te verbinden, waarbij 2000 loten a 10 ets. zullen (worden uitgegeven. Als hoofdprijs wordt wederom een |divan uitgeloofd. Voor bekroningen van inzendingen zal een bedrag van f 140 a f 150 beschikbaar worden gesteld. In de zaal zullen verschillende attracties worden opgesteld, ,t.erwijl voor beide dagen voor goede muziek zal wor- Iden zorg gedragen. Bij de rondvraag werden meerdere besprekingen ge voerd van hulshoudelijken aard. Voorzitter sprak den wensch uit, dat de tentoonstel ling evenals voorgaand jaar een goed verloop moge (hebben en sloot hiermede de vergadering. HARENKARSPEL De raad dezer gemeente vergadert heden Don derdagmiddag om 3 uur, ter behandeling van het eenig- pte agenda-punt: Geldleening tuindersvoorschotten. Zooals bij iedere berging werden ook hier de voor bereidingen door de duikers gemaakt. En spoedig bleek daarbij, dat de omstandigheden bijzonder moei lijk waren, aangezien door de sterke strooming, het wrak voortdurend van ligging veranderde. Na lan gen, inspannenden arbeid onder water waarbij de nieuwe Fransche duikmethode met heliumgas van practische waarde is gebleken konden de sterkte en de richting van den onderstroom, de beweging van het karkas en de gesteldheid van den zeebodem nauwkeurig worden vastgesteld. Het is nu de taak, de bergingsschepen met alle moderne hulpmiddelen der techniek te trachten, de „Prométhée" op te ha len. Hoe men te werk gaat. Die techniek heeft sedert den moeizamen aifceid bij de schepen voor Scapa Flow groote vorderingen gemaakt. Het maakt groot verschil, of een wrak op de plaats zelve aan de oppervlakte moet worden gebracht, zooals dat het geval was bij de zware pant serkruisers en linieschepen van de gezonken Duit- sche vloot, of dat men het karkaö* alleen maar heeft „aan te haken" en dan te verslepen, zooals de be doeling is bij de „Prométhée" en bij de „Niobe". Dat „aanhaken" en wegslepen wordt meestal mo gelijk gemaakt door de „pompmethode". Het ber gingsvaartuig wordt volgepompt met water, waar door het eenige meters zakt. Dan worden stalen ka bels om het wrak gebracht en met het bergings vaartuig verbonden, waarna dat weer wordt leegge pompt. Het stijgt derhalve en licht het wrak daarbij van den grond, tilt het zoo noodig over klippen en sleept het naar de haven en in het dok. Bergingsstoomvaartuigen werken bijna altijd sa men met bergingsloepen, die zij op sleeptouw mee nemen naar het terrein van de ramp. Deze groote sloepen bevatten sterke pompen met bijbehoorende slangen, windassen met touw- en blok, duiktoestellqp en ander gereedschap. Zij zijn in één woord kleine werven, dié in staat zijn, in volle zee te werken als in veilige haven. Van dien vooruitgang in de techniek trachten velen gebruik te maken om de zee haar verborgen schatten te ontrukken. In 1925 werd in Reval zelfs een naamlooze vennootschap opgericht, met hel doel, aan de Russische Oostzeekust te zoeken naar schatten, die daar in de Hanze-tijd verzonken zou den zijn. Er werd inderdaad iets opgehaald, helaas echter geen goudschepen, maar stukken van een oud Russisch oorlogsschip. Een kostbare vergissing! Het belangrijkste werk blijft voor de duikers ge reserveerd. Zij maken de voortDereidingen, zij mon- teeren de trossen, waarmee het wrak moet worden opgeheven; zij moeten, als het blijkt dat de lichting mislukt, het waardevolste uit het wrak redden; zij moeten wanneer het wrak gevaar voor de scheep vaart oplevert, mijnen leggen, die de overblijfselen vernietigen. Zooals bekend is, heeft de Fransche regeering twee Duitsche ingenieurs opgedragen, bij de lichting van de „Prométhée" de leiding op zich te nemen. Frank rijk schijnt dus wel bijzonder op het bergen van de duikboot gesteld te zijn. LANGENDIJK Aan de betrokken gemeenten is verzocht, een steun regeling in het leven te roepen voor de werklooze bouwvakarbeiders. Als gevolg van den bijna totalen stilstand van ver dienste der transportarbeiders is verzocht een steun regeling voor hen in te stellen. Had men gehoopt, dat werklooze arbeiders bij de Rijkswerk verschaffing in Overijsel geplaatst konden worden, helaas is dit niet het geval geworden. We vernamen, dat men nu zal trachten in Castricum werk te krijgen. ZUIDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de Kolfsociëteit „Op Maat" is besloten, deel te nemen aan de Nat. Kolfwedstrijden te Barsingerhorn. Er zal gekolfd worden, om uit te maken, wie als korpsspelers zullen uitkomen. Als afgevaardigden naar de alg. vergade ring werden aangewezen de heeren C. de Boer Cz. en P. Boon. Door de afd. van den Bond van Arbeiders in het Land- en Tuinbouwbedrijf is verzocht een vertegen woordiger der arbeiders op te nemen in het Crisis comité. Binnenkort zal de nieuwe bemalingsinrichting met Dieselmotoren van het Geestmer Ambacht in wer king worden gesteld. WINKEL Tot geneeskundige, belast, met den doodenschouw, is door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer J. Broekens, gemeente-geneesheer. Door Burgemeester en Wethouders is vergun ning verleend aan den heer P. van Zoonen, slager alhier, voor het bouwen van een koelcel met zouterij. Dinsdagavond sprak in de zaal van den heer R. Laan, de heer N. J. Bakker uit Dén Haag voor den Bond ter bevordering van Geneeskundige Stralen- behandeling, waarvan medisch adviseur is de heer Dr. H. W. Reich. Hoewel alle voorbereiding voor deze voordracht had ontbroken en slechts op het laatste oogenblik er eenige bekendheid aan gegeven is, was er toch een bevredigende belangstelling. Gezondheid, genezing en herstel, door den Hoog- frequenten stroom, was het onderwerp van den spre ker. Aan de hand van lichtbeelden, werden verschillen de organen voorgesteld in gezonden en in door ziekte aangetasten staat en duidelijk uiteengezet, hoe die ziekte werd veroorzaakt en wat daarvan de gevolgen zijn en hoe na bestraling meermalen genezing is opge treden, daar waar alle hoop op herstel scheen opge geven. Ook het zoeken naar de ziekte geschiedt langs elec- trischen weg en werd aanschouwelijk voorgesteld. De uitstraling door middel van in het lichaam gebrachte electrische stroom, heeft niet plaats, daar waar een ziektetoestand is opgetreden, en vandaar dus begint de behandeling; een behandeling waarvan spreker tal van dankbetuigingen van gunstige resultaten kan toonen. Het was een avond, welke uit een wetenschappelijk oogpunt, ten opzichte van verschillende organen, hare werking in gezonden en ziekelijken toestand, en de genezing daarvan, niet van belang was ontbloot, en spreker stelde zich voorts beschikbaar voor hen, die meenen iets te hebben, dat niet in orde is, een geheel kosteloos onderzoek in te stellen, waarvoor nog een paar dagen beschikbaar blijven. Z IJ P E Tf ZAND. We vernemen dat het rijden van de 200 kub. M. grint, gelost uit een Rijnaak liggende in het N.H. Kanaal te Kolksluis, welke grint bestemd is voor den Polder Cal- lantsoog, hij inschrijving is gegund aan den heer Jb. Dekker, vrachtrijder, Zijperdijk, Oudesluis. De kanosport staat tegenwoordig in Nederland in het teeken van algemeene belangstelling. Ook hier zijn mo menteel een 4-tal van deze ranke vaartuigjes in gebruik. Het is echter te verwonderen, dat er hier reeds niet meerderen zijn die er een kano op na houden, gezien de schitterende ligging van ons dorp voor de uitoefening "in deze, vooral bij zomeravond zoo mooie sport. Bovengenoemde vereeniging hield op Woensdagavond 17 dezer een algemeene vergadering ten huize van den heer H. L. van der Pol te Schagerbrug. De opkomst der leden was niet bevredigend te noe men. Slechts 10 waren aanwezig. Om ruim 8 uur opent de voorzitter, de heer Jb. de Moor, deze vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Het doet me, aldus spreker, niet vreemd aan, dat zoo weinigen hier tegenwoordig zijn. De secretaris Klok was door ongesteldheid verhin derd de notulen te maken, waarmee de heer van Loenen zich heeft belast. Voorzitter deelt mede, dat de heer Klok om gezondheidsredenen meende te moeten bedan ken als secretaris. Dit is een groot verlies voor de ver eeniging en gaarne brengt spreker hulde voor alles wat de heer Klok voor „Voorwaarts" heeft gedaan, (applaus) Daarna worden de notulen der laatstgehouden ver gadering door den waarn. secretaris, den heer K. van Loenen gelezen en zonder op- of aaanmerkingen goed gekeurd. Den secretaris wordt dank gebracht voor de juiste notuleering. Rekening 1931. Goedgekeurd wordt de rekening 1931, waaraan we het volgende ontleenen. De totaal ontvangsten bedroegen f 1788.83; de uitga ven f 1681.90, al zoo een voordeel ig saldo van f 106.85. In 1930 was een batig saldo van f 382.33; alzoo een financieele achteruitgang. De commissie voor het nazien der rekening bestond uit de heeren Rentenaar en Schager. Deze commissie stelt voor den penningmeester dé charge te verleenen, hetwelk dan ook geschiedt onder applaus der vergadering. Benoeming bestuurslid. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Klok, wordt in het bestuur gekozen de heer C. Schager met 6 stemmen. De heer Rentenaar verkreeg 3 stemmen, 1 stem was van onwaarde. De heer C. Schager neemt zijn benoeming aan, maar zegt geen secretariaat op zioh te kunnen nemen. De functies zullen onderling worden verdeeld. Aansluiting bij den Bond. Door het bestuur wordt het voorstel gedaan, dat de vereenlging „Voorwaarts" zioh zal aansluiten bij den bond van Harddraverij-vereenlgingen. De heer K. van Loenen licht dit voorstel toe en be spreekt de voordeelen aan toetreding verbonden voor de vereeniging. Genoemde heer was afgevaardigde naar de vergadering voor de vereeniging „Voorwaaarts" en moet adviseeren toe te treden. De heer Visser, afgevaardide voor Sint Maartensbrug, ziet ook de voordeelen en vindt ook, dat aansluiting te wensch en is. VRIJDAG 19 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 VARA-Sep- tet o.l.v. Is. Eyl; 10.00 V.P.R.O.-Morgenwyding; V.A. R.A.: 10.15 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 10.30 Septet; 11.00 Kwartiertje voor den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs in Nederland; 11.15 Septet. A.V.R.O.: 12.00 Tijdsein en Klein-Orkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Kamerorkest o.Lv. Louis Schmidt. V.A.R.A.: 4.00 Gramofoonmuziek; 4.30 Knut selwerkjes; 5.00 VARA-Orkest o.l.v. Harry Wiggelaar; 5.50 Gramofoonmuziek; 6.00 Orgelspel door Johan Jong; 6.30 Onthouders Radio-comité; 6.45 Orgelspel; 7.05 De practijk der ondernemingsraden in het buiten land door C. v. d. Lende; 7.20 VARA-Orkest. V.P.R.O.: 8.00 VJP.R.O.-Nleuwa en Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau; 8.05 Persberichten van Vaz Dias; 9.00 Vlaamsche vertelling: „Hoe Jefke Casteels bij God weerkwam"; 10.00 Cursus „Oud-Testamentische figu ren"; V.A.R.A.: 11.00 Gramofoonmuziek. A.VJt.O.: 8.15 (onder voorbehoud van goedkeuring door den Minister van Waterstaat) Aansluiting met het Kurhaus te Schevenlngen: Residentie-orkest o.l.v. Carl Schuricht. Pauze-vulling door den V.P.R.O. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V.: Tijdsein en Schriftlezing; 8.15 Gramofoon muziek; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Gramofoonmu ziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging van den zender; 2.30 Concert; 4.30 Con cert; 5.00 Praatje voor jeugdige postzegelverzame laars; 5.30 Fotografen-halfuurtje; 6.00 H. J. Stein- voort: „Een fotostander"; 6.30 Bezoek van den radio dokter; 7.00 A. J. Herwig: „Zomerbloeiende heesters"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Lezing; 8.15 Haarlemsche Orkestvereniging; 9.00 Causerie 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Idem; 8.20 Concert; 9.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Omroeporkest 10.35 Populaire muziek; BERLIJN (419 M.) 8.20 Populair concert door het Berlijnsche Symphonie- orkest o.l.v. Dr. Weiszman. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 10.35 Concert. KONTGWUSTEKHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 1.50 Concert door het Philharmonie-orkest van Mann- helm; 5.20 Vesperconcert; 8.20 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Orgelrecital; 1.50 Nieuwe gramo foonmuziek; 4.20 Concert; 4.35 Idem; 5.00 Idem; 7.50 Concert, 10.35 Concert, 11.20 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Opera-uitzending. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek 7.20 Idem; 9.05 Concert. Mn,AAN (331 M.) 9.05 Symphonie-concert. ROME (441 M.) 9.05 Programma van Milaan. WE ENEN (517 M.) 5.20 Populair concert; 8.20 Concert; 10.40 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Idem; 8.20 Concert door het Philharmonie-orkest van Warschau; 10.20 Dansmuziek BEROMUNSTER (460 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 10.05 Concert. De contributie zal bedragen al naar gelang de waarde der beschikbaar gestelde prijzen: f 15, f 10, of f 5. Dit ontmoet bij de meeste aanwezigen bezwaren. Na langdurige besprekingen wordt ten slotte beslo ten wel toe te treden. De Hardraverij. Hierna volgt een geanimeerde bespreking over de komende harddraverij en de vaststelling der prijzen. De geheele vergadering is voor 't houden van de hard draverij. In 1931 werden aan prijzen uitgeloofd f 300^ f 150, f 50, f 25, totaal dus f 525. De heer G. Visser wil, gezien de tijdsomstandighe den, de prijzen stellen op f 250, f 100, f 50, f 25. De heer E. Rentenaar is tegen prijsverlaging, want spreker vindt, dat de hooge prijzen de bezoekers trek ken. De heer Van der Poll wil prijzen stellen van f 300, f 100, f 50, f 25, dit zal geen afbreuk doen aan da draverij. Dit voorstel wordt aangenomen met 82 stemmen. Tegen stemmen de heer Visser en Vries. Het aanvangsuur wordt gesteld op half precies. De loting op 12 uur. De rondvraag levert niets op, waarna voorzitter sluit met 't uitspre ken van den wensch, dat de harddraverij in alle op zichten mag slagen. ANNA PAÜL0W NA BREEZAND. Dinsdag 16 Augustus, des morgens half elf hield de Coöp. Bloembollenveilingsvereen. „Breezand" W.A. een bloembollenveiling. Prijzen als volgt; Enkele vroege talpen: Couleur Cardinal z 11-12 f0.60; Fred Moore 11 op f0.60; Brillant Star z 11 op f 0.65; Scarlet. Duc z 10 op f0.75; La Reine Max z 10 op f0.75; Pr. v. Oosten rijk z 11 op f0.85; Herm. Schlegel 11 op f065; Diana z 11 op f 1.55; Mon Tresor 11 op f 1.20; Pelikaan z 11 op f2.15. Dubbele vroege tulpen; Murillo z 11 op f 1.05; Theroos z 10 op f0.75; Electra z 12 f 1.65; Plach Blossom z 11 op f2.50; Vuurbaak z 12 op f 0.75; Enkele late tulpen: Inglex Yellow z 11 op f 1; Moonlight z 9 op f 0.80; Caledonia z 10-11 f0.60; Mrs. Moon z 11 op f 1.40. Darwin tulpen: Will Copland z 12 op f 1.05; Rev. Ewbank z 12 op f 1.05; Pr. Elisabeth z 11 f0.95; La Condeur z 11 f 0.90; Will Pitt z 12 op f 1.05; Will Pitt z 11-12 f0.70; Wist- lei z 11 op f 0.65; Mad. Krelage z 11-12 f 0.55; Marn. v. St. Allegonde z 11 op f0.55; Greuze z 12 op f 1.30; Greuze z 11-12 f0.85. W 1 E RINGEN Sportnieuws. L. Rijvereeniging „Wieringen", rijles op Donder dagavond half acht. ZATERDAG 20 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek; V.P. R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Septet o.l. v. Is. Eyl; 1.45 Verzorging zender; 2.15 Coöperatie- kwartiertje; 2.30 Schrammelkwintet o.l.v. Willem Drukker; 3.00 Arbeiderssport; 3.15 Schrammelkwintet; 4.00 Revolutie als Wereldwet, door R. de Jong; 4.20 Schrammelkwintet; 5.00 Friesch uurtje voor kinderen, m.m.v. „Omke Jan" en Jelle Troelstra; 6.00 VARA- Orkest o.l.v. Harry Wiggelaar; 6.30 S.D.A.P.-kwar- tiertje; 6.45 Orkest; 7.15 Toespraak door A. de Vries; 7.30 Uitzending van den Begroetingsavond ter gele genheid van de Internationale Vredesdemonstratie te Maastricht; 9.15 VARA-Varla en voetbalmededeelin- gen; 9.35 Uitzending uit Maastricht; 10.30 VARA- Orkest o.l.v. Harry Wiggelaar; 11.00 Persberichten van Vaz Dias; 11.00 Orkest; 11.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Trio o.l.v. Piet Lustenhouwer; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Po litieberichten; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Verzorging van den zender; 2.00 Gramofoonmu ziek; 2.30 Kinderuurtje: 4.00 Concert; 5.00 Sportpraat- je; 5.15 Concert; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.20 Journa listiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.40 Gra mofoonmuziek; 7.10 Lezing: 7.30 Polilieberichten; 7.45 Rector J. Th. van Galen: „Het probleem der jongere werkloozen"; 8.00 Zaterdagavondprogramma; 9.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL (509 M> 5.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Idem; 8.20 Gramofoonmuziek; 8.45 Idem, 9.10 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 12.25 Uitzending uit Restaurant „Wivex" 3.50 Omroep orkest; 8.20 Concert; 9.40 Populaire en Deensche mu ziek; 11.10 Moderne dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.20 Omroeppotpourri. HAMBURG (372 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 10.40 Dansmuziek. KÖNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek 10.50 Concert. LANGENBERG (472 MO 1.50 Concert door -het Omroeporkest: 2.55 Gramofoon muziek; 5.20 Vesperconcert; 10.55 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert: 1.05 Orgelconcert; 1.50 Concert: 5.20 Concert; 8.20 Promenadeconcert; 10.35 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 8.50 Radiotooneel. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek: 12.20 Idem; 8.20 Gramofoon muziek; 9.50 Dansmuziek. MILAAN (331 M.) 9.05 Concert en Radiotooneel. ROME (441 M.) 9.05 Orkest; 9.50 Blijspel in één bedrijf. 10.20 Concert WEENEN (517 MO 10.05 Dansmuziek. WARSCHAU (1413 M.) 5.20 Populair concert; 6.40 Populaire en dansmuziek; 10.15 Piano-recital; 11.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Vocaal en instrumentaal concert; l(y)5 Gramofoonmuziek; 10.35 Dansmuziek.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7