Uit onze Omgeving. Ernstig ongevaL Z IJ P E Tegen Dinsdag 23 Augustus 1932. des morgens 10 uur, is de raad dezer gemeente voor een openbare ■vergadering bijeengeroepen. SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen, zal op kennis-Maandag 12 September, bij den heer J. Modder, caféhouder, de cabaretier Daan Pool optreden met een zeer geva rieerd ktrmisprogramma. T ZAND. A.a. Zondagmiddag spelen op het G.R.-terrein G.R. I en II resp. tegen Alkmaar Raclng II en UI. Dit 'beloven mooie wedstrijden te worden, verzekerde men -ons, dus voetballiefhebbers voor! We vernamen, dat de toestand van den heer Th. Wijnker, Boschweg, alhier, die vorige week Zaterdag onder Wognum met paard en wagen door een auto dusdanig werd aangereden, dat het paard moest worden afgemaakt en hijzelf met 3 gebroken ribben naar zijn schoonouders te Poolland, Barsingerhorn, werd vervoerd, nog steeds ernstig is. Het slachtoffer mag nog niet worden vervoerd. Een dame bloedend verwond. Donderdagmiddag Is op den Rijksweg, even ten zuiden van 't Zand, een ongeval gebeurd, dat zich buitengewoon ernstig liet aanzien. Een jong paartje, komende van Texel, was weer per flets op den thuis reis naar Wormerveer. Ter plaatse hierboven genoemd werd aan de berm van den weg wat gerust. Toen men weer op zou stappen om verder te gaan, stak het meisje, de pl.m. 23-jarige Mej. C. Pranger, naast haar fiets loopend, den rijweg over om op de rechterhelft 'op te kunnen stappen. Daarbij ls zij door ©en luxe auto, bestuurd door den heer A. van Duin van Anna (Paulowna gegrepen en onder den wagen door gesleurd. De heer v. D. stopte onmiddellijk en nam het slacht offer dat bloedend was verwond, terwijl haar kleeding geheel was vernield, met zijn auto meer naar het Centr. Ziekenhuis te Alkmaar, Later vernamen wij, dat een assistent van Dr. van Dam aldaar heeft geconstateerd, dat slechts schaaf wonden waren veroorzaakt. Er is na onderzoek verder gebleken, dat de twee voornoemde fietsers de auto van v. D. wel hebben zien aankomen, doch blijkbaar niet voldoende aandacht aan den afstand en de snelheid van den wagen hebben "besteed. Procesverbaal ls opgemaakt, waarbij de rem men van de auto werden gecontroleerd en waarbij bleek, dat deze behoorlijk functionneerden. Dit ls wel een slecht einde van een vaeantieultstapje, hetwelk weer voor de zooveelste maal leert om den rijweg toch vooral eerst goed te overzien, alvorens men d«e over steekt. Goed afgeloopen. Vrijdagmorgen vroeg Is het 2-jarig zoontje van den beer Str. aan den Schlnkeldijk, terwijl het plotseling achter een stilstaande melkauto vandaan kwam, door het voorspatbord van een auto. bestuurd door den heer C. K. van Groote Keeten, gegrepen en weggeslingerd. Het ventje kwam er gelukkig wonder boven wonder best af, wat hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in het kordate optreden van den bestuurder K-, die, toen hij het kind voor zich zag, direct zijn stuur omgooide, waardoor zeer zeker een ernstig ongeluk werd voorkomen. De heer K. echter geraakte van den dijk en vloog door de gang ook nog een slag ln het rond. Gelukkig bleef de wagen •ihierna staan. Hierbij kan men weer spreken van: Auto's en kleine kinderen op den rijweg zijn als Water en vuur. PETTEN. Naar wij vernemen is de herbouw van de onlangs afgebrande boerderij van den heer H. S. Eriks al hier, opgedragen aan onzen plaatsgenoot E. Roozing Pz., aannemer. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld, is de heer Bijns, waarnemend arts voor Dr. G. B. Schmidt alhier, ten gevolge van een infectie aan zijn hand, niet langer in staat zich met deze waarneming te belasten. In plaats van Dr. Bijns treedt thans als waarne mend arts op Dr. A. Stok uit Rotterdam. Blijkens een in üit blad voorkomende adverten tie, zullen de gymnastiekvereniging „S.S.S." en „D.I.N.D.U.A." op Zoniag 28 Augustus een grooten sportdag houden, op het land van den heer Rossen tegenover het postkantoor. De oefeningen zullen worden afgewisseld door kin- der- en volksspelen. De dag wordt besloten door een flink bal ten lokale van den heer Rossen. Alles wordt in het werk gesteld om dezen dag zoo goed mogelijk te doen slagen. SINT MAA R T E N Ouder leiding van den heer C. Groet Az. vergaderde Woensdagavond de afd. St. Maarten van den Boeren bond, te huize van den heer Zwakman, alhier, ter bespreking demonstratie-optocht op Woensdag 24 Aug. a.s. te Alkmaar met als doel, om hiermede de regee- ringtot spoed voor tulnbouwhulp aan te zetten. Deze demonstratie-gedachte le uitgegaan van den Boeren bond- en contact is gezocht met den Neutr. Bond. Bij de opening drukt voorzitter zijn spijt uit, dat slechts enkelen aan den oproep gehoor hebben gege ven en zegt dat de strijd voor lotsverbetering in breeden kring gevoerd moet worden. Door voorzitter en den heer Breed zijn eenige kop stukken van den Neutralen Bond opgezocht en bij uitleg en bespreking van dit doel vond dit bij deze heeren ingang, zoodat van dien kant alle medewerking wordt verwacht. Voorts ls een schrijven gezonden aan andere afdee- lingen, zoodat ook deze met het streven op de hoogte zijn gebracht. Op verzoek van voorzitter deelde de heer P. Breed mede, welke resultaten de gevoerde besprekingen met de besturen van den Neutralen Bond hadden opgele verd en volgens deze was dit meegevallen en had het hem aangevoeld of reeds de eerste overwinning was behaald. Een 18-tal leuzen, waarvoor zal worden ge streden en welke op banieren In de stoet zal worden medegevoerd, waren opgemaakt, zoodat men hierdoor van doel en streven aan de volken bekendheid zou ge ven. Voorts deelde spr. mede, dat door den Neutralen Bond Zondag a.s. In Concordla een vergadering zal •worden gehouden, om een programma van steun op te maken en zoo mogelijk eenè, welke niet, evenals de landbouw- en zuivelsteun op een soort volksbelasting zal uitloopen. Voorts deelde voorzitter mede, dat deze actie zijn beslag moet hebben voor September as. zoodat bij her opening der Staten-Generaal men aldaar op de hoogte is van het streven der bond. r Besloten werd om Woensdag a.s. allen naar Alkmaar te trekken om mede te demonstreeren en de hoop was, daar heel Westfriesland hier aan mede zal doen, dat het indruk zal maken en de overheid doordrongen zal worden van de ernst der tijden en hierdoor einde lijk de maatregelen .ot verzachting van den toestand zal nemen. Lukt dit niet, dan was men algemeen van meening, dat krasse maatregelen zullen moeten worden geno men. Na deze sloot voorzitter de vergadering. Politie. Gevonden: drie zichtkolven. Inlichtingen ter secretarie, WAR VENHUIZEN Vergadering Centraal Bestuur „C.V.V." Vergadering van het Centraal Bestuur op Donderdag 18 Aug. j.1. des avonds 7 uur in „de Moriaan". Afwezig met kennisgeving de heer C. Stoop, wegens ziekte de heer J. Wildeboer. Ingekomen zijn diverse stukken, welke alle voor kennisgeving worden aangenomen. Ten opzichte van de kennisgeving van het Water leidingbedrijf, dat het abonnement voor het veilings koffiehuis met f 3.per kwartaal is verhoogd voor de aanwezlgneid van een kuipbad, wordt besloten, dat de huurder dit moet restitueeren. Thans komt de agenda voor de buitengewoon alge- meene vergadering van de Provinciale Commissie aan da orde. Het voornaamste punt van deze agenda betreft de fondsvorming door een extra-heffing van Vt pet. van den veilingomzet, met het doel uit het fonds uitkeeringen te doen voor producten, welke den minimumprijs niet kunnen opbrengen. Daar dit voorstel reeds op de algemeene vergadering is aangenomen en toen zelfs machtiging ls verleend tot 1 pet. extra-heffing, kunnen allen zich met het voorstel van de Prov. Commissie zeer goed véreenigen. Voorzitter brengt vervolgens in bespreking het veilen van goedgekeurde pootaardappelen. Besloten wordt met ingang van een nader te bepalen dag één maal per week gelegenheid tot het veilen van pootaardappelen te geven. Bijzonderheden van deze veiling zullen door het Dag. Bestuur worden geregeld. Voorzitter deelt mede, dat een obligatieschuld ad f 2500.is opgezegd. Besloten wordt een leening aan te gaan voor dit bedrag met de Boerenleenbank, waarvoor alls bestuurs leden zich als borg verbinden. Bij de rondvraag informeert de heer K. Molenaar of reeds iets bekend is van eventueele regeeringssteun- maatre gelen. De secretaris meent, dat thans spoedig een steun regeling van de regeering kan worden tegemoet gezien. De heer D. Swart acht het gewenscht, dat desnoods door het heffen van een extra percentage de sohuld der vereniging zoo spoedig mogelijk gedelgd wordt. Ook meent hij. dat de toestand dat de bestuursleden zich steeds als borgen voor de schulden der vereeniging ver binden niet kan voortduren. Allen gaan hiermede accord. Stappen zullen worden gedaan om alle leden voor de schulden der vereeniging aansprakelijk te stelen, Hierna sluiting. HOOGWOUD Ter secretarie worden inlichtingen gevraagd om trent een verloren motorbroek (zwart). Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's Gravenhage vergunning verleend tot het oprichten van een benzine-installatie met een ondergrondsch reservoir met bovengrondsche aftapinrichting in/op het perceel Dijkerbuurt F23a te Aartswoud, bewoond door J. de Vries. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is eervol ontslag verleend aan den heer K. Goos als tijdelijk Hoofd van de Openbare Lagere school in de Kerkelaan alhier. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan mejuffrouw G. J. Porte ontslag verleend in gaande 22 Augustus a.s als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Aartswoud. De heer K. Goos, onderwijzer te Enkhuizen, is met ingang van 22 Augustus a.s. benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Aarts woud, alhier. Mejuffrouw G. J. Porte. thans tijdelijk onderwijze res te Aartswoud, is met ingang van 22 Augustus 1932 door Burgemeester en Wethouders benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare Lagere school in de Kerkelaan alhier. W erk verschaf fing. Op verzoek van het gemeentebestuur is een ra ming van kosten gemaakt vooi het verbroeden van de Noorderpade, de bestaande sloot aan de Westzijde van dien weg zal dan gedempt worden en een nieu we sloot zal gegraven worden op de scheiding van de trambaan en de naburige erven. De kosten worden geraamd op f20.000—, waarvan ongeveer f14500.— aan arbeidsloon. Dit geld zal dan besteed kynnen worden aan werkverschaffing. Het is de bedoeling de werkzaamheden in den loop van verschillende jaren uit te voeren en van gemeen tewege ongeveer f 1000.— per jaar daaraan te laten verwerken, mits er van Rijk en provincie een groo te subsidie wordt toegekend, die is aangevraagd. In totaal zal alhier een bedrag van f 1967.62 worden uitgekeerd als renteloos voorschot aan tuinders van den groven tuinbouw in Westfriesland. Aan de Evangelisatie-Commissie van de Gerefor meerde Kerk te Hoorn is vergunning verleend tot het houden van een openluchtsamenkomst op 8 Septem ber a.s. NIEUWE NIEDORP Vergadering van het departement van 't Nut op 18 Aug., des avonds half acht in „de Prins Maurits". Bij de opening roept voorzitter aan een tiental le den het welkom toe, hy memoreert vervolgens het overlijden van den verdienstelijken Nutssecretaris, den heer A. Visser, die jarenlang de stuwende kracht in het departement is geweest. Veel arbeid is door hem in deze functie verricht en diegene, die thans met de waarneming van het secretariaat is belast, kan dit het beste getuigen. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt dat in het afgeloopen seizoen wederom 5 nutsavonden zijn gehouden het bezoek was bevredigend. Het bestuur wenscht op dezelfde wijze door te gaan, door den verkoop van abonnements kaarten heeft het departement een vaste bron van in komsten en kan het publiek voor weinig geld veel profiteeren. Gehoopt wo'dl dat in hetkomend seizoen de kaartenverkoop normaal doorgaat, juist in dezen tijd hebben de menschen meer dan ooit behoefte aan ontspanning. De rekening is nagezien door de heeren A. Prins en Jb. I. Hovenier; tot goedkeuring werd geadviseerd. De ontvangst heeft bedragen f 1149.90, de uitgaaf 1141.53. Kassaldo f 8.37. De heer H. Wilbrink brengt een zeer gedetailleerd verslag uit van de door hem als afgevaardigde be zochte algemeene vergadering. Met de woorden van dank hem door den voorzitter hiervoor gebracht, stemt de vergadering ln. Het reglement eischt herziening, het bestuur stelt voor hiervoor een commissie aan te wijzen. Deze zal bestaan uit de heeren H. Wilbrink, A. Prins en P. Haringbuizen. Voor de komende winteravonden worden genoemd Dr. v. d. Sleen, A. Alt, Ru Mulder, Martien Bever sluis, die zou willen optreden met den troubadour Edu- zi Doornbos, hij zou dan voor willen dragen: Het le venslied van alle landen, het gesprokene zou dan door liederen met luitbegeleiding worden geillustreerd. Verder zal men probeeren een tooneelavond te orga- niseeren. In bespreking komt het punt samensmelting der twee hier bestaande leesportefeuilles. Het Nut heeft 23 lezers, het andere leesgezelschap ruim 50. Wanneer het mogelijk blijkt te zijn, wat onderzocht zal worden. dan voelt d© vergadering er veel voor ln dez© richting te gaan. Ingekomen ls een schrijven van de heeren Rempt, "Hovenier en Meijer, waarin gevraagd wordt of het Nut bereid ls medewerking te verleenen bij de even tueele oprichting van een kleuterachool. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat in de toekomst de kinderen op belangrijk lateren leeftijd naar school zullen gaan, het zal dan dikwijls moeilijk zijn deze kinderen geschikt bezig te houden en de weg waarop zij dan allicht komen, biedt veel gevaren voor hen. De vergadering voelt wel voor deze zaak en men vindt goed dat het Nut zoo mogelijk in deze medewerkt. Vast staat echter wel dat dit geen financi- eele hulp kan zijn. Dit laatste punt zal wel moeilijkheden opleveren, evenals de plaats waarin de school gehouden kan wor den. De oude school is niet geschikt vindt men, zou echter een prachtige plaats zijn. De pastorie der Ned. Herv. Kerk, welke toch het grootste deel van het jaar leegstaat en alleen een enkele maal als toevluchtsoord dient voor een enkele die toevalig geen woning heeft. Aan heeren Kerkvoogden en Notabelen zal dan ook de vraag gericht worden of zij bereid zijn de pastorie voor dit doel beschikbaar te stellen. Van harte wordt door alle aanwezigen gehoopt dat wanneer de plannen slagen, van het kerkbestuur een gunstig antwoord binnenkomt. Beter bestemming voor dit gebouw ls haast niet denkbaar; door zijn gunstige ligging en zijn prachti- gen tuin ia het een Ideaal verblijfplaats voor kinderen. Alle ouders zouden hun kinderen daar zeker graag heen zenden. Adressanten zullen, bijgestaan door Mevr. BrouwerVisser en den heer Wilbrink, dez© aangele genheid verder in studie nemen. Voorgesteld wordt verder nog het stamkapitaal, groot f 3800. meer rentegevend te beleggen. Thans staat het bij de Boerenleenbank. Men vindt goed dat het geld ter eeniger tijd In een rijks of gemeenteleening wordt belegd. De rondvraag levert niets op, waarna voorzitter on- LAN OENDIJK We vernemen, dat de Commissie uit de 50 gemeenten in West-Friesland voortdurend in de weer is, om hij den Minister aan te dringen op spoedige hulp aan de noodlijdende tuinbouwbevolklng in West-Friesland. De Minister, die met dien toestand volkomen op de hoogte ls, heeft alle medewerking toegezegd en beijvert zich al datgene te doen, wat in zijn maoht ligt, om de bereikbare hulp te verleenen. De gelden, die voor de uitkering van het tweede millloen noodig zijn, zouden, zijn we goed ingelicht, nog deze week ln het bezit zijn van de gemeentebe sturen. Het wordt dan tooh ook heusch wel tijd, dat tot volle uitkeering kan worden overgegaan. Enkele tuinbouwers zijn overgegaan tot den uitplant van prei. Tot nu toe was dit product, voor zoover we weten, hier onbekend. Het is begrijpelijk, dat de tuin ders het eens met andere producten beproeven, nu de tot nu toe verbouwde zoo wenig opbrengen. Zag het er aanvankelijk naar uit, dat het met den inmaak van boonen niet veel zou worden, (de alge meene crisistoestand drukt ook daarop zijn stempel), toch valt het nog mee. In de fabrieken is daardoor wat werk gekomen en velen verdienen thuis wat met het afhalen der boonen. We hoorden, dat hiermee in sommige hulsgezinnen tot f 20 per week wordt verdiend. Na al de ellende van den laatsten tijd ln arbeiders- en tuindersgezinnen, is dit gelukkig weer een kleine opflikkering. Ter illustratie van de slapte ln den handel deelde men ons mee, dat de transportarbeiders d© vorige week f 1.de daaraan voorafgaande week f 3.als loon kregen uitgekeerd. Bij deze verdiensten lijkt het ons alleszins noodzakelijk dat, waar die arbeiders binnen enkele dagen uitgetrok ken zijn, door de gemeenten steunregelingen in het leven worden geroepen. ZUID-SCHAR W OUDE. Bij de gehouden schietwedstrijden van Burgerwachten in den kring Alkmaar en omstreken behaalde die ln onze gemeente den tweeden prijs in klasse B met 185 punten. Bij de personeele wedstrijden ln afd. B van klasse A behaalde J. Snijders alhier den 2en prijs met 45 p., G. Spaans In klasse B den len prijs met 52 p.; 4en prijs A. Metselaar met 48 p; den lOen prijs P. Berkhout met 40 p. De caféhouders zullen den gemeenteraad verzoeken om vrijstelling van personeele belasting voor den grondslag biljarten. NOORDSCHARWOUDE. Concert Harmonie „Excelsior". Begunstigd door prachtig zomerweer en weinig pu bliek, werd Donderdagavond door de Harmonie „Ex celsior", onder leiding van den heer P. Pranger, een concert gegeven in den muziektuin. De muziektent, welke voorheen geplaatst was ach ter de O. L. School, heeft thans een plaatsje ge vonden op het schoolplein. Op zich zelf is deze plaats niet slecht gekozen, doch of deze plaats nu wel idieel is betwijfelen wij. O.i. heeft de jeugd er een speelobject bijgekregen. Het uit te voeren programma was weer heel mooi. Een waar genot om op een mooien zomeravond on der de groene hoornen de mooie klanken van de ge speelde nummers te beluisteren. Het is heel jammer voor directeur en leden dat een groot gedeelte van het publiek zoo ondankbaar is om niet aanwezig te zijn. Zij hebben ongelijk.. ST. PANCRAS. De banne St. Panera© heeft met groot© meerderheid van stemmen besloten den eigendom van den Boven- weg over te dragen aan het Hoogheemraadschap Noord. Holl. Noorderkwartier. ANNA PAULOWNA De bewoners van Kolksluis, Boermansweg en een gedeelte van den Middenvliet krijgen voortaan in- plaats van twee, maar één postbestelling per dag. Door deze uit te zenden na aankomst van den trein van half elf, wordt de post bezorgd tussschen de vroege ochtend- en middagbestelling en hoopt men het o..gerief zoo klein mogelijk te maken. Voorschot Landarbetderswet. Bij beschikking van den Minister van Financiën van 18 Augustus 1932, no. 109. Generale Phesaurie, is aan de gemeente Anna Paulowna een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f2150, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoo- digd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. W1ER1N0EN Op het werk van den heer O. J. B. te Westerland, werd de arbeider C. Dijkshoorn door een vallenden balk aan het hoofd getroffen. De ontboden genees heer constateerde hersenschudding. Geruimen tijd rust houden zal daardoor noodzakelijk zijn. Sportnieuws a.s. Zondag. L. Rij vereeniging „Wieringen", rijles in de manége om half tien. Succes geen wedstrijden. Zuiderzeewerken. Aanbesteding. Woensdag 14 September a.s. zal door den Direc teur-Generaal der Zuiderzeewerken worden aanbe steed het maken van den onderbouw in gewapend beton van een ophaalbrug, genaamd de Hoornsche brug in de Wieringermeer. De raming bedraagt f 27000.—. KNIPCURSUS. EEN NIEUWE METHODE, WAARBIJ REKENEN EN TEEKENEN OVERBODIG IS. DEMONSTRATIE, iets voor onze lezeressen. In dit nummer vinden de dames een advertentie van het Modevakschool-Instituut „E.N.S.A.I.D.", waarvan de hoofddirectie gevestigd is te Utrecht. De oprichtster en nog steeds de bezielende kracht. Mevrouw M. H ENDRIKS E—KNAPEN, ondervond vroeger zelve het moeilijke en tijdroovende van bet toen vereischte rekenen en teekenen bij de kniples- sen. Dit leidde haar er toe tot het uitdenken en in haar eigen school beproeven van een nieuwe metho de, waarbij het rekenen en teekenen geheel overbo dig werd en waardoor de leerlingen gemakkelijker begrepen en de lessen dus vlugger kunnen volgen, terwijl de aan huis gebonden dames door schrifte lijke lessen het knippen van elk klecdingstuk thuis grondig kunnen leeren. Deze methode bleek zoodanig aan het doel te be antwoorden, dat thans met een staf van leerares- sen op 493 scholen in ons land, in Indië en in Bel gië, het knippen en naaien naar deze methode wordt onderwezen, terwijl bovendien vele duizenden cur sisten de Radio- of de schriftelijke lessen volgden. Meer dan 125000 cursist» volgden de lessen. Dc aan vankelijk Knip- en Naailessen werden allengs aan gevuld met die in Stofversieren en toepassingen van kunstnijverheid in het modevak. Ook deze lessen trekken aller belangstelling. Het Instituut E.N. S.A.I.D. geeft bovendien onderricht in borduren, reliefschilderen. batikken, applicatiewerk. naald schilderen, enz. Men bezoeke de demonstratieavond voor knippen en naaien enz. en vrage alle inlich tingen. WIERINGEN. Botsing. Vrijdag kwam een der autobussen van de Tramdienst in botsing met het zonnescherm van het kleeding- magazijn van den heer J. v. W. R. Behoudens de materieele schade welke werd toege bracht aan het scherm en aan de autobus, werd een der inzittende passagiers zoodanig verwond, dat dokters hulp noodig bleek. Deze hulp was spoedig aanwezig om d© getroffene te verbinden. DE HAUKES. Op t kantje af. Vrijdag bemerkten toeschouwers bij 't zwemmen al-, hier, dat drie dames zich niet konden redden. Hoewel zij geen hulpgeroep uitten, werd hun toch hulp ge boden en dat was goed ook. Het drietal werd in bewusteloozen toestand aan den wal gebracht. Twee der dames kwamen spoedig bij kennis. De derde, Mej. Tr. Lont Dd. uit de Elft alhier, was er echter erger aan toe, doch na geruimen tijd kunstmatige ademhaling toegepast te hebben kwam ook zij bij kennis. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. de Groot en d© wijkverpleegster van het Witte Kruis kwamen toen. ter plaatse aan. Gelukkig was hun directe hulp niet meer noodig. Door het handelend optreden der omstanders is het te danken dat erger werd voorkomen. Per auto van den heer B. werden de drenkelingen naar hun woningen in de Elft gebracht. W I ER1NGE RW AARD Voor de op a.s. Zondag te houden handicap hard draverij zijn 16 paarden aangegeven. t.w.: Our Uhlan B. eig. J. A. Mooij, Wieringerwaard; Mina Tonka, eig. dezelfde; Minui M, eig. J. A. Bak ker, Wieringerwaard; Ohello. eig. Alb. Borst, Wie ringerwaard; Northerman B. eig. J. M. Schoon, Me demblik; Maggy Henri, eig. J. M Schoon, Medemblik; Catharina Spier, eig. K. Hart, Medemblik; (Sn fort, eig. dezelfde; QMary Mogawan, eig. G. Visser, St. Maartensbrug; Rentner, eig. R van Wieringen, Anna Paulowna; Monnie B. eig. N. Groot, Schagen; Petite Amie C, eig. T. Broere Buiksloot; Noraa B, eig. J. W. van Hoorn, Alkmaar; Senator Axbond, eig. Z. Da- vidson, Hoorn; Roulette, eig. J. Vos, Midwoud; Omega, eig. G. Verhorst, Beverwijk. De handicap is ons niet bekend. BARSINGERHORN KOLHORN. Geslaagd. T« Utrecht slaagde voor acte Fransch L. O. de heer C. Wardenaar te Kolhorn. KOEGRAS JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Ter gelegenheid van de feesten te Julianadorp op Zaterdag 20 en Zondag 21 Augustus, houdt de voet- balvereeniging „J.V.C." een paar belangrijke wed strijden. Op Zaterdag 20 Augustus, 's avonds 6 uur. krijgt J.V.C. II bezoek van Stormvogels I uit Den Helder. Eenige weken geleden wist J.V.C. II tegen dezo club een gelijk spel te. behalen, zoodat. we ook de zen keer een spannende partij verwachten. Zondag 21 Augustus, 's middags 2 uur, ontvangt J.V.C. I be zoek van een elftal uit Lisse, n.1. de Lisser Racing Club I. Deze club, voornamelijk bestaande uit man nen uit het bloembollenbedrijf, komen hun vakgenoo- ten uit Koegras bekampen. Zij stellen voor dezen wedstrijd zelf een prijs beschikbaar. De verschillende vermakelijkheidsinstellingen, clie ter gelegenheid van het tweedaagsche feest van de muziekvereeniging „Kunstmin" alhier zijn gearri veerd, hebben allen hunne voltooiing gekregeil en wachten nu op een groot aantal bezoekers, clie. als het weer zoo blijft als het thans is, wel in grooten getale hierheen zullen komen, want er is voor ieder en van alles wat. Aanrijdirag. Vrijdagmorgen om half twaalf uur had op den Rijksweg bij de boerderij, bewoond door den heer A. Veldman, een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een wielrijder. Op dien tijd kwamen de heeren J. B. en J. R. op hun rijwielen het pad uitgereden, dat langs deze boerderij loopende toegang geeft tot hunne landerijen. De heer J. B. was reeds den Rijksweg over gestoken naar het rijwielpad en wachtte daar op J. R. die tevens een 3-jarig zoontje op het rijwiel had. Ter zelfder tijd kwamen ook twee luxe auto's aangereden, waarvan de eerste gepasseerd zijnde, de heer ook den weg 'overstak. De auto's reden 300 Meter achter elkan der, maar de bestuurder va nde achterste auto heeft vermoedelijk niet voldoende opgelet, wat er voor hem gebeurde en reed met een 60 a 70 K.M. vaart den heer R. met zijn zoontje op het rijwielpad aan. daar dezen ook zoo goed al sop het rijwielpad waren. De heer R. kreeg beide wielen van de auto over hem heën, terwijl het kind tusschen de wielen door ging en het rijwiel geheel vernield werd. Van de auto werden een lantaarn en nummerplaat vernield, terwijl de auto in den grasberm terecht kwam, doch op zijn wielen bleef staan. Door de ziekenauto van het vliegkamp „De Kooij" werd envader en zoontje naar het Marine-Hos pitaal vervoerd. Bij onderzoek aldaar is gebleken, dat de vader alhoewel hier en daar pijn hebbende, geen inwendig letsel heeft opgeloopen, wel de noodige builen en schrammen. Het kind heeft een hoofdwonde boven op het. hoofd en is ter observatie in het Marine- hospitaal gebleven, terwijl de vader in den namiddag naar huis kon terugkeeren. Ons werd verzekerd dat de remmen van de auto, een luze „Ohrysler" en toebe- hoorende aan den heer J. K. uit Amserdam, prima in orde waren, zoodat onoplettendheid wel de oorzaak van dit verkeersongeval zal zijn. De zaak wordt door de politie onderzocht.

Schager Courant | 1932 | | pagina 15